Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) zolnagy válasza Parci (#28847) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem meg pont ilyen van. :)
Sztem egy ideális otthoni kisgép. Hétvégére tán meg is lesz a megszakadt hollander helyettese és újra működni fog.

(#28852) Parci válasza fragola.6035 (#28850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

garázsban tartott, hölgy tulajdonostól, keveset futott, megkímélt, törésmentes... :U

(egyébként ezért sem kávéztam még a dc-vel, valahogy éreztem, hogy nem biztos, hogy meg kéne inni, ami kijön belőle...)

zolnagy: az különösen tetszik, hogy a potival szabályozható a pumpa, meg hogy 3 perc alatt üzemkész, meg hogy egy gőzkazán

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28853) fragola.6035 válasza Parci (#28852) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A kartömítés jó benne és a vízterítő is tiszta. Más "felújítást eddig nem találtam benne.
3járatú szelep az tiszta szar:

https://caffe35.webnode.hu/

(#28854) ronin s8 válasza Parci (#28846) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt már kezdtem mexokni, hogy okkal-ok nélkül belém köcc, de ez most mégis honnan jött...? :O :U

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#28855) Parci válasza ronin s8 (#28854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt légyszi húzd alá pirossal, hogy hol kötöttem most beléd, mert én nem találom. másrészt, ha mégis megtenném, akkor lenne oka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28856) zolnagy válasza Parci (#28852) üzenetére


zolnagy
őstag

Na igen. Ezzel el is mondtad az előnyeit. :) Nekem tetszik még a masszív felépítés, és élőben szvsz nagyon jól néz ki. Ezen kívül nem érzékeny a víz keménységére, könnyen karbantartható.
Amit nem tud, az a finoman beállítható hőmérséklet, mint egy pides gépen. Ezt tanulni kell vele.

(#28857) Wolfy999


Wolfy999
tag

Ma megérkezett az új barátom egy Compak K6 személyében. Tudnátok tippeket adni, hogyan tudnám a pangó őrleményt minimalizálni? Eddig az Ascaso minit addig pofoztam, míg mindent kiköpött, de ez az első darálásnál kb a felét lenyelte. :-) Nem szeretnék minden reggel félig döglött duplát inni. ;-)

(#28858) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

szeretnék elnézést kérni minden hx usertől, ha megbántottam őket, azt hittem, világos, hogy egy gépről, rendszerről beszélek és az (alapvetően saját) otthoni használatukról, de úgy tűnik, mégis sikerült több embert is megbántanom. ugyan az első reakcióm erre az volna, hogy ne nyafogjanak (mint azt írtam is volt), amit így is gondolok, de ezzel együtt szeretném nyomatékosítani, hogy nem az ő rugdalásuk volt a cél és hogy ne vegyék magukra, amit erről a rendszerről gondolok a saját, otthoni tapasztalataim alapján.

elnézést a fölösleges lelki fröccsökért, eddig és eztán sem áll szándékomban (mert tapasztalatokról beszámolni azért fogok, azért van a fórum).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28859) Ábi válasza Parci (#28858) üzenetére


Ábi
tag

Hamarosan megkapod a DC-t kipofozva és helyre áll a béke! ;)
Most szerintem senki sem akarta szívni a véred.

(#28860) Peti...(16v) válasza zolnagy (#28856) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Azt hittem már rég Roninnál van a QM-ed, erre tessék. Hogyhogy mégsem adtad el?
Miénk még ugyanúgy darabokban :((( , ezért a TX10 lett a nyaralós gép. Imádom azt a kis masinát! Ha valaki csak simán jó eszpresszóra vágyik (és nem hobbiból kütyüzik) akkor már csak egy jó daráló kell mellé, meg persze friss kávé :)

Parci: aki azon megsértődik, hogy valaki más nem pont az ő gépét (fajtáját) tartja a világon a legoptimálisabbnak, akkor az meg is érdemli... De szerintem nem volt itt igazi sértődés, sokkal inkább viccelődés.
Ossza csak mindenki a jó drágán begyűjtött tapasztalatokat! :) Olyan nehéz a sok gép között eligazodni. Én például teljesen tanácstalan lennék, ha most ingyen választhatnék egy bármilyen kávégépet vagy darálót, mert naponta változik a vélemény, hogy épp mi számít jónak. Néhány éve még alig volt gyárilag pidelt gép, most meg már sokan nyomásszabályozás nélkül el sem tudják képzelni az életet, miközben kiderül, hogy nem is a nyomást, hanem vízmennyiséget kell szabályozni...

(#28861) adriankoooo válasza Wolfy999 (#28857) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szia, ez van nekem is egy 2008-as modell. Nemrég vettem, még ismerkedünk...

pangó őrleményt minimalizálni = ecsettel. Ledarálod a kávét, kisöpröd a garatot, bekapcsolod ismét egy kicsit, ismét fúj a garatba, ismét kisöpröd. Szinte alig marad benne valami.

Én most vettem késeket hozzá, de valami nagyon bosszantó amit nem tudok miért van.
Régi kések: 25-nél cicereg. 32-nél jó a lefojás (ez 2-3cm). Új kések: 30-nél cicereg, szintén kb. 32-nél jó a lefojás. (alig fél centi, miliméterek). Mi a fene lehet ez, hogy a késcsere után a használható tartomány ennyire beszűkül-elromlik? :O :F

fragola.6035: esetleg nem találkoztál véletlenül ilyen hibával?

[ Szerkesztve ]

(#28862) fragola.6035 válasza adriankoooo (#28861) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Vagy silány a kés, vagy rosszul raktad fel, de inkább előbbi.

https://caffe35.webnode.hu/

(#28863) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ha valakit érdekel, van pár eladó cuccom:
- IMS E61 felsőszűrő, 35 mikronos, bontatlan. nem tudom, hogy mennyit ér, kb. 4e ft-ra tippelek.
- Mazzer Mini-E gyári kések. nagyon keveset futott (max. 30 kg kávé), garázsban tartott, hölgy tulajdonostól. mondjuk 6e ft.
nem szeretném postázni, ha nem muszáj, viszont Budagyöngyénél (Bp. II. ker.) átvehetők

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28864) zolnagy válasza Peti...(16v) (#28860) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem igazán tudtuk összehozni a nyáron a talit. Aztán az van, hogy mostanában többet használom a QMt, mint a Brasiliát. Megkértem ronint, hogy ha nem gond, akkor mégis megtartanám. Kicsit égett a pofám, de Ő tök korrekt volt (persze, ha nagyon kellett volna neki, akkor ennek ellenére odaadom, mert már megígértem)
Most úgy vagyok vele, hogy lehet, eladom majd a Brasiliát az év vége felé, ha mindenben beválik a QM.

Ezek szerint nem sikerült megjavítani a szelepet. Sajnálom, ennek a gépnek talán ez a leggyengébb pontja. Egy elektromos 3járatút biztos be lehet applikálni. Múltkor láttam az expolygon webshopban olyat, aminek két 1/8" csatlakozója van. Azt biztos rá lehet applikálni. Persze nem olcsó 10e körül van csak a szelep.

[ Szerkesztve ]

(#28865) fragola.6035 válasza adriankoooo (#28861) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha méretben és forgásirányban jó bele a Mazzer kés, akkor inkább azt tegyél bele, abból kapsz eredetit. A mostanában kapható kések a danettinél és az expolygonnál is még csomagolva sincsenek, annyira spórolnak, gondolhatod hogy milyen minőségű.

https://caffe35.webnode.hu/

(#28866) Szyszko


Szyszko
tag

Felesegem SAP konferencian volt, nem panaszkodhattak a kave felhozatalra. Es meg vasarfiat is kaptam :C
Ismeritek? Velemenyek?

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#28867) Wolfy999 válasza adriankoooo (#28861) üzenetére


Wolfy999
tag

Köszi a tippeket, leszereltem azt a vészkapcsolót, ami a doser felől takarja a késeket, így már könnyen ki tudom onnan seperni a kávét.

Ha esetleg valakit érdekel, az Ascasom így eladóvá vált.

(#28868) soldier2 válasza Szyszko (#28866) üzenetére


soldier2
őstag

Jó ki pörkölő a Monterosa, eddig csak kávézóban ittam a kávéikat, az rendben volt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#28869) zolnagy válasza Szyszko (#28866) üzenetére


zolnagy
őstag

Itt Magyarországon volt ez a konferencia? Hol, melyik hotel? (ha publikus)

(#28870) Szyszko válasza zolnagy (#28869) üzenetére


Szyszko
tag

Igen, Mo-n, Siófok Azúr Hotel
De persze nem a hotel kínálatában volt ilyen KV :)

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#28871) zolnagy válasza Szyszko (#28870) üzenetére


zolnagy
őstag

Vagy úgy, akkor félreértettem. :) Tehát Te állsz a dolog hátterében.
Sajnos ez nagy hír, ha egy Mo-i hotelben jó kávé van...

(#28872) Surda- válasza Szyszko (#28870) üzenetére


Surda-
őstag

A Monterosa jó pörkölő, de otthon nem könnyű ezekből kihozni a legjobbat.
Elég hamar vizesednek szerintem.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#28873) adriankoooo válasza fragola.6035 (#28865) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ez is kb. olyan minőségű, sima zacskóban jött. Az úton jó néhányszor egymáshoz ütődhetett, az egyik késen az él egy két helyen ki is van pattogva.

Mazzer SJ kést néztem, de kicsit más, nem tudom, hogy passzolna -e:

SJ:
64mm outer x 37mm inner x 8.4mm

K6

64mm x 38m x 9mm

Hogy rosszul -e raktam be: nem hiszem. Szépen kisepregettem aztán beletettem. Ha jól tudom nincs megjelölve az alsó-felső rész.

Egyelőre ment vissza az eredeti kés (még múlt héten), azóta nem foglalkoztam vele. Majd most megint nekiülök és visszateszem az új késeket, hátha sikerül betörni.

Azon most elgondolkodtam, hogy minél újabb a kés, annál kevesebb a hely két kés között (nem csak a szélén, de a közepén is). Ez indokolhatná a kisebb használhatósági tartományt, de ez nagyon a használhatóság rovására megy.

Más:

az egyik cseh fórumon nem az új kő vásárlása a divat, hanem van egy köszörűs cég aki elvileg profin felújítja a késeket.

Képek:

Ezen is gondolkodtam, hogy elküldöm mind a két késemet egy felújításra. A képek alapján szépen dolgoznak, nincsenek végképp megégve a kések élei.

(#28874) adriankoooo válasza Wolfy999 (#28867) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Te, ugyanaz a setupod van mint nekem. ;] Az Ascasot nem adtam el, jó lesz az még.

(#28875) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Csak érdekességként posztolom, hogy mivel múlatja az idejét egy valamire való hollandus kávébolond:

Ez már a Mk II.:

https://vimeo.com/138645116

(#28876) Buster17


Buster17
addikt

Macskakakiskávét hol lehet inni/venni?

Nem iszom kávét, de azt kipróbálnám.

(#28877) sutszi válasza Buster17 (#28876) üzenetére


sutszi
veterán

Cibet macska -> cibet kávé néven talán nagyobb sikerrel találsz mint "macskakakiskávét" címszóval.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28878) BlacKSouL válasza adriankoooo (#28873) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy alacsony fordulaton, vagy hűtéssel köszörülnek/marnak. Akkor nem, vagy kevésbé "ég meg" a munkadarab.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28879) Parci válasza Buster17 (#28876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kopi luwak, név szerint

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28880) tariattila válasza Buster17 (#28876) üzenetére


tariattila
veterán

ne legyenek illúzióid!

egy normális kávézóban, normálisan elkészített kávéval viszont megtapasztalhatsz valamit!

ki tart kopit? milyen idős az? hogyan készítik el? vannak bajaim a dologgal kapcsolatban, ráadásul több benne a hájp mint kellene :DDD

vannak profi pörkölőink akik kávéjait érdemes ízlelgetni!
(gyanítom ők sem folalkoznak a cibetette kávéval)

(#28881) BlacKSouL válasza tariattila (#28880) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor kellett volna hozatnom, mikor még japánoknak dolgoztam...ott nagyon megy. Jó eséllyel még friss is akadna.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28882) soldier2 válasza adriankoooo (#28873) üzenetére


soldier2
őstag

Az is lehet, hogy nincsenek bejáratva a kések. Tudom, hogy más kategória, de a Hg One fórumokon rendszeresen panaszkodnak új tulajok, hogy szar, az Iberital (vagy akármi más ami előtte volt) sokkal jobb. Aztán átmegy 10-20kg kávé a gépen és maga lesz a tökély. Az is igaz, hogy az nálam 2-3 év

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#28883) simi.esp.28 válasza tariattila (#28880) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Coffee from assholes for assholes... :D

(#28884) Parci válasza BlacKSouL (#28881) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de a kávé nem olyan, mint a bor vagy a cognac. egy random kopi luwaknál jobb kávékat kapsz SiD-éktől. nem kell felülni a brandeknek, itt közel sincs olyan jelentősége (ízben).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28885) adriankoooo válasza soldier2 (#28882) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Azt hiszem ez lesz... jobb ötletem úgy sincs. :)

(#28886) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#28875) üzenetére


soldier2
őstag

A Hollandoknál ez kicsit másképp megy. Náluk az alap filozófia, hogy "let's do a machine for this" :) öcsém volt kollégája petrezselyem szedő gépet eszkabált otthon. És működött. A nyelvük viszont....

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#28887) ronin s8 válasza Buster17 (#28876) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha nem iszol kávét, akkor ez a tökéletes élményválasztás számodra! :K Fogalmad sem lesz arról, hogy jó-e vagy rossz-e, amit iszol, de a tudat, hogy a világ egyik legdrágább kávéját iszod, minden pénzt megér... ;)
Ne hagyd magad lebeszélni! :N

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#28888) BlacKSouL válasza ronin s8 (#28887) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28889) jolti válasza ronin s8 (#28887) üzenetére


jolti
senior tag

Mennyivel olcsóbb volt az életem, mikor még ebben a boldog tudatlanságban ittam én is a kávéimat! :DD
Aztán olyan 7 éve ez elkezdett változni. Jó 3 éve éve meg radikális fordulatot vett! :K
Na azóta szívok... :))

(#28890) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#28834) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

erre: [link]
senki, semmi? ha más nem vélemény, ha tapasztalata senkinek nincs... :/
sztem jól néz ki, cs nem akarom azt, h berendelem, aztán meg... : :W (pedig adott esetben vmi nyilvánvaló dolog cs nekem nem esett le/nem vettem észre...)
köszönöm! :R

(#28891) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

karos vs pumpás eszmecseréhez (ronin figyelmébe). Tudom, ez is csak egy vélemény (egy napja indult topik pont ebben a témakörben a HB-n - kommerciális gépek):

http://www.home-barista.com/levers/why-are-levers-scarce-in-cafes-in-us-t37455.html

aki, csak a lényegre kíváncsi:

http://www.home-barista.com/levers/why-are-levers-scarce-in-cafes-in-us-t37455.html#p424192

[ Szerkesztve ]

(#28892) Buster17 válasza Parci (#28879) üzenetére


Buster17
addikt

Azaz csak mindig elfelejtem. Hülye neve van.
Szóval Macskakakiskávét kopi luwak kávét hol lehet inni/venni? :))

(#28893) ronin s8 válasza Kávé Kálmán (#28891) üzenetére


ronin s8
senior tag

Köszike, okosabb is lettem... :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#28894) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#28891) üzenetére


soldier2
őstag

Tegnap találtam rá. Azért sok részletet nem említ. Csak hogy egy karosnál több minden függ a baristától. És legyünk őszinték, a Barista felhozatalt nézve inkább hátrány, mint előny. Persze vannak akik kezében életre kel a hangszer, de az nem a sarki krimó és nem is az átlag Starbucks lesz. Két helyen ittam karosból eddig, mindkettő jó volt. Igaz azok is rugós karosok voltak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#28895) prandris válasza jolti (#28889) üzenetére


prandris
tag

Ez nekem is eszembe jutott már. 1 éve kb még a hauzmájszter nevű gépen kotyvasztottam a csíbófemilit. Örülök nektek :D

(#28896) BlacKSouL válasza Buster17 (#28892) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
[link]
[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28897) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok!

Automata kávéfőzőt szeretnék vásárolni kb 60eFT-ig bezárólag. Árból adódóan főként használt érdekel.
Eddig egy Saeco Odea Giro Plus kávéfőzőm volt, de sajnos teljesen tönkrement. Valami hasonlót szeretnék, de mindenképp legyen benne automata tisztító funkció, mert ez lett az odea halála. Jó lenne, ha megmaradna az erősség állítás is azt sokat használtuk a családba.
Olvastam, hogy újabb gépeknél van sbs - krémesség szabályzó rendszer, ez mit jelent pontosan?

Ami nekem tetszett az a Saeco Talea Ring, esetleg metróban találtam újjonan Philips HD8651, de ezen nem láttam erősség szabályzást.

Ti mit ajánlanátok?

Üdv,
Bence

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#28898) Surda- válasza Bence01 (#28897) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a kérdés nagyon gyakran felmerül,úgyhogy azt hiszem tényleg jó lenne találni egy gépet,amit kirakhatunk az összefoglalóba :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#28899) Bence01 válasza Surda- (#28898) üzenetére


Bence01
tag

Örülnének neki szerintem rajtam kívül sokan, mert általánosságba csak szidják az automatákat, de nekem bevált. Ár/értékben használtan amúgy hibátlanok véleményem szerint.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#28900) soldier2 válasza Bence01 (#28899) üzenetére


soldier2
őstag

Leginkább azért szidják(-juk) az automatákat, mert hamar tönkremennek - ahogy az nálad is történt. Az, hogy a velük készült kávé nem az igazi, csak másodlagos. Próbálj meg itt kérdezni: [link]. Bár nem pörög annyira mint ez a fórum, de csak automatákról szól. Hátha sikerül választ kapnod.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.