Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Morris


Morris
veterán

Jó gyümölcscentrifugát tudtok ajánlani?
Alma, cékla, répa, banán lesz benne felhasználva.

(#59502) Gömbike válasza Morris (#59501) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az az elfogadott nézet, hogy aki gyümölcscentrifugát szerzett be, a vásárlók 95%-a csak az első egy-két évben veszi elő.

Azután a szekrény mélyén. Vagy ajándék valakinek.

Én mindezt tudtam :((( , de a Zasszony kívánságának megfelelve 2013-ban vettem egy Gorenje gyártmányt. Sajna 2014-től a szekrény alján pihen.

Miután fillérekért nincs kedvem megválni tőle, hiszen hibátlan állapotú, de a családtagjaimmal nincs kedvem kiszúrni, így marad a szekrényben.

Vettünk egy normális Smoothie készítőt és azzal a rostigény letudva. Könnyebb takarítani, egyszerűbb a felhasználás.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59503) pjen válasza Gömbike (#59502) üzenetére


pjen
félisten

Általában szorosan a kenyérsütő mellett van.

(#59504) Zeki válasza mamboo (#59500) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ami elromolhat, elromlik. És mivel a minőségellenőrzés olyan amilyen, mega beszállítók is, így hullámzik. Ugyanabból a szériából lehet valami 2 hét után pusztul meg füstöt okádva, a másik meg lehet hogy 5 évig megy a tulaj legnagyobb örömére. Nálunk az 5 év garis Beko mosógép járt a kéthetes halálon, ami után csereutalvány lett nagy nehezen és soha többet Beko. Más meg örül a Bekojának.

[ Szerkesztve ]

(#59505) Morris válasza pjen (#59503) üzenetére


Morris
veterán

Mi használjuk a kenyér sütőt rendesen. Asszonypajti sajnos glutén érzékeny így csak abban bízik amit ő maga csinál.

Gömbike: én már régóta szeretnék. Cukros üdítőket nem iszunk lassan egy éve. A gyümölcsöt szeretjük. És így szépen kiegészítenénk zöldségekkel is.

(#59506) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Porszivot szeretnek venni, amely a most divatos dyson “szerű”
nem akarok 120-170 forintot adni érte, így kérdezem hogy van e ugyan gyengébb, de ugyanakkor elfogadható minőségű gép 50-60e környékén?
Xiaomi-bol melyik ajanlott pl?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59507) ribarszki válasza HUTCHDB (#59506) üzenetére


ribarszki
őstag

Most csapj le rá amíg akciós. Ilyen áron nem volt, és nem is lesz. De inkább csak keménypadlóra ajánlott. Ott viszont nagyon rendben van. Szűrése, takaríthatósága is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59508) HUTCHDB válasza ribarszki (#59507) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
Igen ezt láttam a Best Buy topikban, de igazából nem tudom, hogy ez mennyivel jobb, vagy rosszabb, mint egy electrolux, vagy más márka hasonló áru darabja?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59509) pjen válasza HUTCHDB (#59508) üzenetére


pjen
félisten

Asszonynak van egyPhilips power pro duója szereti.Kemény padlón és szőnyegen is használja.Fc671.

(#59510) BBéci válasza Morris (#59505) üzenetére


BBéci
titán

"Cukros üdítőket nem iszunk lassan egy éve."
Egy éve? Mi 30 éve nem iszunk olyasmit. Szomjat nem oltják, tele vannak mindenféle adalékanyaggal, az ízük sem igazán kellemes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59511) Gömbike válasza Morris (#59505) üzenetére


Gömbike
senior tag

A smoothie is tud zöldségeket. De ha gondolod, írj priviben, a hibátlan Gorenje mehet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59512) ribarszki válasza HUTCHDB (#59508) üzenetére


ribarszki
őstag

Alaposabb, jobb a szűrése, takaríthatósága, tisztább a kifújt levegő, sokkal több előnye van.

(#59513) Donki Hóte válasza Zeki (#59504) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajnos mi is adtunk esélyt a BEKO-nak de nem kellett volna. Vettünk egy BU-1101 beépíthető hűtőszekrényt, de rendesen megszívtuk vele.

Olyan hangja van, mint egy stihlfűrésznek :W Pedig be van építve a konyhapultba, el sem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha szabadon állna.

A garancia erre nem érvényes, elhajtottak a problémával, ha működik, akkor a készülék zaja nem cserealap.

Erősen gondolkodom rajta, hogy kib.szásból visszaviszem a boltba és a bolt közepén bekapcsolom, hogy mindenki hallja a kiváló BEKO minőség hangját és mindenkinek elmenjen a kedve a BEKO termékek vásárlásától :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59514) mouzrr válasza Csabroncka (#59431) üzenetére


mouzrr
őstag

Új LG mosógépnél minden mosás után van víz az öblítősrekeszben, pedig nem használok öblítőt, így eldugulva nem lehet. Ez hibára utalhat, esetleg túl erősen engedi be a vizet a gép?

(#59515) Dorian válasza Morris (#59501) üzenetére


Dorian
félisten

Felesègem Nutribullet-t vett, neki tetszik, használja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59516) BBéci válasza Donki Hóte (#59513) üzenetére


BBéci
titán

"ha működik, akkor a készülék zaja nem cserealap"
Bocs, de ezt nem tudom finomabban megfogalmazni: a radai rossebet nem cserealap!
Két 490000 forintos Sharp hűtőszekrényt küldtem vissza zajosság miatt. Ismerősöm hasonlót fogalmazott meg, mint Te, "mintha fémlemezeket darabolnának". Retek Jiaxipera kompresszor volt mindkettőben. A mostaniban inverteres Panasonic dolgozik, alig lehet észlelni, annyira halk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59517) TeeJay válasza mouzrr (#59514) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem Electrolux előltöltős van és ott is marad egy kevés víz az öblítőben de csak bizonyos program után. Mivel ugye pitagorasz szifon elven működik vélhetően utólag még csurgat bele valamennyit ami nem éri el a szintet ahol magától kifolyik. Csak ez lehet a megoldás
Erre a célra vettem gyógyszertárban pár ml-es fecskendőt, 1-2 szívással kinyomom belőle és mehet a következő körnek az öblítője

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59518) #48613632 válasza Donki Hóte (#59513) üzenetére


#48613632
törölt tag

Vidd vissza mindenképp. Ez nem a készülék természetes hangja, és nem a hang a cserealap, hanem ami okozza.

(Fasza, hogy 5 év garit adnak, de egy ennyire határozottan garanciális problémára szerintük nem terjed ki)

[ Szerkesztve ]

(#59519) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,

Először is BÚÉK mindenkinek! :)

Végül megvettem egy hőszivattyús szárítógépet, ismerkedünk pár napja. Lenne néhány kérdésem a karbantartással és használattal kapcsolatban.

Mivel easy clean-es, így a hőcserélő lamelláit nekem kell tisztítanom. Ismerősünknél láttam egy Whirlpool gép lamelláit. Tiszta retek és bűz volt, pedig csak 3 éve használják és a szivacsot is cserélték évente, illetve a lamellákat porszívózták. Hogyan kerülhetem el, hogy ilyen legyen? Azt mondták hogy hiába porszívózták, mivel nedves volt a lamella, a szösz annyira betapadt, hogy nem ért semmit a porszívózás.

A másik kérdésem a használattal kapcsolatos. Jelenleg mosás után válogatom a ruhákat az anyaguk szerint (pamut vs. műszál), de így csak kis mennyiségű ruhát tudunk egyszerre beletölteni. Kell így válogatni, vagy hagyjam és tegyek be mindent együtt? Mosásnál csak a babaruha, illetve színes és fehér az, amit külön mosunk. Szárítani is lehet így, ugyanúgy anyagtól függetlenül?
Köszönöm! :)

(#59520) Morris válasza BBéci (#59510) üzenetére


Morris
veterán

Ez igaz. Én gyümölcsleveket ittam korábban. Szerintem nagyon finomak, de a végén már kezdtem érezni, hogy majdnem szirup. Valahogy rabul ejtett a cukor. És szabadulni akartam.
Mostmár alig eszünk cukrot.

Dorian: mekkora teljesítményű, illetve mi a pontos típusa?

Olvasgattam most kicsit és látom, hogy van lassú gyümölcsprés is.
Eddig ezt sem tudtam.

(#59521) Gergőke88 válasza Morris (#59520) üzenetére


Gergőke88
addikt

[link]
nekunk is van, én is szeretem.

(#59522) Teaway válasza Dorian (#59515) üzenetére


Teaway
veterán

Centrifugát keres, nem turmixot.

Nincs itthon csokid??

(#59523) pjen válasza Stephan89 (#59519) üzenetére


pjen
félisten

Mi időnként egy fogkefével is takarítjuk a hőcserélőt.
Amit együtt mosunk azt együtt is szárìtjuk és mindent bele teszünk.

(#59524) qqzs


qqzs
őstag

SAMSUNG WW80M644OBW/LE mosogeprol jó/rossz vélemény? Gyorsan kell egy jobb kategóriájú gép és legnagyobb kedvezménnyel ezt dobta a Google.160eft a médiában. Mit ajánlotok esetleg ha költenek többet jobbra. Miket tudnak még a mosógépek mostanában amire érdemes többet költeni. LG Samsung Bosch amit szívesen veszek.

Eladó: GTS450

(#59525) Morris válasza Gergőke88 (#59521) üzenetére


Morris
veterán

De ez is turmix. Van egy russell hobbs turmix gépünk, azt használhatnánk erre de nekünk centrifuga vagy prés kellene.

[ Szerkesztve ]

(#59526) Zeki válasza qqzs (#59524) üzenetére


Zeki
nagyúr

Uhh., van itt mindenféle parasztvakítás ezerrel!

Bemész egyszer valami mosodába, akár Bubbles, és látod, hogy 10 kiló ruhát is kimosnak 30 perc alatt. Ja, vagy egy trükkje, SOK VÍZZEL mos. Meg forgatja folyamat. Na meg nyilván nem a hazai fos minőségű szereket használják bele.

(#59527) peppe79 válasza #48613632 (#59518) üzenetére


peppe79
senior tag

Én csak azon csodálkozom, hogy sokan még mindig "hagyományos módon" vásárolnak ilyen alap szorti termékeket, holott szinte minden üzlet kínálata elérhető már online is, hosszú-hosszú évek óta. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy élőben megnézd, akkor is lehetőséged van rá, hogy az online vásárlás mellett dönts, hiszen elég, ha kéznél van egy okosteló.
Közel 22 éve (1999. március 1-e óta) élhetnek az emberek online vásárlás esetén az elállási jogukkal, sokan mégsem használják ezt ki, és inkább a hagyományos vásárlás mellett döntenek. Én a napját sem tudom már, hogy mikor vásároltam így utoljára műszaki cikket. Talán a gagyi Solac porszívónk volt az utolsó, úgy jó két évtizede...

(#59528) Teaway válasza Zeki (#59526) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, én is nézem, a legkisebb Renzacci ipari gyorsmosógép 9 kg ruhához használ 30 liter meleg vizet és 70 liter hideg vizet, mosási ciklusonként.
Valószínűleg legyártják a gépet a helyszínen és köréépítik a mosodát... (220 kg a tömege).
:)

Nincs itthon csokid??

(#59529) Csabroncka válasza qqzs (#59524) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha nem kajára kell [link]

Ha Miele színvonalra nincsen pénzem, jelen helyzetben elöltöltősből LG modellt választanék, felültöltősből Elektroluxot.

A fent linkelt belépő modell, sok tekintetben veri a kommersz márkákat kivitelben és minőségben, efelől ne legyen kétséged!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#59530) HUTCHDB válasza pjen (#59509) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Lehet ez jobb, de ez 100 e környéken van, ami 2x annyi, mint a xiaomi.

Xiaomi porszívók közül melyik az amelyik jobb mint az említett gép?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59531) #48613632 válasza peppe79 (#59527) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sosem ragaszkodtam ahhoz, hogy élőben megtekintsem a bemutatótermek kínálatát. A mások által összetaperolt, megnyomorgatott termékek nekem nem adnak vissza semmi releváns információt, sőt! Akár félrevezetőek is lehetnek. Működés közben pedig nem láthatom őket. Szóval nálam ez zsákutca.

Tavaly ősszel, tűzhelyvásárlás előtt volt bennem némi bizonytalanság. A beépített szekrény közti rész, ahová a tűzhely megy, pont 60cm-re lett kivágva, akármivel mértem. Ez okozott némi kételyt bennem, hogy vajon be fog e férni a szintén 60-asnak titulált új tűzhely. (Előtte 50-es volt)
Erre online senki nem tudott nekem válaszolni, fogtam hát egy mérőszalagot, és nyakamba vettem a várost. Találomra megmértem pár tűzhelyt, mind alatta volt 60cm-nek.
Ezután megrendeltem, és lám! Befért ;)
(Gondolom nem hülyék a gyártók, és pontosan tudják, hogy az egyszeri Mekk Elek 60 szélesre fogja kialakítani a helyet)

De ezt leszámítva, Isten tudja mikor voltam utoljára shoppingolni. Nem az én világom a lökdösődés. Mások meg családi programként tekintenek rá, és hozzák a gyerekeket is. Franc se érti ezt ....

(#59532) peppe79 válasza HUTCHDB (#59530) üzenetére


peppe79
senior tag

Az enyém egy Handheld 1C, ami kb. egy Dreame V9-cel egyezik meg. Elég gyengécske, de hidegburkolatra tökéletesen megfelel.
Ha erősebbet szeretnél, akkor Dreame V11, vagy az új V12 modelleknek érdemes utánanézned, de az már nem az 50-60 ezres kategória. Csodák nincsenek, ennyi pénzért ne legyenek nagy elvárásaid...

(#59533) peppe79 válasza #48613632 (#59531) üzenetére


peppe79
senior tag

Van azért előnye annak, ha élőben is láthatod, pláne egy hűtőszekrénynél (helykihasználás, fiókok minőségének ellenőrzése, ergonómia stb).

(#59534) qqzs válasza Csabroncka (#59529) üzenetére


qqzs
őstag

Gondoltam én is a mielere csak az a bajom vele még az ilyen luxus minőségű túlárazott termékekkel hogy elsőre hudejo aztán meg ja ezt se tudja azt se tudja jameg ezt se ..na nem baj amit tud azt majd 20evig fogja...de 10ev múlva már nanorobotok keresik meg a koszt a ruhán és akkor cserelhetem le mert olyat szeretnék :) vagy a másik hogy jó lesz a Miele de akkor tudja már meg ezt is meg azt is ja úgy nagy 800ezer annyit még nem adunk érte. Kiskoreaiak meg mindig kitalálnak valami jópofa megoldást.
Szóval azt mondjátok a bubble sok vizet eszik vagy mi a nem jó a samsungba?

Eladó: GTS450

(#59535) HUTCHDB válasza peppe79 (#59532) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59536) OPiiPO válasza qqzs (#59534) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem a Miele pont hogy nem túlárazott - drága, de ad is érte valamit :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59537) pjen válasza HUTCHDB (#59530) üzenetére


pjen
félisten

Én tavasszal még 60 körül vettem,nem követtem az árakat.

(#59538) Zeki válasza qqzs (#59534) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmi baj nincs a Bubbles Samsunggal, olyna mint a többi kommersz, ami nem a minőség miatt drágább, hanem a sok parasztvakító feature miatt. Amit aztán lehet nem is használsz pár hónap múlva.

(#59539) HUTCHDB válasza pjen (#59537) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jó típusszámot adtál meg?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59540) pjen válasza HUTCHDB (#59539) üzenetére


pjen
félisten

Igen,róla másoltam.Lehet valami akció volt.

(#59541) HUTCHDB válasza pjen (#59509) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A típusszámból hiányzik még egy szám, vagyis én nem is találok ilyet mostmár.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#59542) BBéci válasza Morris (#59520) üzenetére


BBéci
titán

A gyümölcslevek rendben vannak, az a lényeg, hogy 100 %-os legyen és hozzáadott cukor nélküli. Amikor még nem szállt el az ára, Hohes C-t vettem kartonszámra. Nekem nem ér meg 560 forintot egy liter.
A LIDL-ben kapható, műanyag flakonos, frissen facsart narancslé nagyon finom, le szokták árazni 399-re, olyankor tankolok fel belőle. Sokat nem szabad venni, mert viszonylag rövid a szavatossági ideje és hűteni kell.
Külön semmit nem cukrozok, a napi egy eszpresszóba teszek fél mokkáskanálnyi nádcukrot. Süteményekről lefújom a porcukrot, mielőtt elfogyasztanám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59543) BBéci válasza Csabroncka (#59529) üzenetére


BBéci
titán

Plusz 60-80000 forintért érdemes megvenni a többet tudó típusok valamelyikét. Nálam ez szerepel a kívánságlistán. Kihagyhatnák belőle a Miele@home-ot, úgy érzem, semmi szükségünk nincs rá! Akkor adhatnák 20000-rel olcsóbban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59544) pjen válasza BBéci (#59542) üzenetére


pjen
félisten

Most épp a cukor a közellenség, még emlékszem mikor a tojás volt,vaj, margarin.Pedig 100x inkább cukor mint valami édesítő.Ráadásul a cukros dolgok finomak is.Jó házi bort se szabadna inni hiszen majdem mindben van cukor,sőt a házi pálinkákban is. :)

(#59545) nagylaci32 válasza Stephan89 (#59519) üzenetére


nagylaci32
tag

Szárítógép hőcserélőjének tisztításakor érdemes megvárni amíg megszárad a lamellákon lévő szösz, úgy talán könnyebben elbánik vele a porszívó.
Ha már nagyon sok szösz felgyűjt a bordák között, akkor ilyesmi módszerrel ki lehet takarítani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#59546) BBéci válasza pjen (#59544) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik pancsolt, abban van cukor.
De a példád eleve rossz, mert a cefréhez adagolt cukorból alkohol lesz, nem édesíti.
Nem közellenség, de rengeteg embernek magas a vércukor szintje, nagyon sokaknak kóros mértékben. Léteznek teljesen egészséges édesítőszerek, amiknek a fogyasztását igyekszem kerülni. Évtizedek óta a teát sem édesítem, natúr állapotban iszom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59547) mamboo


mamboo
tag

electrolux tegnap lett ertesitve a szaritogep beszarasarol. mikor varhato hogy kijonnek? vagy cserelik egybol?valakinek van tapasztalata velük?

(#59548) pjen válasza BBéci (#59546) üzenetére


pjen
félisten

A cukor fogyasztásnak nem igazán van köze a cukorbetegséghez.

(#59549) #48613632 válasza peppe79 (#59533) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát hűtőt azt pont nem vettünk az elmúlt 11 évben, úgyhogy ebben igazad is lehet.
Bár volt egy Hisense kb 1 méterre a kapu előtt, de nem a megbeszélt időben jöttek, így nem tudtam fogadni sajnos. Itt a vásárlás oka egy masszív pricedrop volt, ha jól emlékszem, 400 font alá vitték az egyik italadagolós 90cm-esüket. Mondjuk az italadagoló nálam nem feltétlen pozitívum.

(#59550) BBéci válasza pjen (#59548) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak cukorra gondoltam, de az is szerepet játszik, terheli a hasnyálmirigyet, emeli az inzulin szintet. [link]

59549pitepeti71
Még mindig az a rozsdás hűtő díszíti a konyhádat, amiről fényképet mutattál? ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.