Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) MaCS_70 válasza blg (#40199) üzenetére


MaCS_70
félisten

blg, Polonic!

Nagyon köszönöm!

Meg is rendeltük ezt a Panasonicot.
A tapasztalatokról majd beszámolok.

Szomorú, hogy mennyire az elvacakosodás irányába megy a világ. Jelenleg két Whirlpool mikrót használunk a belső körben, az egyik 20, a másik 25 éves, de az első, 32 éves Burg márkájú készülékünk is napi használatban teszi szépen a dolgát.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40202) Atomgeszi válasza MaCS_70 (#40201) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ezért félek én is lecserélni a tizenéves Moulinex-et, pedig az új konyhába jól jönne valami modern kinézetű mikró. Majd megvárom míg leakciózzák az Ambiano-t, bár 15k-ért így sem vészes. Mondjuk ezek a beépítet mikrók nekem nem tetszenek annyira, és irreálisan drágák is szerintem. Szóval majd berakom simán az üregbe aztán kész.

Egyébként, ha már konyha, van valakinek a munkapultnál a falon homokfújt vagy tejüveg? Nem akarom a régi csempét leverni, de azt se akarom nézni, amit 10 éve nézek már. Másik topikba kaptam ötletet homokfújt üveglapra. Valakinek van esetleg?

Ma hozza a futár a Neff mosogatógépet. Múlt héten megjött az Electrolux sütő és főzőlap is. :))

Már csak a páraelszívó kell. Cata Beta 600 megfelelő lesz akkor? Kürtőset szeretnék, az jól mutatna.

Nyílegyenesen felvezetem majd a padlásra a csövet. Lehet tenni valamit a végére, hogy ne essen bele por meg galamb meg ilyenek? Nem akartam kanyart tenni a csőbe sehova, hogy jó legyen a légáramlat. Vagy jobban járok, ha mégis csak teszek bele egy kanyart, hogy ne felfelé nézzen a cső vége?

(#40203) peppe79 válasza polonic (#40200) üzenetére


peppe79
senior tag

Az én Samu mikróm belsejéről meg pár év után "lehámlott" a festék. Mondjuk, az akkori legolcsóbb típusról van szó.

(#40204) peppe79 válasza Atomgeszi (#40202) üzenetére


peppe79
senior tag

Arra azért figyelj, hogy a szabadon álló mikrónak a szellőzés végett kell majd valamennyi helyet hagyni.

A konyhapult mögötti üveg hátfalnál meg arra, hogy ha zsírral vagy olajjal dolgozol, akkor mindig használj fedőt. ;) ...már csak azért mondom, mert az üveg takarításra nem olyan egyszerű, és sajnos a legkisebb olajcsepp is meglátszik rajta. Az üveg inkább olyan minimál stílusú lakásokba való, ahol a tűzhely csak "dísznek" van.

A páraelszívónál pedig inkább a funkciót tartsd szem előtt, sem mint azt, hogy melyik mutatna jól...

[ Szerkesztve ]

(#40205) Atomgeszi válasza peppe79 (#40204) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, annyi hely lesz, de még nem jött meg a látványterv, hogy mire számítsak :)

Akkor mit ajánlanál még?

Ilyen felragasztható PVC dekorra is gondoltam.

Ezzel azt mondod,hogy a Cata Beta 600 nem jó ? :)

(#40206) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!
Panel lakásba keresünk szekrénybe szerelhető villanysütőt és külön villany főzőlapot.
A probléma csak az, hogy bár látszatra 3 fázis van vezetékezve a sütőhöz, de a gondnok szerint csak egy ad le áramot ténylegesen.

Mire érdemes figyelni, hogy biztosan olyat vegyünk, ami működőképes lesz ilyen körülmények között s?

Esetleg vannak ajánlott márkák, amik megbízhatóbbak? Vagy itt is csak a minél hosszabb garanciaidőt kell nézni és annyi?

A sütő helyét 60*60*60 cm-esnek, a főzőlapét pedig 55*50 cm-esnek mértem le (minimális eltéréssel, ami szerintem mérési hiba), ezek szabvány méretek otthoni eszközökhöz?

Plusz egyetlen megkötés, hogy csak a MediaMarkt kínálata jöhet szóba, mert bözsiutalványból lesz kifizetve a nagy része.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40207) Atomgeszi válasza pengwin (#40206) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi az, hogy látszatra 3 fázis? Ott van az 5 ér?

Kint a mérőóránál 3 kismegszakítód van, vagy csak 1? És, ha csak 1 akkor hány Amper a kismegszakító?

Mikori építésű a lakás?

1 fázisról is elmegy a főzőlap(hidalni kell, rajta lesz a rajzon). Alapból a főzőlapból 4 kanóc jön, belül nem szokták hidalni, mert feltételezik, hogy van lehetőség 2 fázist rákötni. Ezért bekötésnél neked kell(de érdemes megnézni, hogyan van kötve a főzőlap, egy lapos csavarhúzóval lepattintható kapocstábla fedele)

[ Szerkesztve ]

(#40208) peppe79 válasza Atomgeszi (#40205) üzenetére


peppe79
senior tag

Az üveg hátlap baromi jól mutat. Dolgoztam olyan helyen, ahol tapétát raktak mögé, az is nagyon látványos volt. Csak ahogy említettem már, az üveget nehezebb takarítani.

"Ezzel azt mondod,hogy a Cata Beta 600 nem jó ?"

Nem arról van szó, hogy nem jó. De páraelszívónál nem csak "kinézet", hanem a funkció is számít...meg persze az, hogy egyáltalán alkalmas lesz-e az adott konyhába.

(#40209) pengwin válasza Atomgeszi (#40207) üzenetére


pengwin
addikt

Azt hiszem a nyolvanas évek végén épült a panel (Gazdagrét északi felén van).

A fázisos bohóckodás nekem is fura, még nem volt időm ránézni a hálózatra, csak tegnap adták át a lakás kulcsait.

Most ahogy nézem tipikusan 1-2 év garanciát adnak az ilyen termékekre... ez melyik márkáknál hosszabbítható pl. regsiztrációval vagy egyéb módon?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40210) Atomgeszi válasza peppe79 (#40208) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mióta megvan a forrólevegős olajsütő, már nem is sütöttem semmit sem fröcsögős olajban, persze ez nem zárja ki, hogy nem lenne rá példa. Néha a töltött káposztát még kifuttatom, de az talán nem fröcsög el odáig.

Tapéta alatt milyen tapétát értesz? Azért néztem valami hasonlót még: [link]

2.5 x 4. 7 a konyha. Konyhaajtó csukható, 1 tetőablak van, onnan tudna friss levegőt szívni. (Kondenzációs kazánra még nem pénzem, szóval amúgy még egy FÉG C12-es megy úgy 6 méterrel arrébb.

Azért néztem ezt, mert árban ez amit max rálocsolnék ( 50k ) és teljesítményben is jót ír, a szabvány szerint.

(#40211) Atomgeszi válasza pengwin (#40209) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ott már sanszos, hogy 16-os alut vittek be. Az jó lehet, ha kérsz 32A-ra bővítést. 3x16 A esetén számolj még az áramszolgáltató felé 3-5k között Amperonként. Nálam a 3x16A bővítés + 76 ezer lett volna.

Nézd meg először, hogy mi van kint meg bent, esetleg fényképezd le, aztán beszéljünk róla. :)

Electrolux alapból 1 év garit ad. Sok márkaboltnál vásárolható kiterjesztett garancia 5 évre, olyan 10-20 között van bolttól függően.

(#40212) peppe79 válasza Atomgeszi (#40210) üzenetére


peppe79
senior tag

Modern, mintás vlies tapéta volt.

A páraelszívó akkora helyiségbe elég lesz.

(#40213) pengwin válasza Atomgeszi (#40211) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, közben apósnak lőttem képeket:
Kinti:
Az első van a villanyóra mellett.


Benti:

Üdv, pengwin

(#40214) Atomgeszi válasza pengwin (#40213) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha csak 1 kismegszakítód van, akkor csak 1x25A megy be hozzád.

Lehet a sütőhöz úgy számolták, ha később bővítenél akkor tudj rendes kakaót adni a főzőlapnak.

25A-ről is lehet élni, csak ne moss főzz mosogatógépezz meg forralj vizet egyszerre :)

Csak érdekes, hogy bent meg a dobozon ott van a 380-as matrica.

De, ha csak 1 fázisú a mérőórád akkor fixen nem megy be.

Ha van műszered mondanám, hogy nézz a kismegszakítók között megvan-e a 380..

[ Szerkesztve ]

(#40215) pengwin válasza Atomgeszi (#40214) üzenetére


pengwin
addikt

Köszi szépen!
Ma jön haza édesapám, majd kölcsönkérem a multimétert és egyebeket.

Szerintem azért van csak 25A, mert egy 29nm-es panelról beszélünk, és 10. emletes torony földszintjén volt régen mosókonyha (csak már nem üzemel). Így régen ezekben a lakásokban nem volt mosógép, és csak a főzőlap+villanytűzhely párost kellett ellátni kakaóval.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40216) MaCS_70 válasza Atomgeszi (#40214) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk 1×16 A...

De érdekes módon még nem terheltük túl.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40217) pjen válasza MaCS_70 (#40216) üzenetére


pjen
félisten

Ha van gáz,kis odafigyeléssel elég lehet.

(#40218) pengwin válasza Atomgeszi (#40214) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából logikusan végiggondolva kb. bármilyen indukciós lap és tűzhely megfelel...

Most egy ugyanilyen lakásban vagyunk pár emelettel feljebb, és itt már ment egyszerre mosógép+PC+2,2kW-os vízforraló+hagyományos sütő és főzőlap. És utóbbi kettőnek szerintem hangyányit magasabb a fogyasztása, mint a mostani eszközöké.
Modernebb, kisebb fogyasztású eszközökkel még kevésbé kéne ennek problémának lennie, az indukciós lapok kb. 7kW-ja+ bármilyen modern villanysütő fogyasztása alacsonyabb kell legyen, mint amit most használunk.

Ki is néztem pár főzőlapot:
AMICA HI 6140
BEKO HII-64400
CANDY CI 6D TP

Jelenleg az Amica felé hajlok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40219) MaCS_70 válasza pjen (#40217) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gáz éppen van, de légkondicionálásról ne is álmodjunk....

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40220) seger


seger
addikt

Porszívó kérdésem lenne!
Karcher wd3-at nézegetem. Valakinek tapasztalata? Vagy mit nézzek?

(#40221) #48613632


#48613632
törölt tag

Ti, akik ilyen komolyabb mikrókat vásároltok, tényleg ki is használjátok az extra funkciókat? No offense, csak egy kérdés. Tehát pl, főztök, grilleztek, meg ilyenek? És utána minden alkalommal takarítás?

Volt korábban valami grilles, hőléges típusom, de már jó régen. Sosem használtam azokat a funkciókat, és a mostani, immáron tudatosan vásárolt 17 literes, kis piros Russel Hobbs-t is csak étel melegítésére fogjuk be.
Azért piros, mert pirosak a konyhai eszközök. Ezen felül, ami fontos volt, az a fluorescent óra, hogy a nappaliból átpillantva, tudjuk mennyi az idő.
Szóval, nálam ezek voltak a kritériumok mikro vásárlásakor: pici+piros+világítós digit óra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40222) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A Neff mosogatógépnek hol az istenben van az adattáblája?

Olyat nem találtam, ami a [link] regisztrációs oldalon mutat adattáblát nem találok. Az oldalán van valami, de nincs a teljesítménye meg semmi, csak egy dátum, meg egy pár számból álló adat. De gondolom ez nem az.

Nagyon nem bontanám szét, ha nem muszáj, úgysem lesz beépítve csak február környékén. Addig jó lenne becsomagolva. Addig se lesz baja.

Amúgy érdekes, mert az edigital alapból 60 hó garit írt az edigis garira. Akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#40223) MaCS_70 válasza #48613632 (#40221) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ősöreg Whirlpoolban a 6th Sense napi használatban van (Ha van, nyilván mindenki használja.), a grillt is rendszeresen nyomjuk.

Légkeveréses eszközünk külön volt, macerás volt előszedni, de ha benne lenne a mikróban, miért ne használnánk?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40224) darkrock


darkrock
aktív tag

Sziasztok!

Otthon melege programmal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van lehetőség cím változtatásra? Anyum novemberben adta be a pályázatot, de most elköltözött. Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#40225) #48613632 válasza MaCS_70 (#40223) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pár ismerősnél rákérdeztem korábban, csakis kíváncsiságból, hogy szokták e használni a grillt, vagy a légkeverést. Ritkán, vagy soha, szinte kivétel nélkül, mind ezt mondták.

(Nekünk is, mind a grill, mind a légkavaró, benn van a sütőben, így a mikróba tök fölösleges.)
Mikor rákérdeztem, hogy akkor miért vették, többnyire olyan válaszok jöttek, hogy kaptuk, használtan vettük, így volt akcióban, vagy olyan is volt, aki azt mondta, hogy nagy mikrót akartak, de nem tudták, nem is nézték, hogy ennyi extra funkciója van.

Szóval, a lényeg, hogy többnyire nem ez volt a vásárlás célja, hogy ezek a funkciók elérhetőek legyenek benne.

Itt viszont sokan így keresik. Tehát, tudatos a vásárlás, ebbe az irányba. És én is ezért kérdeztem bele, a közepébe.

Így tehát, az nem válasz, hogy használjuk, mert van benne, hiszen azért van (lesz) benne, mert direkt azt keresik.

De mindegy, ahogyan mondtam is, no offense, csak a kíváncsiságomat igyekszem kielégíteni :R

(#40226) peppe79 válasza Atomgeszi (#40222) üzenetére


peppe79
senior tag

Nyisd ki az ajtót, ott kellene legyen az adattábla az élében.

60 hónapot vezettek fel a jótállási lapra? Én a helyedben azért beregisztrálnék a plusz 3 évre, nehogy aztán probléma esetén azt mondják, hogy csak elírás volt. Alapból 24 hó a gari.

(#40227) ribarszki válasza seger (#40220) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem van ilyen, mire illetve hol szeretnéd használni?
Lakásba teljes mértékben alkalmatlan!

(#40228) Atomgeszi válasza peppe79 (#40226) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm valóban. :) Köszi

Igaz először beregisztráltam rossz adatokkal, de később is engedte ugyanerre a névre címre. Azért írtam nekik, hogy korrigáltam.

(#40229) seger válasza ribarszki (#40227) üzenetére


seger
addikt

Házon belüli parkettás helységek vannak! Miért alkalmatlan?

(#40230) AXisBOLD válasza pjen (#40191) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi utánaolvasok, de biztos nem leszek első teszter, nem írják sehol, hogy a szűrőkön kívül mást is lehetne mosni, de sokkal egyszerűbb lenne így tisztítani...

Aurea mediocritas

(#40231) asdf_ válasza darkrock (#40224) üzenetére


asdf_
veterán

2.3. Adatváltozás bejelentések
A pályázati adatlapon megadott gépelhelyezési cím, a leadni, illetve a megvásárolni kívánt háztartási
készülék adatai a Támogatói Okirat kiállításáig nem változtathatóak meg. Az adatok változását a
pályázatkezelőnél a II. pontban megjelölt elérhetőségeken szükséges bejelenteni.

...

A Kedvezményezett a Támogatói Okirat kézhezvételét követően a Támogatói Okiratban rögzített
adatainak változásáról a Támogatói Okirat kézhezvételét követően vagy a változás beálltától számított
15 napon belül köteles elektronikusan bejelentést tenni. Ebben az esetben a Kedvezményezett
bejelentése tartalmának megfelelően a Támogató vagy az általa megjelölt szervezet a szükséges
intézkedéseket megteszi.

...

15. Kedvezményezett a Támogatói Okirat kézhezvételét követően, a Támogatói Okiratban rögzített
adatainak változásáról a változás beálltától számított 15 napon belül köteles bejelentést tenni.
Ebben az esetben Kedvezményezett bejelentése tartalmának megfelelően pályázatkezelő a
szükséges intézkedéseket megteszi.

16. A Támogatás felhasználásával beszerzett eszköz a beszerzést követő 3. év végéig csak a
Támogató előzetes jóváhagyásával idegeníthető el, vagy helyezhető át a pályázatban, és a
Támogatói Okiratban megjelölt lakcímről másik lakcímre. Hozzájárulás hiányában elidegenített
vagyon esetében a támogatói döntés kedvezményezettje köteles a támogatás összegét
visszafizetni. A kamat a visszafizetés időpontjában kerül számolásra a 21. pontban ismertetettek
szerint.
Hozzájárulás hiányában másik címre helyezett vagyon esetén a Támogató jogosult a támogatást
visszavonni.

(#40232) Elemental válasza Atomgeszi (#40202) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk a padlásra nyílegyenesen megy, viszont ott van benne kunkor, meg ki is van vezetve a tetőn. Amit szerintem érdemes átgondolni, az a külső motoros elszívó. 100k nagyjából a külső motor, az mehet a padlásra. Semmi zaj nem lesz a lakásban.

(#40233) MaCS_70 válasza #48613632 (#40225) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen jól látod a helyzetet, az emberek nagyon nagy része nem tudatosan vásárol. Nagyon gyakran érvényesül a "csak pár ezressel drágább ez az extra, jól jöhet még!" szemlélet, aztán meg sem nézik, hogyan kell használni.

A kedvencem az, amikor ugyan nem használja a mikrohullámú sütő grillfunkcióját, de vesz mellé egy minigrillt is, és abban készíti a melegszendvicset.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40234) Csabroncka válasza Atomgeszi (#40202) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Visszacsapószelepet ne felejt el belerakni, sokan szívnak vele, hogy dől a hideg a padlásról, vagy kintről, pláne szélben.

Tetőn is korrektül keresztül lehet vezetni flexi alucső elég.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40235) Atomgeszi válasza Csabroncka (#40234) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem tudom, hogy a tetőre ki akarom-e vezetni, macera megbontani itt a témát.

A visszacsapószelepet akkor is rárakhatom, ha függőlegesen felfelé néz a cső?

(#40236) Atomgeszi válasza Elemental (#40232) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom, hogy az lenne a legjobb, de kétszer ennyit már nem locsolnék rá. :(

(#40237) peppe79 válasza Atomgeszi (#40235) üzenetére


peppe79
senior tag

Függőleges kivezetésnél kondenzvíz gyűjtőről/elvezetésről is gondoskodni kell, különben használat után, a lecsapódó gőz egy része a páraelszívóba folyik majd vissza.
A másik, amit tudod kell, hogy az EN61591 szabvány szerinti légszállítási adatok egy könyök közbeiktatásával, és 1,5 méteres szakasszal értendők. Hosszabb szakasz kiépítésével csökken az elszívás teljesítménye.

(#40238) attiati


attiati
veterán

WMF ezüstözött evőeszköz készletről mit gondoltok? (nem értek hozzá)
- egészségügyi szempontból? (kioldódik bármi)
- érték szempontjából?

(#40239) #48613632


#48613632
törölt tag

Tefal Ingenio szetteket ismeri innen valaki?

Lenne egy kicsit összetettebb kérdésem, amit nem tennék fel, csak úgy a levegőbe, mert ha nem ismeri senki, akkor valszeg elég felesleges.
Meg nem is feltétlen ebbe a topikba való.
Esetleg ha van célirányosabb topik a kérdésemnek, akkor egy útbaigazítást is elfogadnék.

Köszönöm előre is.

(#40240) Degeczi válasza peppe79 (#40237) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bizony! Nálam is az előző tulaj rakott be a WC mennyezetbe szellőztető elszívót ami a fűtetlen padlástérbe dolgozik egy (méternél rövidebb) függőleges műanyag csövön át, és ilyen hideg, páradús időben még abból is csöpög vissza pára...

(#40241) Csabroncka válasza Atomgeszi (#40235) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ja a kondenzvízhez, nem nagy kaland ilyen idom kell, igen én a függőlegesbe is raknék visszacsapót, oda ahol áttöröd a padlást. A kondenzvíz elvezető idom is valahova ide kell, a lakásban lévő csőszakaszra nem!

"in medias res"

(#40242) darkrock válasza asdf_ (#40231) üzenetére


darkrock
aktív tag

Köszönöm :R

(#40243) andrasferenc válasza #48613632 (#40239) üzenetére


andrasferenc
tag

Indukciós tűzhelyen alkalmazott edénykészleteink egy része Tefal Ingenio, valamint WMF.

(#40244) BullZeye


BullZeye
veterán

Mosógépcsere program még elbírálás alatt, viszont ma sikeresen behalt a 7 éves whirlpool mosógépünk.

Akinek már volt szerencséje, mennyi idő alatt bírálják el ezeket? Van értelme várni rá, vagy képesek hónapokig húzni még?

(#40245) andrasferenc válasza BullZeye (#40244) üzenetére


andrasferenc
tag

Telefonon lehet érdeklődni az elbírálás felől. Folyamatosan, 20 ezres tételszámban küldik az illetékes minisztériumba aláírása.

(#40246) #48613632 válasza andrasferenc (#40243) üzenetére


#48613632
törölt tag

Király, köszi

Stainless Steel (tehát nem az alu verzió) amiről beszélünk, és van egy 13 darabos szet, és egy 15 darabos szet is belőle. Ami érdekelne ezzel kapcsolatban, a két full szet közötti, nem logikus áreltérés.

Az egyik szet tartalma:
- 2db serpenyő
- 3 db kis lábas (sauce pot)
- 2 db nyél
- 3db üvegfedő
- 3db műanyag fedő

ár: £170.00

A másik szet tartalma
- 2db serpenyő
- 3db kis lábas (sauce pot)
- 1db sauté pan
- 1db stainless steel lid (vízlecsorgatós fedő)
- 3db műanyag fedő
- 3db műanyag "kanál"

ár: £150.00

Láthatjuk, hogy tulajdonképpen az alsó, olcsóbb szetből, mindössze az üveg fedők hiányoznak, de ezt külön is meg lehet vásárolni.
Tehát, ha azt hozzáveszem, akkor pici eltéréssel, de kijövök a fenti szet árára, úgy hogy még vannak benne extráim, nem is kevés, és nem is olcsó.

Viszont!

Az alsó, olcsóbb szet neve:
Ingenio Préférence Stainless Steel Non-Stick Pan/Pot Starter Set

Érdekelne, hogy lehet e anyagminőségben eltérés, illetve, hogy mitől hívják az alsó szetet "starter"-nek? Erre sajnos semmilyen infot nem találtam.

A más anyagminőségű, színezett szettek anyaga alumínium, tehát azokkal nem keverném az árakat. Az Amazon hivatalos kereskedelmi partner, tehát nem számít szürke importőrnek, és az árai is voltaképp a legolcsóbbak az UK marketen.

Köszi, ha ez ügyben tudsz esetleg infót adni :R

(#40247) Atomgeszi válasza peppe79 (#40237) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Úgy kb a lakáson belül talán 85 cm-t megy a plafonig a kürtő majd, onnan meg max 20-30 cm fog kiállni, ahogy áttoltam a szigetelésen.

Elvileg semmilyen könyököt sem kanyart nem terveztem. Nyílegyesen fel.

(#40248) Atomgeszi válasza Csabroncka (#40241) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És ez úgy végzi el a feladatát, ha jól értem, hogy jön fel a kürtő, áttöröm a padlást, először gipszkarton álmennyezet, aztán a pozdorja, egy fólia, és azon az üveggyapot, aztán, lógjon ki a szigetelésből egy 5-10 cm mondjuk. Aztán a kondenzvíz gyűjtő, és arra rá a visszacsapószelep?

(#40249) andrasferenc válasza #48613632 (#40246) üzenetére


andrasferenc
tag

Nekem az itthon kapható alumínium Tefal Ingenio edényeim vannak, amelyet szettben és külön-külön is meg lehet vásárolni. A Tefal Ingenio aljában van a lényeg, illetve a belső bevonat minőségében. Ennek az edénytípusnak a többrétegű edényalja hőhatására sem deformálódik, pontos a felfekvése a tűzhely lapjára. A belső bevonat is a Tefal gyármányaik között is a legkarcállóbb. Ennek ellenére nem vágnék benne késsel semmit sem.
El kell mondani, a leggondosabb használat esetén is a belső bevonat néhány év után megromlik, vagyis felhólyagosodik. Használattól függően 2-3-4 év után. Szerintem az edény anyaga nem annyira játszhat szerepet a főzési teljesítményben, mert itt az edény alja a lényeg, amelynek kell jó tulajdonsággal rendelkeznie (mágnesezhetőség, hő hatására történő eldeformálódásra való érzéketlenség).
Az alumínium Tefal és az inox WMF edények használata közben nem vettünk észre különbséget. Inkább az edények esztétikai kivitelében van különbség egy átlag háztartás esetében.
Mindkét edénymárka árban a felsőkategóriás edénykategóriába tartozik. Ezeken csak a vörösréz edények tesznek túl.
A levehető edénynyél nagyon praktikus akár tárolás esetén. Ebből nem árt, ha van kettő. Nagyon hasznos a műanyag fedő a hűtőszekrényben való tárolás esetében. A hozzáadott üvegfedőn van egy kis rész a pára eltávozására.
A többi kérdésedre nem tudok választ adni. Kiemelném, a bevonat az edényekben nem örökéletű. A leggondosabb kezelés ellenére is néhány év után tönkre megy.

[ Szerkesztve ]

(#40250) BullZeye válasza andrasferenc (#40245) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, felhívtam őket, rendesek voltak.
90 nap a maximum, de az első 20ezer pár napon belül értesítve lesz. Összesen van 120ezer pályázat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.