Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) havri1


havri1
félisten

Odaadtam asszonynak a T400-ast, neki meg HDD kell inkább a slotba, így ha valakinek kell az Ultrabay aksim, átadom.
Kifejezetten nem árulom, de felesleges lett.

Sony cellás, 0%-os, zsír új.

havri

(#73702) FoxiestFox válasza havri1 (#73701) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mennyi?

(#73703) barnam_ válasza soldi3r (#73692) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi a válaszokat, utána járok a témának, és megpróbálok valamit intézni :R

(#73704) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

T420ba lehet kijeklzőt cserélni? 1920x1080ra vagy 1440x900ast?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#73705) ivana válasza cellpeti (#73704) üzenetére


ivana
Ármester

1600x900-est tudsz bele rakni.

(#73706) cellpeti válasza ivana (#73705) üzenetére


cellpeti
veterán

az is jó

Tigris, tigris, csóvafény...

(#73707) Tikakukac válasza cellpeti (#73706) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár jó lenne...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73708) HSM válasza Tikakukac (#73707) üzenetére


HSM
félisten

Nekem bejön, semmi gondom nem volt még vele. Teljesen jól használható. Persze, tudom, nem IPS, meg AdobeRGB, meg kutyafüle... :DDD Egy gagyi 1366*768-as panelhez képest, ami az alap viszont kész megváltás....

(#73709) Tikakukac válasza HSM (#73708) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben itt is panelosztás van mint x-eknél, tehát T420 és T430 1 kaptafa. Na ez a "Prémium panel" ami a T430-ban van HD+ felbontáson Top5 legbotrányosabb panel amit üzletiben valaha láttam. A megváltás a felbontása, itt vége a pozitívumoknak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73710) HSM válasza Tikakukac (#73709) üzenetére


HSM
félisten

Nanana! Nem tudom, mire gondolsz "panelosztás" alatt, és arról sincs semmi fogalmam, milyen panel van a T430-ban, amivel találkoztál, de meggyőződésem, hogy itt is többféle panel volt használatban, akár T420, akár T430.

Namost, ami nekem van a T420-amban panel, az egy kapaszkodj, AUO, mégpedig B140RW02 V1 típus. És teljesen meg vagyok vele elégedve, egész korrekt betekintési szögek, a szemem se folyik ki rajta, SOKKAL kellemesebb panel, mint a T410-esem Samsungja, amiről itt elég egyértelmű bizonyítványt adtam a poszt végében: [link]. ;)
Mondjuk végülis a napi használatban egész jól vizsgázott még az az okádék Samsung panel is [link], de nem sírom vissza az AUO után. :N
Van egy erős gyanúm, hogy Samsungos lehetett az a nálad járt T430... ;]
Mellesleg, abban egyetértünk, már a felbontás miatt is megváltás, még a Samsung is egy standard megjelenítő után.

Amúgy jó is, hogy előkerült a téma, mindenképpen hasznos, ha valaki monitort akar fejleszteni, hogy komoly difi lehet az egyes panelek között. :R No, meg mostmár tudom, milyen panel van a T420-amban. :) Kicsit meg is lep, régebben főleg LG és Samsung nagyfelbontású 14-es panelokról olvastam ezekben a gépekben, nem is tudtam, hogy AOU is van... De örülök, hogy az van benne. :DD

[ Szerkesztve ]

(#73711) Tikakukac válasza HSM (#73710) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapaszkodom. LG és AUO van bennük egyformán fos mindegyik.

Hát ha ez korrekt betekintési szögű és nem folyik rajta a szemed, akkor bitang sas szemed van. Igen ez egy T420 panel és igen ez az a panel mint kitúrtam ami a tiedbe is van. És a T430 is ugyanilyen hulladék. Itt heverész egy 130k-s fos Asus, ezeket a nem létező szögeket és színeket ez is tudja.

Egyébként az AUO pont a leghulladékabb szerintem a panelgyártókból, az üzleti gépek pocsék (mint ez is) kijelzőinek többsége tőlük jön. Toshi-LG-Samu-Boe mindegyikből voltak már érdekesek és szépek, tőlük szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73712) HSM válasza Tikakukac (#73711) üzenetére


HSM
félisten

Honnan sikerült kiturkálnod, hogy pontosan ezzel a panellel mért a Notebookcheck? Én is kerestem, de nem találtam erre utalást. :F
Nekem nem tűnnek ennyire vészesnek a betekintési szögek, csak azért értetlenkedek... Mondjuk ha ezt nevezed fosnak, sose nézz meg egy 1440*900-as, LTN141BT08 Samsungot, mert tuti meglenni a No.1 fos kijelződ ever. :C

Sas szemem sajnos azért nincs, mondjuk tény, hogy viszonylag közelről használom, mivel notebook. Az 1366*768-as felbontástól sírok ebben a méretben... Egy jobb kvarcjátékban nagyobb a PPI manapság. ;]
A betekintési szög is teljesen jó notinak, egy megváltás a T410 nagyfelbontású Samuja után.

Hát ami az AUO-t illeti, nekem sem a kedvenceim, kicsit meg is lepődtem, sose gondoltam volna, hogy egy AUO így elverjen egy Samsungot. :D Abban egyetértek, LG, Samsung, Toshiba tud náluk sokkal jobbat is ha akar, Boe-t nem ismerem, bár valami dereng. :)

(#73713) btudos válasza Tikakukac (#73711) üzenetére


btudos
veterán

A T530 FHD AUO panelja azért elég jó, mondjuk ezen kívül nem láttam még jó panelt tőlük.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#73714) HSM válasza Tikakukac (#73711) üzenetére


HSM
félisten

Közben megtaláltam, tényleg elvileg ugyanazzal tesztelték, de mutatok érdekeset... Tesztelték a T420s-ben is, és egészen más a kép.... Ugyanazzal a panellel. :F

T420: [link]
T420s: [link]

Ami érdekes, az enyém inkább hasonlít a T420s képére, mivel oldalról nem mossa el úgy a képeket, mint a T420-as képeken teszi.

Szerk.: lehet megvan a megoldás... A T420 teszt "LEN40A1" megjelölése egyes források szerint Samsung/LG panel is lehet. Ez egyre érdekesebb.... A T420s tesztjében szerencsére már pontos típust írnak, az tuti az AUO, ami nekem is van.

[ Szerkesztve ]

(#73715) FoxiestFox válasza HSM (#73714) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Revíziónként is eltérhet a képminőség sajnos... sőt szerintem revízión belül is ahogy épp sikerül.. legalja ez sajnos.
Figyelniük kéne, mert ez az, amit bámul az ember a gépben...

(#73716) Tikakukac válasza HSM (#73714) üzenetére


Tikakukac
titán

Szög. Oldalról látszik nem ugyanaz a szög. Én is most készítek ehhez kalitkát, amire lehet lapolni a fedlapot és mindig pontos lesz.

Egyébként: oké, okés, mondjuk inkább ez mint az, rendben. De min is nézed most ezeket a képeket? :DDD
Ezzel többek között ez a baj. Mert nagyjából én reálisan azt látom amit tényleg kéne legalábbis remélem nem véletlen raktam ki annyi suskát asztalra egy monitorért mint más a komplett gépéért, viszont egy hulladék képet hulladék kijelzőről megmondani, hogy kicsit jobb...na és akkor ugye visszatértünk ugyanoda, szépen kell azonos profil és egymás mellé letenni őket. Ez eddig a legjobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73717) HSM válasza Tikakukac (#73716) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a szöget láttam. :K Fel-le a T420 tesztben döntötték meg jobban, oldalra viszont a T420s-t. Márpedig nekem az oldalról lőtt képek nem adják a T420-on, amit én látok a sajátomon.

Min nézem most a képeket? Természetesen az asztali, kalibrált 24"-os Dell IPS monitoromon, ami rá van dokkolva a T420-ra, itthon szinte mindig ezzel megy. ;) Szóval elvileg én is azt látom, amit kell. :P
Kiterjesztve az asztalt így egészen jól össze lehet hasonlítani a képet az "eredetivel", bár a tesztábra sajnos nincs meg. :DDD

Amúgy az azonos profillal nem értek egyet, egyet érdemes mérni profil nélkül, és talán egyet profillal. Bár erős kétségeim vannak, hogy ilyen notis 6bites paneleknél használ-e bármit a szoftveres profilozás, mert szerintem csak ront a helyzeten. :N
Természetesen a közös fotós, gondosan szögbe állított mérés valóban fincsi. :R

(#73715) dying_star: Revízión belül azért olyan nagyon nem kéne neki. Nekem amúgy semmi komoly bajom a panellel, pont jó arra, amire való, notebook kijelzőnek. Nyilván nem ezen fogom szerkesztgetni a családi fotóalbumot a buszon hazafelé, ez nem egy W700/W701. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73718) FoxiestFox válasza HSM (#73717) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért ez szerintem nem ennyire egyszerű... attól, hogy nem képszerkesztésre használjuk, még nem kéne fosnak lennie. Főleg nem ennyire. A W500-am Samsung panelje is elég borzasztó ebből a szempontból, és az LG is csak a kategóriáján belül volt jobb.
Elég megnyitni egy színes képet, és csak kicsit elfordítani a gépet, már forognak a színek. :U
Szerintem ennek évek óta nem szabadna megtörténnie még multimédiára szánt consumerben sem, nemhogy üzleti gépekben.

(#73719) HSM válasza FoxiestFox (#73718) üzenetére


HSM
félisten

Akkor neked IPS-es notira van szükséged, a TN ilyen, ennyit tud. Szerencsére mintha kezdenének újra divatba jönni.

Ami engem illet, én továbbra is azt gondolom, általános célú (értsd nem grafikus) üzleti gépbe ezek a penelek tökéletesen megfelelnek. Dolgozni nekem még a fos Samsung is tökéletes volt a T410-ben. Multimédiára, szórakozásra, vagy "komolyabb" munkákra rá kell dugni egy rendes monitort úgyis a méret miatt. No, meg kapásból 6 vs 8 bit, az is nagyon nem mindegy az asztali javára.
Ha meg csak simán netezik rajta az ember, általában nem okoz gondot, ha nem pont azt a színt látja, vagy nem olyan "szépen".

[ Szerkesztve ]

(#73720) FoxiestFox válasza HSM (#73719) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épp ezt mondom, a tn-t el kéne felejteni már....

(#73721) HSM válasza FoxiestFox (#73720) üzenetére


HSM
félisten

Felesleges úri hóbort szvsz. Megoldod a betegségét a TN-nek, de marad ugyanúgy a bélyeg méretű kép, meg a 6bit. Opciónak oké, legyen rendelhető/kókányolható IPS bele annak, aki erre vágyik, de szükség az nincs rá, ez 100%, pláne egy sima üzleti gépbe, ami elsősorban nem multimédiás szórakoztatóközpontnak készült.
Én sem költenék IPS-re ha lenne bele akkor sem, pedig asztalon el se tudnám képzelni, hogy ne IPS monitorom legyen... :N

[ Szerkesztve ]

(#73722) FoxiestFox válasza HSM (#73721) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Workstation.
Workölhetsz nem csak Office-ban, de PS-ben is, szerkeszthetsz kiadványt, stb stb, ezek nem kifejezetten Office gépek.
Szerintem ez nem az a kategória, ahol ilyennel kéne fillért b*szni.
Oldják meg a biteket is, oldják meg a lefedettséget, meg lehet nézni a mobilos-tabletes kijelzők hol tartanak, lefosod a bokád...
És akkor több 100k-s bc gépbe meg megy a kaksi. Hát ez a gond, hogy sokaknak tökmindegy. Ne legyen tökmindegy.
Én is dolgoztam már ezen a gépen Office-ban elég sokat, és ebben a feladatkörben sem segít túlzottan, hogy oldalról nézve torzul mint a szar. Egyszerűen gagyi.
És persze, kikötheted külső kijelzőre, de akkor minek bele kijelző? ;)
Amit az úton tudsz melózni, lassan lenyomod tabletről.

(#73723) soldi3r válasza Tikakukac (#73711) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem ugy remlik, hogy az ujakban levo 14-es FHD AHVA IPS paneleket is az AUO gyartja, az pedig boven jobb, mint eddig barmelyik noti panel.

(#73719) HSM, Nezd meg pl a BlackBerry paneljeit, jobb, mint nehany IPS.

(#73721) HSM Szerintem sem lenne kotelezo a premium panel, de egy alaparon 300 ezres gepben egy szintet azert ussunk mar meg. Ezt nagyjabol a TN panelek kozott egyedul a 15-osokben levo LG panel teszi.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#73724) Tikakukac válasza HSM (#73717) üzenetére


Tikakukac
titán

A milyen a kérdés mindig. Küldtem én vissza Dellnek UZ2715H-t, hogy srácok ebből hiányzik a fekete de amúgy aranyos. A kalibrált meg IPS meg Dell nem garancia semmire, nem véletlen van meg ez a krahács még mindig.

soldi3r: Öröm hallani, hogy mire egy rakat hulladék lett a TP már tudnak bele kijelzőt is adni :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73725) hcl válasza HSM (#73721) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem jó lenne, ha lehetne bele IPS rendelni, max. nem tudnám megfizetni. Tényleg va akinek jól jön.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73726) soldi3r válasza Tikakukac (#73724) üzenetére


soldi3r
veterán

LCD monitornal 2 fele feher van, a feher, meg a fekete. Az fekete jo soha nem lesz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73727) Tikakukac válasza soldi3r (#73726) üzenetére


Tikakukac
titán

A nem jó fekete és konkrétan nincs fekete között van 1 elég szép jump. És itt volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73728) Uzi74 válasza soldi3r (#73723) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem a t440p-be sajnos nem AUO került, hanem LG FHD (igaz tavaly márciusi), de ahogy olvasom továbbra is kétesélyes volt a dolog, de ha nagyon zavarna és a support nem akarná cserélni 80 Eur környékén mennek az AUO panelek ebay-en.
Szóval nem vehetünk rá mérget, hogy egy új gépbe AUO kerül

(#73729) HSM válasza FoxiestFox (#73722) üzenetére


HSM
félisten

Egy jó IPS panel akárhogy nézed, horror drága ezekhez a TN-ekhez képest, és ne a használt árakból induljunk ki. Másfelől a 8bit amennyire tudom, az energiatakarékosságnak tenne be, tehát abból a szempontból lenne szívás.

A mobilos/tabletes kijelzőket kár ide venni, egyfelől feleakkorák, mint egy notebook kijelző, másfelől a hardver, ami a legtöbbször van mellettük egy olcsó vacak. Nem véletlen kerül egy 13,3-as Yoga 3 [link] is még többe, mint egy T440 mondjuk. Persze, ebben a kijelző is elég jóféle, bár nekem Pentile cucc nem kéne, az is 100%. Másfelől rengeteg telefonos/tabletes kijelző bár elsőre lefosod a bokád a fényes felületétől nagy felbontásától meg agyonszaturált színeitől, második ránézésre viszont sokszor már ezer sebből vérzik az egész. Komoly grafikus munkára azok ugyanúgy teljesen alkalmatlanok, legfeljebb a haveroknak lesz nagyobb élmény rajta a fotókat mutogatni.

Azt meséld már el, miféle megfontolásból nézed oldalról a kijelzőt Office közben. :DDD Nekem ilyen gondom az életben nem volt, ha pedig mégis, elforgattam a notebookot is, úgyis jobban kézreesik, ha szembe néz velem.
Hogy minek bele kijelző, már meg lett tárgyalva, hogy a 24"-os asztali monitorom bajosan férne a táskába, és hurcolni is bajos, ezért van egy használható, de nem profi panel ezekben a gépekben, ami pont jó arra, hogy a képszerkesztésen kívül bármit tudjál vele úton is csinálni. Egy kiadványt is nagyjából össze tudsz rakni rajta, legfeljebb otthon fejezed be. Ilyesmikhez amúgysem árt egy AdobeRGB lefedettségű panel, ami még asztaliban is kb. megfizethetetlen, nemhogy notiba. :U

(#73723) soldi3r: Sajna még nem volt hozzájuk szerencsém. :(

Nekem amúgy nincs bajom ezzel, hogy tesznek bele fos kisfelbontású panelt, és közepes nagyfelbontásút, de egy valódi "prémium" panel opcionálisan azért tényleg elvárható lenne.

(#73724) Tikakukac: Nem ismerem a linkelt típust. Nálam szerencsére nincs baj a feketével. Elég jó lett a kalibrálási eredmény is, 120cd/m2 mellett 0,15 a feketém, a max eltérés a feketémben 0,49deltaE, az átlag pedig 0,15. Szerintem ez elég korrekt. Amúgy egy P2414H-ról beszélünk. Biztos vannak IPS-ből, meg Dell-ből is gyengébbek, engem szerencsére eddig többé-kevésbé elkerültek.

(#73725) hcl: A többségnek itt szvsz semmi szüksége nem lenne rá, csak "nem tetszik neki" a TN. Mellesleg nekem sem. :D De a feladatát ellátja hibátlanul.

(#73730) soldi3r válasza Uzi74 (#73728) üzenetére


soldi3r
veterán

LG-bol meg nem lattam AHVA-t, csak IPS-t.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73731) Tikakukac válasza HSM (#73729) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondom. Én végigtoltam az ultrasharpokat 2008-tól kb mindet. Az a fekete nem fekete. A VA paneles 2709W-m na az tudott feketét, ha azt látnád a tied mellett zokognál :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73732) HSM válasza Tikakukac (#73731) üzenetére


HSM
félisten

Biztos nem lenne zokogás. :N Volt dolgom pár AMOLED Samsung tablettel/telóval, egyáltalán nem voltam elájulva a tökéltes feketéjüktől. A Dell moncsimon látható bevilágítás nincs, szép egyenletes az a 0,15cd/m2, nem zavar filmezésnél sem, teljesen meg vagyok vele elégedve, úgy amúgy minden téren. :B Röhögni fogsz, egyedül frissítésben tudhatna többet, játékhoz néha kicsit kevés volt nekem a 72hz. ;] Persze, nyilván jobb lenne egy hardveresen kailbrálható 10bites cucc +144hz-en, de milliomos sajnos nem vagyok, ha létezik egyáltalán ilyesmi. :D

(#73733) Uzi74 válasza soldi3r (#73730) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az igaz, de amikor konfigurálod a pl. T440p-t a lenovo oldalán csak az az opció van hogy HD+ vagy FHD IPS aztán a szerencsén múlik az AUO vagy az LG panelt kapod

(#73734) Tikakukac válasza HSM (#73732) üzenetére


Tikakukac
titán

De zokognál. Ezt onnan tudom, hogy U2414H mellett is néztem és sírva fakadnál, mert amit te feketének hiszel az sehol sem fekete.

Az, hogy nem zavar, na az a szubjektív. Az objektív meg az, hogy feketében rommá lehet verni. Ha akarod ha nem.

Tablet és teló totál más, az nem egy 24-27"-os felület.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73735) Butcher82


Butcher82
senior tag

No, eddig volt nekem pár thinkpadem de a T400 eddig a legcsendessebb. Van olyan újabb T4xx széria ami hasonlóan csendes? Mert ha nincs akkor nem újítok be mostanába... :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#73736) FoxiestFox válasza HSM (#73729) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Talán ha többen néztek egy doksit / kiadványt / kimutatást a notinál... nálunk elég gyakori volt, illetve a noti pont az az eszköz, amit jellemzően sokszor sokan állnak körül. Elég illúzióromboló ezekkel a fospüré tn-ekkel megjelenni akárhol is. Főleg ha grafikai munkát akarsz prezentálni kint terepen. Arra már az esetek többségében jobb egy nyomorult tablet is.
8 éves 4:3-as céges tn monitorom nem invertálódott úgy, ahogy a W500-ban lévő Samsung.
Amúgy is erőszakot kellett vennem magamon, mikor átszoktam CRT-ről notira, hisz ocsmány... de azóta eltelt jó pár év, valami változhatna.
Ez a mobilos-tabos túlszaturáltság meg urban legend, mióta ezekre az eszközökre is állíthatsz be színprofilt, úgy lövöd be, ahogy neked tetszik, a kijelzők többsége pedig jobb képességű, mint amiket a notikba tesznek.

(#73737) HSM válasza Tikakukac (#73734) üzenetére


HSM
félisten

Na-na... Az U2414H más panel. Másfelől a szórás is eléggé megvan, olyan 0,12-től 0,2-ig láttam eredményeket ezekkel. Márpedig elég durva a különbség egy 0,15 és egy 0,2-es feketéjű panel között. Pláne, ha itt-ott még be is világít, na attól én is sírok. :D Másfelől, ha feljebb tekered a fényerőt, nő a fekete "fényereje" is, nekem se tetszene jóval magasabb fényerőn, de a kalibrált 120cd/m2 mellett nekem tökéletes éjjel/nappal is.
Igen, rommá lehet verni, 0cd/m2 nyilván összehasonlíthatatlanul jobb, mint ez a 0,15 környéke, nyilván nem a feketéjéért vesz valaki IPS-t. :) Ugyanakkor ez a 0,15 körüli érték 120-as fehér mellett szvsz már nem a zavaró kategória. Persze, ahogy írod, ez szubjektív. :R

(#73736) dying_star: A Samsungok betekintési szöge tényleg botrány, ami nálam járt a T410-ben 1440*900-as, katasztrófa volt ilyen téren, a leggyengébb panel ebből a szempontból, amivel valaha dolgom volt. Az még szemből is invertálta a színeket. :Y
Viszont ez az 1600*900-as AUO sokkal jobb. Lehet, megpróbálok majd pár fotót lőni róluk egymás mellé téve, hogy látszódjon, miről beszélek. :R
Persze, csak ha van, akit érdekel. :B

(#73738) Tim82: A színprofil egy dolog, de attól a panel más paraméterei nem változnak. (Árnyalás képessége, színtér.)

[ Szerkesztve ]

(#73738) Tim82 válasza FoxiestFox (#73736) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jaja, Androidon, WP8-on van lehetőség színprofil módosításra, az tuti.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73739) soldi3r válasza Uzi74 (#73733) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt viszont passzolom, a 20-as szeria utan eszembe sem jut konfiguralni barmilyen Lenovot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73740) Tikakukac válasza HSM (#73737) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan, ezért mérettem ki minden vackot amit lerendeltem és ezért lett CCFL-es monitorom ismét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73741) Uzi74 válasza soldi3r (#73739) üzenetére


Uzi74
senior tag

Azóta közel egy éve megvan a T440p, nem bántam meg. 3 kritériumnak kellett megfeleljen annó: FHD, 14 zoll, 16GB RAM. Azóta sem árasztották el a piacot az alternatívákkal, valószínűleg ma is ő lenne a választásom.

(#73742) soldi3r válasza Uzi74 (#73741) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindenki arra kolti a penzet amire akarja :R Uj gep eseten en pl inkabb Dellre :) Nekem mas az elvarasom, ha egy ThinkPadra gondolok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73743) Uzi74 válasza soldi3r (#73742) üzenetére


Uzi74
senior tag

Igen, a Dell E7440 lenne még versenyben megfelelően konfigurálva, ha ma kellene döntenem.
+kisebb (Ultrabook)
+jobban összerakott
- kevésbé bővíthető, csak U procik.
- drágább
- nincs dedikált GPU
? hűtés hangosabb kisebb házban

(#73744) hcl válasza Uzi74 (#73743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van ilyen a melóhelyen, amúgy mocsokjó. Mondjuk nekem csak E6430 van, ami amúgy nem gáz, de a 7440 sokkal inkább kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73745) Peet91 válasza hcl (#73744) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nálunk is ugyanez a helyzet, csak csorgatni szoktam a nyálamat, amikor egy kupac manager elrobog mellettünk, mindenkinek e7440-en van, én meg nézek, hogy egyet igazán adhatnának nekem is. De sajna mire cserés lesz az e6430, addigra már lesz újabb, ami nem biztos hogy jobb. :/

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#73746) Francia91 válasza hcl (#73744) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a Precik jonnek be, talan majd szerzek a cegtol, ha szeriavaltas lesz, olcson el szoktak adni az itt dolgozoknak a "leselejtezett" notikat. Most az E6400-asokat dobaljak kifele 25k-ert, kettot en is vittem a csaladnak :D

TP vonalon W520-ig vagyok hajlando elmenni, aztan mar nincs olyan TP, amire azt mondanam, hogy kene. Amiket olvasok rola, meg eleve a billentyuzet... De majd kiderul, hogy mikor novom ki a T500-asomat, egyenlore elegedett vagyok vele, ha lesz utodja, akkor is marad a T500-as.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73747) soldi3r


soldi3r
veterán

En maradok a Precision vonalon vagy a 6-os szerianal. Nem hiszem el, hogy egy ultrabook kibirna azt, amit tolem kaphat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73748) hcl válasza Peet91 (#73745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem pont lehetne E7440, de úgy voltam vele, hogy oylanoknak adom őket, akik jobban el vannak havazva. Az én melóm nyugis :)

@Francia91 : E6400 25-ért jöhetett volna ide is :D De ugyanennyi erővel T400 is.

@Soldi3r : Hát nélunk nem bánnak kesztyűs kézzel a D630, E6xxx -ekkel, jól bírják. Egy dolgot tudok, ami ezt kibírná még, az a Lenovo :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73749) soldi3r válasza hcl (#73748) üzenetére


soldi3r
veterán

Az E6330 jelenleg jobban birja, mint anno T61 tette. 2 ev alatt csak a diszcsik kopott le, meg nehany karcolas. A T61-nel ilyenkor mar elrepedt az LCD burkolat.
Ami hihetetlen meg, hogy a FuSi S7010 mit kibirt. A vegen mar nem volt rajta ep burkolati elem, de soha nem allt meg.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#73750) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem ide kellene írnom, de talán tudtok segíteni.

Lenovo Thinkpad Edge E430 laptopom van, i7 3710QM processzorral.
Eddig játszottam is vele, de most, hogy windows 8.1-re váltottam, nem mennek a játékok, mert kevés a vga memória. HD4000 van ugye a processzorban, a rendszerben összesen 8 Gb van, ebből vesz el 0-1700 között amennyi kell neki, de nem teszi és nem tudom miért.
Tudna valaki segíteni, mit kellene állítani?
Nagyon kevés az állítási lehetőség a hd4000 driverben, amit lehetett arra állítottam, hogy teljesítmény, de semmmi.
Pl. GTA 4-el is játszottam, azt sem engedi 800x600-nál feljebb állítani mert kevés a vga memória.....

Lehet vissza kellene tennem a windows 7-et?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.