Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) tibbike01 válasza Gravity1234 (#60300) üzenetére


tibbike01
őstag

1, lehet, hogy nem oldódik fel rendesen a tabletta.
2, ez nálunk is jellemző, én nem találtam még rá megoldást.
3, Regeneráló só + tabletta + öblítő folyadék.

(#60302) OPiiPO válasza SeezJear (#60298) üzenetére


OPiiPO
addikt

Gondolom nem a Bosch-ról beszélsz, mivel arra nagyon nem illik a leírásod. Megértem ha frusztrált vagy mert nálad belefutottál egy hibás termékbe, de hidd el, kb. mindegyik gyártónál van ilyen.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60303) peppe79 válasza ribarszki (#60238) üzenetére


peppe79
senior tag

Tegnap mostam el a handheld 1C szivacsát, és a plüss hengert is. Persze, utóbbit a csapágyazott résszel felfelé állítva, hogy még csak véletlenül se érje víz.

A későbbi HEPA szűrő cserére felkészülve pedig, megpróbáltam lepattintani a szűrő fedelét. És sikerült is! :) 3 műanyag köröm tartja. A lényeg, hogy egy keskeny műszerész csavarhúzóval, vagy valami hasonló tárggyal nyúlj óvatosan alá, azzal menni fog. De nagyon fontos: ne a legfelső, vékonyka fedelet próbáld felfeszegetni, mert az a közepén össze van csavarozva az alatta lévő műanyag lapkával.

Mellékelek róla fotót, úgy talán egyszerűbb:

1
2

(#60304) Batib


Batib
őstag

Ez a porzsák egy vagy négy darabos szerintetek?
A modellszámban szerepel a 4, de máshol nem látom. FC8022/04

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60305) peppe79 válasza Gravity1234 (#60300) üzenetére


peppe79
senior tag

1. Vízkeménység beállítása? Illetve: látsz-e különbséget, ha közvetlenül a program lefutása után nyitod ki az ajtót, vagy csak órákkal később?

2. Semmi. Ugyanez a helyzet a műanyag motyókkal is, aminek az aljában szépen megáll a víz. Félmegoldás, ha még kipakolás előtt rádobsz egy nagyobb, nedvszívó konyharuhát.

(#60306) Kiscsőke válasza Batib (#60304) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szerinted?
Bestmarkt
Digitalko

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#60307) ggeleven válasza Batib (#60304) üzenetére


ggeleven
őstag

Az összehasonlításnál azt írja, hogy 4 db-os:
Darabszám/szett 4

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60308) Gravity1234 válasza tibbike01 (#60301) üzenetére


Gravity1234
tag

3, Regeneráló só + tabletta + öblítő folyadék.
Mivel sosem hasznaltunk meg, tehat a 3 in 1 tabletta melle is kellenek ezek?
Gondolom ezek ugyanott vannak ahol a tablettak. Van valami ajanlott ezekbol?

1. Vízkeménység beállítása? Illetve: látsz-e különbséget, ha közvetlenül a program lefutása után nyitod ki az ajtót, vagy csak órákkal később?
Hogyan?
Nem figyeltem meg erre, mert altalaban este inditjuk el vacsora, furdetes utan es megy 3 orat, szoval ejjel kapcsol le, nme nyitjuk mar akkor ki. ritkan hasznaljauk napkozben.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60309) koxx válasza Gravity1234 (#60308) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Öblítő folyadéktól lesz csillogó a pohár. Regeneráló só is kell/ajánlott ha kemény a víz.

(#60310) Batib válasza Kiscsőke (#60306) üzenetére


Batib
őstag

Ezzel mit akartál?
ggeleven:köszi

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#60311) tibbike01 válasza Gravity1234 (#60308) üzenetére


tibbike01
őstag

Olvasd el a gép könyvét! A gép alsó részén, ahol a szűrő van ott van egy kupak, ahova kell önteni a sót, ami mindig minden esetben kell, még 3 in 1 tabletta esetén is. Amúgy 1000ft 4kg só, ami kb 2 évig elég.

Emag Finish termékeket veheted nyugodtan ott mindig jó áron van, de sokan a Lidl W5-öt használják nagy megelégedéssel.

+ a helyi vízszolgáltató honlapján megtudod nézni, hogy milyen kemény nálatok a víz, a 13 kerületben 13 német keménységi fog, így 1-el kellett visszavennem a gép gyári beállítását a sóadagolás mennyiségét.

[ Szerkesztve ]

(#60312) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#60308) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Regeneráló só: a mosogatógépbe kerülő víz keménységét csökkenti a gép belseje alatti tartályban lévő gyanta. A gyanta fokozatosan elveszíti ezt a képességét, ezért a regeneráló só állítja vissza a gyanta állapotát. Egy ideig nem látsz semmi problémát, ha nem teszel bele sót, de ha a gyanta elöregedett (pár mosogatás), akkor megmarad avízkő a gépben, az edényeken.

Öblítő: a tabletta erősen lúgos kémhatásúvá teszi a folyadékot a gép belsejében, ezzel tisztítja le az edényekről a szerves ételmaradékokat. A lúgos kémhatású folyadék nem tesz jót a csatornarendszernek, ezért kell adni a mosogatás végén a lúghoz savas kémhatású öblítőt. Hogy az emberek szívesebben használják, ezért az öblítő egyrészt szép csillogóvá is teszi az edényeket, másrészt jó illatot is ad a gép belsejének.

Hogy hova kell ezeket rakni, azt megtalálod a gép kezelési leírásában. A sót általában a gép aljába kell egy külön tartályba önteni, az öblítőt pedig általában a gép ajtajában lévő tartályba kell önteni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60313) Kiscsőke válasza Batib (#60310) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az emag oldalán ott van még pluszban a két forgalmazó webáruház, elég lett volna csak rájuk keresni, és ott már szerepel a leírásban is hogy hány darabos

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#60314) Sinkapeter válasza Donki Hóte (#60312) üzenetére


Sinkapeter
tag

Amit az öblítőről írtál, az a textilöblítő funkciója. A mosogatógép öblítője egy sima nemionos tenzid, az utolsó öblítővízbe kerül. A víz felületi feszültségét csökkenti, hogy hamarabb leperegjen az edényekről. A lágyított vízben is van só, a gyanta a kétértékű kationokat cseréli le egyértékűre, jelen esetben nátriumra, és ha a ezeket a cseppeket rászárítja a gép, az is foltosan szárad.

(#60315) Gravity1234 válasza Donki Hóte (#60312) üzenetére


Gravity1234
tag

Nagyon koszonom mindenkinek.
Regeneráló só: a mosogatógépbe kerülő víz keménységét csökkenti a gép belseje alatti tartályban lévő gyanta. A gyanta fokozatosan elveszíti ezt a képességét, ezért a regeneráló só állítja vissza a gyanta állapotát. Egy ideig nem látsz semmi problémát, ha nem teszel bele sót, de ha a gyanta elöregedett (pár mosogatás), akkor megmarad avízkő a gépben, az edényeken.
Van egy csavaros tartaly a szuro melett, benne valami folyadek, ez lenne az? Ide kell beleszorni a sot?
Finish Mosogatógép Regeneráló Só 4 kg - 1.699 Ft? Ez ok?

Öblítő: a tabletta erősen lúgos kémhatásúvá teszi a folyadékot a gép belsejében, ezzel tisztítja le az edényekről a szerves ételmaradékokat. A lúgos kémhatású folyadék nem tesz jót a csatornarendszernek, ezért kell adni a mosogatás végén a lúghoz savas kémhatású öblítőt. Hogy az emberek szívesebben használják, ezért az öblítő egyrészt szép csillogóvá is teszi az edényeket, másrészt jó illatot is ad a gép belsejének.
Finish Shine & Protect Citrom gépi öblítőszer 800 ml - 1590 Ft? Ez?
Finish Shine & Protect gépi öbltőszer, Regular, 800ml - 1590 Ft? Ez?
Finish Green 0% gél, 900ml - 2190 Ft? Ez?
Finish edényöblítő 400 ml - 1269 Ft? Ez?
Mi a kulonbseg?

Tablettabol melyik? Egyatalan kell a 3 in 1 ha adok sot meg oblitot is melle kulon?
Van vagy 5-6 fele, ha nem tobb...
Finish Classic?
Finish Classic regular?
Finish All in one MAx?
Finish Quantum Max?
Finish Green 0%?
Finish All in one regular?
Finish Quantum?
Finish Powerball Classic?
Finish Quantum Ultimate?

koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#60316) koxx válasza Gravity1234 (#60315) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sóból a legegyszerűbb sparos aldis.
Öblítőből a finish citrom egész jó, kapszulából finish quantum ultimate és jar platinum.

(#60317) st6969 válasza Gravity1234 (#60315) üzenetére


st6969
őstag

"Egyatalan kell a 3 in 1 ha adok sot meg oblitot is melle kulon?"

Szerintem úgy már sok. Én pont most akarom kipróbálni a tabletta helyett a por + öblítő kombót (sót már raktam a gépbe - szerintem azt olcsóbban megúszod, ha Aldi/Lidl-ből szerzed be).

(#60318) farkas-j válasza st6969 (#60317) üzenetére


farkas-j
őstag

Amióta megvettük az első mosogatógépet (tizen éve) azóta port és öblítőt használunk (persze sót is).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60319) Eagl3 válasza Gravity1234 (#60315) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekünk a Jar mosogatógép tabletta önmagában tök jól bevált.

(#60320) Viperator válasza farkas-j (#60318) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen port? (mosószóda?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#60321) tibbike01 válasza Gravity1234 (#60315) üzenetére


tibbike01
őstag

Figyu, ezeket rakd be a kosaradba és örülj :)

Finish Gépi regeneráló só, 4 kg
Finish Quantum GigaPack 144db
Finish Shine & Protect Citrom gépi öblítőszer 800 ml
Dettol Erdeigyümölcs folyékony szappan adagoló, 250 ml

A só 2 évre elég lesz, a tabletta, 144 napig :D az öblítő kb fél évig. Ezek a legjobbak, a legjobb áron.

A Dettol azért kell, hogy ingyenes legyen a szállítás ;]

Tabiból egyel gyengébb is jó Finish All in One Max 120 db, de ettől ne menj lejjebb.

[ Szerkesztve ]

(#60322) pjen válasza Gravity1234 (#60315) üzenetére


pjen
félisten

Több mint 20 éve használunk mosogató gépet.Sose tettünk bele semmit csak 3 az 1 ben tablettát.Sokáig Somatot, mostanában Jar platinumot.

(#60323) einstein válasza #16820480 (#60282) üzenetére


einstein
senior tag

Nagyon jó, hogy erre felhívtad a figyelmet! A különálló szárítók zöme már hőszivattyús, fel sem merült bennem, hogy a kombi gépek nem. (itt most nem a belépő árkategóriáról beszélek)

Most böngésztem egy párat, jelentős a vízfogyasztásuk. Több vizet használnak a szárításhoz, mint a mosáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#60324) farkas-j válasza Viperator (#60320) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jól emlékszem ilyen van otthon.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60325) farkas-j válasza tibbike01 (#60321) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem a mosogatópor van ugyanilyen jó! Ezenkívül van még 3 előnye a tablettával szemben:
1. A szennyezettségnek megfelelően adagolható.
2. Az előmosó adagolóba is tehető tetszőleges mennyiségben, így jobb a mosogatás hatásfoka.
3. Sokkal olcsóbb. :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60326) koxx válasza farkas-j (#60325) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1. erre van a mosógél

(#60327) #16820480 válasza einstein (#60323) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt nem értem, a szárításhoz miért használnának vizet :F

De amúgy arra nem nagyon jött senkitől megerősítés, hogy azon a pár típuson kívül létezik-e forgalomban hőszivattyús kombigép.

(#60328) farkas-j válasza #16820480 (#60327) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért használ a szárításhoz vizet, mert a hideg vízzel hűti az üstöt így azon csapódik le a pára.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60329) farkas-j válasza koxx (#60326) üzenetére


farkas-j
őstag

Linkelj légy szíves jó áru mosógélt mosogatógéphez.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60330) arcsin válasza farkas-j (#60329) üzenetére


arcsin
senior tag

Rossmannban pld most 30ft-ra jön ki egy mosás vele. Ált. 40 körül mozog vagy több. Mi port használunk az esetek túlnyomótöbbségében, de van itthon gél is ha elfogyna a por, vagy éppen úgy vagyunk hogy ma akkor gélezünk.

(#60331) pjen válasza farkas-j (#60325) üzenetére


pjen
félisten

Ezt az egyes pontot nem értem.Mire beindítom van benne mindenféle szennezettségű edény.A hármas pont se érdekel igazán, szerencsére.A hatás egy Jar platinumnál tökéletes.Tehát megfizetem a kényelmet. :)

(#60332) #16820480 válasza farkas-j (#60328) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint ez most a nem hőszivattyúsra vonatkozik? Konkrétan folyatja el a vakvilágba az ivóvizet? :Y Azt hittem ezek úgy hűtenek, mint egy hűtőgép.

(#60333) koxx válasza farkas-j (#60329) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Somat gold

(#60334) pjen válasza #16820480 (#60332) üzenetére


pjen
félisten

A hőszivattyús működik úgy mint egy hűtőgép.

Koxx:Somat gold is kiváló.Mi ahhoz se teszünk semmit.

[ Szerkesztve ]

(#60335) Fr3eWar válasza #16820480 (#60332) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Csak a kombik ilyenek tudtommal :D nekünk sajnos az van.

(#60336) SeezJear válasza OPiiPO (#60302) üzenetére


SeezJear
csendes tag

de Bosch, nem egy hanem 2 hibás termék, de nem ez volt a posztom lényege, de már teljesen mindegy mert vettem ma egy mosógépet.

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#60337) Gömbike válasza #16820480 (#60327) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombi így kondenzál. Rohadt sok vízzel. Persze a hőszivattyús kombira ez nem vonatkozik, mert azt a hőszivattyú elvèn kondenzál.

Ezért (is) sokkal gazdaságosabb a különálló gép.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60338) #16820480 válasza Gömbike (#60337) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elhiszem, hogy gazdaságosabb, de nem fér el. Nem egy 300+nm-es házba lesz, hanem egy apartmanba :( Amúgy amiket nézegettem, nem jön ki igazából olcsóbbra egy normális elöltöltős mosógép és egy szárítógép, mint egy hőszivattyús kombigép. Csak a helyzet az, hogy költségvetésemhez képest elég sok az a ~350 ezer forint ilyenre.

(#60339) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Porszívót keresek 30e Ft-ig, milyet tudnátok ajánlani?
Tudom, hogy ennyi pénzért csodát nem kapok, de talán az elvárások sem túl nagyok.
Vezetékes, porzsákos, jól használható, illetve nem hátrány ha dizájnban és hangban nem idézi a 20 évvel ezelőtti társait. :)

Lakásban, kemény padlón lenne használva, szőnyeg/háziállat nincs.

Köszönöm előre is!

(#60340) Gömbike válasza #16820480 (#60338) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor egyértelmű, a kombi a megoldás Neked.

Viszont ebben az esetben érdemes lehet egy-egy levelet, telefont dobni a márkaszervizeknek, hogy melyik kiadást és miért javasoljàk.

Így vettem a headsetem is, felhívtam a Plantronics szervizt. Egy Úr elmondta, melyikben milyen szűrés van, mennyik szériával szokott gond lenni, stb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60341) Gömbike válasza F.Bence (#60339) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt [link] illetve az EEG 41IW-. Az kicsivel olcsóbb, keménypadló van nálunk is, de cicák is vannak, ezt használjuk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60342) ggeleven válasza F.Bence (#60339) üzenetére


ggeleven
őstag

Erre is ránézhetsz: Rowenta RO6887EA
Itt nehéz best buyt találni, de páran vettünk és egész jó. Ráadásul most csak 24e.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60343) #16820480 válasza Gömbike (#60340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen. A kérdés az, hogy kell-e annyira a szárító funkció.

Illetve még egy megoldás lehetne talán, ami elférne, az pedig egy felültöltős mosógép és mellette a szárító. Ez hatásfokban jobban kijönne (Electrolux EW6T5261H 0,68kWh, 43l víz + Bosch WTR85V00BY 1,87kWh szárítás vs. AEG L9WBE49W 86kWh, 70l víz + 3,54kWh szárítás).
Csak nem tudom ilyen felültöltős gépeket mennyire éri meg venni. Miért használ vajon ennyivel több vizet az AEG, a nagyobb mosótöltet miatt? A szüleimnél van elöltöltős amúgy, mert nem fér el más, és nem bírtak túl sok időt sajna, pedig heti 1-2 mosás megy le rajtuk.

(#60344) Gömbike válasza #16820480 (#60343) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha csak tényleg alkalmanként használnád a kombi szárító részét, de akkor tényleg kell, bátran vedd meg amelyik szimpatikus.

A napi szinten történő szárítás a kombinak nem a jó és hasznos tulajdonsága.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60345) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Valaki meg tudná mondani, hogy ez a műanyag cucc mire szolgál egy mosogatógépben?
[kép] [kép] [kép]

:R

(#60346) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Valaki összefoglalná plz, hogy a porzsakos vs. nelkuli porszivok elonyet/hatranyat?

50-60k alatt keresek porszivot 60nm porszivozasahoz heti 1 alkalommal, parkettan, jarolapon.

Edesanyamnak 16k Ft-os Hoover gep tokeletesen megfelel (heti 1 parketta porszivozasa) mi lenne az elonye dragabb gepeknek?

Koszonom a commenteket elore is! :R

(#60347) OPiiPO válasza SeezJear (#60336) üzenetére


OPiiPO
addikt

Milyet vettél végül?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60348) koxx válasza ad4m1337 (#60346) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C2 parquet és akkor sok utánaolvasástól megkímélünk. Annyiszor volt már téma, vissza kell olvasni a topikban. Ribarszkinak van egy logout bejegyzése a porszívókról érdemes elolvasni.

(#60349) Dluinet válasza ad4m1337 (#60346) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Topik összefoglaló:
Porzsák nélkül porszívó nem működik, vagy Dyson-nak hívják.
Porzsák nélkül porszívó hátránya, hogy vagy drága, vagy kidobott pénz és idegeskedés.
Ha rászánod azt a 100-200 ezret, akkor öröm-bodogtág van.

Porzsákos porszívót Electrolux Ultrasilencernek vagy Mile-nek hívják, és 40-50k-tól kezdődik a használható ára.

Van még a kompromisszumokkal valahogy használható Sencor SVC 8yl.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60350) BBéci válasza ad4m1337 (#60346) üzenetére


BBéci
titán

Irigylem azokat a lakásokat, amelyekben elegendő a heti egy porszívózás. Nálunk kétnaponta kell, ha tisztaságban akarunk élni. Na jó, gyakran három nap is eltelik két porszívózás között, de az a maximum.
Előváros, lakópark, kertes ház.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.