Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) Piftuka válasza Cyrin (#58198) üzenetére


Piftuka
veterán

"ultrasilencer"

Pontosan melyik típus?

"Aquila non captat muscas."

(#58202) koxx válasza Piftuka (#58200) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én kibírom a Miele esetén az 1-1,5 évente kiadott 4400 forintot a gyári porzsákra. Aki meg nem az vegyen tartályos porszívót aztán szívjon vele. :DDD

(#58203) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#58186) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Délutáni turnusban sincs itt egy mosógépszaki? :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58204) Morris válasza Piftuka (#58200) üzenetére


Morris
veterán

Ez tényleg jó árban van. :R

(#58205) ribarszki válasza Cyrin (#58198) üzenetére


ribarszki
őstag

Szuper! Akkor az egyik porszívóban kibír 2 hónapot szívóerő csökkenés nélkül, másikban 2 porszívózást. Majd a vásárlás után kiderül, hogy a vásárló melyik gép+porzsák párosa nyúlt bele. Csak porszívózzon jó sokat, hogy 14 napon belül vissza tudja küldeni... Nekem is volt ilyen Samsungom. A sokak által dicsért Duraflow és Aspico zsákokat is utálta. 2 porszívózás után semmit nem szívott. 2 hetente cseréltem porzsákot. Máig rejtély, hogy ugyan az a porzsák miért működik az egyik porszívóban, a másikban miért nem...

(#58206) Morris válasza ribarszki (#58205) üzenetére


Morris
veterán

Azért az nem mindegy, hogy egy porszívózás alkalmával mennyi koszt szív fel.

(#58207) Cyrin válasza Piftuka (#58201) üzenetére


Cyrin
addikt

Kék :DDD

(#58208) ribarszki válasza Morris (#58206) üzenetére


ribarszki
őstag

Sima, átlagos otthoni porszívózás, rendben tartott tiszta lakásban. 2 porszívózás után visított a samung, már égett szaga volt, nem szívott, a zsák meg üres... zsákcsere, majd 2 porszívózásig mengint béke volt. 3 porzsáktípussal is megcsinálta. Aspico, Menalux, Swirl. Máig nem értem... Eltömődtek a mikropórusok. De másnál meg hónapokig megy egy Menalux zsák.. érthetetlen..

[ Szerkesztve ]

(#58209) Morris válasza ribarszki (#58208) üzenetére


Morris
veterán

Ennyire azért nem durva a miénknél.
Ha félig van (jó nehéz) akkor már érződött hogy gyengül.
De pár napja darabokra szedtem, szépen kitakarítottam és ma mondta asszonypajti, hogy sokkal jobb lett.

(#58210) Nagya21 válasza koxx (#58202) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Szívok vele, de nem azért mert tartályos, hanem mert mint a neve is mutazja porszívó.....:DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#58211) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Egy barátom keres mosógépet, elöltöltős is jó, és nem ártana ha tudna szárítani, de nem feltétel. Szárítós esetén 120k plafonnal gondolkozik, Aldiból a Medion 37334 mosó+szárító jó lehet? 1400 fordulat, 8kg mosás, 6kg szárítás.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#58212) balazs1956 válasza ribarszki (#58197) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia! Mikor volt akcióban, illetve mennyiért adták?
Szokták leárazni?
Már én is érdekelt vagyok :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#58213) ribarszki válasza balazs1956 (#58212) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Mire gondolsz pontosan? :B A hozzászólásomból amire válaszoltál nem egyértelmű..

(#58214) balazs1956 válasza ribarszki (#58213) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Elnézést, figyelmetlen voltam, ne a Te hozzászólásodra válaszoltam.
A kérdésem az lett volna hogy a Miele C2- höz a kék színű porzsák szokott-e akcióban lenni? És ha igen ez rendszeres, vagy csak egyszeri alkalom volt?

Köszönöm előre is!

(#58215) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Porszívó témában melyik termék ajánlott (kb 2 cm szálhosszú szőnyeg, plusz parketta)? Miele C3 cat&dog-ot próbáltam (2 évvel ezelőtt), csendes gép, jól teljesített, egyedül a kereke problémásabb, hogy a kis kerék sokszor fennakad a kihúzott kábelen, így a mozgatása nem éppen ideális. Meg a műanyag cső egy kicsit puhának tűnt, de nem tudom, hogy mennyit bírhat.

Szóval van a Miele C3 vonal ((Silence/Excellence/Performance Ecoline) 100 ezer Ft
vagy Electrolux EUO93DB ? Illetve más ajánlottabb termék?
Köszi

(#58216) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Használ valaki kerámia lapos szendvicssütőt? Kinéztem ezt, elég olcsó kategóriának tűnik. Nem olyat keresek, ami 2 hónap után szétesik. :R

(#58217) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy mosogatógépet mostanában az épülő konyhánkba.
Jó lenne 200K körül maradni és Bosch-ban gondolkodom. (Az IKEA-t is ajánlották többen ha jól láttam. Nem tudom melyik jobb ebben az árkategóriában)
Nem volt még mosogatógépünk korábban. Egy 60cm-es kéne egy 5 fős család részére, ami teljesen beépíthető.
Van esetleg tuti tippetek? Mire érdemes figyelni? :R

(#58218) E.Kaufmann válasza CHIPman (#58211) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A mosógépszakik felszívódtak, mindenki rácuppant a porszívóra.
Én is nézegettem, a program választéka szimpibb, mint a mi Indesitünknek, de mélyebb is nála. Csodát nem kell várni az ilyen kombi gépekről, kényesebb ruhákat se tudsz szárítani ilyenekkel, mert magas a hőfokuk (programfüggően 60-70 fokig is), a grínpísz nem ajánlja, csak az Elmű, de télre, melós vagy buszozós embernek jó ilyen is, nyáron meg csak centrizni kell.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58219) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#58186) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

CHIPman és az én kérdésemre egy mosógépszakit kérnénk a fórumba :DDD
A porszívókat kicsit hanyagoljuk : [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58220) tibbike01 válasza HollywoodBoy (#58217) üzenetére


tibbike01
őstag

Egy biztos, hogy ha a konyhád Ikeas METOD rendszerű, akkor abba csak az Ikeás mosogatógép fog megfelelően passzolni. Nem érdemes mással próbálkozni.
Az 5 év garancia és a 365napos termékvisszavétel is az Ikeás gépek mellett szól. Általában Elektrolux vagy Whirlpool gépek.

[ Szerkesztve ]

(#58221) Teaway válasza CHIPman (#58211) üzenetére


Teaway
veterán

Persze hogy jó, de csak 6kg-ot tegyen bele, azt egy menetben tudja mosni + szárítani (bár én 4-5kg fölé nem mennék). 3 év jótállás jár hozzá.

Nincs itthon csokid??

(#58222) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#58219) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mosógépszakit miért nem a mosógépszaki fórumban keresel :U

Itt a mosógépek csak érintőlegesen, a megvételükkel kapcsolatban vannak érintve, a kezelésükkel pedig nem foglalkoznak itt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58223) ggeleven válasza tibbike01 (#58220) üzenetére


ggeleven
őstag

Januárban konyhaépítés lesz a projekt nálunk, szóval ez jó infó köszi. Gondolkozom erősen egy ilyen rendszerben.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#58224) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk vásárolni egy mosó-szárító gépet amiben a segítségeteket szeretném kérni, hogy melyiket lenne érdemes. Mivel csak egy keskeny kivitel férne el, ezért ezek a típusokat találtam:

[link]
Melyiket ajánlanátok?

(#58225) HollywoodBoy válasza tibbike01 (#58220) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi szépen! :R
Asztalos csinálja a konyhánkat, így nincs ilyen megkötés. A sütő, a főzőlap és a mikró Gorenje lesz - azt már kinéztük. De a mosogatógépben nem tudom, hogy be merjem-e vállalni a Gorenje-t, mert nagyon sokat lesz használva nálunk és kicsit félek tőle, hogy Kínai...
Ezt néztem ki, de nem láttam erről tapasztalatot itt a fórumon. Ahogy látom, ez a legdrágább mosogatógépe a Gorenjének.
A Bosch-ról meg IKEA-sokról láttam jó tapasztalatokat ha nem tévedek. A Bosch-nál a Német minőségben reménykednék.
Van esetleg tapasztalatotok Gorenje mosogatógéppel? Funkciókban mennyire marad el szerintetek egy 200K körüli Bosch-tól a linkelt Gorenje?

(#58226) E.Kaufmann válasza Donki Hóte (#58222) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

1. már megvettem, és nem ajánlatot kértem, az a neve alapján inkább előzetes infó kérő topik, ez pedig:
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz.
2. a fóliákat meg a porszívókat is kibeszéltétek itt nagy szakértéssel itt
3. nem jutott eszembe
4. te nem értesz véletlenül a mosógépekhez?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58227) polonic válasza balazs1956 (#58214) üzenetére


polonic
félisten

Én írtam, hogy akcióban vettem a porzsákokat Szetei-nél.
Most nem találom a honlapjukon. Lehet, csak nem látom. Vagy csak boltban vehető. Én ott vettem személyesen, mikor a porszívót is.
Ez az egyébként. De ők 15690-ért árulják.
Esetleg ha neked is van kedvezményed, akkor ennek az árából is lejöhet. És még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#58228) Pakmara válasza E.Kaufmann (#58226) üzenetére


Pakmara
őstag

Sry. Nem válasz akart lenni. :B

Sziasztok!

Pár hete jártam itt álló porszívó vásárlása kapcsán. Akkor a Xiaomi 1C-re kaptam egy ajánlást amit ismételten köszönök. Viszont most ismét kicsit megkeveredtem.

Szóval adott a Mi Handheld Vacuum Cleaner ami ha minden igaz SKV4060GL modellszámon fut és van a Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C SKV4106GL számmal (bár láttam már SCWXCQ02ZHM-el is szerepelni).

Ami a kérdés, hogy miben különbözik valójában a két verzió? Itt fórumon az hangzott el, hogy ugyanaz. Itt meg itt is eltérőnek mutatják, de cserébe a specek. különböző számai sem egyeznek meg se a reviewkban se az egyes webshopok leírásaiban (a képek is random fel vannak cserélve néhol a modellekről)

Egyéb iránt külön gratulálok a gyártó termék elnevezéseket kiötlő csoportjának, mert kb. követhetetlen (számomra) az a nevezéktan amit használnak.

Köszi, Pakmara

[ Szerkesztve ]

(#58229) #73959936 válasza polonic (#58227) üzenetére


#73959936
törölt tag

csak annyit kell írni a gugliba, hogy: Szetei

az első találat az m.szetei.com

(#58230) polonic válasza #73959936 (#58229) üzenetére


polonic
félisten

Nem azt írtam, hogy a Szetei oldalát nem találom. Hanem az oldalukon ezt a porzsák csomagot. :)

[ Szerkesztve ]

(#58231) Batib válasza polonic (#58230) üzenetére


Batib
őstag

https://szetei.com/miele-porszivo-tartozekok/gn-xxl-hyclean-3d

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#58232) polonic válasza Batib (#58231) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Közben amúgy nekem is meg lett. Vak voltam egy kicsit. :D

(#58233) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#58226) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebből csak a 4.-re tudok reflektálni: Nem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58234) #73959936 válasza polonic (#58230) üzenetére


#73959936
törölt tag

bocs, rosszul fogalmaztam. az oldalon a keresőbe beírtam: GN XXL HyClean 3D

(#58235) ribarszki válasza gedikart (#58215) üzenetére


ribarszki
őstag

C3, Parquett Twister fejjel kiegészítve. Ha van macska, kutya, akkor Cat Dog modell. Az a műanyag cső nagyon nagyon sokat bír.

(#58236) BBéci válasza ribarszki (#58205) üzenetére


BBéci
titán

Valóban elgondolkodtató.
Electroluxomban évente 4-5 db zsák telik meg úgy, hogy heti 2-3 alkalommal porszívózunk, a lakás 80 négyzetméteres, ebből 30 szőnyeg. Bucira telítődve is olyan erővel szív, hogy maximum állásban alig lehet felemelni a fejet a padlóról. Éppen ezért mindig 1-2 fokozattal lejjebb veszem a teljesítményt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58237) ribarszki válasza BBéci (#58236) üzenetére


ribarszki
őstag

Az, elgondolkodtató, és tényleg nem értem...
Az S-bag esetén is két teljesen egymással ellentétes vélemény, és mindenki a valóságot írja. Gyári Philips sbag zsák 2 takarítást bír, havi 2 porzsák használat. Electroluxnál szintén van ilyen visszajelzés. És van a másik véglet, mint te is írod, évi 4-5zsák bucira szívva..
Én átéltem mind a két oldalt személyesen, és tényleg nem fér a fejembe, hogy ez miként lehetséges. Ezek szerint porszívó függő a porzsák terhelhetősége...

(#58238) dni


dni
őstag

Sziasztok,

létezik-e olyan mikro, (esetleg rendes sütő ami mikro is) egyben kivált egy air fryert is?
Háttér story:
3-4 éve nincs mikro sütőnk, mert itthon ritkán kellett a már korábban elkészített ételt melegíteni, akkor pedig használtuk a serpenyő/lábos + kerámia főzőlap kombót. Mióta azonban itthonról dolgozunk úgy érzem, hogy relatíve sok idő megy el a már korábban elkészített étel melegítésével, edények eltakarításával, így lehet jól jönne egy mikro hátha sikerülne ezen faragni.
Helyünk viszont nincs sok így a konyha pultról az Airfryernek mennie kell. ha beszerzünk egy mikrot. Ritkán használtuk, de akkor jó szolgálatot tett, bár szerintem simán tudnánk nélküle létezni, bnőm pártolja inkább.

(#58239) E.Kaufmann válasza dni (#58238) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

kis angol gugli majd magyar visszakeresés alapján a Panaszkodiknak van ilyenje:
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58240) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

60-80k körül van ajánlott robotporszívó??

60m² kb amire lenne használva + egy kisebb szőnyeg,ha boldogulnak vele ebben a kategóriában.

(#58241) Fr3eWar válasza soultrapp (#58240) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hali, itt bentebb leszel: Robotporszívók

(#58242) soultrapp válasza Fr3eWar (#58241) üzenetére


soultrapp
senior tag

Thx!!!

(#58243) balazs1956 válasza polonic (#58227) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
Közben addig-addig kerestem míg megtaláltam.
Mos is 15690 Ft.
Sajnos egyéb kedvezményem nincsen, de így is jó ár.
A Miele saját webáruházában 19990 Ft, ahogyan Te is linkelted.
Közvetlenül tőlük vettem a porszívót is, és hozzá egy adag porzsákot (4899 Ft)
Ha ebből négyet veszek (4x4899=19558), még olcsóbb is mintha az XXL-es csomagot vettem volna.
A Szeteinél az egy dózis ára 4890 Ft.
Tehát legolcsóbban a szeteis megapakkal jár az ember, ha négy évre előre be akar spájzolni 4300 Ft árelőnyért...

(#58244) Piftuka válasza E.Kaufmann (#58226) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen igazad van! Hogy ne érezd úgy, hogy senki nem válaszol... Én azért nem írtam eddig, mert nem ismerem a szárítógépet, és csak találgatni tudnék.

Abból, amit leírtál, könnyen el tudom képzelni azt is, hogy a gép okosabb, mint mi, és jól tudja, mennyi ideig kell futtatnia a szárító programot. (Bármi is legyen a "nagykönyv szerinti" érték.)

A másik opció viszont, hogy az árkategóriájától - sajnos - nem meglepő módon, nem pontos a gépben üzemelő mérő eszköz.

Én a helyedben felhívnám a szerviz hazai képviseletét! Könnyen el tudom képzelni azt is, hogy a jelenség ismertetését követően azonnal mondják számodra a "miértet", és a megoldást is. :K

"Aquila non captat muscas."

(#58245) Piftuka válasza BBéci (#58236) üzenetére


Piftuka
veterán

Mi a porszívód típusa? Mennyi és milyen típusú szennyeződés jut a lakásodba?

Ha jól emlékszem, azt írtad, hogy naponta többször "végigszaladsz" a padlófelületeken az akkust porszívóval is. Hát az ugyebár nagyon sokat számít.

Én a Philips porszívóról már írtam; nem ismétlem. Rosszul szűri a port a prémium modell is. Egyik ok a gyakori "S-Bag" cserére.

A település légszennyezettségi szintje, a kutya a lakásban, stb. még mind plusz tényezők. Bizony ez is számít.

Nekem van olyan ismerősöm, aki egy olyan faluban lakik, ahol a legközelebbi autóút km-nyire van, körben dombok, erdő... és a tiszta lakáshoz nála elegendő, ha fél évente egy mikroszálas törlőkendővel áttörli a padlót. :P (Sarkítok, de a lényeget értitek, ugye? :) )

Én bútorápolóval "átnyálazom" a teljes berendezést, kimosok minden függönyt, majd kinyitom 5 percre az ablakot, és olyan, mintha hetek óta nem törölgettem volna le a polcokat.

Ez van sajnos!

"Aquila non captat muscas."

(#58246) Met


Met
nagyúr

Mosógépnél találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy amikor szívja be a vizet búg időnként?
Nagyjából olyan búgás mint a transzformátor házak közelében lehet vagy lehetett hallani.
Egy mosás alatt néhányszor csinálja, tehát nem állandóan és csak akkor amikor vizet szív.
LG gép, gari már nincs rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58247) BBéci válasza Piftuka (#58245) üzenetére


BBéci
titán

Ez a porszívóm: [link].
Nincs akkus, csak a fenti, amit 2-3 naponta használunk.
Előváros, 3 km-re Budapest határától, lakópark, kertes ház. Van egy kijárós macskánk, porszívózás után 24 órával már megjelennek kicsinyített változatai, a porcicák.
Azt sosem értettem, az utóbbi 10-15 évben mi visz rá valakit Philips porszívó, tv, hangrendszer és hasonlók megvásárlására? Miből gondolja bárki, hogy azok jók? Csak a név adja el, ám minőség már nem áll mögöttük. Kivételek a borotvák és egyéb kézben elférő eszközeik, de azokkal is hamarosan leállnak, kivonulnak a piacról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58248) Gömbike válasza dni (#58238) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mindegyik olyan mikró, amely hőlégkeveréses és van hozzá crips tál, kivált minden marketinges kütyüt.

De külön is lehet venni ilyen tálat, csak rá kell keresni. A lényeg a hőlégkeverés.

Simán sütök a mikróban sült krumplit, kolbászt, péksütit, stb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#58249) pjen válasza Met (#58246) üzenetére


pjen
félisten

A mosógép nem szívja a vizet, csak kinyit egy mágnes szelepet és a víz beömlik.Szerintem a mágnes szelepnek van hangja.Mosogató gépünk ujkorától ilyen.

(#58250) pjen válasza BBéci (#58247) üzenetére


pjen
félisten

Van egy philips akus porszívonk, Asszony szereti.Van egy elux super silencer is, de inkább a Philipset használja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.