Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) BBéci válasza pjen (#58250) üzenetére


BBéci
titán

Asszonyok... ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58252) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Keresek minél egyszerűbb vezérlésű micrót, aminek a belseje inox.
Ha valaki tud valahol, az légyszi írjon.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58253) Dani_kp válasza Piftuka (#58175) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én ma elmentem az aldiba és vettem is egyet.

Ki is próbáltuk és gyorsan átmentünk vele az egész házon és az első benyomásom a gépről nagyon kellemes.
Kellően erősen szív, viszonylag csendes és az a forgó kefe sokat rásegít a porszívózásban, igaz a takarítás végeztével érdemes minden alkalommal kiszedni és leszedni a feltekert hajszálat, de ennyi úgy gondolom belefér.
Kő, pvc és padlószőnyegen és jónak bizonyult, az a 30-40 perc fokozattól függően elég is egy gyors takarításhoz nálunk a 105 m2-re.
De majd az idő előrehaladtával majd látjuk mennyire válik be, de eddig kellemes csalódás, főleg ennyi pénzért. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#58254) Csabroncka válasza Met (#58246) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valószínűleg csak el van tömődve a beömlő nyílás. A szolenoid szelep előtt van egy szűrő betét amit ki tudsz venni és kitakarítani, ehhez csak le kell venni a beömlő csövet.

"in medias res"

(#58255) HollywoodBoy válasza HollywoodBoy (#58225) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Közben válaszolok magamnak, amíg nem érkezik valamilyen másik javaslat/tapasztalat, hátha hasznos lesz még valakinek a jövőben ez a kis szösszenet aki 200K körül keres mosogatógépet.
Amik nekem fixen számítanak, azok a következők (prioritási sorrendben):
~60cm-es modell
Teljesen beépíthető
Min. 12 teríték
Automatikus ajtónyitás
A+++

Figyelembe véve ezeket a szempontokat, és összehasonlítva a Gorenjének a legdrágább (~200K) mosogatógép modelljét (legalábbis itt az országban nem találtam drágábbat) egy ~200K körüli Bosch-al, a következőre jutottam:

Bosch PRO:
Német termék
Home Connect (bár nem hinném, hogy használnám)
Ajándék Finish csomag (most legalábbis, remélem kitalálnak valami jobb promóciót karácsonyra)
Most épp kb. 8K-val olcsóbban beszerezhető (az árukeresős linken ez a forrás nem látszik)

Gorenje PRO:
1 évvel több gyári garancia
10 év motorgarancia (mostani promóció)
16(!) terítékes (3-mal több mint a Bosch)
Rozsdamentes acél belső
1-el több program lehetőség (ez nem igazán foglalkoztat)
Egy ECO program majdnem 3L-el kevesebb fogyaszt
5dB-vel halkabb

A következő szintű Bosch ami most ~20K-val drágább (mint a Gorenje) a következőkkel tudja többet, mint az előbbi Bosch:
+2 program (Kimélő, és még 1 fajta hőmérséklet)
Rozsdamentes acél belső
És ez már Serie 6-os (jelentsen ez bármit azon kívül, hogy újabb gyártmány)

Amit viszont nem igazán tudok összehasonlítani láthatlanban, az a belső variálhatóság. Egy picit talán a Bosch ebben jobbnak tűnik, de ezt nem tudom megmondani biztosra tapasztalat híján... :F

Konklúzió:
Ha hajlandó lennék ~20K-val többet fizetni a jobb Bosch-ért, akkor +1 év garanciát (nem beszélve a Gorenje motor garanciájáról), és +3 terítéket vesztenék - csak hogy a számomra fontosakat említsem. Cserébe nem buknám a Home Connect-et, +1 programot, és a Német minőséget. Ezek alapján jelenleg a Gorenje felé hajlok... Mit gondoltok? :R

[ Szerkesztve ]

(#58256) mzso


mzso
veterán

Helló!

Szerintetek a Lidl féle forró levegős fritőz mennyire jó/nem jó? (Gyakorlatilag kapható, máshol más néven?)

Az hogy az "ajánlat kezdete: 11.23" az a gyakorlatban meddig tart? Egy hétig? (Vasárnap 24:00-ig?)

(#58257) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Infrapanel 8-10 nap, napi 3-4 óra használat után így néz ki. Jó büdös égett szag lett az egész házban, erre keltünk fel...
[kép] , [kép] , [kép] , [kép]
Vaterán vettem újonnan, de csomagolás sérülten. Fél év garanciát írt az eladó, kíváncsi vagyok mit fog reagálni... :W

(#58258) (ex)Cat válasza #04441088 (#58257) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ez elég durva basszus. Majd írd már meg mi lett a vége, mert én is ilyesmit tervezek venni. Milyen teljesítmény, típus?

(#58259) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Szeretnék én is boldog akkumulàtoros porszìvó tulajdonos lenni. Kétszintes családi házhoz szeretném,ahol többnyire kemény feluleten lenne hasznàlva,illetve van pár darab nagyobb méretű szőnyeg is. Tudnàtok segíteni milyet érdemes venni? Ahogy olvastam a dyson márka az etalon ebben a szegmensben?

(#58260) Morris válasza Viiktor1989 (#58259) üzenetére


Morris
veterán

only a dyson works like a dyson ;] :DDD

(#58261) Teaway válasza mzso (#58256) üzenetére


Teaway
veterán

Az akciós újság szerint 11.25. szerda

Nincs itthon csokid??

(#58262) E.Kaufmann válasza mzso (#58256) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Aldiban is szokott lenni, legyen minél nagyobb a térfogata, 3 lici alatt nem is érdemes venni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58263) T J válasza Emu (#58169) üzenetére


T J
tag

Nagy-méretű zónán lehet problémamentesen és gyorsan sütni palacsintát az indukcióson is.
Kis méretű zónánál (rezsó) szenvedtem én is, mert a közepe már megsült, a széle még nyers volt. Ezért kis fokozaton kellett sütni, hogy az edény falának legyen ideje elvinni a hőt a szélekre is, ahol a zóna nem melegíti. Nagy zónán (főzőlap) ez a probléma nem áll fenn, nagyobb fokozaton is mehet, fele annyi idő alatt megsül, és egyenletesen.

Arra kell figyelni, hogy a mágnesezhető felület is fedje le a serpenyő alját egyenletesen, és a főző zóna is legalább akkora legyen, mint ez a felület.

[ Szerkesztve ]

(#58264) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Üdv

Porszívót keresek, parketta, szőnyeg, és járólap vegyesen.
Nem szeretnék vagyont kifizetni érte.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#58265) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a philips akkumulátoros porszívóval kapcsolatban?
Ezt a két modell-t néztük. Igazából az érdekelne, hogy tényleg jók-e illetve a drágább megéri?
Azért néztük csak philips-et mert ebben van nedves tisztítás is.

Mivel az egész lakás járólapos ezért gondolkoztam el egy ilyen vásárlásán.

[Philips FC6409/01 PowerPro Aqua]
[Philips FC6729/01 SpeedPro Aqua]

[ Szerkesztve ]

(#58266) Piftuka válasza BBéci (#58247) üzenetére


Piftuka
veterán

Ugyanezt vettem én is a második Philips után. :K

Csak az én gyapjú, perzsaszőnyegemenakadt a feje, ezért odaajándékoztam a testvéremnek. Nála azóta is üzemel kiválóan. Ez egy remek porszívó. Nem megy mellé a por a zsáknak, és kellően tele is lehet szívni azt.

Hogy miért vettem Philips-et, azt már fentebb leírtam. Az első "sokat kapott", 5 évig bírta, jó volt. Adta magát a második. Az sajnos hamarabb elromlott. Akkor vettem inkább az Electrolux-ot.

Mivel nálam rengeteg a szőnyeg, adtam még egy esélyt a Philips-nek. Mivel az a harmadik már csak bő 2 évig bírta, többé nem veszek.

Amúgy sajnálom, mert most már, hogy a MIELE porszívóval is van tapasztalatom, elmondhatom, hogy a Philips TriActive szívófejnél jobbat szőnyegre még nem gyártottak. Siklik a legnagyobb szívóerő mellett is, kiváló hatékonysággal szívja a port, miközben kíméli a kényes szőnyeg szálait is.

"Aquila non captat muscas."

(#58267) Piftuka válasza Dani_kp (#58253) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Milyen megoldású a porszűrő benne, és a szívótere? Lehet hozzá kapni tartalék papírszűrőt? (Ha olyat használ...)

"Aquila non captat muscas."

(#58268) dni válasza E.Kaufmann (#58239) üzenetére


dni
őstag

Köszi a tippet, sajnos tapasztalatot nem nagyon találtam ezekről. pl a TheWirecutter micro ajánlót átfutva nincs különbség az általuk tesztelt mikrók melegítése között egyenletességet, teljesítményt tekintve. A Pana inverteres valamivel jobb mint egy "normál" mikro, de ott sincs ég és föld különbség.
Ma reggeli vásárláskor láttam azonban az Aldiban egy 4 in 1-ben mikro, grill, forrólevegős kombi gépet. Átfutottam a használatit, de abból sok minden nem derül ki.
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? [link]

(#58269) d@minator válasza Met (#58246) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor kellene ilyen hangot adni amikor nem jön a víz. Nincs eltömődve a szűrő esetleg?

(#58270) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Milyen szép lenne itt az élet, ha sok potenciális porszívó-vásárló használná a keresőt, de ha nem is használja, akkor legalább visszaolvasna 100 hozzászólást.

Qrvára unalmas ugyanazt a kérdést századszorra olvasni itt :W

A kérdésem az, hogy nincs valami funkció arra, hogy azokat a hsz-eket, amelyekben szerepel a "porszívó" szó, azokat automatikusan elrejtse :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58271) E.Kaufmann válasza Donki Hóte (#58270) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Se mosógép, se porszívó? Minek vagy itt egyáltalán? ;]

Tiédetis:
Én amúgy egy emagos Zilan-t ajánlottam volna, nyeles porszívójuk volt tavaly ilyenkor 10 körül, igaz gyenge anyaghasználat, de nagy erő és kis helyigény, kis lakásba ideális, viszont mostani típusoknak megnyomták az árát, ha most is olyan gyengus az anyaghasználat, akkor nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58272) ggeleven válasza Donki Hóte (#58270) üzenetére


ggeleven
őstag

Én is porszívó miatt jöttem a topicba, de csak azért mert jobbat nem találtam. Hol tegyük fel akkor ezeket a kérdéseket, ha nem itt? :)
Egyébként azt a véleményt osztom, hogy keresni kell, kutakodni kicsit, hogy legalább a legalapvetőbb dolgokkal már tisztában legyen az ember. Egy általános "milyen jó porszívót ajánlanátok?" kérdésre nem lehet válaszolni.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58273) #04441088 válasza (ex)Cat (#58258) üzenetére


#04441088
törölt tag

Könighaus P1000W.
Eddig semmi jó. Hívtam a céget, hát ők még nem nézték az emaileket, de ez két órával ezelőtt volt. Azóta sincs válasz. A Vatera viszont visszairt, hogy az eladó fél év garanciát vállalt rá, ha kotsog lenne van valami biztonságos vásárlás program, aszerint kell eljárni, feljelentést tenni ellene stb.

(#58274) koxx válasza Donki Hóte (#58270) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért van ez a topik, mégis hol tegyék fel a kérdéseket, a milyen alaplapot vegyek topikban :F persze a kereső használata alap kéne, hogy legyen.

(#58275) Tiédetis válasza Donki Hóte (#58270) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Akkor ne olvasd.
porszívó szóra keresve, ennyit hoz fel...
4271 találat

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#58276) Tiédetis válasza E.Kaufmann (#58271) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Minek vagy itt egyáltalán? ;]

Hozzászólásokat gyűjteni, és még nagyobb rangot szerezni? :)

Na, megoldottan a problémát, tök jó ez a prémium fiók :)

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#58277) Donki Hóte válasza Tiédetis (#58275) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy hónap alatt 150 hsz, vagyis egy nap alatt 3 hsz foglalkozik a porszívók témájával. A gond az, hogy ezek ismétlődő dolgok, amit a keresés kiválóan megmutat :(

#58276 Tiédetis:

17 éve vagyon a PH-n, ezidő alatt nem túl sok hsz-t tettem be azért, hogy rangot szerezzek. Ha elkezdeném, akkor nem ebben a fórumban tenném, ahol egy hsz. csak egynegyedet ér :K

(Ha gyűjteném a hsz-t, akkor a második felvetésedre adott válaszomat külön hsz-be tettem volna, pont úgy, ahogy te csináltad a #58275 és #58276 hsz-eidben :P :P :P )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58278) BBéci válasza Piftuka (#58266) üzenetére


BBéci
titán

"Csak az én gyapjú, perzsaszőnyegemen akadt a feje"
Van olyan szőnyegem, a kárpit fejjel szoktam tisztítani, azzal is csak óvatosan. Ahhoz kellene vennem plüss szalagot, mert az egyik eltűnt a másiknak a fele van meg, mert lekopott.

"Az első "sokat kapott", 5 évig bírta, jó volt."
5 év az szánalmas vicc! 1997-ben vásárolt AEG SUN porszívóm a mai napig kiválóan működik, egy órával ezelőtt az autómat takarítottam vele. A gégecsöve repedt el pár éve, azért vettem az Electroluxot. A csövet textiles szigszalaggal befoltoztam, használható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58279) Emu válasza T J (#58263) üzenetére


Emu
őstag

:R
Most hogy kiderült, a felújítási programban el lehet majd számolni beépített gépeket, így gyakorlatilag el is dőlt, hogy indukciós lesz.

(#58280) Teaway válasza Tiédetis (#58264) üzenetére


Teaway
veterán

Kis költségvetéssel bármelyik Electrolux s-bag® porzsákost, pl. EEG41IW

Nincs itthon csokid??

(#58281) Tiédetis válasza Teaway (#58280) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Költségvetés bizonyos határig rugalmas (60k környékére) azért.
Sencorunk van, ami tényleg jó, de ahogy az ember idősebb lesz, azért emeltről rángatni már nem kényelmes.
Ezért kéne alulra is valami. Átgondolva, nem lenne hátrány a bútorok kárpitját is ha alaposan tudná takarítani. Xiaomi vagy Roadmi akkusokat is néztem, de itt olvastam már, hogy az előbbi nem annyira jó szőnyegre.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#58282) Met válasza Csabroncka (#58254) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, megnézem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58283) Dani_kp válasza Piftuka (#58267) üzenetére


Dani_kp
őstag

Holnap rakok fel képet róla. Van egy műanyag "előszűrő", ami mosható, illetve utána vagy egy finomabb szövetszűrő, ami nagyon jól és könnyen letakarítható kézzel is. Ez ugye nem cserélhető, de szerintem azt is lehet mosni.
A szívóteret nagyon jól kitudja használni, mondjuk nálunk ha átmegyek az egész lakáson vele, akkor megtelik, de végig tudok menni vele egy nekifutással, majd a végén kiürítem és nem tapasztaltam, hogy csökkent a szívóereje.
25-30 perc alatt nem kapkodva kényelmesen végeztem, úgy hogy a szőnyegeknél a 2-es fokozattal takarítottam vele.
Komolyan kellemeset csalódtam benne. :K

4 éve vettünk egy olcsó, hausmeister hm2054-es ([link]) porszívót, akkor nem mélyedtem bele a témába csak gyorsan kellett egy gép. Na de a lényeg, hogy ettől sokkal jobban szív és hatékonyabb így a takarítás, úgy hogy amíg nem veszünk egy rendes porzsákos jó szívóerejű porszívót, addig ez a kis aldis csodát fogjuk használni.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#58284) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hoover MBC 500UV-val tapasztalata van valakinek? Hasonlót keresek mivel ez a modell kifut kb, Euronics-ban lene 20e körül de sajna a pár üzlet amiben elérhető messze van nekem :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58285) pjen válasza szabonagyur (#58284) üzenetére


pjen
félisten

Euronicsnál megrendeled elhozzák a hozzád közeli boltba, de web árúház is van.

(#58286) szabonagyur válasza pjen (#58285) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak boltban átvehető (utolsó darabok).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58287) Teaway válasza Tiédetis (#58281) üzenetére


Teaway
veterán

60 körül (+10%) már rámozdulnék egy Miele C2-re.

Nincs itthon csokid??

(#58288) koxx válasza Teaway (#58287) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyértelműen a legjobb választás.

(#58289) Piftuka válasza BBéci (#58278) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, hogy "vicc".

Ahogyan írtam nemrég, az AEG az olyan volt. :K

Volt. Sajnos csak volt! Az a rossz hírem, hogy a mostani Electrolux porszívód nem fog annyit kibírni. Ahogyan már bármelyik AEG porszívó is.

Én a Miele C2-mben sem vagyok már biztos. 2-3 év... felette minden nap üzemidő ajándék. Nesze neked "szép új világ"!

"Aquila non captat muscas."

(#58290) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy leendő konyhánkba keresnénk gépeket: indukciós főzőlap, sütő, elszívó és mosogatógép. Sajnos a keret nem végtelen, sőt erősen véges igy ennek függvényében kérdezném, hogy mely gyártók, mely termékeit ajánlanátok ár/értek arányban? Illetve főzőlap sütő esetén valakinek van-e ismerete, tapasztalata a magyar gyártmányú evido márkával??

Köszönöm! :R

(#58291) Piftuka válasza Tiédetis (#58281) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha nem szeretnél mindenképpen 60.000 Forintot elkölteni, akkor...

"Best buy": Electrolux ESP754IW Silent Performer - 35.999 Forint

És egy jó vétel: ELECTROLUX EUSC66-SB UltraSilencer - 44.999 Forint

"Aquila non captat muscas."

(#58292) Piftuka válasza Dani_kp (#58283) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszi az info-kat! :R Várom a képeket szeretettel! :K

"Aquila non captat muscas."

(#58293) koxx válasza Piftuka (#58289) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2-3 ev, ugyanmar. Ez nem philips v elux.

(#58294) mzso válasza E.Kaufmann (#58262) üzenetére


mzso
veterán

3+ literesek nem nagyon vannak, és jóval drágábbak.

(#58295) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Teka konyhai gépekkel van valakinek tapasztalata?

Az 5 év gari és mellé a viszonylag jó ár elég szimpatikussá teszi. Főleg, hogy nem sok cég gyárt kompakt (45 centis) sütőt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58296) mzso válasza E.Kaufmann (#58262) üzenetére


mzso
veterán

Aldiban milyen szokott lenni?

(#58297) mzso válasza Teaway (#58261) üzenetére


mzso
veterán

Az újságot nem sikerült megtalálnom, melyik az? A weboldal nem jelzi, hogy véget ért volna

(#58298) E.Kaufmann válasza mzso (#58294) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Aldiban volt 3 literes 17-ért, és egy archív oldal szerint volt még 5 lityis is tavasszal. Anyámnak 2.6-ost vettem, amivel az a gond hogy kevés fér bele és azt is nehezebben járja át a levegő.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58299) Tiédetis válasza Piftuka (#58291) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszönöm az ajánlást, menézem mindet :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#58300) Teaway válasza mzso (#58297) üzenetére


Teaway
veterán

A 47. heti, ami 19-től 25-ig tartott. 26-tól új újság van, és abban nincs már benne. Ettől még az akció tovább is tarthat a boltban, de ennek nincs nyoma az újságban.
SilverCrest fritőz

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.