Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) Donki Hóte válasza Napfénysüti (#58141) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mond azt, hogy oltári szerencse, hogy Philipset vett :K

Képzeld el, hogy mi lenne akkor, ha mindenki az általad favorizált gyártmányt venné. Minden más gyártó tönkremenne és a kedvenc gyártód készülékei a mostani árszint ötszörösére drágulnának :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58152) pjen válasza Donki Hóte (#58151) üzenetére


pjen
félisten

Jó a Philips, asszonynak van egy power pro duó.Akár egy órát is megy egy töltéssel.A két fokozatú turbó kefe indenhol jól használható.

(#58153) RAiN91 válasza Piftuka (#58019) üzenetére


RAiN91
őstag

Árban kicsit lejjebb menve, sok vélemény van az Electrolux EEG41, EEG42, EEG43 porszívókról, ezek szimpatikusak.
Viszont nem egyértelmű, hogy mi a különbség ezek között, kellhet-e nekem a drágább?
(aztán még otthon is "el kell adnom", mert dizájnra nem bejövős a többieknek, hiába jók :D)

(#58154) st6969 válasza Morris (#58137) üzenetére


st6969
őstag

Ja, várj, ha autót, garázst, és téglaport kell szívni, akkor pont, hogy a hordó alakú porszívót keresd. Lidl-ben szokott lenni 1400W-os (és 1500W-os csatlakozóaljzattal barkácsgépeknek). Talán még most is lehet itt-ott, mert nemrég volt akcióban. Én ez utóbbit vettem, teljesen jó, 30l-es a tartály, lehet hozzá kapni eldobós papírporzsákot (10db 2800Ft Lidlben akció idején, máshol többszöröse), azt is érdemes használni.
Ha beírod gugliba, hogy műhely porszívó, nézd meg a képeket, olyan kialakításút keress.
Viszont ezt lakásba meg se próbáld bevinni (kényelmetlen lesz) :N

(#58155) Sinkapeter válasza Napfénysüti (#58145) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nagy valószínűséggel elírás. Másfél hete vettem egy Beko mosogatógépet, két év volt a honlapon a garancia, telefonon meg is kötöttem a garanciahosszabbító biztosítást. Aztán amikor megjött a gép, a gyári garanciajegyen és a Beko honlapján is öt év volt, a Beko ezt írásban meg is erősítette. Sikerült lemondanom a biztosítást, és azóta ennél a gépnél ki is javították a honlapon. (DEN-38530 WAD)

(#58156) RAiN91 válasza RAiN91 (#58153) üzenetére


RAiN91
őstag

Megtaláltam a különbségeket:

EEG41: alapgép
EEG42: + parketta fej
EEG43: +turbó kefe
EEG44: + még egy féle turbó kefe

(#58157) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok, akkus porszívó "alja" érdekelne (gagyibb)...úgy 18 volt-tól....

Az áruskereső nélkül hol lehet nagyon jó áron elfogadható minőséget venni ?

Ha valaki lát, vagy tud valahol írhat privátot is....

:R

(#58158) Emu


Emu
őstag

Van egy Beko kerámia főzőlapunk (nem tudom milyen, a konyhabútorhoz járt). Korábbi lakásokban mindig gáz főzőlap volt, így elkönyveltem, hogy a kerámia sokkal rosszabb.

Múlt héten voltunk egy ismerőnél hosszú hétvégére, ahol magunknak főztünk. Már akkor meglepődtem, hogy mennyivel hatékonyabb az ottani főzőlap, el is könyveltem, hogy biztos indukciós...még fel nem homályosítottak, hogy az is kerámia.

Azóta nagyon fúrja az oldalamat, és úgy döntöttem a mostaninak mennie kell. Ha van tapasztalatotok, kérem segítsetek, hogy mire kell figyelni főzőlap vásárlásnál, hogy ne járjak ugyanúgy mint a jelenlegivel.

(#58159) Piftuka válasza FattyDove (#58148) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem nekem szántad a kérdést, de a Philips részéhez talán érdemben is hozzá tudok szólni.

Pár hónapja írtam itt, hogy az elmúlt ~10 évben három prémium (~70-80.000 forintos) Philips porszívót használtam el. Ahogyan közeledünk időben napjainkig, úgy bírták egyre kevésbé. A legutóbbi éppen 2 évet futott, majd elromlott a motorja.

A burkolat, a kiegészítők minősége jó volt, a porszűrés hatékonysága hátrafelé szintén, ám a porzsáktérbe sajnos sok por jutott, emiatt nyilván a motortérbe is. (A gép hangosodásán, és meghibásodásán ez mérhető.)

Tőlem megkapták az esélyt, de többé ezek miatt Philips porszívót nem veszek.

Ezek alapján nekem a ~30.000 forintos, porzsák nélküli változatukban sem lenne bizodalmam.

A kérdésed okát egyébként értem, és egyetértek azzal, hogy páran itt a topic-ban sok kérdezőnek rendre drága terméket ajánlanak, pedig az tény, hogy sok bérből és fizetésből élő fórumtársunknak az is nagy szó, ha 10 évente 20.000 forintot ki tud fizetni egy új porszívóra, vagy 60.000-et egy hűtőszekrényre. És ez nem jó.

Másfelől nem annyira egyszerű a történet, mert bár az Euronics és Media Markt oldalán időnként vannak nagyon jó Electrolux gépek, fél árban, vagy 70%-kal leárazva, mint a közelmúltban is, ebben az árkategóriában sajnos már nem az a jellemző, hogy tartós, megbízható, 10-20 évig üzemelő gépet tudjon venni az ember. :(

A tömeggyártott "tartós fogyasztási cikkek" (lassan a jogi kifejezésből a "tartós" jelző törölhető) piacán a legnagyobb gyártók (beleértve az utolsó néhány japán céget is) alapmodelljei is a kínai, olcsósított, recsegő-ropogó, 1-2 év alatt törő-porladó vacak kategóriába tartoznak.

Már a "Miele C1" is már egy gyengített kínai termék (szvsz nem éri meg az árát), a porszívóira pedig már a MIELE sem vállalja az 5 év jótállást. Vajon miért...?

Ide jutott a fogyasztói társadalom. (És nem vagyok pesszimista, de az érzésem szerint ilyen téren lesz még rosszabb is.)

"Aquila non captat muscas."

(#58160) Piftuka válasza RAiN91 (#58156) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Így van. Elnézve az árukat (a magasabb számozásúak csak pár ezerrel drágábbak), ha van otthon sok szőnyeg, esetleg macska, vagy kutya is a lakásban, akkor a 43-ast, vagy 44-est érdemes lehet megvenni.

Csak parkettára, kőfelületre és/vagy kisebb lakásba szvsz elég a 41-es alapgép "kipattintós kefével" szerelt feje is. A 42-es sem innen, sem onnan nézve nem jó vétel.

"Aquila non captat muscas."

(#58161) RAiN91 válasza Piftuka (#58160) üzenetére


RAiN91
őstag

A parketta fej az miért jó?
Mert ha nem annyira lényeg, akkor jó lesz az alapgép, az EEG41.

És akkor beleférne a büdzsébe még egy morzsa porszívó, ami a következő kérdésem:
10k alatt van értelmes? Csak otthonra, ha hirtelen kell valamit felszippantani, pl. a kanapéról.
(lett rendelve egyébként ajándékba karácsonyra egy Xiaomi 70mai autós porszívó, amire írták, hogy átlagon felüli a szívógépessége, kíváncsi vagyok). De ahogy látom 7-8k -tól kezdődnek ezek, pl. ez a Sencor SVC 190 [link]
Vállalható a fenti feladatra, vagy kidobott pénz?

(#58162) EQMontoya válasza Piftuka (#58159) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk a Mielevel tenyleg az irrealis ar a legnagyobb problema.

Siman kiadnam erte egy kozepkategorias gep aranak a masfelszereset.

De ameddig egy nagyjabol azonos tudasu, mondjuk 4 ev garancias AEG-hez kepest mondjuk 3-4x annyiba kerul, addig ez csak egy rossz vicc.
Mert hiaba tartosabb is esetleg annyival, 10+ ev utan akkor is egy elavult vacak lesz, hiaba mukodik tovabb meg ugyanennyit.

Same rules apply!

(#58163) Dluinet válasza EQMontoya (#58162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem a Miele-vel kezdődik az irreális ár.
180-200 ezer forintos gépeknél kezdődik az irreális ár.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58164) Emu válasza Piftuka (#58159) üzenetére


Emu
őstag

Ez most így nagyon rossz hír.

Tavaly ment tönkre a 10+ éves már a megvásárláskor inkább prémium kategóriába sorolt Philips porszívónk. Apósom épp két lakás között volt így megkaptuk tőle kölcsönbe a szinte új Sencor SVC8YL porszívóját. Nálunk a porszívónak napi szinten egyszer 100m2-t kell felporszívóznia, amit ha én csinálok akkor kb. negyed óra, ha a gyerekek akkor duplája (Van kutya szőnyeg parketta minden).
Amit a Philips 10 évig csinált, azt a Sencor 1 évig bírta. Ezen felbátorodva ismét bizalmat szavaztam a Philipsnek és vettünk egy porzsák nélkülit. Ha csak 2 évet fog elmenni, akkor nem érte meg a beruházást, még ha a listaár feléért is vettem.

(#58165) Morris válasza st6969 (#58154) üzenetére


Morris
veterán

Láttam most a Lidl-ben van is pont. 1400W-os. Hordó. Azt hiszem 18k.
Talan jó is lehet. Csak kintre kell.

Tegnap este szétszedtem darabokra az Electrolux ZSPALLFLR porszívónkat és rendesen kitakarítottam. Kapott zuhanyt is. Szép tiszta lett.
Ma összeraktam, tökéletesen üzemel.

A hiba a Ali-s/Ebay-es S-Bag (utánzat) porzsák volt.
Egy rakás szar.
Most gyári benne az összes szűrő és nem porolódik a motor előtti tér sem.
Kár volt spórolni a porzsákon. Főleg úgy, hogy nem is kell belőle sok, mivel a benti részt a Xiaomi Mi robot rakja rendbe.

Ez utóbbit csak tapasztalat miatt írtam le. Hátha segít valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#58166) Morris válasza Emu (#58158) üzenetére


Morris
veterán

Indukciósat vegyél! Nagyon hatékony és gyorsan melegít.

(#58167) tibbike01 válasza Emu (#58164) üzenetére


tibbike01
őstag

Mi lett a baja a kis Sencornak? Nálunk 2 éve megy hibátlanul 2-3 naponta toljuk. Imádjuk.

(#58168) koxx válasza Emu (#58158) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jóféle indukciós lapot kell venni, 100k környékén Neff, Bosch. Kerámiát nagy ívben kerülni. Szinte csak hátránya van a másik 2 technológiához képest.

(#58169) Emu válasza tibbike01 (#58167) üzenetére


Emu
őstag

Mi is szerettük, mert jó szívóteljesítménye volt, és mindezt (az elején) halkan adta elő.

Röviden: minden.

Hosszabban: Először a szívófej adta meg magát, majd a szívócső repedt el hosszában. Ezt még lenyeltem, mert tényleg sokat használjuk (na de egy év alatt???) és szereztem csere darabokat. Majd elkezdett fokozatosan hangosodni (pedig cseréltünk benne szűrőt is többször) még egyszer csak leállt. Utána rendszertelen időszakonként gondolta úgy, hogy neki elég volt és kapcsolt ki. Sikerült előkeríteni a garancia papírját, és ment szervizbe, majd megköszöntük apósomnak, és mondtam, hogy a javítás után nem kérjük vissza :)

@Morris , @koxx: olyat olvastam, hogy az indukciós sokkal nehezebben szabályozható. Pl. palacsintát sütni rajta (nálunk általában majdnem minden hétvégén van) szinte lehetetlen. Ebben mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#58170) Morris válasza Emu (#58169) üzenetére


Morris
veterán

Asszonypajti nagyon finom palacsintát tud sütni rajta. ;)

(#58171) EQMontoya válasza Dluinet (#58163) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos nem 200-nal kezdodik az irrealis ar, hanem a 360-as Euronal.
Nem a gepek lettek dragak, hanem a forint lett szar.
Amikor 280 volt az Eur, akkor is volt 120k egy normalis gep. Azota erre jott 40% inflacio.
(Persze a KSH kevesebbet hazudik, de a szemunknek higgyunk, ameddig a fogyasztasunk jelentos resze import, addig az inflacio nem lehet kevesebb az EUR-HUF valtozasanal, mert kulonben az Eurozonaban deflacio lenne)

Szoval a 200k-s gep sajnos nem irrealis, hanem annak az eredmenye, amit az orszag jelentos resze megszavazott. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58172) ggeleven válasza powerwade (#57762) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon úgy tűnik, hogy ez a példány kötött ki nálam...Edigital marha jó fej, mert az elállási papírjaidat is a dobozban hagyta címekkel, számlával együtt (vettél egy Hama fali tartót is?). :W
Láttam, hogy sajnos sok ötletetek nem volt töltő beszerzésére. Kb ilyen csatlakozósom van itthon, az 1A sem okozna gondot, de kétlem, hogy 34,2V-os kimeneti feszes lenne (átlag 5V ha jól rémlik). Esetleg azóta valakinek valami tippje? :D
arcsin milyen ötleted támadt, amit csak privátban osztottál meg powerwade-del? :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58173) mouzrr


mouzrr
őstag

Újonnan vásárolt mosogepben hogy lehet víz? alul a szűrőt kicsavarva kifolyt egy kevés, és az ajtajában a gumitömítésen is vizes.
Letesztelik mielőtt kihozzák? (MM) Vagy még a gyárban, és ilyen friss gyártási lehet?
Teljesebb be volt csomagolva, minden leragasztással és dobrögzítő csavarokkal stb.

(#58174) flegga92 válasza mouzrr (#58173) üzenetére


flegga92
senior tag

Gyárban tesztelik, mind ilyen.

(#58175) Piftuka válasza #73959936 (#58157) üzenetére


Piftuka
veterán

Az "elfogadható minőségben" nem vagyok biztos (és ez egyébként is relatív fogalom, minden tisztelettel jegyzem meg)...

De most csütörtöktől (November 26.) Az ALDI üzleteiben 17.999 Forintért megvásárolható lesz a saját márkás "EASY HOME" akkus állóporszívó.

Abból kiindulva, hogy a LIDL és az ALDI német cégekkel (Thomas, Einhell, stb.) gyártatja a saját márkás termékeit, ez akár jó is lehet. A 3 év jótállás miatt nagy kockázat sincsen rá szvsz.

Ennyi pénzért még én is nagyon komolyan elgondolkodtam azon, hogy megveszem seprű helyett a napi kutyaszőr "összekapására" a padlókról.

"Aquila non captat muscas."

(#58176) Piftuka válasza RAiN91 (#58161) üzenetére


Piftuka
veterán

A parketta fej két oldalon kefesort tartalmaz. Parkettán, kemény kövezeten könnyen "siklik" és nem karcolja azt.

A jó minőségű kipattintós kefesoros fejre is igaz ez az Electrolux esetében. De ha csak azt használod (padlóra és szőnyegre is), nyilván kétszer olyan gyorsan használódik.

Azért mondtam, hogy ha költségtakarékosság a cél, nem érdemes a 41-esnél komplettebb gépet venni.

Én morzsaporszívót sem vennék a helyedben, de ez a Te döntésed. Csak eggyel több "vacak", amit kerülgetni kell a lakásban. Szerintem... :)

Ha nagyon morzsát szeretnék felszívni a kanapéról, akkor ott a normál porszívó, a kárpit szívófejjel.

"Aquila non captat muscas."

(#58177) mouzrr válasza flegga92 (#58174) üzenetére


mouzrr
őstag

:R

(#58178) Dani_kp válasza Piftuka (#58175) üzenetére


Dani_kp
őstag

Tesco bf-n is lesz valami tefal gép, [link] 28k.ért, de inkább az általad linkelt aldis gépet veszem meg annyiért. Ha nem jó majd visszavisszük.

https://ingatlan.com/33821564

(#58179) Fr3eWar válasza mouzrr (#58173) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én ugyanígy meglepődtem mosogatógépen, azokat is tesztelik a gyárban.

(#58180) Csaby25 válasza Dluinet (#57845) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia.

Mint, írtam nálunk Romániában nincs Aldi, Lidl-nel egyelőre nincs. Trotec ami 20 l/ nap-os ez lenne:
TTK 75 E komfort-párátlanító, de ennek is csak 3 literes a tartálya és az ára is elég borsos, nálunk 55k-ba kerül.
Midea-t meg nem találtam egyáltalán.

Szóval olcsóbbat egyáltalán nem tudsz semmit ajánlani (37-40k)?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#58181) Emu


Emu
őstag

Klarstein márkáról mi a véleményetek (konyhai elszívó kapcsán)?

(#58182) peppe79 válasza ggeleven (#58172) üzenetére


peppe79
senior tag

Amikor pár napja írtad, hogy megrendelted az újracsomagolt Roidmi F8S-t az Edigitaltól, azonnal powerwade jutott eszembe, hogy mi van, ha pont az övét... csak nem akartam rosszmájúnak tűnni.

(#58183) peppe79 válasza Piftuka (#58175) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt láttad, hogy milyen széles a keféje? :N

(#58184) ggeleven válasza peppe79 (#58182) üzenetére


ggeleven
őstag

Nincs ebben semmi rosszmájúság. Sokkal inkább realista gondolat volt. Olvastam én is azt a hszt, de nem láttam, hogy vissza lett küldve. Így rendeléskor nem is jutott eszembe...de amint megláttam, hogy nincs benne töltő már nyitottam is meg a topicot. :D Egy próbát megért. Egyébként Wayteq délután írt, hogy 9000ért ad gyári töltőt. Még átgondolom, hogy összességében 61et akarok-e kiadni rá vagy sem. Így most még kipróbálni sem tudom. Ha meg megveszem a töltőt és a gép nem jön be, akkor az meg a nyakamon marad. :U
Alin is 27 USD (+2 hónap) egyébként, szóval még az sem járható út. Végignéztem több ilyen boltot és sehol nincs ilyen feszültséges adapter...nice move xiaomi. :(((

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58185) concret_hp


concret_hp
addikt

vákuumozót vennék nem a világ minden pénzéért, de annyira nem értek a témához...
ilyen sima fagyasztós zacskóval működnek ezek vagy spéci zacsi kell hozzájuk? van valami speciális dolog amire figyelni kell? esetleg valami szuper bestbuy?
:R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#58186) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok!
Adott egy Indesit XWDE 961480X WSSS EU mosó-szárítógép.
Igazából még elégedettek is vagyunk, egyvalami zavar. Ha a szárítóprogramban idő alapú szárítást állítok be, van hogy pl a 30 perces szárítás csak 10 percig fut. Nem találtam megnyugtató leírást, hogy ez normális-e, valamelyik érzékelő alapján lövi le a programot.
Ha ugyanezt a kupacot, kicsit átmozgattam, átcentriztem, akkor tovább szárította. Hibakódot nem írt (nem tudom, egyáltalán tud-e ilyesmit írni). A ruhatöltet vegyes volt úgy 2-3 kg max, és olyan vasaló és vállfa száraz között volt vegyesen.

PS: Tudom, hogy Whirpool ez is, kísértetiesen minden egyezik a hasonló kategóriás WP mosó-szárítóval, és azt is tudom, hogy nem ez a legszerencsésebb konstrukció, de 10 éves rozsdásodó WP felültöltős mosógép mellé, felé meg pláne nem fért már be szárító 40 nm lakásba, és most annyiba került az MM-nél mint egy olcsó kombi Candy (120e).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58187) Laca1212 válasza concret_hp (#58185) üzenetére


Laca1212
őstag

Aldi-ban, Lidl-ben szokott lenni jó áron 3 év garival. Fólia is szokott lenni hozzá akcióban.

(#58188) RAiN91 válasza Piftuka (#58176) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm a segítséget. Valószínű az EEG42 lesz a parketta fej miatt, hátha szükség lesz rá, hátha csak azzal fogunk porszívózni laminált padlón és járólapon?
S bag zsák tényleg ilyen drága? 16k a 40 darab. Vagy kapni olcsóbban is valahol?

(#58189) ribarszki válasza RAiN91 (#58188) üzenetére


ribarszki
őstag

Drága? :Y 16.000÷40= 400Ft. 1db 2-3 hónapra elég. Legrosszabb esetben is 200Ft havonta drága?
Ha egyben sok a 16k, lehet 5ös csomagokat is venni. (Én sem vennék 40db zsákot egyben...)

[ Szerkesztve ]

(#58190) RAiN91 válasza ribarszki (#58189) üzenetére


RAiN91
őstag

Azt hittem havonta vagy sűrűbben kell cserélni. Akkor nem szóltam.

(#58191) Piftuka válasza peppe79 (#58183) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen széles?

"Aquila non captat muscas."

(#58192) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#58186) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mosógépszaki a közelben? :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58193) Piftuka válasza ribarszki (#58189) üzenetére


Piftuka
veterán

"1db 2-3 hónapra elég."

Tisztelettel megjegyzem, hogy ez így általánosságban nem igaz.

A Philips porszívóhoz a gyári eredeti S-Bag porzsák heti egy teljes lakás porszívózás mellett, maximum két takarításra volt elég. Az havonta két porzsák elhasználását jelenti.

Ezek a gépek nem olyanok, mint a Miele C2/C3, hogy tömöttre szívott zsákkal is ugyanolyan erővel képesek szívni.

A Philips már jelezte fél zsáknál, hogy messze vagyunk az ideális szívóerőtől. Feltételezem, hogy az Electrolux alapmodell (ismerve a jóval komolyabb Silent Performer gépet) sem jelent különbséget ilyen téren.

Ettől függetlenül "ami jár az jár"... Ha szükséges a porzsák cseréje, akkor kicseréli az ember, ezen nem is szabad gondolkodni.

"Aquila non captat muscas."

(#58194) Morris válasza Piftuka (#58193) üzenetére


Morris
veterán

Megerősítem a tapasztalatot.

Electrolux silentperformer zspallflr félig töltött zsák esetén nagyon csökken a szívó erő.

És hozzáteszem, hogy az ebay-es s-bag zsákokat felejtse el mindenki!
Csak gyárit használjatok!

[ Szerkesztve ]

(#58195) koxx válasza Piftuka (#58193) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezert kell Mielet venni pzs porszivobol. En 3 zsakot hasznaltam el evente.

(#58196) polonic válasza koxx (#58195) üzenetére


polonic
félisten

Akkor meddig lesz elég 16 zsák, amit beújítottam Szetei-nél akciósan? :D

(#58197) ribarszki válasza Piftuka (#58193) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor az S-bag porzsák jó nagy nulla...

(#58198) Cyrin válasza ribarszki (#58197) üzenetére


Cyrin
addikt

Azért ez egy jó nagy általánosítás.

Én az ultrasilencer-hez, ami csak 500W-os, egy évben 4 porzsákot használok el, abból is a nagyobb kapacitásút, most cseréltem, full bucira volt tömve, és ugyanúgy használható volt a gép a maga kis 500W-jával is, nem azért cseréltem mert nem szívott, hanem azért mert festés volt, és az összeszedett finom por és egyébek után ki akartam cserélni minden szűrőt. Egyébként a porzsák tartóban semmi por nem volt, szép tisza volt minden, pedig sose takarítom.

(#58199) koxx válasza polonic (#58196) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Idén és jövőre biztos nem kell venned :D hacsak nem újítasz be 3 kutyát és/vagy költözöl nagyobb házba.

(#58200) Piftuka válasza Morris (#58194) üzenetére


Piftuka
veterán

"Csak gyárit használjatok!"

Az ASPICO mikroszűrős porzsákjai is kiváló minőségűek.A "703B" a normál méret, a "703M" a nagy méretű.

A porszívógyártók sajnos a legnagyobb (és ebben az esetben arcátlanul nagy) haszonkulcsot a porzsákjaikra, kiegészítőikre teszik.

Az ASPICO remek alternatíva, mert fele annyiba kerül, de egyező (sőt, megkockáztatom, a varrása miatt még jobb) minőség. Ezen a terméken látszik a német gyártás eredménye. :)

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.