Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) brigitta0710


brigitta0710
lelkes újonc

Sziasztok. Kellene nekünk mosogatógép a konyhàba de viszont azt mondjàk sokan, hogy ahhoz át kell alakítani a konyhaszekrényt is. Mi a véleményetek erről?

(#58102) Csabroncka válasza brigitta0710 (#58101) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

(?) mért a lényeg! Ha befér akkor elfér, ha nem akkor nem. Utólagos átalakításnál jellemzően egy megfelelő méretű elemet kivesznek a konyhaszekrényből és a szabadon álló gépet egyszerűen betolják a pult alá, de ehhez a pultnak legalább szabvány magasságban kell lennie...

"in medias res"

(#58103) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sziasztok!

Kombinált mosó- és szárítógépből milyet érdemes venni? Néztem, hogy LG, Samsung árul ilyenből elég sokfélét.

Nem kell 50kg kapacitás, nem CSOK-ból lett a lakás, a tartósság szempont, a pénzt hajlandó vagyok rászánni.

Same rules apply!

(#58104) FattyDove válasza EQMontoya (#58103) üzenetére


FattyDove
őstag

LG. Közvetlen meghajtás miatt.

(#58105) Donki Hóte válasza EQMontoya (#58103) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk Samsung WD90 van, elég jól működik. Viszonylag nagy a kapacitása, 6 kg ruhát lehet belerakni (ha a szárítóprogramot is használni akarod), ennél több fizikailag nem is nagyon fér bele. Ha csak 6 kg-nyi ruhát raksz bele, akkor nem is ugrál centrifugálás közben.

Elég kíméletesen mos, viszonylag szépen szárít, van rajta gyors program is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58106) polonic válasza EQMontoya (#58103) üzenetére


polonic
félisten

Ha a tartósság szempont és pénzt is szánsz rá, akkor nézd meg a Miele gépeket.

(#58107) Napfénysüti

Szárítógépek alja mennyire vízálló? Valakinél van fürdőkád mellett a földön, nincs ebből gond?
Rendeltünk egy keskeny Beko szárítót de agyalok rajta hogy valami kis állványra kellene tenni emiatt, hogy ne érje kifröccsenő víz az alját.

Més que un club!

(#58108) Drughi válasza EQMontoya (#58103) üzenetére


Drughi
addikt

Én az AEG L7WBG47w típust néztem ki magamnak, de nem véleményezték itt.

(#58109) pjen válasza Napfénysüti (#58107) üzenetére


pjen
félisten

Szintező lába van, nem áll a földön.A ráfröccsenő víz el tud folyni alatta.

(#58110) maestro87 válasza Gömbike (#58083) üzenetére


maestro87
őstag

Ha néha nem robbanának szét benne bizonyos ételek, akkor engem se zavarna a fűtőszál.
Nyomógombot meg azért nem szeretnék, mert tudom hogy nem örök életűek, sőt hamar tönkremennek. 20 éves Samsung mikró érintőpanelje pl. még mindig tökéletesen működik és könnyű tisztítani is, egy nyomógombos meg gondolom jó ha kibírna pár évet.
De még gondolkozom rajta, mert jó lenne a grill és hőlégkeverés nekem is. :)

(#58111) maestro87 válasza Piftuka (#58092) üzenetére


maestro87
őstag

Én ilyen Baseus lámpát rendeltem, de még nem érkezett meg. Van hasonló Xiaomi-ban is. Vagy nagyobb kellene?

(#58112) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Szabadon álló kombi gáztűzhelyből mi az ajánlott márka/típus 120.000-ig?
Most egy Gorenje van kinézve (asszony által, "mert annak fekete a főző része")

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#58113) BB9000 válasza canniball (#58099) üzenetére


BB9000
senior tag

Beépíthető sütő témakörben én is vásárlás előtt állok. Mindenkinek mások az egyéni preferenciái. Segítségképpen leírom az enyémeket:

Ami nekem fontos:
- Kihúzható tálcatartó legyen benne, mert az egy nagyon jó dolog. (a mostaniban nincs)
- Csillapított ajtócsukódás (a mostaniban nincs)
- Világítás belül (a mostaniban nincs)
- Alsó, felső sütés légkeverés és grillezés (a mostaniban megvan, de nem tudom, hogy a ma kaphatóak közül mind ilyen-e)
- 70 foknál alacsonyabb hőfokra is lehessen állítani (a mostaniban 80 a legkisebb)
- normális ár. (120K ig max) / ez a legnehezebb része /
- hideg sütőajtó (a mostani is ilyen és tényleg nem forrósodik fel !!)

A számomra felesleges dolgok:
- Katalitikus, pirolitikus, tisztítás. / a mostani pirolitikus, de meglennék nélküle. Emiatt nem fizetnék tübbet érte /
- Gőzsütés, / mókusvakításnak kiváló. :-) /
- 300 fokos pizza program. / nekem megsül 270-en is. /
- gyerekzár, / a mostaniban van, de a 3 éves gyerek előbb kinyitotta, mint én /

Főzőlap témakörben nálam az indukciós nem jön szóba, mert mindegyik cicereg. Nekem nagyon zavaró lenne állandóan hallgatni úgyhogy nem erőltetem. Abban csak annyit tanácsot tudok adni, hogy ne Whirlpool-t válassz.

(#58114) pjen válasza fornettisuti (#58112) üzenetére


pjen
félisten

Jó a Gorenje, Asszony elégedett vele.

(#58115) EQMontoya válasza polonic (#58106) üzenetére


EQMontoya
veterán

Köszi!

polonic: 800k-ért találtam a legolcsóbb Mielet. Abból veszek 4-5 középkategóriás gépet.
Azt mondom, hogy mondjuk 400-ért megvenném simán, de így az a baj, hogy ha a középkategóriás gépek átlagban csak 3 evet bírnak ki, akkor is 15 évig mindig új gépem van az árából.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58116) koxx válasza BB9000 (#58113) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Cicereg mert ez a mukodesi elve, de te fozol rajta vagy hallgatod :F
ha szerinted felesleges a pirolitikus tisztitas akkor gyanitom meg sosem probaltad.

(#58117) pjen válasza EQMontoya (#58115) üzenetére


pjen
félisten

Azért 3 évnél többet birnak.Ráadásul van biztosítás, vagy 5 év gari például a Bekó ra.előző fagor 9 évig ment.

(#58118) polonic válasza EQMontoya (#58115) üzenetére


polonic
félisten

Na ezt nem tudtam, hogy a kombi gépek ilyen árban vannak. :Y
A két külön gép nem opció? Úgy azért jobban ki lehetne jönni.

(#58119) EQMontoya válasza polonic (#58118) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ott szintén a matek nem adja ki.
Mármint 1nm alapterület egy új építésűben, BP-n olyan 900k-nál keződik jelenleg. Ha erre szánsz 0.5nm alapterületet, az gyors fejszámolással 450k. Szóval ezért gondolkodom kombi gépben. :)

Kevéssé viccesen: van egy bő 1nm-es háztartási helység a lakásban, aminek a felső felét fel tudom polcolni a gép fölött, és akkor van egy tisztességes spajzom, ha két gépem van, akkor ez bukta.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58120) canniball válasza BB9000 (#58113) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm a választ!
Az természetes, hogy mindenkinek mások az elvárásai, ezért is kértem hogy akinek belefér pár mondatban írja le a tapasztalatai alapján mit tart jónak vagy feleslegesnek, aztán majd eldöntöm (vagy legalábbis megpróbálom eldönteni) hogy nekem az kell vagy sem. :R

Volt néhány meglepő dolog abban amit írtál. Pl. hogy nem mindegyilben van világítás; mint írtam jelenleg egy közel 20 éves szabadonálló tűzhelyünk van, ebben is van, azt hittem ez alapfelszereltség.
Meglepett az is, hogy a pirolitikus tisztítást nem tartod hasznosnak; a neten olvasottak alapján az és mindenki dícséri; neked miért nem jött be?
A 70°C alatti hőmérséklet miért fontos?

Főzőlap. Van egy indukciós "rezsónk", én nem hallom a cicergést. Persze lehet csak azért, mert a venti elnyomja; az viszont ha jól tudom mindegyikben alap fícsör.
Ami a márkát illeti alapvetően Gorenje és Beko gépeket néztem és talán még Electrolux, de ott az egy év gari miatt rezeg a léc (Bosch pedig ahogy nézem az ára miatt kiesik).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58121) peppe79 válasza canniball (#58120) üzenetére


peppe79
senior tag

Ahogy BB9000 írja, valóban egyéni preferencia kérdése.
Nekünk például nem kell a teleszkópos sín. De ezt a múltkor már alaposan kitárgyaltuk, pro és kontra.
A csillapított ajtócsukódás viszont szerintem is jó dolog. A korábbi sütőnkön volt, a mostanin viszont nincs. Utóbbival sokkal óvatosabban kell bánni.
"Az alsó, felső sütés légkeverés és grillezés" helyett pedig inkább azt mondanám: alsó, felső sütés, légkeverés hőlégbefúvás és grillezés.
A minél alacsonyabb hőfokkal szintén egyet tudok érteni. A miénken 50 fok a legalacsonyabb állás. Tészta kelesztéséhez ettől még alacsonyabb hőfok lenne az ideális, de azért így is megoldható valamennyire, egy letakart, vagy lezárt műanyag tálkával.
Azzal viszont nem tudok egyetérteni, hogy pizzasütéshez felesleges a 300 fokos hőmérséklet, elég a 270 fok is. Persze a korábban megszokott, 240-250 fok helyett a 270-275 fok is már nagy előrelépés, de pizzasütéshez a minél magasabb hőfok a tuti. Egy mai, ideális sütő sütési tartománya 30°C - 300°C közötti (kellene legyen).
Hideg sütőajtó 3 vagy 4 rétegű üveggel, és megfelelő peremszigeteléssel érhető el. Ezeknek a sütőknek valamivel jobb a hőntartása is.
A pirolitus tisztítás egy álom. Aki olyan hanyagul süt, mint a nejem, annak kötelező elem. :) Az asszony egy éven belül már két alkalommal égetett kaját a sütőtér aljára, tenyérnyinél is nagyobb foltban. A pirolítikus program maradéktalanul, nulla vegyszeres utókezeléssel távolította el a ráégett zsírt.

(#58122) csababarca válasza csababarca (#57856) üzenetére


csababarca
őstag

erre a régi kérdésre valaki?
továbbra is random produkálja, mondjuk most tegnap este óta nem megy végig sehogy a program.

szerelőt most még egy hétig nem tudunk hívni, covidosok vagyunk.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#58123) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Sziasztok!

Ha csak és kizárólag Whirpool mosógépek közül választhatok (az ok most mindegy :)), akkor mit érdemes venni?

Két kritérium van:
- elöltöltős
- 50 eleje cm mély lehet

Ár gyakorlatilag nem számít.

Köszönöm szépen!

Krisztián

[ Szerkesztve ]

(#58124) Piftuka válasza maestro87 (#58111) üzenetére


Piftuka
veterán

Éppen ilyen jellegűre gondoltam. :K Amennyiben ennek a fénye elegendő az olvasáshoz.

Az ágytámlára szeretném felcsíptetni, esti olvasáshoz. Gyakorlatilag ez volna az egyetlen funkciója.

Tudsz, tudtok magyar webáruházat, ahol ilyet lehet kapni ilyeneket?

(A "nagyoknál" csak csupa "ceruza" méretű, semmire nem jó változat, vagy 220 Volt-ról üzemeltethető, darabokat találtam.)

"Aquila non captat muscas."

(#58125) maestro87 válasza Piftuka (#58124) üzenetére


maestro87
őstag

Passz. Ha van is, akkor minimum dupla áron. De nyugodton veheted Aliexpress-ről is ha van bankkártya. Vagy Banggood-on van Yeelight, EU raktárban is. [link]

(#58126) Piftuka válasza maestro87 (#58125) üzenetére


Piftuka
veterán

Igazad van! Rákerestem a márkára, és kiderült, hogy van hazai képviseletük.

Náluk kb. kétszeres áron vásárolható meg ez a lámpa.

A "24 órás üzemidő egy töltéssel" viszont nagyon jól hangzik! :K

"Aquila non captat muscas."

(#58127) Morris


Morris
veterán

Hali!

Tudtok ajánlani olcsó frankó porszívót?
Pár éve van meg egy electroluc zspallflr, de mára egy rakás retek lett. Orrán száján jön a por belőle. Pikkpakk eltömődik valami miatt a szűrő is.

Szóval kéne egy locsó jó kis masina itthonra. Az elux meg megy a garázsba.

(#58128) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Álló porszívót keresek. 57nm panellakásba lamináltpadló és hidegburkolathoz + 3 kis szőnyeg van. Ezt néztem ki:

Hoover HF722AFG [link]

Mennyire ajánlott? Rowentát néztem még hasonló árban de a Hoover szimpatikusabb a mosható szűrő miatt.

(#58129) FattyDove válasza Morris (#58127) üzenetére


FattyDove
őstag

Ha szerencséd van, akkor ki fogsz tudni fogni egy Philips tartályosat 27k körül. Alapjáraton 32-36k körül mozog. 2 év teljes gari + 5 év motorgari van rá.

(#58130) Morris válasza FattyDove (#58129) üzenetére


Morris
veterán

Szimpatikus, köszi :)

(#58131) Dluinet válasza FattyDove (#58129) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jaj
ennél csak jobb van

PHILIPS és porzsák nélküli = gyilkos kombináció

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58132) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Használtam a keresőt, de nem találtam egy általam kinézett akkus porszívóról semmit.
Így érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a csütörtöktől (11.26.), lidl-ben kapható bosch akkus porszívóról? [link]
Keresés alapján Bosch BBHL22BLCK: [link]
A kisebb 14,4V-os van most a media marktban akcióba 32 ezerért, és azt dicsérték. Akkor gondolom a nagy tesó sem lehet rossz.
Itthon linóleum, járólap, meg majd később laminált padló gyors feltakarításához lenne majd használva naponta, kétnaponta sepregetés helyett.

Remélem ideillő a kérdés és tudtok segíteni, tanácsot adni. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#58133) polonic válasza Morris (#58127) üzenetére


polonic
félisten

Az olcsó és jónak nem igazán van keresztmetszete.
A porzsák nélküli meg nagyon felejtős.

Több hsz is született már a topikban. Nézd meg, és az összefoglalót is.

(#58134) Morris válasza polonic (#58133) üzenetére


Morris
veterán

Megnéztem. Semi konkrét ajánlás.
Nekem ez a Sencor SVC 682VT is szimpatikus. Jókat írnak róla.

A drága és szarnak viszont van metszéspontja. Sajnos egyre több esetben.

[ Szerkesztve ]

(#58135) Dluinet válasza Morris (#58134) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha van szőnyeg, akkor inkább az Sencor SVC8

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58136) RAiN91 válasza ribarszki (#58012) üzenetére


RAiN91
őstag

Annyi kérdésem lenne a porszívó témához, hogy látom vannak még itt olyanok, hogy porzsák nélküliek. Dizájnosabbak is, nem mintha az olyan sokat számítana :)
Ezekről mi a vélemény?
Sajna az állókat el kell engedni, a gyenge teljesítmény miatt.

(#58137) Morris válasza Dluinet (#58135) üzenetére


Morris
veterán

Robotporszívó van itthon (Xiaomi Mi)
Az egész lakást ő rendezi. Gyönyörűen takarít.

A másik porszívó csak arra kell, hogy pl az autót, a garázst fel tudjam porszívózni vele. Meg a fúrás utáni téglaport.
Jó lenne nagyobb tartály, jó szívóerő. Nem tudom, erre nem e lenne alkamasabb egy hamuporszívó vagy inkább egy Kärcher AD4.?
Ez 51k.

De lehet jó lenne valami kis olcsó porzsákos valami.

(#58138) ribarszki válasza RAiN91 (#58136) üzenetére


ribarszki
őstag

Vezetékes porzsák nélküliből a Dyson ajánlható jó szívvel. De ugye arra nincs keret. A többi nagyon-nagyon kompromisszumos. Sokkal jobban jársz ha elfelejted őket.

[ Szerkesztve ]

(#58139) Toobee


Toobee
veterán

Ha esetleg valaki most tervezi a Miele vásárlást.

https://barbieripnk.hu/

(#58140) polonic válasza Morris (#58134) üzenetére


polonic
félisten

Ha jól láttam a mostani porszívód 50 ezer körül volt?
Miért gondolod, hogy egy kb fele annyiba kerülő jobb lesz? Ott van a hogyan válasszunk porszívót cikk.
Jó porszívó a Miele, Sebo. Kiváló szűréssel. De akár az Electrolux is. Bár abban csalódtál. Meg kezdek én is. Anyámék 3 éves gépén látom.

(#58141) Napfénysüti válasza Dluinet (#58131) üzenetére

Múltkor jártam így: ismerős csaj Glamour napokon keresett porszívót, elmagyaráztam hogy miért jobb a porzsákos porszívó, mutattam neki belépő Miele gépet ami akcióban egy picit volt a kerete felett. Mondta is hogy tök jó meg elvileg megértette amiről beszéltem.
Na találd ki mi történt? ;]
Bement a Médiába és rábeszélték egy valamivel olcsóbb porzsák nélküli Philipsre. :DDD
Most erre mit mondjak?

Més que un club!

(#58142) Morris válasza polonic (#58140) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, hogy jobb e. De ha annyit kibír mint ez és olcsóbb, akkor ok.
A felhasználás jellege változott. Bent szinte nem is használjuk.

(#58143) BB9000 válasza canniball (#58120) üzenetére


BB9000
senior tag

Pirolitikus tisztítás témához:
A mostani Elektra Bregenz gyártmányú sütőm 12+ éve megvan. Tud pirolitikus tisztítást. Kipróbáltam egyszer. Jó dolog, de nekem nem ér annyit, mint amennyivel többe kerül egy ilyen sütő. Ennyi.

(#58144) BB9000 válasza mazsonpopo (#58123) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha az ár nem számít és csak Whirlpool lehet, akkor ezt vedd: Whirlpool AWG 1112 S Pro ÁK link

(#58145) Napfénysüti

Nem konkrétan gép kérdés de nem tudja valaki hogy az MM-ban a Beko gépeknél elírás az 5 év helyett a 2 év garancia? Olyan típusoknál is 2 évet írnak ami a Beko oldalán benne van az 5 év garos listában. :F

Més que un club!

(#58146) Dluinet válasza Napfénysüti (#58141) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jártam én is így:
Én: Mit vettél végül?
Csaj: Philips porszívót.
Én: Kitalálom, a Média Marktban vetted.
Csaj: Honnan találtad ki?
Én: Ott a Philips fizeti a legnagyobb jutalékot az eladóknak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58147) tomci


tomci
csendes tag

ugyan már kifutó darab, se sokszor előkerült a Beko DPS 7405 szárítógép. Megosztom, hátha segít a döntésben, nem lehúzni akarom, csak a tényt írom meg:
2,5 év után percegő hangot adott, Orczy szerviz ismerte a hibát (típushiba), leírás alapján rendelték is az új motort (5 év garis). Elképesztően korrektek voltak, megrendelték az alkatrészt előre, mivel 3 hét a szállítás, így addig nem kellett nélkülözni, 1 hét alatt javítva is.
Motor csere van a szervizlapon.
Szerintem ez már új típusú motor, egész más hangja van, mint a réginek, remélem nem romlik el vagy az 5 év gari lejárat előtt.

(#58148) FattyDove válasza Dluinet (#58131) üzenetére


FattyDove
őstag

?

Tudom itt csak a C2 számít porszívónak (meg aki 50k alatt vesz porszivot az kreten), de meg is tudod indokolni?

[ Szerkesztve ]

(#58149) Nagya21 válasza tomci (#58147) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
ne wazz nekem is az van......
Most 2 éves......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58150) FattyDove válasza Dluinet (#58146) üzenetére


FattyDove
őstag

A media konkrétan nulla forintot fizet az eladasok utan. A szolgaltatasok utan fizet

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.