Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) DoItYourself válasza envagyok (#40650) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szerintem korrekt, de fél naposan ettől többet nem tudok róla mondani.
Viszont elég sok jót olvastam ezekről a gépekről itt a topikban korábban. Bónuszként Jászberényben szerelik össze.
Az s-bag porzsákos Miele-t is jónak tartják itt, de az árban fentebb van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40652) Abrion


Abrion
senior tag

rossz helyre írtam vagy mi van? vagy senki nem ért a tűzhelyekhez?

(#40653) H.lacika válasza Bandus99 (#40637) üzenetére


H.lacika
tag

SAMSUNG RB37J5018SA/EF hűtőszekrény

MM-be 190k most No-Frost A+++, jól néz ki, mondjuk megvárom a akciókat az otthon melege programra.

(#40654) ph2012


ph2012
senior tag

2018.08.15.-én vettünk egy ZANUSSI ZRT23100WA kombinált hűtőszekrényt.
Tegnap elkezdett rezonálva járni. Csak akkor rezonál amikor megy. Kedden jön a szerelő.
Mi lehet a hiba?

Köszi.

(#40655) Napfénysüti válasza envagyok (#40641) üzenetére

Ma jött meg a Sencor SVC 8VT porszívó, gyorsan fel is avattam a lakásban. Így elsőre nagyon tetszik, az előző porzsák nélküli Samsunghoz képest brutál mód szív pedig fele akkora a névleges teljesítménye.

Més que un club!

(#40656) tibbike01 válasza Napfénysüti (#40655) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekünk is ilyen lassan 1 éve. Imádjuk! :K
Érdemes az eredeti Sencor hozzávaló porzsákot venni.

Extrem digiben most egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#40657) #48613632 válasza pjen (#40649) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, én a hűtő alatt a fridge-t értettem, nem a freezert.
Nekünk amúgy 3 vagy 4 évet fűtetlen helységben állt a 10 plusz éves Beko

(#40658) zolynet válasza Napfénysüti (#40655) üzenetére


zolynet
addikt

Na lehet most rábeszéltél egy ilyenre.
Nekünk is hasonló a szénánk, porzsák nélkülink van, sokat használjuk úgy hogy "lefojtjuk",
mert az orsziporszi igen csak igénybe van véve, ezáltal melegszik és le is kapcsol.
Mondjuk nem tudom a porzsákos mennyire bírja majd ezt a fajta igénybevételt.
Puding próbája.

Life is too short to stay stock!

(#40659) Franticfox válasza ribarszki (#36916) üzenetére


Franticfox
tag

Végül egy C2 Miele-t akartam venni, de elfogyott a boltból, ahol meg akartam vásárolni, és rámsózták az utolsó C3 EcoLine SGTP3 -at 3 év garanciával 67-ért, és bár bár egyszer feltettem egy olyan kérdést (nem tudtam megnézni a leírását), hogy ugyanolyan mutatókkal rendelkezik mint a többi C3? (eredetileg még egy SGSF3 -at néztem ki) gondolván itt a szőnyeg/padló/porkibocsátásra, de igazából csak azt mondták, hogy mindegyik A-s kibocsátással rendelkezik, mindegy is, a lényeg, hogy nézem, hogy ennek D-s szőnyegtisztítása van. Mennyire jártam rosszul? (Alap fej van hozzá csak.)
Meg igazából van rajta egy turbo gomb, ami felnyomja 1200W-ra állítólag, arra gondolok ezzel csaltak az energiaosztály-minősítésnél... (Emiatt viszont alapból csak D-s a szőnyegtisztítása.)

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#40660) #32577792 válasza Napfénysüti (#40655) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekünk már 3 éve van az előd modell

(#40661) Napfénysüti válasza zolynet (#40658) üzenetére

Max szívással próbáltam ki, elég halk úgy is és közel se melegedett annyira mint a Samsung. :N
Ráadásul 25k-ért sikerült megcsípni.

Babához: mi nem ilyen porszívóra szerelhetőt használunk hanem Dr Benny elektromos orrszívót (elefánt forma).

Més que un club!

(#40662) ribarszki válasza zolynet (#40658) üzenetére


ribarszki
őstag

"Orrszívó-porszívó

Kisgyermekes szülők számára nem ismeretlen a fogalom. Az orrszívó a porszívócső végére csatlakoztatható készülék, mely a kisgyerekek orrváladékát segít kiszívni.
Amennyire hasznos a gyerekek szempontjából, annyira ártalmas a porszívónak, ugyanis annyira lecsökkenti a beszívott levegő mennyiségét, hogy az már elégtelen a motor hűtésének, ezért az képes leégni Erre érdemes odafigyelni orrszívó használatakor. A porszívó csövének markolatánál található szellőzőnyílást nyissuk ki legalább félig, hogy a motor levegőhöz jusson. (Az orrszívó nem lesz emiatt kevésbé hatékony) Az orrszívó használata után ne kapcsoljuk ki a készüléket, hanem vegyük ki az orrszívót és 1 percig hagyjuk bekapcsolva, hogy a motor visszahűlhessen.
A legideálisabb megoldás persze ez lenne, ha egy régebbi leselejtezett de még működő porszívót használnánk orrszívásra, hogy az újat megóvjuk."

(#40663) Csabroncka válasza ribarszki (#40662) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Új porszívókban már van rugós biztonsági szelep, illetve a legkisebb fokozat is bőségesen elég a takonycibálásra ;) !

"in medias res"

(#40664) asdf_ válasza H.lacika (#40635) üzenetére


asdf_
veterán

Az energetikai osztályt nézték, attól eltérni nem lehet felfelé, hogy milyen típusú gép szerepel rajta az nem számított.

El lehet terni mindket iranyba, tehat A++-os palyazattal is lehet A+++-os termeket venni, mas kerdes, hogy a megitelt tamogatas osszege nem valtozik, az termeszetesen marad az A++-hoz tartozo 40e Ft, es A++-os palyazattal is lehet A+-os termeket venni (bar miert csinalna valaki ilyen hulyeseget), akkor viszont csak az A+-hoz tartozo 20e Ft-os tamogatas hasznalhato fel, hiaba 40-et iteltek meg.

No Frost kapcsan: ne tessenek elfelejteni, hogy letezik olyan, hogy a huto no frost, de a fagyaszto resz nem, valamint olyan, hogy no frost mindketto. Nem mindegy, ne legyen ebbol meglepetes, hogy ra van irva, hogy no frost, aztan meg is le kell majd olvasztani.

[ Szerkesztve ]

(#40665) Abrion válasza Abrion (#40652) üzenetére


Abrion
senior tag

látom a sok hütö és más termékek miatt senki nem veszi észre az üzimet :(

Amúgy mi ez a nagy NOFrost imádat? minden nap leáll 2 órára a mélyhűtő, nagy szám, persze abba senki nem gondol bele hogy tönkre teszi a mirelit árul, ugye ez kimarad a katalógusból? :D
Napi 2 perc kaparás sokkal jobb mint egy NoFrost hűtő.

(#40666) H.lacika válasza Abrion (#40665) üzenetére


H.lacika
tag

elektromos sütő, gáz főzőlap
ilyet vegyél, miért: nekem ilyen van..:)
indukcióson még gondolkodtam, de edénycsere kell, meg villanyhálózat
kerámiásat már az elején kizártam, már nem tudom miért
de megnézed előnyök hátrányok és döntesz, másnak nehezebb helyetted

hogy a NoFrostba tönkremegy a mirelit az tapasztalat? ilyet tervezek venni, de akkor jobban utána kell járjak

(#40667) Abrion válasza H.lacika (#40666) üzenetére


Abrion
senior tag

nekem nem olyan van, csak körbe kerestem mi ez a nofrost teknologia, és a legtöbb post amit találtam, azt irta hogy nem tesz jót a mirelitel

(#40668) peppe79 válasza Abrion (#40665) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi áll le 2 órára??! És mit tesz tönkre a mireliten??! :F Ezt hol olvastad? A Nők lapja fórumán, vagy a Bors magazin egyik cikkében?

(#40669) Abrion válasza peppe79 (#40668) üzenetére


Abrion
senior tag

Oké félre olvastam, nem magyar oldalon olvastam el mit takar a no frost rendszer:D és tuti valamit nem olvastam el :D na mindegy :D

(#40670) ribarszki válasza Franticfox (#40659) üzenetére


ribarszki
őstag

Te mit érzel? Milyen szőnyegen? Alaposan tisztít?
Egyébként én a régebbi fejet amit te kaptál, jobban szerettem mint az újat. Az új annyira levákumozódik, hogy kemény fikizai munka ide-oda tologatni.

Nem akartál parkettafejes gépet? Nincs annyi kemény felület?

[ Szerkesztve ]

(#40671) zolynet válasza ribarszki (#40662) üzenetére


zolynet
addikt

Köszi! :R
Ez a terv, a régi maradna orrszívásra, amíg meg nem nyekken, az új meg arra amire kitalálták.

Life is too short to stay stock!

(#40672) Teaway válasza Abrion (#40665) üzenetére


Teaway
veterán

16. évet kezdem NoFrost-tal, mi a kérdés? :)

Nincs itthon csokid??

(#40673) DoItYourself válasza Teaway (#40672) üzenetére


DoItYourself
addikt

Én még csak a 15.-ket, igaz már a 2. hűtővel. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40674) canniball válasza Teaway (#40672) üzenetére


canniball
nagyúr

Részemről az, hogy mi a hátránya a nem no frosthoz képest?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40675) pjen válasza canniball (#40674) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egymás mellett van egy sima és egy no frost.A no frost szinte mindíg csinál valamit,van valamennyi hantja.A sima elux mikor megy hangosabb,viszont sokáig egy hangja sincs. Nem hálóban van tehát nem érdekel a hang,befedni,mindent befedünk mindkettőben.Nálam csak előnye van a no frost nak.Nincs jég,nem kell olvasztani,a tisztítás negyed annyi idő.

(#40676) szylvga


szylvga
csendes tag

Hello! Nézegettem a A+++-os hütőket, és ez a hütő a Beko RCNE365E40W nagyságrendekkel olcsóbb a többinél és mégis van benne Nofrost. Van ennek valami oka,tipushiba stb?

(#40677) #32577792 válasza szylvga (#40676) üzenetére


#32577792
törölt tag

Miért sokkal olcsóbb egy Dacia, mint egy Renault?

(#40678) szylvga válasza #32577792 (#40677) üzenetére


szylvga
csendes tag

Jó értem csak minden más márka 150-160król indul ez meg 110k. Azthittem van valami súlyos oka.

(#40679) tobias40 válasza szylvga (#40678) üzenetére


tobias40
veterán

Hol látod 110-ért?
Normális boltban nem találom ez,csak outletben.. :U

(#40680) szylvga válasza tobias40 (#40679) üzenetére


szylvga
csendes tag

Igen akkor gondolom az outlet miatt van. Kár, hogy máshol meg nem látom mennyi lenne.

(#40681) Bandus99 válasza H.lacika (#40653) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi megnezem ez mit tud.
Amúgy ez pont most akciós a MMban. Szóval ha ez a kiszemelt, nem tudom van e értelme várni? Lehet ennél még olcsóbb?

Az akciók esetében mire lehet számítani? Mostanság is lehet, vagy majd a lejárat vegefele?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#40682) Zeki válasza szylvga (#40676) üzenetére


Zeki
nagyúr

Test GUT
Akkor vedd innen

Valszeg nyugati piacra szánt cucc ez inkább.

(#40683) szylvga válasza Zeki (#40682) üzenetére


szylvga
csendes tag

Köszi!!

(#40684) Franticfox válasza ribarszki (#40670) üzenetére


Franticfox
tag

Mármint C3-ak közt is van új/régi fej? De egyébként meg vagyok vele elégedve, megfelelő szívóerőnek érzem :)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#40685) ribarszki válasza Franticfox (#40684) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha jól nézem, akkor te ilyen fejet kaptál.

És van ez az Airteq. De ezt sokkal nehezebb mozgatni, nagyon tapad.

Ha erősnek érzed, össze szedi a koszt, akkor teljesen mindegy. Használd egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#40686) tobias40 válasza Zeki (#40682) üzenetére


tobias40
veterán

Itt nem látom mennyi garanciát adnak rá...

Engem is érdekelne hogy mennyire lehet ajánlott ez a hűtő a többi 150.000 A++ gépekkel szemben..

Van bekó szárítógépem,semmi bajom vele de azért tartok tőle,hűtőkről nincs infóm.. :U

(#40687) #32577792 válasza tobias40 (#40686) üzenetére


#32577792
törölt tag

Idézet a gyíkukból/ról:

"Milyen garancia jár a termékekhez?
A termékekre vállalt garancia függ az adott termékcsoporttól és gyártótól. Erről bővebb információt vevőszolgálatunknál tudhat meg. A termék meghibásodása esetén a gépekhez mellékelt garancialevélen megjelölt címen és telefonszámon kaphat bővebb felvilágosítást a teendőkről."

Erről mit is lehetne mondani? Egy webáruház esetében nem igazán láttam még ilyet, hogy gyakorlatilag nem elérhető egy fontos dolog.

(#40688) tobias40 válasza #32577792 (#40687) üzenetére


tobias40
veterán

Ismerem ezt a céget van több üzlete és ezért csodálkozom hogy nem ír róla semmit.
Tehát ez nem egy sima webshop,ezért szimpatikus..

Holnap rákérdezek,lehet személyesen is.. ;]

Itt 2 év garanciával adják,és elég jók a vevő értékelések,de az outlet,legalább is a neve alapján...

Mondjuk az előző(mostani) nofrost hűtőm is outletből van és megvan vagy 7-8 éve,eddig sosem volt baja,igaz akkor 100.000-ért vettem ami nem volt olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#40689) #32577792 válasza tobias40 (#40688) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez oké, de ez alap, ha "Kosárba" nevű gomb van az oldalon.
Várjuk az infót :R

(#40690) blattida válasza szylvga (#40676) üzenetére


blattida
nagyúr

Még egy nagyságrenddel sem olcsóbb, nem hogy nagyságrendekkel. Azért ennyi, mert szürkeimportos és/vagy újracsomagolt, ergo a gyári öt év garancia nem vonatkozik rá. Innentől a Te felelősséged, hogy bevállalod e ennyiért.
Az meg a céget minősíti, hogy a garanciáról hallgatnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40691) tobias40 válasza blattida (#40690) üzenetére


tobias40
veterán

Miből gondolod hogy gyári 5 év a gari,hol látod?
Vagy minden Beko gépre ennyi?Én is 5 évvel vettem a szárítógépet de nem tudom hogy mindenre így van-e..

Itt pl. 170-től kezdődnek a +++-os nofrost gépek,azért van különbség árban ,nem kevés..

[ Szerkesztve ]

(#40692) canniball válasza tobias40 (#40691) üzenetére


canniball
nagyúr

Az olcsóbb gépekre 2, a drágábbakra 5 év garit ad a Beko.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40693) tobias40 válasza canniball (#40692) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,és mi az "olcsóbb" és a mi a "drágább" ? :)
Nem támadok csak jó lenne leírva látni hogyan is van ez.

Az előzőt meg blattida-nak azért írtam hogy azért van árbeli különbség bőven a linkelt Beko és a többi "normális bolt" +++ nofrost gépek árai között.

Nem mintha a Beko-t venném meg de azért jó lenne tisztába lenni mi hogyan van. :R

[ Szerkesztve ]

(#40694) canniball válasza tobias40 (#40693) üzenetére


canniball
nagyúr

Fene tudja, de az "olcsó" és "drága" nyilván márkán belül értendő. Normális webshopban fel van tüntetve hány év a gari, onnan tudni fogod mennyi az annyi.;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40695) canniball válasza pjen (#40675) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, pont a jegesedés elkerülése miatt gondolkodom a no froston. A dobozolás nálunk is általános, most a "hagyományosba" sem rakunk semmit "csupaszon".

Szóval többet dolgozik de halkabban. Az elég kétesélyes, mert ugyan nálunk sem a hálóban hanem a konyhában van, de mellette van a nappali, én meg szeretem a csendet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40696) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Páramentesító, párátlanító gépet keresnék egy kertesház alsó szintjének (70nm-en belül WC meg konyha is van, de az ajtókat kinyitva lehet egy gép is elég ide) párátlanítására.

Sajnos pára az keményen van, mert egy tűzeset utáni oltás miatt szétázott az egész alsó szint és a pince is.

Nézegessek egy Trotec gépet vagy netán az Aldis megoldás is jó lehet? Lehet nem árt, ha van valami kivezetőcsöve és egy nagyobb külső tartályba tudná gyűjteni a kondenzvizet...

Köszönöm segítségeteket előre is!

(#40697) blattida válasza tobias40 (#40691) üzenetére


blattida
nagyúr

Erre a típusra nincs öt év garancia, mivel (ahogy már írtam is) szürkeimportos, ellenben a hivatalos magyarországi forgalmazású beko no frost-os gépek öt év garanciásak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40698) luckyboi82 válasza BB9000 (#40632) üzenetére


luckyboi82
tag

Köszönöm a tájékoztatást!

(#40699) szylvga válasza blattida (#40690) üzenetére


szylvga
csendes tag

Most már talán kezdek rájönni miért olcsóbb. :) Végülis b tervként voltam ezt [link] megnézni 2-3 napja csak,ezt is elfelejtettem megkérdezni mennyi a gari. Mondjuk rendeseknek tüntek,habár a jegesedés miatt nem számitanák be a régi hütőm...nekem ez lenne legközelebb. Namajd holnap még körülnézek hátha jön valami szuperakció :)

(#40700) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Olcsó és jó kávéfőző kellene, semmi extra, csak az asszony kávézik, na meg a vendégek :N
Lényeg, hogy finom kávé legyen és tartós legyen a gép...ne legyen szűrős, asszem ezeket eszpresszónak hívják...

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.