Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) V.Stryker válasza pjen (#40099) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt honnan veszed ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40102) (ex)Cat válasza peppe79 (#40039) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szia
Szerinted lehet valahol venni a Genius XL-hez snack rácsot?

(#40103) pjen válasza V.Stryker (#40101) üzenetére


pjen
félisten

Benne van tabletta manualjaban.Már 20 éve van mosogató gépem, még sosem tettem csak 3 az 1 ben tablettát.

[ Szerkesztve ]

(#40104) peppe79 válasza (ex)Cat (#40102) üzenetére


peppe79
senior tag

Szerintem ugyanaz a keverőlapát került bele, mint az én Express XL sütőmbe, úgyhogy a snack rácsnak is passzolnia kellene.

(#40105) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Van egy régebbi Whirlpool alul fagyos inox hűtőm. Típus számát pontosan nem néztem még, azt amúgy merre találom?
Hol tudok bele venni üvegpolcot,vagy bármilyen műanyag is jó. Nem a zöldséges rekesz feletti kell.

Eddig egy hasonlót találtam valami eldugott oldalon, de 18.000-et kérnek érte. :)) Annyiért már le is gyártják egyedileg...

Ilyen:

[kép]

(#40106) #48613632 válasza pjen (#40103) üzenetére


#48613632
törölt tag

Errefelé nagyon kemény a víz. Kell bele. :K

Viszont érdekes a manual.
Azt mondja, hogy a kapcsold be, majd kapcsold ki a gépet. Nyomd a pauset 5 mp-ig, majd mikor pittyen, a P gomb segítségével, állítsd be a víz keménységét, az adjustment menuben.
Na már most.
Nekem nincs P gomb. (Az a programválasztó gomb egy másik modellen, amin van LCD is. Nekem tekerőgomb van helyette.)
De addig eljutok, hogy pittyen, és kigyullad a low salt jelzőfény ....

Találtam egy ilyet, aholis azt taglalják, hogy ez egy általános leírás, és *-al jelezve van, hogy "selected model only".

Namármost, akkor lehet, hogy nem lehet állítani a só/öblítő adagolás mennyiségét?

szerk
55 fokon mehetnek a vékonyabb üvegpoharak is?

[ Szerkesztve ]

(#40107) Dluinet válasza Dicker (#40105) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vágatsz plexiből egyet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40108) #48613632 válasza #48613632 (#40106) üzenetére


#48613632
törölt tag

Srácok, nagyon jó ez a cucc. Véletlen 45 fokosra tettem, és tisztára nyalta a tányérokat. Sehol egy vízfolt, vagy száradás utáni vízkőfolt.
El is neveztem Consuelanak. ;] Meg egy csomó evőeszközzel megpakoltam a kosarat is. Ez utóbbival elnéző leszek, ha marad folt, vagy hasonló, mert szerintem lehetetlen tisztára nyalni, úgy megpakoltam.

Finish adalékokat kapott, úgy mint só, Quantum tabletta, és az öblítő is. Citromos mindegyik.
Most egy kicsit megnehezítem a dolgát, dobtam bele zsíros edényeket is (vacsi utánról direkt meghagytam a kókuszolajos serpenyőt, ami kihűlés után olyan, mint a zsír) Meg üvegpoharakat.
Ha a kettő együtt tiszta lesz a 45 fokos programon (delicates) akkor le a kalappal.
Annyi, hogy egy 10 perces előmosást kaptak, ami vegyszer nélkül, sima folyóvíz hőmérsékleten megy.

[ Szerkesztve ]

(#40109) (ex)Cat válasza peppe79 (#40104) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A szélessége stimmel is, csak a rács tetején levő kis fogantyú miatt nem lehet lecsukni a tetejét. De megoldódott, mert ahogy le akartam szedni a fogantyút, letört az egyik tartó pöcök, szóval most már nincs rajta és így elfér :)

(#40110) pjen válasza #48613632 (#40106) üzenetére


pjen
félisten

Mi szinte mindíg 60 fokon használjuk,így nem kell válogatni,hogy zsiros,nem zsíros.Az igazán vékony üveg poharakat is elmossa,nekünk régebbiek vannak,azokon még nincs ez az üveg korrózió.Sokáig Somat Gold-ot használtunk,most Jar platinumot.Öblítő és só nélkül.

Dicker: Alul a jobb oldalon szokott lenni a Philips adat tábla.Enyémen letalábbis ott van,belül.

[ Szerkesztve ]

(#40111) peppe79 válasza (ex)Cat (#40109) üzenetére


peppe79
senior tag

Akkor ott valami nagyon nem stimmel. Nálam a snack rács fogantyúja, és a tető között van még vagy kb. 5-6 cm rés.

(#40112) tobi'' válasza Dr. Romano (#39776) üzenetére


tobi''
tag

Volt egy hasonló problémám nekem is, mindent bevetettem, így végül a shih-tzu kutyusom Puha fémszálas szőrbontó keféjével oldottam meg, bár (kép alapján nem jön át) a te szűrőd lehet kicsit puhább anyagú, mint amivel nekem volt dolgom és aztán mindent kikap. :)

(#40113) #48613632 válasza pjen (#40110) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jól elmosta nekünk is az éjjel, a 65 fokos intenzíven, Pohár is megmaradt, úgyhogy okés minden. Majdnem minden. Mert mondjuk nem lett minden csontszáraz.
Nem tudom, ez mennyire normális?
Nem azt mondom, hogy csöpögött róla a víz, de maradt rajta itt-ott azért. Részemről belefér, ha mások szerint is ez még normális.
De ha ennek csutkó száraznak kell lennie, akkor azért elkezdek keresgélni
Mondjuk a gép belseje is nedves maradt. Az ajtó belülről pl egészen nedves, vízfoltos.

(#40114) ribarszki válasza #48613632 (#40113) üzenetére


ribarszki
őstag

Pl. a műanyag soha nem fog a gépben normálisan, cseppmentesen megszáradni, és ez egyszerű fizika. És a bögrék tetején is áll víz. Nálunk is ha kipakolok, akkor konyharuhával a kezemben teszem. Áttörlöm amiben megállt a víz, vagy műanyag és vizes maradt.
Ne gondodl túl ezt az egész mosogatógép témát. Használd és örülj neki.

(#40115) #32577792 válasza ribarszki (#40114) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van, műanyagok nem szárazak, sőt ha egy edény nem úgy van fordítva, hogy a fülecske lefelé legyen, ott is marad némi nedvesség. Ha fiókot kihúzom, bizony az ajtóra folyik ilyenkor víz, de ajtó becsúk, víz lefolyik róla.

(#40116) Fred23


Fred23
nagyúr

Erről a MM-ban akciós LG-ről van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#40117) (ex)Cat válasza peppe79 (#40111) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Tudsz valami linket, hogy melyik rács van neked?

(#40118) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziaztok!

Legtisztitot szeretnek venni!
40 ezer Ft a max budget, Steba LR5 ami egyelore ki van nezve, de nem nagyon ertek hozza, ez viszonlag korrekt valasztas vagy van jobb esetleg olyan amivel van tapasztalat es jonak mondhato?

Koszi!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40119) Dluinet válasza GeryFlash (#40118) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi vagy Zepter Therapy Air Ion használtan.
Amit linkeltél az hangos.

Van szaktopik

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40120) peppe79 válasza (ex)Cat (#40117) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez a típus, és ugyanitt is vásároltam, mert itt találtam a legolcsóbban. Alul van egy közbetét gyűrűje, géptípustól függően kell alkalmazni vagy levenni.

(#40121) Bibi67


Bibi67
tag

Sziasztok!
Tegnap tönkrement a mikró hullámú sütőnk,vennénk egyet max 40000ft-ért,legalább 23l-es legyen és megbízható.Ha tudnátok ajánlani,nagyon örülnék mert még a kávét is tökölős így a gázon /,mikró nélkül /melegíteni. :O

BenQ GW2320 ips full hd monitor, Asus P8B75-M,i5-3470,2x4GB DDR3 1600Mhz,FSP 350-60hhn/85/,750GB Samsung HDD

(#40122) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Dyson V8 porszívóval kapcsolatban kellene segítség.

MM-ben nem írják ki, de ez a V8 Absolute lenne?

Illetve mi a különbség a fenti és a V8 Absolute + között?

szerk.: illetve a Dyson v8 Absolute Pro között?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#40123) ANDROID??? válasza Fred23 (#40116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben tudja azt amit a korábbi kiadás, akkor vehető.

(#40124) ribarszki válasza AXisBOLD (#40122) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a MM-ban árult az V8 Absolute +

A másik Absolute pro géphez jár hordtáska, egy extra kefe, meg valami könyök a bútorok tetejéhez.
A MM-os ár nagyon jó a V8 gépért, 3 motorizált kefefejjel. Nagyon-nagyon jó ez a gép..

(#40125) (ex)Cat válasza peppe79 (#40120) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Hát szerintem ez van nekem is, de Genius XL-be nem fér el. Az előzőbe (sim XL) abba elfért. Ebbe nem.

Amúgy nem is értem a konstrukciót. Nekem tök logikus lenne, hogy a kis nyelét csak akkor tegyem rá, amikor ki akarom venni a rácsot és ne legyen rajta, amikor sütök. De ez nem így van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#40126) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A régebbi olajsütő témán felbuzdulva anyumnak rendeltem karácsonyra egy Tefal FZ760030 ActiFry-t majd ha kipróbáltuk írok véleményt. :D
Meglepődtem mennyi dolgot lehet benne csinálni... :o

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40127) Csabroncka válasza Fred23 (#40116) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én folyadék adagolósat nem vennék, amelyik ismerősöm ilyet vett, mind szidja. Egyrészt ha nem víz, akkor a cucc belepenészesedik egy idő után (pl narancslé), víz mellett is az állandó takarítás ellenére mellékíze (hűtő íz, szag...) volt a víznek....,azóta számukra csak a helyet foglalja el a hűtőtérből...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40128) peppe79 válasza (ex)Cat (#40125) üzenetére


peppe79
senior tag

Manapság már annyi féle modell létezik, hogy nehéz követni, melyikhez mi való. Snacking rácsból is készült több változat, de régebbiek már kifutottak. Ha a linkelt típus nem fér el a Geniusban, akkor ahhoz vélhetően egy még újabb snacking kosár készül majd.

(#40129) peppe79 válasza Orlin (#40126) üzenetére


peppe79
senior tag

Alapvetően, akár normál olajsütőben, meg mikróban is lehet(ne) készíteni sokféle kaját. Itt igazából azon van a hangsúly, hogy minimális olaj felhasználásával, és "segítség nélkül" megsüti/megfőzi az ételt. De egyébként tényleg sokoldalú kis masina, legutóbb tökmagot pirítottam vele. :)
Ja: és van hozzá app is, igaz, csak angol nyelven..

(#40130) pjen válasza Csabroncka (#40127) üzenetére


pjen
félisten

Sőrrel nem próbálták? :)

[ Szerkesztve ]

(#40131) Tonyk


Tonyk
veterán

Philips webshopba van -40%-os kuponom. Akit érdekel írjon.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#40132) Csabroncka válasza pjen (#40130) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

;]

"in medias res"

(#40133) AXisBOLD válasza ribarszki (#40124) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, a Pro kilőve.

MM-ben lévő nem a sima Absolute?

Mert a Dyson weboldal az Absolute + -ra ezt írja:
Kombi szívóka
Résszívó fej
Soft roller padlótisztító fej
Mini motorizált matractisztító fej
Mini puha porkefe

Az MM a linkeltre meg ezt:
Motorizált turbinafej
Kombinált kefefej
Résszívó fej
Új padlótisztítófej

Lehet hogy nem lényeges, de már szeretném tudni, hogy mi a különbség a sima és a + között.

Aurea mediocritas

(#40134) ribarszki válasza AXisBOLD (#40133) üzenetére


ribarszki
őstag

Simán hiányos az MM leírása. Hívd fel őket, segítenek. Kérd meg mondják el, milyen a tartozékai vannak a náluk árilt v8-nak. Vagy még egyszerűbb, hogy olvassa be mi van a dobozára írva! Milyen megjelöléssel szerepel. A Dyson weblapját vedd alapul.

[ Szerkesztve ]

(#40135) Degeczi válasza Csabroncka (#40127) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyan nem vagyok ismerősöd, de legyen ellenpélda is: két éve használok egy vízadagolós Samsungot, és imádom!

A víz teljesen mellékízmentes belőle (még szép: szűrőn keresztül van rákötve a vízhálózatra), pont jó hőmérsékletű; ha egy pohár víz kell, mindig ezt használjuk, annyira praktikusan adagolható szemben a konyhai keverőcsapteleppel; és jégkockával sem kell többé vesződni, azt is automatikusan készíti, adagolja (ez szerencsére külön helyen, nem a vízadagolót kell átkapcsolni mint pár másik típuson)

Persze ha az alább említett típust nem vízhálózatra kell kötni hanem külön tartályos (a narancslé említéséből gondolom) az lehet, h más, hiszen abban sok folyadék sokáig áll

(#40136) ribarszki válasza Degeczi (#40135) üzenetére


ribarszki
őstag

Almát a körtével. Két külön dologról beszéltek. A hálózatra köthetővel nyilván nincs ilyen gond. De a kolléga linkjén amire a válasz ment, nem ilyen gép szerepel..

(#40137) Degeczi válasza ribarszki (#40136) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezért írtam én is, h az más lehet. Külsőre azonban ezt nem látni.

(#40138) Corsa02 válasza Degeczi (#40135) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekünk egy nem hálózatra köthető van, hanem tartályos Samsung, 4,5L-es tartály meg van töltve ásványvízzel, és hibátlanul üzemel lassan 2 éve, nincs szaga, nem vízköves, én nagyon szeretem. 2 havonta egyszer kiveszem miután kiürült, elmosom meleg víz alatt, meg a kis csapját is és hibátlan. Ahogy a könyve is írja nagy betűkkel: nem való bele narancslé, meg szörp, meg láttam már tejadagolásra is, ez vízadagoló, annak viszont szuper, én nem is vennék nélküle hűtőt.
Persze az LG rendszerét nem ismerem, de a Samsungé szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#40139) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

2 éves Gorenje gáztűzhely sütő ajtajától levált a gumi tömítés. Garis probléma lehet? 1 év garancia van még rá.

[ Szerkesztve ]

(#40140) ribarszki


ribarszki
őstag

Ennek a gyártási hulladék/melléktermék Gorenje hőszipkás szárítógépünknek tavasszal cseréltek ajtót és teljes motor kihajtást, mert gyárilag műanyag volt a persely. Nyikorgott és visított a motor. Mondta a szervíz, hogy semmi gond, fémre cserélték, örök élet.
Ma reggel újra elkezdte tök ugyan azt a visítást. Persze a gari 1 hónapja lejárt. A szervíz nem elérhető, gondolom le fognak pattintani mivel lejárt a gari. Kérdés az elvégzett munkájukra van-e bármi garancia.

(#40141) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
[link] Milyen lehet ez a mikró?

(#40142) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Szeretnenk szárítógépet vásárolni. Most Alkalmam lenne venni egy bosch ecologixx 7-et használtan 70ezerért! Érdemes megvenni, vagy inkább valami újat vegyek? De sajna a keret nem nagy, így az alsó kategóriát tudjuk csak, max 100ezerig. (Candy, Beko, Elektrolux amik ebbe az árban találtam)
Mit javasolnátok?

Köszi!

A bosch-t holnap reggelig tudják félretenni mert van más érdeklődő is.
A mosógépünk is bosch, azzal elégedettek vagyunk!

[ Szerkesztve ]

(#40143) AXisBOLD válasza ribarszki (#40134) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Megvettük a V8 Absolute +-t az MM-ben.

Még csak töltöm, de két negatívum sajnos már van.

A leírás a 40 perc működési időt csak a sima fejekhez és alap módhoz írja.
Max módban motoros fejekkel csak 7 perc a működési ciklus.
Normál módban motoros fejekkel 25 perc.
Tudom, nyilván nem a legkisebb adatot fogják feltüntetni a promo anyagokban, de ez nettó félrevezetés.

A másik a fröccsöntési minőség, ok hogy az anyagon látszik, hogy nem a legolcsóbb plasztik, de az összes magasfényű szürke műanyag így néz ki:


Ezt egyáltalán nem figyeltem a kiállított daraboknál, meg egy porszívónál nem is ez számít, ha rendben teszi a dolgát, de nálad is így néz ki?

Aurea mediocritas

(#40144) Fandango válasza AXisBOLD (#40143) üzenetére


Fandango
veterán

Ennyi pénzért ez azért felháborító, mind az üzemidőre, mind az anyagminőségre nézve. :Y

(#40145) ribarszki válasza AXisBOLD (#40143) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem olvastál utána? 40 perc elektromos fej nélkül normál módban. Amúgy bőven elegendő egy átlagos lakás végigtakarításához a 25 perc. Én a szőnyegen max-ra is feltolom.

Az összes Dyson gép anyaga ilyen. Nekem is pontosan ilyen. Lehet neked elsőre furcsa, de cserébe nagyon ellenálló műanyag. Bőven bírja az eséseket.

Egyik sem negatívum. Csak az egyiknek nem néztél utána, a másik pedig csak furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#40146) ribarszki válasza Fandango (#40144) üzenetére


ribarszki
őstag

Mi a felháborító? Pontosan leírják a honlapon az üzemidőt. Hidd el, bőven elég amit tud.
Az anyagminőségen meg mi is a gond? Mert képekről úgy ítéled meg? Csalóka a kép, mert a valóságban teljesen sima, csak magában az anyagban vannak ezek a hullámos formák.

[ Szerkesztve ]

(#40147) Fandango válasza ribarszki (#40146) üzenetére


Fandango
veterán

Képről azt hittem tényleg ilyen gyűrött az anyag. Mondjuk ettől még erre figyelhetnének, hogy ne így nézzen ki.
Utólag belegondolva valóban elég egyszeri alkalomra ez az üzemidő, de lényegében majd minden használat után tölteni kell akkor.

(#40148) #48613632 válasza ribarszki (#40145) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát nem tudom. Nekünk is Dyson van, igaz, egy régebbi modell. Meg nem akksis, hanem a simán gurulós fajta. De semmi anyagminőségi hibát nem fedeztem fel rajta, pedig most direkt átnéztem.

szerk: Jaaa, hogy az nem hullámos. Akkor bocs. Mondjuk, a mienkben a minta is egyenletes. De ha tényleg nem fröccsöntési hiba, akkor annyi baj legyen.

[ Szerkesztve ]

(#40149) blattida válasza ribarszki (#40145) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért egy alapos porszívózáshoz (nem takarításhoz) nem elég 25 perc, még egy átlagos (60-70 m2) méretű lakás esetében sem. Egy gyors végig szaladásra, nagyjábóli munkára igen, de azért az nem ugyanaz. Szerintem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40150) ribarszki válasza blattida (#40149) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak vedd figyelembe, hog, a fluffy és szőnyeg fejjel fele annyi idő alatt végzel mint egy hagyományos porszívóval. Ráadásul a fluffy sokkal alaposabb. Így már forma-forma az idő. De tavaszi nagytakarítást nem bír ki ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.