Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) Gömbike válasza Laca1212 (#59798) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én ezt használom: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59802) Laca1212 válasza hodostamas (#59799) üzenetére


Laca1212
őstag

Ezt javasolták másik topicban.

Gömbike köszi! 😊

[ Szerkesztve ]

(#59803) Sinkapeter válasza aradebil2 (#59800) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én októberben jártam így, fordított előjellel. Akkor a MM szerint 2 év volt a garancia, de a csomagban lévő garanciajegy, és a Beko honlapja szerint 5. Írj a Bekonak, hogy mi a helyzet, az 5 év garanciát ők vállalják. A Beko honlapon egyébként [link] most is fent van a listán.

(#59804) pjen válasza Laca1212 (#59798) üzenetére


pjen
félisten

Kalgon?

(#59805) aradebil2 válasza Sinkapeter (#59803) üzenetére


aradebil2
senior tag

Én azt nem értem, hogy miért nem veszik át egyszerűen a gyári garit? Ennyit spórolnak azon, hogy az utolsó 3-4 évben nem őket hivogatják az ügyfelek, hanem egyből a gyári szervizt? Nehezen tudom elképzelni.

(#59806) chester91 válasza aradebil2 (#59805) üzenetére


chester91
senior tag

A legtöbbször az az oka, hogy nem hivatalos beszerzés keretében, a gyártótól veszik az eladni kívánt eszközt. A gyártók általában megkövetelik, hogy ugyanazzal a feltétellel adja tovább a viszonteladó. Viszont ha beszerzi máshonnan, teszem azt külföldről, ahol már más garanciális szabályokat alkalmaznak, plusz az ÁFA kérdése, akkor már megéri nekik. Minden azt szoktam javasolni, ha eltér a kettő, akkor célszerű a gyártót megkeresni, hogy ők mit tudnak erről, érvényesíthető-e a garancia és egyebek.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59807) Gömbike válasza pjen (#59804) üzenetére


Gömbike
senior tag

Úgy gondolom, hogy a kalgon és a többi ilyen cucc csak az user lenyúlása.

A fűtőszál csere évek múlva sem kerül annyiba, mint egy évi kalgon adag.

A mosógépem holnap lesz 10 éves ( AEG Lavamat 74850a) sohasem látott kalgonféle dolgokat. Teljesen hibátlanul végzi a dolgát, évente kétszer a teljes karbantartást megkapja.

Szerelőt soha nem látott :))

Azt a szűrőt, amit linkeltem, 9 éve tettem a bejövő vízhez. Azóta nem nyúltam hozzá, még az eredeti anyag van benne. Pedig a cicusok vizes tálját havonta kell vízkőteleníteni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59808) Donki Hóte válasza hunaqua (#59790) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk egy beépíthető Beko DIN24310 típus van, mint írtam az széles verzió.

Ez egy alap gép, semmi hókuszpókuszt sem tud, nem is túl csendes. Viszont cserébe szépen mosogat, nem túl sok vizet használ.

A legrövidebb program is kb egy óra.

Ez az a kivitel, aminek az ajtajának a felső élén vannak a kezelőszervek és a kijelzők, vagyis ha becsuktad az ajtót, onnantól semmilyen információd sincs arról, hogy hol tart a gép programban, mennyi idő van még hátra a mosogatásból :(

Nyilván ez csak az első 25 mosogatásnál érdekes, aztán már a zajokból tudod, hogy éppen mit csinál a gép. A végén meg úgyis sípol, jelzik, hogy kész a mosogatás.

Szóval, ha látni akarod, hogy mennyi idő van hátra a mosogatásból, akkor ne vegyél olyan típust, aminél az ajtaja felső élén van a kijelző, mert ha becsukod az ajtót, akkor nem látod a kijelzőt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59809) pjen válasza Gömbike (#59807) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy ötlet volt.Asszony tesz trisót és mosó szódát is a mosáshoz, szügség szerint.1-2 havonta 1 liter 20% ecettel 90 fokon átmossa. Kristály tiszta.

(#59810) Gömbike válasza pjen (#59809) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bizony jól teszi :DD .

Ez az egyik titka a gépek életének a hosszabítására. :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59811) Donki Hóte válasza pjen (#59809) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jaja, annak idején sok millió Ft-ra büntették a Calgon forgalmazóját, mert a reklámjaiban azt hirdette, hogy a Calgon sokkal hatékonyabb a vízkő eltávolítására, mint az ecet, viszont a Versenyhivatal megkeresésére ezt nem tudták bizonyítani :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59812) vscotina válasza pjen (#59809) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia tisztán teszitek bele az ecetet? Nem viszi el a gumi részeket? Hogyan oldható meg, hogy ne engedje le rögtön az ecetet a dobból?

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#59813) pjen válasza Donki Hóte (#59811) üzenetére


pjen
félisten

20 év körül használtunk egy energomat komfortot ugyanígy.Mikor lecseréltük szétszedtem 1 deka vízkő nem volt benne.
59812:Asszony bele önti+ beletesz egy konyharuhát és elindítja.Ennyi.Lejár a progi,mindennek ecet szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#59814) farkas-j válasza tibbike01 (#59786) üzenetére


farkas-j
őstag

Típus függő lehet. Itt írtam róla az én Whilpool-ommal kapcsolatban.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59815) farkas-j válasza stickermajom (#59787) üzenetére


farkas-j
őstag

Fogalmam sincs meddig tart. Én beregisztráltam még a múlt héten.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59816) polonic válasza vscotina (#59812) üzenetére


polonic
félisten

Citromsavat használj. Az nem bántja a gumikat. Es a mosószer tartóba is teheted. Így nem engedi le egyből.

(#59817) pjen válasza polonic (#59816) üzenetére


pjen
félisten

Több mint 20 évet melóztam hőcserélős gépekkel, elég sok gumi alkatrészük volt.Évente 2x ecetsavval, evipasszal vagy hasonlóval voltak napokig tisztítva.A gumik jól bírták, de a citromsav is jó.A progi úgy indul, hogy vizet ereszt az ecet már nem is tömény.

[ Szerkesztve ]

(#59818) Laca1212 válasza pjen (#59813) üzenetére


Laca1212
őstag

"Asszony bele önti+ beletesz egy konyharuhát és elindítja.Ennyi.Lejár a progi,mindennek ecet szaga van."

Simán a dobba önti az 1 liter 20% ecetet? Leghosszabb programmal 90 fokon?

[ Szerkesztve ]

(#59819) Digitalpimp válasza Laca1212 (#59818) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, pamut program, 90 fok, aztán hajrá. Én is így szoktam.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#59820) pjen válasza Laca1212 (#59818) üzenetére


pjen
félisten

Igen, egy komplett flakonnal.

(#59821) Laca1212 válasza pjen (#59820) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi mindenkinek 😊

(#59822) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok! Kérdésként felmerült, hogy van egy LG mosógépünk, ami slim kivitel. Venni szeretnénk egy szárítógépet, azokból viszont relevánsat AEG-ben csak normál kivitelben találtunk. Összeépítő kerettel mehet a szárítógép tetejére a mosógép? Súlyban 50-55 körül van a szárító, és 60-65 között a mosógép.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59823) farkas-j válasza chester91 (#59822) üzenetére


farkas-j
őstag

Most, hogy megvan az indukciós főzőlapunk, szükségünk lenne valami jó palacsintasütőre és egy dupla falú tejforralóra (vízzel tölthetőre). A palacsintasütőnél kerülném a teflonost, inkább kerámia vagy valami jobb bevonatú kellene. A tejforraló is legalább 1,5 literes kellene és lehetőleg kicsi füle(i) legyenek. Minden ötletet és tapasztalatot szívesen fogadok!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59824) buca84 válasza farkas-j (#59823) üzenetére


buca84
őstag

palacsinta sütő: berlinger haus, royality line

(#59825) pjen válasza chester91 (#59822) üzenetére


pjen
félisten

Candy ban van keskeny szárító.Én csináltam egy keretet a keskeny mosógép ķöré, olcsóbb volt min a gyári.

(#59826) chester91 válasza pjen (#59825) üzenetére


chester91
senior tag

Mindenképpen AEG-t szeretnénk, tartósság miatt. Egymástól független szakik, és a csoport is azt javasolta, abból meg nincs sajnos. Csak kérdés az, hogy mennyire ajánlott a mosógépet rárakni a szárítóra. Erről sehol sem láttam írást, hogy tilos, nem ajánlott, vagy szabadon lehet így is.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59827) Viperator


Viperator
őstag

Öblítőként ecetet szoktam használni, rendes mosáshoz (ruhák közé) fele-fele arányban szoktam adni mosószódát és mosóport. És nincs baja. Ezt már 8-9 éve csinálom.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59828) pjen válasza chester91 (#59826) üzenetére


pjen
félisten

Én is gondoltam, hogy a mosógépet teszem felülre, de egy 1200 as centri tele dobbal érdekesnek tűnt.Egy közepes lakatos félnap alatt csinál 4 lábat egy tetővel.

(#59829) #48613632 válasza chester91 (#59822) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia.
Nem sajnos. Ezeken a próbákon most vagyok túl. Csakis a szárítógép lehet felül, mert mind a mosógépből, mind a mosogatógépből, visszafolyik a víz.
Illetve, amennyiben tudsz valami módon szifont képezni abban a magasságban, úgy megoldható.

edit:
Azt nem tudom viszont, hogy ez mennyire brand (és persze minőség függő) Nekünk erre a feladatra alap Indesitek vannak. Sajnos fogalmam sincs, hogy egy felsőbb kategóriás AEG, vagy bármi egyéb, hogyan viselkedne ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#59830) chester91 válasza #48613632 (#59829) üzenetére


chester91
senior tag

Kár. Maximum akkor oda fel lehetne, de akkor már ott vagyunk, ahol a part szakad. Tehát vagy csináltatunk valami strapabíró helyet, amire rá lehet tenni egy beépített szekrénybe, vagy egymás mellé megy. Most néztem a mosó-szárítókat, iszonyat ára van, és az LG-nk is uszkve 3 éves csak, ráadásul még fogyasztásban is jó volt akkor is (A+++ meg még 20% meg mit tudom én :U ), így azt nem dobnánk ki, ha nem muszáj, főleg, mert extra garit is vettünk rá akkor.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59831) #48613632 válasza chester91 (#59830) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem pár napig működött így. Elég volt egy akkora görbületet képezni felfelé, mint ami a végén van ezeknek a csonkoknak, amit beakasztasz. De persze addig vizszintesen vezettem el, csak ezután adtam neki lejtést, és akkor maradt a víz ahol kell.
A mosó-szárítókat amúgy nem ajánlják ebben a topikban. Eléggé kompromisszumos megoldás, bár lehet, Neked pont erre lenne szükséged.

(#59832) farkas-j válasza buca84 (#59824) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!
Van valakinek tapasztalata gránit bevonatú sütővel? Mennyire tapadásmentes, lehet e benne pl. normálisan palacsintát sütni? Eddig kerámiabevonatosat használtunk.
Nézelődök és palacsintasütőből ez jó áron van, tejforralóból meg ez van egészen jó áron.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#59833) buca84


buca84
őstag

tökéltes lesz. nekünk berlinger gránitos van. szuper palacsintára, tükörtojásra és sült párizsira is. :) a mosogatógépet is jól bírja.

(#59834) chester91 válasza #48613632 (#59831) üzenetére


chester91
senior tag

Én sem preferálom. Még nincs meg a pontos mérete a helynek, ahova kerülnének. Most költözünk sajátba, és még mindent nem tudtunk leellenőrizni. Ha esetleg nem 40 körüli a hely, hanem 60 (bár valószínű a 40-es éppen jó lesz), akkor nincs gond, ha meg csak 40-45, akkor úgy alakítjuk a beépített szekrényt, amibe a mosógép és a szárítógép kerül, hogy jó legyen, de elsődlegesen nem akarok kompromisszumos lenni. Köszi a segítséget.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59835) #48613632 válasza chester91 (#59834) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazán nincs mit, és grat a saját pecóhoz.

(#59836) chester91 válasza #48613632 (#59835) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi, nagy szó, hogy sikerült megvalósítani a feleségemmel, mindketten mínuszból indítottuk az életünk, de úgy néz ki bejöttek a dolgok :) most éppen konyhát tervezünk, meg három falat/faldarabot kell kivenni, közben matekozunk a költségekkel, de mindenképpen kelleni fog majd szárítógép, mert ha lesz gyerkőc, akkor az kell, hogy azonnal száradjon minden, meg nekünk sem mindegy, hogy kerülgetni kell bárhol a szárítót, vagy sem.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59837) haten válasza tibbike01 (#59796) üzenetére


haten
tag

A legegyszerúbb megoldást választottam. A kiszemelt típust megkérdeztem a forgalmazónál, szakértőnél, márkaképviseletnél...

(#59838) #40553216 válasza pjen (#59809) üzenetére


#40553216
törölt tag

A vízkő eltávolítás vágya és a víz hőmérsékletének nagysága ellentétben áll. :DDD Havonta biztos, hogy tök felesleges. A Miele használatijában azt írja, ha a mosópor gyártójának ajánlása alapján adagoljuk (persze lehet kísérletezni mosószódával keverni), akkor valószínűleg nem lesz szükség ilyen akcióra, ha mégis szeretnénk, akkor évente egyszer-kétszer citromsav.
Egyébként 1 kg kristályos citromsav ezerpárszáz forint. Évek óta használom az első kilót, pedig sárgabarack lekvárba is ezt teszem, hogy megmaradjon a szép színe.

[ Szerkesztve ]

(#59839) pjen válasza #40553216 (#59838) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy havonta felesleges nem az én gondom.Ha a nejem átlagosan havonta akar ecetet önteni a mosógépbe tegye.Az anyagi oldala nem érdekel.

(#59840) mcdennis


mcdennis
tag

Milyen álló akkumulátoros porszívót ajánlanátok egy 45nm- es panellakásba? 2. Kiegészítő porszívó lenne. A lakásban 80% laminált padló és járólap van a többi szőnyeg. Van viszont két cica. Cicak miatt (alom, szőr) sokszor kell takarítani és nyűg mindig a vezetékes porszívót becibálni az erkélyről.

Másik kérdésem h van olyan állo akksos porszivo amivel a kanapét is át tudom szívni?

előre is köszi a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#59841) pjen válasza mcdennis (#59840) üzenetére


pjen
félisten

Dyson v8 animal.Mindenféle kiegészítőt adnak hozzá.Egy akkora lakásban fő porszívónak is bőven elég.

(#59842) mcdennis válasza pjen (#59841) üzenetére


mcdennis
tag

Köszönöm :)

(#59843) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Anyumnak van egy 2007-ben vásárolt Electrolux EKG 6701-es gáztűzhelye. A sütő részénél probléma van. Hátul "pöfög" az a láng, melynek azon a helyen elvileg nem is szabadna égnie. Csak végső esetben venne új gáztűzhelyet. Tudtok ajánlani megbízható szerelőt? A gáztűzhely a Dunakanyarban van. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#59844) Elemental válasza farkas-j (#59832) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk is gránit berlinger van három különböző méretben. Nagyon jó tapadásmentes.

(#59845) mcdennis válasza pjen (#59841) üzenetére


mcdennis
tag

Esetleg van olcsóbb alternatívája ennek a típusnak, vagy nem érdemes olcsóbbat?

(#59846) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Gondolkodom egy kis egyszerűbb s-bag zsákos porszívón. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az electrolux EEG41CB és az EEG41IW között mi a különbség? A gyártói oldalt nézve a színén kívül semmi. Árban viszont jócskán eltérnek.

Köszönöm szépen!

(#59847) pjen válasza mcdennis (#59845) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk van egy hoover is, ahhoz is van motoros kefe.Jòl felszedi a macska szőrt,legalábbis elmondás szerint.1/3 az ára.Nézelődni kell, próbálgatni.A nejemnek például nem tetszik a Dyson mert folyamatosan húzni kell a kapcsolòjàt.Lejár a gari át is alakítom.

(#59848) mcdennis válasza pjen (#59847) üzenetére


mcdennis
tag

Akkor ez a motoros kefe megoldás kifejezetten jó a macskaszőrre?

köszi

(#59849) pjen válasza Lauda (#59846) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán láttam jelentős eltérést árban,lehet csak a szín.
59848:macskám nincs, de a hajat nagyon jól felszedi.

[ Szerkesztve ]

(#59850) stickermajom válasza mcdennis (#59845) üzenetére


stickermajom
addikt

Xiaomi MiHandheld esetleg. [link]
Kutyás lakásban használom egy hete, elégedett vagyok. Szőnyeg nincs, de a kefés kisebb fejjel a kanapét/fotelt takarítom. A plüssfejjel pedig a padlót. Utóbbiba nem akad bele a haj. Akcióban 45 volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.