Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) pjen válasza BBéci (#60048) üzenetére


pjen
félisten

Sörből hordósat kell venni, sokkal jobb a helykihasználás. :)

(#60052) BBéci válasza pjen (#60051) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy a neve is mondja, partyhordó, tehát nem mindennapos fogyasztásra veszi az ember. Igazából értelmetlen pénzkidobás, mert 10 üveg vagy doboz 30-40 %-kal olcsóbban megvehető.
Németországból érdemes behozni, különösen a leárazást elcsípve. Legutóbb 9 euróért adták a Paulaner hefe weizent, kettőt vettem belőle.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60053) pjen válasza BBéci (#60052) üzenetére


pjen
félisten

Én mondjuk a Pilseni hordóra gondoltam. :)

(#60054) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Mostanában már tényleg aktuális lesz mosó-szárító kombógép vásárlása (csak az fér el, nem tudok egymásra tenni kettőt). Nagyjából olyan 200e lenne rá a max keret, így ezeket nézegettem főleg:
LG F4DN409S0
AEG L7WBG68W
Samsung WD80J5A10AW/LE
LG F2J6HM0W (nagyon kifutó már)

Heti 1 (néha 2 talán) mosásra lenne átlagban használva, 1 főre, így a nagy kapacitás nem érdekes. Jó lenne ha megbízható lenne és viszonylag gazdaságos.
A Samsungnál amit írnak, ott majdnem fele annyi a ciklusonkénti vízhasználat, ez mennyire reális?
Illetve van, ami miatt valamelyiket semmiképpen nem érdemes nézegetni?

Köszi!

(#60055) #73959936 válasza #16820480 (#60054) üzenetére


#73959936
törölt tag

az AEG-et ajánlott nézegetni :K

(#60056) Fistman válasza BBéci (#60048) üzenetére


Fistman
csendes tag

Egyedül élek és öt percre lakom a kisbolttól így eleve nem kell sok hely nekem, 150 liter hűtő rész bőven elegendő nekem, ígyis több mint ami most van. Helytakarékosság az elég nagy pont nálam így ha lehet a hűtő tetején tartanám a mikrót, de ha muszály akkor alkalmazkodok.

Találtam egy liebherr hűtőt ugyanilyen jó paraméterekkel, csak az 150k :S

(#60057) BBéci válasza pjen (#60053) üzenetére


BBéci
titán

:DDD

#60056Fistman
Liebherr a hűtőgépek Rolls-Royce-a. Nyilván nem a belépő szériájukra értem, de azok is rendben vannak.
Kisboltban kicsi a választék, a közelünkben is van egy CBA, de oda csak végszükségben megyek. Ráadásul drága is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60058) Nagya21 válasza Fistman (#60056) üzenetére


Nagya21
addikt

Liebherr jó-Liebherr finommmmm.......
Nekem is az van, bwlső 20l fagyasztós.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60059) #16820480 válasza #73959936 (#60055) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most nézem, hogy a honlap szerint +3 év garanciát adnak, ha online beregisztrálom, az úgy nem rossz üzlet :K

(#60060) Fistman válasza Fistman (#60046) üzenetére


Fistman
csendes tag

Egyáltalán milyen sorrendben nézzem a hűtőmárkákat?
Azt már tudom hogy Liebherr a legfelső kategória, utána asszem' van Bosch, Electrolux, LG, AEG, eta ... egyéb ami még jó?
Vagy legalább vélemények ezekről az Amica, Beko, Hisense, Hanseatic és hasonszőrűekről amiket pl. alza.hu-n lehet böngészni?
Árban mennyi egy netto 200-250 összliter közötti kombi hűtő ami korrektnek mondható?

Ez jól néz ki csak kicsit borsos nekem az ára (liebherr így nyilván drága) [link]

(#60061) BBéci válasza Fistman (#60060) üzenetére


BBéci
titán

Azokat a hasonszőrűeket bottal sem piszkálnám meg.
Nagyon jók a Hitachi és a Sharp gépek is.
Samsungot kihagytad, azok sem rosszak. Gorenje és Whirlpool is szóba jöhet, ha minden kötél szakad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60062) pjen válasza Fistman (#60060) üzenetére


pjen
félisten

Az inverteres LG is nagyon jó.Egy éve van egy közel 600 literes kombi.Szinte észrevétlen, még gyors fagyasztáskor is.

(#60063) Doki16


Doki16
addikt

Tegnap a rádióban elkaptam egy fél mondatot, hogy van valami mosó és szárítógép támogatás. Ez valós és tényleg van valami amire lehet pályázni vagy csak félrehallottam az egészet. Pont jól jönne mert szeretnénk szárítógépet venni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60064) buci30


buci30
addikt

Egy 10m2es kis konyhába szeretnék elszívót .
Ár/érték és vélemények alapján ezt néztem ki jelenleg
Valaki saját vélemény vagy más ötlet?
Electrolux LFP316S

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#60065) Morris


Morris
veterán

Akkus kézi álló porszívót tudtok ajánlani laminált padlóra?
A szőnyegre ott a robot porszívó.
Árban olyan 50k lenne a cél.

(#60066) ribarszki válasza Morris (#60065) üzenetére


ribarszki
őstag

(#60067) Morris válasza ribarszki (#60066) üzenetére


Morris
veterán

Nem muszáj kimaxolni a vételárat amúgy.
Van ennél olcsóbb ami szintén jó, vagy ez a minimum és a belépő ár kategória?
A kis xiaomi mi robot porszívónk nagyon jó. Remekül teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#60068) Dluinet válasza Morris (#60067) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Belépő kategoria.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60069) pjen válasza Morris (#60065) üzenetére


pjen
félisten

Hoover Fd22rp egész jó.

(#60070) stickermajom válasza Morris (#60067) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem sos, nézegetni kell az árát, én 45-ért tudtam venni év elején. Hátha valahol lesz akció.

(#60071) Donki Hóte válasza #16820480 (#60054) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk Samsung WD90 mosó-szárító gépünk van. Ez egy picivel az általad belőtt árkategória fölött van (bár tavaly év végén láttam 199 eFt-ért is), de szerintem megéri, ez nagyon jó gép.

Azt tudni kell róla, hogy nem kis gép, a hátulján vannak csatlakozók, amik miatt nem tudod teljesen rátolni a falra, az eleje legalább 72-73 cm-re van a faltól, szóval ha a faltól kifelé nincs legalább 73 cm + a kinyíló ajtónak elegendő helyed, akkor nem tudod berakni.

Persze a nagy méretnek vannak előnyei is, a dobja 50 cm átmérőjű és 40 cm mély, szóval elég nagy.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60072) Nagya21 válasza Fistman (#60060) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Beko, Hisense jók azokat már meglehet venni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60073) Morris válasza pjen (#60069) üzenetére


Morris
veterán

Köszi! Van vele saját tapasztalat is?

Dluinet: 100k-ig bezárólag?
Vagy egyáltalán melyik az a gép, amit meg lehet venni kompromisszumok nélkül.
Tényleg csak arra kell, hogy a laminált padlón végig fussunk. kb 10 percet ha megy egy alkalommal.

stickermajom: Február közepéig kellene meglennie. Szülinapi ajándék lesz. :)

(#60074) Dluinet válasza Morris (#60073) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Dyson V8 a következő lépcső, aztán Dyson V11

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60075) #16820480 válasza Donki Hóte (#60071) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi! Beférni beférne éppen, de azért sokat tud számítani az a 10 centi különbség is akár, hogy mennyire lóg be. Pusztán ebből a szempontból mondjuk az LG F2J... lenne legjobb, az 45cm mély csak (bekötéssel együtt biztos valamivel több).

(#60076) pjen válasza Morris (#60073) üzenetére


pjen
félisten

Van nekem ilyen,végig szaladgálónak jó.

(#60077) Donki Hóte válasza #16820480 (#60075) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, a WD90-es Samsung leírásában is az van, hogy 65 cm mély, de ebbe valószínűleg se a hátsó bekötéseket, se az üvegajtó vastagságát nem számolták bele, csak magát a gép házát :U

Szóval ami papíron 65 cm, az a valóságban 73 cm. A papíron 45 cm mély gép valós mélységét meg se merem tippelni :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60078) #16820480 válasza Donki Hóte (#60077) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valahol láttam, hogy ezeket a gép tetején mérik, de nincs beleszámolva az íva meg ilyesmi. Az a 45 a valóságban gondolom 53-55cm lehet, de az majdnem 20 centivel úgy is kisebb a 73-nál :) Mondjuk az kisebb kapacitású gép is egyébként.

(#60079) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
Ikea vagy úgy általában a beépíthető sutoknek villasdugos bekötese van?
A fozolap értem hogy nem olyan, de a sutorol semmit nem találok.
koszi

(#60080) Donki Hóte válasza Gergőke88 (#60079) üzenetére


Donki Hóte
veterán

IKEA-sat nem tudom, de úgy általában nem villásdugós a sütők bekötése. Néztünk jó csomót, elég soknak volt érvéghüvely a kábel végén, ami wagós (végső esetben csokoládés) bekötést jelent.

Végül egy WHIRLPOOL OAS KC8V1 BLG beépíthető sütőt vettünk, ennek is érvéghüvely volt a kábel végén.

Persze 200 Ft-ért vehetsz földelt dugaljat, 10 perc alatt rárakod a kábel végére és máris villásdugós a sütőd bekötése :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60081) cdl válasza Gergőke88 (#60079) üzenetére


cdl
senior tag

Nálunk fixre kötötték be, nem volt rajta villásdugó.

(#60082) Land


Land
veterán

Üdv!

Ennek a beépíthető sütőnek a hirdetésénél a következő áll:
"Lapvezérlős sütő, a lap nem jár hozzá, önállóan beépíthető és használható!"

Ez mit jelent? Simán teljes értékű sütő így is?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#60083) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Konyha felújítás előtt állunk.
Szinte mindenből szeretnék újat venni, és beépíthetőre lenne szükségem.
A jelenlegi "gépparkból" csak a sütő+lap a beépített.

Amire szükségünk lenne:
-sütő
-kerámia főzőlap (nem indukciós)
-mosogatógép
-mikró
-hűtő

Minderre kb. 500-550k-t szánnék, ha olcsóbban megúszom, akkor annak örülnék.

Bosch cuccokat néztem, szimpatikusak. Főleg a Media-ban a szett ajánlatuk.
Viszont a mikro horror áron van. Bosch beépíthető mikró, ami többé-kevésbé illene a többi inox szetthez színben, 115.000 Ft-tól kezdődik. Szerintem ez irreálisan sok érte.
AEG MSB2547D-M beépíthető lenne 75k körül. Ennyit még adnék érte.
Tudom, hogy a Bosch-AEG-Siemens "egy cég", de vajon mennyire üthetnek el színben?

Hűtőből Electrolux vagy Bosch kombinált hűtő a kiszemelt, mindegyik alul fagyasztós, 180 cm körüli magassággal.

A kérdésem az lenne, hogy Ti milyen márkákat javasolnátok.

Szeretném, hogy a sütő + főzőlap + mikró egy márka legyen, mert a szín és a design szempontjából ez nem mindegy.
A mosogató és a hűtő teljesen beépített lesz, nincs ekkora jelentősége az azonos márkának, csak jó legyen.
A mosogatógépnél annyi, hogy 12 terítékest szeretnék, jelenleg is ez van, megszoktuk.

Bocsánat a hosszú kommentért, de talán így pontosabban leírtam mindent.

Köszönöm a válaszaitokat!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#60084) Thomas1 válasza Land (#60082) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, teljes értékűen használható.
A lapvezérlő azt jelenti, hogy a sütőn található a főzőlapnak a vezérlője.

A képen láthatod is mind a 4 kapcsolót.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#60085) koxx válasza Thomas1 (#60083) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen megfontolasbol valasztottal keramia fozolapot?

(#60086) golya87 válasza Gravity1234 (#58489) üzenetére


golya87
őstag

Nem találtam a thread végét, így az elejére válaszolnék. Bosch moso- és szárítógép, support válasza a gyerekzáras kérdésemre:
Biztonsági okokból és szintén ilyen jellegű szigorú előírások miatt az elektronikus gyerekzár nem akadályozhatja meg a készülék kikapcsolását, hiszen ha valamiért hirtelen le kell állítani, akkor ezt a felhasználónak meg kell tudni tennie.

Az, hogy a készülék nem jegyzi meg a programot, az pedig a bonyolult vezérlés miatt van, a szárítás során a gép rengeteg paramétert figyel, és így nem tud sajnos oda visszaállni, ahol abbahagyta, elölről kell kezdeni a programot.

Nem tartjuk fontosnak, hogy szervizünhöz forduljon, így működik minden gépünk, a gyerekzár a kikapcsolást nem akadályozza meg. Sőt minden egyéb elektronikai készülék is így működik, pld. egy mobilt vagy számítógépet is ki tud kapcsolni attól, hogy le van zárva.

(#60087) Thomas1 válasza koxx (#60085) üzenetére


Thomas1
őstag

Igazából csak annyi, hogy több edényünk van, ami nem használható indukciós lapokon.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#60088) st6969 válasza Thomas1 (#60087) üzenetére


st6969
őstag

Nem érdemes a gombhoz venni a kabátot. Nem fogjátok megbánni, ha indukciósat választotok.

(#60089) koxx válasza st6969 (#60088) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pontosan erre gondoltam en is

(#60090) Rotyi válasza Thomas1 (#60087) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ugyanebből az okból kifolyólag választott a nejem kerámialaposat, mert a gázosat nem engedélyezte a szolgáltató. Már utál főzni szinte....

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#60091) buci30


buci30
addikt

Erre valaki? Köszi előre is!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#60092) Thomas1


Thomas1
őstag

Köszönöm szépen!

Nézegettem én is indukciósokat, annyival nem dobja meg az árat, igazából lehet, hogy az lesz.

Közben találtam jó áron Electrolux szettet, + Bosch mosogatógépet. 500.000 alatt lenne kompletten minden, és ez indukciós.

Ami ennél is olcsóbb lenne, az a Gorenje. Mosógépünk és szárítógépünk Gorenje, tökéletesen meg vagyunk vele elégedve, de konyhai cuccokban nem tudom mennyire vannak otthon.
Tapasztalat?

GORENJE BO 735 E20X beépíthető sütő
GORENJE IT 640 BSC beépíthető indukciós főzőlap

Köszönöm!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#60093) farkas-j válasza Rotyi (#60090) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha a párod gázost szeretett volna de nem lehet, akkor már ezért is megéri indukciósat választani. Pont úgy viselkedik teljesítmény fokozat állításkor mint a gázos. A kerámiásnak nagy a tehetetlensége és utálatos dolog tisztítani. Én most cseréltem le a kerámialapot indukciósra. Csak egyet bánok, hogy nem korábban vettem!
Ha emiatt kell néhány új edényt is vásárolnotok és belefér a keretbe, akkor legalább lesznek "modern" és jó edényeitek ha jól választasz. Én most vettem pár gránitbevonatos edényt (a palacsintasütőkön felül) és csoda jók! A párod nagyon fogja szeretni őket ha ilyeneket veszel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60094) farkas-j válasza Thomas1 (#60092) üzenetére


farkas-j
őstag

azt javaslom, hogy indukciósból olyat vegyél, aminél minden főzőzónájának külön saját fokozatállítója van. Macerás az, ha először ki kell választani a lapot, majd csak utána lehet fokozatot állítani. Az is előny, ha nem 8-9 fokozat van csak hanem pl a duplája, mert finomabb a szabályozhatóság.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60095) haten válasza Thomas1 (#60087) üzenetére


haten
tag

Pont múlt héten néztem, egy 6 részes edénykészlet fedőkkel (nem is néz ki rosszúl) indukciós főzőlaphoz 6000 Ft volt. Ehhez képest meglepő, hogy sokak az edények miatt nem váltanak indukciósra. Ezen már tényleg nem múlik!

(#60096) chester91 válasza haten (#60095) üzenetére


chester91
senior tag

Mi most vettünk Tefal Ingenio szettet, 5 edény, 2 fedő, 1 nyél, 37 volt, és öröm lesz használni. Vettünk hozzá még egy nyelet, maga a készlet mosható mosogatógépben, leszámítva a nyelet. Nyilván attól függ, milyen árban gondolkodik valaki, anyós is ki volt először, hogy hat de cserélni kell. Amikor le vezettük neki az egész indukciós technológia előnyeit, csend honolt, és több rossz szava nem volt. Persze nem olcsó, ha cserélni kell, de ha mindent egybe fogsz vetni, megtérül az ára a kerámiához képest. Ha meg ennyire olcsón találsz, akkor nyert az egész hócihő.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#60097) Rotyi válasza farkas-j (#60093) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Engem nem kell megggyőzni, de őt meg nem tudom. Sajnálja rá a pénzt, pedig lenne rá. Mondtam neki, hogy ha nem akar rá megoldást, nem is lehet olyan nagy a probléma. ;]

Ami majdnem az, az nem az!

(#60098) farkas-j válasza chester91 (#60096) üzenetére


farkas-j
őstag

A Tefal-nál nagyon tetszik ez a "nyél nélküli" megoldás, mert nagyon megkönnyíti a tárolást! Okos találmány, nem is értem más gyártó miért nem alkalmazza? Remélem javult az edényeik minősége, mert én kb. 10 éve kétszer vittem vissza a METRO áruházba Tefal serpenyőt (piros hőjelző "pötty" volt a közepén). Kerámialapos használatnál már az első alkalommal megvetemedett és billegett a lapon. Kicserélték, aztán a másodikkal is így jártam. Végül visszaadták az árát. Akkor ment el a bizalmam a márkától.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60099) aradebil2


aradebil2
senior tag

Fürdőszobai ventillátor/elszívóra tudtok ajánlani valami jó/megbízható márkát. típust?
Most egy új Vents CF turbóventillátor van a fürdőben (a legalapabb 0 érzékelővel), de kiba hangos (sztem csapágyas is alapból...), és olyan huzatot csinál a a fürdőben, hogy még a zuhanyzóban is huzat van

(#60100) ggeleven válasza haten (#60095) üzenetére


ggeleven
őstag

Kérhetünk linket a népnek? :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.