Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) HUTCHDB válasza chopin42 (#60398) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én a XIAOMI Roidmi F8S GL mellett tenném le a voksomat.

Az elmúlt időszakban eléggé beleástam magam a témába.
2-3 dolog ami visszatartó lehet:
-a fali tartó nem tölt, csak mágnesesen tart, tehát plusz egy bedugás is kell
-nem cserélhető az akkuja
-a gyűjtő ürítése kicsit kényelmetlenebb

DE:
[link] :Y

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60402) Gömbike válasza Donki Hóte (#60400) üzenetére


Gömbike
senior tag

A különálló normál kondenzációs is hideg levegővel kondenzál. [link]

Csak az energiafaló egyszerű kombik kondenzálnak vízzel.

A Miele T 5205C gépem több mint 20 éves volt, mikor elromlott az a ventilátora, amelyik a kondenz egységre fújta a hideg levegőt.

Én marha nem csináltattam meg, hanem vettem egy csicsás, felkapott hőszivattyús szárítót.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60403) chopin42 válasza HUTCHDB (#60401) üzenetére


chopin42
őstag

Az atkakefe nagyon jó a 1c-nél, és az van a többi xiaominál is, amint kinéztem, ennél talán nincs. :( De majd jobban utánanézek.
pjen#60399
Pontosan melyi philipsre gondolsz? Erre? Azt elfelejtettem írni, hogy felső motorost szeretnék, mint az 1c, hogy beférjen a bútorok alá is. Emellett nincs gégecső (bár az nem az első szempont).
Egyéb tippek?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60404) HUTCHDB válasza chopin42 (#60403) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

70 ezer a gép és kb 8 e a motoros atkafej hozzá.
Egyikben sincs mindhárom fej (keménypadló, szőnyeg és atkafej) a csomagban, tehát valamelyik meg kell venned hozzá.
Így is bőven a 100e alatt vagy.

Amire én is azt mondom, hogy már igen jól muzsikál minden teszten az a (xiaomi) Dreami V11.
Azt kellene egy akcióban kifogni...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60405) Laca1212 válasza Gömbike (#59801) üzenetére


Laca1212
őstag

Rendeltem egy ilyet. Helyette ilyet kaptam. Amit rendeltem Aquafilter, amit kaptam Green Filter márkájú. Van ez olyan jó mint az Aquafilter? Vagy átcsattintottak és reklamáljam meg?

(#60406) pjen válasza chopin42 (#60403) üzenetére


pjen
félisten

Igen erre gondoltam és a bemutatón látszik elég sok bútor alá befér.én vettem mégegy kefés szívó fejet és meghosszabbítottam.Minden sarokba beér.Ami nekem előny, kikapcsolható a motoros kefe.A dyson animal külön írja az érzékeny padlóban, szönyegben kárt tehet.

[ Szerkesztve ]

(#60407) chopin42 válasza HUTCHDB (#60404) üzenetére


chopin42
őstag

De, a Dreame Xr pont azért tetszik, mert picit jobb mint az 1c és van gégecső és atka+plüss+szőnyegfej IS. Csrébe érdekes boltokban kapható, vagy alin :(
Ráadásul az általad linkelt "teszt"-et a Roidmi f8s gl-ről addig tudtam megnézni, amíg a szőnyegen a plüss fejekkel tesztelt... Eleve nem értettem, miért a szőnyegfejekkel erölködik a keménypatlón, mikor arra a plüss való, a szőnyegen pedig a "lapátos" fej. Pont fordítva csinálta :W :W :W Nem csoda, hogy a Dyson maximum vákumos szőnyegfeje nem szedte fel a nagyobb darab szemetet a keménypadlóról, full lefelé állítva.
Amúgy a roidmi f8s szűrése gyengébb az 1c-nél, portartája kisebb, és ahogy írtad, az ürítés körülméyesebb, a falitartója pedig nem tölt. Szóval az 1c után az egyet (?) előre minimum kettőt hátra, plusz 20k-ért. Ráadásul 3 fokozata van, amiből a középső a leggyakrabban használt, de azt csak a bluetooth appban lehet beállítani telefonnal :Y :W
Tehát neked sem javaslom, nem csak magamnak :(
A kérdés továbbra is nyitott : dreame xr, vagy 100k alatt=ért bestbuy padlóra, szőnyegre, kárpitra, porolásra.
pjen Jobban megnézem akkor, de nemigazán tűnik úgy, hogy összességében jobb lenne a mostaninál kényelemre, sokoldalúságra. Inkább ez is oldallépés, mint előre. Az igazi az lenne, ha az 1c-hez vehetnék szőnyegfejet, és kész.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60408) pjen válasza chopin42 (#60407) üzenetére


pjen
félisten

A XIAOMIT egyálltalán nem ismerem. :)

(#60409) Doki16


Doki16
addikt

Nincs túl sok helyünk a lakásban sajnos, de jó lenne egy szárítógép. Mennyire kell az ilyen 45cm mély gépektől félni? Ahogy látom a 60cm az általános mélység. Van valami hátránya a kisebb szárítónak?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#60410) bgergo1984


bgergo1984
csendes tag

Sziasztok. Erősen gondolkodok egy xiaomi 1c-n, vagy a hasonló nevű-kódú kézi porszívón (SKV4060GL). Olvastam amit lehetett itt a forum-on is, viszont van egy lehet, hogy hülye de számomra nem egyértelmű kérdés:
Nedvesebb állagú dolgokat lehet ezekkel a porszívókkal felszívni? Kisgyerek van, széttobál mindent a járólapra kaja közben. Banám, szendvics, májkérm. Elsősorban erre kellene, kaja után a kőről gyorsan feltakarítani.
köszi előre is,

(#60411) ribarszki válasza bgergo1984 (#60410) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Semmiképpen! Csak száraz, darabos doogokat. Még friss főtt rizst sem. Ráragad a hengerre, garatra, csőre, mindenhova. A folyadél pedig károsítja.
A Karchernek van ilye duplahengeres felmosója, ami mindenféle kajamaradékhoz van. De elég macerás lehet használni..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#60412) bgergo1984 válasza ribarszki (#60411) üzenetére


bgergo1984
csendes tag

ehj...akkor nem ruházunk be, nagy szükség nincs rá, erre a gyerek-kaja-hajolgatás-törölgetés-re kellene valami megoldás. A sima felmosó nemjó, mert hetente kellene cserélni a fejet a beleposhadás miatt.

(#60413) ribarszki válasza bgergo1984 (#60412) üzenetére


ribarszki
őstag

Erre én egy megoldást tudok: Idővel egyre jobb lesz :K (3 kislányom van..)

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#60414) ggeleven válasza bgergo1984 (#60412) üzenetére


ggeleven
őstag

Lidl-ös morzsaporszívónkkal nedves dolog is felszívható. Volt vagy 4500 Ft, így nyilván nem is sajnálom annyira, mint egy 60-120ezres gépet.
Amúgy meg Vileda Kids! ;] Lidlben 6000, aztán 4500 volt decemberben. Nálunk a 14 hónapos kislány imádja.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#60415) Eagl3


Eagl3
veterán

70cm széles hűtőt szeretnék majd venni.

Amiket eddig néztem:
- AEG
- Electrolux
- SAMSUNG

Jól sejtem, hogy az AEG és Electrolux gyakorlatilag teljesen ugyan az a gép, csak a színük más? Esetleg felhasznált anyagok minőségében lehet különbség? Pl. AEG jobb minőségű?
SAMSUNG egyedül az ára miatt jött be a képbe.
Esetleg ezeken kívül valami tipp? Liebherr 70cm széles kb 5-600 ezernél kezdődik.

(#60416) bgergo1984 válasza ggeleven (#60414) üzenetére


bgergo1984
csendes tag

:) wow! Kösszi a tippet!!! Itt 15 hónapos kislány van, bírni fogja!

Köszi!! @ribarszki :) Én is ebben bízom, hogy jobb lesz, egyelőre végeláthatatlan sziszifuszi munkának tűnik minden étkezés :)

(#60417) #73959936 válasza Eagl3 (#60415) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem lottóznod kéne...
igaz, azért nem teljesen ugyanaz, mert ha az volna elég volna az egyik márka. igen, valsz. az AEG jobb :K meg mondjuk a 10 év motorgarancia sokat nyom(hat) a latba

(#60418) Eagl3 válasza #73959936 (#60417) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyébként jobban is tetszik az AEG sötétebb színe, azon a 20-30 ezer forinton már nem múlik.
Néztem, a BOSCH-nak is van több 70cm széles gépe, de ami ebben a 250-300-as ársávban van szerintem alsóbb kategóriába esik ezekhez képest.

(#60419) BBéci válasza Eagl3 (#60415) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok, milyen lehet a 41 és a 43 decibeles zaj, amikor az enyém 36 dB-e is több a kellemesnél.
Nem lehetetlen, hogy a valóságban egyformák, de ha nem, a 7 dB nagyon durva különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60420) Eagl3 válasza BBéci (#60419) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez is érdekes egyébként igen... kérdés, hogy egyáltalán lehet-e hinni ezeknek a dB adatoknak.

(#60421) #73959936 válasza BBéci (#60419) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ebből a 3-ból azért nem igazán választanék mást, ha nekem kéne...

AEG gépem csak egyetlen 1 van, az 1 szárító, nem adnám oda 2 másik gyártótól származóért sem, persze azonos kategóriáról besz...

(#60422) Eagl3 válasza Eagl3 (#60420) üzenetére


Eagl3
veterán

Kíváncsiságképpen ránéztem egy 380.000.- forintos BOSCH-ra, a BOSCH honlapja szerint a zajszont nagyon halk, a Mediamerkt szerint 42dB. :D

(#60423) pjen válasza Eagl3 (#60422) üzenetére


pjen
félisten

Az én LG kombi hűtőm 38db , de külön halgatózni kell, hogy megy e.

(#60424) #48613632 válasza bgergo1984 (#60412) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerezz be egy kiskutyát ;)

(#60425) Donki Hóte válasza BBéci (#60419) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A mi (papíron!) 39 dB-es zajú BEKO hűtőnk annyira zakatol, hogy egy hete leállítottuk, mert egyszerűen nem bírtuk a zajt :O

A szerviz már hajlik rá, hogy kijöjjenek meghallgatni. Mutattuk a zaját nekik telefonon, szerintük a kompresszornak semmi baja. A gond az, hogy ha üres a hűtő, akkor tényleg nem túl hangos, de ahogy belepakolunk dolgokat, a kompresszor a felfüggesztésén keresztül elkezdi rázni az egész cuccot és zörög, mintha ráznál egy zsák diót.

Szerintem persze nem csak a felfüggesztéssel lesz gond, mert ha magában nem lenne kiegyensúlyozatlan a kompresszor, akkor nem tudná a gumibakokon keresztül rázni az egész dobozt.

BEKO hűtővel mi pórul jártunk, botrány, hogy ennyire vacak dolgot kiengednek a gyárból :( Remélem, hogy a szerviz majd kiküszöböli a problémát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60426) #73959936 válasza Donki Hóte (#60425) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem nekem szól, de és semmi bajom a bekóval...

de én még nem értettem meg azt, hogy ha valaki ezt a márkát veszi, akkor miért büszkélkedik azzal, hogy 5 év garit kapott rá ? hiába a több gari, ha 1 évből másfél hónapot szervízben tölt a készülék. :(

(#60427) koxx válasza #73959936 (#60426) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt már min 20x leírtuk a topikban, de hát 5 év az 5 év ugye.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#60428) HUTCHDB válasza chopin42 (#60407) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A helyzet az, hogy a tesztelő - szerintem a napi porszívózási szokást próbálta imitálni - és ahogyan én is egy egy porszívózás közben nem fogok fejeket cserélgetni.
Tehát alap eset az, hogy a gumis-kefés fejjel dolgozom (mivel az mindenre jó, főleg szőnyegre, ellenben a plüssel, ami szőnyegre abszolúte nem való) és ahogy haladok a lakásban hol szőnyeget, hol padlót porszívózok vele.

De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy egy 70e forintos gép milyen, egy 3x annyiba kerülő (kb. 210e) "istenkirály" dyson v11 absolute-hoz képest.
Néztem külföldi teszteket a szívóhatásról, illetve néztem magyart is, köztük Zsolt, alias Legendd is elmondta, hogy igazából semmi különbség.az F8S és az újabbak között.

Nem hittérítő vagyok, de aki jobban szét néz az láthatja, hogy a xiaomik töredék áron mit nyújtanak...
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60429) peppe79 válasza bgergo1984 (#60410) üzenetére


peppe79
senior tag

Pont a múlt héten mostam el a Xiaomi handheld 1C hengerét (is), mert nem vettem észre, hogy a gyerek kiölötykölt a padlóra egy kis Nutrinidrinket. :)

(#60430) peppe79 válasza #73959936 (#60426) üzenetére


peppe79
senior tag

"...hiába a több gari, ha 1 évből másfél hónapot szervízben tölt a készülék. :("

Idén már szerencsére vége a hónapokig történő herce-hurcának.

(#60431) peppe79 válasza HUTCHDB (#60428) üzenetére


peppe79
senior tag

Az olcsó Xiaomiktól azért szőnyegen ne várj csodákat.

(#60432) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy milyen gáztűzhelyet érdemes venni,ami normálisan süt és van hozzá alkatrész utánpótlás, ha valami meghibásodik benne?Létezik egyáltalán ilyen? Kombinált sajnos nem jöhet szóba.Köszi előre is !

[ Szerkesztve ]

(#60433) HUTCHDB válasza peppe79 (#60431) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, de a felhozott vagy az attol újabb-drágább modellekre gondoltam.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60434) Gömbike válasza Laca1212 (#60405) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem ugyanaz.

Nagy gáz nem lehet, mindkettőben vízlágyító van, cserélhető töltettel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60435) peppe79 válasza HUTCHDB (#60433) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, ja, de az már nem a 70 ezres Xiaomi kategória, hanem a 150-200 ezres.

(#60436) HUTCHDB válasza peppe79 (#60435) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A kérdéses gép, amiről írtam, az 70es.
Tobb teszt alapján is nagyon jó.
A legdrágább “xiaomi” a H6-os, ami Minden teszten a csúcsok között van, és az is csak 130e

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60437) chopin42 válasza HUTCHDB (#60428) üzenetére


chopin42
őstag

Nem akarok vitatkozni, de a teszt akkor is pont fordítva volt, ha az ember nem cserél fejeket. Vagy véletlen, hogy a szőnyeg kefe ment a járólapra, a plüss meg a szőnyegre, mikor szerinted a "hétköznapi nem cserélős" porszavózást akarta imitálni? Meg nekem nem szimpi a roidmi a felsorotl dolgok miatt: szűrés, üzemmódok kezelése, portartály, stb.
peppe79 #60431
Nekem az 1c tökéletes, soha rosszabbat, jobb nem is kell, csak egy szőnyeg kefe, hogy kicsit könnyebb dolgom legyen majd. De sajna saomiék vagy hülyék, vagy nem akarnak túl jót csinálni, mert ehhez nincs, a dreame szériához van, de alig kapható, gyárilag csak a dreame xr-ben van (az is a kiszemelt), többinél vagy csak plüss, vagy a dreame 11-nél csak szőnyeg (multi) kefe.
Ellenben nézegettem cecotec termékeket, és a Rockstar 900 ultimate most elég jól passzol a keretemhez, de alig van teszt róla (ami nem spanyol). Tonnányi tartozék, köztük szőnyeg és padló kefehenger, kárpitfej, gégecső, stb, 3000 mAh 29.6 V, 200 aW, 26 kPa, max 90 perc, Eco, Medium, Turbo és Auto mód, stb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60438) peppe79 válasza HUTCHDB (#60436) üzenetére


peppe79
senior tag

Próbáltad már élőben? Az F8S max. szívóereje 120AW. A kefés hengere is épp csak simogat.

(#60439) Sinkapeter válasza salieri. (#60432) üzenetére


Sinkapeter
tag

Tapasztalatot tudok írni. Kb. 10 éve vettünk Morat, a szaküzletben ajánlották, mert a sütőégő felett vastag lemez van. Mindenképpen termosztátos sütőst keress, plusz ezek is tudnak néhány "extrát" , ebben pl. volt gázgrill, és az égők is elektromos gyújtásúak voltak.

(#60440) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Ha a kb. egy hónapos Gorenje DeE82/g hőszivattyús szárítógépünkkel alsó szűrő nélkül futtattunk 2 nagy adag szárítást, azzal mekkora eséllyel nyírtuk ki?

Tegnap kivettem száradni a szivacsot és a szűrőt, de elfelejtettem szólni a feleségemnek. Ő meg bedugta a gépet amit direkt kihúztam, és történt ami történt... :W :W :W

(#60441) pjen válasza Stephan89 (#60440) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem lesz baj, ha hozzá férsz jól porszívozd ki.

(#60442) peppe79 válasza chopin42 (#60437) üzenetére


peppe79
senior tag

"De sajna saomiék vagy hülyék, vagy nem akarnak túl jót csinálni, mert ehhez nincs..."

Dehogy hülyék. Vélhetően így terelik azokat a vásárlókat a drágább modellek felé (NEX...), akiknek a fapados 1C kevéske. Még csak az sem járható út, hogy egy másik modellről tegye át az ember a kefés hengert, mert az nem kompatibilis vele.
Hidegburkolatra egyébként nekem is megfelel a Xiaomi 1C.

(#60443) chopin42 válasza peppe79 (#60442) üzenetére


chopin42
őstag

A "vagy nem akarnak túl jót csinálni" az arra (is) vonatkozott, hogy nem akarnak maguknak konkurenciát csinálni a drágább modelleknek. De akkor is nagyítóval kell keresni a többkefés modelleket náluk.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60444) peppe79 válasza chopin42 (#60443) üzenetére


peppe79
senior tag

A NEX-nek "all-round" feje van.

(#60445) chopin42 válasza peppe79 (#60444) üzenetére


chopin42
őstag

Tehát rosszabb padlóra, mint a plüss, és rosszabb szőnyegre, mint a szőnyeg kefe? Amúgy jónak tűnik a nex, de kívül esik a kereten :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60446) salieri. válasza Sinkapeter (#60439) üzenetére


salieri.
őstag

Konkrét típust tudnál ajánlani?

(#60447) peppe79 válasza chopin42 (#60445) üzenetére


peppe79
senior tag

"Tehát rosszabb padlóra, mint a plüss, és rosszabb szőnyegre, mint a szőnyeg kefe? "

Ez egy kombinált plüss henger. (NEX2 típusokon)

(#60448) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Lehet abból bármi gond ha az ultrahangos párásítót ioncserelt vízzel használom? Nagyon vizkoves itt a víz.

(#60449) HUTCHDB válasza peppe79 (#60438) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem, de van teszt az általad említett next-el.
Ezt írtam korábban, (ami a videoban is szerepel) hogy egyes tesztelők szerint nem szükséges a nagyobb szivoerő:
[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60450) chopin42 válasza peppe79 (#60447) üzenetére


chopin42
őstag

Hipsz, igazad van, benéztem. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.