Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) Morris válasza gyvince (#58850) üzenetére


Morris
veterán

Van!
Philips sonicare
[link]

[ Szerkesztve ]

(#58852) koxx válasza Morris (#58851) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak ugye ne hagyjuk azt ki, hogy a philipset 2-2,5x annyiba kerül etetni mint az oralb-t.

(#58853) Morris válasza koxx (#58852) üzenetére


Morris
veterán

Hát igen. A fej drága.

(#58854) gyvince válasza Morris (#58851) üzenetére


gyvince
senior tag

Jobb mint az oral-b ?? Nekem azt mondták a kör kefe jobb de lehet nem így van.....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58855) daver88 válasza st6969 (#58840) üzenetére


daver88
aktív tag

Azt honnan vettétek, hogy ugyanakkora? nem ugyanakkora...

Egyik gép sem "akciós", nagyjából ez az áruk már régóta.

[ Szerkesztve ]

(#58856) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Zanussi tűzhelyhez keresnék ilyen thermo elemet, akár 3db-ot is. Ha valakinek van rossz sütője szívesen ki is bányászom akár, minden megoldás érdekel. Köszönöm!

(#58857) Morris válasza gyvince (#58854) üzenetére


Morris
veterán

Igen, jobb! :K

(#58858) gyvince válasza Morris (#58851) üzenetére


gyvince
senior tag

[link] ez alapján nem győzött meg a Sonicer.......:(

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58859) Laca1212 válasza BBéci (#58844) üzenetére


Laca1212
őstag

Teljesen szétszedhető, kevés olaj, mosogatógépben mosható. Semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#58860) st6969 válasza daver88 (#58855) üzenetére


st6969
őstag

Én csak feltételeztem. De hol található infó a dobméretről, ha nem a gyártó oldalán? Vagy ott van, csak elkerülte a figyelmem? :F

(#58861) Morris válasza gyvince (#58858) üzenetére


Morris
veterán

Ne az alapján ítéld meg. Egy hiperszuper fogkefével is lehet rosszul fogat mosni.

(#58862) koxx válasza gyvince (#58858) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez aztán elég semmitmondó videó, milyen fejeket használt, milyen és mennyi fogkrémet? ráadásul elég szar technikával mosta a fogát. Az oralb és a sonicare is rohadt jó, nálunk mindkettő van itthon. A manuális az már régen kuka, sehol sincs hatékonyságban ezekhez képest.

(#58863) gyvince


gyvince
senior tag

Köszönöm következő kérdésem ami az utolsó is kicsit feljebb mentünk az árban funkciók miatt ez [link] vagy [link] ez xiaomi szimpatikusabb a kijelző miatt persze ha a phillips jobb nem izgatt a kijelző......

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58864) Dluinet válasza gyvince (#58858) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem tud fogat mosni elektromos fogkefével.
Legalább a használati útmutatót elolvashatta volna előtte.
De segítek, hogy más ne csinálja rosszul: így a helyes.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58865) #73959936 válasza haten (#58838) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem fogsz csalódni :N

(#58866) flegga92 válasza gyvince (#58858) üzenetére


flegga92
senior tag

Lassan egy éve használom a Sonicare-t fogorvosom tanácsára. Használtam kb 3 éve Oral-B-t akkor évente jártam fogkő leszedésre, majd valamiért átszoktam manuálisra, akkor fél évente kellett. Most voltam megint, nem kellett a fogkövet leszedni. Egy darabig én is rosszul használtam, ide-oda húzogattam lassan, akkor fehéredés megállt egy ponton, majd rátaláltam a #58864 Dluinet hozzászólásában linkelt videóra, és pár hónap alatt szépen kifehéredett a fogam.

(#58867) (ex)Cat válasza #73959936 (#58865) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Elvileg nekem is úton van (lesz gondolom) a [80SL] :)

(#58868) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

A Philips automata kávégépem cseppfelfogó tálcáján keletkezett egy hajszálrepedés, vagy 10 cm hosszan. Pont elég arra, hogy szivárogjon rajta a víz. Mivel, hogyan lehetne ezt leghatékonyabban megragasztani?

(#58869) Gömbike válasza IG55 (#58868) üzenetére


Gömbike
senior tag

Műanyagossal megforrasztatni?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58870) IG55 válasza Gömbike (#58869) üzenetére


IG55
senior tag

Olyanom nimcsen.

(#58871) Gömbike válasza IG55 (#58870) üzenetére


Gömbike
senior tag

Esetleg kétkomponensű ragasztó. A Lidl-ben szoktam venni. Ragasztáshoz én is azt használom.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58872) BBéci válasza Laca1212 (#58859) üzenetére


BBéci
titán

Két évig használtam olajsütőt, nekem ne mutasd be.
Nincs és nem is lesz mosogatógépem, kézzel iszonyú nehéz tisztítani a kosarat. Szinte lehetetlen minden apró rásült részecskét eltávolítani.

Kényelmes a mosogatógép, lusta emberek kedvence. Nekem ne zúgjon, morogjon 2-3 óra hosszat, 10-15 perces kézzel mosogatás helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58873) BBéci válasza gyvince (#58850) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen olyat válassz, amelyik képes a legmagasabb, 48800/másodperces kefemozgásra. Plusz tudja a "3D Cleanig Action"-t.
Rengeteget számít a mozgás sebessége, ezt akkor tapasztalom, amikor az akkumulátor merülése miatt már nem megy maximumon. Sokkal kevésbé hatékonyan tisztít. 2003-óta használok ilyen fogkeféket, van tapasztalatom bőséggel.

Nem neked szól!
Mindig meglepődöm azon, amikor valaki csak 25-30 éves kora után szánja el magát, hogy manuálisról elektromosra váltson. Mire várt mostanáig?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58874) gyvince válasza BBéci (#58873) üzenetére


gyvince
senior tag

tipust tudnál mondani ??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58875) BBéci válasza gyvince (#58874) üzenetére


BBéci
titán

Az enyém 5 éves, a mostaniaknak más a típusszáma, azokat nem ismerem.
Nézz utána, azt vedd, amelyik a legnagyobb rezgésszámúak közül a legolcsóbb. Talán a dobozukra rá van írva.
Pl.: [link], [link], amennyiben hinni lehet a webáruház leírásának.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58876) gyvince válasza BBéci (#58873) üzenetére


gyvince
senior tag

az emberek többsége nem ismeri barátnőm is hogy minek az ott a sima fog kefe 800 ft én is most karácsonyra szeretném magam meg lepni kiváncsi vagyok milyen vele a fog mosás....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58877) BBéci válasza gyvince (#58876) üzenetére


BBéci
titán

Nem találkoztam olyan statisztikával, ami az elektromos fogkefék ismertségét mutatja, szerintem te sem, ezért a "többség nem ismeri" pusztán feltételezés.
Mindegyik drogériában, hiper- és szupermarketekben, LIDL, ALDI, Penny Market, Media Markt, Euronics, Auchan, Tesco, Spar, CBA lehet kapni, ott vannak a manuális fogkefék mellett. Csak az nem látja, aki nem akarja.
Esetleg kis falvakban nem kapható, de a tévéreklámokban folyton nyomják.
Sok éve egyszer nem vittem magammal egy wellness hétvégére, manuálissal mostam fogat. Ég és föld volt a különbség az elektromos javára, amit a nyelvemmel azonnal éreztem. Azóta mindig az úti csomagom elengedhetetlen tartozéka.
Ami szerintem nagyon fontos: nem elegendő az ajánlott 2 perces tisztítás, minimum 2,5 de inkább 3 kell!
Nekem legjobban a cross action fej vált be, de ez ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58878) gyvince válasza BBéci (#58877) üzenetére


gyvince
senior tag

akkor te az Oral-B javaslod ahogy látom :) elsőre azt néztem amiket linkeltél te is aztán írták hogy a Szónikus jobb ezért lett a Xiaomi a kinézett még alszok rá :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#58879) Morris válasza gyvince (#58878) üzenetére


Morris
veterán

Szónikusból philips-et vegyél!
Hidd el, nagyon jó fogkefe!

(#58880) BBéci válasza gyvince (#58878) üzenetére


BBéci
titán

Szónikust csak az ujjaimon, tenyeremen próbáltam, nem győzött meg, maradok a forgó/rezgő/pulzálónál.
Aki azt állítja, hogy bármelyik jobb, az hibázik, mert ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58881) Csabroncka válasza IG55 (#58868) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szia nem tudod (sajnos). Ennek oka, hogy elég kemény műanyagból van és a repedést nem lehet ragasztani. Szóval jófogás vagy esetleg alkatrészek erre

"in medias res"

(#58882) Toobee válasza koxx (#58819) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi! Van értelme Neff S483M50S0E-t venni 200e Ft-ért vagy kb ugyanannyit mennek el ezek a gépek? Inkább fizetek picit többet, mert nem vagyok nagy híve a 3-5 évente eldobjuk vonalnak. Bosch SPI46IS05E volt, amit te ajánlottál, ez 160e normális helyről.

https://barbieripnk.hu/

(#58883) koxx válasza Toobee (#58882) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jo cucc az biztos. Kar, hogy most nem adnak ra +3 ev garit. Furi, hogy 160 a bosch, mi valami 130-ert vettuk tavaly. Neffbol sutot akartunk venni a slide&hide miatt.

(#58884) Gyurike válasza Toobee (#58882) üzenetére


Gyurike
tag

Mi nemrég vettünk mosogatógépet, szintén ez a Neff illetve a Bosch SPI66TS00E volt a kezdeti kiszemelt. Végül a Boschnak a 2020-as utódmodelljét vettük, az SPI6EMS23E -t. Ez már Home Connect képes, az előlapja is kicsit modernebb kialakítású, van belső világítása is. (akciósan ~150k volt). A Neff-et és az általad linkelt Boscht a gyári honlap már nem is listázza, szerintem kifutott és a megmaradt készlet megy ki.
Ha a 200k ársávot pár ezressel át lehet lépni, akkor esetleg a Bosch SPI66TS01E vagy ennek a 2020-as változata az SPI6ZMS35E is szóba jöhet. Ezek már tudnak zeolith-os szárítást is.

[ Szerkesztve ]

(#58885) Toobee válasza Gyurike (#58884) üzenetére


Toobee
veterán

És koxx neked is :R
Ez a technológia megéri a felárat? Okosotthon vonalon még nem indultam el, nem is érzem azt, hogy ezért extra pénzt szeretnék fizetni. Ami a legfontosabb számomra, hogy tartós eszközt vegyek, a beépíthetőségen kívül. A MIELE G 4620 SC BRWS sajnos nem beépíthető. Időben kezdtem nézelődni, május környékén lesz rá szükségem, tehát ráérek bújni az akciókat.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#58886) koxx válasza Toobee (#58885) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor a Neff 2+3-as akcioit figyelgesd, mert 5 ev gyari garival eleg jo deal. Nekunk az indukcios lap ilyen akcioban lett veve.

(#58887) Gyurike válasza Toobee (#58885) üzenetére


Gyurike
tag

Attól függ milyen felárra gondolsz.

A Series 4 és Series 6 között a zajszint a különbség. (mivel megvettük, szerintünk megéri, de szubjektív.)

Az SPI66TS00E és SPI6EMS23E között ~kétezer forint a különbség, szóval szerintem az nem felár. Plusz jó érzés hogy ha nem is most, hanem1-2 év múlva ki akarom próbálni, akkor is tudni fogja a gép. Ez nem olyan overkill-smart, csak gondolom küld egy értesítést telóra hogy áll a program.
Egyébként inkább azért lett választva mert újabb modell, szerintem szebb a panelja. A mosogatótér világítás ha jól tudom csak az újabban van.

A zeolith jópofa lehet, de az már sokba lett volna. Annak nagyobb ~40k felára van, lehet megéri, főleg ha sok műanyag tányért edényt akartok mosogatni.

(#58888) Fr3eWar válasza Gyurike (#58887) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekünk zeolith-os homeconnectes 8-as van. Abszolút elégedettek vagyunk vele, 1 éve megy 1-2 naponta.
Homeconnect annyi, hogy jelez telefonon, hogy ha kész van, jelzi, ha gépi tisztítás szükséges, jelzi ha kevés az öblítő (de ezt mind ki is írja a kijelzőjén a gép maga).
Illetve van egy szerintem felesleges funkció, be tudod állítani mennyi tabletta van otthon, és számolja vissza, mintha te nem látnád, hogy kezd ürülni a doboz.
Ami viszont szuper hasznos és pozitív, az hogy interneten keresztül frissíti az óráját.
Ilyen a sütőnk is, de sajnos a sütő felett lévő kompakt sütő+mikrohullámú gép nem home connect-os (pedig 8-as az is..).
Mostanában is viszonylag sűrűn volt áramszünet, és a mosogatógép is meg a sütő is szuperül belőtte magának az időt, a mikrón marad a kézzel utánállítás.
Mosogatógépnél általában éjszaka indítjuk el, és reggel 7-re van kész, itt fontos az idő, mert nem azt állítod be, hogy hány óra múlva induljon el, hanem azt, hogy mikorra legyen kész.

(#58889) mzso válasza BBéci (#58844) üzenetére


mzso
veterán

Az emberek 99%-a viszont azt használ. És az eredmény is jó, és egyenletesen sül.

Egyelőre nem valami lenyűgöző a levegővel sütés, megráztam kavarta jópárszor, de közel sem lett egyenletes. Ízre sem érte el az olajban sütött színvonalát.

(#58890) (ex)Cat válasza (ex)Cat (#58867) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Aztán mégis csak 78SW lett belőle, de legalább korrektül felhívtak és elmondták milyen szinten sérült a 80SL, nem pedig csak elküldték.

(#58891) mzso válasza st6969 (#58845) üzenetére


mzso
veterán

Lábas/serpenyőből az a jó amelyiknek vastag a talpa és ilyen hupplis az felszíne. A vastagakat általában indukciós tűzhelyekhez csinálják.

A fagyasztottal nem tudom, hogy mi a baj azt ugyanúgy lehet használni ugyanabban amiben a normális hasábkrumplit.

"Talán kipróbálok egy lábasba lógatható fém kosarat."

Én olyanból nem láttam még olyat ami jó. Az lenne az igazi, ha pászosan illeszkedne az edényhez, hogy kevés olaj kelljen, és hogy legyen az alján valami távolságtartás, hogy ne lógjon bele a trutyiba. Ez a kettő soha nem teljesül.

(#58892) Batib


Batib
őstag

Erről a porszívóról mi a véleményetek? Konkrétan ez érdekel, mert most ehhez relatívan olcsón tudnék hozzá jutni. (25k)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#58893) mzso válasza Dluinet (#58848) üzenetére


mzso
veterán

"Még a sült krumpli melegítéséhez is, mert olyan lesz mint a frissen sütött."
Azt erősen kétlem.
Rántott húsból ki lehet hozni valami értékelhetőt?

Konkrétan milyen modellt használsz?

(Vajon a videóban lévő Lidl-ös milyen áron kapható, amikor épp árulják.)

[ Szerkesztve ]

(#58894) mzso válasza Nagya21 (#58847) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm. Érdekes. Ha hamarabb írsz róla, lehet, hogy elgondolkodom ilyenen. (26 ezer még nem olyan nagy ár.)

(#58895) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Lehel 3 csillagos (Automatic feliratos) régi hűtőgépem fogta magát és leengedett. Illetve csak azt látom, hogy olvad a jég, és 19 fok van benne.
Közben már feltörölgettem a vizet és jeget kivettem, száraz belülről. A belső világítása működik (azaz világít).

Viszont elindulni nem akar. Kihúztam konnektorból is, visszadugtam, csavargattam a szabályzót is, de semmi. Világítani világít, de nem hűt. A szabályzó előtte és most is 5-ösön áll (max).

1) Ez most magától engedett le, vagy meghibásodott?
2) Ha magától engedett le, mikor indul vissza?

Kösz

(#58896) Degeczi válasza batagy (#58895) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h nem normális, tönkrement.
Jó esetben csak a termosztát (a szabályzó, amit tekergetsz), rosszabb esetben a kompresszor. Öreg hűtőnél a gázhiány is előfordul, de itt nem valószínű, hiszen attól még hallanád, h próbál dolgozni a kompresszor.

(#58897) Batib válasza batagy (#58895) üzenetére


Batib
őstag

Hány fok van a helyiségben ahol a hűtő van? Mindig itt üzemelt?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#58898) batagy válasza Batib (#58897) üzenetére


batagy
őstag

22-23 fok van a konyhában. Mindig itt üzemelt.

(#58899) Batib válasza batagy (#58898) üzenetére


Batib
őstag

OK. Volt egy tippem, de akkor ez nem az.
Akkor marad: szabályzó, relé, vagy kompresszor. Szerelő megmondja, de valszeg másik kell.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#58900) Dluinet válasza mzso (#58893) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Asszony használja sütésre, én csak melegítésre vagy esetleg magamnak egy személyre krumplit.
Amikor süt én mást csinálok a ház körül, így nincs rálátásom a rántott hús.
De emlékeim szerint készült már benne. Korlátozott a kapacitása, elég kicsi a felület amire pakolni lehet, egymásra meg nem pakolhatod a panírozott húsokat.
1-2 személyre viszont ideális.
Este megkérdezem tőle.

Mömax-ban vette még nekünk az anyós. Egyszerű mechanikus órás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.