Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

Ismeri valaki ezt a gépet ??
[Delimano kitchen]

Egy ilyet használunk jelenleg:
[Sencor]
Hozzá képest milyen lehet vajon??
Valakinek tapasztalat??

(#58602) Digitalpimp válasza soultrapp (#58601) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem ez a gép ugyanaz, mint amit a Lidl-Aldi is árul, csak más a neve. Sőt, Alin is kapsz ilyet.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58603) Digitalpimp válasza rlazol (#58600) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Hajlítsd vissza úgy, ahogy a másik is van. Szerintem a fűtőszálnak a végét tartja, hogy ne lifegjen.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58604) rlazol válasza rlazol (#58600) üzenetére


rlazol
addikt

Továbbra se tudom, mi az, de a dob kiemelésével hozzá tudtam férni és vissza tudtam nyomni kb ahol volt. Most most.
Meglátom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#58605) rlazol válasza Digitalpimp (#58603) üzenetére


rlazol
addikt

Szia és köszönöm!
Valamiért nem láttam, hogy írtál pedig ránéztem párszor miközben dolgoztam. Igen, alaposabban megnézve a fűtőszálat rögzíti. Visszahajlítottam, remélem jól lesz,
Mitől nyílhatott ki?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#58606) mouzrr


mouzrr
őstag

Arukereso.hu-n a porszivoknal a tisztitasi hatekonysag osztalyzas mennyire megbizhato? Pl a Miele c2 szonyegen csak C osztalyzatot kap, mig egy 20 ezer forintos porszivo az osszes kategoriaban A-t.

(#58607) koxx válasza mouzrr (#58606) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semennyire.

(#58608) Csabroncka válasza mouzrr (#58606) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ebből a szempontból sajnos nagyon negatív az árukeresőről a véleményem!

"in medias res"

(#58609) peppe79 válasza Csabroncka (#58608) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, igen. Az meg már csak hab a tortán, amikor a felhasználók 2 hét tapasztalata alapján alkotnak véleményt, update-re meg nincs lehetőség, mint az amazonon.

(#58610) Teaway válasza mouzrr (#58606) üzenetére


Teaway
veterán

A 20 ezres a bekapcsolás utáni percben A-s. Utána C, D, E . . . Z lesz :D
A Miele végig A-s (C-s ???), amíg a zsák tele nem lesz.

Nincs itthon csokid??

(#58611) ribarszki válasza peppe79 (#58609) üzenetére


ribarszki
őstag

Árukereső nagy kedvenc.
"Még nem kaptuk meg, de biztos nagyon jó!" 5*
"Ma kipróbálhattam. Szuperül szív, nagyon erős, szép a színe" 5*
"2 hete várom a porszívót, a telefont sem veszik fel." 1*
"Nagyon jó! Végig tudtam porszívózni a lakást(!!!). Nincs több porzsákra kidobott pénz!!!" 5*

Imádom ;]

(#58612) koxx válasza ribarszki (#58611) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyakorikérdések.hu 2.0 :DDD

(#58613) Teaway válasza rlazol (#58600) üzenetére


Teaway
veterán

Úúú, a jó öreg csavarkötéses üst!!!

Nincs itthon csokid??

(#58614) Zeki válasza ribarszki (#58611) üzenetére


Zeki
nagyúr

2x volt életemben porzsák nélküli gép, igaz nem a drága kategóriából, de soha többet.
Aki azokat dícséri, soha a büdös életben ki nem próbált egy ugyanolyan árú porzsákost.

(#58615) Piftuka válasza BBéci (#58583) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippet! ;) Némileg drágább annál, amennyit szántam, de utánaolvasok alaposabban.

"Aquila non captat muscas."

(#58616) Piftuka válasza adp (#58596) üzenetére


Piftuka
veterán

Én úgy szoktam tisztítani a gépet, hogy egy a fentebb ismertetett 250 gramm-os citromsav kb. felét a mosópor adagolóba öntöm, a többit pedig a dob belsejébe.

Szoktam egy valamilyen rongyot is tenni a gépbe, hogy ne üresen "zötykölődjön", majd elindítok egy rövidített, 90°C-os pamut programot (1.400-as centrifuga a végén). Az 2 óra és néhány perc alatt lejár, és szépen tisztává varázsolja a gépet.

Nincsen arra "receptem", milyen gyakran kell így kezelni a gépet. Függ a mosás gyakoriságától (és típusától), a víz keménységétől.

Ha úgy érzem, hogy a gép nem elég tiszta, akkor a már említett módon egy elég erős citromsavas oldattal - amit kézi permetezőbe töltök - átfújom, majd áttörölgetem a mosópor adagoló "hüvelyét" (az adagoló megy a forró Domestos-os vízbe, vagy citromsavas oldatba ázni), a dob belsejét, valamint a gumiperemet kívül-belül.

"Aquila non captat muscas."

(#58617) BBéci válasza Piftuka (#58615) üzenetére


BBéci
titán

Nézd meg a Graef-eket is, a kávés topikban nagy népszerűségnek örvend. A CM 702 most akciós. [link]
Nekem nem tetszik, mert nem fokozatmentes, de ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58618) Brownn


Brownn
tag

MItől függ, hogy összeépíthető-e egy mosógép és egy szárítógép?
A mosó és szárítógép egyforma széles, viszont a mélységében több mint 10cm-el nagyobb a szárítógép

(#58619) Napfénysüti válasza gilimbgalamb (#58588) üzenetére

Ez nagyon nem normális, ugyanilyen szárítót vettem két hete és nem csinál ilyet.

Més que un club!

(#58620) Nagya21 válasza Brownn (#58618) üzenetére


Nagya21
addikt

Keskeny or nemkeskeny
Mármint a kivitel....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58621) gilimbgalamb válasza Napfénysüti (#58619) üzenetére


gilimbgalamb
tag

A Birielektro.hu -nál vásároltam, nyitva vannak vasárnap is, ezért felhívtam őket. A hölgy miután kedvesen kinevetett, amiért elmeséltem a kikapcsolt állapotban működő szárítógépem, hamar feltűnt neki, hogy nem trefálok...
Holnap hívnak, és elmondása szerint igyekeznek szervíz nélkül megoldani. Kérdésemre cserét tippelt.
Azóta lekapcsolt biztosítékkal vagyok, random felkapcsoltam napközben, meg most este, azonnal amint áram alatt van, elkezd a ventilátor pörögni benne, azt nem várom meg míg felmelegszik újra...
Kapcsolódó Off, ajtó és víztartály nyitva, és így is pörög a gép :W

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#58622) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok
Kineztem 2 db mosogepet, egyik 42l vizet hasznal mosasonkent masok 48at. Amelyik tobb vizet hasznal az szebben is mos? Mindketto A+++ kategoria

(#58623) Morris válasza Brownn (#58622) üzenetére


Morris
veterán

Igazából a hatékonyabb, szebb mosás a víz keménységétől függ.
A lényeg, hogy lágy legyen a víz. A mosópor nagy része vízlágyító.

(#58624) peppe79 válasza Brownn (#58622) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak a mosás -, hanem az öblítés hatékonysága is ugyanolyan fontos szempont (kellene legyen). Ehhez pedig - teljes ruhatöltet mellett - elegendő mennyiségű víz is kell, nem csak az a 40 liternyi "pocsolya". Tegyük fel, hogy kizárólag eco programot használsz (mert ugye a vízfogyasztást ez alapján mérik/adják meg), és minden nap lefuttatsz egy menet mosást. Ha a 6 literrel több vizet használó mosógépet választod, akkor az éves szinten a különbség ~2,2 m3 plusz viz. Ez kevesebb, mint 2e forint...évente. Heti 4 mosásnál már csak évi ~1e forint, heti 2 mosásnál évi ~500 ft. Olyan elhanyagolható a kekülönbség, hogy nincs értelme foglalkozni vele. Egyébként, az én véleményem szerint az a 48 literes vízfogyasztás is elég necces egy mosásra (teljes pamut ruhatöltetet feltételezve).

[ Szerkesztve ]

(#58625) #72042496 válasza koxx (#58556) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért éppen a Dyson V11 (illetve miért csak azt említetted), a Miele HX1 nem hasonlóan jó vajon? Illetve az ezekhez képest olcsóbbak közül a Philips SpeedPro Max, vagy Samsung Jet 75 nem lehet alternatíva? Ezeken kívül is még biztos van olyan típus, amit nem ismerek.

A Miele C3-at szeretném később cserélni. Klassz kis gép, csak nehézkes húzkodni és nálunk a vezetéke is rövid/beakad a sarkokban. Az állót elhelyezni is könnyebb lenne, illetve takarítódugaljak nélkül a lakás is letisztultabb lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#58626) FerNandor válasza Zeki (#58488) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Megpróbálom kideríteni a pontos azonosítóikat és felhívom őket. Bár gondolom vagy nem lesz, vagy aranyáron lesz.
Elég bosszantó amúgy, mert mindkét hűtő jól műküdik, de széttörnek ezek a műanyag ajtók, amúgy is elég rossz a kialakításuk.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58627) pjen válasza #72042496 (#58625) üzenetére


pjen
félisten

Asszonynak van Philips power duó, szereti.Egy órát is megy egy töltéssel.

(#58628) koxx válasza #72042496 (#58625) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs vele tapasztalatom, elég új modell a hx1. Speed pro maxom van itthon.

(#58629) #72042496 válasza koxx (#58628) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a választ. Most visszakerestem; hogyan teljesít a Philips? Megválsz a C2-től, vagy még kérdéses?

#58627 pjen
Köszi, ez biztató tapasztalat. Ide még fél óra is teljesen elég, az egész lakás parkettás. Illetve van (lesz) pár tömött szőnyeg, ahová kell az erő, hogy át tudja tisztítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#58630) ribarszki válasza #72042496 (#58629) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele most ugrott be az akksis, rúdporszívók piacára. Nagyon kevés tapasztalat van a gépről, Amazonon, itt-ott össze lehet szedni pár infót. Nem igazán tudunk róla se pro, se kontra semmit mondani. (Nagyon személyes, szubjektív véleményem, hogy nekem egyáltalán nem tetszik a feje. Túl nagy, és egy nagyon egyszerű kefehenger van benne. De valahogy az egész gép nem jön át..)
A Dyson meg bizonyított sokunknál. Ha a HX1 Miele és a Dyson V11 között kellene választani, biztosan a Dysont venném.
Egyébként én a helyedben vennék egy akksis Xiaomit a kemény felületre, a szőnyeget meg átszívnám a vezetékes Mielevel.

[ Szerkesztve ]

(#58631) koxx válasza #72042496 (#58629) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Röviden: nem venném meg mégegyszer ennyi pénzért. Inkább egy xiaomi, de szerintem gyűjtenék és dyson v10 v 11.
A C2-t meg nem adom el :N jó kis gép, nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#58632) #72042496


#72042496
törölt tag

Jókat írtatok, köszi srácok a válaszokat! :R

(#58633) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali

mosogatógépet nézegetek, szabadonálló kellene, és ~82 cm hely van magasságra.
Electrolux ESF5555LOX - ennél pl azt irja tető aljáig 818mm, szóval pont beférne. Kérdés ezeknek levehető a teteje?

Beépíthető nem jó mert alapból nem terveztek oda butorlapot.

köszi!

(#58634) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Hűtőt (alsófagyasztóst, 3 fiókkal) és kombinált tűzhelyet kéne vennem, szabadonálló mindkettő és szín mindegy, viszonylag szűkös keretből.
[link] [link]
Ezeket néztem ki és adatok illetve tapasztalatok alapján jónak tűnnek. Érdemes valamelyikre még rápótolni, amiért jobbat kaphatok? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#58635) mzso válasza Piftuka (#58578) üzenetére


mzso
veterán

Azt írtad le, hogy elvileg nem tesz kárt a tömítésekben, de miért?
Ennek is, annak is csak a a savassága a lényeg.

(#58636) mzso válasza E.Kaufmann (#58298) üzenetére


mzso
veterán

"volt még 5 lityis is tavasszal. "
Erre van linked? (Kíváncsiságból.)
Az a baj, hogy nagyok nem nagyon vannak. Le kellett volna csapni a 4 literes Tefal-ra 27-ezerért, de nem tudtam, hogy kiugró ajánlat volt úgyhogy nem siettem és már nem volt reggelre. Most meg már jóformán nem is lehet kapni, ahol van ott is majdnem dupla áron.

Kb egy nóném márkájú van még nagy kapacitással most az árukeresőn.

(#58637) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Összeválogattam egy háztartási gép csomagot amire több helyről szeretnék árat kérni. Listaáron kb. 770.000 Ft értékű a csomag. 10 termék összesen, van benne 200.000 Ft-os mosógép, de 12.000 Ft-os turmixgép is.
Mit gondoltok mi lenne a reális/elvárható kedvezmény egy ilyen összegű vásárlásnál? 10%-ban reménykedtem (a végösszegből), de eddig két helyről kértem ajánlatot 4 és 5% kedvezményt adnának "csak". Van esetleg tapasztalatotok, hogy melyik áruházhoz érdemes fordulni egyedi ajánlatért? (Ha szabálytalan konkrét áruházat említeni, akkor elnézést. :B )

(#58638) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Remélem elfér itt, ha nem akkor kérnék egy útmutatást merre induljak.

Van egy közel 6 éves Whirpool felültöltős mosógépünk és bizony ennek is rozsdásodik a teteje, lepattog róla a festék. Mindig nyitva van, kivéve ha éppen dolgozik, ezért nem látszik, de naga a tudat, hogy hogyan néz ki... Arra szeretnék tanácsot, útmutatást kérni, hogy mit lehet vele kezdeni. Gondolom le kell szedni a még pattogni akaró festéket, aztán lecsiszolni és valamivel lekenni, lefesteni.

(#58639) Dluinet válasza HollywoodBoy (#58637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az elejét olvasva akartam írni, hogy 5%-ra számíts.
A végén már leírtad, hogy annyit kaptál.
Sajnos nem fogják olcsóbban adni neked annál, amennyiért ők kapják + rezsidíjjuk.

10-15%-ot akkor kapnál ha 70-100 milliós rendelésed lenne, és a magyarországi forgalmazóval egyezkednél.

700ezer nevetségesen kis összeg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58640) #72042496 válasza HollywoodBoy (#58637) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit előttem írtak, 7-800 ezer forint egy komolyabb/prémium nagygép ára. Engem az is meglepett, hogy 5%-ot ajánlottak erre. :)

(#58641) Gombinyó válasza HollywoodBoy (#58637) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ennek max akkor lenne értelme, ha egy gyártó termékeit válogatnád össze és projekt árat kapna rá a bolt, de szerintem ez nem az a tétel, amivel különösebben foglalkoznának. Már 5% plusz kedvezmény is meglepő.

(#58642) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Van egy Bosch MUM48R1 robotgépem. Gariztatással bárkinek van tapasztalata? Sajnos emag-os, amitől túl sok jóra nem számítok, mert egy okos izzó garija is kb. 6 hét volt, mire megírták, hogy nem javítható.
Maga a robotgép egyébként szerintem túlzottan mozog, egyre szenvedőbb hangja van, úgy érződik rajta, hogy nem annyira fogja évekig bírni. Most kb 1 éves.
A max terhelés amit adtam eddig neki az 800 gramm (500g liszt + 300g víz) tészta dagasztása, 4 fokozatból a maximum 2-esen (a dagasztófejhez azt írja, hogy 1 vagy 2), de mostmár 2-es fokozaton "parán" néz ki amikor működik.
Félek, hogy rámfogják, hogy én nem használtam rendeltetésszerűen, vagy azt mondják, hogy hát működik, hiába van csúnya hangja. Még 1 év gari van rá kb. és bővíthető is még.

Volt bárkinek tapasztalata ilyen kapcsán?

Másik kérdésem: Van egy Pelgrim sütőm, ami már jó pár éves, a gumitömítés megadta magát több helyen (leszakadt a vége, ahol a fém a helyére illeszkedne, így alul lifeg). Lehet kapni ilyet valahol, milyen boltban lenne érdemes megnézni?

Előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#58643) pjen válasza korpicschess (#58642) üzenetére


pjen
félisten

Az Orczy háztartásigép alkatrész árúház a barátod.

(#58644) Gömbike válasza korpicschess (#58642) üzenetére


Gömbike
senior tag

vagy ez : [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58645) korpicschess válasza Gömbike (#58644) üzenetére


korpicschess
veterán

Hú, gyorsak vagytok, köszi szépen! A robotgép téma a legaggasztóbb, mert azt azért használnám, csak féltem mostmár. Évente 30-40k kissé sok kiadás lenne rá.
Még eszembe jutott, hogy a mosogatógépem is elkezdett iszonyú hangos lenni egy fázisban, talán szivattyúzás. Az is Pelgrim egyébként, mindegyik régi már. Nem tudom mennyire érdemes ezekhez hozzányúlni, vagy inkább meg kell várni, míg egyszer azt mondja, hogy elég?! Egyébként szépen mosogat. Meg a sütő is nagyon jó.
Nyilván látatlanban nem nagyon lehet mit mondani, de ha valakinek volt ilyen tapasztalata, ne tartsa magában.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#58646) peppe79 válasza HollywoodBoy (#58637) üzenetére


peppe79
senior tag

"Listaáron kb. 770.000 Ft értékű a csomag. 10 termék összesen, van benne 200.000 Ft-os mosógép, de 12.000 Ft-os turmixgép is."

Napi szinten csinálok egyedi árajánlatokat, igaz, nem műszaki cikkekre, hanem építőanyagra. De amiben sehol nincs különbség: amelyik áru készletének gyors a forgási sebessége, annál ne számíts túl nagy kedvezményre. Hiszen, minek adná az üzlet olcsóbban, ha más meg elvinné ugyanazt teljes áron, akár még aznap? 770 ezer forint műszaki cikkeknél amúgy sem egy olyan egetrengetően magas összeg. Pláne, ha ez 10 db műszaki cikk végösszege, amelyeken vélhetően nem túl magas az árrés sem. Ha egyetlen gépet vennél 770 ezerért, akkor ott talán egy picit több kedvezményt is kicsikarhattál volna. De így...
Mi 7 évvel ezelőtt, amikor beköltöztünk az új házba, és konyhai gépeket vásároltunk, 3% kedvezményt tudtunk kicsikarni az eladóból.

[ Szerkesztve ]

(#58647) BB9000 válasza korpicschess (#58642) üzenetére


BB9000
senior tag

A Bosch kisgépek garanciális szervizelése Budapesten a Királyhágó tér 8-9 ben történik. Szerencsém volt több alkalommal is ott garis ügyet intézni. Udvariasak, de meg kell győzni őket, hogy a te ügyed garanciális probléma. Ha megpróbálnak lerázni, ne hagyd magad! Nekimehetsz az eMag vonalnak is, mert tőlük vetted, de a Királyhágó téren szerintem gyorsabban és szakszerűbben megjavítják vagy kicserélik a gépedet. Az én garis ügyintézéseimet nem írom most le, de pozitívan zárultak. Talán már írtam róluk korábban.
Nekem is van Mum 4 es gépem. Azt még nem kellett javíttatni, de nem egy strapabíró darab. Nyeklik, nyaklik az is. Látványosan szenved tésztagyúráskor. :)

[ Szerkesztve ]

(#58648) pjen válasza BB9000 (#58647) üzenetére


pjen
félisten

Húsdarálót én is oda vittem,gond nélkül, gyorsan megoldották.

(#58649) korpicschess válasza BB9000 (#58647) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi srácok, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan pörög ez a topik! :)
Eszerint akkor számla ellenében lehet hozzájuk is vinni, ez tök pozitív. LG telefonokat gariztattam így a hivatalos szervizben, már holmimmal nem volt még igazán gondom, ott nagyon készségesek voltak, 110%-ra értékelném őket ha lehetne.
Hát nekem is az a bajom, hogy nyeklik-nyaklik, szenved... És már a hangja is más. Rákérdezek lehet náluk, vagy még strapálom aztán gari lejárta előtt valamikor.

Ha már itt tartunk, lenne más Bestbuy robotgép? Én Boschnál dolgozom egy ideje, szóval kicsit oda húzott a szívem, bár bevallom csavarozóból sem IXO-t vettem. :DDD Édesanyámnak vettem most a Tescoban egy akciós Clatronic KM3630-at, az 18k volt, de még nem vette igazán használatba. Lehet, hogy feljebb kell menni árkategóriában jóval, ha megbízhatót szeretnék (vagy lejjebb ha eldobhatósat :D ).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#58650) Gömbike válasza korpicschess (#58645) üzenetére


Gömbike
senior tag

Lecseréltem én balga az 1997-es kombinált sütőnket egy kombi Gorenjére.

Nagyon kár volt.

A Pelgrím a lányomnál dolgozik tovább hiba nélkül és sokkal jobb sütési végeredményt előállítva, mint a Gorenje.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.