Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) richies


richies
senior tag

Sziasztok.

Mosógép vásárlás előtt állok, keret max 150.

Aeg-ek most 5 ev garival vannam (10 ev motor gari),
De van 150 ert Bosch is.
6-7 kg os is elég.

Köszönöm a segítséget!

Rozsomak of Power

(#60902) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Elektromos grillt keresek, ehhez hasonlót: Sencor 106BK. Feltételek: nem kontakt grill csak egy szintes, olajfogó, árban csak nagyon indokolt esetben mennék 20eFt fölé.

Ötletek a Sencor helyett vagy tapasztalatok? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60903) richies


richies
senior tag

Pl ez most jo arban van
https://expertnet.hu/termek/samsung-ww90ta046te-le-mosogep/

Rozsomak of Power

(#60904) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Rég jártam a topikban, most egy kis segítséget kérnék tapasztalások vagy egyéb tudományok alapján:
Tervezzük lecserélni a beépített sütőt (Electrolux), mert bár csak 5 éves lesz, de nem igazán vagyunk megelégedve vele. Az elejétől fogva olyan, hogy kb. 20-30 fokkal magasabbra kell állítani a beállító gombot ahhoz, hogy a kívánt hőmérsékletet elérjük (erről anno tettem fel sütőhőmérős képeket is), a hőlégbefúvásos sütésnél el kell forgatni néha a tepsit, mert nem egyenletesen süt, ráadásul a hőlégbefúvás mintha el is szállt volna benne. Na mindegy, úgy gondoltam, ebben a lakásfelújításos-támogatásos dologban megérheti kicserélni, és nekem valamiért a Whirlpool sütői tetszenek.
A lényeg tehát, az lenne a kérdésem, hogy a 6-os és 8-as sorozat darabjai (6200, 6220, 6230, 6270, 8420, 8480 stb.) között mik a lényegi különbségek? Mert amit én elsőre találtam, az a tisztítási mód, egyik katalitikus, másik pirolitikus, amaz meg smart clean). Azt jól sejtem, hogy a 8-as sorozat feljebb áll a 6-osnál, holott elvileg beltartalomban sok különbség nem látszik?

(#60905) BB9000 válasza OPiiPO (#60902) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem Russell Hobbs 23450-56 van. Link edigi Nagyon meg vagyok vele elégedve. Már kifutó széria, de az ediginél még van belőle. Amiket mostanában lehet kapni, azoknak nincs lehajtható része, csak a sima lap. Én kifejezetten örülök, hogy van neki, mert abban sül meg a hús, vagy a kolbász, virsli, a sima lapon meg a zöldségek.

[ Szerkesztve ]

(#60906) oszy válasza OPiiPO (#60902) üzenetére


oszy
veterán

A Lidl/Aldi párosban is szokott lenni. Szerintem szezon kezdetekor is lesz majd. :) Azok jók szoktak lenni. 3 év garival.

___________________
MÁS:

A mosógép elugrálását hgoyan lehet megakadályozni? Mint említettem, hiába van alatta gumis alátét. Járólap van a fürdőben.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60907) ribarszki válasza oszy (#60906) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha ki van vízszintezve a lábakkal a mosógép, van alatta gumiszőnyeg is, akkor sok mindent nem tudsz tenni.
Jellemzően akkor ugrál el egy gép, ha nem egyensúlyozza ki jól a ruhákat a centrifugáláshoz. Pl. ha benne van egy nagyobb pléd és több póló, akkor könnyen előfordul, hogy nem tudja kiegyensúlyzoni. De ez mosógépfüggő, hogy mennyi ideig rendezgeti a ruhát a dobban. A Miele ebben elég ügyes. Van, hogy 3-4 alkalommal is átdobálja a ruhákat a dobban, amíg sikerül megfelelően elosztania. És a 100kg az 100kg. Nekem simán a kövön áll, gumiszőnyeg nélkül, de egy hajszálnyit sem mozdult soha.

(#60908) Nagya21 válasza oszy (#60906) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Gumis alátét kibacc, precizen kiszintez (vizmérték rulez), 1-2 ruhadarabbal nem használ.
Üdv Nagya
Ui: ha ezek után is elugrál, akkor service

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60909) Voice24 válasza OPiiPO (#60902) üzenetére


Voice24
őstag

Mi a Lidl-ben vettünk év végén egy ilyet, 16.990- volt:

Használható kontaktként, de szétnyitva egyszintesként is, nekünk eddig nagyon tetszik, húsnak, melegszenyónak tökéletes. Nagy a felülete, a grill-lapok levehetők, így könnyen tisztíthatók. Néztem, most az emag-on 30-ért árulják...

(#60910) OPiiPO válasza BB9000 (#60905) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez jónak tűnik, kár hogy már az edigiben is elfogyott :(
#60906 oszy: köszi, megnézem ott is.
#60909 Voice24: köszi, ez is egy jó ötlet!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60911) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Sziasztok!

Kombi hűtőt keresek ~100k körül.
- Min A+,
- rozsdamentes előnyben
- lehetőség szerint alsó fagyórésszel,
- madáritató mindegy van-e,
- boros fekvő rekeszt szeressük kimondottan :).

Van valami bestbuy most esetleg, vagy kupon amit tudnátok ajánlani? :R
Egyelőre ezzel a Heinner-rel szemezgetek

• Honor Magic5 Pro •

(#60912) mrmft válasza oszy (#60874) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha elugral, lengescsillapito csere. Jelentsd be hibara!

(#60913) BBéci válasza fpatrik17 (#60911) üzenetére


BBéci
titán

Az a Heinner egyrészt gagyi, másrészt nem rozsdamentes, csak olyan színű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60914) oszy válasza Nagya21 (#60908) üzenetére


oszy
veterán

ribarszki: Igen. És a Miele az Miele! :)

Köszi a tippeket. Akkor kiveszem és kiszintezem normálisan! Bekötéskör "elvileg" meg lett csinálva.
Ha ezek után ugrál, akkor valami nem stimmel a géppel? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60915) BBéci válasza oszy (#60914) üzenetére


BBéci
titán

24 éves Zanussim néha ugrál, jó esetben kicsit mozog oldalra, rosszabb esetben majdnem szétveri a konyhabútort. Máskor meg sem moccan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60916) mrmft válasza oszy (#60914) üzenetére


mrmft
senior tag

Mint irtak, ha keves ruhat teszel bele akkor ugralhat, meg kell pakolni. Viszont ha megrakva is ugral, akkor a legescsillapito eselyesen elkoszont benne.

(#60917) oszy


oszy
veterán

Köszönöm mindenkinek a javaslatot. Először vízszintezés, utána a megpakolás és megfigyelés következik. :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60918) fpatrik17 válasza BBéci (#60913) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Egyéb ajánlás?

• Honor Magic5 Pro •

(#60919) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Hali. Pár napja kérdeztelek titeket dög szagú mosógéppel kapcsolatban. Kimostam többször is trisó,illetve mosógép tisztító folyadékokkal. Nincs már dög szag,vagyis még friss a mosás,lehet később elojohet,de semleges illat sincs,picit érezni most egy nem oda illő szagot. A bűz elzáró gumi labda a helyén,a szifon is szép üres,nincs benne trutyi. Az alján a kifolyót már többször is kiengedtem. Mit tehetek még? A szagnak teljesen el kellene tűnnie,igaz? :R

(#60920) mouzrr


mouzrr
őstag

Szia! Írtam múltkor hogy ha a lenti szűrőt kiveszed, döntsd meg előre a gépet hogy kijöjjön belőle a víz, ezt megnézted? Mosás után még marad benne víz, és lehet a sok trutyi ami feloldódott még benne van.A trisós vizet szerintem érdemes egy pár órát állni hagyni benne hogy mindent feloldjon, nem hiszem hogy bárminek ártana a gépben, ha igen majd valaki megcáfol úgy is. :)

(#60921) Donki Hóte válasza Viiktor1989 (#60919) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Te, ennek a mosógépnek dögszaga van, mint csináljak vele?

Tegyél bele mondjuk fenyőillatú szagtalanítót!

Na, most olyan szaga lett, mint egy fenyőerdőben fekvő dögnek :O

Bocsánat, nem tudtam kihagyni...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60922) Viiktor1989 válasza mouzrr (#60920) üzenetére


Viiktor1989
tag

Szia. Ezt a bedöntést kipróbàlom.😀 Egyébként minden mosás után ki kellene engedni belőle alul a vizet?

(#60923) Viiktor1989 válasza Donki Hóte (#60921) üzenetére


Viiktor1989
tag

Kutya helyzet van. Már a fürdőszobába is maszkban járok..

(#60924) Voice24


Voice24
őstag

Valaki esetleg erre tudna valami okosságot? :)

(#60925) mouzrr válasza Viiktor1989 (#60922) üzenetére


mouzrr
őstag

Abszolút nem kell, viszont minden mosás után érdemes nyitva hagyni az ajtót (nem a kis ajtócskát lent), hogy szellőzzön a gép, különben penészes lesz :(
Azért a döntéssel óvatosan, nehogy eldőljön vagy letörjön az elején a kis ajtócska. :)

[ Szerkesztve ]

(#60926) Viiktor1989 válasza mouzrr (#60925) üzenetére


Viiktor1989
tag

Az ajtókat mindig nyitva hagyjuk. Most megcsinàltam a döntést,minimàlisan több víz folyt ki belőle,de nem volt nagyon koszos. Egy kis propeller van benne,de külön szűrőt nem látok. Most megcsinàltam az àztatàst is ,amit írtál,plusz tettem bele mosogatógép tablettàkat is, hátha... :R

(#60927) ribarszki válasza Viiktor1989 (#60926) üzenetére


ribarszki
őstag

Jól csináltad a Trisóval. Kell egy kis idő, de el fog tűnni a szag.
Érdemes 1-2 havonta egy trisós átmosást csinálni 90 fokon. Emellett domestosos vízzel, vagy penészölővel át lehet törölni az gunitömítéseket, elmosni a mosószeradagolót, kimenőbszűrőt.
Nyugodtan használj ecetet öblítő helyett. Nem.fogod érezni a ruhákat, a penészgombákat viszint visszaszorítja.
De a legjobb havi 1 90 fokos mosás. A felsoroltak mellett ez segít a megelőzésben.
Jó lesz ez! :K

(#60928) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Rajta leszek, bízom benne,hogy eltűnik a szag is. Köszönöm az uraknak a segítséget :R

(#60929) st6969 válasza Voice24 (#60924) üzenetére


st6969
őstag

Én, ha most sütőt vennék, akkor a következő paraméterek alapján keresnék a Bosch vagy NEFF gépek között: pirolitikus tisztítás, kihúzható sütősín, minél magasabb hőfok (min. 275°C, de inkább 300), minél alacsonyabb hőfok beállíthatósága (40°C vagy alacsonyabb a kelesztés miatt). Hirtelen ennyi. Gőzsütési lehetőség is jó lenne, de múltkor ránéztem, azok nekem horror áron vannak.
Biztos, hogy lehet ilyet is elszámolni a lakásfelújítós támogatásban :F

(#60930) Voice24 válasza st6969 (#60929) üzenetére


Voice24
őstag

Az a pirolitikus tisztítás annyira jó opció a többi verzióhoz képest? Azt olvastam róla, hogy kb. kemencét csinál a sütőből a tisztítás idejére, és azt az 500 fokot valahogyan csak átadja a környezetének, a konyhabútornak. A mostani sütőnk katalitikus, azt is elég ritkán használjuk (mármint a tisztítást), mert egyszerűen nem keletkezik annyi "kosz" belül, hogy zavaró lenne.
Az általam írt Whirlpoolok tudják a kelesztő funkciót, van, amelyikben 2 pár sütősín van. Nem tudom, megbízhatóságban hogy állnak a Bosch-hoz és a Neff-hez képest.

Igen, beépíthető konyhai gépre igénybe lehet venni a támogatást, persze ha van mellé elegendő mennyiségű munkadíj-számla is (nem kell, hogy a sütőhöz tartozzon a munkadíj).

[ Szerkesztve ]

(#60931) qwertly válasza Csabroncka (#60786) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a segítségedet, működik megint a mosógép. :R
További szép napot... :)
Üdv

(#60932) BB9000 válasza Voice24 (#60930) üzenetére


BB9000
senior tag

Jó dolog a pirolitikus tisztítás. Az én sütőm tudja, de számomra nem létkérdés. Egyszer kipróbáltam, elég volt. Azt az évente egy alkalmat, amikor takarítani kell, azt acélgyapottal megoldom. Mindenkinek más a preferenciája. Ha most vennem kellene sütőt, akkor az Beko lenne. Whirlpool-t csak babakonyhába! :)
A kihúzós tálca nekem eléggé hiányzik most, tehát olyat vennék, amiben már az is van. Ami még jó dolog egy sütőben:
Puha ajtózáródás: (nem csapódik fel, ha elengeded)
belső világítás (fura, de nem mindben van),
hideg ajtóüveg, (alap, hogy ne égessen kívülről ha hozzáérsz).
Nagy belső tér. Amelyiknél kicsi a belső tér, ott a szigetelés vastagabb. Emiatt a nagy belső tér nagyobb áramfogyasztással is jár és jobban melegíti a szomszéd bútorokat. (Kivéve ha mellé teszel egy szigetelő lapot.)
Egyenletes sütés: na ez a legfontosabb paraméter! Viszont ez az, ami csak akkor derül ki, ha már használod. A marketinges dumának nem szabad bedőlni, mint pl: 3D légkeverés, meg ilyenek, nagyon jól hangzik, de a valóságot kell nézni: amikor betolod a tepsit és a pizza egyik fele már szenesre égett, a másik fele meg nyers még, akkor hiába minden szép duma, az a sütő fabatkát se ér. Ilyen ok miatt kellett sütőt cserélnie egy ismerősnek. Végül vett egy 300 ezres Samsungot. Az már egyenletesen süt. Ennyit csak akkor adnék sütőért csak ha már ötöt tudnék venni egy havi nettó fizetésemből. :) De szép lenne!

[ Szerkesztve ]

(#60933) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok!
Volt szó róla már a topikban, de nem találom:
Gázos sütőbe szeretnék venni egy lapot az egyenletes sütés miatt. Anyaga lehet márvány, kő, vagy vas, mindegy, csak bírja a meleget.
A mérete : 430x360 mm-es legyen pontosan. Honnan, milyet vegyek? Áráról annyi az elképzelés, hogy max 10K

[ Szerkesztve ]

(#60934) ribarszki válasza BB9000 (#60933) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha tudsz fémkereskedést, vasas vállalkozást, vágass 0.8mm vagy 1cm vastag acéllapot. Majd ezt a vaslapot égesd ki. Ez a szénacél a legjobb hőtartó, hőleadó.

(#60935) Donki Hóte válasza ribarszki (#60934) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy 43 x 36 x 1 cm-es acéllap súlya több mint 12 kiló, nem tudom, hogy azt hogyan lehet alul úgy elhelyezni, hogy ne egy óra múlva melegedjen be a gázsütő. Jó, persze, ha egyszer felmelegedett, akkor tartja a hőt, de pont ezért nagyon lassan fog felmelegedni is. :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60936) BB9000 válasza ribarszki (#60934) üzenetére


BB9000
senior tag

Nincs ilyen vaskereskedés, ahová be tudnék menni vágatni.

@Donki Hóte : Nem baj, ha nehéz és az sem baj, ha lassabban melegszik át. A lényeg, hogy egyenletes legyen a sütés.

[ Szerkesztve ]

(#60937) st6969 válasza Voice24 (#60930) üzenetére


st6969
őstag

"és azt az 500 fokot valahogyan csak átadja a környezetének, a konyhabútornak."

Egy beépíthető sütőnél jó eséllyel feltételezhető, hogy van a környezetében bútor, szóval ha ez problémát jelent pirolitikus tisztításkor, akkor ott komoly tervezési hiba van a géppel :U
Egyébként nálam sem lenne ez létkérdés, de jó, ha benne van.
A Whirpool-ban személy szerint nekem nem sok bizodalmam van, de konkrét rossz tapasztalatom sincs, tehát lehet akár jó is..én ugyanúgy offolni szoktam a listából, mint a Candyt, Indesitet, Heinnert, OK-t, stb...

#60932 BB9000
Egyenletes sütés: azt gondoltam, a maiaknál ez már alap. :Y Egyetértek, ez a legfontosabb tulajdonság.

(#60938) Donki Hóte válasza BB9000 (#60936) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ami nekünk volt gázsütő, azt alul kellett egy gyufával külön meggyújtani. A tiétek full automata, vagy piezo begyújtású?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60939) Donki Hóte válasza Voice24 (#60930) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk egy Whirlpool OAS KC8V1BLG beépíthető sütőnk van.

Valóban van benne kelesztő üzemmód, a 60 fokos első hőfokjelzés alatt van ez a hőfokbeállítási lehetőség. Úgy érzésre 40 fokos hőmérsékletet állít be ebben a fokozatban.

Amúgy mi elégedettek vagyunk ezzel a Whirlpool sütővel, jó nagy a belső tere, szépen egyenletesen süt. Van alul mélyedés a víznek, van benne gőzsütési beállítás is, tehát (elvileg) lehet benne kenyeret sütni, de még sosem próbáltuk.

Gyárilag csak egy sütősínt adtak hozzá, elvileg lehetne venni hozzá második készletet is, de 20 eFt feletti árat kérnek a pótsínért, úgyhogy megelégszünk egy pár sínnel :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60940) BB9000 válasza Donki Hóte (#60938) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez a problémás gázsütő nem nálunk van, hanem anyukámnál. Bosch, ha jól emlékszem. 4 égős, és mindene gázos. A sütő részen is van "szikráztatója" (és még működik is, pedig már nem egy mai darab). Nincs légkeverés benne. Ahol a gázégők vannak, ott jön a meleg. Ahol nincs, ott meg nem. :)
Az egyenetlen sütést akkor elégelte meg anyukám, amikor a karácsonyra sütött piskótákat az egyik oldalon megégette. Szólt nekem már tavaly, hogy szerezzek bele valami lapot, de mindig elfelejtem.

[ Szerkesztve ]

(#60941) Cheesy


Cheesy
őstag

Porzsákos porszívót keresek kb. 65m2-re, főleg kerámia, 20%-ban szőnyeg felületre.
Ez a típus mennyire ajánlott (most akciós): Electrolux UltraSilencer EUSC62-DB

www.vakbelmutet.hu

(#60942) Cyrin válasza Cheesy (#60941) üzenetére


Cyrin
addikt

bestbuy most, ajánlott, majdnem ilyet használok, az enyémben 500-as motor van.

(#60943) Cyrin válasza Cyrin (#60942) üzenetére


Cyrin
addikt

a csövet jól lebutították...

(#60944) Voice24


Voice24
őstag

Köszi mindenkinek! Én is olvastam sok negatív dolgot a Whirlpool-ról mint márkáról, de ugyanúgy lehet olvasni bármelyik másikról is. Mindezek ellenére bevállalós voltam, 4 illetve 4,5 éve Whirlpool lett a mosógépünk és a szárítógépünk is, és eddig meg vagyunk elégedve mindkettővel.

(#60945) sutirablo válasza Voice24 (#60930) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Heló!

A pirolitikus tisztítás nem létszükséglet, de van olyan sütő, aminek nem kivehető a grill fűtőszálja, ezért csak a pirolitikussal tudod a fűtőszál felett kitakarítani a sütőt.

(#60946) Mauzes válasza BB9000 (#60932) üzenetére


Mauzes
őstag

Használatba vett sütőt is vissza lehet vinni 14 napon belül? Mert ha az egyeneltes sütés lutri, akkor az egyetlen módja, hogy megvétel után többször teszteled, aztán ha nem jó, akkor visszaküldöd 14 napon belül (?)

(#60947) arcsin válasza Mauzes (#60946) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha online rendeled szerintem mindenképp. Sokszor lehet újracsomagoltként nagyobb háztartási gépeket kapni. amit necces visszavinni az pld a fülhallgató. Van ahol higiéniai okokra hivatkozva nem veszik vissza :(

(#60948) Csabroncka válasza Viiktor1989 (#60919) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Viktor a leírásban is benne van, hogy pár mosás kell majd, hogy a szag teljesen megszűnjön. Ez amiatt van, hogy a gumialkatrészekbe kicsit belediffundálnak a bacik által termelt magas nitrogéntartalmú vegyületeket, idővel ez is kimosódik. A peremeket mindig töröld át alaposan, trisós mosásra már nincs szükség, viszont 2 havonta 1 főzőmosás legyen (pl fehér törülközőkkel, konyharuhákkal), évente 1x mehet a trisós és tisztítószeres/ecetes/citromsavas tisztítás.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#60949) Elemental válasza Voice24 (#60930) üzenetére


Elemental
addikt

Nálunk létkérdés. 4 éve vegyszert még nem látott a sütő. A takarítás kb 10 másodperc ráfordítást igényel.

(#60950) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mosogatogepbol mit ajanlott venni?
Valaki korabban emlitette itt a Whirlpool-t, hogy jokat csinal.

A 3. (evoeszkozos) talca pluszpont, mondjuk max 200-at hajlando is vagyok raszanni. Egy dolgot nem akarok: sz*pni vele. Mukodjon lehetoleg sokaig, hibamentesen.

Teljesen beepithetot keresek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.