Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) Donki Hóte válasza Danecay (#60197) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A csillámlemez nem a sütő belsejét védi a magnetrontól, hanem a magnetront védi a sütő belsejében kifröccsenő folyadékoktól.

Szóval nem szikrázik semmi csillámlemez nélkül, csak éppen nem szabad így huzamosabb ideig használni, mert elkoszolódik és elég a magnetron.

Egy mikrosütőben van pár biztosíték (230 V-os, nagyfeszültségű, meg hőbiztosíték is), szóval inkább vidd szerelőhöz, mert laikus nem igazodik el benne.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60202) Danecay válasza Donki Hóte (#60201) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a tippeket, és #60199 Batib-nek is. Először azért belenézek és ha nem boldogulok akkor marad a szerelő. Nem vagyok egy expert de pár dolgot sikerült már megjavítanom :) persze könnyen lehet, hogy a mikrót majd nem lehet ide sorolni :)
Mondjuk amikor vagy 2 évvel ez előtt anyámék mikrójában tönkrement a csillámlemez, az szikrázott, cseréltem benne csillámlemezt, az óta is működik (szikrázás nélkül 🙂 ). Lehet más miatt szikrázott akkor.

[ Szerkesztve ]

(#60203) farkas-j válasza Danecay (#60197) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy általános rajz a mikrohullámú sütőkről:

Több hiba lehetséges. Relé, ajtóérintkező, hőbizti, nagyfesz biztosíték, dióda, magnetron stb. Lenne keresési javaslatom de egy esetleges hozzá nem-értésből komoly bajod lehet. Keress inkább egy szakembert!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60204) Elemental válasza OPiiPO (#60198) üzenetére


Elemental
addikt

Nincs azzal semmi gond, ha valaki szívesen kotorászik minden porszívózás után a felszívott szemétben. :)

(#60205) Csabroncka válasza st6969 (#60196) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

- mosógépet elég évente 1x

- mosogatógépet félévente, vagy többször, használattól függően

"in medias res"

(#60206) stickermajom válasza Csabroncka (#60104) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

És most aktuálisan melyik a nem mérgező/gyilkos menő bevonat? :D

(#60207) salapp válasza Elemental (#60204) üzenetére


salapp
addikt

Úristen, ez már nagyon gáz, bocs...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60208) Matada2.3 válasza tibbike01 (#60166) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm a választ, akkor ilyen akkus kézi megoldást semmi esetben nem ajánlanál.

Esetleg még az 50 ezres kategóriában kérném ki a véleményed, hasonló paraméterekkel.

+ kérdés, hogy egy porzsákot milyen időközönként kell cserélni, heti rendszerességű takarítások során?

Finn the human

(#60209) polonic válasza Matada2.3 (#60208) üzenetére


polonic
félisten

Kb 3-4 havonta. Mielehez csak is eredeti porzsákot használj!

(#60210) Elemental válasza salapp (#60207) üzenetére


Elemental
addikt

salapp: Minden porszívózás után kiürítés, két belső szűrő elmosogatás. Szerintem ez a gáz, de mondom, valaki ezt szereti, meg vannak sokan, akik más érdekes dolgokat szeretnek, nincs ezzel gond.

(#60211) salapp válasza Elemental (#60210) üzenetére


salapp
addikt

Fontos, hogy - ahogyan te írnád - te örülsz, hogy elteszed a porszívódat és benne tobzódik a sok mocsok heteken, hónapokon át. Egészségedre! :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60212) koxx válasza salapp (#60211) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minőségi pzs esetén ez nem akkora gond. Jobb mint minden nap porolni a tartállyal. A miele belül most is úgy néz ki mint újkorában.

(#60213) Danecay válasza farkas-j (#60203) üzenetére


Danecay
őstag

Milyen bajom lehet, már csak kíváncsiságból? :)

(#60214) pjen válasza Danecay (#60213) üzenetére


pjen
félisten

Van benne egy kondi., ami szép nagyot tud rúgni.

(#60215) ribarszki válasza Danecay (#60197) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Tippre biztosíték. Van egy üveg tokozású biztosíték ha leszeded az oldalát. Azt nézd meg, s ha szakdt cseréld ki. Nekem ugyaz ezt produkálta a mikró mint nálad, és mint látod, szakadt volt a szál. Újat vettem, azóta (2éve) is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#60216) Donki Hóte válasza ribarszki (#60215) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De az is lehet, hogy nem az a baja. Az olvadóbiztosíték kiégése általában a készülék teljes üzemképtelenségét jelenti, nála viszont egy csomó funkció működik, csak a magnetron nem megy. A magnetront viszont ritkán biztosítják olvadóbiztosítékkal :(

De semmi gond, saját káron lehet a legjobban megtanulni azt, hogy a feszültség alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint a feszültségmentesített, csak más a fogása :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60217) ribarszki válasza Donki Hóte (#60216) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálam is ment minden. Világított, forgott, csilingelt, visszaszámolt, zenélt, csak nem melegített. Megnézi a biztosítékot, ha szakadt kicseréli. Ebből ne lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#60218) macera2 válasza koxx (#60212) üzenetére


macera2
aktív tag

Univerzális Előszűrő (Árukereső)
Univerzális Előszűrő Ciklon Tartály (391464)A fenti univerzális előszűrőt ajánlom minden leendő porszívó vásárlónak, használónak. Saját tapasztalat szerint, min. kb. 10 az 1-hez, szemét, por gyűjtés esetén, az előszűrő javára. Porzsák fölösleges!


A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#60219) ribarszki válasza macera2 (#60218) üzenetére


ribarszki
őstag

Porzsák fölösleges!
Akkor nem is kell porzsákot tenni a porszívóba, ha ilyet használok? :U

[ Szerkesztve ]

(#60220) BBéci válasza ribarszki (#60219) üzenetére


BBéci
titán

Remek kérdés, kíváncsi vagyok a válaszra!

#60211salapp
Mit értesz az alatt, hogy tobzódik?
Semmiféle negatív hatása nincs a porzsák tartalmának. 30 éve eldobhatós porzsákú gépeket használok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60221) Fistman


Fistman
csendes tag

Lehet hülye kérdés de azért szerintetek melyik jobb ajánlat:

[link] Liebherr CU 2331 alulfagyasztós kombi hűtő 156/53 liter hűtő/fagyasztó tartalommal, A++, euronicsnél 149.000 mellé 5év motorgarancia
[link] Liebherr CU 2831 szintén alulfagyasztós kombi 212/53 literes A++, alzán most akciósan 146.000 (167 eredetileg) 2 év jogállással.

Nekem személyesen a 2331 a tökéletes méret minden tekintetben - a 2831 magasabb így tetejére nem fér a mikró (bár ez csak mellékes probléma), de ennyi pakolóhelyre úgy érzem nem igazán van szükségem, de az ára nagyon csábító (vagy 20ezerrel olcsóbb), ennyiért még a hülye is a nagyobb gépet venné, de csak 2év garit kap 5 helyett mert alzáról van...

(#60222) salapp válasza BBéci (#60220) üzenetére


salapp
addikt

Láttad a szöveg mögött a ' :D ' -t? Csak szívatás volt. Utórezgés a "porzsák nélküli csak leveleket szívni a kertben" szédítő marhaságra. Amúgy én művészi módszerrel távolítom el a kübli tartalmát, kvára nincs ott semmilyen szálló por, "turkálás" meg mittudomén, milyen marhaságokat írogatott itt némelyik. Majd azonnal folyó meleg víz alá kerül a tartály, a szivacs és a mosható szűrő, fertőtlenítős mosószeres mosás, szárítás. A tartály hamarabb száraz mikroszálassal eltörlés után, így azzal egyszerre egy másik szett (ami már korábbról csontszáraz) szűrő megy vissza, és így rakom el. Ez egy szertartás, pár perc csak, és jobb érzés, mint a porzsákozás idején. Keményvonalas öko-huszárok szintjén is kevesebb problémás hulladékot csinálok így, mintha porzsákoznék. Szemetet termelni mindig kényelmesebb, én megértem, ha valaki nem akar ilyen tortúrát - nekem nem az.
Akármit csinálok egyénként, úgyis a gyártók felelőssége, hogy milyen alapanyagokkal, csomagolóanyagokkal, (anyag- és termék logisztikával) stb. dolgoznak, mivel árasztják el a bolygót, hogyan (nem) biztosítják a hulladék visszaforgatását. Hiába akarják a felhasználóra tolni a felelősséget. Végül: mindenki saját preferenciáinak megfelelően használ, amilyen porszívót akar.
Ámen.
(Ha legközelebb valakit utolér a porzsák-dzsihád, én nem fogok beleszólni, mert fárasztó. Valójában inkább hitvita, amiben nincs igazi győztes. Csak szar érzés, hogy ekkora blődségekkel érvel egyik-másik drága fórumlakó.)

Ja: és szerintem az előszűrő önmagában nem helyettesíti a porzsákot egy porzsákos szívóban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60223) peppe79 válasza Fistman (#60221) üzenetére


peppe79
senior tag

https://home.liebherr.com/hu/hun/szolg%C3%A1ltat%C3%A1s/warranty-hu-sl/warranty-form-hu-sl.html

Csak azt nem tudom, hogy az Alzánál forgalmazott Liebherr hűtő a hazai importőrön keresztül érkezett-e az országba. Utána kell kérdezni.

(#60224) peppe79 válasza salapp (#60222) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt elárulod, hogy milyen 'művészi módszerrel' távolítod el a porgyűjtő tartalmát? Nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg érdekel. Mindkét porszívóm porzsák nélküli, és pont ezt utálom benne a legjobban.

(#60225) Teaway válasza Fistman (#60221) üzenetére


Teaway
veterán

55cm szélesek. 3x gondold át, hogy elég lesz-e.

Nincs itthon csokid??

(#60226) Donki Hóte válasza Teaway (#60225) üzenetére


Donki Hóte
veterán

53 liter fagyasztó kapacitás az lófütty :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60227) pjen válasza peppe79 (#60224) üzenetére


pjen
félisten

Kertes házban megoldható.A kukába egyszerűen bele borítod.Pont mint az álló Dysont.A kuka fölött kinyitod.

(#60228) salapp válasza peppe79 (#60224) üzenetére


salapp
addikt

Szívesen, privátban, mert már untat ez a porszívó sztori engem is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60229) salapp válasza pjen (#60227) üzenetére


salapp
addikt

peppe79-nek elküldtem a teljes folyamatot, de a kulcs: porlasztott tiszta vízzel megfogom a finom szálló port, mielőtt - zárt kukazsák-száj alatt - kicsusszantom a tartály tartalmát a zsákba.
De persze: porzsák rulez! meg minden...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60230) koxx válasza salapp (#60229) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Csak szar érzés, hogy ekkora blődségekkel érvel egyik-másik drága fórumlakó" azért téged se kell félteni a beszólogatással. Lásd a postod vége. :U
De elengedtem a témát, mindenki olyan pzs nélküli porszívót vesz amilyet akar.

[ Szerkesztve ]

(#60231) Donki Hóte válasza salapp (#60229) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Erről csinálhatnál egy youtube videót, mert nekünk is van porzsák nélküli porszívónk és rohadtul útálom kiszedni belőle a felszívott trutyit :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60232) ribarszki válasza salapp (#60229) üzenetére


ribarszki
őstag

1, Minden porszívózás után kiürítés, két belső szűrő elmosogatás.
2, Folyó meleg víz alá kerül a tartály, a szivacs és a mosható szűrő, fertőtlenítős mosószeres mosás, szárítás. A tartály hamarabb száraz mikroszálassal eltörlés után
2, porlasztott tiszta vízzel megfogom a finom szálló port, mielőtt - zárt kukazsák-száj alatt - kicsusszantom a tartály tartalmát a zsákba.

Csodállak, hogy te ezt mindig elvégzed és nem tartod macerának, komolyan modom. Szerintem a ezeket a monociklon zsáknélküli gépeket tényleg neked találták ki.
Én beteszem a szekrénybe, s 3 havonta zsákot cserélek 3mp alatt. A porzsáktartó részből 5év után is enni lehetne.
De persze nem vagyunk egyformák, nekem ez rengeteg meló lenne.. Itt van nagy előnye a Dyson multiciklon szűrőrendszerének. Elég havi 1x elmosni és kész.

(#60233) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Melegentartó/melegítő fiókkal van valakinek tapasztalata?
Például: [link]
Igazából az lenne a kérdésem, hogy helyettesíti-e egy ilyen fiók a mikrót?
Beépíthető mikró kellene majd a beépíthető sütő fölé, de pl. az Electrolux teljesen fekete sütőjéhez nem igazán találok márkán belül hozzá passzoló mikrót, ha van is, akkor 200.000Ft, ami egy mikróért azért nem kevés.

(#60234) salapp válasza ribarszki (#60232) üzenetére


salapp
addikt

Nem zavar, úgyis mindig pörög az agyam, ez amolyan relaxációs gyakorlat.
Ha ez tönkremegy, és úgy érzem, mégis porzsákos lesz, akkor egy Miele C3 allergy lesz, ha már... Mondjuk akkor minek adtam évekkel ezelőtt szüleimnek a Mielet (asszem valami pet vagy mi van a nevében, nem mai darab)
Donki Hóte: Te meg miért nem veszel inkább Dyson-t? Írják, ott mennyivel egyszerűbb mindez és ritkábban kell.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60235) Fistman válasza Teaway (#60225) üzenetére


Fistman
csendes tag

A jelenlegi hűtőmmel vígan megvoltam, az is ilyen széles vagy kicsit keskenyebb és 136 hűtő /42 fagyasztó literes, ez az új meg összesen 30 literrel nagyobb, bőven elég lesz :)

Csak azon filózok hogy vegyek-e még nagyobb hűtőt csak azért mert olcsóbb

(#60236) st6969 válasza ribarszki (#60232) üzenetére


st6969
őstag

" Itt van nagy előnye a Dyson multiciklon szűrőrendszerének. Elég havi 1x elmosni és kész."

Akkor gondolom ez ugyanúgy igaz a Xiaomi C1-es porszívóra? Szét kellene szedni havonta elmosni? Ez eddig még nem történt meg (2-3 hónapos) :B

(#60237) stickermajom válasza st6969 (#60236) üzenetére


stickermajom
addikt

:K

A kezelési is a havi karbantartást ajánlja.

(#60238) ribarszki válasza st6969 (#60236) üzenetére


ribarszki
őstag

Én csak a Dyson kúpos, mosható szűrőjére gondoltam nem az egész tartályra. De nyugodtan elnlehet mosni
Fontosabb a C1-nél, hogy a szivacskorongot mosd el 2-3 hetente. Illetve 5-6 havonta ki lehet cserélni a hepa szűrőt. (De valaki rájött már, hogy lehet ebben a Xiaomiban levenni afelső tetőről a hepa szürőt? Én nem bírtam és videót sem találtam. Szüleimnek akarom majd cserélni..)

[ Szerkesztve ]

(#60239) salapp válasza koxx (#60230) üzenetére


salapp
addikt

Freudi elszólás :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60240) Fistman válasza peppe79 (#60223) üzenetére


Fistman
csendes tag

Azért is vonakodok mert euronicsről például tudom hogy hivatalos nagybeszerző és tényleg számíthatok a garanciára ha bármi lenne a géppel. Alza meg lényegében egy nagy webshop, innen-onnan szedik a cuccokat.
Az ok hogy az alzás 2év gari mellé liebherr-től még 3-at kérhetnék, de valyon ügyfélszolgálatilag mennyire megbízhatóak ha neadjisten már jövőre megmakacsolná magát a hűtőm?

(#60241) peppe79 válasza Fistman (#60240) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha hazai importőrtől származik, akkor onnantól kezdve tök mindegy, hogy az Alzánál vetted, vagy az Euronics-nál. Csak abban nem vagyok biztos, hogy az Alzás gép ilyen. Én legutóbb egy Voltcraft CC-2 töltőt vettem tőlük, amit valami cseh nyelvű, vonalkódos matricával láttak el, és nem volt mellé magyar nyelvű használati. Szóval az például tuti, hogy nem a hivatalos magyarországi forgalmazótól származik.

(#60242) peppe79 válasza ribarszki (#60238) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt már én is próbáltam szétkapni, de nem mertem feszegetni a fedelet, nehogy letörjön. Tényleg jó lenne tudni, hogy hogyan lehet cserélni...mert azt látom, hogy árulnak hozzá hepa szűrőt, csak azt nem írja senki, hogy hogyan vehető le a fedél. :F

(#60243) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Konkrétan én is keresek akkus, porzsák nélküli porszívót.
Utálom húzni - vonni még a kicsi Samsung porszívónkat is, nem hogy a zelnert...
Főleg a lépcsőn, ahol a lakás egyéb helyeivel megegyezően vinyl padló van.
Nem tudom hogy honnan, de szinte mindig vannak morzsák, szöszök, apró kis szemetek, szinte az egész lakásban, és így majdnem minden nap kell a porszívó.
Ne mondja nekem senki, hogy egy könnyű, vezeték-nélküli eszközzel nem egyszerűbb ezt a munkát abszolválni.
A hatékonyság az más kérdés, de inkább végigszalad valamelyik családtag 5 perc alatt gyorsan minden nap egy akkumulátorok kis méretű géppel, mint hogy az erősebb szerkezetet vegye elő akár 2-3 naponta is, mert már szó szerint rühelli a porszívózást még ha csak rágondol is.
Robotporszívókon is elgondolkodtam már, de sok olyan akadály van, ami alá, mellé nem tud egyszerűen bemenni, és akkor még nem is beszéltem a lépcsőről.

A másik vásárlási projektünk a már a napokban kérdezett mosó-szaritó gép.
Nézegettem pl. a nevesebb gyártók gépeit közel 1.000.000 forintért, de nyilván ennyit nem akarunk és nem is bírunk erre költeni.
Ámde 350-400.000 körül igenis vennénk egyet, csak a szárító hatása lenne jó.
Most egy AEG hőszivattyús gépünk van, ami szó szerint szekrény szárazra szárít.
A kivont vizet egy tartályba gyűjti, ami igen meglepően tele tud lenni, pedig 1400- as a Bosch mosógépünk.
Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne hogy a “kombi” gép az hogyan oldja meg a viz eltárolását, (vagy kiengedi a mosáskor használatos leeresztő csövön?) illetve milyen technológiával, milyen hatékonysággal történik a szárítás, és milyen a végeredmény?
El lehet vele érni azt, hogy ahogy kész a szárítás, pl egy farmert azonnal fel tudok venni és ki tudok vele menni a -10 fokba?

:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60244) Elemental válasza koxx (#60230) üzenetére


Elemental
addikt

Pont biztatni akartalak, hogy ne hagyd annyiban, meg hogy a porzsákos maffia összetart, de aztán elgondolkodtam. Nekem van a c2 parquet, de van egy xiaomi robot, és van egy xiaomi c1 handheld, ez utóbbi kettő porzsák nélküli. Lehetek így még p.zs. maffia tag? :)

(#60245) koxx válasza Elemental (#60244) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Siman, bovul a csalad :DDD egy philips akkus porszivo is megfer.

(#60246) BBéci válasza HUTCHDB (#60243) üzenetére


BBéci
titán

"farmert azonnal fel tudok venni és ki tudok vele menni a -10 fokba?"
Eszkimónak kell lenni ahhoz, hogy valaki ne fázzon mínuszokban farmerban, hacsak nincs alatta jégeralsó. +5 alatt bélelt szövetnadrágokat hordok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60247) polonic válasza BBéci (#60246) üzenetére


polonic
félisten

Jelen! És az őseim svábok. :)

[ Szerkesztve ]

(#60248) ggeleven válasza BBéci (#60246) üzenetére


ggeleven
őstag

Sem farmerben, sem chino gatyában nem fázom -10 körül (sem). Mondjuk nem mindegy, hogy mennyit kell kint lenni és mondjuk még egy helyben is állni. 0 -10 fok között is póló+átmeneneti kabátot veszek fel, -5/-8ig meg póló+téli kabát (+sál+sapka ha 10 percnél többet vagyok kint). :D Ennél hidegebben nem voltam mostanában kint, de akkor lehet, hogy már vennék fel pulcsit.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60249) tomy86 válasza Fistman (#60240) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy már írták, ha hivatalos importőrtől van, akkor mindegy, hogy honnan veszed. Én a Liebherr hűtőnket a MediaMarktban vettem, de amikor hangosnak találtam, eszembe sem jutott őket hívni. Hívtam a hivatalos szervizt, akik küldtek szerelőt, majd két hét után ők hozták a csere hűtőt.

(#60250) HUTCHDB válasza BBéci (#60246) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nyílván arra akartam utalni, hogy az egyik legkényesebb - száradás szempontjából - a farmernadrág, hiszen a vastag anyag, visszahajtások, stb. elég jól magába tudja zárni a vizet.
A szárítógép akkor vizsgázik jól, ha képes (közel) csont szárazra szárítani a ruhákat, köztük a farmert is.
Akár hány üzletben voltam mostanában, mindehol le akarnak beszélni az "egyben lévő" mosó-szárító gépekről, arra hivatkozással, hogy a szárító hatás meg sem közelíti a külön csak szárításra kifejlesztett gépekét.
Nyílván nem várom el ugyanazt a végeredményt, de ha már közelíti, akkor a több hely miatt nekünk megérné.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.