Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) Dluinet válasza pjen (#59600) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért egy Porotherm falazóelem szintű falazásra gondoltam/számítottam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59602) pjen válasza Dluinet (#59601) üzenetére


pjen
félisten

A porotherm az adott mondjuk,de ha 36 os akkor is 10-15 centi lehet a hátulja.

(#59603) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Van építő/felújító szakemberes topik is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59604) Csaby25 válasza pjen (#59579) üzenetére


Csaby25
senior tag

1-2-szer szoktam 5 perces kereszthuzatot, mivel kisgyerek van ezt is elég nehéz kivitelezni.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59605) AssAssynn válasza ggeleven (#59598) üzenetére


AssAssynn
őstag

Már megijedtem, hogy elpárolgott a kérdésem. :))
Köszönöm a választ!
Közben eszembe jutott, hogy egy időben más témákba is eljutott a híre, hogy nagyon ajánlottak egy bizonyos olcsó Sencor porszívót. Nem tudom arról van-e hír azóta.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#59606) Csaby25 válasza salapp (#59580) üzenetére


Csaby25
senior tag

Arra gondoltam, hogy megpróbálom páramentesítővel és ha nem nagy macera akkor maradhat hosszútávon is. Nálam ez a jelenség csak átmeneti időszakban jelentkezik. Amikor több napon át tartósan mínusz fok van kint akkor nincs gond. Ilyenkor a páratartalom is visszaesik, külső sarokban is max 65 % - ot mértem. Aránylag új ház: 2017 márciusában volt építve...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59607) Csaby25 válasza Donki Hóte (#59584) üzenetére


Csaby25
senior tag

A résszelőző nem csinál huzatot, illetve mennyivel csökkenne így a benti hőmérséklet, ezt folyamatosan is lehet hagyni huzamosabb ideig, bármilyen idő van kint?

Aránylag új ház: 2017 márciusában volt építve, 2018 márciusában kapott ajtó - ablakot, 2018 októberében költöztünk be, 2019 novemberében kapott külső szigetelést.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59608) Csaby25 válasza BBéci (#59589) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szigetelés nélkül még nagyobb volt a dunszt. Gondolom így alacsonyabb volt a páratartalom, viszont a külső sarok, lent-fent (ahol beton van) sokkal hidegebb volt...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59609) Donki Hóte válasza Csaby25 (#59607) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A résszellőző lassú, de folyamatos légcserét biztosít a házban, szóval pont nem hűti feleslegesen le a belső teret, de a páratartalmat csökkenti.

A külső levegő páratartalma mindig alacsonyabb, tehát ha lassan de folyamatosan jön be a külső levegő, akkor bent is alacsonyabb lesz a páratartalom. Az alacsonyabb páratartalomból pedig kevés tud kicsapódni a hőhidas részeken is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59610) salapp válasza Donki Hóte (#59609) üzenetére


salapp
addikt

Nekem a szellőzéstechnikai szaki azt mondta, hogy a résszellőző önmagában nem elég. Kell egy aktív elszívó (nyilván ha panel vagy más társasház központi elszívóval, akkor az pipa) és a résszellőzők légbevezetésre szolgálnak a szellőztetés során.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59611) Dorian válasza Donki Hóte (#59609) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem. A lakásomban van, fixen leragasztottam őket, annyira hùzott a hideg levegő.
Szellőzettem normálisan, ès sosem volt penèsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59612) Csaby25 válasza Donki Hóte (#59609) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi. Nem tudtam, hogy van ilyen az ablakokon :W . Kipróbáltam, nekem úgy tűnik, hogy a kilincsnek nincs az a "kattogó" hangja, illetve mintha nem lenne olyan fix a pozíciója, mint a nyíló vagy bukó pozícióban...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59613) Arnold2 válasza pjen (#59594) üzenetére


Arnold2
őstag

"Tegyük el valami viccesbe" jeligére:
Elhúztam a hűtőt, hogy megnézzem, amit javasoltál. Végig taperoltam a hátsó bordát, hogy megkeressem a hibát, mikor feltűnt, hogy egy sok éve eltört pohár szilánkjai vannak a hűtő alatt.
Valószínűleg úgy mozoghattak, hogy mikor beindult a kompresszor, pont úgy voltak a szilánkok, hogy a rezgés által létrehozták azt a csörömpölő hangot, amit hallottam. :W

Mindenesetre, most a hűtő visszanyerte régi hangját.

Így vagy úgy, de köszönöm a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#59614) Donki Hóte válasza Csaby25 (#59612) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Látod, a résszellőző tökéletes :R

Dorian szerint túlszellőzteti a lakást, míg salapp szerint semmit sem ér. Tehát az igazság valahol középen van, szellőztet, de lájtosan :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59615) Dorian válasza Donki Hóte (#59614) üzenetére


Dorian
félisten

Nem szellőztetett tùl, de a hideg az jött be rendesen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59616) Morris válasza Dorian (#59615) üzenetére


Morris
veterán

Nálam higroszabályzós légbevezető van fenn és az egyik szobában le kellet zárnom nekem is, mert pont szélirányban van az a szoba és folyamtosan húz be a hideg levegő.

(#59617) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sracok!

Mivel az elmult nehany napban jelentosen megnovekedtek a paraval, hoszigetelessel kapcsolatos irasok, es mivel sajnos nalunk is 1-2 honapja tema lett feltennem a kerdeseim.

4 emeletes regi epitesu tegla tarsashazban, 3. emeleten utcafronton (ket oldalt is ket erkellyel) lakunk, 5. eve. A lakast remek muszaki es esztetikai allapotban vettuk es minimalis atalakitas utan hasznaljuk.
Peneszunk sosem volt, azasunk sem.
Az atalakitas alatt, atnezettem a lakas alaprajzat az Aereco nevu levegoztetessel, letgtechnologiaval foglalkozo ceggel, mert jokat hallottam, meg talan az egyetlen akit talaltam akik erre szakosodtak.
A lakasban vegyesen vannak uj muanyag es meg regi fa ablakok (utobbi a nappaliban).

Leven kulso egesteru cirkonk van, ezert 2db Aerecos legbeomlo fel lett szerelve a furdoszoba falra (egyik utca oldal, tehat a haz front resze).
Itt a furdoben van meg egy regi ugyancsak fa szellozo ablakocska (20x20cm korul) ami szinte 0-24 ben nyitva van, szinte csak mar a hidegebb idoszakban az esti furdesekhez csukjuk be, majd utana visszanyitjuk.

A meg regi 2 fa ablakbol egyet most nyar vegen lecsereltunk muanyagra (a konyhaban) es ide is rakattunk egy para alapu Aerecos levegoztetot az ablakra.

A ceg is azt mondta hogy itt paranak es ezaltal penesznek nem szabad megjelennie, a regi fa ablak is "huz meg annyit".

Nehany honapja lettunk figyelmesek arra, hogy a furdoszobaban a szellozo ablak felett, elkezdett peneszedni.
Jobban megfigyelve, mostmar az is latszodik hogy mintha "izzadna a fal" szemmel lathatoan csurog le a plafon felol a viz az utcai falon az ablak felett fokent.

Itt sajnos mara mar a festek is feljott. Egyebkent a plafon es a fal talalkozasanal nem csak a szellozo ablak felett, hanme szinte a teljes szelessegben "izzad a fal" az esti furdesekkor.

Emelle jott tegnap, hogy eszrevettuk (ugyanaz a fal, az utcai) hogy a haloszobaban is a sarokban bepeneszedett. Itt viz konkretan meg nem lathato, de egy jo 15-20cm es savban fekete penesz volt mar.

Tehat mindket esetben az utcai fronton levo falon van a gond.

Meglatasok, javaslatok, mielott irok a kozoskepviselonek?
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59618) OPiiPO válasza fornettisuti (#59603) üzenetére


OPiiPO
addikt

Például erre a topicra gondoltál, ahova át lehetne menni mindenkinek akinek a pára és a penészesedés a szívügye? Vagy esetleg erre? Nagy a PH, majdnem mindenre is van topic ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59619) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok :)

Tejhabosítót kért az asszony de én semmit nem értek hozzá, régen volt neki az elemes valami spirállal a végén és az pörgött, gondoltam valami komolyabb készülékbe beruházok, van valami ajánlott darab 15-20ezer környékén? :R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59620) Teaway válasza ThodEE (#59619) üzenetére


Teaway
veterán

Hideg legyen a hab? Nem lehet felgőzölni?

Nincs itthon csokid??

(#59621) fornettisuti válasza OPiiPO (#59618) üzenetére


fornettisuti
veterán

Egyértelműen az előbbire, mivel eluralkodott már a fekete penész és a hőhidak/hibás szigetelés a topikon.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#59622) ThodEE válasza Teaway (#59620) üzenetére


ThodEE
őstag

Láboson és elektromos tűzhelyen kívül egy Tchibo Cafissimo Easy áll rendelkezésre ami nem tud ilyen funkciót, a hab hőmérséklete kérdésre nem tudom a választ :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59623) ThodEE válasza Teaway (#59620) üzenetére


ThodEE
őstag

ECG NM 216 pl tud hideget meleget ha jól értem :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59624) Csaby25 válasza OPiiPO (#59618) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Épp erre volt szükségem :)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59625) Csaby25 válasza Csaby25 (#59573) üzenetére


Csaby25
senior tag

Először is köszönöm mindenkinek a tanácsát!
Most jön még 2 kérdés :) :

1. Mivel ha kint huzamosabb ideig mínusz fok van, sűrűbben kapcsol be fűtés és gondolom emiatt csökken a páratartalom (külső sarokban 65 %), mi lenne ha feljebb vinném a fűtést? Gondolom anyagilag nem lenne megterhelőbb, mint egy páramentesítő fogyasztása és még zaj sem lenne....

2. Egy kisebb kapacitású páramentesítő nem lenne elég nagyobb helyiségben is, tekintettel arra, hogy csak külső sarokban nagy a páratartalom? (ide helyezném el)

Ehhez kapcsolódó hozzászólásaim:

#59569

#59573

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59626) Nagya21 válasza ThodEE (#59619) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Lidl-ben szokott lenni jó áron, ami ha kell meleg habot is csinál.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#59627) pjen válasza Csaby25 (#59625) üzenetére


pjen
félisten

Ha feljebb vennéd a fűtést és többet szellőztetnél valószínű megoldodna a probléma.

(#59628) ThodEE válasza Nagya21 (#59626) üzenetére


ThodEE
őstag

Szia :)

Köszi az infót ! Sajnos nemrég volt és nem tudom februárig lesz e, figyelem azért :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59629) nagylaci32 válasza Csaby25 (#59625) üzenetére


nagylaci32
tag

Egy tisztességes műszer 3 értéket ír ki a páratartalommal kapcsolatban.

1. Hőmérséklet [°C]
2. Relatív páratartalom [%]
3. Harmatpont (abszolút páratartalomra utal) [°C]

A levegő a hőmérséklet függvényében más mennyiségű vizet képes magában gőzként tárolni. Minél melegebb annál többet. Erre itt egy táblázat: [link]

A pára lecsapódás ott keletkezik, ahol a levegőben levő gőz eléri a telítést, azaz 100 % lesz a relatív páratartalma. Ha a penészedést kell kezelni, akkor 2 megoldás van:

1. A penészes felület hőmérsékletét növelni kell, hogy magasabb legyen, mint az adott levegő harmatpontja. Így nem fog kicsapódni a pára, nem lesz vizes a fal.

2. A levegő (abszolút) páratartalmát csökkenteni kell, hogy a hideg falnál se érje el a telítést, azaz ne kondenzálódjon a benne tárolt gőz.

Alapvetően, ha nem csinálsz semmit otthon, akkor is folyamatosan gőz kerül a levegőbe pusztán a lélegzéssel, a vizes helységek párolgásával stb. (Nem kell hozzá teregetni, felmosni, stb.)

A szellőztetés a 2. számú megoldás elvén működik (télen). A kinti hideg levegő (még ha relatív magas páratartalmú, akkor is) szobahőmérsékletre melegítve már száraznak mondható. Ez bejön a lakásba, a magasabb páratartalmú benti levegő pedig távozik a szabadba.

A ház szigetelése az 1. számú megoldás elvét használja ki. Jól elkészítve magasabb lesz a fal belső hőmérséklete és emiatt nem csapódik ki a pára. (Elvileg előfordulhat, hogy a szigetelés miatt a ház szellőzése romlik és így még rosszabb lesz a helyzet penész szempontból.)

A kérdésre válaszolva:
Pusztán a fűtés csak akkor használ, ha attól a fal a harmatpontnál melegebb lesz. (Szerintem ez jelentős plusz energiát igényel.)
A kisebb teljesítményű páramentesítő elméletben elég lehet, ha csak 1 helyen penészes a fal. A gépből kimenő száraz levegőt odairányítva talán elég a probléma kezelésére. (tapasztalatom nincs)

(#59630) Csaby25 válasza nagylaci32 (#59629) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! :R
Mivel nehéz bentről jobban felmelegíteni a külső falat, kint pedig már van 10 cm-es EPS 80 hungarocell, ezért megpróbálom lejjebb vinni a páratartalmat.

Első körben megpróbálok 3x5 perces szellőztetés kereszthuzattal , a hálót csak külön tudom szellőztetni (gyerekek miatt nem tudok huzatot csinálni az egész házban), ezért itt 3x10 percre gondoltam (eddig is volt, de csak napi 1 - 2 alkalommal).

Ha ez nem válik be, akkor beszerzek egy Trotec TTK 30 E-t.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59631) #48613632 válasza Csaby25 (#59630) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezek a passzív, kémiai, vagy nedvszívó elven működő kis tartályok nem működhetnek? Nincs gyakorlati tapasztalatom velük, de láttam már tartályt vízzel telve. Elmondás alapján kb 1-2 hét alatt jött össze annyi. Valami tabletta-szerű utántöltője van, filléres cucc állítólag. Lehet, hogy egy nem lenne elég, de legalább hangtalanok, és nem is drágák. Ha marhaság, ne kövezzetek meg érte, de én lehet megpróbálnám. Légkondim is azért nincs még, mert nem bírnám elviselni, hogy ahogyan zúg a hálóban éjjel.

(#59632) AssAssynn válasza #48613632 (#59631) üzenetére


AssAssynn
őstag

Működik, de nem oldja meg a problémát. Akár napok alatt tele lehet, aztán mindig veheted a tablettát hozzá, meg öntögetheted ki a vizet.
Ha saját lakás, én megoldanám a hőhíd problémát.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#59633) ThodEE válasza #48613632 (#59631) üzenetére


ThodEE
őstag

A tablettás kb semmit nem ért nálunk, az aldis és lidls készülékek a családban és ismeretségi körben megfutják a 3 évet és olcsóbbak is, csak ritkán vannak.
Éjjelre ki kell kapcsolni vagy át kell tenni másik helységbe, pl a fürdőbe, konyhába :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59634) Degeczi válasza #48613632 (#59631) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont ebből látod, mennyire nem ér semmit, ha csak 1-2 hét alatt telik meg a (ráadásul kicsi) tartálya: az nem csökkenti a páratartalmat.
Aktív párátlanítónak akár 1-2 naponta telik meg a sokkal nagyobb tartálya, az valóban hatásos.

[ Szerkesztve ]

(#59635) #40553216 válasza pjen (#59544) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem kell, hogy közellenség legyen és nem is pont a cukor. Tavaly nyár óta nagyon lecsökkentettem a szénhidrát fogyasztásomat, lassan -10 kg-nál tartok. (BTW az egyszerű kötőjelet szám előtt mínusz jellé alakítja a motor. Tök jó, gratula!)
Hogy a cukor finom, az egy csapda.
Utálom a helyettesítőket, ezért süteménybe vagy bármibe, amibe kell, mindig csak cukrot rakok. De már kevés süteményt eszem.
Jó házi borban, pálinkában cukor? :DDD Ne viccelj!

[ Szerkesztve ]

(#59636) #40553216 válasza Morris (#59558) üzenetére


#40553216
törölt tag

De, sokszor lehet tudni. Amelyiknél nem, azt nem veszed meg. Ezen kívül egyre jobban terjed az alap: liszt, víz, kovász, só.
Sikértartalom tízszeres? Génmanipulált? :DDD Kik találják ki ezeket a hülyeségeket?
Egy egyszerű, bolti kovászos kenyér most is eláll egy hétig.

[ Szerkesztve ]

(#59637) Donki Hóte válasza #40553216 (#59635) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jó házi borban, pálinkában cukor? :DDD Ne viccelj!

A Tokaji Aszú neked nem elég jó bor :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59638) Morris válasza #40553216 (#59636) üzenetére


Morris
veterán

Teljesen mindegy mi van ráírva a papírra. A pillanatnyi haszon a lényeg az élelmiszeriparban is, mint sok helyen máshol.
Anno volt balhé mert kiderült, hogy gipszet raknak a liszt mellé és abból csináltak kenyeret. Plusz sokat hallani manapság is olyan büntetésekről, hogy nem az volt ráírva a címkére mint ami a termékben van/volt.
És ha nem derül ki, megeszed. Ennyire egyszerű. Bizalom kérdése az egész.
Amúgy meg nem a kovász meg a víz meg a só a bűnös, hanem a liszt.
Szerinted miért van egyre több glutén érzékeny ember?
Tudod egyáltalán mi az a sikér meg a glutén?
Tudtad, hogy a napraforgót például gyomirtóval kezelik hogy minél hamarabb elszáradjon a növény és lehessen betakarítani a magot?

[ Szerkesztve ]

(#59639) -Tsaba- válasza Stephan89 (#59574) üzenetére


-Tsaba-
tag

Én ezzel kapcsolatban csak annyi információt találtam az AEG honlapján egy kondenzációs szárítógép használati útmutatójában: "Kímélő: A hőfok fokozatosan csökken a ciklus végéig."
Ill ugyan ezen a honlapon a kondenzációsra 82 fokot, a hőszivattyúsra 54-et ír...

[ Szerkesztve ]

(#59640) #40553216 válasza Donki Hóte (#59637) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Tokaji eléggé egyedi, de nem attól jó, hogy cukor van benne, főleg nem extra, hozzáadott cukor. Ha csak a cukortól lenne jó, akkor aszóaromás cukros vizet is lehetne inni.
És az eredeti állítás, hogy a jó házi borban van cukor, az vagy utóbbit feltételezi, vagy csak pjen. f.t. ízlését mutatja, miszerint ő az édes borokat szereti. De sem házi, sem profi jó bornak nem feltétele, hogy legyen benne cukor.

(#59641) Donki Hóte válasza #40553216 (#59640) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, a jó bornál nem feltétel, hogy legyen benne cukor. Viszont nem is kizáró ok, ha van benne.

Ugyanez a helyzet a pálinkánál is. Ahogy a Tokaji Aszúnál is tulajdonképpen utólag hozzáadott (szőlő) cukor van a borban, ugyanúgy egy jó házi ágyas pálinkánál is van a pálinkában utólag (a belerakott gyümölcsből belekerülő gyümölcs) cukor.

Szerintem ez egyáltalán nem teszi a pálinkát ihatatlanná :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59642) Dorian válasza #40553216 (#59640) üzenetére


Dorian
félisten

A "jò házi bor" eleve egy paradoxon :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59643) pjen válasza #40553216 (#59635) üzenetére


pjen
félisten

A jó házi borban, de a pálinkában főleg van cukor.Az ipari szak könyvtár sorozatban van egy olyan, hogy Pálinkafőzés.Érdemes lenne átlapoznod.Szerintem ez a ukor dolog alkati kérdés is.Én cukrot teszek a KV ba teá ba. Porcukrot a sütibe, szeretem is és semmi gond a cukrommal.Édesanyám 92, Anyosom 91 évig élt,sose használtak édesítőt.

(#59644) Dorian válasza pjen (#59643) üzenetére


Dorian
félisten

Túlsúly?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59645) pjen válasza Dorian (#59644) üzenetére


pjen
félisten

Még belül vagyok a normálison.Anyámnak volt,Anyósomnak sose.

(#59646) farkas-j


farkas-j
őstag

Indukciós főzőlapot vennék. A fő szempontok (alapvető hogy megbízható legyen :) ) :
- 100eFt alatt szeretném megúszni
- A lehető legtöbb GYÁRI garancia
- 560 x 490mm-es kivágásba férjen bele (+-3mm)
- 1 fázisról üzemeljen
- Minden zónának egyedi dedikált teljesítmény szabályzója legyen
Előnyök de nem feltétel:
- Összevonható főzőzónák
- Teljesítmény határ korlátozás (Ez jól jöhet ha megy egyszerre a mosógép, sütő stb.)
A jelenleg jelöltem a WHIRLPOOL WB S2560 NE 3év garival. A MM-ban most 90eFt-ba kerül.
Van valami jobb ajánlott típus vagy jobb árajánlat?
Akinek esetleg ilyen van megírhatná, hogy elégedett e vele. Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59647) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mivel ezelőtt sosem volt indukciós főzőlapunk, most vettünk csak, ezért nem tudom, hogy mindegyik olyan-e, mint a miénk.

A minknél nagyon nem szeretem azt a tulajdonságát, 7-es teljesítményfokozat alatt (tehát 1-6 fokozatokban) pulzál az indukciós tekercsre kapcsolt teljesítmény :( 7-8-9 fokozatban folyamatosan megy a tekercs, de kisebb fokozatokban ütemesen ki/be kapcsolja az áramot.

Ez akkor zavaró, ha kisebb talpvastagságú edény van rajta, láthatóan lüktet pl. a forrásban lévő víz benne, mert a vékony talp nem tartja a hőt.

Van egy olyan kávéfőzőnk, ami elvileg alkalmas lenne indukciós lapon történő felhasználásra, de mivel vékony acélból van az alja, azért kisebb fokozaton "pumpál" benne a gőz, ahelyett hogy lassan, de folyamatosan nyomná a forróvizet a darált kávén keresztül, ütemesen gőzpamacsokat ereget :W

Ha meg a legkisebb folyamatos teljesítmény adó 7-es fokozatra kapcsolom, az túl erős kávéfőzéshez, a víz felforrása után 2 másodperc alatt átnyomja az összes vizet a kávén :(

Szóval az a kérdésem, hogy kisebb fokozatokban minden indukciós főzőlap ütemesen ki-be kapcsolgatja az indukciós tekercset, vagy van olyan, amelyik minden fokozatban analóg szabályozza a teljesítményt?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59648) #48613632 válasza Donki Hóte (#59647) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem főzőlapunk van, hanem rendes álló "tűzhely" és nem csinálja ezt a pulzálást, hanem a teljesítményt veszi lejjebb. Pl alkalmas "slow cooker" funkcióra is, vagy kocsonyát főzni.
Ha kifejezetten főzőlapra vonatkozott a kérdés, akkor nem releváns a válaszom.

(#59649) Morris válasza Donki Hóte (#59647) üzenetére


Morris
veterán

Elviekben létezik olyan, csak jószerivel a magasabb árkategóriában.

(#59650) st6969 válasza Donki Hóte (#59647) üzenetére


st6969
őstag

A miénk 10 éves, Ikeás. Ezt én is kifejezetten utálom benne. Ugyanezt csinálja, azzal a különbséggel, hogy a miénk már 6-ostól folyamatosan adja a teljesítményt. 1-5-ig kapcsolgat.
Szóval, ha létezik olyan, ami alacsony fokozaton sem kapcsolgat, jó lenne tudni konkrétan, hogy melyik modell az. Sőt, az is hasznos lenne, ha lennének benne "fél" fokozatok (talán Electrolux modelleken láttam?!), vagy legalábbis nem 1-10, hanem 1-15-ig lennének a fokozatok, mert nálunk van olyan felhasználás, ahol a 6-os kevés, a 7-es meg már sok.
Egy haveromnak kint Svájcban van egy drága Miele indukciós főzőlapja, és úgy emlékszem, azt mondta, az is kapcsolgat... :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.