Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) stickermajom válasza arcsin (#60588) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi szépen!

Elvileg a mi sütőnkkel is lehetne keleszteni, ha jól emlékszem a kiolvasztás funkció már olyan 30 foktól állítható. Hétvégétől Lidl-ben lesz egy 40 ezres robotgép, leírás alapján jónak tűnik, kérdés marad-e, ha nem reggel 7-re megyek.

Valamilyen (talán) Aldis robotgépünk nekünk is van, de abban sajnos csak felkeni az edény falára a cuccot, szóval kézzel kell dagasztani.

(#60602) Nagya21 válasza ad4m1337 (#60593) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali! Ha porzsáknélküli, akkor csakis multiciklon, egy Dyson V7-V8 már jól használható, vagy Xiaomi.
A Dyson V11et decemberben vettem, 210k volt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60603) Mauzes


Mauzes
őstag

Ha már szóba jött a Dyson: tud valaki egy gyakorlati felhasználásra kihegyzett összehasonlítót a verziók között? Tehát nem csak specifikációs tábla, hanem hogy használat közben mekkorák a különbségek. Mert árban elég nagy a régebbi verziók előnye, amik anno ugyanúgy csúcsmodellek voltak.

Itteni felhasználók személyes összehasonlítása is hasznos lenne, ha van ilyen tapasztalat.

(#60604) TheProb válasza ad4m1337 (#60593) üzenetére


TheProb
veterán

A napokban jó pár órát túrtam a vezetéknélküli "rúd" porszívókat.
70e-től már kapni kulturált multi-cyclone xiaomi porszívókat. Nemrég linkeltem is egy Dreame XR-t, jelenleg az a bestbuy. De ha szánsz még rá, akkor bővül a kínálat a Dreame V11-től felfelé, Roidmi NEX, Shunzao Z11-től felfelé. Ezek 80-140e körül mozognak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60605) Donki Hóte válasza Danecay (#60570) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tehát a sütőre és az indukciós főzőlapra együttesen szánnál 150-eFt-ot :F

Akkor szerintem a netpincér kínálatát nézegesd, ebből a pénzből jobban jártok a házhozrendelt készétellel :K

Komolyra fordítva a szót, természetesen lehet ennyiért is venni ilyen eszközöket, csak éppen ennyire kicsi keretből annyira alapfokú gépeket tudnál csak venni, hogy pont azok a funkciók fognak hiányozni belőlük, amiért amúgy érdemes lenne ezeket megvenni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60606) Nagya21 válasza Mauzes (#60603) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
V7-V8-V11
V7: 25/100Aw teljesítményü, motoros fejjel 20 perc üzemidő, maxon 6 perc.
Egyszerü atomjaira szétszedni, ha maximalista akarsz lenni a karbantartásában.

A többit megtalálod a táblázatban.
A V8 kicsit erősebb mit a V7, akksi 30/9perc, van hepaszürő +animal+fluffy fej, egyszerü atomjaira szétszedni, ha maximalista akarsz lenni a karbantartásában.
A V11 télleg brutál ha mindent maxra rakok, lezárom a fej+szívónyílásait, akkor a Zasszony nemtudja eltolni az egyenes rövid szálú szőnyegen, én is nehezen.
Nagyobb akksi,(60-40-19perc) nagyobb tartály, nehezebb, hosszabb töltésidő, cserébe percre pontosan kijelzi a hátralevő időt, figyelmeztet a szűrő tisztitására, ha problémát talál a működésbe segít elhárítani, és mindezt magyarul az lcd kijelzőn kommunikálva.
A szétszedésről: még nem próbáltam :D
Sokadik tartályos porszívóm, a tapasztalat az, hogy minél nagyobb a motorteljesítmény, annál nagyobb a levegő sebessége, annál hatékonyabb a porleválasztás.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60607) TheProb


TheProb
veterán

Általánosságban kérdezném ezekhez a porszívókhoz lévő atkaszívó fejekről, hogy valóban teszik, amit ígérnek vagy csodát nem kell várni tőle?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60608) Donki Hóte válasza #40553216 (#60597) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A gázra inkább a jobb szabályozhatóság miatt gondoltam, egy gázégő sokkal finomabban szabályozható, mint egy indukciós főzőlap, vagy egy kerámia főzőlap (sőt, jobban, mint egy reugeot :DDD ).

A kisebb-nagyobb lábasok alatt pedig a gázláng egyenletes elterítésére sok-sok éve sikerrel használjuk a különböző lángelosztókat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60609) BBéci válasza Donki Hóte (#60608) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem lakásban nyílt láng legfeljebb gyertya formában elfogadható. Múlt évezredbeli csökevény, el kellene felejteni. Az összes ismerősöm, aki gázról váltott, azt bánta, hogy nem sokkal előbb tette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60610) koxx válasza Donki Hóte (#60608) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja csak a gaz minosege is valtozo. En annak orultem a legjobban amikor vegre kukazhattam a gazos sutonket es indukcios lap kerult a helyere, semmi penzert nem cserelnem vissza.

(#60611) #16820480 válasza BBéci (#60609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk új építésű házakba sokszor nem is kötnek be gázt, hanem minden elektromos.

(#60612) pjen válasza BBéci (#60609) üzenetére


pjen
félisten

Jó kis kandalló tölgyfával megrakva? :)

(#60613) edeleny


edeleny
őstag

Ez egy elég jó és korrekt összefoglaló :

https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/szaritogep-teszt-milyen-szaritogepet-vegyek-2021-milyen-szaritogepet-erdemes-venni.1110024.html?amp

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#60614) edeleny válasza Donki Hóte (#60605) üzenetére


edeleny
őstag

Kerdeznem, ha már a funkciókat említetted, mi az a funkció ami egy 21 századi sütő, főzőlapban legyen?

Én, Elektrolux főző lapot néztem. Gázos, az a nem kocka, hanem amorf elrendezés, bal oldalt elől van egy dupla gyűrűs wok égő. Olyan 55 körül van.

Beépitett sütő, szintén Elektrolux, ne kérdezd a fajtáját, elektromos, légkeveréses, SteamCrisp, előre programozott receptek, mag maghőmerő.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#60615) chester91 válasza BBéci (#60609) üzenetére


chester91
senior tag

Mi most vettünk egy lakást, korábban konvektor, most gázcirkó van, a lenti részhez nyúlunk hozzá, ott infrával váltjuk ki, melegvízre és a fenti részre marad egyelőre a gázcirkó. Egyedül a melegvízre nem tudok jó alternatívát, mert a bojlert nem vagyok hajlandó elviselni. Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz, a törölközőt szárító is majd arra lesz cserélve. Kíváncsian várjuk mit tud ez az infra, mindenhol oda meg vissza vannak érte. Ha a melegvízre nincs alternatíva akkor a cirkó kondenzációs marad le tekerve melegvíznek, a többi infra. A technológia fenomenális, és felhasználói vélemények alapján főnyeremény. Nyilván a hőszivattyú meg mindig jobb, de arra nem akartunk beruházni, másra is kell most a pénz :DD

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60616) edeleny válasza Teaway (#60592) üzenetére


edeleny
őstag

Ugyan ilyenem van az E-bay - ről, csak 250 forintért.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#60617) Donki Hóte válasza #16820480 (#60611) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nehogy azt hidd, hogy ez valamiféle plusz szolgáltatás. Pont azért csinálják így, mert olcsóbb a kivitelezés, kevesebb előírást kell betartani pl. a helyiségek szellőzésével kapcsolatban, csak ezt az olcsósítást nem kötik a vevők orrára :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60618) #16820480 válasza Donki Hóte (#60617) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eredetileg is arra gondoltam, hogy meg akarták spórolni a sok engedélyeztetést meg extra csövezést és egyebeket. De nekem ez akkor is pozitívum, így cserébe egy egész modern hőpumpás fűtőrendszer lett, nem gázkazán az épület alatt. Illetve mivel minden elektromos, így 3x16A lett lakásonként, ami kb mindenre is elég kell legyen.

(#60619) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Porszívó témában, párszor már mondtam nektek és felhoztam a témát, van egy óriási problémám, és ezzel valószínűleg többen szembesülni fognak idővel!

Idén februárban lesz 10 éves a Samsung SC62E0 kiváló kis porszívónk. Hibátlanul működik, gyönyörűen tömít, halk.... ugyanakkor a gégecső kezd rövidülni és kezdi megadni magát, a kefék szétkoptak.

Adott válasz persze vegyél hozzá új kopó alkatrészt! Kefés állítható fej 27.000, gégecső 10.000..... igen még nem léptem túl rajta, ennél még a Miele és Sebo alkatrész is olcsóbb kérdés, csak, hogy van-e 10 év után a 100 ezres porszívóknak alkatrésze?

Berágtam, b@sszak ki egy tökéletesen működő gépet 10 év után .... :(

Mostanában ezzel szemezgetek, de még emésztenem kell :(((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#60620) Nagya21 válasza Csabroncka (#60619) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Itt nézz körül:
Porszívó gégecső fejegység nélkül 1,7méter (hqelektronika.hu)
Porszívó szívófej (hqelektronika.hu)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60621) Csabroncka válasza Nagya21 (#60620) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

köszi, vannak azért kérdések a fejemben, volt szerencsém megtapizni ezeket az utángyártott alkatrészeket, már arra is gondoltam, hogy a fejegységeket cserélem más márkára.

"in medias res"

(#60622) TheProb válasza Csabroncka (#60621) üzenetére


TheProb
veterán

Budget alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60623) peppe79 válasza Csabroncka (#60619) üzenetére


peppe79
senior tag

A negyed évszázados Vorwerk porszívómat hibátlan motorral, és az eredeti tartozékaival adtam el. A gégecsövön sehol nem volt szakadás, még a kábelcsévélő is működött. Soha nem volt még ilyen tartós porszívóm. Anno egyébként 25 évig biztosítottak cserealkatrészt hozzájuk.

(#60624) chopin42 válasza TheProb (#60607) üzenetére


chopin42
őstag

Én annyit tudok, hogy amit az 1c-hez adnak, ha azzal végig megyek az ágyon, rengeteg dzsuvát kiszed, és rendkívül finom por lesz rátapadva belül. Szóval csinál valamit, az ágy tisztább lesz. Hogy mennyivel, passzolom, de biztos, hogy ér valamit.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60625) ggeleven válasza TheProb (#60607) üzenetére


ggeleven
őstag

Pont ma takarítottam ágyat, de nem jutott eszembe képet csinálni. :U (Anyósnak viszont mutattam messengeren dumálva és egyből azt kérdezte, hogy honnan szedtem ezt a jó kis gépet. :DDD) Ma elmostam a tartályt, szóval ha holnap végigmegyek egy másikon, akkor láthatod, hogy mennyit szed össze.
Spoiler: meglepően sok mindent összeszed és valóban nagyon finom kis por egy része.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60626) Gergőke88 válasza BBéci (#60587) üzenetére


Gergőke88
addikt

És végül melyiket vetted?
Nekem most ez tetszik
Bosch WAU28PH0BY
Mas javaslat ebben az árban? ~200 környéke
(igaz ez csak 1400 :( )

[ Szerkesztve ]

(#60627) oszy


oszy
veterán

Ez a beépíthető sütő mennyire lehet jó vétel? Árban kb. ez fér bele.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60628) Donki Hóte válasza #16820480 (#60618) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az "amerikaikonyhás" lakások - szerintem sajnos - nagyon elterjedtek a most épített társasházakban. Két okból mondom azt, hogy sajnos.

Az elrendezésük miatt a lakások 95 %-ában nem lehet megvalósítani azt, hogy a főzőlap feletti elszívó a gőzt és a párát a külső térbe vezesse ki, hanem egy az egyszerűbb, levegővisszaforgatós, zsírszűrős páraelszívót rakják be (amiben tisztítani, cserélni kell a szűrőbetétet, különben büdös lesz a nappaliban). Ha gáztűzhely lenne a konyhában, akkor ez a belső keringetős megoldás nem is lenne engedélyeztethető, így marad az elektromos főzőlap.

A másik ok szintén az alaprajzra vezethető vissza, a lakásokban konyharészen nincs ablak. Még a panel lakások esetében is az eladást nehezítő tényező az, ha a lakás "sötétkonyhás", de bizony a sokak által lenézett panel lakások 98 %-ában van ablak a konyhában :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60629) Donki Hóte válasza oszy (#60627) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha jól olvasom a leírását, akkor ebben nincs kihúzható sütősín :(

Az pedig szerintem eléggé fontos tartozék.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60630) chester91 válasza Donki Hóte (#60628) üzenetére


chester91
senior tag

Eleve nonszensz, ha már van egy amerikai konyhás nappalid, hogy ne legyen normálisan megoldva. Mi is úgy alakítjuk ki, hogy egybenyitjuk, lesz kettő ablak, északi fekvésű, és mellette szépen ki vezetjük az elszívó csövet a szabadba.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60631) oszy válasza Donki Hóte (#60629) üzenetére


oszy
veterán

Igen, ezt olvastam én is. :/
Esetleg ez az electrolux? Bár ez már drágább. 60 lenne a határ. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60632) Gergőke88 válasza Donki Hóte (#60629) üzenetére


Gergőke88
addikt

Bosch esetén külön vehető hozzá. Ennél nem?

(#60633) ggeleven válasza oszy (#60627) üzenetére


ggeleven
őstag

Arról ugyan nincs tapasztalatom, de kb ennyiért vettem én is anno ilyet:
Beko BIE22300X (pontosabban a tesóját, aminek a száma BIM22301X)
Edigis értékelésem, amit azóta is tartok:
Ár/érték aránya kiváló, hétköznapi használatra ennyiért tökéletes! Nagy sütőtér, 5 év garancia (emagnál most csak 2 év alapból), a leggyakrabban használt funkciókat maradéktalanul tudja és könnyű tisztítani. Amikről nem találtam infót, de jól jöhet másnak: a kábel gyárilag villásdugóval szerelt és kettő hatalmas tepsit+rácsot adnak hozzá (46x37,5x5,5 cm és 46x37,5x4 cm)
A rács félig kihúzható és jól megtartja a súlyt. Az ajtó is erősített és elbír 22 kg terhelést.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60634) st6969 válasza Donki Hóte (#60628) üzenetére


st6969
őstag

"az egyszerűbb, levegővisszaforgatós, zsírszűrős páraelszívót rakják be (amiben tisztítani, cserélni kell a szűrőbetétet, különben büdös lesz a nappaliban)"

Hát nálunk ki van vezetve, de így is "büdös" van a nappaliban főzéskor, főleg krumpli és lángos vagy bundáskenyér sütéskor (igen, szoktunk ilyen extrém kajákat is enni :DDD ).
60cm-es főzőlap, 60cm-es Cata Omega 600 kürtős elszívóval, ami a főzőlaptól 70cm magasan van (szerintem ez túl magas, de néha így is beverem a fejem). Figyelem a gőzt, rengeteg elmegy az elszívó mellett, még maxon is.
Töröm a fejem, hogyan kéne fejleszteni. Szélesebb nem fér be (max 75cm hely van), és lentebb is kéne tenni, na meg azt a gané alu gégecsövet fix műanyagokra cserélni. Most arra hajlok, hogy döntött ernyős elszívó lesz. Tetszik is, meg jóval lentebb is lehet tenni anélkül, hogy útban lenne. Kérdés, mennyire lesz hatékony...

(#60635) Nagya21 válasza Csabroncka (#60621) üzenetére


Nagya21
addikt

Nem utángyártott, eredeti Samsung alkatrészek vannak.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60636) oszy válasza ggeleven (#60633) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm, ez tetszik. Majd a bekonál rákérdezek erre a garanciára. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60637) Eagl3 válasza chester91 (#60630) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, és mikor levegőztető rendszert szeretne majd az ember beépíteni (ami az új építésű házaknál már majdhogynem kötelező előírás) már bukott is a dolog, ugyanis ahhoz nem lehet a páraelszívót kivezetni a házból, csak a már fent említett szénszűrős megoldással lehet üzemeltetni.
Bár hozzáteszem a levegőztető rendszer légcseréje is kiviszi a szagokat előbb utóbb, nyilván nem akkora hatásfokkal és gyorsasággal mint egy a főzőlap felett elhelyezett páraelszívó.

(#60638) #16820480 válasza Donki Hóte (#60628) üzenetére


#16820480
törölt tag

A szellőzés persze fontos, de azért a normális épületekben ezt megoldják ilyen légelvezető aknával. Ablak is jó ha van, de nem kritikus szerintem konyhában.
Ami engem jobban zavar, hogy hiába ablakos egy lakótelepi konyha, ha egy egérlyuk az egész. Befér 1 ember normálisan, 2 épphogy. Ha jön egy társaság, akkor aki a konyhában főz, az eleve kizárva a társalgásból, munkafelület is kevesebb fér egy ilyen konyhába általában. És ezt a sok panelben nem is lehet megoldani, mert a nappali a lakás egyik végében van, a konyha a másikban, közte hálószobák, szóval kb az összes falat ki kellene verni és átalakítani a belteret, hogy egybenyitás lehetséges legyen.

(#60639) Donki Hóte válasza #16820480 (#60638) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha jön egy társaság, akkor aki a konyhában főz, az eleve kizárva a társalgásból

Ez az amerikaikonyhás verzióban is így van, csak ott az elszívó zúgása miatt nem hallja a konyhában tevékenykedő ember a többieket. Látni látja őket, ez tény ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60640) #16820480 válasza Donki Hóte (#60639) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak ott oda lehet ülni a konyhaszigethez/pulthoz is arra az időre, vagy elférnek többen is azon a részen. Meg olyan elszívót kell venni, ami nem hangos annyira.

(#60641) pjen válasza oszy (#60631) üzenetére


pjen
félisten

Milyénkben van sín, de Asszony sose használja.

(#60642) Elemental válasza Donki Hóte (#60639) üzenetére


Elemental
addikt

Ezért kell külső motoros elszívó :)

(#60643) chester91 válasza Eagl3 (#60637) üzenetére


chester91
senior tag

Ebben az esetben egyáltalán nem lehetséges a ki vezetett páraelszívó?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60644) BBéci válasza pjen (#60612) üzenetére


BBéci
titán

Mindig szerettem volna olyat, feleségem szüleinél van, de 25 éve nem használják. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60645) BBéci válasza Gergőke88 (#60626) üzenetére


BBéci
titán

Nem vettem, vízfolyás miatt merült fel a téma.
Csak egy gumicső bilincse lazult meg, amit a helyére tettem, azóta remekül működik az 1997-ben vásárolt Zanussi Turbodry.
Ameddig üzemel, nem veszek másikat, felesleges pénzkidobás lenne.

#60628Donki Hóte
Van még ok, ami miatt nem csak "sajnos" hanem egyenesen iszonyat.
Rotyog a leves a fazékban, zúg az elszívó, de az ételszag mindenhol érezhető. Cicereg hűtőszekrény, morog a mosó-mosogató-szárító, berreg valamelyik konyhai gép (mikró, robot, rúdmixer, stb.) miközben a család más tagjai olvasnának, tévét, filmet néznének, vagy egyszerűen csöndben elmélkednének. Ezeket el lehet felejteni. A házimozit is!
Szeparált, lég- és hangmentesen zárható ajtajú nappalit a népnek! ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60646) Eagl3 válasza chester91 (#60643) üzenetére


Eagl3
veterán

Sajnos nem.
Egyrészt onnantól, hogy kifúrod a falat, már nem lesz légtömör a ház. Ezt nem lehet normálisan pillangó szelep beszerelésével megoldani. A legnagyobb probléma, hogy az elszívó sokkal több levegőt fúj ki egységnyi idő alatt, mint amit a szellőztető rendszer képes bejuttatni, teljesen felborul a működése.
Elviekben automata ablaknyitással (ha bekapcsolod a páraelszívót nyissa az ablakot, stb.) működhetne a dolog, de a gyakorlatban szerintem nem lesz jó.
Én is ebben a helyzetben vagyok jelenleg, szerintem egyelőre elszívót se fogok felrakni, majd meglátom a későbbiekben. Mondjuk egyelőre a szellőztető gépet sem vesszük meg, csak a csövezést lesz megcsinálva. Ha marad pénz, jön a gép :D

[ Szerkesztve ]

(#60647) BBéci válasza Donki Hóte (#60629) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, annyira fontosnak tartjuk, hogy ingyen sem kellene olyan, aminek nem kihúzhatóak a sínjei.

#60634st6969
Nálunk is 70 centire van és gyakran be szoktam verni a fejemet a sarkába, mert 90 cm széles. Sajnos valóban nem 100 %-os a hatása, ma reggelire feleségem lángost sütött, két legtávolabbi ablak volt nyitva, mégis mindenhol érezhető volt az illata. Kivéve a nappalit, mert annak olyan az ajtaja, amilyennek lennie kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60648) BBéci válasza Donki Hóte (#60639) üzenetére


BBéci
titán

Meg van a véleményem arról a házigazdáról, aki akkor süt-főz, amikor már ott vannak a vendégek. Kivéve a kerti grillezést.
Másik: vagy ételt készítek, vagy társalgok, a kettő egymás rovására megy.
De arra is van megoldás, ahogy nálunk, a konyha az ebédlővel (valamint a folyosóval és az előszobával) van egy légtérben.

#60641pjen
Rendkívül kényelmes, praktikus és biztonságos, nem kell benyúlni a forró sütőtérbe a tál/serpenyő be- és kivételekor. Egy kéznél lévő evőeszközzel kihúzom a rácsot és felemelem azt, ami rajta van. Ismétlem, nem nyúlok be könyékig, ez a lényege.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60649) pjen válasza BBéci (#60648) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom, de nem én használom.

(#60650) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Indukciós főzőlaphoz keresnék edényszettet 40-50eFt között (5-7db fazék tetővel, serpenyő nem szükséges). Van valami különösen ajánlott?
Többféle edényem is van amivel jelenleg használom, a fő gondom, hogy úgy csúsznak az üvegen, hogy sokat fogni kell. Illetve egyik másig jobban zúg/ciceg rajta, lehet hangolni ahogy mozgatom :) Gondoltam itt az ideje egy hozzá való szett beszerzésének.

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.