Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Laca1212 válasza Vaze (#58950) üzenetére


Laca1212
őstag

Az enyém ilyen, nemrég vettem. Teljesen jól teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#58952) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Tegnap érdeklődtem már erről a típusról:
[Tefal actifry]
De közben találtam ezt is:
[Delonghi]

Melyik lehet a jobb???

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!!

[ Szerkesztve ]

(#58953) koxx válasza soultrapp (#58952) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebben a tefalok és a philipsek a legjobbak.

(#58954) soultrapp válasza koxx (#58953) üzenetére


soultrapp
senior tag

Philips jóval drágább sajnos :(

Mindenképpen keverőlapátosat akarok venni.
Jól gondolom, hogy az kell bele ???
Csak kényelmesebb mint néha átkevergetni.

50körül van még esetleg ajánlott?

(#58955) mzso válasza soultrapp (#58954) üzenetére


mzso
veterán

Volt aki arra esküdött, én csak azt tudom, hogy elég egyenetlenül sült az enyémben, és nem sikerült jól megkeverni.

(#58956) zsiz válasza BB9000 (#58945) üzenetére


zsiz
őstag

Praktikusabb lenne, de a szőnyeg marad egyelőre még :)

Erről az elszívóról mi a véleményetek? [link] Cata P-3260 WH/L

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58957) #48613632 válasza zsiz (#58956) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha mindenképp a belső keringtetés a cél, ragaszkodj a szénszűrőhöz. Pontosabban, a választott tipushoz lehessen kapni, folyamatos utánpótlásban, legroszabb esetben aliról, ebayról ... stb. Ezek a szűrők nem részei a csomagnak, külön kell megvenni őket.
Az egyik legelterjedtebb fajta ez a tipus, a rögzítése M8 csavarral, vagy bajonettzárral történik.
Mi Zanussi ZHT 611N tipust vettünk, ehhez jó például.

Gyakorlati tapasztalatom az, hogy a lakótérbe átszivárgó ételszagot csökkenti, de sajnos jelen marad. Mindenképpen ajánlott, mert érezhetően jobb, mint a semmi, de ahogyan írták is, a kéményes az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#58958) zsiz válasza #48613632 (#58957) üzenetére


zsiz
őstag

Elvileg ez kivezethető, nem? Adnak is hozzá bekötő szettet. Az lenne a cél, hogy kijuttassuk a párás, szagos levegőt, nem a belső keringetés. Viszont olyan nagy kürtőset nem szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58959) BBéci válasza peppe79 (#58917) üzenetére


BBéci
titán

"Engem rögtön meggyőzött a mosogatógép, amikor első alkalommal tettem bele a páraelszívó szűrőjét."
Átvittem sógoromhoz a szűrőket, mert a felesége szerint kiválóan tisztítja azokat is. Kétórás művelet után alig valamivel lettek tisztábbak, mint előtte. Hazavittem és saját módszeremmel kipucoltam, olyanok lettek, mint az újak.
Természetesen, akiknek van mosogatógépük, azok szeretik. Alighanem én sem utálnám, de remekül megvagyunk anélkül. Említett sógoroméknak, valamint anyósomnak van, számtalanszor használták, amikor náluk voltam. Mindkettő engem zavaróan zajos volt, ráadásul nagyon hosszú ideig. Nem vágyom olyanra a lakásomba.

#58909pjen
De bizony az, méghozzá a hét főbűn egyike.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58960) #48613632 válasza zsiz (#58958) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bocsi, eredetileg middleaged-nek ment volna a válasz, csak benéztem ...

Mármint a szénszűrő kivehető e? Persze. Nincs is benne gyárilag. Ez nem a kéményen van, hanem a szívóágon, belülről.
Ha lenyitod az alját, ezt látod. Ott látszik a szénszűrő. Ha azt leveszed, akkor meg a szívócsonk.

Edit: Igen, ez is kivezethető (Az előbb kivehetőt olvastam) Van a tetején egy kémény nyílás, de a kivezetéshez szükséges dolgok, mint pl flexibilis cső, nem részei az alapcsomagnak, plusz ugye nincs burkolóelem sem.

Edit2:
Ilyen a tetején lévő kivezetés csonkja. (A képet eredetileg nem ez miatt készítettem, hanem h hibás darab érkezett, félretekert csavarfejjel, megkarcolt festéssel. A Zanussi egyébként nem éri meg a felárat, a noname darabokhoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#58961) BBéci válasza Toobee (#58937) üzenetére


BBéci
titán

10 liter vízzel hogyan lehet tisztára mosni/öblíteni 10 terítéknyi tányért, tálat, evőeszközt, poharat, tepsit, lábast?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58962) mzso válasza Digitalpimp (#58936) üzenetére


mzso
veterán

Elég agyament dolog folyó víznél mosogatni, nem csak hogy pocséklás, de nem is lehet rendesen. Főleg öblítésnél, csak az egyik oldaláról a másikra csúszik a hab. De mosogatásnál sem jó, mert merítés nélkül nem ázik fel az odaragadt étel, nem olvad fel a ledermedt zsír

(#58963) #48613632 válasza zsiz (#58956) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na szóval, összekevertelek kettőtöket, ez van, öregszem. Így a szénszűrős kitérő számodra nem érdekes.
Neked azt mondanám, hogy ha ki tudjátok vezetni a gőzt, akkor "chimney hood"-ok közül válogass, ne a "visor hood"-ok közül. Ott van burkolat a csomagban, és bizonyos kéményelemek is.
A visor hoodok esetében ez nincs, mindent külön kell megvenni, de megoldható ennél is a kivezetés.

(#58964) middleaged válasza middleaged (#58941) üzenetére


middleaged
tag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat e témában, ilyen értelemben már nem szempont a belső keringetéses mód megléte, annak figyelmen kívül hagyása mellett keresgélek tovább, mégyegyszer köszönöm a tanácsokat!

(#58965) Fr3eWar válasza BBéci (#58961) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk szuperül megoldja a gép 7,5 literből, és a végén a műanyag tálkák is csont szárazok.
Az ívelt talpú poharatakat nem szereti, nem lehet eléggé megdönteni hogy kifollyon a víz, ha pedig ott szárítja meg akkor keletkezhet némi vízkő szerű folt rajta. De szerencsére kevés latte pohár van használatban.

(#58966) zsiz válasza #48613632 (#58963) üzenetére


zsiz
őstag

Semmi gond :) Van egy ilyesmi szellőző nyílás beépítve a falba, úgyhogy ott ki tudjuk vezetni, gondolom. Akkor lehet mégiscsak kürtős lesz.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58967) Csabroncka válasza BBéci (#58961) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Alapvetően egyszerű:
A kézi mosogatás elsősorban mechanikai, másodsorban pedig kémiai tisztítás.
A gépi mosogatás elsősorban kémiai (hő+agresszív mosólúg) és kis részben mechanikai.

5 liter 60 fokos agresszív mosólúg több nagyságrenddel nagyobb mennyiségű szennyeződést képes leoldani és vizes oldatba vinni/tartani, mint a kézi mosogatás max 40 fokos és emberbarát (nem szedi le a kezedről a bőrt) mosogatószere.

Mosogatás közben egy 12 terítékes gépben 3-4 liter víznél nincs nagyon több.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58968) BBéci válasza Csabroncka (#58967) üzenetére


BBéci
titán

Értem már, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58969) #48613632 válasza zsiz (#58966) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ahol mód van rá, ott ki kell vezetni. Ez a szénszűrős vacakolás, csak félmegoldás. Viszont jobb, mint a semmi.

(#58970) #40553216 válasza gyvince (#58858) üzenetére


#40553216
törölt tag

A hagyományos fogkefékhez képest egyik elektromossal sem kell mosó mozdulatokat végezni!

(#58971) zsiz válasza #48613632 (#58969) üzenetére


zsiz
őstag

Mindenképp szeretném kivezetni. Viszont ez a kihúzhatós annyira jól néz ki és szolíd így ezzel a szekrénnyel, hogy elkezdtem ebbe az irányba nézelődni.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58972) #48613632 válasza zsiz (#58971) üzenetére


#48613632
törölt tag

Miért, Nektek van szekrény a tűzhely felett? Vagy nem pont fölé tervezitek?
Egyébként a design tetszik, de sanszos, hogy az nem pont a tűzhely felett van, ami csökkenti a hatékonyságot. Vagy eddig pácolódott a szekrény alja? Vagy minden új beépítés ... más nagyon nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#58973) zsiz válasza #48613632 (#58972) üzenetére


zsiz
őstag

A tűzhely az ami adott, pontosan fölé fog kerülni az elszívó (muszáj, mert a tűzhely is 60-as és elszívóból is csak ez a méret játszik). Szekrény egyelőre még nincs. De szívesebben nézegetnék egy a konyhabútorhoz passzoló szekrényt a tűzhely felett, mint egy alu csövet vagy "kéményt". Úgyhogy azt hiszem eldőlt, már csak egy 60 centis beépíthető, teleszkópos elszívót kell keresni, megfelelő teljesítménnyel, jó áron.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58974) #48613632 válasza zsiz (#58973) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, csak nálunk az egyajtós szekrény 40cm, a dupla pedig 100cm széles. Így mindenképp eltérne, ha mondjuk olyanban gondolkodnék.
Egyébként meg, nagyon szép kéményes megoldások vannak. Ezek a ferdén elhelyezett szűrősek nekem pl nagyon bejönnek.

[ Szerkesztve ]

(#58975) zsiz válasza #48613632 (#58974) üzenetére


zsiz
őstag

Én találtam elvileg ugyanabból a fazonból ami nekünk van, 60cm széles, direkt beépíthető elszívóhoz való szekrényt. És hozzá ezt néztem ki: [link] CATA TF-6600/A

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58976) mzso válasza Fr3eWar (#58965) üzenetére


mzso
veterán

Milyen típus?

(#58977) Babetta-X válasza Babetta-X (#58856) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Erre valaki esetleg tud megoldást, bármilyet? : )

(#58978) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Sikerult a felesegem meggyozni a porzsakos porszivorol es hogy a porzsaknelkuli nem jo. Nem volt egyszeru, de 2 nap alatt sikerult :)

Namost, csak hogy felfrissitsem amikrol itt mult heten beszeltunk es kaptam sok-sok infot.
Az alap felallas a lakasban nincs szonyeg, csak 3-4 db 1-2 meteres rongyszonyeg ledobalva a foldre itt ott. Egyebkent jarolap es parketta minden szoba, plusz a puzzle szeru polifommal kirakott gyerekszoba (amit 40db, nem akarunk minden takaritasnal felszedni es alatta a parkettat takaritani, tehat a polifomot magat kene porszivozni)

Miele C2 parkett, (Complete C2 Parquet PowerLine - SFRF3 errol beszelunk ugye?) es a ket electorlux, Electrolux ESP754IW Porzsákos porszívó es ELECTROLUX EUSC66-SB UltraSilencer csendes porzsákos porszívó voltak az alternativak.

Egyetlen uj kerdes merult fel ma este, mi van ha vennenk megis szonyeget ahogy no a gyerek, es lecserelnenk a polifomot, valami nagy szonyegre. (valami rovid szoru konnyen tisztithatora) Ebben az esetben is ez a fenti harom marad az ajanlott kategoria? vagy meg ezeknel a 45 es 65 ezres gepeknel is kell valami mas ha van szonyeg?

Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#58979) polonic válasza Gravity1234 (#58978) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Ha meg van a keret rá én a Miele gépet venném a parketta fejjel. Az alap fejjel aztán később a szőnyeget ki lehet porszívózni.
De ez mondjuk a többi gépre is igaz.

(#58980) ribarszki válasza Gravity1234 (#58978) üzenetére


ribarszki
őstag

Miele tartósabb mint az Electroluxok. A porzsák sokkal jobb minőségű, és tényleg bucira lehet szívni. +1 szavazat a Miele Parkettre! Jár mellé egy parketta fej, és egy hagyományos, átkapcsolható univerzális fej. Az tökéletes lesz majd szőnyegre.

(#58981) Fr3eWar válasza mzso (#58976) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Bosch SMV88TX36E, de most már az utódját árulják SMV88UX36E néven.

(#58982) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok! Van egy total no frost-os LG hűtőm és akadt vele egy kis problémám, bár már jó ideje fennáll ( idkőközben használaton kívül is volt a gép vagy 2 évig, de előtte utána fennállt a probléma) A felső normál hűtő résznek az aljában a legalsó kihúzható ilyen zöldségesnek jelölt műanyag doboz alatt folyamatosan gyűlik a víz és egy idő utána, egy méretes izmos nagy jégpáncél lesz belőle.
Egy idő utána feltöröm a jeget és eltávolítom, egyelőre ezt az egy megoldást találtam, viszont ha ezt nem csinálom elég sűrűn, és sajnos nem szoktam, akkor elkezd mindent megfagyasztani a hűtő és a zöldség/gyümölcs állomány igazándiből tárolhatatlanná vált a hűtőben.. Mármint nem csak a zöldséges dobozban fagyaszt, hanem mindenféle, tök mind1 hova teszem a meg nem fagyasztani kívánt dolgokat.

Tudnátok tanácsot adni, hogy szüntethetném meg a problémát végérvényesen? A hűtőt amúgy nem szívesen cserélném le, ezen kívül nagyon szeretem ( + legfelső emelet lift nélkül :D )

(#58983) brigitta0710


brigitta0710
lelkes újonc

Sziasztok. Olyan 2 lapàtos kenyérsütő gépet keresek, amibe lehet élesztő nélküli kenyeret sütni. Ha valaki tudna kérem írjon.

(#58984) Degeczi válasza breezer88 (#58982) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Belül, a hátfal mögött van a hőcserélője, azon képződik jég, amit naponta magától leolvaszt. Ez a leolvasztott víz kellene alatta egy csövön kifolyjon egy alsó tálcába (ahonnan majd a kompresszor melegétől elpárologna), de nálad jó eséllyel el lehet dugulva ez a lefolyó, ezért nem tud eltávozni, csak jobb híján be, a hűtőtérbe.

Ha gyorsan szeretnéd megoldani, akkor vedd le belül a hátlapot és tisztítsd ki ezt a lefolyót. Lassú módon az is segíthet, ha min. 24 órára áramtalanítod a hűtőt, és kinyitod az ajtaját, h fölolvadjon ha jégdugó zárja el a lefolyás útját.

(#58985) Donki Hóte válasza zsiz (#58966) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk is kürtős elszívó van, a sarokba van beépítve, de mi elfordítottuk a főzőlapot és az elszívót is 45 fokba.

Az elszívó westerform csővel felül van a szabadba kivezetve.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58986) Piftuka válasza mzso (#58893) üzenetére


Piftuka
veterán

"Rántott húsból ki lehet hozni valami értékelhetőt?"

:N Sajnos nem!

A gasztronómia egészen egzakt tudomány. Az adott étel determinálja a szükséges konyhatechnológiai műveleteket.

Húst "ezer féle" módon lehet készíteni, és természetesen nagyon sok féle képpen elkészítve is lehet kiváló, de az ún. "bő zsiradékban sült" étel csak akkor kapja azt az állagot és ízt, amennyiben így sütöd.

A "bepanírozzuk a húst, olajat spriccelünk rá, majd megsütjük a hőlégkavarásos sütőben" végeredménye viszont egy száraz valami lesz, aminek köze nincsen a jól ismert "rántott húshoz".

Bizonyos esetekben serpenyőben (viszonylag) kevés olajban is lehet jó rántott húst készíteni, de a fenti módon soha.

Megjegyzem, az olivaolajban sütés nem "ördögtől való" dolog.

Mindamellett BBéci véleményét osztom a fritőzzel kapcsolatban. Nekünk kettő is volt, de felhagytunk a használatával. (Maradt a kiváló öntöttvas serpenyő helyette.)

Éppen azért, mert egy rémálom a tisztítása. Ki merem jelenteni, hogy lehetetlen feladat.

Egy nagyipari, tiszta savállóból készült berendezés, és nagyipari körülmények esetében viszont megoldható dolog. Minden műszak végén. És a saválló felületnek nyugodtan lehet adni akár "dörzsivel" is, aztán bő vízzel lemosni. A kosarat pedig a gőzös mosogatógép könnyedén eltisztítja.

Az otthoni fritőzt viszont nem tudod így megtisztítani. A műanyag burkolatot pedig lehetetlen.

"Aquila non captat muscas."

(#58987) Piftuka válasza Csabroncka (#58967) üzenetére


Piftuka
veterán

"5 liter 60 fokos agresszív mosólúg több nagyságrenddel nagyobb mennyiségű szennyeződést képes leoldani és vizes oldatba vinni/tartani,
[..]Mosogatás közben egy 12 terítékes gépben 3-4 liter víznél nincs nagyon több."

Evidens, hogy ez töredéke egy alapos kézi mosogatásnak.

Én viszont azon tanakodom, hogy ilyen csekély mennyiségű víznél hogyan tudja garantálni bárki, hogy abból az "agresszív mosólúgból" nem marad semennyi az edényeken!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#58988) breezer88 válasza Degeczi (#58984) üzenetére


breezer88
tag

Köszi szépen a segítséget!

Én semmilyen rögzítő elemet nem látok amit kiszedve le tudnám venni a hűtő belső hátfalát. Nem lehet, hogy az alsó tálcában, ahol most áll a víz/jég onnan nem tud tovább folyni , mert egy valami lefolyó ( amit szintén nem látok ) el van dugulva? Neten keresgélve ilyen megoldásokat találtam, csak én egyelőre nem találok ilyen lefolyószerüséget..

mármint ilyen lefolyóra gondolok, vagy NO Frostosnál mindenképpen a burkolat mögé szokták rakni? :(

[ Szerkesztve ]

(#58989) Teaway válasza Piftuka (#58987) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs garancia.
Utána még amúgy öblítések jönnek, valamint az öblítőszer hatására víz szinte leugrik az edényzetről, nem tapad hozzá. Vagy valami ilyesmi :)

Nincs itthon csokid??

(#58990) Csabroncka válasza Donki Hóte (#58985) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

szép nagyon!

"in medias res"

(#58991) Degeczi válasza breezer88 (#58988) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Olyan lefolyó, de mindig a hátlap mögött van, hiszen ott a hőcserélő = ott fog lefolyni a leolvasztott jég. Benn a hűtőtérben nem üzemszerű, h folyadék képződjön, ezért nincs ott ilyesmi. Ha megnézed a burkolatot, biztosan vannak rajta láthatóan elkülönülő részek, melyek kipattinthatóak, és mögöttük a rögzítés.

Nálam a kétajtós Samun asszem 6 csavar tartja a borítást, abból kettő fedél mögé rejtett, a többi csak simán süllyesztett. Pár hónapja raktam be róla képet, vmi hasonló van nálad is a borítás mögött, ezen jól látszik a lefolyó. Pont fölötte halad a leolvasztó fűtőszál, h az esetleg dugót képző jeget fölolvassza, nálam ezzel nem is volt gond, de konstrukciótól függően más típuson ez lehet túl messze is a lyuktól. Van, aki a leolvasztószálra hajlít szorosan egy fém-drótot, aminek a vége a lyukig leér, h átvezesse oda a hőt.
De ha sehogyse sikerül szétkapni, az 1-2 napos teljes leolvasztás segít majd jó eséllyel (mert ritkán van idegen anyag ami eldugítaná, inkább a jég)

(#58992) Teaway válasza Degeczi (#58991) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, korábbi „balesetből” is származhat (valami betett cucc leesett, összetört, kifolyt, stb.).

Nincs itthon csokid??

(#58993) Gravity1234 válasza ribarszki (#58980) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom.
Meg ket kerdesem lenne, sajnos nem talalok a neten sehol meret adatokat a Miele C2 parketthez. Valaki esetleg meg tudna adni cm-ben hanyszor hanyas? (befer e egyatalan a taroloba nalunk).

Illetve porzsak teren melyik kell bele, es kb mennyi idonkent kell cserelni, mondjuk heti 1 porszivozassal? Keresgeltem, de nem igazodok ki, raadasul ilyen 20 ezres arakat latok ami azert remiszto...
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#58994) lazac_


lazac_
tag

Philips webshophoz kaptam egy 25% -os kupont, ha kellene valakinek, mert nekem nem:
FEP-MTA4-7AA5-TPS4
Azt írja, hogy másik akcióval nem vonható össze, de hirtelen megnéztem egy borotvához beütve, és úgy tűnik, hogy működik.

(#58995) Digitalpimp válasza Piftuka (#58987) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én úgy tudom, hogy az öblítő meg savas kémhatású, aztán így megoldja a semlegesítést.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58996) gyvince válasza #40553216 (#58970) üzenetére


gyvince
senior tag

Xiaomi Oclean X vásároltam majd kiderül de biztos jobb a manuális fogkéfénél...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58997) polonic válasza Gravity1234 (#58993) üzenetére


polonic
félisten

Nekem C3 van. C2 méretet nem tudok.
3-4 hónap egy porzsák. 4 db-ot kb 4-5 ezer Ft-ért lehet venni. Szetei vagy Miele oldalán. Ez a csomag kb egy évig elég.
Olyan színűt kell, amilyen a porzsák tartó a gépben. Nem lehet eltéveszteni. Szerintem a c2-be is a GN Hyclean 3D kell.
Egyébként Szeteinél akciós ebből a 16 darabos. 20 ezer helyett 16 ezer. Legalábbis kb másfél hónapja az volt, mikor én vettem.
Ez az adag pedig 5 évig, de 4-ig biztos elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58998) soultrapp válasza Piftuka (#58986) üzenetére


soultrapp
senior tag

Van értelme akkor ezeknek a forrólevegős fritőzöknek ???
Oké, hogy sok dolgot meglehet sütni benne,de azért a hús is jó lenne :)

Pont akarok venni pedig a feleségemnek egy tefalt :)

(#58999) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
Whirlpool WRIC 3C26 gépről véleményeket, tapasztalatokat meghallgatnék.

Most vásárolnék, de egy szerelő srác azt állítja a Whirpool gépek szerviz igényesek, így minimum 2 év jótállással vásároljam, de inkább többel.

Köszönöm,
zsoltip

(#59000) zolist


zolist
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, de nem találtam más topikot.
Zanussi villanysütővel lenne gondom. Az alsó fűtőszál néha működik néha nem. Bekapcsoláskor mindíg elkezd melegedni, aztán sütés közben néha mégsem megy.
Kb ugyanez a helyzet a grill résszel is. Illetve a belső világítással is. Tekerőgomb, termosztát cserélve, helyzet ugyanaz. Fűtőszálak elvileg jók, ellenállásuk van. Ha vki tud segíteni megköszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.