Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) Zeki válasza Digitalpimp (#58400) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért sokkal halkabb az amcsi konyhagép, mint ezek az olcsóbb egyéb márkák.

(#58402) ribarszki válasza BBéci (#58398) üzenetére


ribarszki
őstag

Eddig évi kb 20x használtuk a Bosch MUM gépet. Arra tökéletes volt, untig elég. Feleségemet viszont májusban elkapta a gépszíj, és 2 naponta félbarna kenyeret süt kovásszal. Muffint, most mézeskalácsot, kiflit.. teljesen rákattant.

Ha kitart nála a 2 naponkénti sütés, akkor évente legalább 200x elő kell vennünk a robotgépet. Ráadásul a kenyérnél 2x dagaszt. Szóval ha tudnám, hogy kitart nála a kenyérprojekt évekig, akkor nagyon jó szívvel megvenném neki a 120ezres KitcheAid gépet a Sparnál. A Bosch is teszi a dolgát, de mindig az az érzésem, hogy szét fog esni. Ráadásul ma tovább ment a dagasztó és fura, égett szaga volt...

[ Szerkesztve ]

(#58403) Piftuka válasza Digitalpimp (#58397) üzenetére


Piftuka
veterán

"Otthonra azért elég horror 230E-ért."

Igen. Akárcsak a 100-150 ezer forintos rúdporszívók, fél milliós LIEBHERR, vagy SHARP hűtőszekrények, a 80-100 ezres fogkefék és villanyborotvák, no és persze úgy kb. bármelyik "MIELE" háztartási gép. :)

Valahogy azt itt sokan mégis (minimum) "elfogathatónak" tartják egy átlagos háztartásban.
Vagy legalábbis ennyire egyértelmű felháborodást nem vált ki egy vonatkozó bejegyzés sem velük kapcsolatban.

Ne érts félre... én egyetértek veled. Éppen ezért engem sem vitt még rá a lélek (és a pénztárcám sem), hogy "KitchenAid" gépet vegyek itthonra.

Bár néhány éve legalább már komolyabban vágyakozom rá. :DDD

Addig is viszont maradok a tészta kézzel dagasztásánál. :) (Mert ezeket a pár tízezres dagasztó gépeket tekintem én igazi pénzkidobásnak.)

"Aquila non captat muscas."

(#58404) ribarszki válasza Piftuka (#58403) üzenetére


ribarszki
őstag

Van aki Miele mosógépet vesz, van aki KitchenAid gépet - mert sokat süt, van aki 400ezres Iphone-t, van aki több százezerért kávéfőzőt és ugyan ennyiért darálót, van aki otthoni hifi rendszert milliókért, van aki Dyson rúddporszívót mert szeret takarítani... Megdolgozott érte, elkölti arra amire szeretné. Drágább gépekkel nyilván hosszú években gondolkozik.

Mi ezzel a gond? Nem tudom értelmezni a hozzászólásod...

[ Szerkesztve ]

(#58405) BBéci válasza Digitalpimp (#58400) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy kitart, de abban biztos vagyok, hogy a dolgát nem ugyanúgy végzi, erről vannak összehasonlító videók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58406) Dluinet válasza Piftuka (#58396) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kenwood milyen hozzá képest?
Eddig a Kenwood-ról hallottam jókat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58407) Csabroncka válasza Digitalpimp (#58400) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagyon sok ilyen dolog van! Aki hitetlenkedik annak csak azt tudom tanácsolni, hogy menjen be egy márkaboltba, próbálja ki, nézze meg tapizza meg.

Itt nem arról van szó - egy csomóan jönnek vele - 100-at veszek az olcsóbból ennyiért.

Magamat röviden úgy jellemezném, hogy a konzervatív fillérbaszó (önismeret - eljutottam ide 34 évesen), ha valakinek nincsen meg rá a pénze az természetesen nem veszi meg a drágább terméket.
Én sem vettem meg anno gépcserekor a Miele mosógépet mert akkor nem volt meg rá a pénzem (nem siránkozok).
Most hogy téli kabátot kellet néznem erősen szívtam a fogam mit vegyek, végül mély levegőt vettem és wellensteyn kodiak-ot vettem, amit rohadtul nem bántam meg. Van aki azt mondja jó a 40 ezres kabát is (volt, szarrá is ment rajtam a "plázás" szövet téli 3 év alatt, kezdve a zsebeivel), én meg azt mondom lóf@szt barátom, BBéci szavaival élve: "a fasorban sincsenek"!

Tehát, ha valakinek nem fér bele a keretbe nem vesz 100 ezres kabátot, vagy 400 ezres mosógépet. Azt viszont nem érdemes állítani, hogy ezek a prémium termékek (nem luxus, az más irány) semmivel sem nyújtanak többet a kommerszhez képest. Be kell menni a boltba és kipróbálni......

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58408) st6969 válasza Piftuka (#58396) üzenetére


st6969
őstag

Nem gondoltam volna, hogy egy kart forgatni ekkora űrtechnika. De elhiszem, hogy a KitchenAid az etalon. Viszont nekem nem hogy 230ezret nem ér, de még 50-et se. Mondom ezt úgy, hogy hetente 2-3x van dagasztás (sajnos...gluténérzékenység).
Akkor inkább marad az a nem bolygós alap tálas mixer. Annak is van dagasztókarja. Nem menő, fél kg-nál többet az se visz, meg tartani is kell...de dagaszt. Lidl-ben vettem asszem 6ezerért.

BBéci: Ez is MUM meg az is MUM. Kicsit más árkategória, nyilván más minőséget is képvisel (műanyag kontra fém fogaskerekek, teljesítmény, kiegészítők, stb...). Itt is vannak szintek, mint a mosógépeknél, 4-től 9-ig. A 4-esre még azt mondom, megfizethető. Az 5-ös már 60 felett indul :N Nektek melyik van?

#58405 BBéci
Inkább fordítva: a dolgát ugyanúgy végzi, kérdés, hogy meddig tart ki :F Nézd csak

[ Szerkesztve ]

(#58409) Arni9010 válasza st6969 (#58408) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én egy pár hónapja benne voltam rendesen a dagasztógépek világában, kizárólag kenyér dagasztásra kerestünk gépet. A legolcsóbb, aminek fém fogaskerekei vannak, a Sencor STM 6350WH. Ez a minimum ami kenyértésztához szükséges, a műanyag belsejűek csak ideig-óráig bírják a nagy terhelést.
Mi végül Electrolux EKM5570-et vettünk, ár-érték arányban ez elég jónak tűnt nekem :)

(#58410) ribarszki válasza st6969 (#58408) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyébként a KitchenAid otthoni USA oldalán nincsenek ennyire elborult árak. [link] 90k körül simán elhozható robotgép. Itt minimum a duplája minden... mondjuk a Sparos akció most viszonylag "jó" 126k-ért..

(#58411) polonic válasza Csabroncka (#58407) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk a wellensteyn kabát egy jó nagy szar. Sajnos azt kell mondjam. Óriási csalódás egy valag pénzért.
Feleségemnek a sok tényleg szar kabát után vettünk egyet. Bíztunk benne, hogy na ekkor ez jó lesz. 3 éves most lett. Több helyen ki van lyukadva az anyaga a kopástól, mindkét karján. Zsebeinél is kopás jelei látszanak. Vízlepergetése megszűnt. Viszont melegnek tényleg meleg, nem fázik keményebb minuszban sem benne.
Garancia azt hiszem egy év. Így jártunk. Kínai vacak ez is.

Na de a Miele-ben eddig nem csalódtunk, semelyik gépben. Hogy háztartási gépekről is írjak valamit.

(#58412) robaGB10


robaGB10
tag

Tudtok ajánlani húsdarálót kb 40000ft-ig? Boschról van itt vkinek tapasztala?

(#58413) arcsin válasza ribarszki (#58410) üzenetére


arcsin
senior tag

Amcsi pénztárcával (hitelkártyával) főleg nem rossz vétel. :)
Tény, a pixel 4a is filléres készüléknek számít usa-ban, nyugatra tőlünk, itthon pedig egyenesen középkat. készülék. Idehaza ami olcsónak számít, elfogadható, csak az indiai piacra is szánt padzsit phone-ok :D)

(#58414) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy Philips Sereies 8000 SpeedPro Max Aqua vezeték nélküli porszívó valakinek esetleg? Van most egy Kärcher MV3 amit teljesen jól szív , de ez a Philips praktikusabbnak tűnik, csak tartok az erejétől a szönyegen található kutyaszőrtöl. Minden véleményt és tapasztalatot köszönök.

(#58415) z123456789 válasza Arni9010 (#58409) üzenetére


z123456789
addikt

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy az itt említett két típus, a Bosch MUM sorozat és a Kitchenaideken kívül minden más felesleges pénzkidobás?
Azért kérdezem, mert apum akar venni jó anyámnak Karácsonyra egy húsdarálós dagasztó gépet (azt sem tudtam, hogy létezik ilyen). Nekünk két lidlös dagasztónk van, heti két kenyér dagasztással egyet már kivégeztünk, ami nem bírt sokat. Egy kis bütykölés után újra munkába állt, de max palacsinta tésztát tudunk keverni vele. A mostani kicsit nagyobb teljesítményű, robosztusabbnak is tűnik, és lassan egy éve bírja ugyanígy heti két kenyér dagasztása mellett. De ugye abban nincs daráló rész. Mondjuk valószínű a pénz fog dönteni, és ha létezik egy dagasztó, daráló nélkül az ajánlottak között, és emiatt olcsóbb, akkor lehet hogy lemondanak a darálóról.
Ja, a keret: "olyan 50000 Ft, ha most egy 10-essel több, az még belefér". :D

(#58416) Toobee válasza z123456789 (#58415) üzenetére


Toobee
veterán

Nem feltétlen. Szerintem most az emagon marha jó áron van a Kenwood KVC3110S, bár úgy tudom ebből is a régi szériák voltak az igazán jók. Azt ne kérdezd, hogy miben tud többet, mint a Kenwood KVC 3100S, ami 75k-tól indul, de 3110S 11,7 kg, még a 3100S csak 7,3. A német Kenwood oldalon 379 EUR.

Leendő apósomnál a Heavy Duty Kitchenaid még amerikából jött, 20+ éve, azóta is ketyeg, pedig aktívan használták cukrászdában, kapott nem keveset. Bármennyire is fájt, végül mi is azt vettünk.

https://barbieripnk.hu/

(#58417) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Limo Bar Edge-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Aldis CO2 palackokkal működik?
Van bármi gixer vele?
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58418) #48613632 válasza Toobee (#58416) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt hiszem, hogy a 3110-hez több kiegészítőt adnak a csomagban, mint pl felcsatlakoztatható mixer. De az alapgép ua.

(#58419) BBéci válasza st6969 (#58408) üzenetére


BBéci
titán

Nekünk ez a MUM van: [link].
Amikor vettük, 7 éve, még nem is hallottam a Kitchen Aid nevet. De biztosan nem adtam volna többet egy ilyen szerkezetért, mert tudtam, hogy nagyon ritkán fog előkerülni a szekrény mélyéről. Ahogy már említettem, összesen nem használtuk 20-nál többször, idén egyszer sem. Pedig feleségem majdnem minden héten süt valamit, aminek az előkészítéséhez befogható lenne. Megoldja kézzel. ;)
Már korábban megnéztem azt a videót és meggyőzött a Kitchen Aid egyértelmű előnyéről. Az kétségtelem, hogy a Silvercrest ár/érték aránya verhetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58420) Piftuka válasza ribarszki (#58404) üzenetére


Piftuka
veterán

Olvasd el, kérlek még egyszer! Hátha... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#58421) pjen válasza robaGB10 (#58412) üzenetére


pjen
félisten

Jó a Bosch,évek óta használjuk.Viszont mosogató gépben nem mosható.

(#58422) BBéci válasza robaGB10 (#58412) üzenetére


BBéci
titán

Van, nagyon jó. 6-7 éve használjuk, ma ugyanilyet vennék.
Ehhez nagyon hasonló: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58423) st6969


st6969
őstag

Tészta dagasztás témában még: Az jutott még eszembe, hogy ha kizárólag tészta dagasztáshoz kellene (az én esetemben igen), akkor nem érné-e meg jobban kenyérsütő gépet választani (csak a dagasztás funkció lenne használva, tehát olyan modell kell, amin ez beállítható)?
A Panasonic gépeket ajánlják, kérdés, ha a sütés maga lényegtelen, akkor vajon más / olcsóbb modell is megteszi-e?

(#58424) mzso


mzso
veterán

Helló!

Hogy lehet növelni a mosogató élettartamát? Mivel lehet kímélni? Most cseréltek benne fűtő elemet (motorral együtt, mert miért ne lenne egybe építve) és lett volna 40 ezer (majdnem az ár fele) ha nem lenne még garanciális ez a sz*r.

(#58425) Piftuka válasza Dluinet (#58406) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát nézőpont kérdése. A márka angol, és régen remek volt a kategóriájában. Kifejezetten a konyhatechnológiai megoldásairól lett híres. Viszont egy ideje már a De'Longhi csoport tulajdonában van.

A "szakik" a mixer részét jobbnak tartják, viszont azon a vonalon ár/érték arányban még mindig a Bosch gépei a legjobbak.

Dagasztógépek között ott van még az olasz SMEG a retro masináival; jó minőség, nagyon rossz ár/érték arány.

Szintén versenyző a "Cuisinart", ami a robotgép kategóriában az általános vélemények szerint jobb, mint a "Kenwood", ráadásul nagyon erős motorral szerelik, viszont ahhoz hasonlóan kb. egy árban van a Kitchenaid hasonló termékeivel.

Viszont tészta dagasztásában a jellemző és elérhető márkák közül mindig a "Kitchenaid" nyer a teszteken. (Bár én itthonra az említett másik 3 bármelyikét is elfogadnám.)

Egyébként erre a feladatra hatékonyabbak a "bolygómozgást" végző berendezések. És ott az intenzívebb rezonancia miatt különösen fontos a súlyos, masszív, fém ház és/vagy asztlahoz rögzíthetőség.

Szerintem az alapján érdemes dönteni, hogy főleg mire használja az ember. Mixelésre, "kutter gépnek", és csak minden szökőévente tésztát keverni felesleges 100-200 ezer forintos berendezést venni, mert annak feléért, harmadáért teljesen korrekt megoldásokat lehet kapni a "konyhás" márkák kínálatából.

A "Bosch" amúgy szvsz jó irányvonal. A drága, félprofi-profi kategóriában pedig megint csak a felhasználás (és nyilván az egyéni ízlés, szimpátia) is kell döntsön.

A "Bosch"-nak is van "Kitchenaid" árban profi szettje, ami dagasztásban nem, de más feladatokban jobb annál.

Az amcsiknak pedig egy rakás olyan márkája van, amiről mi nem is hallottunk, mert csak ott kapható. Abban az országban még mindig rengeteg családi kis- és közép-vállalkozás üzemel minden államban, minden településen.

Ott van pl. "Hamilton Beach" is, ami szintén 100 éves brand náluk, és nagyon népszerű.

"Aquila non captat muscas."

(#58426) pjen válasza mzso (#58424) üzenetére


pjen
félisten

Nem használod.Vagy megfigyeled hogy csinálják és legközelebb megcsinálod te.Anyag áron a fele sincs.

(#58427) E.Kaufmann válasza mzso (#58424) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem bosszankodni, használni kell, amíg lehet. Házi praktikákat ne használj (ecet, házi mosogatószer), legyen benne só meg öblítő, havi egyszer átmosni mosogatógép tisztítóval, és reménykedni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58428) Piftuka válasza st6969 (#58408) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem gondoltam volna, hogy egy kart forgatni ekkora űrtechnika."

Pedig az. A tészta tulajdonságai miatt.

Gondolj bele, hogy a sikér mennyire rugalmas és erős! Elképesztően masszív mechanikus szerkezet szükséges ahhoz, hogy egy viszonylag nagyobb méretű, nedves tésztatömeget már alapból a megfelelő mértékben tudjon folyamatosan szétszakítani, átforgatni, összenyomni, "hajtogatni", pláne, hogy rendszeresen, hosszú távon is bírja mindezt a terhelést.

Én dagasztottam anno nagy mennyiségű pizzatésztát kézzel (és itt ne a "fél kg lisztből összedobok egy kis kelt tésztát este, hogy holnap reggelihez legyen egy kis friss briós" kategóriára tessék gondolni)... A munka végére olyanra dagadt a jobb alkarom, mint Popeye-nek. Mozgatni is alig tudtam.

Minden tiszteletem a pékeké, akik életük során ezt a műveletet napi sok órában, évtizedeken keresztül csak és kizárólag kézzel végezték. :R

Nem véletlen, hogy a modern technikának köszönhetően elterjedtek az arra szakosodott berendezések, dagasztó gépek.

"Aquila non captat muscas."

(#58429) pjen válasza E.Kaufmann (#58427) üzenetére


pjen
félisten

Két gép ment 9-9 évet.Mindkettő motor hibás lett.Se só, se őblítő.A tablettán rajta van milyen víz keménység után kell só.A mostani Gorenje is már évek óta megy.

(#58430) E.Kaufmann válasza pjen (#58429) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ahol elég a tabletta sója....
Felénk a mosogató tálcát és a csapokat is minden nap kéne vízkőtleníteni. Ecetet meg azért nem ajánlottam, mert egy régebbi gépen próbáltam, annak beázott az elektronikája. Nem tudom, van-e összefüggés, de azóta inkább nem kísérletezek, akkor már inkább egy DM öblítő, mint a házi barkács.
Valamint tablettából is olcsót veszünk, és így gazdaságosabb, nem folyik olyan gyorsan a só meg az öblítő, mint amennyivel drágább pl egy ólinvan JAR vagy egy Finish (amúgy az árukon túl semmi bajom velük, tényleg jók, főleg a gél alapúak)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58431) mzso válasza E.Kaufmann (#58427) üzenetére


mzso
veterán

Jó, de a víz keménységét kiemelte a szerelő. Talán nem ártana néha megpróbálni eltávolítani a vízkövet.

(#58432) pjen válasza mzso (#58431) üzenetére


pjen
félisten

A viz keménységére rá tudsz keresni, de a géphez is szoktak adni indikátor csíkot.Én mindkét gép fűtéssel egybe épített szivattyúját kipróbáltam.Forgott és fűtött.Csak nem nyomott.Pedüg látszólag semmi baja nem volt.Egy deka vízkő nem volt rajtuk.

(#58433) E.Kaufmann válasza mzso (#58431) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem a mosogatógép tálcáját, hanem a konyhai tálcát mondom. A mosogatógép fémfelülete vízkőmentes. Ezért is rakok bele mosogatógéphez való sót a regeneráló nyílásba, vagy mi a szutyok az hivatalosan.
Ha alföldi gyerek vagy, akkor tuti kemény a víz, az, hogy mennyire, meg indikátorcsík, ahogy mondták (mi nem kaptunk :W ), vagy tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58434) Digitalpimp válasza Piftuka (#58403) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, mindenki arra költ, ami neki fontos. Viszont a hűtő "éjjel-nappal" megy, mosni, mosogatni, porszívózni, van, aki naponta csinálja, a borotválkozásról és fogmosásról nem is beszélve. Akinek minimális a dagasztási igénye - mint nekem is, évi 30-40 - arra elég egy olcsóbb gép, aki meg házi pékséget üzemeltet a konyhába, az vegyen drágát.

Csabroncka 58407: Nem vagyok én a minőség ellen, csak annak nem látom értelmét, hogy egy olyan berendezésben álljon a pénz, amit havonta max 2-3 alkalommal használok. Elhiszem, hogy szuper a KA., de mint minden ez is felhasználás függő. Meg sajnos elmúltak már azok az idők is, mikor az ár-márka név arányban volt a minőséggel. (A ruha szintén olyan, amire vagyonokat lehet költeni, de valahol felesleges. Ott se csak a minőséget fizeted meg, hanem nagyrészt a marketinget meg a reklámot. )

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58435) BBéci válasza polonic (#58411) üzenetére


BBéci
titán

Wellensteynekről eddig csak jókat hallottam, ezért megdöbbentő, amit írtál. Vagy hamisított, vagy kivételes, selejtes darabról lehet szó.
A vízlepergetés gyengülése normális, annak megőrzéséhez speciális mosószer és impregnáló spray használata szükséges, bármilyen gyártmányú ruháról legyen szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58436) polonic válasza BBéci (#58435) üzenetére


polonic
félisten

Minket is megdöbbentett. Márkaboltban lett vásárolva. Nem sokszor lett kimosva, kétszer. És direkt speciális mosószerrel. A hervisben vett nem tudom milyen softshell dzsekim 5 mosás után jobban pergeti le a vizet, mint az a kabát.

(#58437) BBéci válasza polonic (#58436) üzenetére


BBéci
titán

Akkor passz!
Szerencsére nekem sosem jutott eszembe olyan kabátot venni, inkább a GEOX-okkal szemezgetek. 98 %-ban autóval közlekedem, sem a nagyon meleg, sem a nagyon vízálló nem követelmény. Utóbbi akkor lehet érdekes, amikor viharos szél fúj és nem lehet esernyőt használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58438) mzso válasza E.Kaufmann (#58433) üzenetére


mzso
veterán

Nekem nincs semmilyen csík, meg ajánlás, de gyanítom hogy mészkőhegységben kemény lesz a víz. A regen nyílás meg nem tudom, hogy mi.

(#58439) E.Kaufmann válasza mzso (#58438) üzenetére


E.Kaufmann
addikt


Ahová a sót kell önteni, valami gyantás szerkezet van ott, amit regenerál, reaktivál vagy a ... tudja mit csinál vele a só.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58440) z123456789 válasza Toobee (#58416) üzenetére


z123456789
addikt

:R
Köszi.

(#58441) MiB


MiB
tag

Sziasztok

A következő porszívó szűrőm van: ESF1W Allergy Plus® s-filter®

Ezt megpróbáltam erős, meleg vízsugárral kimosni de semmi nem változott. Van ezzel valakinek tapasztalata vagy úgy általában hogy lehet ezeket a szűrőket kimosni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58442) Toobee válasza z123456789 (#58440) üzenetére


Toobee
veterán

Jutalékot sajnos nem kapok :DDD Akkor úgy néz ki 2 db is lesz a fórumon. Majd számoljatok be róla kérlek. Apámnak hiába küldtem, a Lidl (ide azt írnám fostalicska, de nem akarok megbántani senkit) cuccot vette meg, hiába mondtam neki, hogy finoman szólva is véleményes az a gép.

https://barbieripnk.hu/

(#58443) ribarszki válasza Toobee (#58442) üzenetére


ribarszki
őstag

Mindenképpen, mert még kari előtt odaadom a feleségemnek, hogy próbálja. Ha a héten megjön, akkor már vasárnap. Ha valamiért mégsem tetszene neki, még mindig ott a sparos KA.
De most sokat olvasgattam utána, és elég masszív egy szerkezetnek tűnik. 1000w mindenre is elég. Meglátjuk hogyan dagaszt, igazából az lesz a fontos. Azt gondolom a tesztek alapján, hogy minden rendben lesz. De majd beszámolok róla.
Ennyiért nem tudtam otthagyni... :B

[ Szerkesztve ]

(#58444) Teaway válasza E.Kaufmann (#58439) üzenetére


Teaway
veterán

„A gyanta regenerálása során a kalcium és magnézium ionok leválasztódnak a gyantáról, és helyére nátrium ionok kerülnek. Ez gyakorlatban úgy történik, hogy a berendezés telített sólét szív fel a sóoldó tartályból. A sóoldat gyantán történő átáramlás közben történik meg lényegében a regenerálás.”

Nincs itthon csokid??

(#58445) st6969


st6969
őstag

Vett valaki mostanában (elmúlt 1-2 évben) hőszivattyús szárítógépet?
Tudtok-e ajánlani konkrét modelleket 150k körüli áron? Jó lenne minél jobban védeni a hőcserélőt a szöszök ellen, ha már nem tisztítható.
Nekünk egy Siemens öntisztítós modell van 5 éve, ez (eddig) bevált, de ezt már nem gyártják.

(#58446) arcsin válasza st6969 (#58445) üzenetére


arcsin
senior tag

(#58447) Csabroncka válasza polonic (#58436) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem az egyik ismerősöm ajánlotta ,hasonló modell van 7 éve neki. Igaz Ő felhívta a figyelmemet, hogy a mit mondanak - mosd nyugodtan otthon mosógépben- az felejtsem el, kizárólag tisztítóba viszi 2 évente.

"in medias res"

(#58448) polonic válasza Csabroncka (#58447) üzenetére


polonic
félisten

Na jó, de ha a címke meg a kis könyvében lévő útmutató szerint lett mosva, akkor mégis ki a hibás. Minden úgy volt, max 30 fokon mosva, kímélő opcióval. Ráadásul speckó mosószerrel is.
Adjanak olyan utasítást mellé és varrjanak bele olyan címkét, amin az van, hogy mosni tilos. Csakis tisztíttatni. Akkor aszerint cselekszünk.

[ Szerkesztve ]

(#58449) Csabroncka válasza polonic (#58448) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tök igazad van egyébként, én is ezen a véleményen vagyok...

"in medias res"

(#58450) Plebi válasza Plebi (#58375) üzenetére


Plebi
senior tag

Sziasztok,

Erre tudtok valami választ írni?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.