Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) pjen válasza Gravity1234 (#60692) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább a tablettán nézd meg kell e só.Probálj meg hosszabb progikat használni.Vagy a somat gélt.

(#60702) polonic válasza Mauzes (#60700) üzenetére


polonic
félisten

Mert a só erősen korrozív és nem barátja az acélnak. Az autók is ezért rohadnak.
Sóbetöltés után el kell indítani egy hidegvizes öblítést. Vagy ha nincs ilyen program, akkor közvetlenül a mosogatás előtt ajánlott betölteni a sót.

(#60703) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm a válaszaitokat. Ezek szerint a nem hőszivattyúsaknál nem kell küzdeni a szösszel? Sokat fogyaszt, de ez már nevetséges amit ez a gép művel az idegrendszeremmel.
MINDEN hőszivattyús egy szívás a szösszel vagy csak nekem van pechem?
Amelyikből ki lehet húzni ezt a nagy egységet az mind kondenzációs?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#60704) Gravity1234 válasza pjen (#60701) üzenetére


Gravity1234
tag

Ezen mar tulvagyunk (1-2 hettel ezelott) akkor azert irtam ide, mert kerdeztem hogy Jar platinummal is liszt szeruek a poharak es altalanossagban kerdeztem hogy az all in one tabik melle is kellene e so vagy sem.
A valasz az volt igen kell, sot oblito is ajanlott. Innen jutottunk el oda hogy akkor all in one tabi helyett, csak sima tabi (finish Quantum max) + so + oblito. emagrol kaptam linkeket is, akciosan, azok lettek megrendelve. Ma elfogy a JAR platinum es onnantol akkor jon a proba ezzel a 3-as komboval.

Es a gepen az alap Oco programot hasznaljuk a legtobbet, az majd 4 ora....
Neha a 6th sense, az rovidebb.
Ennel hosszabb nincs.

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60705) Digitalpimp válasza Vaze (#60677) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A kerekes keretet lehet külön is venni, vagy van olyan is, amihez alapból jár. Az valamivel drágább.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#60706) oszy


oszy
veterán

Van valakinek friss infója víztisztító berendezésről?
Találtam egy régebbi hsz-t.
7-8 pH a víz nálunk, ami miatt úgy kiszárad a bőrünk, hogy viszket. Ez az egyik oka, hogy vennék ilyen készüléket. Plusz csapvizet iszunk és akváriumok is vannak.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60707) st6969 válasza pjen (#60701) üzenetére


st6969
őstag

Nekem pl. 3 programom van. 30 perces, 1,5 órás és egy 2,5 órás. A 30 percesen tökéletesen elmosogat. Eszemben sincs hagyni, hogy 1,5 órát zakatoljon. Ezért kellett a por a tabletta helyett. Jobban feloldódik, adagoható :K

(#60708) pjen válasza st6969 (#60707) üzenetére


pjen
félisten

Én mindíg egy 50 fokos kb 2 órás progit használok Somat vagy Jar tablettával és semmi mással.Ragyogó tiszták a poharak.Nemrég a reklámok hatására kipróbáltuk a Finist,aztán asszony nem győzte elajándékozni.

(#60709) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

100-110, nagyon max 120 ezer Forintért keresek vezeték nélküli porszívót. Nézegettem a Dysont nyilván, de ennyiért csak a V7 esetleg V8 van. Érdemes Dysonból alapabb modellt venni, vagy inkább a drágább Xiaomi lenne jobb választás?

Köszönöm előre is!

(#60710) Donki Hóte válasza revneiq (#60681) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a baj, hogy a Samsungnál (de általában minden mosó és szárítógépnél) a hibakódok betűkből és számokból állnak. Nálad viszont valami kriksz-kraksz jelenik meg, a hibakódod első karaktere se nem betű, se nem szám.

A kiszedett valami szerintem egy női melltartó, vagy fürdőruha felső "szivacsbetétje", de egy olvtársnő biztosan pontosabb diagnózist tud adni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60711) Vaze válasza Digitalpimp (#60705) üzenetére


Vaze
őstag

Igen,lattam.
Koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#60712) oszy válasza Donki Hóte (#60710) üzenetére


oszy
veterán

Nem kriksz-kraksz az, hanem tE!

Itt egy videó amiből ki lehet indulni neki. Szerintem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60713) Donki Hóte válasza oszy (#60712) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudtam, hogy ez a tE jel, ilyet még sosem láttam.

Ha tE, akkor a leírás szerint resetelni kell a gépet, vagy ha a reset nem segít, akkor szerelő.

A reset úgy megy, 10 percre áramtalanítani kell a gépet, ekkor minden alaphelyzetbe áll.

Ha marad a hiba, akkor a hőfokjeladó a hibás, hívni kell a szerelőt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60714) Gravity1234 válasza pjen (#60708) üzenetére


Gravity1234
tag

De latod milyen erdekes ez?
Nalunk meg a Lidl-s meg a Jar all in one is lisztes kinezetuen hagyja a poharak nagy reszet.
Ha most ezzel a normal tabletta + oblito + so osszeallitassal is, na akkor leszek kivancsi hogy ki mit mondd. Ha megoldja akkor nalunk ez oldotta meg. Majd beszamolok.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60715) pjen válasza Gravity1234 (#60714) üzenetére


pjen
félisten

Erre tényleg kíváncsi leszek. :)

(#60716) revneiq válasza Donki Hóte (#60710) üzenetére


revneiq
csendes tag

Pontosan ez a nagyon zavaró, hogy ahogyan te is írtad ez se nem szám, se nem betű. Így fogalmam sincs, hogy merrefelé is lehet a hiba. Hát mindenesetre most várom a visszajelzést ahonnan lett véve, hogy valamit mondjanak.

Mi is valami ilyesmi ruhadarabra gondoltunk. De az a csoda, hogy ezt ki tudta magából dolgozni egyáltalán dolgozni és nem égett le a szivattyú.

I don't want to live on this planet anymore.

(#60717) TheProb válasza ggeleven (#60672) üzenetére


TheProb
veterán

Nem rossz, utolsó előtti képen a sok kis fekete pötty az atka vagy csak a szűrő lyukai?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60718) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Már egy jó ideje büdös a mosógépünk. Próbàltuk már többször is az ecetes tisztìtàst,a gumikat többször àtmostuk. Az ajtókat mindig nyitva hagyjuk illetve már öblítőt sem használunk. A gép alján lévő nyílásból is kiengedtem a kis vizet.De esküszöm rendesen szar szaga van a mosógépnek,pedig nincs itthon hàziàllat,ami esetleg beletojna,a ruhàin is csak porosak. Szóval van még valami praktika,amit kipróbàlhatok vagy vehetek új gépet? Köszönöm a segítséget :R

(#60719) rasotamas


rasotamas
veterán

Várnék még öteleteket, gondolatokat, tapasztalatokat a szárítógépekkel kapcsolatban.
Szar az összes hőszivattyús és azért a kis áramért cserébe amit megtatkarít egy használhatatlan állandó tisztogatást igénylő ipari hulladék, vagy csak mi szoptuk be?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#60720) Bence01 válasza farkas-j (#60676) üzenetére


Bence01
tag

Van egy ilyen gránitos serpenyőm szeretem, mert valóban nem ég le benne semmi és kevés olajjal is megy. Viszont a fehér pöttyöket a magas hőfokon sütött húsokból a piros paprika szépen pirosra festi és nem igazán akar kijönni belőle. Igaz az másik márka, de kinézetre hasonló.
Inkább valami 18/10-es acél fazékban gondolkozok egyenlőre.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#60721) st6969 válasza Viiktor1989 (#60718) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
ezt olvastad?

#60719 rasotamas
Én sem sajnálnám a plusz áramdíjat a megbízhatóságért cserébe (pedig nálunk minden nap megy). De azzal nem tudnék megbékélni, hogy válogatnom kéne a ruhákat, melyik bírja a magasabb hőfokot és melyik nem. A hőszivattyúsba válogatás nélkül megy bele minden ruha (mondjuk össze is megy jó néhány, sima kondenzációsnál ez az arány magasabb lenne jó eséllyel).

(#60722) ggeleven válasza TheProb (#60717) üzenetére


ggeleven
őstag

Csak a szűrő lyukai. :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60723) Mauzes válasza Bence01 (#60720) üzenetére


Mauzes
őstag

Mi márványbevonatosnak hívott piros Berlinger Haus szettet kaptunk ajándékba. Amikor itt-ott láttam akcióban, nekem elég olcsónak tűnt, de ahhoz képest meglepően jónak találtuk a belsejét, azaz a márványbevonatos részeket. Éve múlva is jól lehet benne sütni, nem ragad/tapad és nagyon könnyű elmosogatni is. A külső bevonatok (piros festék, fogantyú bevonatok) mondjuk könnyen degradálódnak.

(#60724) Gravity1234


Gravity1234
tag

Tuzhely kerdesben is kernek egy kis korbejarast, ajanlast, tanacsot.

Van egy regi es sajnos elhanyagolt sutonk (lustak vagyunk tisztitani ez az igazsag) es csunyan koszos, zsiros mar. 2x megprobaltam mar rendbetenni, szodabikarbonas, megoldassal, zsiroldos megoldassal, de szerintem mar annyira regi es dzsuvas hoyg nem igazan segit mar, szoval gondolkodom lecserelni.
Gazos tuzhely resz es elektromos (de nem is legkevereses valami regebbi modell) suto.

Mi ma az ajanlott vonal, technologia? Mire erdemes figyelni? A meglevo helyere, konyhabutorba beepitheto kellene. (gondolom ezek teljesen fix meretek)
Van esetleg barmilyen vonal, technologia ami segit a lustasagon, hogy idovel ne jussunk ide vele, vagy erre csak az a megoldas ha rendszeresebben takaritjuk?
Gyerek ne tudja kapcsolgatni ez fontos lenne.
Gaz tuzhellyel rendben vagyunk tehat gondolom ez a gaz felso, elektromos suto kombo jo lehetne ujra, de meghallgatom a tanacsokat.
Koszonom
G.

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60725) revneiq válasza Donki Hóte (#60713) üzenetére


revneiq
csendes tag

És valóban. Meg nem mondtam volna, hogy ez tE. De megnéztem a videót, és utána is olvastam és ebből bizony szerelő lesz. Ugyanis a reset volt az első amit megcsináltam mondván, hogy ha eltárolja magában a hibát az szépen eltűnjön. De sajnos a hiba továbbra is fennáll.

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített! :R

I don't want to live on this planet anymore.

(#60726) #48613632 válasza rasotamas (#60719) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
A mienkkel semmi ilyen jellegű gond nincs. Könnyen tisztítható, mind a szöszgyűjtő, mind a filter a hőcserélő elem előtt.
Mondjuk nincs hosszú távú tapasztalat még a géppel, de egyelőre úgy tűnik, hogy rendben lesz.

Ez a szöszgyűjtő bejárata a mosódob felől. Jellemzően összeszedi az kisebb zoknikat, viszont könnyű kiszedni, tisztítani.
, é

így lehet kivenni

a szösztelenített levegő egy a külső levegővel közös csatornán keresztül megy a hőcserélő elem előtti szűrőhöz. Ez az. Szintén szétnyitható, könnyen tisztítható, egyszerű behelyezni, és kivenni egyaránt. Kis ecsettel szoktam kitisztítani.

Ez meg itt a lelke, kb két hónap használat, olyan 10 alkalom után.

Nekem teljesen jónak tűnik, de figyelem minden egyes használat után, meg természetesen tisztítom.
A tipus egy belépő Indesit, UK-ban vásárolható fajta. Eddig egy programot használtunk, de az tökéletesen alkalmas mindenre. (Eco-cotton)

Indesit YTM1182XUK

Amúgy, nem az áramszámla itt a lényeg, hanem hogy 50 fok körüli hőmérsékleten szárít. Ezzel gyakorlatilag minden IS szárítható. Még lehet, hogy gyümölcsöt is tudnék benne aszalni :D

[ Szerkesztve ]

(#60727) st6969 válasza #48613632 (#60726) üzenetére


st6969
őstag

Szüleimnek egy Beko van, és azon is azt látom, hogy a hőcserélő lamellái mintha össze-vissza állnának (főleg lent, mintha el lennének hajlítgatva). Mintha valaki szemre rakosgatná őket egymás mellé.
Mitől lehet ez? A te gépednél is ugyanez látszik. :F

(#60728) #48613632 válasza st6969 (#60727) üzenetére


#48613632
törölt tag

És ugyanez igaz gyakorlatilag a járművek hűtőlamelláira is. Én sem láttam még teljesen épet. Gondolom elég puha fém ahhoz, hogy könnyen meggörbüljön, eredetileg egyenes akart az lenni. AS szabvány.

(#60729) farkas-j válasza Gravity1234 (#60714) üzenetére


farkas-j
őstag

Az első mosásnál ne várjál csodát, ha a kemény víz okozta a problémát. A műgyanta már telítődött rendesen, így jó néhány regeneráláson át kell esnie, hogy rendbe jöjjön (ha rendbe jön). A regenerálás úgy van kitalálva, hogy minden mosáskor történik egy kis regenerálás. Nagy valószínűség szerint ezért az első (inkább az elsők) regenerálás(ok) nem fog(nak) segíteni rajta.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60730) farkas-j válasza Viiktor1989 (#60718) üzenetére


farkas-j
őstag

Van normális bűzelzáró a mosógép lefolyócsonkján?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60731) Viiktor1989 válasza farkas-j (#60730) üzenetére


Viiktor1989
tag

Persze,le is fóliàztam annak idején a csonkot. Ezt a szagot magàban a dobban érezni főleg.

(#60732) Csabroncka válasza oszy (#60706) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért viszket a bőröd, mert kemény a víz, a pH-nak ehhez nincsen köze. Egyrészt lehet vízlágyítót beszereltetni a rendszerbe, másrészt megfontolandó akár a tusfürdő váltás is - kevésbé agresszív (Pl Nivea Man Sensitive) tusfürdőre.

Viiktor1989: Gondolom !!!! ezen !!!!! részletesen végigmentél már >> trisót neki és forrázni, ha dögszagú akkor meg is ismételheted, legalább 3-4 órás program legyen, szűrőt előtte tisztítsd ki ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#60733) Viiktor1989 válasza Csabroncka (#60732) üzenetére


Viiktor1989
tag

A triso még kinaradt a repertoárból,ki fogom próbálni. Köszönöm neked is és st6969 kollegànak is ☺️

(#60734) Csabroncka válasza Viiktor1989 (#60733) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A trisó egy dolog, a főzőmosás >90°C még fontosabb!

"in medias res"

(#60735) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy mosogatógépen (Bosch) van értelme/haszna használni az "auto" funkciót ami 2,5 óráig fröcsköli a vizet? Vagy jó ha az egy órás programot használom, az is tisztára mos.

(#60736) mouzrr válasza Viiktor1989 (#60733) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha alul kinyitod a szűrő nyílást, döntsd meg a gépet hogy kijojjon belole a víz (nekem így csomó piszok, oblitoszer is jott ki a regi gepbol miutan lecsereltem es igy megdontottem. )
Érdemes ellenőrizni a buzzarot is hogy tuti jól működik e, ha nem, annak a szaga visszajohet es azt erezni fogod a dobban!

(#60737) Donki Hóte válasza mzso (#60735) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ki kell tapasztalni. Friss mosogatnivalót általában a 40 - 60 perces programokkal is tisztára mosnak a gépek. Ha hétfőtől kezdve rakod be a koszos edényeket, de csak pénteken indítod el a gépet, akkor szükség lehet a hosszabb mosogatási időre.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60738) Slyer válasza Slyer (#60709) üzenetére


Slyer
senior tag

Sziasztok!
Erre esetleg valaki?

(#60739) chopin42 válasza Slyer (#60709) üzenetére


chopin42
őstag

Én most vettem dreame xr-t, postával 73k. Bitang, jó, még nem írtam beszámolót, de kicsit jobb mint az 1c, és van szőnyegfej is. Hétvégén teljes lakás, utána írom a teszt eredményét.
Szerintem ennyiért teljeskörű takarításra (bútor, szőnyeg, padló) nincs jobb ajánlat.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60740) Slyer válasza chopin42 (#60739) üzenetére


Slyer
senior tag

igen, azt néztem én is.

nem tudom hogy megér-e 30 ezret a v11. Tud az annyival többet?

(#60741) chopin42 válasza Slyer (#60740) üzenetére


chopin42
őstag

Nem próbáltam, de a led kijelző felesleges, csak plüss és atka kefe van, szőnyeg nincs, 25pa vs 22pa az xr-hez képest, kisseb fokozatonm 90 perc vs 60.
Szóval padlóra jobb kicsit, szőnyegre rosszabb. Szerintem nem éri meg, mert padlóra amúgy is tökéletes a plüss kefe az xr-el is, szőnyegre pedig van dedikált kefe, amivel jobb (haveromnál egy m2 szőnyegből egy marék koszt szedtem ki...nem ő tehet róla, szar vezetékese van).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60742) rasotamas válasza #48613632 (#60726) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ,

Úgy döntöttem megveszem a Bosch WTM85251BY típusú szárítót.
Van egy jó kis háztartási-elektronikai szaküzlet a szomszéd városban, nagyon korrektek.
Délután felhívtam megkérdezni mije van és mit ajánl.
Mondott pár Elektroluxot (merthogy ugyan az mint az AEG, csak az AEG jellemzően tízezrekkel drágább ezért inkább Elektroluxot tart) ezt a Boscht azért is ajánlotta, mert van benne egy lamellatisztító megodás, az összegyűlt vízzel leöblíti a lamellákat.
Raktáron van, 197 ezer, így még ma ingyen kiszállítják (14 kilométer egy irányban) beviszik a házba, szerintem nagyon korrekt.

Amellett a Boschnál dolgozom már fél éve, ideje némi lojalitást mutatni a cég iránt, a belsős oktatásokból és orientációkból tudtam meg, hogy ez nagyjából egy nonprofit szervezet ami elhivatott hogy minden ügyfél azt kapja amit szeretne és az olcsóbb termékek sem jelenthetnek silány minőséget.
Mindössze a cég kb 7% van az alapító örököseinek a magántulajdonában amiből ők osztalékot kapnak, a többi az alapítvány tulajdona, minden mást visszaforgatnak, vagy karitatív célokra fordítják. Ez számomra rendkívül szimpatikus.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#60743) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Mosogatógépbe mennyire szentségtörés ennek a tablettának a használata?
Elvileg megfelel a "követelményeknek" (tisztaság), és amúgy is vízlágyításra használják.
[BWT Vízlágyító só 25kg]

[ Szerkesztve ]

(#60744) farkas-j válasza n@p@lm (#60743) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem megfelelő

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60745) Doki16


Doki16
addikt

Mi a véleményetek erről a szárítógépről? [link] Van esetleg valakinek ilyen? Vagy van másik inkább ajánlott ebben az árkategóriában?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60746) edeleny válasza Doki16 (#60745) üzenetére


edeleny
őstag

Nem tudom a szakiknak mi a véleménye róla. Ilyet vettünk tavaly októberben, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Teszi a dolgát.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#60747) st6969 válasza farkas-j (#60729) üzenetére


st6969
őstag

"A műgyanta már telítődött rendesen, így jó néhány regeneráláson át kell esnie, hogy rendbe jöjjön (ha rendbe jön)."

El tud "romlani" a műgyanta? Honnan lehet tudni, hogy a műgyanta rendbe jött-e vagy nincs rá esély? Sajnos évekig csak all in 1 tablettát használtunk, így nem került só a gépbe. :(

(#60748) Nagya21 válasza rasotamas (#60719) üzenetére


Nagya21
addikt

Ti szoptátok be.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60749) Nagya21 válasza Viiktor1989 (#60718) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vegyél sima háztartási hypót, 3-5 flakonnal, inditsd el a gépet, ha elkezdi beengedni a vizet, állítsd le, töltsd be a hypót, oszt gó.
60c fok vagy afeletti program javallott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60750) farkas-j válasza st6969 (#60747) üzenetére


farkas-j
őstag

Telítődni tud a műgyanta, lehet ez látható az edényeiden. Olyan a jelenség mint amit leírtál. Foltos, opálos, fehér lerakódásos. Azt, hogy mennyire lehet utólag ilyenkor regenerálni a műgyantát, azt szerintem senki nem fogja tudni neked megjósolni. Én a helyedben most maximális keménységűre állítanám a gépet, és úgy használnám amíg rendbe nem jön.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.