Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Tim82 válasza karamblo (#73600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké-oké, csak fura volt.

Szerintem 40k-t egy Z61m csak gyűjtőknek ér meg (és csakis a titániumfedeles változat). Használati értéket nézve nem; már egy ideje ilyen ársávban mozognak a két generációval újabb T400-ak, T500-ak, azokban meg több tartalék van a jövőre nézve (8 GB maximum RAM, DDR3, SATA 2).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73602) karamblo válasza Tim82 (#73601) üzenetére


karamblo
tag

Oké, értem...Csak elcsábultam. :B Tényleg nagyon szép, zsíruj, és eszembe jutott a régi...

Na mindegy. Köszönöm, hogy kijózanítottál.

(#73603) Cold5


Cold5
senior tag

HDD szeretnék cserélni egy T61-ben. HDD Sentinel nagyon gyengének mutatja.

A következő kérdésem lenne: supervisor jelszó van, amikor be akarok lépni a BIOS-ba.

Ettől függetlenül, ki tudom cseréni a HDD és tudok egy clean install-t csinálni a gépen?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#73604) xcds válasza Cold5 (#73603) üzenetére


xcds
őstag

Igen. Boot menübe F12-vel be tudsz lépni, más meg nem kell.

(#73605) Apollyon válasza karamblo (#73595) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Z61, az igen! Gyűjtői darab, lassan már 10 éves gép, azért nem mondanám használhatatlannak, de azért igaza van Tim82 fórumtársnak, 40 ezret semmiképp sem ér már meg egy ilyen hardver. Egy 20-ast én mondjuk még adnék érte – feltéve hogy tényleg titán.

Más:

A hét folyamán én is gazdagabb lettem egy tip-top X200-zal btudos fórumtársnak hála :C A tapipad mondjuk hiányzik amit megoldottam egérrel, de abszolút csúcs a gép, ugyanazt tudja (nagyjából) mint a T500-am legalábbis amire én használom :)

Egészen megtetszett ez a kategória, szerintem egy X201-re is benevezek majd. GOndolkodtam az X300-X301-en is, de elég sok rosszat olvastam róluk..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#73606) Nand_i válasza sigidi (#73590) üzenetére


Nand_i
tag

Otthon van egy x200+dokkoló+displayport-HDMI kábel másik végén egy fullHD tv, tökéletes a kép.

(#73607) Ironed_1


Ironed_1
csendes tag

üdv,
t400-hoz ultrabay keretet ebay-ről kukázni vagy van vmi hazai erőforrás is rá?
illetve mennyire kell szétszedni a laptopot, mert egy sima tisztításnál a szakszerviz is beszaratott, hogy előfordulhatnak rejtett hibák vagy már nem úgy "pattan vissza" a billentyűzet...blabla...
ha ez a keret is ennyire macerás, már előre fosok, hogy szarabban kapom vissza gépet...

(#73608) Tikakukac válasza Ironed_1 (#73607) üzenetére


Tikakukac
titán

A szakszerviz nem látott meg Asust meg Ideapadot. Megtudná mi az a rejtett hiba ;]

Nyugi semmit sem kell bontani, ha tutira mész akkor Chaser segít ha ráérsz akkor ebay.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73609) Tubi2 válasza Ironed_1 (#73607) üzenetére


Tubi2
senior tag

Ha valaki tudja, hogy hogy kell szétszedni, nem gondolom, hogy rosszul pattanna vissza. T400-nál láttam már olyat hogy a palmrest felső része elállt a háztól, azt is csak ügyesen vissza kell tolni a helyére.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#73610) Tim82 válasza Apollyon (#73605) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mintha az X201-nél, X220-nál olyan szuper lenne a touchpad.. :)

Használhatatlannak meg messze nem gondolom a Z61-et. Igazából én még a Pentium M-es T40-T41-T42-t sem tartom annak, de azért a koros hardver sok mindent behatárol már.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73611) hcl válasza Tim82 (#73610) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem a S7010D Fujitsu SSD-vel, és 1.7GHz-es Pentium M-mel, köszöni, jól van. Az SSD a kulcs.Mondjuk elsődleges gépnek kevés, de leveleket nézegetni, szövegszerkeszteni bőven elég.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73612) sigidi válasza Tikakukac (#73591) üzenetére


sigidi
tag

Na ma beszereztem a kábelt, sas szemem még olyan egetrengető különbséget nem lát :DD ... de! Elméletileg a DP - HDMI hangot is ad (nem mintha a dokkoló meg a gép jackdugója nem lenne elég, csak zavar), de gyakorlatilag nem szól a monitor jack-en. Win7x64 van és conexant audio driver feltéve (driver nélkül sem működik).
Valami ötlet, hogy miért nem működik?

Expect the unexpected.

(#73613) FoxiestFox válasza sigidi (#73612) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert nem ad. Sajnos. Pedig jó lenne.

(#73614) Tim82 válasza sigidi (#73612) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért, mert az X200 még nem képes hangot átvinni DP-n/HDMI-n. Az X201 már igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73615) sigidi válasza Tim82 (#73614) üzenetére


sigidi
tag

Aham, értem. Hát akkor marad a dokkoló. Köszi

Expect the unexpected.

(#73616) hcl válasza Tim82 (#73614) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Micsoda kreténség :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#73617) Tim82 válasza hcl (#73616) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kretén Intel, hogy csak az első generációs Core i-k mellett vezette be a hangátvitel támogatását HDMI-n/DP-n. :K

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73618) Apollyon válasza Tim82 (#73610) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért, mi baj van a touchpaddel? Gondolom túl kicsi..

Más: X200-ba esetleg IPS szintű kijelző még van? Elgondolkodtam rajta, ha már a T500-ba nem lehet, akkor...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#73619) HSM válasza sigidi (#73612) üzenetére


HSM
félisten

A displayport átalakítós gépeken csak akkor van HDMI-hang, ha DP++-os, vagy miafene jelölésű a csati. A T410-en már ilyen van, de sosem próbáltam még. :B Amit még be kell állítani általában, hogy a HDMI hangeszköz szóljon.

(#73611) hcl: Leveleket nézegetni, szövegszerkeszteni mi a frásznak SSD? :F

[ Szerkesztve ]

(#73620) Tikakukac válasza Apollyon (#73618) üzenetére


Tikakukac
titán

Okádék felület, kicsi is, pontatlan is, borzalmas.

Van még abba is IPS. Az más kérdés, hogy kiszédülök az ablakon olyan áron az is.

HSM: A chip maga nem ad ki hangot. Ez olyan, mint az Intel DVI 2k felbontása. FHD felett nem ad ki, mert nem ad ki. Ha 200k-s kábeled van akkor sem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73621) HSM válasza Tikakukac (#73620) üzenetére


HSM
félisten

Persze, világos, értem én... ;)

(#73622) hcl válasza HSM (#73619) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbálj meg használni egy IDE winyós gépet :D Bagóért hozzájutottam egy 32Gb-os IDE SSD-hez, megtáltosodott tőle a Pentium M. Érzésre majdnem hozza a céges Core i-k sebességét. (Persze Youtube max. 360p)

Egy Lubuntu vagy Debian alá meg elég egy 8, de max. 16Gb-os is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73623) HSM válasza hcl (#73622) üzenetére


HSM
félisten

Használtam olyan notit, tudom lassú, de az is 100%, hogy levelezni, szöveget szerkeszteni bőven elég. De a proci is döglassú, szóval pariban van az IDE winyóval. :D
Nem tudom, neked mit jelent, hogy "érzésre", de én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nincs az a lassúságú HDD, amivel eléggé le lehetne lassítani akár egy elsőgenerációs i3-at, hogy összekeverjem bármilyen Pentium M-el. :DDD Legyen szó akár csak egy irányjelzős weboldal megnyitásáról. ;]

Persze, ha olcsó volt az SSD, úgy már értem. :R

(#73624) Ironed_1 válasza Tikakukac (#73608) üzenetére


Ironed_1
csendes tag

ok :-)
de a Chaser segít részt nem veszem... :-) Ki ő vagy mi? :-D
-update: ahh, gugli..kreatívan, megvan Chaser...-
mert a tuti mindig szimpibb egy technikánál...

[ Szerkesztve ]

(#73625) Tikakukac válasza Ironed_1 (#73624) üzenetére


Tikakukac
titán

Rákeresel itt ph-t vagy a topikban, ő foglalkozik keretekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73626) Ironed_1 válasza Tikakukac (#73625) üzenetére


Ironed_1
csendes tag

:N :DDD :R

(#73627) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azon gondolkodok egy ideje, hogy upgradelni kellene a T420-at, legalább egy SSD-vel. Most egy 500 gigás vinyó van benne.

Megnéztem ezt a videót a youtube-on: [link] és nagyon megtetszett az az ötlet, hogy adnak az SSD-hez egy kábelt, és egy szoftvert, amivel totál át lehet klónozni az egészet az SSD-re. Ez, amennyiben ilyen egyszerű, mint ahogy a videóban szerepel, én is meg tudnám csinálni.

Az lenne a kérdésem, hogy (mivel életemben nem volt még SSD-m), ez mennyire általános, hogy adnak ilyen kábelt/szoftvert az SSD-khez? Vagy ez valami teljesen egyedi dolog? Másik gyártónál meg lehet oldani?

Másik kérdés, hogy 500-as vinyóm van, és 256-os SSD-t tervezek venni. Ha 300 mega szabad helyem lesz mikor ezt a klónozást tervezem, akkor vajon stimmelni fog? A lenovo recovery partíciót át fogja vinni?

(#73628) btudos válasza lugosi (#73627) üzenetére


btudos
veterán

T420-ba vehetsz mSATA SSD-t*, akkor maradhat a HDD a helyén, és simán tudsz bármilyen szoftverrel (nálam a Macrium bevált rendszerklónozásra) költöztetni úgy, hogy csak bepattintod az SSD-t a helyére, és semmilyen kábel, vagy doboz nem kell.

*Persze csak akkor, ha WWAN modul nincs a helyén, ha jól emlékszem a T420-nál is ugyanaz a megoldás.

SSD-n illik hagyni 10 % szabad helyet, jót tesz az élettartamának és a recovery partíciót sem egyszerű mozgatni, de mintha nemrég lett volna szó erről itt a topikban. Acronis képes rá Tim82 szerint.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#73629) Butcher82 válasza lugosi (#73627) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az első kérdésedre a válasz. Annyira nem egyedi a Samsungnak is van például ilyen programja. Nekem is egy 256Gb-s Crucial van a T400-ban, bár én nem klónoztam.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#73630) Butcher82


Butcher82
senior tag

Viszont nekem is lenne egy kérdésem. Nemrég újra raktam a Win7-et. Felraktam minden drivert de amikor váltom a vga-kat akkor Power manager leáll (windows hibaüzenet) majd minden oké... Viszont fura grafikai hibák vannak pl. az ablakok sarkánál.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#73631) FoxiestFox válasza Butcher82 (#73630) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Régebbi PM megoldja. Az új frissítés óta mindenkinél csinálja ezt T500/W500/T400-aknál
Mondjuk grafikai bug nálam nincs.

[ Szerkesztve ]

(#73632) csubuka válasza FoxiestFox (#73631) üzenetére


csubuka
addikt

Nálam sincs grafikai bug, esetleg chrome-ban lehet, akkor hardveres gyorsítás kikapcs a megoldás.

(#73633) hcl válasza lugosi (#73627) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen egyedi, mert windózhoz egy Notron Ghost vagy Acronis True image, meg egy rakás egyéb szofver is megfelel klónozásra, Linuxon meg be van építve a dd.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73634) Tim82 válasza btudos (#73628) üzenetére


Tim82
nagyúr

A régebbi (legalább 2-3 éves) verziók biztosan, az újabbakat nem tudom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73635) lugosi válasza hcl (#73633) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, akkor külön kábel + külön SSD, külön szoftver.
Vagy megveszem ennek a gyártónak a termékét. Ez a Crucial mennyire megbízható, jó SSD?

(#73636) soldi3r válasza lugosi (#73635) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem 2 van, M500, eddig nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#73637) hcl válasza lugosi (#73635) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van ilyen topic, hogy "Milyen SSD-t vegyek" :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#73638) lugosi válasza hcl (#73637) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, de ott meg a Thinkpad dolgokat nem fogják tudni! :D

Azt esetleg valaki, hogy a recovery partíciót is átklónozza-e?

(#73639) icoj69 válasza lugosi (#73638) üzenetére


icoj69
tag

Szerintem a recovery partíció teljesen felesleges, csak foglalja a helyet. Windowst annélkül is tudsz telepíteni, a többi szoftver pedig fent van a Lenovo oldalán.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#73640) hcl válasza lugosi (#73638) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gószt legalábbis azt klónozza, amit mondasz neki.
A TP-s dolgok függetlenek attól, hogy az jó SSD-e, szóval azt a részét ott tudhatod meg :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#73641) lugosi válasza icoj69 (#73639) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, biztos lámának néztek, de nem tudtam hogy azok a cuccok fent vannak az oldalukon.

(#73642) donjohnson


donjohnson
addikt

nem tudjátok, hogy a thinkpad-eken van-e olyan beállítás, hogy ha nem gépel az ember, akkor pár másodperc után kikapcsolódik a billentyűzet háttérvilágítása?

mert itt van előttem egy hp elitebook 840 és ezen tök jól meg van oldva, hogy automatikusan kikapcsolja, ha már nem írok rajta.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#73643) lugosi válasza btudos (#73628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi ezt az ötletet is, az msata ssd dolgot még nézegetem. Nincs a gépemben 3G modem.

(#73644) kraftxld válasza lugosi (#73643) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én most raktam össze 2 db T420-at is Samsung 840 EVO mSATA-val, teljesen jól mennek.
Az egyikre klónoztam a 2009-ben telepített Win7 rendszerem, majd frissítettem Win8.1-re, némi bütykölés után ez is fasza gyors,

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#73645) HSM válasza kraftxld (#73644) üzenetére


HSM
félisten

Nem melegszenek nagyon ott szellőzés hiányában a memória szomszédságában? Nem fűtik át nagyon a gépet vagy a gép alját? Elég rémisztő dolgokat lehetett olvasni egyes msata meghajtók forrósodásáról.

[ Szerkesztve ]

(#73646) kraftxld válasza HSM (#73645) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem éreztem, hogy sokkal melegebb lenne a gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#73647) HSM válasza kraftxld (#73646) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#73648) McAdam6


McAdam6
tag

Lehet noob kérdés, de mi a Power Manager megfelelője Linuxon ? (Konkrétan Mint)
Többféle profilt szeretnék, de a Mintben csak 2 profil van (hálózat, ill. akku)
THX

(#73649) Dhampir válasza McAdam6 (#73648) üzenetére


Dhampir
félisten

TLP

(#73650) Luck Dragon

Sziasztok, sikerült egy R40 Thinkpadot életre kelteni, hihetetlen, hogy ezek az IBM kütyük milyen masszívak. Egy Xp Sp3-mat kényelmes meghajt, és meg lehet lelni hozzá a megfelelő Drivert is rá. Kipróbáltam hozzá egy Wi-fi sticket is és gond nélkül üzemel. :) Egy gond van vele, hogy a youtube HTML 5-ben nem kicsit szaggat. Ezt Chromal próbáltam ki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.