Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) peppe79 válasza F.B.I. (#60550) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem feltétlenül rossz....csak lehet, hogy ez a Donper alapból ilyen zajos, így ezzel együtt kell élni. Egyes Jiaxipera kompresszorokra is szoktak panaszkodni, hogy zajosak.
Az én fapados Zanussimban egy osztrák Secop kompresszor csücsül, azzal nincs ilyen gondom.

(#60552) F.B.I. válasza peppe79 (#60551) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem hangos, amikor megy, csak abban a pillanatban, amikor lekapcsol, na akkor olyan hangot ad ki, mint amikor üvegek borulnak össze bent a hűtőben. Első alkalommal, megigazítottam a polcokat, azt hittem rosszul fekszenek de nem.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60553) #40553216 válasza st6969 (#60535) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy óra alatt végzett. Nekem nem tűnik soknak. Persze mindenki a kevesebb munkáért több pénz és több duma elvet képviseli.

(#60554) #40553216 válasza #16820480 (#60544) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az indukciósra szerencsére nem nagyon ég le az olaj.

(#60555) #16820480 válasza #40553216 (#60554) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is annyira ráég, csak odaragad, ha kifröccsen.

(#60556) st6969 válasza #16820480 (#60555) üzenetére


st6969
őstag

Még csak oda se ragad. Ez egy sík üveglap. Ráfröccsen az olaj, letörlöd, ennyi. Nincs főzőlap, amit ennél egyszerűbben lehet takarítani.

(#60557) sutirablo válasza Donki Hóte (#60539) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Vond össze a főzőzónákat és akkor nagyobb felületet is tud melegíteni.

(#60558) TheProb


TheProb
veterán

Jashen V16 van esetleg valakinek? Most elég jó áron (JASHENV16-tal ~47e-ért) be lehetne húzni és rtings a legjobb budge porszívó badge-et adta neki.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60559) ribarszki válasza TheProb (#60558) üzenetére


ribarszki
őstag

Egészen biztos, hogy senkinek nincs ilyen a fórumon. A külön plüsshenger és szőnyeg kefehenger jó dolog. A 100AW szívóerő (ha valóságban is tudja) elég kell legyen.
Remélhetőleg akksipakkot is lehet rendelni hozzá 3év múlva. (Az oldalukon 20k-ért rendelhető)

Sajnos nem muticiklon illetve ne készülj prémium anyaghasználatra. Valószínű ezen sokat spóroltak.. illesztések, stb.

De ennyiért egy próbát megérhet. Bár a Xiaomi C1 most 45k az Euronicsnál. A szőnyegfejet leszámítva én abban jobban bíznék.

[ Szerkesztve ]

(#60560) zpkasa válasza tipuka (#60520) üzenetére


zpkasa
csendes tag

Szia,
mi 9000-es sorozatút vettünk (9kg, tollkabát, prosense, gőz stb. miatt), de a L7, L8 is teljesen jó, aeg honlapon hasonlítsd össze őket és amelyik kell irány az árukereső. Érdemes nézni mi van raktáron, mert nekünk 2 hónapra mondták a beérkezést, és asszem márciusig van +3 hónap.
Z

(#60561) chopin42 válasza TheProb (#60558) üzenetére


chopin42
őstag

Ha külföld okés, én lehet bepróbálnám ezt (talán fogom is). Papíron nagyon jó adatok, spanyol teszt van fennt róla ahol látszik a proszívó (bár nem rendes teszt). Kicsit drágább, mint amit kinéztél, de rengeteg tartozék van hozzá, és jobb papíron sokkal. A kevesebb tartozékos kiadás olcsóbb is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60562) TheProb válasza chopin42 (#60561) üzenetére


TheProb
veterán

Ez se rossz, köszi a tippet. Bár ahogy nézem, ez is "csak" mono-cyclone.

#60559ribarszki: Persze, ennyi pénzért nem is vártam Dyson szintű anyag és összeszerelési minőséget. Egyébként tényleg annyival jobb a multi-cyclone, mint a mono? Gyakorlatban ez miben nyilvánul meg? Mert bár sok infót nem találtam a kettő közti különbségről, de ott inkább az jött le, hogy hatékonyabb a levegő/por szétválasztás. Ez a szívóteljesítményben mennyire jelentkezik kardinális eltérésként?

Az említett Xiaomi-t tegnap már átbeszéltük a BB topikban, nem lenne előrelépés a mostani BW-mhez képest.

Tegnap egyébként kb az egész estém a kereséssel és tesztek nézésével telt.
És jelenleg sutirablo kolléga által ajánlott Dreame XR tűnik a legjobb deal-nek, atm.
Illetve még a Shunzao Z11. Viszont itt már sajnos csak a basic edition érhető el, az meg már annyira nem jól felszerelt az árához képest. Illetve nem is derül ki, hogy szőnyegen mennyire lenne hatékony, mert kb csak a PRO-ról találni teszteket...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60563) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Kombinált tűzhelyet keresek, mi most a legjobb választás 100 ezer Ft-ig?

Előre is köszönöm!

(#60564) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok! Mosogatógépnél normális,ha a só betöltő nyílás tele van vízzel? Illetve mennyi sót érdemes beletolteni? Plusz egy bónusz kérdés,mivel érdemes kitakarítani, létezik valami lötyi,amit elindìtok üresen és kitakarìtja? Köszönöm 🙂

(#60565) polonic válasza Viiktor1989 (#60564) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Igen, normális. Teljesen tele kell tölteni, amíg csurig nem lesz sóval. Általában egy másfél kilós adag belefér. Utána érdemes egy öblítő programot indítani ha van. Ha nincs, akkor közvetlen program indítás előtt töltsd fel sóval.
Nem nagyon szükséges takarítani. A mosogatógép belseje tiszta alapvetően. Azt is tisztítja a mosogatószer. De egyébként van a finishnek, somatnak, stb ilyen kifejezetten géptisztítója. Azt használhatod.

(#60566) Csabroncka válasza Viiktor1989 (#60564) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A gyantát sóoldat regenerálja, így természetesen mindig oldat lesz benne, amennyire az oldhatóság engedi.

"in medias res"

(#60567) Klara_ válasza Batib (#60514) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem Steba van. Lezaraskor egy reteszt tol at amikor a helyere tekered a keseket. Fogni csak a pulzalo modnal kell, ha siman hasznalod akkor csak eltekered a fokozat valasztot es megy.

(#60568) ggeleven válasza Donki Hóte (#60528) üzenetére


ggeleven
őstag

Szerencséd van. :) Még csak pdfben van fent és az appban elég ramaty a minősége, bocsi.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60569) Batib válasza Klara_ (#60567) üzenetére


Batib
őstag

Értem. Ezek szerint vannak olyan gépek melyeken van kapcsoló. Ez már számomra csak infó, hisz megvettem az Aldisat. Egyébként már megnyugodtam, tegnap majdnem fagyott gyümölccsel is kipróbáltam, marad. (1000w a tied csak 300)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60570) Danecay válasza Donki Hóte (#60539) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ. Lehet naiv vagyok de úgy gondoltam, hogy sütővel egyben 150e Ft. Kimondottam főzőlapot semmiesetre sem veszek ennyiért és e felett. AZ Árúkeresőn is Te írtad a véleményt már csak azért is mert több helyen is összecseng az itt leírtakkal?

Az általam belőtt árkategóriában, lehet érdemes inkább hanyagolni az indukciós főzőlapot és megelégedni a sima kerámiával?

(#60571) Klara_ válasza Batib (#60569) üzenetére


Klara_
őstag

Smootiehoz a fordulat szamit. Ha trumixot akarsz, akkor ott vannak 1200W-os gepek.

(#60572) Batib válasza Klara_ (#60571) üzenetére


Batib
őstag

Úgy tűnik csak a közepébe kapcsolodtál a szálnak. Amit vettem az 20ezret forog és 1000w-os. Mindössze a kapcsolót hiányoltam róla. Azóta folyamatosan kapom a tanácsokat, hogy mit vegyek, s kinek mi van. Túl vagyok rajta.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60573) BBéci válasza Danecay (#60570) üzenetére


BBéci
titán

"Kimondottam főzőlapot semmiesetre sem veszek ennyiért és e felett."
Akkor legyél hajlandó kompromisszumokra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60574) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
Bosch száírtógépet szeretnék.
A mosogép szintén cserélve lesz később, tehát fontos, hogy egymásra tudjam majd őket rakni.
MI az ami ajánlott?
Series6 vagy series8?
Okos otthon integráció, appos vezérlés nem érdekel..
köszi!

(#60575) fess


fess
őstag

Sziasztok
A szombattól, lidl-ben kapható konyhai robotgépről mi a véleményetek? Általános sütési feladatokon kívül 1kg-os kenyér dagasztására is használnám. Érdemes megvenni? [kép]

(#60576) BB9000 válasza Gergőke88 (#60574) üzenetére


BB9000
senior tag

Bosch szárítógépeknél az a kérdés, hogy öntisztító kondenzátoros legyen, vagy ne. a Series 2-4-6-8 és a töltetsúly mind csak marketing. Az összes Bosch gép dobja pont ugyanakkora: 112 liter, akár 7 kg van ráírva, akár 8-9-10 kg. Marketing bullshit.
Ha nem igényelsz öntisztítósat, akkor a WTR85V00BY az alap.
Ha jónak tartod az öntisztító kondenzátort, akkor ez lesz a te géped: WTM85251BY. Lehet drágábbakat is venni, de az ár növelésével szvsz nem lesz jobb, se tartósabb, csak drágább.
Mosógépcsere: A tartósság miatt olyat válassz majd, amiben a motor EcoSilence Drive™. További tanács a magas centri fordulat, mert azokba jobb csapágy kell. Hogy jobbat tesznek-e azt nem tudom. Ott se legyen szempont a marketinges rész, amiről a szárítógépeknél már írtam. A mosógépeknél van különbség a dobméretek között. 70, 63 és 55 literes biztosan van. Vásárlás előtt a Bosch-home on tájékozódj a pontos paraméterekről.

[ Szerkesztve ]

(#60577) st6969 válasza fess (#60575) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
november végén, december elején volt egy kis értekezés ebben a témában.
Innen olvasgass egy picit, szó van benne erről a gépről is (spoiler: dagasztáshoz komoly gép ajánlott, ami belülről is fém, az meg "kicsit" drágább :) )

(#60578) arcsin válasza fess (#60575) üzenetére


arcsin
senior tag

Kicsit más árkategória tudja az 1 kg -os álomhatárt :D

[ Szerkesztve ]

(#60579) BB9000 válasza fess (#60575) üzenetére


BB9000
senior tag

A Lidl-ös keverőtálas mixerről:
Előnyei: Jó az ára, 3 év gar. , nagy kapacitás, erős motor, turmix feltét.
Egyetlen hátránya: Ha elfogy mire odaérsz. :)
Szerintem nagyon jó vétel.

(#60580) fess válasza st6969 (#60577) üzenetére


fess
őstag

Köszi mindenkinek. Visszaolvasva a sencor stm 6350wh-t találtam, még meggondolom, ha az fém belsővel rendelkezik, de az is legalább +24k és csak 2 év gari...

(#60581) BB9000 válasza Gergőke88 (#60574) üzenetére


BB9000
senior tag

Mégegy fontos infó a Bosch szárítógép választáshoz. A Bosch-nál van 10% pénzvisszafizetési akció néhány szárítógépre. Összesen 4-re érvényes: WTR87TW0BY , WTWH762BY, WTX87KH1BY, WTX87EH0EU
Ezek közül is választhatsz, de ezek nem olcsók. Az első még "értelmes" árban kapható, de annál nincs öntisztító kondenzátor. Az Easyclean csak mókusvakítás.
A promo részvételi feltételei itt: Szabályzat.pdf

(#60582) Klara_ válasza Batib (#60572) üzenetére


Klara_
őstag

Igen a kozepebe.
Egyebkent a kapcsolon kivul jo? Nem ereszt at a kesek alatt?

(#60583) Batib válasza Klara_ (#60582) üzenetére


Batib
őstag

Egyelőre teljesen jó. 4-5 alkalommal használtuk, fagyasztott és friss gyümölccsel. Zöldség még nem volt benne és magok sem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60584) Batib válasza Batib (#60583) üzenetére


Batib
őstag

Egyébként nagyon gyanús, hogy ezzel egy gyárban készül. Teljesen egyformán néz ki, csak az aldisnak nagyobb a teljesítménye. Igaz a Nutribulletnél több tartozékot látok. (s magasabb árat ;] )

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60585) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Beépíthető elektromos tűzhelyet és sütőt szeretnénk vásárolni. Kb. 200e Ft-ot szánnánk a kettőre.

Mit érdemes venni ebben a kategóriában?

(#60586) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Kenyér tésztájának dagasztásához, kelesztéséhez milyen gépet ajánlanátok? Sütőben sütnénk ki, de az előtte lévő műveleteket szeretném megkönnyíteni asszonynak. Legyen egy kenyérsütő, vagy valami robotgép? Konkrét típust tudnátok ajálani?

(#60587) BBéci válasza BB9000 (#60576) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a csapágy erősebb, hanem összességében az egész szerkezet. Ezért javasolta Bosch szervizes barátom, hogy 1600 fordulatosat vegyek. Vagy Mielét, mert abból az 1400-as is brutál felépítésű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60588) arcsin válasza stickermajom (#60586) üzenetére


arcsin
senior tag

Keleszteni nekem a sütő vált be a legjobban. 35-40 fokra melegítve.
Dagasztani pedig aldis, ha olcsó gépet keresel, kb fél kg liszttel szeretnél dolgozni, ez 20ezer Ft szokott lenni. Nekem az A betűs keverőfej tetszik a legjobban, mert végre nem töröm össze a fehérjét, ha piskótát készítek :D Annak az alkatrészei mosogatógépben moshatóak pld, ami előnyös szerintem. Persze határ a csillagos ég. Sokszor volt már téma a topikban.

(#60589) st6969 válasza arcsin (#60588) üzenetére


st6969
őstag

Hogyan melegíted fel a sütődet 35-40 fokra? Erre keresek megoldást, de nagyon. A legalacsonyabb hőmérséklet, amit be tudok állítani, az 80°C. Néztem sütőhőmérőt. Az analóg 300°-ig van skálázva, a 35-40°C-hoz a mutató alig térne ki, megállapíthatatlan, hogy 30 vagy 60°C-ot mutat :( A digitális meg 12-15ezernél kezdődik, ráadásul kintről kéne szondát belógatni...
Van erre valami ötletetek, hogyan tudnám a sütő hőmérsékletét pontosan belőni erre a 35-40°C-ra?

(#60590) arcsin válasza st6969 (#60589) üzenetére


arcsin
senior tag

Huuh. Én 30tól tudom állítani a hőmérsékletet a sütőmön azért is kézenfekvő hogy erre is használom. Múltkor a praktikben láttam nem túl drága sütőhőmérőt. Ez 0tól mér, egészen használhatóan van skálázva 50 ig szerintem.

(#60591) st6969 válasza arcsin (#60590) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, ezt megnézem, nem egy nagy összeg.
Milyen sütőd van?

(#60592) Teaway válasza st6969 (#60591) üzenetére


Teaway
veterán

Sütőhőmérő 0-300 fok

Nincs itthon csokid??

(#60593) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja kérdeztem itt a csoportban, hogy melyik porszívót ajánlanátok porzsák nélküli kategóriában és jöttek a válaszok, hogy kb a 300k Dyson alatt nincs normális porzsák nélküli...

Mivel azt látom, hogy kb. már mindenki porzsák nélküliset vesz nagy átlagban, a boltok polcain is több a tartályos modell, meg tudná valaki mondnai, hogy mi a hátránya az "olcsóbb" 40-50k -es tartályos gépeknek? Nálunk pl. nincs allergiás a családban és heti 1 parketta, kő porszívózását kell elintézni. Nincs bajom a porzsákossal, azt leszámítva, hogy 100-150 Ft / porszívózsra jön ki egy porszívózás + energia(Ha 5 lightos porszívózást kibír egy zsák és darabja 500-600 Ft), ez évente heti 1 porszívózással számolva 7-8k Ft.

Ezt néztem ki: [link] az eladó a MM -ban azt említette hátránynynak, hogy a hepa szűrőt kell majd cserélgetni.
Ezt pedig porzsákos kategóriban néztem: [link]

Köszi a kommenteket előre is!

(#60594) arcsin válasza st6969 (#60591) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem Gorenje BO647A41XG sütőm van. Lassan 5éves lesz. A joghurt/ befőzés módja ami miatt tud alacsony hőfokot is gondolom, de csak keleszteni használtam eddig. :)

(#60595) BBéci válasza ad4m1337 (#60593) üzenetére


BBéci
titán

Dyson van feleannyiért is, ami szintén ajánlott. Valamint a Xiaomi gépek sem rosszak.
Normál porszívókból a Philipseket nem szoktuk ajánlani, rengeteg rossz tapasztalatot olvashatsz itt a topikban.
Hogy a csudába jött ki neked a porszívózásonkénti 100-150 Ft?
Egy S-Bag porzsákot minimum kettő és fél, de inkább három hónapig használunk és nem hetente egyszer porszívózunk, mert akkor bokáig járnánk porcicák között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60596) #40553216 válasza #16820480 (#60555) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha nem vagy keveset akarsz takarítani, papír kéztörlőkkel letakarod a főzőlapot.

(#60597) #40553216 válasza Donki Hóte (#60539) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért kíváncsi vagyok arra a gáz főzőlapra, amelyik 21 cm átmérőjű felületen teljesen egyenletes teljesítmény leadására képes. Ha valamihez, akkor a gázhoz kell vastag talp a hő elosztásához.

(#60598) BBéci válasza #40553216 (#60597) üzenetére


BBéci
titán

Pont a gáz nem képes egyenletes melegítésre. Elegendő a láng hőmérséklet eloszlását tanulmányozni, tele van olyan ábrákkal a internet. A gázégőkből oldalra jönnek ki a lángcsóvák, emiatt az edény közepét nem, vagy alig érik el.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60599) #16820480 válasza #40553216 (#60596) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, ez jó tippnek tűnik :R Mondjuk amúgy is szeretném minimálisra fogni az olaj használatot, talán az is segít, hogy kevésbé koszolódjon a konyha.

#60597: Itthon nem annyira láttam, de vannak ezek a több koncentrikus kiömlővel (például) ellátott gáztűzhelyek, azok szerintem elég nagy felületet le tudnak fedni. A kínaiaknál láttam ilyet sokat, ahol egy wok egész alját be kell fűteni vele.

(#60600) ribarszki válasza ad4m1337 (#60593) üzenetére


ribarszki
őstag

Robotporszívó mellett nálam évente most 2db porzsák fogy. Előtte 4db volt egy év.
A 4db 4.700Ft / 12 hó = 391Ft/hó. De nem heti 1x porszívózunk.

Keress vissza, hogy miért nem ajánlott a zsáknélküli, számtalanszor leírtuk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.