Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Doki16 válasza Doki16 (#60409) üzenetére


Doki16
addikt

Használ valaki ilyet? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60452) Sinkapeter válasza salieri. (#60446) üzenetére


Sinkapeter
tag

Pontos típust nem, mert ezt azóta már kifutott. Viszont nincs túl sokféle teljesen gázos tűzhely, a leírások most sem túl pontosak, érdemes boltban megnézni őket.

(#60453) Locutus


Locutus
veterán

Sziasztok

Kombinált mosógép-szárítógép kérdés.

Több lehetőségen agyalunk éppen:
1. AEG L9WBC61B kombinált mosószárító egybegép.
-előnyei: Kis helyünk van, szuperül elférne, és mindent intéz egymaga. Hőszivattyús, szöszgyűjtős, tehát tudja amit kell. Illetve most 3+3 év gar lenne rá.
- hátránya: jó drága 396e ft. Illetve nemtom mennyire kényes, karbantartás igényes.
2. Electrolux EW9W249W. Lényegében ugyanazt tudja mint az 1-es pont (elenyészően magasabb fogyasztással), de nincs akciós +3 év gar rá, csak az alap 3 év. +2 év vásárolható rá +14e-ért. 5 év garral tehát 338.900-ra jönne ki. Megéri 57e ft-ot spórolni azért cserébe, hogy csak electrolux, és minusz egy év gar? Illetve nemtom a vásárolható plusz gar egyenértékű e az AEG gyári garanciájával?
3. Különválasztani egy mosó és egy szárítógépre. Alapvetően AEG-nál maradnánk itt is a plusz gar meg a jó tapasztalat miatt (12 évesen selejtezzük le a mostanit), vagy nagyon max Electrolux, de akárhogy nézem, ha két olyan tudású gépet akarok párosítani, mint a fenti, az bőven meghaladja a 400 ezer forintot (sőt a 450 ezret is). Ráadásul egymás fölé tudnám csak rakni őket, amihez még valami építőkeret is kellene.

Ti mit gondoltok? Én nagyon hajlok az első lehetőség felé, még ha egyben jó sok pénz is... vagy más márkában érdemes gondolkodni? Azt olvastam, hogy szárítónál nem érdemes hőszivattyús alá adni. Ha kombinált gépben gondolkodok

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60454) #16820480 válasza Locutus (#60453) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ilyenben gondolkodom jelenleg én is (leszámítva, hogy a külön gépek nem férnek el nálam). Létezik egy AEG L9WBE49W is, ami "csak" 360 ezer, de cserébe nincs készleten sehol és nem is tudják mikor lesz.
Nézegetem amúgy nagyon én is azt az Eluxot, hogy esetleg olyat kellene helyette, mert abból legalább lehet szerezni mostanában, csak nem tudom sajnos hogy viszonyulhat minőségben az AEG-hez. A márkaboltos adatlap szerint kb ugyanaz a két gép (funkcionalitásban és adatlap paraméterekben).

Más márkából nincs jelenleg hőszivattyús kombinált gép (én nem láttam sehol), szóval ha ez fontos, akkor vagy ezek valamelyike, vagy külön gépek.

(#60455) Locutus válasza #16820480 (#60454) üzenetére


Locutus
veterán

Pont ezt nézegetem közben én is :)

A helyzet az, hogy
AEG L9WBE49W = Electrolux EW9W249W.
Előbbi 360 ezer 3+3 évvel, utóbbi 339 ezer 3+2 évvel meg kb 5000ft-nyi ajándék mosószerrel.
Tudásra a két gép teljesen megegyezik.
Az AEG L9WBC61B kicsit többet tud, jobb az energiahatékonysága, centrifugája. De többe is kerül, 396e 3+3 évvel.

Azért elgondolkodtató... lehet megalkuszok az Electrolux-szal aztán kész...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60456) #16820480 válasza Locutus (#60455) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha tényleg ugyanaz a két gép, akkor szerintem is simán jó lehet a 3+2 év garanciával az Elux, és azt legalább lehet kapni. Tegnap megrendeltem az AEG-et a webshopban, aztán hívtak, hogy nem érhető el, de lehet felhívom őket, hogy akkor inkább ezt kérném helyette, ha lehet.

(#60457) st6969 válasza peppe79 (#60430) üzenetére


st6969
őstag

Ezt hogy érted? Változott valami ezzel kapcsolatos rendelet?

(#60458) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi egy ilyen, most kuponnal 32e Ft-ért bezsebelhető sütőről:
BlitzWolf® BW-EO1 Air Fryer Toaster Oven 2200W Dual Heating Function Hot Air Circulation Stainless Steel Interior 65L
Egyébként is esedékes a kombinált gáztűzhelyünk cseréje ami terveim szerint egy beépíthető sütő és indukciós főzőlap váltana le, de sajnos csak 50cm széles helyem van, ahová még csak főzőlapot sem nagyon találtam. 50 cm-esben max. a mostanihoz hasonló önálló, egybeépített tűzhelyet találtam csak, amik sütője nem tud ennyi funkciót mint a fentebb linkelté, különösen a forgónyárs funkciót nem. Ettől függetlenül szívesen várnék javaslatokat, tippeket ilyen tűzhelyre.
Máshol kaptam már olyan választ, hogy ennyiért vagy még kevesebbért a Lidl-ben is szokott lenni ami ugyanezt tudja. Nos hát nem, utánakerestem, és a Lidl-es SilverCrest készülék sütőtere 30L, teljesítménye 1500W, az általam linkelté pedig több mint duplája, 65L, ami konkrétan 10L-el több mint a mostani sütőnké, és a teljesítménye is 2200W, nem pedig 1500 mint a Lidl-esé.
Azon gondolkodtam, ha lenne helyem, simán beépíteném egy főzőlap alá, viszont mint írtam nincs, és még főzőlapot sem találtam ilyen méretben. Elférne viszont a konyhapulton, ahol használata során nem kellene görnyedni guggolni meg ilyenek, cserébe viszont az elszívással lenne probléma, mert természetesen a páraelszívó a tűzhely felett van.
Érdekelne, hogy mi a véleményetek. Ennyi pénzért egy ekkora űrtartalmú és kapacitású sütő szerintem nem rossz, persze ott van a minőség és a jótállás kérdése is, bár tény hogy rendeltem már nem 1X drágább dolgot is külföldről.

(#60459) einstein válasza Locutus (#60455) üzenetére


einstein
senior tag

Ugyanezeket a gépeket néztem én is. Arra azért figyeljetek, hogy a szárítási kapacitás csak durvább anyagoknál 6kg. Normál vegyes ruhákra csak 4kg-t ír.
Ha külön vásárolsz szárítógépet, azok kapacitása ettől általában sokkal jobb.

(#60460) #48613632 válasza Danecay (#60458) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#60461) Locutus válasza einstein (#60459) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, ez tiszta.
De még így is az egybegép felé hajlok, mert bénán lenne csak hely két külön gépnek, plusz az árammal is gondok lennének, egyszerre amúgy sem mehetne a kettő.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60462) Locutus


Locutus
veterán

Még egy kérdés, ami készülék papíron 60cm széles, az azért a valóságban 1-2mm-rel alatta van a méretnek, nem?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60463) BBéci válasza DrojDtroll (#60448) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk is roppant kemény a víz (nem vízköves) ezért Laica kancsóval szűrt vizet szoktam párologtatni. Ajánlom a Coffee & Tea szűrőbetétet, annak leghatékonyabb a vízlágyító képessége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60464) Danecay válasza #48613632 (#60460) üzenetére


Danecay
őstag

Az sajnos nem jó, hiszen a kikerülő 50 cm széles tűzhely helyére kellene.

(#60465) BB9000 válasza Danecay (#60458) üzenetére


BB9000
senior tag

Szép képeket tettek be erről a sütőről, ezzel ki is merült a pozitívumok sora. :)
Egy konyhapulton mindig kevés a hely. Ha most nekem csak 50 centi helyem lenne a sütőnek, akkor sokkal inkább annak a 60-ra növelésén törném a fejem.
Ha ezt a 63 centi széles borzalmat megveszed, akkor mi lesz az 50 centi üres helyeddel, ahol a kombi sütő van most? szekrény :-o ?

[ Szerkesztve ]

(#60466) Danecay válasza BB9000 (#60465) üzenetére


Danecay
őstag

"Szép képeket tettek be erről a sütőről, ezzel ki is merült a pozitívumok sora"

Én erről nem vitázni szeretnék, hiszen éppen ezért tettem be ide, hogy kikérjem a véleményeteket, a képeket pedig nem én válogattam össze. Amennyiben a képeken felül további infóid vannak a sütőt illetően amit borzalomak állítasz be, szívesen fogadom :), egyébként pedig nem tudom mire alapozod a véleményed, ami persze használat során akár be is igazolódhat, de így... :U
A helycsinálás az azért nem egyszerű mert mm-re van minden faltól falig. A tűzhely jobb oldalán egy 80-as mosogató van, ami ugye fix, a bal oldalán pedig akár még lahetne bőven hely, 110cm is, ha a másik, merőleges falon lévő szekrénysor nem pont a tűzhely sarkával síkolna.

(#60467) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Elméleti kérdés:
(Remélem nem tartjátok nagy szemétségnek a témát, most nem az elvi megközelítés a kérdés.) Van egy Philips Multigroom Series 5000 elektromos borotvám, ami 2 év 2 hónap nem gyakori használat után tönkrement. És hát persze hogy nem 3 év vagy neadjisten 5 év a jótállás, hanem 2 év - szóval kuka a cucc. Na most, ha én veszek újonnan egy tök ugyanilyen típust, majd mondjuk fél év múlva - némi használat után - visszaviszem gariztatni a korábban elromlott készüléket, akkor van bármi módjuk arra, hogy ezt kiszúrják? Kívül semmilyen egyedi azonosító nincs rajta. (Emiatt az akár bármilyen háztartási készülék kapcsán kérdés lehet, amin nincs egyedi sorszám.)

(#60468) salapp válasza Mauzes (#60467) üzenetére


salapp
addikt

Minimum egy vékony matrica szokott valahol lenni rajta a gy. számmal.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60469) Mauzes válasza salapp (#60468) üzenetére


Mauzes
őstag

Sehol nincs rajta (kívül).

(#60470) Viperator válasza Mauzes (#60469) üzenetére


Viperator
őstag

Nézd meg belül.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#60471) peppe79 válasza HUTCHDB (#60449) üzenetére


peppe79
senior tag

"...egyes tesztelők szerint nem szükséges a nagyobb szivoerő."

Ez esetleg úgy működhetne, ha legalább erősebb lenne a kefés henger. De a Xiaomiknak olyan puha a sörtéje, mint egy lazúrecseté. Ez így szőnyegen nem az igazi.
A te helyedben nem néhány tesztre alapoznám a vásárlást. Én is bíztam benne, hogy a handheld 1c kiváltja majd a korábbi vezetékes porszívómat, de sajnos nem így lett.

(#60472) BullZeye


BullZeye
veterán

Páraelszívót nem lehet kivezetni a szabadba, így a levegőnek a bútor fölött kell távoznia.
Kérdés, hogy mi az a minimum távolság a fenti kivezetés és a plafon között, ami még elegendő?
3cm elégséges, vagy süvíteni fog a levegő ilyen pici "résen"?

(#60473) peppe79 válasza st6969 (#60457) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, változott. Ha a termék javítása meghaladja a 15 napot, akkor arról kötelező értesíteni a fogyasztót. 30 nap elteltével pedig már kötelező a csere (8 napon belül). Ha pedig alapból úgy ítélik meg, hogy cserélni kell, annak is 8 napon belül kell megtörténnie.

(#60474) ribarszki válasza peppe79 (#60471) üzenetére


ribarszki
őstag

Ebben a puha sörtében sajnos teljesen igazad van.. Ha már a Dysont másolják, lehetne jobban is. Csak keményebb sörték kellenének.. Ugyan így a kis portalanító kefén a szálcsomók ritkán vannak egymástól és nagyon sok falsot szív... megint csak tervezési baki. Plüssfejben, kemény padlón viszont rendben van.
A Dysonnal normál szívóerővel (tehát 28 AW-nél) így kitakarította az autószőnyeget mini kefével.

(#60475) HUTCHDB válasza peppe79 (#60471) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor hogyan döntsek, ha nem a tesztek alapján?
Vegyek meg egymás után jó néhány gépet, és ha nem tetszik a netes rendelés szabályai alapján küldjem vissza?
Mondjuk nem rossz gondolat...
Egyébként én NEM az 1C-t ajánlom, hanem a tőle jóval jobb, elsimertebb F8S GL-t.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60476) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Lassan egy éve költöztünk az új lakhelyünkre, ahol még az előző tulaj épített be egy Gorenje GI 66160 típusú mosogatógépet vadonatújan, csak beépítés után ~1.5 évig nem is volt használva, ekkor jöttünk mi. (Lényegében vadonatúj volt) Az utolsó egy hónapban rendszeresen 5-6 órákat képes menni egy program. Mostanában a program utolsó másfél órájában többször megáll, az oldalsó kijelző kialszik és a felső felvillan, majd újraindítja az adott szakaszt és ezt egymás után többször. Ha kinyitom és visszacsukom akkor általában normálisan folytatja tovább a programot. Más gyanús tünet még, hogy az utolsó 40 percben iszonyat hangosan kattan egyet és búg, ebben az esetben a fűtés reléjére gyanakszom.
Hibakód egyáltalán nincs, lágy vizet kap, a tányérok tiszták. Házilag lehet ezzel valamit kezdeni, vagy mindenképp érdemes megkeresni a márkaszervizet?

(#60477) koxx válasza Mauzes (#60467) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most komolyan egy fórumon akarsz csaláshoz segítséget kérni? remélem csak viccelsz.

(#60478) peppe79 válasza ribarszki (#60474) üzenetére


peppe79
senior tag

Áhh..ne is mondd! Azok a kitolható sörték a szűkítőkön 2 forintot nem érnek. Nem is használom őket. A plüssfej viszont okés, és valamilyen szinten a keskeny kefés henger is használható...legalábbis kanapéra, ruhára bevált. Szőnyegre viszont nem...csak a gyerek vékony, plüss darabszőnyegére használjuk, azzal még megbírkózik.
A kombi autónk hátsó csomagterének szőnyegén ("kutyaszállító") viszont már elvérzett. A vezetékes Vorwerk porszívómmal, EB360-as fejjel kb. fél perc alatt kiporszívóztam.

(#60479) peppe79 válasza HUTCHDB (#60475) üzenetére


peppe79
senior tag

Dehogy jobb, vagy elismertebb! Az F8S GL S1-nek csak annyi az előnye, hogy annak széles motoros keféje van. Ennyi.

(#60480) Donki Hóte válasza Mauzes (#60467) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az akku ment benne tönkre? Mert azt lehet cserélni...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60481) HUTCHDB válasza peppe79 (#60479) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De te ezt most mire alapozod?
Én akárhány tesztet néztem mindenhol dícsérték az F8S-et, ellenben a C1-et alig tesztelik... a legalsó kategóriája a xiaominak, de nyílván az árkülönbség (kb 50%) is azt mutatja, hogy az F8S jobb.
Korábban linkeltem pár tesztet az F8-ról amiben volt amelyikban 2 éves használat után is istenítik pl. az egyikben.
A Xiaomi hivatalos oldalán Zsolt is azzal kezdi, hogy az F8 kiváltja a sima hagyományos proszívót is. Az S pedig egy jobb modell.
Ettől függetlenül még én is nézegetek, keresek, de csak a neten tudok, hiszen más lehetőségem nincs.
Igyekszem minél több tesztet (pl. összehasonlítót), amelyek alapján egyre inkább a Dreame V11 felé hajlok.
Igaz az már 100 fölött van...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60482) peppe79 válasza HUTCHDB (#60481) üzenetére


peppe79
senior tag

Az F8S egy több, mint 3 éves modell, műszakilag semmivel nem "tud" többet, mint egy handheld 1C.
Utóbbi (handheld 1C) amúgy 9 ciklonos szűrésű, a szívóteljesítménye pedig megegyezik az öreg F8S-ével. Mai szemmel az F8S már ugyanúgy a legalsó kategóriája a Xiaominak.

(#60483) HUTCHDB válasza peppe79 (#60482) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Eleve nem 3 éves készülékről beszélünk, a sima F8 is csak 2, az S pedig durván 1 éves, de nem fejtegetem tovább a véleményemet.
Azért az eléggé elgondolkodtató, hogy míg a c1 rol ti magatok is azt mondjatok, hogy nem 100-as kvázi nem igazán jó készülék, addig az f8s rol rosszat meg nem hallottam, olvastam, láttam.

Lehet berendelték egyet, aztán megnezem, hogy valójában milyen is...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60484) chopin42 válasza HUTCHDB (#60483) üzenetére


chopin42
őstag

Az 1c és az f8s1 plüss kefével kb ugyanazt tudhatja kemény padlón, de az 1c jobb szűréssel és jobb tartály ürítéssel rendelkezik, 20k pa max vs 18,5k pa, multiciklon, de nincs szőnyeg kefe, cserébe van kárpit, és 10k-val olcsóbb (most, pedig most drágább, mint egyébként). Szóval összességében jobb. Nekem az 1c tökéletes (akinek nem jó, mások az igényei, több a szőnyeg, van gyerek, autó, kutya a csomagtartóban). Nekem van 1db szőnyeg, és keménypadló. Mindössze azért nem ilyet veszek (miután ezt otthagyom ahonnan költözök), mert nem tudom, fél év múlva hol fogok lakni, és jó lenne egy szőnyegkefe is. Ez valószínű a dream xr lesz, abban minden van, keménypadlóra pedig minimum 1c szint. Tehát nekem tökéletes.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60485) peppe79 válasza HUTCHDB (#60483) üzenetére


peppe79
senior tag

Te nagyon kevered a szezont a fazonnal. A Roidmi F8-at (S1) először 2017 decemberében mutatták be a CES-en. Az F8S GL-t (S1 special) ennek az olcsósított változata: ebben már nincs bluetooth modul, nincs "matracporoló" fej, az eredetileg 28.8V-os 2500mAH/72Wh líthium akkumulátort pedig 29.6V 2200 mAh/65Wh-ra cserélték (ezzel a porszívó 'névleges' működési ideje 55 percről 45 percre csökkent). A szívóteljesítménye nem változott. Ez a modell 2018-as...mint ahogy az F8 lite/F8E (S1E) is. Utóbbi az, amibe egy kisebb, 80000-es fordulatszámú motor került. A szívóereje mindössze 80 AW.
Annak az oka, hogy a Roidmi F8-ról sokkal több tesztet olvashatsz/nézhetsz, mint a handheld 1c-ről, pont az, hogy az F8 már egy több éves porszívó. Akkoriban még nem az volt a divat, hogy pár havonta váltogatják egymást az újabbnál-újabb modellek. Ahogy megjelent a handheld 1c, pár hónapra rá már másik Xiaomi modell(ek) váltották.

A handheld 1c-ről amit tapasztaltam, azt már korábban leírtam, nem akarom újra ismételni magamat. Az F8-ról hasonló véleménnyel lennék, mivel szignifikáns különbség nincs közöttük.

(#60486) Mauzes válasza koxx (#60477) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, viccelek. Megkérdezem a Philips-től. Amúgy nyilván az b*sz fel, hogy a kategóriájában drága termék és garancia után 2 hónappal már tönkre is megy úgy, hogy alig használtam. Persze lehet mondani, hogy balszerencse, vagy lehet azt is, hogy egyre gagyibb gyártásminőség és profithajhászás, amit a fogyasztók fizetnek meg (ez általános iparági tendencia).

Donki Hóte: nem, szerintem a motor...

(#60487) st6969


st6969
őstag

Mielőtt még jobban felmérgel a vízmű honlapja...
Itt egy táblázat a mosogatógép használati utasításából, ami alapján a mosogatógép vízkeménységhez illő beállítást el kell végezni. 4 féle keménységből is "választhatok".

És itt a vízmű honlapja, ami a vízminőséggel kapcsolatos adatokat tartalmazza.
Ami itt a keménységhez köthető, az az "Összes keménység öK" oszlop. Az abban lévő számok, sem a mértékegység köszönőviszonyban sincs a mosogatógép táblázatában lévő vízkeménység mértékegységekkel. Ez talán egy ötödik féle vízkeménység :((( Miért ilyen qrva bonyolult ez??? Komolyan, csak munkaidőben, 60 perc ügyfélszolgálatnak való telefonálgatással lehet megtudni, hogy ebben a kicseszett Szentes városban milyen kemény a víz? :F :W

(#60488) Donki Hóte válasza st6969 (#60487) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szentesen lágy a víz, örülj neki :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60489) polonic válasza st6969 (#60487) üzenetére


polonic
félisten

A német keménység a CaO mg/liter egy tizede.
A táblázatban Szentesnél 73,5 CoO mg/liter, szóval a német keménység 7,35 dH.
Így a gépet manuálisan 1-re, elektronikusan 2-re kell állítani.

(#60490) pjen válasza st6969 (#60487) üzenetére


pjen
félisten

Ha 3 az 1 ben tablettát használsz, más nem is kell.Például Jar platinum.

(#60491) #40553216 válasza Donki Hóte (#60488) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes ez a táblázat, mert ennek alapján nálunk nagyon kemény, a valóságban viszont közepesen közepes. Lehet, ha termálvizet – ami szintén van – használnánk, akkor nagyon kemény lenne, csakhogy Duna-parti város a Dunából szedi a vizet, így esélye nincs a nagyon keménynek.

(#60492) Csabroncka válasza st6969 (#60487) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

°dH - német keménységi fok
°TH - francia keménységi fok
Clark° - angol keménységi fok

Tisztári mint egy pornó filmben, akit jobban érdekel erre >> [link]

Gondolkozz néha, és előbb kérdezz itt - hamarabb és pontosabb választ kapsz, szakemberektől ;] :))

"in medias res"

(#60493) st6969 válasza polonic (#60489) üzenetére


st6969
őstag

+ Donki Hóte
Köszönöm :R
Érdekes, mert eléggé vízkövesednek a dolgok...(lehet, máshol még jobban)

#60490 pjen
Pont a 3 az egyben tablettát akarom leváltani por + öblítőre. Kipróbálom a DM-es cuccokat. Ha nem jönne be, megy vissza a tabletta.

#60492 Csabroncka
"Gondolkozz néha, és előbb kérdezz itt - hamarabb és pontosabb választ kapsz, szakemberektől"
De hát pont ezt csináltam :)

[ Szerkesztve ]

(#60494) Morris válasza st6969 (#60493) üzenetére


Morris
veterán

Vegyed csak a port meg az öblítőt.
A 3in1 tabikat átveszem :)

(#60495) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

Vízforralót szeretnék venni, max 10 ezer forint értékben.

Jelenleg egy kétezer forintos fém fostalicskám van, ami 5 nap alatt olyan vízköves lesz, hogy glettelni lehetne vele és még lassú is (igen, azt hittem jó lesz a legolcsóbb).

Szeretnék egy üveg / műanyag vízforralót, ami lehetőleg vízkőszűrős, nem gyullad ki, megbízható. Nem ismerem a márkákat, nem tudom ki csinálja jól ezeket.

Esetleg van valami profi, bevált széria amivel nem lehet mellé nyúlni?

Minden nap használva lenne.

Üdv

(#60496) st6969 válasza Morris (#60494) üzenetére


st6969
őstag

#csakazértiskipróbálomaport :P ;]
Egyébként a nemrég megindult beszélgetés inspirált erre itt, azon belül is az a rész, amikor arról volt szó, hogy jobban adagolható, főleg, ha kisebb a szennyezettség. Nálunk általában kisebb, meg a nagyját be is söpröm a kukába. Ezen a jó öreg (10 éves) Ikeás gépen 3(!) program van, ami valójában 2:
1. teljes mosogatás 70°C-on előmosogatással, főmosogatással, szárítással (1,5 óra)
2. gyors mosogatás 60°C-on (főmosogatás, 30 perc)
3. Eco 50°C-on (ez valami 2,5 órás, de írják is, hogy valójában csak a tesztelő vállalatoknak van, vagy mi...de mindegy is, 2,5 óra :DDD hagyjuk már)
Úgyhogy a 30 perces van használva. És most, hogy előkerült a használati, abban írja is, hogy a 30 perceshez nem javasolt a tabletta használata, mert nem garantált, hogy tökéletesen feloldódik :Y Asszonynak nem is mertem mondani, hogy 10 évig vegyszert szopogattunkk a villákról. Na mindegy, kipróbálom, ha bejön bejön, ha nem, nem.
Ha bejönne a por+öblítő, neked adom a megmaradt 3in1 tablettákat Morris (mind a 2 darabot, persze posta a címzett terhére :DDD )

(#60497) BB9000 válasza Mr_no_Name (#60495) üzenetére


BB9000
senior tag

Vízforraló: Nekem ez vált be: Bosch TWK 7601. ÁK Link
Ebben is pont ugyanannyi vízkő képződik, mint bármelyik másikban, tehát nem lehet megúszni a vízkőtelenítést. Van rajta vízkőszűrő.
A vízkőmentesítés nagyon egyszerű: legolcsóbb citromlé töményen a minimum jelig és ráforralok. Kioldja, kiöblítem és kész. 3 perc se.

[ Szerkesztve ]

(#60498) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok,
forrólevegős fritőzt szeretnénk venni,
Megoszlanak a vélemények, melyik típus lehet a legjobb vétel 40-50e Ft magasságában?
Jelenleg ezeket néztem ki:
Philips HD9260/90
Tefal FZ760030
DeLonghi FH1163
DeLonghi FH1130 Multifry

szerk: esetleg HD9650/90? Most épp akciós, akár beleférhet a keretbe.

Esetleg a jelenleg futó Lidl, Aldis sütő?

2-3 főre kellene, sültkrumpli, sült és rántott húsok, stb, megelégeltem az olajszagot.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60499) BB9000 válasza andrisms (#60498) üzenetére


BB9000
senior tag

A Tefal Actifry-t javaslom. A többit csak babakonyhába. :)

(#60500) Morris válasza st6969 (#60496) üzenetére


Morris
veterán

Jó döntés ;] :DDD.
Ha megvagy, küldöm a címet. Foxpost? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.