Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) DoItYourself válasza koxx (#40449) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem is van egy 10 éves LG porzsák nélküli, csont nélkül működik, pedig még a glettport is ezzel szívtam fel. Apósomnak 40 éves Raketa porszívója van a műhelyben, az is működik még. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40452) #48613632 válasza peppe79 (#40448) üzenetére


#48613632
törölt tag

A tiger251 az olyan, mint tankból a T34. Azért nem megy tönkre, mert nincs, ami tönkremenjen rajta. ;] Kb ugyanaz a kategória, mint a korábban emlegetett Numatic Henry. Olcsó mindenes. de tény, hogy a mai napig működnek.
Azért a DC08 műszakilag lehet, hogy kicsit innovatívabb modell volt.

koxx
Működhet a Samsung is, de az már akkor sem volt jó, mikor megvettétek ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#40453) peppe79 válasza #48613632 (#40452) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy kategória, mint a Henry??? LOL :DD HEPA (pontosabban: akkoriban még csak EPA10) szűrő, aktívszén granulátumos szűrő, motoros fejek (matrac poroló, szőnyegtisztító kefe, padló polírozó, autós + kárpit tisztító), stb-stb. Melyik porszívón láttál hasonlót 30 éve? A legtöbb kommersz porszívónál ezek még ma is elérhetetlenek, pedig nemsokára 2019-et írunk. A 180 fokban elforduló ballerina fejhez hasonlót pedig (amit a hidegburkolat miatt, a legtöbbet használok) a mai napig nem láttam egyetlen másik cégtől sem. Ez is cirka 20 éves találmány. Alkatrész ellátás 20 évig biztosított a különböző modellekre (na, nem mintha korábban igénybe kellett volna vennem ezt az opciót).

[ Szerkesztve ]

(#40454) #48613632 válasza peppe79 (#40453) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na most akkor, a végén még kilyukadunk oda, hogy tök felesleges itt elszállni, akár Dyson, akár Miele irányába, mert a jó öreg 30 éves Tiger, ugyanolyan jó a feladatra.
Áldásom rá. Ha tönkremegy a Dyson, ilyet fogok venni legközelebb. :R

(#40455) peppe79 válasza #48613632 (#40454) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem ezt állítom. Nekem tökéletesen megfelel, de azért egy 30 éves gépet nem lehet teljesen összehasonlítani egy mai, komolyabb porszívóval. Elég, ha csak a legalapabb dolgot nézem: például a súlyát. Egy mostani porszívót, ami kisebb, és könnyebb, azért sokkal egyszerűbb irányítani. És ez egy takarító eszköznél nagyon nem elhanyagolható szempont. Aztán - ha ez valakinek elengedhetetlen, - a finompor szűrése is jóval komolyabb a mai, drágább gépeknek. Nekem elegendő volt mindössze annyi, hogy normálisan fel lehessen vele porszívózni, legyen motoros feje a szőnyeghez, ne 80 dB-en zúgjon, és ne menjen tönkre 1-2 év után. Ezt meg ez a 30 éves gép is tudja...

[ Szerkesztve ]

(#40456) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Ne offoljátok szét a topikot! Tárgyaljátok le privátban ha lehet :R

"in medias res"

(#40457) #48613632 válasza peppe79 (#40455) üzenetére


#48613632
törölt tag

És elhiszed, hogy a nagy többség is bőven beérné az alaptudású készülékekkel? Ez, szerintem, a fogyasztói társadalom, egyik legnyilvánvalóbb rákfenéje, hogy össze-vissza vásárolgatunk mindent, amire voltaképp nincs is szükségünk.
Most ha le akarom fordítani magyarra. Akkor Nálatok nagyobb a kosz, mint annál, aki mikroporszűrős Dysont vásárol? Nyilván, ez egy baromság, bár lehet, hogy a porszemcsék mennyisége, egy adott négyzetméteren, nálatok esetleg több.
De ha volna két szoba, kb egyformán szennyezve, és az egyiket, a Ti T34-esetekkel, a másikat meg egy negyed millás Dyson/Miele géppel takarítanák össze, ki mondaná meg a különbséget szemre?

Szerintem, a tudatos, sőt! A környezettudatos vásárlást kéne előtérbe helyezni, a szomszédok ámulatba ejtése előtt. Persze, ez jelentősen átalakítaná a piacot is. Meg ilyen úgy sem lesz.

Csabroncka: Szerintem, ez beleillik a topik témakörébe. :R

(#40458) blattida válasza koxx (#40449) üzenetére


blattida
nagyúr

Miele gépből nagyon sok 30+-os él és virul még, mivel eleve tartósra készülnek, plusz a dyson még nem is létezett harminc évvel ezelőtt.
A dyson valóban innovatív cég, jó készülékekkel, de sosem volt a tartósság és megbízhatóság szimbóluma.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40459) #48613632


#48613632
törölt tag

Miele há! Mi más ... :((( Annyira gusztustalan, műanyag módon van tolva ez a brand ebben a topikban, hogy magam részéről, sikerült is megutálnom egy életre.

Minden más meg persze szar. Most épp a Dyson. Alátámasztás meg sehol.
Most írom fentebb, nincs pár órája, hogy 0 forintból üzemel lassan 15 éve. Még kib. porzsák se kellett bele, de nyilván nem a megbízhatóság szimbóluma. :W

(#40460) #32577792 válasza #48613632 (#40459) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezen kár felhúznod magad. Amikor mosógépet kerestem, ott az electrolux volt a sirály-király a maga hatalmas 1 éves jótállás/garancia/egyebek mellett. Volt sok példa más márkákra, amelyek legalább annyira - ha nem jobban - jól üzemelnek, picit olcsóbban, picit több gyári garival. Azokat viszont számolhattak a fikázással, leoltással stb. Ezek ellenére adtam egy esélyt mosógépnél az AEG-nek, kimondottam az 1+3 év gari miatt, de szárítóban már hülye lettem volna annyival többet kidobni pénzt az ablakon, ezért is lett beko. Így már nem mondhatják, hogy úgy alkotok véleményt róluk, hogy nincs is ilyen, vagy olyanom. Igaz nem tojás-tojás az összehasonlítás, de gyártó/gyártó igen.
Porszívót is kérdeztem anno, akkor is már miele vagy miele esetleg miele volt a felhozatal :) Lehet, hogy jó, de nekem legyen megfizethető is, Így lett Sencor. Eddig a 3 év alatt semmi bajom nincs vele.. 2700HUF értékben vettem hozzá 10db porzsákot, illatosítót meg mit tomén mi volt még a packban. 2 évet bírt ki, utána jött a következő csomag novemberben. Már megérte, mert a feleségem maximálisan elégedett vele, nincs morgás, hogy nem szedi fel, nem szedi ki. kocsiban én használom, még a fenyő kis tüskéit is kiszedi a kárpitból.
Igaz nem miele.
DE ettől még tartós a miele - régiek biztosan -, mert mosógép csere alkalmával egy belga oldalon olvastam egy idős hölgy visszajelzését a Beko - fórumban, noname lesajnált - mosógépről, hogy nem gondolta volna, a közel 40 éves - ha jól emlékszem ennyit írt - miele mosógép után egy "filléres" gép ennyire jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40461) Zeki válasza #32577792 (#40460) üzenetére


Zeki
nagyúr

40 éve az a Miele biztos nem volt filléres. És elavult volt a mai g~pekhez. A mai gépek nem a 40/30/20/10 évre készülnek. Talán az ipari. De az más árazás.

[ Szerkesztve ]

(#40462) #32577792 válasza Zeki (#40461) üzenetére


#32577792
törölt tag

Értelek én, hogy ne hasonlítsam össze. Anno nem is miele gépről kerestem vásárlói visszajelzéseket, hanem beko mosógépekről. Így jutottam arra az oldalra is. Ahol csak jókat írtak róla, - egy adott típusról nyilván - de végigolvasva a sok hozzászólást, ez volt, ami nagyon meggyőzött, egy olyan használótól, aki évtizedeken át használt egy másik márkát - gondolom megelégedésére - ezek után a Beko is jó választás lett számára. Valahogy csak mi vagyunk ilyenek, hogy ami olcsóbb, az biztos rossz is. Pedig hát tudjuk, hogy naaa :)

(#40463) Cyrin válasza #32577792 (#40462) üzenetére


Cyrin
addikt

más topikban is fölvetődött már, hogy van a szaktopikokban egy túlzó "sznobság".

lehetne példákat sorolni...

(#40464) koxx válasza #48613632 (#40459) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A te dyson imadatod se jobb csak szolok. Rajtad kivul kb senki nem emlegeti a markat, de sztem zarhato ez a hitvita, neked bevalt, szuper, boldogsag. Ez olyan mint amikor a klimas topikban ajanlgatjak a whirlpool es tsai klimakat merthat a szomszed Pista mar 5 eve hasznalja.

(#40465) tomci válasza #32577792 (#40440) üzenetére


tomci
csendes tag

Dikk:

(#40466) #48613632 válasza koxx (#40464) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy pillanat. Én a saját készülékemről beszéltem, és igyekeztem mindenhol alátámasztani a mondandómat. Fényképpel, linkekkel illusztráltam, ahol csak lehetett.

Azzal sincs bajom, ha valaki a saját Miele, vagy akármilyen készülékét bemutatja, kiemelve a jó, vagy akár a rossz tulajdonságait.

De kezd az az érzésem lenni, és ahogyan látom, nem csak nekem, hogy itt szimplán arról van szó, hogy néhány kollégának, érdeke fűződik a brandhoz, és amint valaki egy téma kapcsán bármi más brandot megemlít, azt azonnal tromfolni kell egy Miele termékkel. Lehetőleg úgy, hogy a másik brandot, mindjárt húzzuk is le.

Ez egy reklámújságban talán elfogadható, de egy szakmai topikban szó szerint gusztustalan hozzáállás.

(#40467) koxx válasza #48613632 (#40466) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudod nekem 10% részesedésem van a Miele nagykernél. :U hagyjuk már... Olvasd már vissza miket írtál.

"Túlárazott? Hááát. Az biztos, hogy a Mielet már 5x újrahasznosították, amikor a Dyson még mindig vígan működik." ezt kérlek támaszd alá. Ha nem tudod akkor ez nettó trollkodás.

Innentől ignorállak.

[ Szerkesztve ]

(#40468) #32577792 válasza Cyrin (#40463) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lehetne, de felesleges.
Sajnos előfordul, legutóbb egy szakmai topicból a válasz egy külsős oldal fórumára lett irányítás, ahol még halottabb az élet :)
Engem nem zavar ha valaki ajánlja a "legjobbat", mert lehet nincs más választás abban a szegmensben. Ilyen pl. a felültöltős mosógép is. Egyszerűen a rossz mosószertartály kialakítások miatt, csak az elux ajánlható jó szívvel, de ettől még nem biztos, hogy ez a legjobb. Ha valaki bevállalja a tető cserét, 4-5-6 évenként, talál jobbat is tőle.
De ami már bosszant kategória: "az trágya" "ipari hulladék" "30k van rá? dobj még rá 30-at és" meg a hasonlóak.
Lehet, hogy 6-10 év távlatában jobban jöhet ki (lehet, jöhet) , de neki most kell megvenni és nyilván nem véletlen írja, hogy mennyi a keret. El kellene fogadni ezt, és az igényei és lehetőségei szerint kértekre ajánlani a lehető legjobb megoldást. (elég hosszú ideig biztosítóztam - is - tudom, mennyire fontos a pontos igényfelmérés ami alapján lehet bármit is ajánlani, persze lehet a lehetőségei felett is ajánlani, de ilyenkor eléggé befeszül a kedves érdeklődő)
Na mindegy. Most amire szükségem lesz, az egy külső vinyó USB kábel, reggelente normál szinten lévő vércukor. Ezek meg olyan dolgok, hogy kérdezősködni kelljen. Majd talán jövő évben napelem a tetőre, de az még forrás hiánya miatt, lapozandó tétel :)

De tény, amit jelzővel illetsz, az jelen van sok helyen.

(#40469) polonic válasza #48613632 (#40423) üzenetére


polonic
félisten

Ne hasonlítsd a boschoz. Boschoz messze túlmutat. Inkább a bosch az ami semmivel sem több a többi tucat gyártótól.

Nincs kiemelkedő eszköze?
A mosógépek mosogatógépek és sütők igen csak kiemelkedők.
100+ eve gyárt a cég mosógépet.

(#40470) #32577792 válasza tomci (#40465) üzenetére


#32577792
törölt tag

Meekkszaknézem :) :R

(#40471) #48613632 válasza koxx (#40467) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha ignorálsz, minek támasszam alá? ;]
Egyébként, nyilvánvalóan egy eltúlzott megjegyzés volt. De a Dyson mellett tudok további érveket felhozni, és teszem ezt úgy, hogy közben nem húzom le a Mielet.

polonic
Nekem egy alap Indesit mosógépem van. Lusta vagyok kimenni, megnézni a tipust, de mindegy is. Szárítós valamilyen típus.
Egyfelől, arról is ment itt korábban a hercehurca, hogy ezek nem jók, mert nem lesz bennük száraz a ruha. Cáfolom. Tök száraz lesz bennük a ruha.
Amit aláírok, az az, hogy az energiafelhasználás elég magas lehet, lévén kb 5-6 óra alatt megy le egy 6 kilós program.
Amit viszont mondani akartam.
Úgy a mosógépen, mint a mosogatógépen, pár alap programot használunk csak.
A mosógépen 3-at, a mosogatógépen pedig csak 1-et.
Mindkettő eszköz tökéletesen végzi a dolgát.
Mégis, minek venném meg azt, ami 3x ennyibe kerül? Amúgy is kerülöm a csilli-villi dolgokat a környezetemben. Egyszerűen telipakolják tökfelesleges featurekkel, amit, ahogyan mondtam is, max arra lehet használni, hogy jampizzunk velük a szomszédnak.

[ Szerkesztve ]

(#40472) #32577792 válasza tomci (#40465) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem nem tűnik itt olyannak, amit zárni kellene. Neked is ilyen volt és ezek után jobb lett?

(#40473) numera007 válasza #32577792 (#40472) üzenetére


numera007
tag

Nekem is tele volt szösszel ott. Tegnap én is átalakítottam, én magára a szöszszűrőre amit beleteszünk oda, tettem szigetelő csíkot. Így most majdnem hermetikusan zár oldalt mindenhol.

(#40474) #32577792 válasza numera007 (#40473) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én nem igazán találok ott szöszt. Ahogy megnéztem azt a részt, amiről beszélünk, én úgy gondolom, hogy az ráfedéssel megy rá az alatta lévőre, így elvileg lezárja azt. Mondjuk szét kellene hozzá szedni, de ezért nem fogom bontani :) Robbantott ábrát találni meg szerintem...
De raktam oda, majd kiderül.

Köszi a tanácsot :R

(#40475) polonic válasza #48613632 (#40471) üzenetére


polonic
félisten

Nem ez volt a téma. A te döntésed, hogy neked megéri-e a minőség a funkciók a felárak. Ezzel senki nem vitatkozik. :)

Mondjuk mielenek a twindos funkció (automata mososzer adagolas) meg a capdosing és a gozsimitas kifejezetten hasznos. Kb azóta nincs vasalás.
Es senkinek nem napoztunk, de főleg nem a szomszédnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40476) #48613632 válasza polonic (#40475) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, de tisztább lesz a ruha, ha automatikusan adagoltatjuk a mosószert? mert végülis ez lenne a cél. Mi jelenleg Bolds 3 in 1 podsokat használunk. Ez ilyen műanyagba csomagolt mosószer + öblítő + mégvalami. Pontosan nem is tudom, de nem is érdekel, mivel tök tiszta lesz minden mosás után. Telirakom a gépet, beledobok kettőt, azt hagy menjen. Tök felesleges túlgondolni ezt.
Vasalót nem láttam 10 éve. Kivesszük a pólókat a szárítóból, minimálisan gyűröttek. Kézzel kisimítom, összehajtom, szekrénybe teszem. Mikor felveszem, szép sima. Nem vasalt, de nem is gyűrött.
A vasalás amúgy is csak feleslegesen élt tenne bele. Szerintem, manapság nagyon kevesen vasalnak ruhanemüt.
Szóval, megint amiket felsoroltál, biztos jó dolgok, csak mellőzhetőek. Annyiért meg főleg.
De ez az én véleményem.

szerk:
Pl nyáron nem használunk szárító funkciót, hanem kiteregetünk a szárítókötélre. Na, az hagy benne egy élt. De az is látszik kb 5 percig, utána kirúgja magát. Kicsit meg kell simítani kézzel, oszt jónapot ;]

[ Szerkesztve ]

(#40477) polonic válasza #48613632 (#40476) üzenetére


polonic
félisten

Most látom, hülye telefon belejavított a szövegbe. Az nem napoztunk lett volna.

Igen. Teljesen tiszta lesz a ruha. Be kell állítani egyszer a vizkeménységet és onnantól mindent automatikusan csinál.

Eddig asszony szemre öntötte a mosószert. Jött is a hab a régi mosógép száján. Tévedés, hogy a sok mosószertől lesz tiszta a ruha. Pont az ellenkezője.

Nálunk nincs szárítógép, ez nem opció. Szóval vasalni kellett pl az ingeimet. Gőzsimítás óta nem.

(#40478) numera007 válasza #32577792 (#40474) üzenetére


numera007
tag

Ez szerintem azért van, mert jumurdzsákék kissé lágy műanyagokból készítették a gépet és náluk a tűréshatár nem éppen a német precizitást követi. Nekem a Beko mosógép esetében a mosószerfiókban a víz spriccel szanaszét. Okát nem találtam, sorja nincs. Török, ilyen, de 5 év gari. Így szeretem.

(#40479) #48613632 válasza polonic (#40477) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálunk is teljesen tiszta lesz a ruha. Gondolhatod, hogy nem járunk koszos göncökben.

Ha habzott a mosógép szája, akkor abban a mosószer is ludas volt. Ezek a fékezett habzású mosószerek gyakorlatilag nem habozhatnak ki. Túladagolni is nehéz, ha a felső kis rekeszt használtátok.
Mi leszoktunk a por alakú mosószerekről. Kényelmetlen, és utána tisztítani kell az adagolót.
Ezek a kis bogyók (vagymik) meg tök jól működnek. Először extra öblítőt is adtunk hozzá, de már arról is leszoktunk.

Gyors mosás 1 tabi (1.5-2kg)
Teljes mosás 2 tabi (6kg)

(#40480) numera007 válasza #32577792 (#40474) üzenetére


numera007
tag

Én így oldottam meg körben. Bútortalp filccel.

(#40481) Elemental


Elemental
addikt

Úgy néz ki bekrepált a 18 éves bosch mosogatógépünk. Korábban volt szó a beko márkáról. Csak az 5 év gari miatt ajánlottátok? Mert ahogy nézem nagyjából egy árban van pl egy electrolux mosogatógéppel.

(#40482) Csabroncka válasza #48613632 (#40476) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az automatikus adagolás nagy előnye, hogy optimálisan adagolja a jó minőségű mosószert. Nyilván ezt t is eltudod érni, csak egy picit kísérletzni kell. Nálunk az Ariel + mosószóda kombó vált be.

Polonic: nálunk a panelfürdőbe képtelenség, hogy elöltöltős Miele gépet rakjak. Sajnos az újak (jelenleg kapható felül töltősek), pedig a W142-höz képest alig tudnak többet, fáj is a szívem miatta.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40483) #32577792 válasza numera007 (#40480) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát majd jelezz már vissza mit módosult a dolog. Szép megoldás :)

(#40484) #32577792 válasza Elemental (#40481) üzenetére


#32577792
törölt tag

Pontosan melyik az a két gép?

(#40485) Elemental válasza #32577792 (#40484) üzenetére


Elemental
addikt

elux

beko
Nem akarom eröltetni a bekót, csak itt többször olvastam, azt hittem 20-30% árelőny van a javára Meg ahogy olvasom, nehézkes a beko szervizelés.

[ Szerkesztve ]

(#40486) blattida válasza #48613632 (#40476) üzenetére


blattida
nagyúr

Az automatikus adagolásnak nem a nagyobb tisztaság a célja, hanem a kevesebb mosószer- és vízhasználat.
A fékezett habzású mosószerek is habzanak, csak kevésbé.
Ami pamutot szárítókötélen szárítasz, azon bizony ott marad a csík, bármennyit simogathatod, amit írsz, az csak a kevert és műszálas ruhákra igaz.
A mosópor valóban bele tud kötni a tartályba, de ahhoz túl sok por, kevés víz és nulla takarítás kell, ellenben a folyékony mosószer elszappanosodik a gépben, ami szagot és dugulást okoz, plusz, fehér ruhákhoz annyira nem is jó. A folyékony mosószerek egyetlen előnye a viszonylagos kényelme, hiszen néhány másodpercet meg lehet vele spórolni, már megérte. Ennél csak a kapszulák jobbak, de hát, éljen a tudatosság és a fogyasztás, nem?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40487) #32577792 válasza Elemental (#40485) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerviz: van olyan, aki ezt híreszteli. Ezzel szemben volt egy homár cikk, egy AEG mosógépről, amiben elég rendesen szívatták az ügyfelet az eluxos cég.
Az, hogy mi van készleten, raktáron egy szervizben: általában a filléres dolgokat tartják raktáron, tömítések, csapágyak és azokat a dolgokat, amelyik sokat kell cserélni. Többet nem, mert ritkán kell, ezért nem fogják a pénzt a polcon tartani, hátha kell majd 1 év múlva. Ez minden márkára igaznak kell hogy legyen.
Gondolj csak az autókra, ott is azt tartják, ami fogyó/kopó.
Azért egy vezérlést, váltót 2 nap alatt nem fogsz megkapni.
Két típust megnézem.
Ár: válaszd az eluxot 5 év garival, azt tedd mellé árban.

(#40488) #32577792 válasza #32577792 (#40487) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nagyjából azonos méretek, elux 9 személyes, beko 10. Így kicsit több vízfelhasználás.
Ár: azonos gari mellett 12-14k körül olcsóbb a beko ha jól gondolom.
Azt érdemes megnézni, hogy a kosarakban a tartók mennyire állíthatóak. Nálunk a Bosch 6-os eléggé rugalmas ilyen szempontból és tényleg jó az.
Ja arra érdemes rákérdezni, illetve elolvasni az elux vásárolt gariját, mert mosó-és szárítógépeknél van éves ciklus korlátozás, bekonál nincs, arra rákérdeztem.

(#40489) #32577792 válasza Elemental (#40485) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jól emlékeztem, hogy olvastam itt saját véleményt :
Beko mosogatógép

(#40490) tomci válasza numera007 (#40480) üzenetére


tomci
csendes tag

szép megoldás ez is :)

Sajnos alul nem zár jól, ezért kell oldalt, ahogy tettük.

(#40491) ribarszki válasza #32577792 (#40489) üzenetére


ribarszki
őstag

Azóta pont 1éves a Beko mosogatógépünk. Heti 8-10× indítjuk, kb olyan 450 mosás lehet benne. A tartósságáról nem tudok nyilatkozni nyilván, de továbbra is nagyon szépen mosogat. Amire kell, pont azt tudja, semmi többet. Kicsit igénytelen, de ez ilyen. Ha 5évet elmegy akkor már megérte.

(#40492) tobias40 válasza numera007 (#40480) üzenetére


tobias40
veterán

Erről csinálnál egy teljes képet is hogy hogyan néz ki az egész szűrő? :R

Jah és nekem az alsó szűrőnél amikor kiveszem az elfordítható takaró műanyagot mindig van egy kevés víz.
Az mitől lehet .
Kitörlöm és kész ennyi de zavar..

[ Szerkesztve ]

(#40493) Elemental


Elemental
addikt

Köszi a mosogatógépes válaszokat!
A garancia nekem azért nem szempont, mert ismerős révén nem kerül többe a hosszabb gari.

(#40494) numera007 válasza tobias40 (#40492) üzenetére


numera007
tag

Nekem 1 napja van meg, de tegnap én is láttam a harmatszerű vizet. Sztem nem gond, ott a kondenzációs egysége, gondopom azért van ott a "harmat".

(#40495) #40553216 válasza koxx (#40439) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csak óvatosan, mert a végén moderálva leszel. :DDD

„Innentől ignorállak.”
Uhh! Megúsztad! :DDD

A Miele nyilván csak azért árul még papír porzsákot a 30+ éves porszívóihoz, mert 80 évvel ezelőtt olyan rohadt sokat gyártottak, hogy még mindig nem fogyott el. Pedig jó hányáshoz is, meg a pálinkás üveget is lehet benne tartani, ha a járda szélén akar valaki vedelni.

(#40486) blattida
„A mosópor valóban bele tud kötni a tartályba, de ahhoz túl sok por, kevés víz és nulla takarítás kell”
Vagy olyan mosógép, aminél ez is jól van megtervezve. Pl. egy Miele, mint az enyém. 11 éve egyszer sem kellett beragadt mosóport takarítani.

(#40496) tomci válasza ribarszki (#40491) üzenetére


tomci
csendes tag

mennyire szokott vizes maradni belül pl. az ajtaja program vége után? Nálam eléggé, nem tudom, ez hiba vagy normális, köszi!

(#40497) #32577792 válasza #40553216 (#40495) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha jól emlékszem, neki pont miele van

(#40496) tomci
Az ajtó belül? Hát szerintem nekem is az, az edények tiszták, szárazak? (műanyagot kivéve)

[ Szerkesztve ]

(#40498) tobias40 válasza numera007 (#40494) üzenetére


tobias40
veterán

Ez már nem csak harmat szerű hanem apró "tócsák" igaz az enyém mér több mint egy éves..

(#40499) #32577792 válasza tobias40 (#40492) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nedves egy picit az enyém is. Kitörlöm és kész. A szűrő száraz előtte.

(#40500) blattida válasza #40553216 (#40495) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, erre utaltam a túl kevés vízzel, melyet az adott gép a mosószertartály ürítéséhez használ. Igen, ungawa jól írta, nekem is miele volt/van és nekem sincs ilyen gondom. Bár, ezt más is meg tudja csinálni jól, nem csak a miele...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.