Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Csápájev válasza pjen (#59300) üzenetére


Csápájev
őstag

Ok, köszi

(#59302) Gömbike válasza Orlin (#59298) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mi számít drágának?

Szeptember végén vettünk egy philips azur vasalót, gc 4908/80.
Akkor 26 ezer volt, most 30 körül van. Ennyit jelent, hogy “szakértő kormányunk” tönkreteszi a forintot.

Volt egy 20%-os kuponunk, így elég jó vásárt csináltunk.

A vasaló használható csapvízzel, magától kikapcsol, ha nem nyúlsz hozzá kis ideig, lehet vele függőlegesen vasalni, a legjobb és legkarcállóbb talpa van, csöpögés gátló van benne, 360 fokban fordul a zsinórja, nem kell kerülgetni a vezetékét, stb.

Korábban vettünk Lidl-s vasaló utánzatot, russel nevű vasalópótlót, stb.

Ha ezeket a próbálkozásokat összeadom, már 2 ilyen normális vasalónk lenne.....

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59303) Teaway válasza Angelo69 (#59296) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, a nehezebb, drágább modell (SMH... jelű) VarioHinge ajtózsanér rendszert kapott:

„Bizonyos bútorokba a hagyományos mosogatógépek csak nehezen, kompromisszumok árán építhetőek be. Ez most már a múlté. A VarioHinge zsanérnak köszönhetően már nem kell semmilyen kompromisszumot kötni. A teljesen beépített szekrény előlapja kissé felfelé nyomódik a készülék nyitásakor, így a korábbinál alacsonyabb lábazatok, illetve szintbe történő beépítés is lehetséges.”

Nincs itthon csokid??

(#59304) Teaway válasza Orlin (#59298) üzenetére


Teaway
veterán

Továbbra is a Philips és a Tefal.

Nincs itthon csokid??

(#59305) Batib válasza pjen (#59300) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem várni kell pár percet, míg kiegyenlítődik a nyomás. 15-18 bar különbség is lehet a két oldal között. Amennyiben éppen áll a gép akkor nem fontos.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#59306) pjen válasza Batib (#59305) üzenetére


pjen
félisten

Gondolj bele.Éjszaka van, békésen alszol.Van egy rövid áramszünet,nem is túl ritka.A hűtő megáll aztán mikor megint van villany megy tovább.

(#59307) Batib válasza pjen (#59306) üzenetére


Batib
őstag

Vagy nem.Ha négy-öt perces az áramszünet akkor nincs baj, kiegyenlítődik a nyomás. Igaz nem most volt már, de amikor még a szakmában dolgoztam, ezek a pillanatnyi áramszünetek sok pénzes munkát hoztak nekünk. Most lehet hogy jobban bírják a kompresszorok, de minek kockáztatni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#59308) pjen válasza Batib (#59307) üzenetére


pjen
félisten

Ķözel 10 évet egy bakterházban laktam,igen sokszor volt 1-1 pillanatra áram kimaradás.Csak onnan tudtuk hogy az óra villogni kezdett.Öreg lehel birta jól.

(#59309) Batib válasza pjen (#59308) üzenetére


Batib
őstag

Pedig akkoriban pont ezeket szervízeltem. Rég volt bizonyára elfeledtem a dolgokat, vagy meg sem tanultam. Meggyőztél, nem árt neki.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#59310) pjen válasza Batib (#59309) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy árt és nekem volt szerencsém.Biztos ami ziher várjunk 10 percet. :)

(#59311) Angelo69 válasza Teaway (#59303) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ezer köszönet!!! :R
A vicc az egészben, hogy a Bosch központi számán sem tudták a választ... :U

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#59312) BBéci válasza Teaway (#59304) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a Bosch vasalók a legjobbak. Volt Tefalom, soha többet. Philipsekről többnyire jókat hallottam, de csak a 20000-nél drágábbakról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59313) Morris válasza BBéci (#59312) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk Tefal van. Asszonypajti nagyon szereti.
[link]

(#59314) attiati válasza Morris (#59263) üzenetére


attiati
veterán

Utána szoktam. Nem is látok most fogorvosi konszenzust, hogy mikor kellene. Hol ezt írják, hol azt.

Miből gondolod, hogy fogmosás előtt kell selymezni?

Csabroncka #59276: mármint manuális Curaprox 5460-at használsz?
Manuális fogkefénél nem volt ilyen gondom. Az elektromos fogkefe óta van több fogselymezni való. Illetve az elektromosnál nem tudom, hogy mennyire erősen kell rányomni, mert a Curaprox az egyetlen, aki nem tett az elektromos fogkefébe nyomásérzékelőt :F

[ Szerkesztve ]

(#59315) BBéci válasza Morris (#59313) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy a mostaniak jobbak, nekem és anyósomnak a sok évvel ezelőtti csúcsmodellünk volt. A vízlágyító kazettás. Lekopott a talpáról a kerámia bevonat, folyton megtelt vízkővel amit a ruhákra köpködött. Utána mindkettőnknek megváltás volt a 7000-es szériájú Bosch. Azzal élvezet vasalni, saját tapasztalatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59316) Morris válasza attiati (#59314) üzenetére


Morris
veterán

Igazából ha logikusan gondolkodsz, akkor mindig fogmosás előtt érdemes selymezni. Kikotrod a retket a fogad közül, aztán a (szónikus) fogkefének könnyebb ott is tisztítani. A fogkrém és a buborékok szépen átjárják a fogközöket is. És mivel nincs már ott a dzsuva, a fogkefe sörtéinek is nagyobb esélye van elérni a fogközöket.

BBéci: nálunk eddig ez nagyon bevált. Mi mindig kezelt vizet öntünk bele. Vagy a páramentesítőből vagy a szárítógépből. Jó sok gőzt csinál. Emiatt szépen vasal. És a 3kW miatt jó a teljesítménye is. Plusz folyamatosan rendelkezésre áll a megfelelő mennyiségű gőz.
A 2000w-os vasalók emiatt kompromisszumosak voltak. Azokkal nehezen lehetett ingeket szépen vasalni.

[ Szerkesztve ]

(#59317) salapp válasza BBéci (#59315) üzenetére


salapp
addikt

Philips Ultragliss vasaló is vízkőfoltokat okádott pár év után a ruhákra.
Tefal durilium talpa szép lassan lekopott és tapadt bizonyos anyagokhoz.
Most van valami pár ezres Solac, de annyira ritkán kell, mert a száríítógép 95%-ban mindent megold.
Philipstől van viszont kézi gőzölő a szekrényből elővett kényesebb ingek, stb. gyors ráncmentesítésére és felfrissítésére (meg pár hetente a kanapé és ágyak átgőzölésére.
Bosch-t még nem próbáltunk, bár biztosan jó.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59318) BBéci válasza Morris (#59316) üzenetére


BBéci
titán

A nagy teljesítmény csak a gyors felfűtés miatt lényeges, ha elérte a beállított hőfokot, a maximum töredékével tudja tartani. Ingekhez, pólókhoz, sztreccs nadrágokhoz két pontnál soha nem állítom magasabbra (van még ... és max), gyakoribb az egy pötty. Konyharuhákhoz, törölközőkhöz tekerem magasabbra. A 4 fokozatú gőzölésből az alsó kettőt szoktam használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59319) Degeczi válasza Morris (#59316) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt tudod, h a gyártó kimondottan tiltja az ilyen víz használatát?

(#59320) Morris válasza Degeczi (#59319) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudtam. De miért?
Végig futottam most a használati utasítást, de nem találtam erre irányuló utalást.

BBéci: Gondolom a nagy gőz mennyiség előállításában is kap szerepet a nagyobb teljesítmény. :U

[ Szerkesztve ]

(#59321) Degeczi válasza Morris (#59320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tiszta. Az általad linkelt oldalon is írják a gyakori kérdések közt.

(#59322) Morris válasza Degeczi (#59321) üzenetére


Morris
veterán

Ja, igen látom, de sajnos nem értek vele egyet.

[ Szerkesztve ]

(#59323) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok

Próbáltam itt utána olvasni a témának, de mivel láthatóan mindenkinek más a preferencia, nem igazán találtam számomra releváns információt.

Szóval páraelszívó kellene 60 cm-es tűzhely felé. Olvastam, hogy inkább szélesebb legyen az elszívó, alapvetően nem zárkózom el ettől, de jobb lenne, ha nem kellene variálni a szekrényeken. (bár úgyis muszáj lesz valamelyest, mert eddig egy ősrégi hátsó kivezetéses elszívóm volt (van), a mostaniak meg már mind felső kivezetésesek ha jól láttam.

Elsősorban teleszkópos megoldásban gondolkodom, bár ez sincs kőbe vésve, de semmiképp sem szeretnék magad kürtős megoldást.

Az ilyen 300 m3 légszállításosak felejtősek? Kell a 600 körüli?

Nincs nagy összeg rá sajnos. Olyan 30-40, max 50e ft. Létezik valami ideális választás ezen paraméterek mellett?

(#59324) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Kérdezném az alábbi két mosógép között van-e lényegi különbség az én olvasásom szerint az egyikre a Beko-ra [link] 60 hónap gyári garancia van, a Samsungra 24 hónap, így a Beko lenne a befutó most elég jó áron vannak [link] , mindkettő inverteres, ez jó vagy rossz nem értek hozzá ? Energiaosztályuk is ugyanaz A*** , a Samsung 10 ezerrel olcsóbb, de gondolom a +3 év garancia megér annyit a Beko választása esetén, ti melyiket ajánlanátok inkább ?
Vagy esetleg hasonló árban mit javasolnátok ?

(#59325) Dorian válasza andrás47 (#59324) üzenetére


Dorian
félisten

Beko-t vegyed, mosògèpnèl a minèl hosszabb gari - minèl olcsòbban a fontos, mert ùgyis tönkre megy. Nekünk 2 Beko-nk van, egyik már 6 ève, a másik 2, jò tapasztalatokkal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59326) Zeki válasza andrás47 (#59324) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tavaly ősszel vettem Beko mosógépet, 5 év garival, az is 9 kilós volt. 2 hét után elfüstölt.
- nem akart kijönni a szerviz, csak 2 hét múlva
- ügyfélszolgálatra telefonálgatás után vitték el 3 nap múlva.
- 3 hét után már könyörögtem nekik, hogy adjanak csereutalványt, mert 5 fővel már több mint 22 ezret hagytam a mosodában.
- mivel akkor még mindig nem jött meg az alkatrész, adtak.
- 4. héten vettem Electroluxot, 10 kilósat.
- azóta az megy.

(#59327) koxx válasza andrás47 (#59324) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért garancia alapján választasz mosógépet? ezt sose fogom megérteni. Vállalhat a gyártó 20 év garit is mert baromi jól hangzik, de ha egy kalap szar az egész konstrukció akkor csak szívni fogsz vele egész idő alatt.
A bekot hagyd a fenébe, ennyi pénzért nézz rá az LG-kre is, vagy ez a samsung.

(#59328) Dorian válasza koxx (#59327) üzenetére


Dorian
félisten

Mert csak ùgy van èrtelme. Simán kimos manapság bármelyik alap gèp, a sok csillivilli funkciò tizedèt sem használtam sosem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59329) koxx válasza Dorian (#59328) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te nem, mások igen.

(#59330) Orlin


Orlin
addikt

Köszönöm a segítséget vasaló ügyben.
Látom azért ebben is megoszlanak a tapasztalatok.
Philips irányába hajlok,de közben nézegettem Electrolux EDB1740,Electrolux EDB1720 vasalókat.7 000 Ft körül.
Mennyire megbízható márka?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59331) arcsin válasza Orlin (#59330) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem a saturn is bevált már lassan 3. éve. Van olyan jó specifikációra mint a philipsek, és használni is nagyon szeretem. Persze méret, talp típus, stb-ért a célközönséget sem árt kikérdezni a dologról. Illetve volt egy emagos elárazás Philips vasalóra. Azóta az ágy alatt várja hogy elromoljon a Saturn.
Mivel 1 év gari van rájuk, kijön ha bajuk van. De szerintem nem sok eltérés van x és y márka , kerámia talpasai közt, nagyjából 20ezer ft ig.

[ Szerkesztve ]

(#59332) Dorian válasza koxx (#59329) üzenetére


Dorian
félisten

Te igen, mások nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59333) Orlin válasza arcsin (#59331) üzenetére


Orlin
addikt

Na igen azt sem tudom milyen talp lenne jó. :D
A vízkőmentesítő funkció mennyire parasztvakítás,vagy az öntisztítás?
Rozsdamentes acél vagy kerámia,alumínium?Teljesítményt mennyire kell nézni?
Electrolux EDB1720
Electrolux EDB1730
Russell Hobbs 24830-56
Russell Hobbs 24820-56
Philips GC1433/30
Ezekre szűkítettem.
Többet nagyon nem szeretnék elkölteni rá.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59334) Dluinet válasza Orlin (#59333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gőzölős vasaló terén egyszerűen szűkítheted a kőrt.
Nevük így kezdődjön:
TEFAL ULTRAGLISS
TEFAL TURBO PRO
TEFAL ULTIMATE

Philips-től max fénycsövet vagy körkéses borotvát vennék, esetleg átcímkéz Saeco kávéfőzőt, semmi mást.
Amit linkeltél Electrolux és Russell Hobbs készülékeket, azoknak az alacsony áruk a minőségüket is mutatják. Értsd: eldobható.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59335) pjen válasza Dluinet (#59334) üzenetére


pjen
félisten

Lányomnak tefal asszonynak philips gőzállomásos vasalója van.Mindketten elégedettek.Van egy philips duópower álló porszívó is, egész jó.Akkor még két Tv ről nem is írtam.

(#59336) Piftuka válasza w.miki (#59256) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kiváló minőségű LG márkájú Li-ion akkucellákkal"...

Ezek szerint orvosolták a korábbi problémát? -->

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Egyáltalán ugyanarról a berendezésről van szó, vagy ezt "en bloc" más gyártja számukra?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#59337) Dluinet válasza pjen (#59335) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Örülök neki, de nekem csak rossz tapasztalataim vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59338) Csápájev


Csápájev
őstag

Fogyasztással kapcsolatban érdeklődnék nálatok.
Néztem mennyit fogyaszt egy A+ és egy A++ hűtő:


Az Elműnél lakossági fogyasztóként 36-38ft 1 kWh áram bruttó ára.

Legyen mondjuk az egyszerűség kedvéért 38Ft.
Akkor évente 33x38ftm azaz 1254 ft-al fizetek kevesebbet a takarékosabb hűtőszekrénnyel?
Vagy van ,amit még figyelembe kéne vennem?
(Átviteli díj,elosztó forgalmi díj, elosztó veszteség díj, menetrend kiegyensúlyozási díj van még a számlán,de feltételezem ezek nem változnak) :R

(#59339) Gömbike válasza Orlin (#59330) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajna én úgy közelíteném meg a dolgot, hogy :

A bruttó ára 7000 Ft, abból lejön 27 % Áfa. Majd vedd le a bolt hasznát, a forgalmazó hasznát és a gyártó hasznát.

Na itt és most felejtsd el azt a szót, hogy megbízható.

Ezért írtam, hogy én is vettem vagy három vasalót, mire ráleltem egy jóra. Azok árából ha összeadom, korábban is vehettem volna egy jót.

Pedig ritkán vasalunk, mióta szárítógépet használunk. De a ritkán használjuk nem azt jelenti, hogy akkor mindegy mivel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59340) Donki Hóte válasza Csápájev (#59338) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nagyjából jól számolsz.

A A++, A+++, A++++++++++++, stb. készülékek vásárlóit áthatja a tudat, hogy a készülékük nemhogy nem szennyezi a környezetet, hanem még félévente kipottyant egy bébifókát is magából :R

Ha valaki 10 évre tervez egy készülékkel (nagyon szerencsés esetben ennyit bírnak ki), akkor az A betű után elhelyezett + jelenként 15 eFt-al érdemes többet adni egy készülékért, többet nem.

Vagyis ha van egy A+ hűtő 100 eFt-ért, akkor egy hasonló funkcionalitású, de A++ jelzésűért 115 eFt-nél többet nem szabad adni, mert az már ráfizetéses lesz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59341) Csápájev válasza Donki Hóte (#59340) üzenetére


Csápájev
őstag

:R köszi

(#59342) Orlin válasza Gömbike (#59339) üzenetére


Orlin
addikt

Melyik Azurt vettétek?Nézem van belőle több is.
Köszi.
Amúgy anno a vettünk egy Miele nyeles porszívót ami nem vált be.Nem a márkával volt baj hanem magával a kialakítással...
Utána mivel már nagy volt a lázongás a családban vettem egy relatíve olcsónak számító nem is nagyon ajánlott Electrolux porszívót ami kifejezetten pozitív csalódás volt az árához képest.
Elég szkeptikus voltam előre vele,szóval olcsóbb is lehet néha célnak megfelelő azóta így is gondolom.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59343) Digitalpimp válasza Csápájev (#59338) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezek az értékek kb. addig igazak, amíg te is tudod a tesztkörülményeket szimulálni. Tehát semeddig. Ne az alapján válassz, hogy az egyik havi 100.-Ft-al kevesebbet fogyaszt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#59344) Rotyi válasza Csápájev (#59338) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ez is egy megközelítés, amikor a te költségedet számolod.
A másikat hívhatjuk kötnyezettudatosnak is, hogy az A+ 16,17%-kal több elektromos energiát fogyaszt. Magyarországon az előállított elektromos energiának 39%-a fosszilis energiahordozó (szén és gáz) elégetésével történt 2020-ban.
Az, hogy ez kinek mennyire szempont mindenki döntse el maga. Szerintem a lényeg az, hogy a régebbi rossz hatékonyságú gépeket minimum A besorolásra cseréljük.

Ami majdnem az, az nem az!

(#59345) Donki Hóte válasza Rotyi (#59344) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie.

A legjobb példa erre nyáron a légkondi üzemeltetés. A meleg hónapokban lazán elmehet a hőmérséklet és a házméret függvényében 12-18 eFt áram a légkondi használatával. Nyilván gondolkodhat valaki környezettudatosan és akkor ül a verítékében, vagy félreteszi az ember az aggályait és lehűti a házat a légkondival.

Szerencsére mindenki a maga preferenciái szerint dönthet az ilyen kérdésekben :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59346) BBéci válasza koxx (#59327) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Ha már funkciók, programok kerültek szóba, nekünk fontos az outdoor/farmer/impregnálás/elővasalás/kímélő/expressz/gyapjú és még néhány. Csakis olyat vennék, ami ezeket teljesíti és még az általános minősége is kiváló. Tehát Miele, esetleg legmagasabb szériájú Bosch jöhet szóba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59347) Gömbike válasza Orlin (#59342) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt: [link]

Ha az előző vasalód is kibírt 15 évet, ez is elméletileg ki kell hogy bírjon.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59348) haten válasza Morris (#59316) üzenetére


haten
tag

Hát nem győztél meg. Lehet nálam van a hiba, de én köszönöm szépen elvagyok fogselyem nélkül. Igazából jobban örülök, hogy nincs a fogak között hézag, egyrészt elég hülyén nézne ki, meg akkor minden étkezés után fogpiszkáló kellene, mert tuti közémenne valami. Szerencsésnek érzem magam, hogy nem kell ilyenekkel vacakolnom.

(#59349) Orlin válasza Gömbike (#59347) üzenetére


Orlin
addikt

Azur-nál olvastam több típusánál kommentekben az árukeresőn,hogy nehéz.
Ez gondolom egyén függő.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59350) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Beépíthető sütőket nézegetek az AEG honlapján (egyelőre az lenne a befutó, de meggyőzhető vagyok bármiről). Viszont van 3 kategória és nem tudom merre induljak el (most csak egy sima gáztűzhely van). Van multifunkciós, gőz és kompakt. Melyik milyen lehet? Milyen típus adhatja nagyjából azt az "élményt" mint a jelenlegi?
Igazából nagy elvárások nincsenek, grillezni nem szoktunk. Az mondjuk nem lenne egy hátrány ha az üveg ajtó nem égetne, esetleg finoman csukódna az ajtaja.
Azért AEG, mert magáról a márkáról jó véleményeket olvasok, nemrégen lett egy szárítógépünk tőlük és szerintem nagyon minőséginek hat, így az egész konyhát ebből építeném fel. Esetleg Electrolux, de ha van jobb, "közepes" áron, akkor meggyőzhető vagyok.

Renault Megane IV Limited

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.