Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) ribarszki válasza sutirablo (#60799) üzenetére


ribarszki
őstag

És tényleg! Köszi a ponosítást! :R A gyári kép nagyon megviccelt.

(#60802) Morris


Morris
veterán

Ajánljatok nekem légyszíves egy frankó mosógépet .
Elegem van a elenlegi gorenje-ből.
250k max.

(#60803) ribarszki válasza Morris (#60802) üzenetére


ribarszki
őstag

[Parancsolj] , egész jó áron is van.

(#60804) Morris válasza ribarszki (#60803) üzenetére


Morris
veterán

8-10 kilós jobb lenne. De egynek jó lehet

(#60805) ribarszki válasza Morris (#60804) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne haragudj, és nem neked szól, de már lassan mindenki belekergül ebbe a 8-10kg kapacitású mosogép hajkurászásba. Mindezt azért, mert a marketi behülyítette az embereket. A Miele gépek 30éven át 5kg kapacitásúak voltak, mégis 20évig elmentek csapágycsere nélkül, és ugyan annyi ruha fért bele, plusz a dobméret is ugyan akkora volt. Most pedig hirtelen midenki 8-10kg kapacitású gépet keres, a marketing meg adja alá a lovat.. amúgy érdemes lenne egyszer lemérned egy jó nagy adag mosás súlyát. Nem lesz 3kg..
Engem teljesen hidegen hagy, hogy mi van ráírva. De egy biztos, ha választanom kellene egy 5-6kg kapacitású Miele és egy 8-10kg kapacitású Indesit, Elux, Lg gép között, gondolkodás nélkül a Mielet venném. Mert valóban azt tudja ami rá van írva..

[ Szerkesztve ]

(#60806) OPiiPO válasza ribarszki (#60805) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60807) Morris válasza ribarszki (#60805) üzenetére


Morris
veterán

180x200-as matracunk van, aminek a huzata ketté vehető. Ezt így szoktuk mosni, de volt hogy mást is szerettünk volna berakni mellé, és nem fért.
Emiatt fontos nálunk a súly.
De megnézegetem ezt a miele-t.

(#60808) BBéci válasza Morris (#60800) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg azért, mert anti-allergy? Vagy újabban mégis kihagyják belőle?

#60803ribarszki
Hoppá!
Az brutálisan jó vétel! :C
Pontosan az a véleményem a 8-10 kilósokról, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60809) n@p@lm válasza farkas-j (#60744) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi, kipróbálom.

(#60810) Doki16


Doki16
addikt

Van valakinek vélemény erről a szárítógépről? Most 160-ért el lehet hozni.
Sharp KD-HHH9S8GW3EE

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60811) vwpolopg válasza Kispósi (#60775) üzenetére


vwpolopg
őstag

A tiéd mikori gyártás? Az enyém 11.2020, kommentekben azt írják ez már javított lehet. Én amúgy első nap vettem, super early birbdben, 199 usd volt még akkor.

Mas: ti nyertetek/rendeletek extra bármit, ha igen megkaptatok? Én nyertem egy hepa szűrőt, de nem volt a csomagban, írtam nekik emailt, 4 napja semmi válasz. Tényleg nem erősséguk a costumer service.

(#60812) st6969 válasza pjen (#60761) üzenetére


st6969
őstag

Na, végül nem volt rá szükség, 2 mosogatás után megszűnt a poharak foltosodása (talán regenerálódhatott a gyanta? :F )
Maradtam a lágy vízhez való beállításon.

(#60813) st6969 válasza Morris (#60781) üzenetére


st6969
őstag

Kész :DDD ;]

(#60814) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Elektromos sütőt és kerámia főzőlapot szeretnénk venni. A kettőre együtt ~200-230e Ft-ot szeretnénk szánni max.

A kínálatban teljesen el vagyok veszve. Melyiket érdemes venni?
Én személy szerint a Gorenje sütővel és Electrolux kerámia főzőlappal szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

(#60815) Gravity1234 válasza pjen (#60715) üzenetére


Gravity1234
tag

Sziasztok!

3-4 mosas lement amiota valtottam a 3 az 1-ben Jar platinum tablettarol a sima tabletta + oblito + so harmasra (Finish Quantum max egyebkent+ Finish oblito + Finish So) es bar irtatok itt hogy ido kell mire a vizlagyitas beall es elsore nem lesz azert vagy ne varjak nagy eredmenyt, ehhez kepest azt tudom mondani hogy 3-4 mosogatas utan is mar szemmel lathato an szebben (fokent a poharak ahol a feher liszt szeru bevonat volt). Egyelore ugy tunik, hogy ez a kombo jobb mint az eddigi barmelyik all in one tabletta.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60816) Gravity1234


Gravity1234
tag

Tuzhely kerdesben is kernek egy kis korbejarast, ajanlast, tanacsot.
Van egy regi es sajnos elhanyagolt sutonk (lustak vagyunk tisztitani ez az igazsag) es csunyan koszos, zsiros mar. 2x megprobaltam mar rendbetenni, szodabikarbonas, megoldassal, zsiroldos megoldassal, de szerintem mar annyira regi es dzsuvas hogy nem igazan segit mar, szoval gondolkodom lecserelni.
Gazos tuzhely resz es elektromos (de nem is legkevereses valami regebbi modell) suto.
Mi ma az ajanlott vonal, technologia? Mire erdemes figyelni? A meglevo helyere, konyhabutorba beepitheto kellene. (gondolom ezek teljesen fix meretek)
Van esetleg barmilyen vonal, technologia ami segit a lustasagon, hogy idovel ne jussunk ide vele, vagy erre csak az a megoldas ha rendszeresebben takaritjuk?
Gyerek ne tudja kapcsolgatni ez fontos lenne.
Gaz tuzhellyel rendben vagyunk tehat gondolom ez a gaz felso, elektromos suto kombo jo lehetne ujra, de meghallgatom a tanacsokat.
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60817) Worker


Worker
aktív tag

Valaki, aki "ért" a hűtőkhöz, adna tanácsot erre? :)
Lassan meg kéne venni vmelyiket, de nem tudok dönteni...
Közben még ahogy visszaolvasgattam a fórumban, még ez az A+++ baromságom sem állja meg annyira a helyét, és jöhetnének A+ vagy A++ hűtők is ha annyival olcsóbbak (15e/kategória?)...

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#60818) Teaway válasza Worker (#60817) üzenetére


Teaway
veterán

„- Legyen minél halkabb - [...] az árukeresős vélemények nagyon vegyesek.”

Itt is azok lesznek.
Van, aki a legkisebb pisszenésre felébred, és van, akit ágyúval sem lehet felébreszteni.

Nincs itthon csokid??

(#60819) Teaway válasza Gravity1234 (#60816) üzenetére


Teaway
veterán

Gáz főzőlap + külön elektromos sütő kell, vagy ilyen egybe kombinált, amit csak betolsz a régi helyére?

Nincs itthon csokid??

(#60820) Teaway válasza Gravity1234 (#60815) üzenetére


Teaway
veterán

„sima tabletta + oblito + so”

Az első naptól kezdve ezt használom, eddig hibátlan :D

Nincs itthon csokid??

(#60821) Gravity1234 válasza Teaway (#60819) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Nem tudom... ahogy irtam is minden javaslatot, tanacsod elfogadok. Nem kovetjuk az innovaciokat, vagy hogy pl mi az elonye hatranya egy indukciosnak a gazzal szemben, stb.
Most ez a gaz fozolap + villany suto kombo van, de olyan regi modell hogy meg legkeveres sincs rajta.
Az fontos hogy a gyerek ne tudja kapcsolgatni (mert szereti)
Marka, tipus barmi ami info lehet segitseg.
Es igen amit csak betolok a regi helyere a konyhabutorba.
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60822) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egyre több ismerősöm használ vezetéknélküli állóporszívót, és az asszony is rágja már a fülemet miatta.

Egy másik, nagyértékű vásárlás után kapott pontokkal most kb. féláron tudnék venni egy ilyet, a kérdésem az lenne, hogy mivel engem mindig is hidegen hagyott ez a technológia, mégis mennyire használható a mindennapokban.

Van otthon hagyományos porzsákos, és morzsaporszívó is, kisgyerek miatt inkább kiegészítőként használnánk, csak azért még így is elég borsos az ára.

Let the Zone take me if I am.

(#60823) TheProb válasza chopin42 (#60783) üzenetére


TheProb
veterán

Ali-n épp akciJós.
Épp cserélni tervezek, de nemtom, hogy várjak-e még esetleg egy jobb dealre esetleg egy "komolyabb" gépre. (V11, Shunzao-k, stb.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60824) Mauzes válasza Morris (#60807) üzenetére


Mauzes
őstag

Most komolyan azért fontos a 8-10 kilós mosógép, mert a havonta egyszer kimosott matrachuzat mellé még néha szeretnétek mást is betenni? Ez egy igen csak különleges felhasználói prioritás :).

(#60825) Morris válasza Mauzes (#60824) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Komolyan!
Nem nekem fontos. Nem én mosok vele. A feleségem intézi. Neki ez volt az egyik fontos szempont! És ha ez az opció valamelyest megkönnyíti az ő munkáját akkor tiszteletben tartom a kérését! Sőt mi több szorgalmazom is!

Robot porszívót sem akart. De ahogy megvettük, imádja.
A normál porszívóval 3 naponta porszívózott. Pedáns nő! ;)

[ Szerkesztve ]

(#60826) Mauzes válasza ribarszki (#60803) üzenetére


Mauzes
őstag

A Miele gépek milyen hangosak? Monjduk egy Direct Drive-os LG-hez képest?

Morris: tiszta sor, csak ha kicsit "messzebbről nézed", akkor lehet, hogy nem az összes mosás ~3%-a alapján célszerű kijelölni a dönteni. Persze abban igazad van, hogy 8-10 kilósak között is van jó, és akkor már inkább olyat veszel a feleséged kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#60827) Gömbike válasza Mauzes (#60826) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocs, ezek szerint nem érted. NEM illik a Miele gépet sem az lg-hez, sem más géphez hasonlítani.

Más világ, más anyagfelhasználás, más minőség.

Azért Miele.

Mondom úgy, hogy a Miele szárítógépem több mint 20 év után kért javítást, én hülye meg inkább vettem egy műanyag “ marketinges sz@rt.”

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60828) Morris válasza Mauzes (#60826) üzenetére


Morris
veterán

De én nem értek hozzá. Ez a baj. Nekem tök mindegy.
Tetszik amúgy a miele.
Egy rendes program leírás kellene, mert azt nem találtam.
Annyi még a lényeg, hogy szabadon állítható legyen a hőfok, a centri és a mosási időtartam.

(#60829) BBéci válasza Morris (#60825) üzenetére


BBéci
titán

Értesd meg vele, hogy az a helyzet, amit ribarszki leírt! Hatalmas hiba lenne kihagyni azt a rendkívül baráti árat, annyiért Mielét talán soha többé nem tudsz venni. Egy Miele és a többi között akkora a szakadék, mint a Grand Canyon. Másik dimenzió.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60830) Csabroncka válasza Morris (#60828) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

nagyjából

A Miele olyant mint az ájfon, a programok többsége már 20 éve ugyan olyan (36. oldal). Minden program külön testre szabható. Még van áztatás funkció! Mondok ilyen Miele idegenkedőktől távol álló dolgokat: mosás ritmus állítása, vízmennyiség egyéni adagolása, 2x öblítés, áztatás és annak idejének állítása...

A tömegét érdemes megnézned: a dobcsillag egy öntvény, de a tűzzománc borítás sem két deka. Ha megvan a lóvéd rá ezen fölösleges gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#60831) Morris válasza Csabroncka (#60830) üzenetére


Morris
veterán

Nem idgenkedek tőle, csak nem ismerem. Úgy, ahogy a többi hype gépet sem. Pl az árukeresőn nagyon sokan panaszkodnak a nagyon hosszú programokra. Sőt egy-egy programnál nem is lehet állítani jóformán semmit. Teljesen elveszett már a testreszabhatóság. A gyártók a fogyasztókra eröltetik a szaros programjaikat. És mi ezt nem szeretjük. Hadd döntsem el én, hogy milyen módon szeretném kimosni azt a ruhát.

(#60832) OPiiPO válasza Morris (#60831) üzenetére


OPiiPO
addikt

MIele nem hype, tudja amit ígér. Árukeresős véleményekre meg szerintem nem kell adni, elképesztő hüleségeket képesek írni ottan.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60833) BBéci válasza OPiiPO (#60832) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60834) Csabroncka válasza Morris (#60831) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én 140 ezres eluxomon is én állítom az időt, elég sok ilyen gép van a piacon. Egyébként az ECO-s baromságok miatt van ez. A szeteihez menj el ott van bemutatóterem.

"in medias res"

(#60835) st6969


st6969
őstag

De kár, hogy nem most romlott el a mosógépünk :O Amikor legutóbb elromlott (azt hittük végleg), akkor ez a Miele gép 280ezer volt. Majdnem megvettem, bár szívtam a fogam. Aztán 6500-ért szénkefét cseréltek a Samsungban. Most biztos, hogy ezt venném.

(#60836) Viiktor1989 válasza ribarszki (#60803) üzenetére


Viiktor1989
tag

Ez egyébként mivel tud kevesebbett az 600.000ft-os nagytestvérénél?

(#60837) Mauzes válasza Gömbike (#60827) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, de ha az az "értés", hogy a Miele semmilyen tulajdonságát nem lehet összehasonlítani semmilyen más géppel, akkor tényleg nem értem, nem is akarom érteni. Egy Porschét is össze lehet hasonlítani egy Audival/Mazdával/nagyfaterom Wartburgjával.

Szóval válaszok helyett csak simán a Miele atyaúristenségére hivatkozni szerintem sznobizmus, nem ezt várnám egy fórumon. Vagy ha ez oké, akkor zárható a topik, minden gépből Miele és kész. :)

Továbbra is várom a válaszokat a Miele mosógépek hangerejével kapcsolatban. Rossz mosógép elhelyezkedésnél ez is fontos szempont lehet sokaknak.

[ Szerkesztve ]

(#60838) ribarszki válasza Mauzes (#60826) üzenetére


ribarszki
őstag

Vettem 1,5 éve egy LG DD gépet is, mert szükség volt arra is. A DD motor nagyon halk, viszont a zajszigetelése rosszabb az LG-nek. Értem ezelatt, hogy amikor elindítottam a tisztítómosást, akkor nagyon hangos volt amint a víz verődött az üres dobban a dob falának. A Miele ilyen esetben halkabb.
Nagyon jók a DD motorok, de spórolósabb az LG. Vékonyabb lemezek, stb.. Viszont ha 100-140k-ért kellene gépet vennem, akkor LG-t vennék most is.

[ Szerkesztve ]

(#60839) pjen válasza Mauzes (#60837) üzenetére


pjen
félisten

Biztos nagyon jó a Miele, nem volt még nekem.Viszont itt időnként túlzások is vannak.Jó példa erre a Dyson. Használok egy Dyson animalt és egy Philips Duo powert.Egyik itt jobb a másik ott.Viszont a dyson mégegyszer annyiba kerül.

(#60840) ribarszki válasza Viiktor1989 (#60836) üzenetére


ribarszki
őstag

Több mindenben kevesebbet tud. Nincs benne automatikus mosószeradagolás, nincs Powerwash, sokkal kevesebb dolgot tudsz beállítani és nyomonkövetni. A testbeszabhatósága korlátozott. Nincs 50fokos mosás.
Viszont tudja az előáztatást, tud pótvíz funkciót 3 lépésben, tud 1400-as centrit, méhsejtes dobja van, tudja a Miele mosási ritmusokat, és a főbb belső alkatrészek ugyan olyan minőségűek mint a drágább társaié.

(#60841) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Ha minden összejön akkor idén lecseréljük az általam pár éve összefabrikált konyhabútort. Az alábbi gépeket néztem ki:

Főzőlap: Elux EIV644 link 112 990
Sütő: Elux EOE7P31X link 123 405
Elszívó: CATA JUNO 700 XG link 109 900
Mosogatógép: Bosch SBH4HVX31E link 169 990

Márkák szerintetek rendben vannak? Igazából nagyon extra igények sincsenek, egy normális indukciós főzőlap + sütő, illetve egy mosogatógép ami bírja a havi minimum 30 ciklust.

[ Szerkesztve ]

(#60842) BBéci válasza ribarszki (#60840) üzenetére


BBéci
titán

50 fok mihez kell? Annyit még sosem állítottam be az öreg gépemen. 30 szerintem sokkal fontosabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60843) pjen válasza BBéci (#60842) üzenetére


pjen
félisten

60 és időnként 90 is kell.30 fokon nem pusztulnak el a bacik. :)

(#60844) BBéci válasza pjen (#60843) üzenetére


BBéci
titán

A 60 és 90 rendben van, de én az 50-et kérdeztem.
Lehet, hogy nem értesz egyet, de engem egyáltalán nem érdekelnek a bacik. Azok velünk élnek, nem kell velük foglalkozni. persze egy bizonyos szintig. Nem azok miatt mossuk ki a ruháinkat. Ágynemű, törölköző 60 fokot kap, a konyhai törlőkendők néha 90-et.
Van egy halom ruhám (futómezek, Brax Ultralight, Pierre Cardin nadrágok, stb.) amiknek a textilkresz címkéjén 30 fokos mosást javasolnak. Nem fogom azokat holmi baciktól félve tönkretenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60845) Gömbike válasza Mauzes (#60837) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Miele mosógépek számunkra megfizethető kategóriái ugyanolyan halkak, mint a többi minőségi mosógép.

A 80-as évek elején az Energomat, ami AEG liszensz volt, 3-5 havi fizetésbe került. Akkor a havi fizetésem 1650 Ft volt.

Ha sznob lennék, akkor a V-Zug mosógépet, vagy a Maytag gépeket írtam volna.

A Miele gépek átlagos gépek átlagos felhasználóknak, mert a belépő modelljük is egy havi átlagfizetés.🤔 A kormánypropaganda szerint a havi bér 260 ezer.

Némelyik mosógépe többe kerül pl. az Aeg-Eluxnak, Boschnak, Lg-nek.........

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60846) Viiktor1989 válasza ribarszki (#60840) üzenetére


Viiktor1989
tag

Igazából egy Bosch gépet váltana le. Köszönöm szépen a felvilàgosìtàst. Remélem sok évig használjuk maid ezt is megelégedéssel. :R

(#60847) pjen válasza BBéci (#60844) üzenetére


pjen
félisten

Bocs, azt hittem a meleggel van bajod, nem konkrétan az 50 fokkal.A miénken például 20,40,60 és 95 fok van.+ Cold.

(#60848) tibbike01 válasza BBéci (#60844) üzenetére


tibbike01
őstag

Nálunk a 30, 40 és az 50 fok megy a legtöbbet. Farmerek, ingek stb 30fok, melegítők, itthoni ruhák, zokni, gatya 40fok, törölközők, fehér ruhák 50fok, konyha ruhák néha 60fok.

(#60849) pjen válasza tibbike01 (#60848) üzenetére


pjen
félisten

Mi szinte mindent 60 fokon mosunk.Törölközők, konyharuha időnként 95.

(#60850) OPiiPO válasza BBéci (#60844) üzenetére


OPiiPO
addikt

"de engem egyáltalán nem érdekelnek a bacik" - Covid-19? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.