Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Donki Hóte válasza Morris (#59649) üzenetére


Donki Hóte
veterán

És ez a feature fel van valahol tüntetve a készülékek adatlapján, vagy ez a gyártók belügye, hogy hogyan szabályozzák a teljesítményt :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59652) BBéci válasza pjen (#59643) üzenetére


BBéci
titán

Leírtam, nem jutott el a tudatodig, ezért megismétlem.
Pálinkába nem tesznek cukrot, esetleg a cefrébe, az erjedés elősegítése céljából. Mire abból pálinka lesz, alkohollá alakul.
Tehát a pálinkában nincs cukor!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59653) pjen válasza BBéci (#59652) üzenetére


pjen
félisten

Rendben a cefrébe és a mustba tesznek.

(#59654) polonic válasza pjen (#59653) üzenetére


polonic
félisten

Amelyik cefrébe tesznek cukrot, abból nem lesz pálinka, nem hívható annak. A 2008. évi LXXIII. pálinka törvény szigorúan előírja ezt.
Meg nem innám a cukrozott lőrét. Mi sohasem tettünk a cefrébe cukrot, semmit, csakis azt a gyümölcsöt, amit meg is ennék.
Mégis kiváló pálinkáim vannak.

(#59655) pjen válasza polonic (#59654) üzenetére


pjen
félisten

Ez rendben is van ,de a törvény megjelenése előtt is volt pálinka.Ha elolvasod az álltalam emlitett könyvet ami a törvény előtt jelent meg kicsit mást irnak.

(#59656) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

[Klarstein Vinea] páraelszívóról van valakinek bármilyen véleménye, tapasztalata?

(#59657) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Aeg elektromos fali konvektor hőkorlátozóra lenne szükségem. Meg van a típusszám, de beírva a keresőbe, még csak hasonló találat sincs.
Hogyan lehetne kideríteni, hogy honnan/milyet vegyek bele?

-

(#59658) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Rohnson R-9612 - ről vélemény - tapasztalat?
A furcsa, hogy hasonló ára és tulajdonságai vannak, mint a Trotec TTK 30 E, viszont a Rohnson 45 négyzetméterig ajánlott, a Trotec csak 15 négyzetméterig . :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59659) ThodEE válasza Csaby25 (#59658) üzenetére


ThodEE
őstag

Ezek egymásnak az ellenségei, melyikre van szükséged?

Trotec TTK 30 E : Komfort páramentesítő max. 15 m2
Rohnson R-9612 : Levegő párásító 45 m²-es helységbe

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#59660) Sinkapeter válasza Csaby25 (#59658) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nekem majdnem másfél éve van egy R-9010-es, akkor nagyon jó áron volt. Szerintem nem vészes a hangja, főleg a kisebb fokozaton, de nincs összehasonlítási alapom, aludni tudtam mellette. A 20 négyzetméteres szobában egy éjszaka alatt a szokásos 60-65% körüli páratartalmat reggelre 50 alá tudta vinni. Mostanában nem nagyon kapcsolom be, mert én is a tavaly feltett szigetelés és ablakcsere miatt vettem, hogy biztosan rosszabb lesz a helyzet, de azóta megszűnt a falon a párakicsapódás, a páratartalom nem megy azóta sem a 65% fölé és a penészedés is megszűnt. Persze azóta szárítógép is van, a fürdőszobában hőcserélős szellőző, meg persze a légbeejtők, amik a kandalló huzata miatt rendesen cserélik a levegőt.

(#59661) nagylaci32 válasza Donki Hóte (#59647) üzenetére


nagylaci32
tag

"...Ez akkor zavaró, ha kisebb talpvastagságú edény van rajta, láthatóan lüktet pl. a forrásban lévő víz benne, mert a vékony talp nem tartja a hőt..."

Egy egyszerű 3-5 mm-es vas lemez alátét megoldás tudna lenni a problémára, nem? Ilyet nem tudom, hogy kereskedelmi forgalomban lehet-e kapni, de egy lakatostól szerintem 1-2 ezer Ft-ért tudsz szerezni.

(#59662) #40553216 válasza Morris (#59638) üzenetére


#40553216
törölt tag

Honnan is tudnám…

(#59663) #40553216 válasza Donki Hóte (#59641) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az aszúhoz nem adnak cukrot, az aszúban benne van a cukor, ez az egyik lényege. Az aszú(tésztá)t adják a borhoz. De cukrot a borhoz sem adnak.
Lehet, nem teszi ihatatlanná a pálinkát, de nekem ez ugyanolyan csalás, mint a jégbor. Ha jó alapanyagból szakértő módon főzöl pálinkát, abba nem kell semmi kiegészítő.

#59643 pjen
Akkor mi bénák vagyunk, mert külön cukor nélkül főztünk pálinkát. Szar is lett.
„de a törvény megjelenése előtt is volt pálinka”
Tudod, sokan szó szerint minden szart beledobnak a cefrébe, nehogy kárba menjen a földes, tyúkszaros, penészes, gombás „gyümölcs”, aztán ami kijön a csövön, azt is pálinkának hívják, de ez inkább a kerítésszaggató, fosvahányós kategória.

(#59664) Donki Hóte válasza nagylaci32 (#59661) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Flexem van (na, ja, nem vagyok buzi), kazánlemez van, csak az tart vissza, hogy az indukciós főzőlap használati utasításában 50-es betűmérettel, vastagított karakterekkel le van írva, hogy bármiféle platnit tilos használni a főzőlapon :(

Gyanítom, hogy lehet valami oka a tiltásnak, lehet, hogy csak szabványszöveg, de az is lehet, hogy elrepesztené az üveget...

#59663 tomtyi : Bár lenne évente párszáz hektó olyan "csalós" jégborom, gazdag ember lennék :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59665) Morris válasza Donki Hóte (#59651) üzenetére


Morris
veterán

Sokat keresgéltem, de nem lettem okosabb.
Annak idején amikor én vettem a főzőlapot, olvastam valahol, hogy a fokozatmentes teljesítmény beállítás létezik, de az a sokkal drágább főzőlapok kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

(#59666) mamboo


mamboo
tag

Szombaton elromlott a szárítógép( 3 hónap használat után) e-mailben jeleztük, hétfőn telefonon is bejelentettük és holnap már jönnek is a szervizesek. (electrolux)

[ Szerkesztve ]

(#59667) mamboo


mamboo
tag

ha nem sikerül a javítása akkor adnak csereutalványt. ezt a MM állítja ki?
Ha újat kell vennünk akkor biztos nem ezt választjuk. Más ajánlott típus? ugyan így szabadonálló, 60széles,85magas,63mély lehet. köszi

(#59668) #73959936 válasza ThodEE (#59659) üzenetére


#73959936
törölt tag

Érdekes ez, mert utóbbi csak a mall leírása szerint párásító, a használati útmutató (és az abban leírtak miatt is) páramentesítő :K

(#59669) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok,
a lakásomhoz "járó" ezeréves Siemens mosogatógép megadta magát.
Mi a BB ajánlat a következő paraméterekhez?

-Normális helyen kapható
-Beépíthető
-45 cm széles
-max ~82 magas
-Lehetőleg minél kevesebb olyan extra legyen benne ami elromolhat (pl. tapipad, csini kijelzők)
-Garancia kimaxolása (gyártói, mert gondolom ahogy a hardverpiacon, itt is a vásárló jött ki szarul a kötelező garancia feltételeinek változásaiból...)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59670) peppe79 válasza (ex)Cat (#59656) üzenetére


peppe79
senior tag

"Noname" páraelszívó 50 ezerért, mindenféle műszaki paraméterek nélkül? (IEC légszállítás, zajszint stb?) Én biztosan nem vergődnék vele...

(#59671) peppe79 válasza Csaby25 (#59658) üzenetére


peppe79
senior tag

Hülyeség. Eleve légköbméterrel szokás számolni, nem pedig négyzetméterrel, hiszen más egy panellakás belmagassága, meg más egy polgári lakásé. Az ökölszabály az, hogy a párátlanítási teljesítményt (30°C és 80% RH mellett) felszorzod kb. 5-tel, és úgy megkapod, hogy az legfeljebb hány légköbméteres helyiségbe ajánlott.
Vagyis a Rohnson esetében: 12 liter/nap x 5 = 60 m3. "Normál" 2,6-2,7m-es belmagasságból kiindulva, ez max. egy 22-23 négyzetméteres, egybefüggő helyiséget jelent. Értelemszerűen, két különálló, 11 m2-es kisszoba esetén megint más a helyzet, pláne csukott ajtó, és 'külső' negatív tényezők mellett.

(#59672) (ex)Cat válasza peppe79 (#59670) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem tudtam, hogy ez Noname kategória, sajnos teljesen tájékozatlan vagyok a témában :( Esetleg tudsz ajánlani vmi típust? 60 cm széles, beépíthető, lehetőleg "teleszkópos" kivitel (bár lehet ez a két dolog ugyanazt takarja). Leginkább olyan 30e körül keresnék ha létezik, amit érdemes megvenni.

(#59673) BB9000 válasza peppe79 (#59671) üzenetére


BB9000
senior tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#59674) Dluinet válasza (ex)Cat (#59672) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Trotec vagy Aldi/Lidl saját márkás.
Minimum 5 literes gyűjtő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59675) (ex)Cat válasza Dluinet (#59674) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Várj... nekem konyhai páraelszívó kellene. :)

(#59676) Dluinet válasza (ex)Cat (#59675) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59677) Morris válasza (ex)Cat (#59675) üzenetére


Morris
veterán

Mindegy melyiket veszed abban a kategóriában. Nincs velük gond.

(#59678) Teaway válasza (ex)Cat (#59672) üzenetére


Teaway
veterán

Majdnem írtam, hogy lánynevű elszívókat keress (Cata és Elica), de aztán megláttam a 30e körüli ársávot :)

Nincs itthon csokid??

(#59679) (ex)Cat válasza Teaway (#59678) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ezeket néztem, csak a kíváncsiság kedvéért, de sajnos nem az én árkategóriám.

Bár a Cata-nak vannak 30-40e között is készülékei.

[ Szerkesztve ]

(#59680) #40553216 válasza Donki Hóte (#59664) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, a minőség és a hype között nincs közvetlen összefüggés.

(#59681) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Szabadonálló mosogatógép vásárlás előtt állok... max 150ezer Ft a keret, nem vagyok jártas ebben a témában. Nem fontos a "nagy energia/fogyasztás takarékosság", inkább az anyagminőség érdekel (tartósság szempontjából. Pl. a kerekek nem fognak lecsúszni, stb. Meg a hatékony mosogatás is érdekel.). Ki melyiket ajánl, javaslatok, tippek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Szabolcs

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59682) Sonja


Sonja
veterán

Melyik porszívót ajánlanátok maximum 30eHUF-ig? :F Erős szívása legyen, és minél tovább működőképes. :D Más elvárásom nincs vele szembe. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#59683) Gömbike válasza Sonja (#59682) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azért azt jó lenne tudni, hogy kemény ( kő, greslap, csempe, stb, ) burkolaton, vagy vegyesen, a padlószőnyeggel, esetleg nagyszálú szőnyegen lenne használva.
Elvárásnak jó az ár, de csodákat ne várj ebben a kategóriában. Főleg az erős forintunk miatt.

Ha elmondod hogy mit szeretnél, hol használnád, adnak irányt. Esetleg leírnád, hogy zsákos legyen, vagy sem. De zsáknélkülit az ellenségnek szoktuk adni. Annak is meg van az oka.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59684) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok, ezeket figyelembe véve, tud valaki ajánlani konkrét páramentesítő modellt:

#111844 ?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#59685) Sonja válasza Gömbike (#59683) üzenetére


Sonja
veterán

Padlószőnyeg és parketta. Nem várok csodát, nyílván. :) Ja, és csak porzsákmentes kell!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#59686) ggeleven válasza Sonja (#59685) üzenetére


ggeleven
őstag

Arra kevés őszinte ajánlást fogsz kapni, mert messze nem annyira hatékony, mint egy porzsákos, pláne nem ebben a kategóriában. Nem leszólásként mondom, mert mi is 30 alatt vettünk gépet, szóval ebből merítettem én is. :D Nem nagyon van kifejezetten ajánlott gép egyébként, mert kevés tapasztalat van róluk itt. Nemrég többször írtam egy Rowentáról, de csak azért, mert azt legalább fogtam kézben, de koránt sem biztos, hogy ez a BB a kategóriában (és porzsákos ráadásul ;] ).
Mindenki vegyen különböző típust és írja ide be, hogy milyen. :P

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#59687) Viperator válasza Sonja (#59685) üzenetére


Viperator
őstag

Cikk...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59688) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Hőszivattyús szárítógép 150eft körül mi most a BB? Ezt néztem: ELECTROLUX EW8H357S

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59689) mamboo válasza OPiiPO (#59688) üzenetére


mamboo
tag

Nekünk ez adta meg magát 3 hó után, ma jön szervíz

(#59690) #73959936 válasza OPiiPO (#59688) üzenetére


#73959936
törölt tag

vegyél 1 bosch-t

igaz, drágább :K

(#59691) Nagya21 válasza OPiiPO (#59688) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vegyél bekot 5 év garival....
Nekem eddig birgya.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#59692) Laca1212


Laca1212
őstag

Felültöltős mosógépből mi ajánlott most, mit tudnátok javasolni? Az sem baj ha BB. :D

[ Szerkesztve ]

(#59693) OPiiPO válasza mamboo (#59689) üzenetére


OPiiPO
addikt

jujj :(

+ kovacsen222, Nagya21 - köszi, megnézem őket :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59694) ggeleven válasza Laca1212 (#59692) üzenetére


ggeleven
őstag

Itt csak kompromisszumos megoldások vannak. :D Vagy jó, de drága vagy olcsó, de lehet sz*r. Mi lenne amúgy az árszint? Valami támpont? Méret, gari, max töltőtömeg, csendesség, okos legyen-e? Vagy mik a preferenciák?

Amúgy meg tudod Te: "csakamielehasználtanisakár" ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#59695) Vaze válasza Vaze (#59387) üzenetére


Vaze
őstag

Sziasztok
Tegnap este,hazahoztam szeretet szaritonk ''ikertesojat'' :)
Szepsegenek nem tudtam ellen allni,es vegul megvettem :)
5ev gari es 10 ev a motorra.

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#59696) Viperator válasza Viperator (#59681) üzenetére


Viperator
őstag

Senkinek nincs tippje, javaslata, ajánlata?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59697) Digitalpimp válasza Viperator (#59696) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem a legtöbbször ajánlott Bosch, Neff vonalon nézelődj.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#59698) Viperator válasza Digitalpimp (#59697) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg erről vélemény?

Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59699) Klara_


Klara_
őstag

Az Electrolux ZCX6440 porszivom mara nagyon elfaradt: filtereket cserelni kellene, gegecso kilyukadt. Mivel ismet 10ezer+ amit ra kellene koltenem egy tizeneves gepre, lehet jobb lenne cserelni. Anno padlofejet mar vennem kellett..
Manapsag mit erdemes venni hasonlo kategoriaban (porzsak nelkuli, moshato szurokkel, lehetoleg valos alkatresz utanpotlassal)? Arat nem tudok, ez anno 30.000,- korul volt.

[ Szerkesztve ]

(#59700) Nagya21 válasza Klara_ (#59699) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha ezzel megvoltál elégedve, akkor ennek az utódját. Hasonló áron van, a kinézete ugyanez.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.