Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) peppe79 válasza Atesz 666 (#40750) üzenetére


peppe79
senior tag

Így van, ez is egy nagyon jó vízkőoldó! Aki nem akar a citromsav kikeverésével "bajlódni", az nyugodtan használhatja ezt is.

(#40752) Csaby25 válasza Ance (#40709) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ok, köszi.

Erdélyből vagyok, itt úgy látom, hogy az Inissia és az Essenza Mini is ugyanabban az árban vannak:

Nespresso Magimix Essenza Mini XN1108, 19 Bar, 1310W
Nespresso Magimix Inissia 11350 / 31785, 19 Bar, 1260W

Forintban kb. 21k.

Szóval az Inissia-ba megy az utángyártott is?

Tudsz esetleg valami olcsóbbat ajánlani ami nem kapszulás?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#40753) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
Ma az Electrolus Dustpro Silent fej belső gumiharmonikája elkezdett elefánt-trombitáláshoz hasonló hangot adva rezonálni. Ha ujjal megmozgatom, akkor abbahagyja, de amint használni kezdem, ismét trombitál. Nem tudtam rájönni, mi lehet az oka. Szerintetek létezik külön harmonika, mert ha igen, akkor kicserélném?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40754) attiati


attiati
veterán

Ismertek olyan vízforralót (a fazékon és a mikrón kívül), amiben a víz semmilyen műanyaggal nem érintkezik belül?

Nem is értem, hogy még a 20e ftos üveg vagy rozsdamentes acél kütyük belsejébe is műanyagot pakolnak (vízszűrő, deciliter kijelző, stb...), ami 100 C°-os vízzel érintkezik egy vízforralóban.
Ellenben a piros világítás nagyon fontos rá :D

Munkahelyemen már égett olvadt műanyag szaga van a készülőknek. Igaz, hogy az teljesen műanyag belül.

Ezt az egy Scarlet nevű csodát találtam, aminek legalább a belső műanyag vízszűrője felnyílik a fedéllel együtt. Maximum nem kell teletölteni vízzel és akkor nem érintkezik vele forralás közben sem.

[ Szerkesztve ]

(#40755) DoItYourself válasza pixta78 (#40740) üzenetére


DoItYourself
addikt

Candyből volt mosógépünk és szárítógépünk is. Előbbi csapágyas lett 5 év alatt, valószinű a sok koszos kisgyerek ruha miatt, utóbbiban elektronikát cserélt a szerviz 3 év után, még két évet futott.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40756) tobias40


tobias40
veterán

Utána jártam a tegnap tárgyalt Beko +++ -os hűtőnek.

2 év garancia van rá ,állítólag helyszíni, 4-5000 ft a szállítási költsége az egész országban.
Otthon melege programban nincs benne sajnos,német piacra gyártott modell ezt mondták.

Lehet holnap megnézem személyesen.. ;]

(#40757) Dluinet válasza attiati (#40754) üzenetére


Dluinet
nagyúr

8000Ft-os indukciós főzőlap + fémedény

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40758) Csabroncka válasza apple87 (#40729) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Például!

attati: ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40759) attiati válasza Csabroncka (#40758) üzenetére


attiati
veterán

ezmiez?
olyan ismerős valahonnan ? ;]
Azért készültem az egyértelmű troll válaszokra, mert nehéz kérdés :)

+dlulinet: lehet tényleg az lesz a megoldás. Munkahelyen meg marad a mikró.
Még hogy a mérnökök hasznosabbak a társadalom számára, mint más :C

[ Szerkesztve ]

(#40760) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol lehetne kérdezni, tudtok ajánlani mágneses vízlágyító készüléket? Vagy vízkőmentesítőt? Ilyen bejövő víz csőre szerelhetőre gondoltam. :R

"So say we all"

(#40761) Dluinet válasza tucsok. (#40760) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Két fő kérdés van:
Mivel melegíted a vizet?
Mit szeretnél vele elérni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40762) Csabroncka válasza tucsok. (#40760) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Felejtsd el, inkább idd el, vagy költsd az asszonyra meg a gyerekekre :)

"in medias res"

(#40763) tucsok. válasza Dluinet (#40761) üzenetére


tucsok.
senior tag

Gázzal és napkollektorral, van tartály is. Csökkenjen a fehér szín (vízkő kicsapodás) a mosogatón és a csempén.

Csabroncka: Megfontolom :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#40764) Dluinet válasza tucsok. (#40763) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a gáz vízmelegítés átfolyós, bojleres vagy indirekt tárolós?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40765) tucsok. válasza Dluinet (#40764) üzenetére


tucsok.
senior tag

Tárolós.

"So say we all"

(#40766) Dluinet válasza tucsok. (#40765) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor max polifoszfát adagoló a mosógép elé.
Más megoldás iszonyú drága vagy nem működik nálatok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40767) Csabroncka válasza tucsok. (#40763) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1-2 milla az ioncserés lágyítás, hosszútávon szerintem megéri, mert a mosogatógéphez hasonlóan sóval regenerálod, hosszú az életciklusa!

innen kérj ajánlatot, lehet olcsóbb rendszer is lesz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40768) Fandango


Fandango
veterán

(#40769) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#40555) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kapott anyám egy mosogatógép szerelő telefonszámot!
Ilyen jó, olyan jó, ezt is megszerelte, azt is megcsinálta. Anyám fölhívja, azt mondja neki telefonon keresztül, hogy kuka. Mondja anyám, hogy legalább jöjjön ki, nézze meg előtte. Hát ő nem tud kijönni, valőszínűleg a fűtőszál, nincs alkatrész, ki küld valakit maga helyett 18ezer Ft-ért. :C
Ezt is elküldeném gulágra, már csak a stílusa miatt is.
Egyébként, hogy lehet hogy nincs alkatrész, mikor pár éve vettünk hozzá valami műanyag bizbaszt. :F

Nem értem ezeket a mester embereket. Mióta sok munkájuk lett olyan fölényesek, és lekezelők, hogy hihetetlen. Egy víz/gázos már már család barátja szerelőt sem lehet elérni, nem veszi a telefont (azt sem tudja megmondani, hogy nem ér rá, csak 3 hónap múlva). Remélem vidéken jobb a helyzet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#40770) numera007 válasza ArthurShelby (#40769) üzenetére


numera007
tag

Nem jobb, pontosan ugyan ilyen. Akinek van esze, meg ideje, most tanul gyorsan valami hasonló szakmát, mert "halálra keresheti magát" ha megbízható szaki lesz.

(#40771) blattida válasza Csabroncka (#40767) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért költsön valaki otthonra ekkora összeget, hogy ne rakódjon le a vízkő a csapon meg a csempén? Ráadásul megéri? Szerintem nagyon nem éri meg.

Fandango
Külön mosó- és szárítógépük sokkal érdekesebb lenne, főleg akkor, ha ez a tőlük megszokott minőségen és ár/érték arányon realizálódna.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40772) BB9000


BB9000
senior tag

Törölve -rossz topikba került.

[ Szerkesztve ]

(#40773) pixta78 válasza ArthurShelby (#40769) üzenetére


pixta78
senior tag

Sajnos a szakemberek szóba sem állnak velünk ha javításról, kissebb munkáról van szó, legyen az egy mosógép vagy egy polcot akarsz csináltatni a konyhába de egy fürdőt is magadnak kell ki csempézned....

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40774) pixta78 válasza BB9000 (#40772) üzenetére


pixta78
senior tag

Sony honlapján rákeresel a tipusra, letölthető tartalmak között megkeresed a legfrissebb fw-t, Pendrive-ra húzod, Tv-be bököd, majd bekapcsolod és telepíted. Szakember horror áron elvégzi ugyanezt, ha egyáltalán kijön valaki.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40775) BB9000 válasza pixta78 (#40774) üzenetére


BB9000
senior tag

A Sony által kiadott frissítések telepítésével nincs gondom. Alternatív firmware-t szeretnék rátenni, mert a Sony már nem ad ki frissítést erre a régi tévére. (2014-es modell.)

[ Szerkesztve ]

(#40776) pixta78 válasza BB9000 (#40775) üzenetére


pixta78
senior tag

Rendben, custom fw-ben nem tudok tanácsot adni.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40777) peppe79 válasza ArthurShelby (#40769) üzenetére


peppe79
senior tag

Nincs ebben semmi különös. Korábban a megbízó válogathatott a legolcsóbb ajánlatok között, most meg a szakik válogathatnak a legjobban fizető munkák között. Fordult a kocka, mindössze ennyi történt. Mielőtt megindultak volna a szakik külföldre, azelőtt meg velük voltak az emberek lekezelőek. 10-15 éve, a többség már eleve azon ki volt akadva, hogy hogyan mer elkérni egy szerelő 5 ezer forintos kiszállást, amikor "nagy valószínűséggel" csak "kiment a biztosíték". Meg hogy miért olyan drága a javítás, amikor a tévé (vagy bármi más, ami elromlott) használtan ér kb. 20 ezer forintot. És lehetne folytatni a sort a kőművessel, asztalossal, karosszériással stb, akikkel nekiálltak alkudozni, meg érvelni, hogy xy ennyivel olcsóbban megcsinálná. A 18 ezres kiszállás felajánlása valóban pofátlanság, de lényegében csak reakció a fentiekre.
Apósom ezt már a 90-es években megérezte, amikor kiköltözött Németországba. Már akkoriban mondogatta, hogy Magyarországon is eljön az az idő, amikor nem maga a termék lesz a drága, hanem a szolgáltatás. Most jött el az az idő.

(#40778) oszy


oszy
veterán

Mosógépet vásárlás előtt állunk. Az LG márkára tettem le a voksom. Melyik ajánlott típus 125.000-130.000 Ft-ig?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#40779) Zeki válasza oszy (#40778) üzenetére


Zeki
nagyúr

Direct Drive-ost keress.

(#40780) oszy válasza Zeki (#40779) üzenetére


oszy
veterán

Semmi más kitétel nincs? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#40781) #32577792 válasza oszy (#40780) üzenetére


#32577792
törölt tag

Márkát eldöntötted, árat tudod.
Ezek eléggé behatárolnak pár tipust.
Azok közül nézd meg, hogy számodra mely az, amelyik legjobban megfelel :)
Szűkíteni lehet:
- befogadó hely nagysága
- súly
- centrifuga teljesítméby
ilyenek
Egyszerű ez :)

[ Szerkesztve ]

(#40782) blattida válasza oszy (#40778) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha lg-t akarnék, akkor ennyiért ilyet vennék a kapacitása, a centrifugája és a nem belépő kategóriája miatt.
Ha meg csak max ketten vagytok és semmilyen igényetek nincs a mosások és centrifugázáson kívül, akkor vegyétek a legolcsóbbat.

zeki
Az lg-nek már csak közvetlen hajtású mosógépei vannak, így nem kell keresni. A magam részéről nem vagyok dd fan, csak annak ajánlom, aki a motor hangját nem, ellenben a szivattyúét minél jobban akarja hallani. Mindkettő lg sajátosság.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40783) oszy válasza #32577792 (#40781) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! De akkor az ajánlott márka a Direct Drive miatt? :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#40784) Zeki válasza #32577792 (#40781) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én anno a MediaMarktban le is mértem a belső üst méretét, tényleg nagyobb-e belül a 10 kilós a 9 kilósnál. Nagyobb volt. Tudása meg rendben. Más kérdés, hogy 1 év után elromlott és vezérlőpanel cserés lett.
Jó az extra gyári garancia., mert sosem tudni mikor romlik el bármi is.

(#40785) pixta78 válasza oszy (#40783) üzenetére


pixta78
senior tag

Én az első kiadásúak között vettem LG DD-t kb 10 éve. Nyugodtan vedd meg amit felettem linkeltek. Nem lesz gondod, Én sem bántam meg 3 gyerkőc mellett minden nap megy!!!

A hangjára, szivattyúra sem voltpanaszunk soha. Szerlőt nem látott.:-)

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40786) Zeki válasza blattida (#40782) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. Az, hogy a motor hangját alig hallod, bezzeg a szivattyúét nagyon is, az megvolt a Panasonicnál is, meg most a Whirlpoolnál is. Mindkettő inverteres.

(#40787) #32577792 válasza pixta78 (#40785) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hűű azért ilyet kijelenteni, hogy "nem lesz gond" :)
Súgd már meg mi lesz az 5-ös lottón a következő heti nyerőszámok :)

(#40788) blattida válasza Zeki (#40786) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg-nél a legnagyobb a kontraszt a dd és az átlagosnál zajosabb szivattyú miatt. Persze, hogy a sima ivertereseknél is zavaró a szivattyú hangja, hiszen azoknál sem a motor a fő zajforrás, de az lg szivattyúk hangja a leginkább kellemetlen.

pixta78
Azok az idők már elmúltál, a mostani gépek, az lg-k is, nagyon nem fognak elmenni 10 évig. Az lg csapágyai, szimeringjei az átlagnál gyöngébbek, az inverter elektronikájuk nem túl megbízható köszönhetően például annak, hogy a dd motorjuk állórész tekercseit alumíniumból készítik, miközben réz csatlakozókat használnak hozzá.
Pár évig használd, aztán dobd ki, ez a fogyasztói társadalom mottója.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40789) Degeczi válasza blattida (#40788) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A többségnek a fürdőszobában van a mosógépe, így a szivattyúzaj aligha lényeges szempont. Ha mondjuk a konyhában van, akkor persze érthető.

(#40790) BBéci válasza oszy (#40778) üzenetére


BBéci
titán

Egyik barátom 30 éve mosógépszerelő, ugyanezt kérdeztem tőle. A következőt válaszolta: Miele, Bosch, AEG, lehetőleg 1600 fordulatos centrifugával.

(#40789) Degeczi
Nálunk a konyhában van, cserébe nincs mosogatógépünk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40791) pixta78 válasza #32577792 (#40787) üzenetére


pixta78
senior tag

Privátba küldöm....😃

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40792) blattida válasza Degeczi (#40789) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont ezért lényegtelen általában egy szénkefés motor zaja, meg úgy általában a mosás hangjai, a csobogó víz, az egymáson gördülő, csapódó ruhák, a nagy fordulaton járó dob zajai stb és pont ezért nincs annyira értelme a dd-nek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40793) Degeczi válasza blattida (#40792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OK, zaj miatt nem is elsődleges, de nekem már az is eleve szimpatikus, ha elmarad a szénkefe és főként a hajtószíj. Így a centrifugálás közbeni kiegyensúlyozatlanságot is precizebben detektálhatja (azt uis nem rezgésérzékeléssel, hanem a motor áramfelvételének ingadozásával érzékelik a mosógépek - és ezt csillapítja a szíj, pláne ha már nem új)

(#40794) blattida válasza Degeczi (#40793) üzenetére


blattida
nagyúr

A gyakorlatban nem a szíj nyúlásából fakadó csúszás okozta motoráramfelvétel érzékelés pontatlanság okoz gondot, hanem az alulméretezettség és a mozgó rendszer kis tömege. Ha lennének normális csapágyak, lengéscsillapítók, dobcsillagok, rejtélyek, ha nem szinte minden műanyag lenne, akkor a gépek képesek lennének centrifugálni, ráadásul ugrálás nélkül.
Nem a szénkefe meg a szíj a gond, hanem az, hogy egyre nagyobb a gépek kapacitása, miközben egyre kisebb a tömegük. A mostani 10 kg kapacitásúak tömege annyi, mint régebben az 5 kg-osaké és ezekről várja el a többség azt, hogy egyenetlen terheléskor is centrifugázzanak ki.

BBéci
Amiről a szerelőd beszél, az a tényleges prémium kategória, ami nagyjából 300000 forinttól indul, viszont az 1600-as max centrifuga fordulat nem annyira fontos, főleg nem a gyakorlatban. Az aeg meg azóta nem komoly név a háztartási gépek között, mióta az electrolux a név tulajdonosa. Electrolux modellt kapsz, ha aeg gépet veszel, csak a név miatt drágábban. Legfelül lehet tudásban több, de minőségben ugyanaz, ami azt is jelenti, hogy az aeg névnek nincs köze a valódi prémiumhoz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40795) oszy válasza BBéci (#40790) üzenetére


oszy
veterán

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! Az LG a DD miatt tetszik. Szinte mindenhol emiatt ajánlják ezt a márkát.
Nyilván a Miele a legjobb, de a legdrágábbak egyike is. :) Használtan nem megy most a vásárlás, mert pályázat útján veszem. Az AEG-ben nagyot csalódtam, mert a felültöltősnek lerohad az ajtaja. Igaz én elöltöltőset veszek most. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#40796) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Üdv. Szakik!

Samsung porzsákos porszívóra jó lehet-e ez a Gorenje univerzális előszűrő, vagy csak a Samsung sajátja (CF-101) alkalmazható?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40797) ribarszki válasza Mercutio_ (#40796) üzenetére


ribarszki
őstag

Biztosan jó, mert univerzális. A samsung csöve nem négyzet alakú mint az Eluxé. De mérd le, ha 30és38mm közé esik akkor jó.
Viszont nem lesz klikkes, csak összeszorul. Ez idővel kilazul és mindig le fog esni az előszűrő. Pláne, hogy pont a hajlatnál van, ahol komoly erőhatást kap. Ezért sem ajánlom ezt. A samsung legalább reteszes.
(Én egyébként nagyon utáltam az előszűrőt, de ez szubjektív persze)

[ Szerkesztve ]

(#40798) tibbike01


tibbike01
őstag

Otthon meleg programon belül felültöltős A+++-os gépek közül melyik a nyerő 100-ezerig?

Ezt néztem első körben.

(#40799) #32577792 válasza oszy (#40795) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha mindenhol azt ajánlják, akkor azt kell megvenni :)
Van itt is sok, van, akinek bevált, van akinek nem annyira. Amíg nincs vele gond, jó lesz.
Szerelőm szerint, gagyi a csapágyazása és a szimmeringek, volt olyan, amit nekiállt csapágyazni aztán nem bírta megcsinálni.
(LG 4K TV-m van, nem vagyok tőle hanyatt vágódva, több LG-m nincs és egy ideig nem is lesz. Pedig tényleg jól néznek ki. Kolléganőm olyan örömmel mesélte, hogy milyen üzletet csinált, megvette a legjobb mosógépet, egy DD-s LG-t. Szuper. 2 év után kukázták. Vett egy másikat, az mondjuk fél év után már szervizben volt.
De tény, hogy itt is sok tagnak van és sokan elégedettek vele.
Köss rá kiegészítő biztosítást 5 évre.

(#40800) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Ismerősöm szeretné eladni a Naumann 8014/29 típusú varrógépét, mely épp csak kipróbálva volt (2cm-nyi varrás), de mivel van neki másik, ezért eladná azt amelyik többet ér. Viszont az szeretné tudni, hogy egyáltalán mennyit ér? :) Próbáltam keresgélni neki a neten de nem igazán találok rá semmit (érteni meg nyilván nem értek hozzá), amit a Vaterán/Teszveszen találtam régebbi hirdetést, ott mind ilyen elég régi gépek látszanak, ez valami újabb típus lehet. Valaki esetleg tudja, hogy mennyit kérhet érte reálisan?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.