Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Lehet hogy nem annyira a topichoz tartozik, mert nem kimondottan háztartási gép: lázmérő. Tudnátok ajánlani valami tényleg jó, pontosan mérő, megbízható darabot? Mert nekünk van vagy 3, de kb.mind mást mér, és már a tököm tele van ezzel. 2 sima hónalj alatt mérő digitális, meg van egy Xiaomi homlokmero. Na ez utóbbi talán a leggagyibb, pedig az értékelésekben agyon dicsérték. Néztem most a Withings/Nokia lázmérőt, nem olcsó, de klinikai minősítésű. Inkább aldozok rá 25k-t ha valóban jó.

(#58302) Sinkapeter válasza Gabesz87 (#58301) üzenetére


Sinkapeter
tag

A homloklázmérőkkel, legyen bármilyen jó minőség, nem lehet pontosan mérni. Pontosabban a homlok hőmérsékletét pontosan megméri, de az sok egyéb miatt nagyban eltérhet a valóstól. A sima digitálisokkal sincs nagy probléma, csak sokszor hamarabb jelzik a mérés végét, minthogy a szenzor egyáltalán át tudna rendesen melegedni. Én azt szoktam tanácsolni, hogy vagy bent kell jelzés után hagyni, vagy bekapcsolás előtt pár percre betenni, és úgy mérni.

(#58303) Degeczi válasza mzso (#58297) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "véget ér" nem azt jelenti, h beszedik és elszállítják a készletet, hanem még akár hetekig kinnhagyják (persze egy keresett termék viszont már a nyitás órájában is eltűnhet, és utána nincs pótlás)

(#58304) Elemental válasza Piftuka (#58289) üzenetére


Elemental
addikt

A c2 parquettel már az ajándék időket töltöm. 3,5 éves.

(#58305) st6969 válasza Gabesz87 (#58301) üzenetére


st6969
őstag

Én is a sima digitálisra szavaznék. Abból is az Omron márkában bízom a leginkább. Vettem belőle 3-at is, az egyik 10s alatt mutatja az eredményt. Ez talán pontatlanabb (ilyet nem vennék ismét), a másik kettő kb. 1 percig mér. Ezekkel nem volt gondom. 2-3000Ft-os kategória. Nyilván vannak jobbak, dizájnosabbak, stb., de mért értékben sok különbséget szerintem nem fogsz tapasztalni a 25eFt-ossal sem. Persze az nem rossz, ha alvás közben a gyerek hőmérsékletét meg tudod mérni anélkül, hogy felébredne. Ilyennel én nem találkoztam, ami tényleg megbízható is lenne (pedig biztos van ilyen).

(#58306) Degeczi válasza st6969 (#58305) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valahol volt teszt erről, és az infra fülhőmérők megfelelő használat mellett pontosak és gyorsak is (bár igaz, gyerekhez, pláne alvóhoz kevésbé, de saját használatra ideális)

(#58307) Piftuka válasza koxx (#58293) üzenetére


Piftuka
veterán

Általánosságban igaz. Hidd el, én leszek a legboldogabb, ha még 10 év múlva is a "MIELE C2" fog takarítani nálunk! :K

"Aquila non captat muscas."

(#58308) Piftuka


Piftuka
veterán

Mivel most volt LIDL akciós újságban, és hátha ilyet terveztek venni:

Pozitívum a fém adagoló tálca (a jóval drágább eszközök között is ritkaság), a három év jótállás és az ára.

Mi első sorban húsdarálásra, és kolbásztöltésre vettük. Előbbit, apróbbra vágott sertéshússal még elvégzi, bár csak a legnagyobb lyukú darálótárcsán volt képes átnyomni a húst, és finoman szólva sem volt gyors.

Kolbász, és hurkatöltésre pedig sajnos teljesen alkalmatlan! Levegősen, meg-megakadva, és elfogadhatatlanul lassan tölt.

Szóval mi visszavittük.

"Aquila non captat muscas."

(#58309) st6969 válasza Piftuka (#58308) üzenetére


st6969
őstag

Én ezt szintén visszavittem, méghozzá kipróbálás nélkül. Csak a manual-t lapoztam át keresve az infót, hogy rozsdamentesek-e a tárcsák. Nem azok, így ment is vissza. Írtam is róla itt, páran nekem is estek (de ez engem nem zavart :D) amiatt, hogy nem kell annak rozsdamentesnek lenni, tegyem el olajozgatva, és akkor nem fog rozsdásodni, meg nem kell azt mosogatógépben tisztítani, hanem fogpiszláózgassak a lyukakban.
Néztem pár Bosch-t, azokban szintén rozsdamentesek a tárcsák. Ami az Aldiban kapható, abban is, így az lett. Remekül dolgozik, sertéshúst szoktam darálni rajta. A középső matricán 1kg húst szerintem 1 percnél hamarabb darálja le erőlködés nélkül. Nem mondanám hangosnak, de azért nem is halk. A kés is rozsdamentes (de azt nem teszem mosogatógépbe, féltem az élét). Nekem az Aldis bejött (a tálcája műanyag, de mehet gépbe :)) )

(#58310) Dluinet válasza st6969 (#58309) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A rozsdamentes pengék mindig gyengébbek.

Minden gyártó választás elé kerül, erős legyen vagy ne rozsdásodjon a termék.
Ezért rozsdásodnak az autók is, erősnek kell lenni, de rozsdamentes acélból nem lehet megcsinálni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58311) Degeczi válasza Dluinet (#58310) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#58312) Dluinet válasza Degeczi (#58311) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A töréstesztnek és környezetvédelmi előírásoknak is meg kell felelnie.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58313) Gabesz87 válasza Degeczi (#58311) üzenetére


Gabesz87
addikt

:C
Minap csodáltam a boltban:

(#58314) Degeczi válasza Dluinet (#58312) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Tesla Cybertruck is abból fog készülni, így biztosan nem helytálló a "nem lehet megcsinálni"

(#58315) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Kárpittisztítót keresek egy világos kanapé tisztítítására. Ezeket nézegettemmivel akciós néhány most [link] , melyiket tudnátok ajánlani? Van vmi nyomós különbség köztük? Illetve milyen bevállt alternatív gép van még ami bevállt? (Az se baj ha nem 100eft..) THX

(#58316) Teaway válasza nightzone (#58315) üzenetére


Teaway
veterán

A tisztítószer is lényeges, szinte minden ilyen gép permetez és szív.

Nincs itthon csokid??

(#58317) Sinkapeter válasza Degeczi (#58311) üzenetére


Sinkapeter
tag

Évekkel ezelőtt olvastam egy cikket egy DeLorean felújításról, ha jól emlékszem, itt csak a karosszéria rozsdamentes acél, a többi valami szálerősítéses műanyag. Az alváz az acél, de rozsdásodik is.

(#58318) E.Kaufmann válasza Sinkapeter (#58317) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, mint a Trabi, magyarázni kellett egy csajnak, hogy az is tud rozsdásodni, és azért van benne vas bőven, hogy a külső még duroplaszt. Amikor Trabantról Swiftre váltottunk, meg is lepődtem, hogy masszívabbnak tűnik a Trabi ajtaja, míg a Swift vagy két, max 3, vékony préselt acéllemezből áll.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58319) Degeczi válasza Sinkapeter (#58317) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Asszem volt egy B opciós terv műanyagra, de végül egy Lotus alvázra készült a rozsdamentes kasztni, pl. itt látható amint leemelik róla.
(igen, az első kommentelő itt is azt írja, h az ő példányán is elrohadt az alváz. De a kasztni rozsdamentes)

[ Szerkesztve ]

(#58320) Gabesz87 válasza Sinkapeter (#58317) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez itt egy light-os egész napos (ajtó)szerelő nap volt: :-)

Na nem offolok tovább, nem topic téma. Sorry

(#58321) #40553216 válasza concret_hp (#58185) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Lidlben csütörtöktől lesz, zacsi meg most van dögivel. Van sous vide rúd is.

#58193 Piftuka
Ez nem a porszívó, hanem a porzsák hibája.

[ Szerkesztve ]

(#58322) #40553216 válasza ribarszki (#58237) üzenetére


#40553216
törölt tag

Lehet, a porzsákok minősége erősen szóródik.
#58289 Piftuka
A spleen lett az általános életérzés? Vagy mitől lenne egy Mielénél a 2-3 év után minden nap ajándék? Miele-szervizben dolgozol, minden második gép széthullik 2-3 év után?

(#58323) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Pára/szagelszívót szeretnék venni, de egyáltalán nem értek hozzá, nem tudom milyet kellene. Tudnátok ajánlani pár típust mondjuk 30 ezerig (60cm)? Mire figyeljek, milyet ne vegyek semmiképp?

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58324) st6969 válasza zsiz (#58323) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
annyit tudnék javasolni, hogy mindenképp vezesd ki a szabadba, méghozzá 150mm (de min. 125mm) átmérőjű, lehetőleg műanyag légtechnikai csővel (de a semminél az alumínium kihúzható is jobb). A Cata-nak biztos van tapasztalata a szagelszívó gyártásban, a többit nem ismerem. Ha fér, legyen szélesebb, mint 60cm. A kereted szűkösnek tűnik.

(#58325) Piftuka válasza Dluinet (#58310) üzenetére


Piftuka
veterán

A professzionális vendéglátásban minden értékelhető eszköz és berendezés saválló. Nem véletlenül.

Szóval igaza van st6969 fórumtársunknak. Én ezúttal azt nem is néztem, hogy rozsdamentes acélból készült-e a daráló kése és tárcsái, de mivel úgyis használhatatlan volt a berendezés, és visszavittem, már nincsen jelentősége.

"Aquila non captat muscas."

(#58326) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

egy ilyet néztem ki megvételre: Samsung WD80T634DBH/S7 Mosó-szárítógép.
Van valami különösebb probléma vele?

plata o plomo

(#58327) daver88 válasza code1005 (#58326) üzenetére


daver88
aktív tag

A legnagyobb probléma, hogy nem magyar piacos, ezért nincs rá magyar hivatalosa magyar garancia. De ettől még lehet jó gép, de ilyen értéknél én magyar webshopból, gyári támogatással vennék gépet.

(#58328) code1005 válasza daver88 (#58327) üzenetére


code1005
senior tag

eMAG-os, tehát akkor román lehet. A magyaroszágon forgalombahozott dolgokra én úgy tudom kötelező garanciát vállania az eladónak.

plata o plomo

(#58329) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

A kettő közül melyik lehet jobb választás? Vagy ha tudtok ajánlani jobbat, az is jöhet :)

Sharp R843INW Mikrohullámú sütő
AEG mikrohullámú sütő MFC3026S-M

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#58330) st6969


st6969
őstag

Srácok, konyhai robotgépből mi a legolcsóbb, amit meg szabad venni? 1kg tésztát tudjon dagasztani probléma nélkül és rozsdamentes legyen a keverőtál. Bosch MUM48R1 gondolom nem lehet rossz, bár csak 600W-os :F Viszont közel 40k :(( 30-nál többet nem igazán szánnék rá. Szemezgettem ezekkel az Aldi (20k), Lidl-ben (18k) kapható gépekkel, de sok rosszat olvastam róluk. Van valami esetleg, ami 20-30k között ajánlott?

(#58331) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Átfolyós vízmelegítő csaptelepből van valami ajánlott?
5-6 ezer Ft-tól indulnak ezek és láttam 40-50 ezerért is.
Olyan 15-20 között csak van már valami bevált... :B
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#58332) daver88 válasza code1005 (#58328) üzenetére


daver88
aktív tag

Forgalmazói garanciát ad, nem gyári garanciát.

(#58333) #50001664 válasza st6969 (#58330) üzenetére


#50001664
törölt tag

Szia, nekem egy 1100 Wattos Philips volt, de hamar beadta a kulcsot. Étteremben Krups-sal dolgoztunk, azt bírta a kiképzést, pedig néha a gyakorlatozó fiatalok megtúráztatták rendesen.
Talán annak az olcsóbb árkategórája?

(#58334) Piftuka válasza evilskati (#57623) üzenetére


Piftuka
veterán

Nos, Trotect lett. Egy másik típus.

A bekapcsolásnál furcsa búgó hangja volt a ventilátornak, és rögtön azt követően égett szag, majd füst jött belőle. :( Kirántottam a konnektorból, nehogy kigyulladjon.

Nem bíztam meg a csere termékben, így visszakértem az árát. Amit korrektül vissza is fizettek.

"Aquila non captat muscas."

(#58335) Dluinet válasza Piftuka (#58334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aldi-ban most hasonló van 6000-ért.
De az nem füstöl.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58336) T J válasza Piftuka (#58334) üzenetére


T J
tag

Nekem volt egy midea "30l/nap". Szép és jó gép volt, gyűjtögette a vizet, de azt vettem észre, hogy egy szellőztetéssel ugyan annyira lement a páratartalom, mint amennyire a párátlanító órák alatt leküzdötte. A szárítógép megvásárlása után meg már feleslegessé vált.

(#58337) st6969 válasza #50001664 (#58333) üzenetére


st6969
őstag

A Krups se olcsó :(

(#58338) Gömbike válasza Bdanyy (#58329) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én inkább ezt venném meg ebben az árkategóriában: [link]

Nézegettem az Aeg-et élőben, de nem jött át. Ezért Samut vettem kerámia belsővel.

Ha akkor lett volna, akkor a belinkelt gépet szereztem volna be. Tulajdonképpen ez egy Wh,. A wh számomra egy terméket tud kimagasló minőségben megcsinálni, az a mikró. A többi terméke Európában ipari kacat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58339) Bdanyy válasza Gömbike (#58338) üzenetére


Bdanyy
addikt

köszi!

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#58340) Zeki válasza nightzone (#58315) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jobban jársz, ha nem veszel, hanem bérelsz profi gépet a karchertől, vagy egyéb kölcsönzőből.

(#58341) Zeki válasza st6969 (#58337) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amit te akarsz, az nincs olcsón. Ennyi.
1 kg tésztát gyúrjon, ahhoz erő is kell, meg hogy ne full múanyag legyen belül, mert hamar kikopnak a fogaskerekek.

(#58342) code1005 válasza daver88 (#58332) üzenetére


code1005
senior tag

Sajnálom, pedig nagyon jó áron van, hasonló tudásút se látok ezen az árszinten. Egyébként LG vagy Samsung? Valamit kéne vennem, mosó-szárítót egyben, a jelenlegi (Ariston) már nem sokáig húzza, a szervizére meg már nem akarok költeni. Az 1400-es centrifuga mindenképp kellene, a gőztisztítás papíron nagyon jónak tűnik és a wifi-s kapcsolat is jó lenne, ja meg legalább 8/5kg-os gép legyen.

plata o plomo

(#58343) (ex)Cat válasza Gömbike (#58338) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem egy átlagos gép az biztos! De a méretei sem... 53 cm mély... :o
Egyébként melyik Samsungot vetted? Ill bocs... de mi az a Wh?

[ Szerkesztve ]

(#58344) pjen válasza (ex)Cat (#58343) üzenetére


pjen
félisten

Wörpul. :)

(#58345) Nagya21 válasza Bdanyy (#58329) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Pénteken vettem az Aldiban Ambiano márkáju mikrót hasonló paraméterekkel, mint az általad linkelt 2, de 3 év garival.
44k volt az ára.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58346) Nagya21 válasza Gömbike (#58338) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ennek a Bauknecht nek viszont nem savállo a belseje.
De tény, hogy a wiccpul mikróban nagyon ott van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58347) nightzone válasza Zeki (#58340) üzenetére


nightzone
aktív tag

Erre jutottam én is.

(#58348) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy mélyhűtő (függetlenül a márkától) hőfokszabályozója a -18C° feletti hőmérséklet helyett pl -12C°-on kapcsolja be a kompresszort és visszahűti -18C°-ra.

Nem veszélyes ez az élelmiszerekre vonatkozóan, mert a tartósítás megkövetelt hőfoka -18C°, tehát így laikusan mivel egy megadott tartományban dolgozik a kompresszor én szerintem a visszakapcsolási hőmérsékletnek legalább -18C°-nak kellene, hogy legyen!?

A másik kérdésem maga a hőfokszabályozó aminek több állása is van, a neten talált infók alapján nincs értelme feljebb tekerni nagyobb állásba nem fogja jobban lehűteni, akkor mi a célja?

[ Szerkesztve ]

(#58349) Gömbike válasza (ex)Cat (#58343) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem is átlagos ( csak melegítésre használt) használatra való.

Bár nekem az átlagos mikró használatba beletartozik a péksütemény sütés, hússütés, krumplisütés, kolbászsütés, stb.

Kivált pl. forrólevegős fritőzt, szendvicssütőt, meg hasonlókat.

A Samu gépem Mc28m6075cs [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58350) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Ravettem magam egy Miele porzsakos porszivo megvasarlasara. Alapvetoen anyagi okok miatt a ezt a C2-t neztem ki magamanak, de lattam, hogy nem olyan sokkal tobbert van ketfele C3 is: SGDF3, SGDF4.
Megeri a plusz 10-13e ft a C3-ert? Egyaltalan mi a kulonbseg az SGDF3 es 4 kozott? Semmit nem talaltam rola.
Gondolkodtam meg a parkettafejes C2-n is, mert nalunk szinte csak parketta van meg padlocsempe, de amazon.de-n szetalaztak paran azt a fejet, hogy kb masfel evig tart es szetmegy. Lattam, hogy itt is mindenkinek azt ajanlottatok itt. Van, akinek szetment az a fej?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.