Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Met válasza csubuka (#59045) üzenetére


Met
nagyúr

Elforgatni nem tudod?
Nem hiszem hogy csak a gép megbontásával lehetne kiszedni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59052) csubuka válasza Met (#59051) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos nem. Nagyon kicsi fülek vannak csak belül neki. Azoknál fogva meg semmit sem lehet rajta se kihúzni se semmi.

Megpróbáltam jobban belezoomolni

[ Szerkesztve ]

(#59053) Met válasza csubuka (#59052) üzenetére


Met
nagyúr

Nem a lukacsos részt gondoltam forgatni, hanem az egészet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59054) csubuka válasza Met (#59053) üzenetére


csubuka
addikt

Ahogy néztem egy darabból van ez a cucc sajnos. Lehet úgy voltak vele minél kevésbé javítható, annál jobb :DD

(#59055) golya87 válasza st6969 (#59041) üzenetére


golya87
őstag

Igen, sajnos nektek volt igazatok. A 490 néhol 485... :W

(#59056) koxx válasza Dicker (#59046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Porzsakosbol Miele C2/C3, akkus rudporszivobol dyson v10/11 attol fugg mennyit szamnal ra.

(#59057) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Elméleti kérdés :

95 nm , mindenhol hidegburkolat ( Teljes padlófűtés , 2 mm magas burkolatváltók az ajtók élei alatt. ) esetén mi a jobb ?
Robot porszívó vagy a felmosó variáció ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59058) ribarszki válasza Borisz76 (#59057) üzenetére


ribarszki
őstag

Úgy érted, hogy simán csak robot mop nélkül, vagy mopos robot?

(#59059) Borisz76 válasza ribarszki (#59058) üzenetére


Borisz76
veterán

Tegyük tisztába.... 2 vagy 3 variáció létezik?
Porszívó
Felmosó
Porszívó + felmosó

A kombi gépekért nem rajongok....
Minél komplikáltabb egy gép annál könnyebben tönkre mehet....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#59060) ribarszki válasza Borisz76 (#59059) üzenetére


ribarszki
őstag

A felmosó robotokat vegyük ki. Nagyon szűk piacuk van, nincs szisztematiius, felejtős.
Vehetsz olyan szisztematikus robotporszívót ami egyszerre szív es egy mopra vizet csöpögtetve töröl. Én nem rajongok érte, mert i kább maszatol. Ha sötét a burkolát, akkof csúnyán csíkoz. Bár már majdnem minden Xiaomihoz jár mop és víztartály, max nem használod.
Szisztematikusat vegyél, ár/értékben pedig a Xiaomi Roborockok nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

(#59061) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Olyan kérdésem lenne, hogy ismerősék porszívó vásárláson törik a fejüket. Viszont a panellakásban adott egy padlószőnyeggel borított szoba, és a Miele gépeket ajánlottam nekik. Kritériumok és lakóközössé miatt meg kell felelnie annak hogy csöndes, de mégis erős szívóerejű porszívót találjanak. Ecoline modellek ajánlhatóak nekik?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59062) pjen válasza Tothgera30 (#59061) üzenetére


pjen
félisten

Ha csendes kell az elux super szilencer meglepően halk és jól is sziv.A földszinten használom a nyitott lépcsőházas tetőtérben szinte nem is hallatszik.

Más.Vettünk akus álló porszívót.Ha a porzsák nélküli hagyományos nem ajánlott, akkor ez se.Ugyanúgy ki kell venni a portartályt és a kukába űríteni.Egyébként szeretjük.

[ Szerkesztve ]

(#59063) polonic válasza Tothgera30 (#59061) üzenetére


polonic
félisten

Igen. Jó az ecoline modell. Nekem a totalcare is ecoline.
Egyébként van egy Silence modell is. Az elvileg csendesebb. De úgy tudom, ez csak a C3-ból van.

(#59064) Tothgera30 válasza pjen (#59062) üzenetére


Tothgera30
Ármester

UltraSilencer-t lestem, de írtó drága. Ez zárt lépcsőházas, viszont mivel panel, ezért a csönd előny.

#59063 polonic: A TotalCare EcoLine már csak ára miatt is kiesik, a C1 is 55 ezer Ft, szerintem azt fogják megvásárolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59065) koxx válasza Tothgera30 (#59064) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen hely az ahol még porszívózni se lehet rendesen :F nyilván nem este 10-kor meg reggel 6-kor kell, de nehogymár tilos legyen de. 11-kor. Vagy 2 centis papírfalak vannak?

(#59066) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok, sütőhez ért valaki közületek?

Cserélném a sütöt, de nem tudom mire?
Nagy divat a gőzsütés, az asszony azt mondja, hogy valami jobbat, de hiába olvasom a leírásokat, nem leszek okosabb.

200-300.000 huf közötti AEG sütők esetében van gőzfunkció, ez mit jelent?
Azért kérdezem, mert a gőzsütőként nevezett darabok jóval drágábbak.

Hülye kérdés lehet, de ezeknek van esetleg víztartálya?

Az öntisztítás mindenképpen kell, de a százvalahány program kb nem nagyon érint meg.

Milyen funkciókat érdemes előtérbe helyezni?

Kiszemeltek:
[link]
[link]
[link]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#59067) Tothgera30 válasza koxx (#59065) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elméletileg tele van nyugdíjassal, és azt is nézik ki mikor húzza le a WC-t. Természetesen, élhető időben használnák, falak is rendben vannak, de jobb a békesség.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59068) koxx válasza Tothgera30 (#59067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jesszusom :o

(#59069) st6969 válasza pjen (#59062) üzenetére


st6969
őstag

"Vettünk akus álló porszívót.Ha a porzsák nélküli hagyományos nem ajánlott, akkor ez se.Ugyanúgy ki kell venni a portartályt és a kukába űríteni.Egyébként szeretjük."

A szűrés hatékonysága szokott még lényeges lenni. A portartály ürítését én se szeretem, de ha a szűrés jó és nem okádja vissza a port, valamint a szívóerő sem csökken, akkor lehet ajánlott. :K Multiciklon?

[ Szerkesztve ]

(#59070) Tothgera30 válasza koxx (#59068) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Teljesen komoly. A mellettük lakó fiatal párt addig csesztették (kutyát tartottak a lakásban), hogy elég hamar elköltöztek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59071) Dluinet válasza Tothgera30 (#59070) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb ha ti is költöztök, nem jó ilyen környezetben lakni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59072) Tothgera30 válasza Dluinet (#59071) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rólam/ünk van szó, ezt írtam már az első bejegyzésben. :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59073) zsoltip válasza zsoltip (#58999) üzenetére


zsoltip
őstag

Sziasztok.
Nevezett Whirpool mosogatógépről akad tapasztalat? :)

(#59074) saiyajin


saiyajin
senior tag

Sziasztok! Ajándékba keresek olyan gépet, amibe bedobálja az ember a gyümölcsöt (esetleg zöldséget), és kinyeri belőle az iható levet. Gyümölcscentrifuga ami, nekem kell vagy keverem valami mással?
A keret kb. max 30 ezer lenne. Van esetleg valami ajánlott készülék?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#59075) Met válasza koxx (#59068) üzenetére


Met
nagyúr

Barátoméknál a házirendben az van hogy szombaton kettőig lehet zajongani, vasárnap egyáltalán nem lehet.
zajongás=barkácsolás, porszívózás stb. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59076) arcsin válasza Met (#59075) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk kb naponta 70x tologattak valamiket a felettünk lakók amit a födém nagyon imádott . Felmentünk szólni, azóta csak 30x hallani ilyen nagyon hosszú (bútor)tologatásokat. :U Felajánlottam egy halom bútorficet, mint létező megoldást a problémára, de elutasították a dolgot. Őszintén megváltás lenne ha pld heti 3x csak 30percnyi porszívózást hallanánk.

[ Szerkesztve ]

(#59077) Donki Hóte válasza littlerock (#59066) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk ilyen Whirlpool sütőnk van. Ez tudja a steambake funkciót, ami annyit tesz, hogy az alján van egy kis mélyedés, amibe vizet kell önteni és úgy termel gőzt.

Ránézésre ezt lehetne helyettesíteni azzal is, hogy egy normál sütő aljába egy bádog bögrében vizet teszel.

Nem tudom, hogy az általad linkelt 200 eFt feletti sütők hogyan termelik a gőzt, de ha úgy, hogy az aljába vizet kell önteni, akkor kár kiadni ennyi pénz értük.

A gőzsütés amúgy jó funkció, ha ügyes vagy, akkor a gőzsütéssel elérheted azt a minőséget, amit egy hagyományos sütőben egy római tállal el lehet elérni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59078) koxx válasza Met (#59075) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A porszívózás sztem nem számít zajongásnak, azért nem egyenértékű azzal, hogy a nagyhiltivel nekiállsz falat bontani vagy a 225-ös flexszel vágni.

(#59079) Digitalpimp válasza koxx (#59078) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Attól függ mivel, mikor, mit porszívózol. Én is utálom, hogy a felettünk lakó este fél 8-kor áll neki zúgatni az ezeréves szarát, meg zörög-csattog a lamináltan meg a kövön, meg veri neki mindennek. Mikor te már nyugiban lennél.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#59080) Land


Land
veterán

Sziasztok!
Kerámia (nem bevonatú) tepsit szeretnék venni. Mamám eléggé ajánlotta, mivel nem ég oda az étel és könnyen tisztítható. Van ötlet hol nézzek ilyet Pesten?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#59081) BBéci válasza (ex)Cat (#59050) üzenetére


BBéci
titán

Anyáméknál 10-11 macska él a házban (nem teljesen normális dolog) az emelet teljes egészében szőnyegpadlós, a földszinten csak a nappali. Semmi gondot nem okoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59082) Met válasza koxx (#59078) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom, mond annak aki kitalálta és elfogadta ezt a házirendet. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59083) pjen válasza st6969 (#59069) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy milyen ciklon, ugyanúgy kell űríteni mint egy zsák nélküli porszìvót.

(#59084) #48613632 válasza littlerock (#59066) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ahogyan fentebb is írták, a sütőkamra alján lévő mélyedésbe kell önteni 100ml vizet, de jobb, ha edénybe teszed, mert a vízkő kicsapódik, és minden steam baking után tisztíthatod.

No és van még egy extra funkció.

A főzőlap hátsó élénél van két kis kémény nyílás (remélem helyesen írtam) amin sima sütés esetén el tud távozni a gőz. Az ugyanis a legtöbb esetben nem kell oda.
Ehhez asszony jobban ért, de példaként említette a piskótát, aminél nem jó, ha gőzben készül, mert benedvesedik, összeesik.
Kenyérnél viszont kell, hogy szép barna, ropogós héja keletkezzen. Akkor a kémény zárva van, a gőz nem távozik el a sütőtérből.
Külön kémény van az alsó, és felső sütőkamrákhoz, de a fölsőn nincs steam baking funkció.

képen a két kis kémény nyílás:

edit:
Itt olvashatsz egy gyakorlatiasnak mondható tesztet az AEG Steam Bakingról.

[ Szerkesztve ]

(#59085) Fr3eWar válasza #48613632 (#59084) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A komolyabb gőzfunkciós sütők esetén van erre különd tároló, ahogy az littlerock általt linkelt verzióknál is, jobbra fent a kis kocka vagy a karika az utolsó két linken. Benyomod, kicsúszik feltöltöd vízzel, és ő adagolja sütés közben programtól függően.
A gagyi gőzsütő, mikor a sütő aljába van kialakítva vájú vagy edénnyel te raksz be vizet.

Bosch esetén az egész előlap felnyílik (szerintem nagyon vagány) és ott a tartály :Y

Én viszont a pirolítikus tisztítást választottam, mivel Bosch esetén nem volt olyan opció, hogy gőztartó + pirolízis egyben. Így ez a funkció nekünk kimaradt, nincs tapasztalatom vele.

(#59086) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok,
Az alábbi két hőszivattyús szárítógép közül melyiket vennétek?

Szempontok:

- ha nem kell jelentősen kevesebbet vasalni a használatával, nem vehetem meg / repülök vele együtt a nyolcadikról
- heti 4-7 alkalommal mosunk
- babaruhákat is
- sok olyan ruhánk van ami elvileg nem szárítható gépben
- alacsony fogyasztás
- lehetőleg hosszútávon megbízható márka (gondolom az adott típusokról még nincs olyan sok hosszútávú tapasztalat), hosszabb gari előny

[GORENJE DE82/G]

[Bosch WTR85V00BY]

A két típus közül melyiket melyik lenne a jobb választás, a Gorenje vagy a Bosch? Vagy esetleg más márkát ajánlanátok? Electrolux esetleg?

Köszönöm szépen!

(#59087) #48613632 válasza Fr3eWar (#59085) üzenetére


#48613632
törölt tag

AEG-hez van olyan, ami direktbe a folyóvízhez van kötve. Legalábbis, a manualban plumbing required van írva. Persze, nyilván lehet ezt fokozni, kérdés, van e értelme? Ezek már tényleg csak kényelmi funkciók, többnyire óriási felárral. De tény, hogy nagyon vagány.

(#59088) Donki Hóte válasza Stephan89 (#59086) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, erre a vasaláscsökkentő funkcióra kíváncsi vagyok, mert nekünk csak kombinált mosó-szárító gépünk van, de nem vettem észre, hogy kevésbé gyűrötten jönnek ki a ruhák belőle egy szárító program után, mint egy sima mosó program után.

Ha valaki szerint egy (bármilyen szuper) szárítógép csökkenti a ruhák gyűröttségét, az adhatna erre valami fizikai magyarázatot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59089) Teaway válasza Donki Hóte (#59088) üzenetére


Teaway
veterán

A mosott ruhát minden oldalról érkező, enyhe levegővel szárítja. A lekerekített emelőlapátok lágyan mozgatják a ruhát, ahelyett, hogy az laposan feküdne a dob szerkezetén. Az eredmény puha, frissen mosott, gyűrődések nélküli ruhanemű.

Nincs itthon csokid??

(#59090) Donki Hóte válasza Teaway (#59089) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A dobban nem egy ing van, hanem 10. Az alul lévő honnan tudja, hogy a felette lévő ingek súlya ellenére neki nem kell laposan feküdni a dob szerkezetén, hanem lebegni kell(ene) felette :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59091) Stephan89 válasza Teaway (#59089) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Ez a Bosch honlapjáról van. :DDD

(#59092) Gyurike válasza Stephan89 (#59086) üzenetére


Gyurike
tag

Ha elmehetünk közel 200.000Ft-ig, akkor én jobban ajánlanám a Bosch WTR87TW0BY típust. A+++-os és a kondenzációhatékonysága: A. Ha a mosógép közelében/rajta lesz, akkor kondenzvízleeresztő cső segítségével a víz elvezethető és nem kell a tartályt üríteni. Szárításügyileg hozza amit a csúcsmodellek, csak nincs dobvilágítás, Home Connect és "prémium kijelző". Továbbá ez szubjektív, de érdemes vigyázni a SelfCleaning Condenser típusokkal: 3-5 évente ki kell tisztíttatni szakszervízzel a kondenzátort (nem hozzáférhető). Ami elég macera, mert nem kapja csak úgy a hóna alá az ember a gépet...

[ Szerkesztve ]

(#59093) Stephan89 válasza Gyurike (#59092) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! Sajnos 160.000 Ft lenne a max amit rászánnék.

Egyébként a Gorenje kondenzáció hatékonysága is A amit fentebb linkeltem, csak itt a fórumon nem túl sok infot találtam a Gorenjékről. Elvétve volt egy-két pozitív vélemény, illetve egy-két negatív (hogy pl. nagyon sok, gyorsan kopó műanyag alkatrészt tartalmaznak.)

Nem tudom hogy ilyen árszegmensben van-e nagy különbség Gorenje és Bosch, vagy más márka között.

Pl. a kondenzátor- és szűrőtakarítás mennyire egyszerű a két gyártónál? A Gorenje mindkét irányban tudja forgatni a dobot, a Bosch nem. Ennek mekkora jelentősége van a gyűrődésmentes szárítás során?

Összességében milyen anyag és összeszerelési minőség jellemzi a Bosch és Gorenje gépeket? Vagy van más ajánlottabb gyártó ebben az árkategóriában?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59094) #04441088 válasza Teaway (#59089) üzenetére


#04441088
törölt tag

Teleshop? :DDD :DDD

(#59095) st6969 válasza Gyurike (#59092) üzenetére


st6969
őstag

" érdemes vigyázni a SelfCleaning Condenser típusokkal: 3-5 évente ki kell tisztíttatni szakszervízzel a kondenzátort"
Ez tapasztalat? Vagy honnan van az infó? Honnan lehet tudni, hogy 3 vagy 5 év? Vagy, hogy egyáltalán adott esetben kell? A miénk 5 éves, self cleaning, semmi problémát nem veszek észre. A kondenzátor nem látható.

[ Szerkesztve ]

(#59096) #48613632 válasza Stephan89 (#59093) üzenetére


#48613632
törölt tag

"A Gorenje mindkét irányban tudja forgatni a dobot, a Bosch nem. Ennek mekkora jelentősége van a gyűrődésmentes szárítás során?"

Ennek elég nagy. Konkrétan, ha egy dobot csak egy irányba forgatnak, akkor a benne lévő ruhák összetekerednek, kb 100% valószínűséggel. De én ezt nem nézem ki a Boschból, szóval lehet ott valami, amiről nem tudunk, vagy nem veszünk figyelembe.
Én amúgy sem ismerek olyan mosógépet, ami csak egy irányba forgatja a dobot. Az nagy marhaság lenne, de ez csak privát vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#59097) #48613632 válasza #48613632 (#59096) üzenetére


#48613632
törölt tag

Edit:
Na jó, valóban vannak unidirectional gépek, amik csak egy irányba forgatják a dobot, jellemzően az olcsóbb kategóriából, viszont gyűrik a ruhát. Bosch esetében, nekem ez kissé ellentmondásos, de ugye nem mi határozzuk meg a piacpolitikát. Gugliztam egy kicsit, nem sok info van a piac ezen szegmenséről, jellemzően noname gépeket találtam, de nem is foglalkoztam vele túl sokat. Én kerülném ezt a megoldást, de nincs gyakorlati tapasztalatom ilyesmivel.

(#59098) Gömbike válasza Donki Hóte (#59090) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézd meg a dob méretét a kombódnak és nézz meg egy különálló gép dobméretét.

Dupla akkora, s nem véletlenül.

A szárítás sokkal jobb és szebb végeredményű, ha a dobban át bír esni a ruha. Persze közben a lapátok és a levegő is dolgozik.

A kombi géptől épp ezért ne várj tökéletes eredményt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#59099) Teaway


Teaway
veterán

#59090 Donki Hóte: Kérdezd a Bosch-t, onnan való a teljes szöveg. Amúgy az lehet a magyarázat, amit Gömbike írt.
#59091 Stephan89: Persze hogy onnan, magamtól nem találok ki ilyeneket.
#59094 staker: Nem.
:)

Nincs itthon csokid??

(#59100) Stephan89 válasza #48613632 (#59097) üzenetére


Stephan89
aktív tag

A Bosch oldalán ott van, hogy oda- / visszafelé forgás funkció nincs benne (a kényelem fül alatt): [link]

Akkor ezek alapján a Gorenje jobbnak néz ki (8 kg töltet, A kondenzációs osztály, oda- vissza forgó dob).

Remélem, hogy a megbízhatóságában sem kell csalódnom.

Ha esetleg van valakinek tapasztalata Gorenje szárítógépekkel, sokat segítene ha írna róluk pár szót. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.