Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Klara_ válasza Lauda (#59846) üzenetére


Klara_
őstag

Hozza adott tartozekokat is nezd meg! Ott is szoktak varialni, legalabbis nekem eddig ez tunt fel.

(#59852) ribarszki válasza pjen (#59841) üzenetére


ribarszki
őstag

Kemény padlóra a Fluffy fejet javaslom, s neked is azt tanácsolom, hogy szerezz be egyet akár használtan is. Fluffy fej nélkül, kemény padlón a Dyson félkarú óriás. Plána ha álltszőr is van.
[Itt] a már jó sokszor belinkelt videóm róla.

[ Szerkesztve ]

(#59853) ribarszki válasza mcdennis (#59840) üzenetére


ribarszki
őstag

Olcsóbban a Xiaomi Handheld 1C-t ajánlom, drágábban a Dyson V8 Absolute gépet. A Dyson ügyesebb szőnyegen és a ülőgarnitúrán, valamint bútor porszívásában. Kemény felületen a Xiaomi és a Dyosn egyforma ha a Dysonon is plüssfej van! Ha Dysonnál maradsz, mindenképpen Fluffy fejes Absolute modellt nézz, ne animalt. Lsd a videót az előző hozzászólásomban. (Sokkal gyorsabb, ügyesebb, alaposabb, nem tekeredik rá a szőrszál, nagyon szeretem)

[ Szerkesztve ]

(#59854) Klara_ válasza #40553216 (#59838) üzenetére


Klara_
őstag

Gorenjen van steril tutbe program: 95 fokon oblogeti magat, 1dl borecet, 3 kanal mososzoda tarsasagaban. Itt kemeny a viz, en kb. masfel havonta raengedem.

(#59855) BB9000 válasza kismedve1982 (#59794) üzenetére


BB9000
senior tag

Se a Rowenta se a Philips porszívónkkal nincs jó tapasztalatom. Két eset lehetséges:
1. / Fenti két gyártó még nem jutott el arra a szintre, hogy képes legyen normális porszívókat gyártani.
2./ Tudnának normális porszívót gyártani, de a fogyasztói társadalom folyamatos fenntartására koncentrálnak.
De a topikban nagyon favorizált Elektrolux is egy csalódás volt nekünk. Elsőre jónak tűnt, de a huzamosabb használat során kiderültek a gyengeségei.
A tizenX éves Samsung szintjét egyik sem képes hozni, hiába 50 meg 70 ezres gépek. Egyszerűen hulladék mind. Nem hiszem, hogy az elvárásaink lennének túlzóak.
Egyiket sem tudom ajánlani. Talán a Miele jó, de azt még nem próbáltam.

(#59856) aradebil2 válasza BB9000 (#59855) üzenetére


aradebil2
senior tag

2 éve nekem itt Sencor SVC8-at ajánlottak, azóta hasít, nagyon szuper kis budget gép, 3 fejjel!

(#59857) Nagya21 válasza mcdennis (#59840) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
De ha sok pénzed van akkor Dyson V11.
:D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#59858) st6969 válasza Vismajor01 (#59797) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
ha ideiglenes, és tavasszal tényleg eldobós, akkor felesleges no frost-osat nézni. Tavaszig a simát sem kell leengedni, nem fog addig jegesedni.

(#59859) st6969


st6969
őstag

Szerk.: ez erre a hsz-re válasz farkasj-nek

Köszi, ez hasznos írás.
"tehát nem ki-be kapcsolgat a lap, hanem folyamatosan szabályzott üzemben működik"
Azt értékek alapján tényleg folyamatosnak tűnik (bár azért csaknem ~400W-ot ugrál ~700-1100W között, ha jól látom, legalábbis 8-as fokozaton). Relé kattogás nem hallatszik kisebb fokozaton? Ha kisebb mennyiségű (mondjuk fél-1 liter) vizet forralsz, akkor is folyamatosan bugyog 4-5-ös fokozaton is?
Mert akkor ennyiért ez tényleg egy nagyon jó deal (ha tartós lesz...kívánom, hogy az legyen :K ).

[ Szerkesztve ]

(#59860) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan linket, ahol meg tudom nézni a Bosch mosogatógépek típusjelölések fajtáit?

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59861) mcdennis válasza ribarszki (#59853) üzenetére


mcdennis
tag

Köszönöm a választ!

(#59862) farkas-j válasza st6969 (#59859) üzenetére


farkas-j
őstag

Érdekes dolgot tapasztaltam Kipróbáltam kb. fél liter vízzel 5-ös fokozaton (a 18-ból). Halk kattanásokat hallok időnként, de a teljesítmény mérő nem ugrál 500-1000W-okat. Valami kettős szabályzás lehet benne. A felvétel elején még nem megy a tűzhely, utána van bekapcsolva, majd a felvétel vége előtt lekapcsolva. Látszik jól a bekapcsolás és a finom-szabályzás menete.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59863) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Whirlpool hűtőről mik a vélemények? Konkréten erről lenne szó: [link]
Esetleg alternatíva ebben a méretben, ~ebben az árban.
Köszi,
Gábor

(#59864) brigitta0710


brigitta0710
lelkes újonc

Sziasztok. Gorenje BM910WII kenyérsütőgépet vettem. Szafis lisztből sütöttem kenyeret szódabikarbónàl mivel élesztőt senmilyen formában nem ehetek. Viszont van egy olyan problêmàm, hogy a kenyér közepéig barnul utàna megál a barnulása, de viszont rendesen megsül és puha. Tudna nekem valaki tanàcsot adni, hogy mit csinàlok rosszul?

(#59865) kismedve1982 válasza BB9000 (#59855) üzenetére


kismedve1982
tag

Köszi!
Beruháztam egy 27e Ft-os Rowentára Hygiene+ zsákkal, aztán gyűjtögetek Miele-re vagy Dysonra. A jelenlegi Samsung porzsák nélküli marad nyuszit takarítani, a szénát jól felszedi :D (csak annyira nem bírom már takarítani a szűrőket minden porszívózás után :((( :W , hogy gyorsan kellett valami)

(#59866) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki adni tipust, vagy oldalt ahol szobai paratartalom mereshez merot tudok venni?
Barmi jo vagy van valamire figyelni kell?
https://edigital.hu/search3?pf-filters=&pf-page=1&pf-size=36&pf-sort-direction=&product[search]=kalibr%C3%A1lt%20paratartalom%20mero
Ezek is jok?
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59867) Lauda válasza pjen (#59849) üzenetére


Lauda
félisten

#59849 pjen , #59851 Klara_

Köszönöm szépen! :R

(#59868) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Kulso egesteru cirko csereben gondolkozunk, modernebb belso egesure.
Merre kene indulni, infok, arak tekinteteben? (nem vagyok barkacs beallitottsagu)
Ceg, ajanlott szakember esetleg?
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59869) Met válasza Gravity1234 (#59866) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59870) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#59868) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen a cirkó? Egy kombi cirkó, ami fűt is és használati melegvizet is szolgáltat?

Kéményes?

Ha kéményes kombi cirkó, akkor ameddig csak lehet, életben kell tartani a régit, mert cserélni csakis kondenzációs gázkazánra lehet, aminek teljesen új kéményt kell építeni a készüléktől a tetőkivezetésig :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59871) hodostamas válasza Donki Hóte (#59870) üzenetére


hodostamas
addikt

Ha külső falon van a kazán és megoldható az oldalfali kivezetés nem gond, pár idom és ki van vezetve :)

(#59872) Vismajor01 válasza st6969 (#59858) üzenetére


Vismajor01
addikt

Koszi :)

De talaltam meretben tokeleteset, es meg total nofrost is, 95 ezerert megteszi (bar meg nem valaszolt az extremedigital h most balos e az ajto vagy sem, a leirasban balos van de a kepen jobbos az ajto)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#59873) Degeczi válasza hodostamas (#59871) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Leszámítva, h városban kb. lehetetlen teljesíteni a homlokzati kivezetés előírásait...
(10 m-en belül nincs másik épület, 2-2 m-es sávon belül a teljes magasságot tekintve sehol nincs szellőző vagy ablak, és belső udvar felé sem nézhet)
A kémény bélelés meg veszett drága.

(#59874) tibbike01 válasza Gravity1234 (#59866) üzenetére


tibbike01
őstag

Nézd a friss Müller újságot! Van benne jóféle beruer páramérő jóáron.;)
Nekünk ilyen van, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#59875) st6969 válasza Vismajor01 (#59872) üzenetére


st6969
őstag

Nézd meg a típus kezelési utasítását. Sok hűtőn megfordítható az ajtónyitás.
Esetleg vedd fel a kapcsolatot a modell gyártójával. Segíteni fognak. Az edigital meg nem biztos, hogy lesz szíves utánajárni (mert alapból fogalmuk sincs)...

(#59876) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Végre megjött a várva várt [ALDI-s páramentesítő] .
Szerintetek inkább ezt válasszam a Trotec TTK72E helyett?
Nálunk Romániában a TTK72E 59k.
Csak még nem tudom, hogy jut el hozzám az ALDI-s, ugyanis nálunk nincs ALDI :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59877) Morris válasza Csaby25 (#59876) üzenetére


Morris
veterán

Az az Aldi-s egy frankó gép. Azt vedd!!!

[ Szerkesztve ]

(#59878) Csaby25 válasza Morris (#59877) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nővérem meg tudná venni nekem (Budapesten lakik), csak ha gond lesz vele, a garancia macerás lesz. Illetve vajon, mi lenne a legegyszerűbb és legolcsóbb postázás onnan?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59879) Gravity1234 válasza Donki Hóte (#59870) üzenetére


Gravity1234
tag

Jelenleg egy Duval, kulso egesteru, kombi, igen ezzel futunk is a lakasban es a melegvizet is ez adja.
Igazabol az a baj amit itt par napja is irtam, hogy bepeneszedtunk, furdoben is, konyhaban is, haloszobaban is. mindharom helyiseg ugyanazon a falon van ami az utcara nez. Regi tegla haz, nincs szigetelve, 17 fokosak a falak ezen a homlokzaton, 22 fokos szobafuteskor.

Beszeltem ma az Aerecoval a szelloztetessel kapcsolatban meg hogy milyen lehetosegek vannak, de sajnos mivel kulso egesteru a kazan, igy nem tudnak segiteni aktiv szelloztetessel, mert tilos, eletveszelyes. Annyit mondott a teloban a srac, hogy be lehet rakni meg pluszba 1-2 ilyen passziv higroszkopos levegoztetot esetleg a tobbi helyisegbe is, vagy venni egy paraelszivot de ugye ezek mar 20-80k kiadasok es azt mondta megoldast lehet ad, lehet nem. Az igazi az aktiv rendszer lenne, de ahhoz kazant kell cserelni.

Elkezdtem gondolkozni, mert a lakas allaga hetrol hetre, honaprol honapra csak romlik igy, 3 helyiseg is peneszes lett, ebbol a furdoszoba a leglatvanyosabb.
Hiaba festetunk ki ujra, ez megint elo fog jonni igy.

Jogszabaly szerint csak es kizarolag kondenzacios johet szoba, talalomra felhivtam ma egy ceget, mondtak teremszetesen ki kell jonni megnezni, felmerni utana tudnak mondani barmit is, hogy csak sima csere es a meglevo kivezetesbe bele tudjak epiteni az ujat vagy ki kell epiteni, stb.
Szoval csak probalok informalodni mi lenne a vege, es hogy kinel kopogtassak.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59880) Gravity1234 válasza Met (#59869) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom, ranezek.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59881) Morris válasza Csaby25 (#59878) üzenetére


Morris
veterán

Hát azt nektek kell tudni. :U
Gyulán is van aldi. Közelebb van mint Bp.

(#59882) Csaby25 válasza Morris (#59881) üzenetére


Csaby25
senior tag

Úgy tudom a Lidl-nél is fel szokott tűnni. Lehet várok még egy picit. Lehet, hogy túl bonyolítanám más országból... Ha meg elmegyek Gyulára, annyiba kerül az üzemanyag, hogy azzal már megveszem a Trotec-et :D

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59883) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#59879) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajna kicsi a valószínűsége annak, hogy egy ilyen kazáncsere lényegesen csökkenteni a páramennyiséget a lakásban :(

Sőt, mivel egy külső égésterű kazán a lakás levegőjével működik, amit aztán égéstermékek formájában kinyom a kéményen keresztül, még valamennyire segíti is a légcserét a lakásban.

Egy kondenzációs kazán a lakáson kívüli térből szívja a levegőt, ezért biztosan nem javítja a lakás szellőzést.

Egy esetben lehet a mostani kazánod a párás levegő oka, akkor ha a kazán égéstermékei nem tudnak a kéményen át távozni. A földgáz égésekor rengeteg vízgőz is keletkezik, ami ha visszakerül a szoba levegőjébe, akkor erősen párásítja azt. Viszont olyan nincs, hogy csak a vízgőz jön vissza, ha rossz a kémény akkor sajnos a többi égéstermék is visszajön, ami eléggé veszélyes!

Ha összefüggést láttok a kazán működése és a párás levegő között, akkor meg kellene nézetni a kéményt, mert lehet benne valami eltömődés, ami veszélyes.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59884) Gravity1234 válasza Donki Hóte (#59883) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Valamit nagyon felreertettel. 4 kommenttel feljebb leirtam miert nezelodok kazancsere ugyben.
Nem a kazan miatt van a para, hanem a kulso egesteru kazan miatt nem lehet aktiv szelloztetos rendszert alkalmazni ami csokkentene a parat es megoldana a peneszedest. (lasd Aereco)

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59885) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#59884) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt értem :R

A beírásomban csak arra akartam célozni, hogy mielőtt az ember lecseréli a kazánját 1 millió Ft-ért, majd utána 300 eFt-ért aktív szellőztető rendszert telepít, azelőtt kellene egy pillantást vetni a párásodás okára.

A párát jobb megelőzni, mint kiszellőztetni, mert a szellőzőrendszer nemcsak a párát viszi ki, hanem a meleget is (van természetesen hőcserélős szellőztetőrendszer, de az nem összesen, hanem szobánként 300 eFt).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59886) Gravity1234 válasza Donki Hóte (#59885) üzenetére


Gravity1234
tag

Ha tudsz segiteni kitalalni az okat, szivesen veszem, mar ketszer is irtam ide is meg a masik forumra az elmult napokban is amit javasoltak, olvass vissza kerlek.
Leirtam reszletesen mit tudok, mi latszodik, stb.
Ma a "szakember" Aerecos mernok is azt mondta, persze nyilvan nem segit hogy a hazon ezen a falon nincs vagy rossz a szigeteles de nyilvan ez nem fog megoldodni. A kedvunkert nem fog a haz szigetelni. Igen latjuk hogy 17 fokos ez a fal, mikozben a lakas es a lakas tobbi fala 22.
De azert ez nem minden. Penesz van, tehat para is van, kb igy roviditette le a beszelgetest. Merni is feleslegesnek tartja, mert a teny az hogy peneszedik tehat tuti van para, most ha merem es latom hogy van akkor mitol lesz jobb jelszoval.

Igen, el tudom fogadni hogy a 2 eves kisgyermekunk erkezesevel megemelkedett a para, a tobb mosasbol, teregetesbol, stb adodoan es mi azt hittuk eleget szelloztetunk, de lehet megsem.
A furdoben nedves a fal.
most par napja az elozo napok alatt elhangzottak alapjan, nem nyitjuk ki a kis ablakot egesz nap, csak szelloztetunk es bezarjuk.
Mi mas meg?

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59887) Morris válasza Gravity1234 (#59886) üzenetére


Morris
veterán

Fűtéssel csökkenteni tudod a penészedést. De az drága lesz. Addig amíg hideg a fal, nem fog megszűnni a penész. Se páramentesítővel, se szárítógéppel. Fűteni kell. 26-27 fokra legalább. Azt kell elérni hogy a leghidegebb fal is harmatpont fölé melegedjen!
E mellé segítene a páramentesítő gép (most pont van az Aldi-ban)
De fűtés nélkül nem fog menni!

[ Szerkesztve ]

(#59888) Nagya21 válasza Gravity1234 (#59886) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vagy jobban fűtesz, vagy párát csökkentesz.
1. Jobban fűtesz= pénz
2. Párát csökkentesz= pénz
3. Veszel szárítógépet= párát csökkentesz= hamarabb száraz minden
4. Veszel párátlanítót= pénz
Ebből nekem a 3-as a legszimpatikusabb.
Ha ki tudsz fogni még Kondenzácios szárítógépet, na az neked a királyság, mert még jól be is fűti a kisseb helységet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#59889) Sinkapeter válasza Gravity1234 (#59886) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nem biztos, hogy beválna, de szerintem egy kazáncsere költségénél kisebb lehet ezekben a helyiségekben a sima radiátort szegélyradiátorra cserélni. Ha a teljesítmény elég akkor csak a külső fal mellett.

(#59890) Degeczi válasza Gravity1234 (#59879) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- kondenzációs kazánhoz semmiképp nem jó a korábbi, nyílt égésterű kazán kivezetése (savállónak kell lennie, de a mostani kivezetésed nem az)
- a nyílt égésterű kazánod fűtés közben alaposan szellőztet a kéményen keresztül: ha beszorzod a napi gázfogyasztását 10-el, nagyjából megkapod mennyi friss levegőt szívott be a nyílásokon, szellőzőkön keresztül. Zárt égésterű kazán ugyan biztonságosabb, de ez megszűnik, ezért a párásodás jelentősen romlik amíg nincs más aktív szellőzés a korábbi helyett.
A legegyszerűbb most további passzív légbevezetések fölszerelése lenne.

(#59891) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#59886) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A fal hőmérsékletét többféleképpen tudod emelni. Az egyik módszer, hogy körben a fal alján szegélyfűtést telepítesz.

A másik módszer, hogy gyakorlott szakemberrel a falat belülről hőszigetelteted. Na, erre fogok kapni vagy tíz "hülye vagy te?" típusú választ, de hidd el, megfelelő technikával és anyagokkal belülről is lehet hőszigetelni a falat. Mi egy 10. emeleti, a ház sarkán lévő (tehát gyakorlatilag 80 %-ban külső fallal rendelkező) panel lakást szigeteltettünk le belülről. Nálunk elsősorban a hőérzet miatt kellett a szigetelés (a helyzet hasonló volt, mint nálad, a szobában jó idő volt, de a falból sütött a hideg :( ). A szigetelés felrakása óta már 3 tél telt el, nedvességlecsapódás sehol sem jelent meg a falon.

Az is fontos, hogy kegyen légáramlás a fal előtt. Az első helyen említett szegélyfűtés ezt biztosítja, ha nincs a fal telizsúfolva bútorokkal. A bútorokat át kell csoportosítani a nem hideg falakhoz.

Végül, de nem utoljára egy ontopik javaslat, a terigetést el kell felejteni a lakásban! Kell venni egy szárítógépet, a mosott ruhát abban kell megszárítani, mert az a lefolyóba vezeti a mosott ruhából a vizet, és nem a szoba levegőjébe párologtatja.

Hasonlóan, ha gáztűzhely van, akkor azt ki kell cserélni elektromosra. A gáztűzhely vizzé és széndioxiddá alakítja a gázt, az elégett gázból rengeteg vízpára képződik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59892) Gravity1234 válasza Donki Hóte (#59891) üzenetére


Gravity1234
tag

Huuuu, mennyi info, nagyon koszonom mindenkinek, probalom atolvasni es valaszolni.

"Fűtéssel csökkenteni tudod a penészedést. De az drága lesz. Addig amíg hideg a fal, nem fog megszűnni a penész. Se páramentesítővel, se szárítógéppel. Fűteni kell. 26-27 fokra legalább."
Napkozben (hacsak nem fazunk tenyleg nagyon) akkor a termosztat 21 fokra van allitva, ez nekunk kellemes, nem alsogatyaban rohangalunk. Reggel kapcsol be 7-tol 9-ig 23 fokra illetve este 18-tol durvan 22-ig 24-re. (ez a 24 mar olyan amit nem viselunk jol, gyakorlatilag ahogy lefurdott a csalad, mar kapcsoljuk is le, mert kenyelmetlenul meleg van) 26-27 az szerintem eselytelen.

"E mellé segítene a páramentesítő gép (most pont van az Aldi-ban)"
Igen ezt javasolta az Aerecos kollega is, mivel az aktiv szelloztetes a kazan miatt nem kivitelezheto, viszont erre azt mondta hogy ez ilyen "vagy-vagy" alpon vagy segit vagy nem. Mig az aktiv szelloztetessel garantaljak hogy megszunik vagy ki sem alakul addig ez nem biztos, viszont cserebe ez is azert zsebbenyulos tetel.

"Ha ki tudsz fogni még Kondenzácios szárítógépet, na az neked a királyság, mert még jól be is fűti a kisseb helységet."
Nulla azaz nulla helyunk van, sehova nem fer semilyen gep. Ahhoz lakasatalakitas kellene ami meg a kazancserenel is tobb lenne. A furdo relativ picike, pl csak ulokad van benne, es pontosan olyan szeles a furdoszoba mint az ulokad. (szinte 100% ban csak zuhanyzunk, ezert ez nem volt szempont vagy kizaro ok a lakasvalasztaskor). Az ulokad mellett van egy kis furdoszekreny mosdoval, mellette egy szenyeszsaknyi hely es egy vekony eloltoltos mosogep, mert felette meg a kazan van, felfele nem is tudna nyilni.
Ide sehova nem fer be semmi. Konyha beepitett, ott sincs hely, a szobakba meg nyilvan nme rakjuk.

"Nem biztos, hogy beválna, de szerintem egy kazáncsere költségénél kisebb lehet ezekben a helyiségekben a sima radiátort szegélyradiátorra cserélni. Ha a teljesítmény elég akkor csak a külső fal mellett."
En nagyon nem vagyok muszaki ember, nem tudom milyen lenne ez es mit igenyelne. Rakerestem most neten legalabb lassam mi lenne ez. Amenyire el tudom kepzelni, akkor ez sem jo, mert ahogy fentebb irtam az ominozus hideg fal amire az ulokad van rakva. Ha jol ertem ezt a szalagradiator koncepciot akkor ez a padlo felett menne, ami itt ugye nincs, mert kad van.

"Zárt égésterű kazán ugyan biztonságosabb, de ez megszűnik, ezért a párásodás jelentősen romlik amíg nincs más aktív szellőzés a korábbi helyett.
A legegyszerűbb most további passzív légbevezetések fölszerelése lenne."
Pont ezert kezdtem korbejarni ezt a kazancseret, hogy ezaltal megnyiljon a lehetoseg az aktiv pl Aerecos szelloztetes kiepitesehez. Jelenleg se Aereco se mas ceg aktiv szellozteto rendszert nem tud/lehet telepiteni, mert eletveszelyes a nyilt egesteru kazan miatt.
A "tovabbi x darab" legbeomlot mondta ma telefonban az Aerecos kollega is, de hozzatette, ezek vagy-vagy megoldasok, nem biztos hogy mukodni fognak.
Meg a legelso eredeti kommentemben irtam hogy van egyebkent a furdoben 2db passziv Aerecos legbeomlo a falon + a kisablak alapbol, illetve a konyhaban az ablakon is van egy higroszkopos Aerecos es ezek mellett is peneszedunk. Szoval annak ellenere hogy igyekszem elfogadni amit tanacsolnak, de 2db legbeomlo + ablak + higroszkopos mellett ha van para akkor hova rakjunk meg pluszba?

"Hasonlóan, ha gáztűzhely van, akkor azt ki kell cserélni elektromosra. A gáztűzhely vizzé és széndioxiddá alakítja a gázt, az elégett gázból rengeteg vízpára képződik."
No ez erdekes, ezt meg sosem hallottam sehol, senkitol hogy egy gaztuzhely gond lenne....talan ezt orvosolni meg a legegyszerubb egy cserevel, ha a villamos halozat elbirja. De ez tenylegesen mit es mennyit segitene?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#59893) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Asszony nagyon rá van kattanva most a kombinált porszívó/felmosó gépekre. De sose, volt még ilyen a kezünkben. Mennyire használhatóak ezek? Van valakinek tapasztalata? Ár-értékben mit érdemes venni?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#59894) edeleny válasza Gravity1234 (#59892) üzenetére


edeleny
őstag

Csak két dologra válaszolnék. Először a gáztűzhely nem okoz annyi párát sem, mint amit kilégzel. Nyugodtan maradhat. Másodszor nem tudod belülről kifűteni a hideg pontot. Épp azért hideg pont. A 24 fokhoz képest is hideg marad. Sőt, a nagy hőingás növeli a penészedést. A 21 - 24 az már nagy. Nekem 21 22, 5 fok között szabályoz. Nem tökéletes megoldás, de ha más nincs belső szigetelés is megoldás lehet. Nekem a szélfogó felső sarka penészedett, az áthidaló miatt. Kintről már nem tudtam szigetelni, a plafonon eleve nikecell álmennyezet volt, a horkerbe diszléc. Háromszög alakban felragasztottam egy egy darab nikecellt. Nincs többé penész.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#59895) Márton válasza Piftuka (#59759) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, pár naposan is ilyen volt. Gondoltam majd megszokom, vagy ez ilyen, vagy majd csak halkul. De nem. Aztán lusta voltam szerelőt hívni. Lehet akkor kellett volna még az első napokban. Pontosan hol van ez a lefolyónyílás? Nincs egy rajz, videó, sematikus ábra a neten? :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#59896) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan indukciós főzőlapot, ami biztosan nem ki-bekapcsolással szabályoz? Nem ismerem az árakat, első körben olyan 150 ezerig keresnék.

(#59897) Donki Hóte válasza Gravity1234 (#59892) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A földgázon nálunk nagyrészt az orosz földgázt értjük, aminek túlnyomó része, 97-98 %-a metán, ami az egyik legjobb minőségű földgázt jelenti (az amerikaiak által exportált folyékony földgázban csak kb. 85 % a metán aránya)

A metán elégetésének kémiai egyenlete a következő:

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O

Ha a gáztűzhelyen 1 köbm földgázt elégetsz, akkor nagyjából 2-3 liter víz keletkezik, ami vízpára formájában a lakás levegőjében marad. A nyitott égésterű kazánban is keletkezik vízpára, bár annak nagyobbik része kimegy a kéményen de egy része a lakásban marad.

Lehet azt mondani, hogy nem sok az így keletkező páramennyiség, de akkor is jópár százalékkal növeli a lakás levegőjének a páratartalmát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59898) st6969 válasza edeleny (#59894) üzenetére


st6969
őstag

"Háromszög alakban felragasztottam egy egy darab nikecellt. Nincs többé penész. "

Anno 10 éve, hogy szigeteltünk, mindenki óvva intett attól, hogy belülről szigeteljünk, mondván, hogy a hideg és a meleg továbbra is a fal belső felén fog találkozni, így a pára is ott fog lecsapódni és penésszé alakulni, legfeljebb a polisztirol laptól nem látjuk majd.
Én ezt elhittem, persze lehet, hogy létezik olyan technika, amivel belső szigetelés mellett is meg lehet előzni a penészesedést, nem tudom. Jó lenne, mert az sokat segítene abban, hogy ne "sugározza" a hideget a külső fal.
Ami egyébként nekünk rengeteget segített, és így már nincs penészesedés:
- napi min. 2x alapos szellőztetés (-10°C-ban is, nem számít, ha lehűl a lakás, gyorsan visszamelegszik)
- résszellőző használata 0/24-ben minden ablakon (45°-os kilincs állás)
- külső EPS szigetelés + födém szigetelés + aljzatbeton alatti hőszigetelés
- szárítógép beszerzés
- külső falon lévő szekrény és a fal közé 10cm távtartó szerelése, ahol lehet (északi falon mindenképp)
- nem ingadozó hőmérséklet (ez kicsit fájó volt, mert többet vagyunk távol, mint amennyit otthon), 0/24-ben 22°C-ot tart a kazán, ami persze a helységek adottságai és a fűtésrendszer tervezése miatt a valóságban 21,5-22,5 között szór. Ha fázunk, akkor fél fokkal fentebb veszem, az elég is.
(fürdőszobában, nagyon eldugott sarkokban még elő-elő fordul, de alig látható, azt lefújom, mást nem tudok tenni)

(#59899) st6969 válasza stickermajom (#59896) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
nézd csak meg ezt. Jókat nyilatkozik róla a kolléga. Még marad is pénz új indukciós edényekre :K

[ Szerkesztve ]

(#59900) stickermajom válasza st6969 (#59899) üzenetére


stickermajom
addikt

Eredetileg azt néztem ki magamnak a kolléga leírása alapján, de egy későbbi hozzászólás, illetve felvétel alapján nekem ki-bekapcsolgatósnak tűnik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.