Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) pjen válasza Csabroncka (#59447) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nem ilyen egyszerű.Gondolj például egy 60 W os keringető szivattyúra.Ha megszorul a C16+2,5mm réz észre sem veszi, a szivattyú leég.Ha van elég közel a kazánhoz egy méretezett kismegszakító az megszakítja a tápot.Tehát a biztosíték védheti vezetéket, de az eszközt is. :)Természetesen a 16 A kismegszakító nem nyújt kellő védelmet a 1,5mm réznek.

[ Szerkesztve ]

(#59452) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Én is az előbbi témához kapcsolodnék , mert mi az otthoni gázas sütőnket szeretnénk lecserélni egy kombinált sütőre [link] , hogy a hálózatunk elbírná-e?

Amit tudni lehet a hálózatról , hogy más nagy fogyasztónk nincs , és 4db B16-os biztosíték van beépítve jelenleg.

(#59453) pjen válasza Dark KillerX (#59452) üzenetére


pjen
félisten

Ami lényeges, hogy az óra alatt hány amperes kismegszakító van.Ha legalább 16A menni fog a sütő.

(#59454) Csabroncka válasza Dorian (#59450) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak kiegészítettem! A 30mA az jó, nálam megmentette a komplett HM-et tavaly.

"in medias res"

(#59455) Dark KillerX válasza pjen (#59453) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Egy B16-os kismegszakító van

De egyébként pedig párom , úgy sem kapcsolja be az összes funkciót a sűtőben , csak a légkeverést szokta használni mikor még albérletben laktunk és ott egy beépített sűtő volt. Sajna most a sajátban elég drága költség lenne , de sűtni viszont szeret , ezért is gondoltunk a kombi sűtőre. :R

Persze ha kell akkor bővítem a fázist, de ennek mi a kölsége kb , és kell-e átvezetékeltetés ?

[ Szerkesztve ]

(#59456) pjen válasza Dark KillerX (#59455) üzenetére


pjen
félisten

Egy 16 os elég, több mint 3000W.Nekem is kombinalt tűzhely van és 16 amperről még szinte mindíg megy a konyha Tv, box, pult vilàgítas.Esetleg habverő....apróságok.

(#59457) pjen válasza Csabroncka (#59454) üzenetére


pjen
félisten

Mi történt Nálad és hogy tudott a Fi megmenteni eg HM et? :) Gondolom bojler.

(#59458) BBéci válasza pjen (#59446) üzenetére


BBéci
titán

Nem arról volt szó, hogy elég lett volna az 1,5 vagy sem. A hangminőségre hatással van a minél tisztább réz és a vastagság. Nálam 4 négyzetmilliméteres a hifi/házimozi ösvénye. Sajnos vastagabb nem fért a csőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59459) Donki Hóte válasza Aaron14 (#59449) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek a régi (elvileg ma is érvényes, de már nem nagyon használt) színkódokkal jelölt kismegszakítók.

Rózsaszínű: 2 amper
Barna: 4 amper
Narancssárga: 8 amper
Piros: 10 amper
Aranyszínű: 13 amper
Szürke: 16 amper
Kék: 20 amper
Világossárga: 25 amper
Lila: 32 amper
Fehér: 50 amper

Ma már Magyarországon csak a 10, 16, 20, 25 és 32 amperes verziók kaphatók, de régi kiépítésnél lehet találni mindenfélét.

A 22L, meg a 15L azt jelenti, hogy bár a biztosíték 16, illetve 10 amperes, a 22L egy órát bír 22 amperes terheléssel, a 15L meg egy órát bír 15 amper terheléssel (ezek kb. ma a C16 és C10 jelű kismegszakítók).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59460) pjen válasza BBéci (#59458) üzenetére


pjen
félisten

Ebbe ne menjünk bele.Részt vettem pár vak teszten és csúnyán megbukott ez a vastag, tiszta, "öregített"réz elmélet.Az nem érdekes, hogy Pakstól a konnektorig számtalan minőségű vastagságú vezetéken jön a delej(sokszor Al ).A lényeg, hogy az utólsó 5 méter legyen megfelelő,sírnom kell.Persze mindenki abban hisz amiben akar.Én a terhelhetőségi szempontokra válaszoltam és abban klímák is szerepeltek.Csak érdekesség képpen:Egy hivatásos énekesnél szereltem.Normál a terhelésnek megfelelő vezetékek kismegszakítók.A HiFi áramkörébe viszont ragaszkodott hozzá, hogy építsek be egy TRACON 32 amperes kismegszakítót.Nem is volt több szavam. :)

(#59461) pjen válasza Donki Hóte (#59459) üzenetére


pjen
félisten

A "6"zöld mintha kimaradt volna."8" amperest még sose láttam.13 A minden jobb boltban kapható.Ezek a színek inkább az olvadó biztosítókra voltak jellemzők.

(#59462) Teaway válasza Donki Hóte (#59459) üzenetére


Teaway
veterán

Most tett fel az ELMŰ 25A-es Eaton kismegszakítókat, mind sárga nyelves.

Nincs itthon csokid??

(#59463) pjen válasza Teaway (#59462) üzenetére


pjen
félisten

A kismegszakítókra rá van írva, hogy hány amperes.

(#59464) Aaron14 válasza Donki Hóte (#59459) üzenetére


Aaron14
őstag

Értem. Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást.

Akkor ebben az esetben működhet a villanytűzhely átalakítás nélkül abban az esetben, ha a konyhai áramkör megszakítója csak 10 amperes vagy sem?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#59465) Teaway válasza pjen (#59460) üzenetére


Teaway
veterán

Utána még tehetsz egy 5000EUR/m szerelt hálózati kábelt a konnektor és a készülék közé, mert anélkül smafu :D

Nincs itthon csokid??

(#59466) pjen válasza Aaron14 (#59464) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg milyen vezetékek vannak, esetleg cserélhető egy normál 16 amperesre

(#59467) Donki Hóte válasza Aaron14 (#59464) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hááááát.....

Az a középső piros kismegszakító 15 amper áramot enged át maximum. Az, valljuk be, lófütty egy 3-4 platnis plusz beépített sütős villanytűzhely működtetéséhez.

Egy 4 platnis villany főzőlap bekötéséhez mindenképpen 2 fázisú bekötésre lenne szükség, fázisonként 16 amper terhelhetőséggel. Némi ügyeskedéssel ezt le lehet redukálni 1 fázisra, ha ott tényleg megvan egy C16 kismegszakító által átengedett 18 amper.

Viszont ott van még a villanysütő, ami egy újabb 16 amperes terhelés.

Szóval ha úgy találja a mama, hogy kevés neki a gáz fűtőértéke, akkor megküldené a villanytűzhelyt is padlógázzal, azt meg nem bírná a konyhába kiépített vezeték :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59468) TeeJay válasza Donki Hóte (#59443) üzenetére


TeeJay
félisten

Hallottam már aki 4-es réz vezetéket vinne villany sütőhöz de felesleges mert a 2,5mm² is bőven elég C16 megszakítóval.
2-es indukciós lap is pont 1 fázis 16A-re van méretezve a villany sütő meg villás dugóval szokott érkezni mivel 2,2 kW körül van maximum és azt sem folyamatosan tekeri ha már elérte a hőfokot. 4-es indukciós meg 1 fázisra kötve 16A-t oszt meg a 4 lap között persze mikor használ bárki egyszerre 4 edényt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59469) Donki Hóte válasza pjen (#59461) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valóban, a zöld 6 amperest kifelejtettem a listából :R

A 8 amperes elvileg létezik, de én is csak fényképen láttam.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59470) OPiiPO válasza pjen (#59460) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem ezzel nyugodtan menjetek át a hifi topicba légyszives. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59471) Aaron14 válasza Donki Hóte (#59467) üzenetére


Aaron14
őstag

Akkor lehet a koltozesig veszunk egy olcsobb gaztuzhelyet a villany helyett. Egy [ilyennel] mennyire lehet mellenyulni?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#59472) pjen válasza OPiiPO (#59470) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy megyek.

(#59473) Degeczi válasza pjen (#59460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Arról az apróságról nem is beszélve, h mégis mit, hogyan változtatna meg pl. egy erősítő tápvezetékének tisztasága, vastagsága a hangzásban.

(#59474) Teaway válasza TeeJay (#59468) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam a kombinált tűzhely sütője 2,8kW-os, úgy gondoltam, megérdemli a 2,5-ös vezetéket és a 16A-es kismegszakítót.
Különálló Electrolux villanysütők pedig még ennél is többet harapnak, jellemzően 2,5 - 3,6kW között, típustól függően.

Nincs itthon csokid??

(#59475) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
A jövőben majd én is villanysütőt akarok az új konyhába...
A fogyasztás szintjén mennyire sokat fogyasztanak?
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59476) TeeJay válasza Teaway (#59474) üzenetére


TeeJay
félisten

Én ezt néztem ki : [link]
2,5kW-os és természetesen 2,5mm2 réz vezetékre kell tenni 16A megszakítóval
Én egy ilyen 2,5-ös vezetéket húzok a sütőnek és egyet az indukciósnak hogy dedikált vezetékük legyen, annyi hogy mivel a sütő "csak" 2,5kW így az villásdugós konnektorba lesz és mellé a másik konnektor még használható kisebb eszközre vagy ha nem megy a sütő akkor a teljes 16A-en mehet krumpli sütő vagy turmixgép vagy bármi más
Indukciós fixen lesz bekötve 1fázisra arra mást nem fogok tolni

u.i.: amúgy tök jó hogy a gyártók sehol nem adják meg egyik leírásban sem mekkora a maximális teljesítménye egy beépíthető sütőnek :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59477) Teaway válasza Degeczi (#59473) üzenetére


Teaway
veterán

A másodperc törtrésze alatt csökkenti a családi kasszát nulla közeli állapotba :D
link

Nincs itthon csokid??

(#59478) ribarszki válasza Teaway (#59477) üzenetére


ribarszki
őstag

Mondd, hogy ez 9.890Ft akart lenni :U
Ó hát van itt [hangfalkábel] is maradt volna a családi kasszában :P

[ Szerkesztve ]

(#59479) Teaway válasza ribarszki (#59478) üzenetére


Teaway
veterán

27400 EUR, mi vele a gond? :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#59487) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok, hangfalkábel, egyéb témával menjetek plz a megfelelő topikba.

(#59489) bul07


bul07
nagyúr

Mosógép szállítás

Teljesen új bontatlan mosógépet lehet fektetve szállítani?

Bújtam a netet volt ahol nem javasolják, volt ahol rövid távon, rövid távon nem rossz úton, felültöltőst igen elől töltőst nem, elöltöltős esetén figyelni a ajtóra az üveg miatt hogy ne azon feküdjön(ez alap persze számomra is), meg volt a másik véglet persze simán
Ugye a dob esetleges mozgás sérülése a gond

Csak azért kérdezem mert majd 5000Ft már mindenhol a szállítás, na annyi pénzből én is haza tudom hozni Debrecenből is, Touranba befér fektette akár egy kombi hűtő is
Csak ugye ez 70Km és hogy ilyen távot kibír e?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59490) Donki Hóte válasza bul07 (#59489) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a dob nem tud mozogni szállítás közben, mert minimum 4 db műanyag támasztóval fixre kitámasztják...

Amit mi vettünk, az annyira be volt csomagolva kívülről is, hogy nem látszott, hogy melyik az eleje. A csomagoláson fel volt tüntetve, hogy kötelező az talpára állítva szállítani...

Egyébként érdemes oda-visssza 140 km-t autózni az 5 eF-os szállítási díj helyett :F Az testvérek között is 10 liter benzin, ami már önmagában 4 eFt körüli összeg :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59491) BBéci válasza Donki Hóte (#59490) üzenetére


BBéci
titán

Ha dízel az a Touran, akkor 6 liter gázolajból megoldható, de természetesen nem csak annak a költségével kell számolni.
Viszont a lényeggel egyetértek, eszembe nem jutna sk. szállítani, ha 5000-ért elhozzák és beállítják a helyére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59492) bul07 válasza Donki Hóte (#59490) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor óvatosan nagy fékezéseket kerülve nem az üvegén szállíthatom ha úgy alakul

Megéri több szempontból is
Ha a posta futárral küldik akkor azt nálunk nem hozzák házhoz, élvezett volt postára menni az emagos gáztűzhelyért, és ez alap ebben a faluban

Sérülés
Utóbbi években több sérülés is volt, bojler oldalán horpadás dobozon nem látszódott semmi, gáztűzhely zománc sérülés
Na most ha üzletbe veszem át ellenőrzöm hogy sérülés mentes legyen, és én szállítom akkor a szállítási sérülés az én hibám

Azért innen a világ végéről csak úgy ráérősen nem célzottan munka miatt ritkán megyünk Debrecenbe, így ilyenkor ráérősen bevásárlás, szétnézés, járkálás, kirándulás.

Tehát sok sok szempont van a mellet hogy inkább üzemanyagra költsem azt a 5e Ft mint hogy futára

(#59491) BBéci

és beállítják a helyére.

Jó ha házhoz hozzák, és ha benne van akkor jó ha megvárják hogy kibontsa az ember nemhogy beállítsák

Évek óta a legg lelkiismeretesebb kiszállító a Telekomos Samsung rendelésnél volt, Debreceni Samsungos ember hozta ki a tv-t és alig akarta ide adni mert ép dolgoztam és mondtam neki hogy ne bontsuk ki mert ha baj van úgyis ő jön szervizelni, de ez rég volt 5éve azóta ez is változott már

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59493) Rotyi válasza bul07 (#59489) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Előfordulhat, hogy a gyártásvégi ellenőrzés után marad benne víz. Elfektetve okozhat problémát, amikor szállítás után áram alá kerül.
Mondjuk ha jól emlékszem, én is fektetve hoztam haza Bp-ről 200km-t autóztatva egy felültöltőst.
Talán ha a kezelési útmutatóját le tudod tölteni a netről abban nagy valószínűséggel benne lesz a válsz.

Ami majdnem az, az nem az!

(#59494) bul07 válasza Rotyi (#59493) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen erre gondoltam én is
Úgy oldanám meg hogy hátán és a tetejét pár fokban megemelve mondjuk egy pléddel hogy a víz ne folyón ki ha van benne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59495) Teaway válasza Donki Hóte (#59490) üzenetére


Teaway
veterán

6,4-et fogyaszt, mert diesel, és a 70km-t azt úgy értette, hogy oda-vissza 70, tehát az 4,48 liter, vagyis ~1700 HUF
De a szállítás nem csak üzemanyag-költségből áll.

Nincs itthon csokid??

(#59496) FattyDove válasza bul07 (#59489) üzenetére


FattyDove
őstag

Oldalan lehet, elejen, hatuljan nem

(#59497) Degeczi válasza bul07 (#59492) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez érthető, a nyitásban viszont azt kérdezted, bontatlan gépet lehet-e fektetve szállítani. Ha viszont a sérüléseket ellenőrzendő kibontod, utána már nem fogod visszacsomagolni, ahhoz túl nehéz/nagy.

Amikor szárítógépet vagy később mosógépet rendeltem, annyit mindig megvártak a szállítók, h gyorsan lebontsam róla a dobozt, nem sérült-e alatta. Ezen a pár percen már nem múlik: ők nem futárok, akiknek még több tucatnyi helyre kellene vinni küldeményt.

(#59498) Teaway válasza Degeczi (#59497) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam egyenesen megkönnyebbültek, amikor a kérdésükre válaszoltam, hogy nem lesz visszáru. Pedig a rendeléskor jeleztem, hogy nem kívánok élni a régi készülék elszállításának lehetőségével.

Nincs itthon csokid??

(#59499) peppe79 válasza Degeczi (#59497) üzenetére


peppe79
senior tag

Attól függ, hogy a napi túra melyik szakaszában érkeznek hozzád. Hozzám jött már szállító kora reggel, fullra megpakolt dobozossal, egymás hegyére-hátára pakolva a háztartási gépekkel. Pedig Szegedre jött, ami némileg ellentmond a logikának. Nem tudom, hogy most a covid helyzet alatt igénybe vehető-e, de én igyekszem olyan helyről vásárolni, ahol igénybe vehető az open box szolgáltatás. Ha nem, akkor csak annyit szoktam kérni a szállítóktól, hogy tegyék le kint az udvaron, és gyorsan eltávolítom a fóliát, körbenézem a gépet.

(#59500) mamboo


mamboo
tag

Electrolux ew8h357s típusú szárítógép létezik hogy megadta magát három hónap után?!
Pár perc tökéletes működés után gondolt egyet és leállt.
Mintha megakadt volna a dob.
Ki be kapcsolás után mindig ezt produkálta...
Mediamarkt és a szakszerviz is értesítve :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.