Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) batagy válasza Batib (#58899) üzenetére


batagy
őstag

Ok, köszönöm nektek, Degeczi-nek is a segítséget.

Úgy döntöttem, nem hívok szerelőt se, gondolom a kiszállás min 5000 Ft, plusz javítás. Annyit nem ér meg.
Már korábban is tervek között szerepelt egy új hűtő, 1 éve nézegettem is már őket. Csak most akkor előrejött ez a kiadás.

A Márkaboltban nézegettem 1 éve, akkor ezeket írtam fel:
Electrolux ERF 1904FOW (40 dB)
Electrolux ERF 2404FOW (40 dB)
Zanussi ZRA 17800WA (40 dB)
Zanussi ZRA 22800WA (40 dB)

noFrost vs nem noFrost dolgot szeretném még átgondolni. Nekem a fő peremfeltétel az, hogy minél csendesebb legyen. Ha gyakran bekapcsol a noFrost ventilátora, akkor az nem nyerő. Mondjuk nem tudom milyen hangos.

(#58902) Degeczi válasza batagy (#58901) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magam részéről biztosan nem vennék már hagyományos elvűt, sokkal jobb a no-frost. Nem csak kényelmesebb, de a légmozgástól jóval egyenletesebb is a belső hőmérséklet, és a pára sem az élelmiszeren csapódik le (hanem a hőcserélőn) ami különösen a fagyasztóban fontos (nem a gyümölcsök fagynak szét), de a normál hűtő-részben is hasznos.

A ventilátorzaj nem szokott vészes lenni, a kompresszor hangosabb. A hálóban (aminek az ajtaját sosem csukjuk) lévő ágytól 3-4 méterre van a nappalinkban egy kétajtós Samsung, de egyáltalán nem zavaró az alvásban (persze a jégkockagyártó funkciója nincs éjjelre bekapcsolva, az tud csattogni, sziszegni ürítéskor)
Persze a gyári értékekkel nem sokra mész.

(#58903) SirKero


SirKero
őstag

Ezzel a szeletelővel van valakinek tapasztalata? Elég a 120W?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#58904) Donki Hóte válasza BBéci (#58872) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így voltam vele én is, soha nem volt mosogatógépünk, teljesen jól elvoltam nélküle. Aztán most az építkezésnél az asszony csak rábeszélt egy nem túl szofisztikált mosogatógépre (BEKO DIN 28431).

Komolyan mondom, hogy az állam leesett amikor az első adag poharat kivettük a gépből :R

Újkorában nem voltak olyan fényesen csillogóak a kristálypoharak, mint a mosogatógépben történt elmosás után. Pedig a 68 percig tartó legrövidebb programot állítottuk be, ami 35 fokon mos (nehogy baja legyen a csiszolt kristálypoharaknak).

Ázsia Centerben 20 Ft-ért adnak darabáron Finish Classic tablettát, vettünk egy nagy dobozzal és átmostuk a teljes pohár és étkészletünket, minden gyönyörű lett :D

Két nap alatt 180 fokot fordult a véleményem a mosogatógépről, ha tényleg tiszta edényeket és csillogó poharakat akarsz, akkor használj mosogatógépet :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58905) Laca1212 válasza BBéci (#58872) üzenetére


Laca1212
őstag

Majd mással ezt a stílust,köszi! 😊

Az meg nem a mi bánjunk ha Te jobban szeretsz kézzel mosogatni ami még szívás is. 🤣

(#58906) Vaze válasza Donki Hóte (#58904) üzenetére


Vaze
őstag

En szeretnek nagyon egy mosogatogepet,de nem tudom hova tenni(nincs hely) :O :O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#58907) Laca1212 válasza BBéci (#58844) üzenetére


Laca1212
őstag

"Két évig használtam olajsütőt"

"Sokszor volt szó itt a topikban olajsütőkről. Nagyjából egységesen negatív véleményeket írtak a hozzászólók.
Nekünk is volt, 10-15 használat után kihajítottuk."

2 évig..10-15 használat... Oké! 🤣

[ Szerkesztve ]

(#58908) mzso válasza Dluinet (#58900) üzenetére


mzso
veterán

Egy extra rács nem segít több rántott húst sütni?

Sokat rázod kavarod a krumplit. Vagy önkeverő?

Nekem nem lett valami jó az eredmény, pedig kevergettem, rázogattam. De a végén némelyik már kezdett égni, de még mindig akadt túl nyers.

[ Szerkesztve ]

(#58909) pjen válasza BBéci (#58872) üzenetére


pjen
félisten

A lustaság nem bűn.

(#58910) Donki Hóte válasza Vaze (#58906) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerencsére mi most építettük a házat, így akkorára építettük a konyhát, hogy minden pont elférjen :)

Az elszívó kivezet a szabadba, van beépített mosogatógép, beépített hűtő (plusz nagy hűtő a spájzban), beépített sütő mellmagasságban, fölötte a mikró, sok szekrény, sok fiók, sok pult, spot lámpák a felső párkányban, LED szalagok a konyhaszekrény felső része alatt, indukciós főzőlap a sarokban 45 fokban elforgatva elhelyezve, mosogató a kertre néző ablak mögött. Mindez belefért 2,8x 2,8 méter alapterületű konyhába, plusz egy 1,3x2,8 méteres spájzba (plusz a spájzban ott van még a kondenzációs kazán is).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58911) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello mindenki!!

Ez jó féle??

[Tefal]

(#58912) Elemental válasza pjen (#58909) üzenetére


Elemental
addikt

A mosogatógép az egyik legjobb háztartási eszköz. Botorság lustaságnak nevezni a használatát.

(#58913) pjen válasza Elemental (#58912) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van,már több mint 20 éve.

(#58914) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk egy ideiglenes mosogatógépet a mosogató alá.
Tudnátok ajánlani típust, márkát? Használtan gondoltam megvenni. Hol érdemes keresgélni (marketplace, jófogás?)illetve van e valami amire érdemes figyelni?

(#58915) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Ha már erre nem kaptam választ, akkor a következőben hátha tudtok segíteni. Az előszobába jól jönne egy akkumulátoros álló/rúdporszívó. Cipőről lehulló kosz, sár és a konyhában morzsa felszedése lenne a feladat padlószőnyegről. Mi az amit már érdemes megvenni ehhez?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#58916) dudi6 válasza dudi6 (#58914) üzenetére


dudi6
senior tag

Esetleg ezek:
Miele , Bosch , Bosch , Siemens , Siemens

(#58917) peppe79 válasza Elemental (#58912) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, igen. Ebből a megközelítésből, a mosógépet és a hűtőgépet is lehetne a lusták kedvencének titulálni. Ugyanúgy zúgnak, morognak, és helyette ott van a sulykoló, meg a jégszekrény. Bár, utóbbihoz valószínűleg már nehezebb beszerezni a jégtömböt, mint anno.

Engem rögtön meggyőzött a mosogatógép, amikor első alkalommal tettem bele a páraelszívó szűrőjét. Kézzel, maró hatású tisztítószer nélkül azt képtelenség tisztára mosni. Ráadásul a mosogatógép nem csak időt, hanem energiát is spórol.

(#58918) (ex)Cat válasza soultrapp (#58911) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mi szeretjük nagyon.

(#58919) polonic válasza BBéci (#58872) üzenetére


polonic
félisten

Arról nem is beszélve, hogy mennyi vizet spórol meg vele az ember.

(#58920) Nagya21 válasza dudi6 (#58914) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem fog beférni, mert a 6-8személyesek 55cm szélesek.
Akkor fér be, ha ennél nagyobb a hely.

Nálam igy van benn, de ez 8 terítékes, a régi (alant)6 terítékes alacsonyabb volt.

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58921) Nagya21


Nagya21
addikt

Naszóva Hogyasszongya!!
Porszívó racionalizálást hajtottam végre!
Eladtam a kitűnő egészségnek örvendő 10-n éves Samu multiciklont, és a müanyagokban kicsit gyengélkedő Delonghi Aquill takarítógépemet.
A Dyson V6-os porszívóval(1-éves volt) anyósomat örvendeztettem meg(tavaly novemberben), és jutányos áron hozzájutottam egy Dyson V7-hez.
Azért a takarítógép hiányzott a repertoárból, beszereztem egy Thomas vizes porszívós takarítógépet.

Így teltek a napok-hónapok, de most karácsony tájékán a vezérhangya csak csak ott motoszkált bennem, milenne ha.....ha lecserélném a V7-et. :-)
Lecseréltem.
Dyson V11 lett.
Gyerekek ez a porszívó egy Brutál (akkusok közötti szívóerőben, és árban is).
Boost módban lezárt nyílásokkal a szívófejen alig lehet eltolni( a Zasszony nem is tudja), félig nyitott nyílásokkal már O.K. ilyenkor 11 perc az üzemidő.
Autó módban 39 percről indít, Eco-t nem néztem(ezen értékek forgófejjel értendők)
A porszívó tud magyarul is, lelkesen kommunikálja ha valami nyűgje van, pl ha leveszed a mosható szűrőt, ilyenkor nem is hajlandó elindulni.

Negatívum(mert ilyen is van):
Ára, (210000huf), fej nagysága(magasságra értem), csatlakoztatott eccájgokkal (mivel a régiekhez képest nagyobb) nehézkesebb használni, súly, mivel nehezebb is (no nem sokkal talán 0.5kgmal) de ezt a női felhasználóknak gond lehet (vagy combosodnak kicsit felkarra)
Érdemes beruházni egy hajlékony csőre, ha a motoros kárpittisztító fejet sűrűn használod.

Ha valami kérdés van szívesen válaszolok.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58922) Degeczi válasza polonic (#58919) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ami szép elméleti szempont, amúgy azonban az áramfogyasztása 150-200l víz árát is simán kiteszi, aminek a töredéke egy kézi mosogatás vízigénye.

(#58923) polonic válasza Degeczi (#58922) üzenetére


polonic
félisten

Ha folyó vízben mosogatsz, simán elfolyhat jó sok víz egy mosogatás alatt is.
Nekünk a havi mennyiség, mióta mosogatógép van, 7-8 köbméterrel lett kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#58924) dudi6 válasza Nagya21 (#58920) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Ajánlott ez a típus? Ez nem kapható, van újabb modellje?

(#58925) Degeczi válasza polonic (#58923) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az veszettül sok: napi 250l víz, pont egy teletöltött kád...
Nemrég mértem: folyóvízzel mosogatva max. 3.5-4l/perc az az átfolyás, ami nálunk kényelmes (még nem fröcsköl) - vagyis ez itt több, mint egy órányi mosogatást jelentene 250 literhez (márpedig 10-15 percnél nem megy el rá több naponta)
Valszeg lehet ott más tényező is, vagy kisüzemi étkezde jellegű felhasználás (de akkor a mosogatógépet sem elég egyszer indítani)

[ Szerkesztve ]

(#58926) polonic válasza Degeczi (#58925) üzenetére


polonic
félisten

Ez van pedig az elszámolásokban.
És bizony azért volt, hogy nem csak 15 percig tartott a mosogatás.
Mondjuk lehet, hogy akkor tájt kezdtünk el takarékosan zuhanyozni, mióta megvan a gép. Erre nem emlékszem pontosan.

A mosogatógép heti 2-szer megy, teljesen megtöltve. És mondjuk fogyaszt 12 liter vizet egy alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#58927) Batib válasza polonic (#58926) üzenetére


Batib
őstag

És most mennyi a vízfogyasztásotok? Kicsit erősnek érzem a 7-8 köbméter megtakarítást.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#58928) ribarszki válasza Degeczi (#58922) üzenetére


ribarszki
őstag

A mosogatáshoz nem kell felmelegíteni a vizet? Vagy hideg vízzel mosogatsz?

(#58929) polonic válasza Batib (#58927) üzenetére


polonic
félisten

Bocsánat, hülyeséget írtam. Mivel itt két havonta van leolvasás és valahogy nem áll rá az agyam. Két hónap alatt volt 8 köbméter megtakarítás. És azelőtt így 20 fogyott a két hónap alatt. Most olyan 12.

(#58930) polonic válasza ribarszki (#58928) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként igen, ezt én is meg akartam említeni.

(#58931) Degeczi válasza ribarszki (#58928) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Á, jó tudni, h Captain Obvious létező személy... :O
Gázkazánnal néhány Ft egy napra. Amikor nincs fűtés, a napi fogyasztása bő fél m3, ami szinte teljesen a fürdésre, főzésre megy el, csak egy apró töredéke a mosogatás.

(#58932) ribarszki válasza Degeczi (#58931) üzenetére


ribarszki
őstag

A gázkazánodnak is van egy fűtőértéke, és ki tudod számolni, hogy hány forinból melegít fel egységnyi vizet. Nyilván itt is van költség és a mosogatógépnél is. Múltkor valaki kiszámolta és kb ugyan annyira jött ki a kézi és gépi mosogatás költsége.
(Ezt a stílust pedig kérlek hanyagold itt, mert itt senki nem szeméyeskedik..)

(#58933) Degeczi válasza ribarszki (#58932) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írtam, h néhány Ft egy napra, nincs mit számolgatni rajta (amúgy okosotthonhoz van kapcsolva a kazán, így látom, h a 48 fokosra állított víz előállításához csak 50% körüli teljesítményen dolgozik).
Van mosogatógépünk, különösen hétvégeken használjuk is, kényelmes - de nem áltatom magam azzal, h spórolna is, ennyi.
(a hideg vízzel mosogató kérdésed után nem igazán értem, mi a problémád)

(#58934) koxx válasza Degeczi (#58933) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha a mosogatógép használata 3x annyiba kerülne az se érdekelne. Nálunk min 1x, de van, hogy 2x megy naponta. A franc se fog kézzel pepecselni. Van amit el se lehet mosni rendesen kézzel.

(#58935) Degeczi válasza koxx (#58934) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindenkinél más... Többnyire ketten vagyunk barátnőmmel, így sokkal egyszerűbb rögtön elmosni amit használtunk. Hétvégén vagy nagyobb sütés-főzés után persze itt is gépbe megy.

[ Szerkesztve ]

(#58936) Digitalpimp válasza Degeczi (#58935) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egyszer dugd be a mosogató lefolyóját, meg fogsz lepődni, hogy az ilyen "ezt a pár darabot kézzel elmosom" mosogatásokra mennyi víz elmegy. A pár kézi mosogatás helyett már a gépet is bekapcsolhatnád. Persze kinek hogy.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58937) Toobee válasza Digitalpimp (#58936) üzenetére


Toobee
veterán

Én úgy látom ezek a 9-10 terítékesek 9-10,5 litert használnak el Eco programban, azt tényleg marha gyorsan el lehet pacsálni. Ráadásul a dobozok az életben nem lesznek tiszták szivaccsal. Szüleimnél, meg a cégnél is mosogatógép van, otthon neki se állok a dobozoknak.

https://barbieripnk.hu/

(#58938) Degeczi válasza Digitalpimp (#58936) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem fogok meglepődni: alább írtam, h nemrég mértem a percenkénti 3.5-4 litert. 2-3 tányér és pohár miatt nem fogom beindítani a gépet, ahogy napokig gyűjteni benne sem.

(#58939) koxx válasza Toobee (#58937) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy poharat vagy edényt se fogsz soha olyan tisztára elmosogatni kézzel mint géppel, ez tutibiztos. Ami olajos zsíros ott eleve sokkal több víz kell, a szivacsot utána lehet is kukázni, hosszú vékony poharat megint nem tudsz rendesen elmosni mert nem fér bele a kezed és még lehetne folytatni a sort. Másrészt a kézi mosogatás nettó időelcseszés, a gépbe be és kipakolás max 5perc.

(#58940) Nagya21 válasza dudi6 (#58924) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha most veszel 6 terítékest, akkor mindegyik néven ugyanazt kapod.
A képen látható eluxot sajnos már nem gyártják, ennek magasabb a belvilága, mint a most kapható 6 terítékeseknek(jobb a belső elrendezése a gépnek)
A 8 terítékesből azért vettem Candy márkájút, hogy a szerelő (ha kell) ne pislogjon rá mint hal a szatyorba, legalább névről ismerje...... :DDD de ezeknél is ugyanazt kapod különböző neveken, mert egy cég gyártja, ugyanúgy mint a 6 terítékest.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58941) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Légkivezetéses és belső keringtetéses üzemmódban is működő bútor elem alá építhető páraelszívót keresek 60 cm-es szélességben. Sajnos jelenleg nincs lehetőségem külső kivezetés kiépítésére, átmenetileg e nélkül használnám, ezért lenne fontos a recirkulációs mód. Ezeket találtam eddig: [link] , [link] , [link] , vagy van ajánlott típus a fenti paraméterekkel?Előre is megköszönném, ha valaki segíteni tudna a termék kiválasztásában.

(#58942) ggeleven válasza middleaged (#58941) üzenetére


ggeleven
őstag

Az utolsó linked nem jó.
Egyébként ez lehet nekem is érdekes lesz, szóval várom a tippeket én is. :) IKEA (1, 2 példa)esetleg?

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58943) pjen válasza koxx (#58934) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#58944) Vaze válasza Donki Hóte (#58910) üzenetére


Vaze
őstag

Konyha nagysaggal itt sincs gond,mert a mi konyhank 4.70X3.10,szal eleg nagy.
Mosogep,huto,fagyaszto,szaritogep van a konyhaban.A gond a konyhaszekreny,volna meg 1 hely,de akkor atalakitast kellene vegezni a konyhaszekrenyen,amit most nem szeretnek.Talan majd 1-2 even belul megoldom,mikor cserelve lesz a konyhaszekreny.Addig kibirom.

Ui..: Ugyis lesz mosogatogepunk :D :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#58945) BB9000 válasza zsiz (#58915) üzenetére


BB9000
senior tag

Az előszobába és a konyhába inkább kemény padló javasolt a padlószőnyeg helyett. A sár, morzsa és egyéb lehulló darabok felszedésére ez nálunk (járólap felületen) nagyon bevált: Karcher K55
Szőnyegpadlóra viszont nem nagyon merném ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#58946) BB9000 válasza middleaged (#58941) üzenetére


BB9000
senior tag

A belső keringetésű "szagelszívó" inkább látvány elem egy konyhában. Használati értéke kimerül a zajkeltésben.
Meggondolandó, hogy megveszed a kivezetőset és amíg nincs lehetőséged a csövön kivezetés megoldására, addig nem kapcsolod be.

(#58947) Laca1212 válasza koxx (#58934) üzenetére


Laca1212
őstag

+1
Na meg kézzel nem tudok olyan meleg vízben mosogatni mint amilyennel a gép csinálja.

(#58948) koxx válasza Laca1212 (#58947) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na arról nem is beszélve :) 65 fok elég necc kézzel.

(#58949) Laca1212 válasza koxx (#58948) üzenetére


Laca1212
őstag

Így van. És az a csikorgás mikor kipakolod a gépből cuccot..valami fantasztikus. Lehet bajom van, de bejön nagyon.. :D

(#58950) Vaze


Vaze
őstag

Ha mar mosogatogep,akkor mi a velemenyetek errol a masinarol? [link]
A normal es a kissebb meret kozott lehet valami kulonbseg,teljesitmeny teren?Ertem ezalatt,hogy a kissebb meretu mosogatogep is kepes ugyan olyan szepen mosogatni,mint a nagyobb meretuek?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.