Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) #40553216 válasza blattida (#40586) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet, bár én úgy emlékszem, apám már nem is tudom, milyen, azóta anyósomékhoz került, tizenpár éves, felültöltős gépe nem rendezgette.

(#40602) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Megnyertem az otthon melege pályázatot mosógépre. Kezemben a támogató okirat, mi a next step?

[ Szerkesztve ]

(#40603) BigBear válasza blattida (#40586) üzenetére


BigBear
senior tag

Nem mind. A régi '8x-es évjáratú felültöltős Siemens mosógépünk semmit nem rendezgetett. Pörgetett és kész. Max 1000-es centrifugával. Ennek a rendezgetésnek szerintem egy oka van: spórolás. A Siemensben annyi beton és olyan rugós dobfelfüggesztés volt, amiből ma kihoznak félévnyi legyártandó gépet...
Tisztára mosott, normális rövid programmal, nem szarakodott centrifugálás előtt perceket. Nem úgy mint a mai gépek. Ha nem rohadt volna szét az alja és nem rúgásra indult volna már időnként a gép, még mai is az lenne üzemben nálunk.
Közben találkoztam (használtam) csoda Bosch, meg Whirlpool, Beko, LG gépet is, hogy csak párat említsek. Egy vicc az összes.
Kicsit mérges is vagyok, mert a most használt LG az őrületbe kerget ezzel a rendezgetéssel. Főleg, amikor bekerül a gépbe valami lazább szerkezetű, nagyobb holmi is a ruhák mellé, mert ilyenkor van, hogy fél órát játszik a gép, forgat ide-oda, majd dob egy hibát, hogy nem tud centrifugálni. Nem, mert kimenne az ajtón szerencsétlen a sz@rtsemérő kiegyensúlyozásnak és dobfelfüggesztésnek hála. A Siemens az ilyet izomból kisujjból kirázta. :(

(#40604) LógaGéza válasza tibbike01 (#40602) üzenetére


LógaGéza
addikt

A listában mi is benne vagyunk, mégis még sehol semmi... :(
Mikor/hogy kaptátok meg?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40605) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma megjött a támogatói levél a hűtőgép cserére :C

(#40604) LógaGéza
Belépsz az oldalra az ügyfélkapun keresztül, Értesítések és ott van az értesítés, nyisd meg, alul a dokumentum letöltése

[ Szerkesztve ]

(#40606) Napfénysüti

Panelbe (max 20 m^2 szoba) kellene kisgyerek mellé valami korrekt párásító mondjuk úgy 20k alatt. Van ilyenre valakinek tippje? :R

Més que un club!

(#40607) tobias40 válasza LógaGéza (#40604) üzenetére


tobias40
veterán

Most kaptam meg én 13:50-kor! :C

De ez csak annyi az ügyfélkapu felületén,hogy a Benyújtva: 2018.11.05. Státusz: Támogatott

Mit kell kinyomtatni vagy hogy is van ez? :U

De vak vagyok már meg is van! :R

[ Szerkesztve ]

(#40608) tobias40


tobias40
veterán

És akkor ezt ki kell nyomtatni és úgy kell menni a boltba vásárolni,vagy elég bemutatni telefonon vagy elküldeni a boltnak e-mail-be a dokumentumot?
A lényeg annyi ha jól tudom hogy én az A++ gépek közül kell hogy vásároljak mert olyanra adtam be a pályázatot.

És majd kihozzák az új gépet a régit meg elviszik,
Mikor kell fizetni?A boltban vagy akkor amikor a régit elviszik és az újat hozzák?

Az hogy melyik boltokban vásárolok az mindegy vagy van kijelölt üzlet ahonnan venni kell? :U

Jah és az enyém az Észak alföldi régió,ez volt a legelső ahol pályázni lehetett gondolom azért jön nekünk először a levél?

[ Szerkesztve ]

(#40609) LógaGéza válasza tobias40 (#40607) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor gondolom ez is szakaszokban megy ki. Nálunk még a Státusz: "Feldolgozás alatt", pedig a listában meg már támogatott.

És akkor ezt ki kell nyomtatni és úgy kell menni a boltba vásárolni,vagy elég bemutatni telefonon vagy elküldeni a boltnak e-mail-be a dokumentumot?

Elvileg csak a pályázat számát, és a támogatott nevét viszik fel a rendszerbe. Semmilyen iratot se kell kérnie az eladónak.

És majd kihozzák az új gépet a régit meg elviszik,
Mikor kell fizetni?A boltban vagy akkor amikor a régit elviszik és az újat hozzák?

Boltban.

Az hogy melyik boltokban vásárolok az mindegy vagy van kijelölt üzlet ahonnan venni kell? :U

Az üzletnek be kell regisztrálnia, mint eladó ugyanúgy a programba, mint neked. Nagyobb boltok (MM, Euronics ilyenek) általában be szoktak, de nem árt érdeklődni.

Jah és az enyém az Észak alföldi régió,ez volt a legelső ahol pályázni lehetett gondolom azért jön nekünk először a levél?

Elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40610) tobias40 válasza LógaGéza (#40609) üzenetére


tobias40
veterán

Ebben a listában én is benne vagyok "Észak-Alföld 40 000 431.11 Támogatás 40 00"

(#40611) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni mikrót, csak nem tudom eldönteni milyet.
Ár kb 30k, nagy belső rész, és megbízhatóság lennének a támpontok.
Köszi a segítséget.
Üdv :)

(#40612) pjen válasza Zroo (#40611) üzenetére


pjen
félisten

Megbízhatóságról,hogy tudnánk véleményt mondani.Ami megbízható az már legalább öt éve üzemel.viszont már rég nem gyártják.

(#40613) luckyboi82


luckyboi82
tag

Ha elköltöztem, hogyan kell a hgcs kiszállítási címet módosítani? Tehát új lakcímkartya és lakcím esetén.

(#40614) Gömbike válasza Zroo (#40611) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Nem egyszerű a kérésed. Ennyi pénzért max. csak 23 liter űrtaltamú gépet kapsz. Az meg nem tudja a családi ebédnél a tálakat fogadni, mert kicsi hozzá.

A normál méretű pizza sem fér be ekkorába.

Én 31 literesről váltottam 28 literesre, de konkrétan zavar, hogy nem férnek bele normálisan az edények.

Igaz, mi NEM csak melegítésre használjuk, hanem sütünk is benne.

Megbízhatóság? Sajna álom. A nagy márkák inkább. Wiccpúl, Samsung, Lg, és a titkos favorit: Panasonic és a Caso.

De a komoly gépek drágák.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#40615) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok,

Kombinált mosógép+szárítók mennyire megbízhatóak/kényesek?
Azért szeretnénk kombináltat venni, mert kicsi a fürdőszoba (panel). :)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#40616) ribarszki válasza eTrade (#40615) üzenetére


ribarszki
őstag

Ok,hogy kicsi de felfelé is? Egymás tetejére nem tudod rakni őket?

[ Szerkesztve ]

(#40617) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Mosogatógépből melyek az ajánlott márkák? Milyet érdemes venni? Keskeny beépíthető modellt keresek.

Köszi

(#40618) tobias40 válasza eTrade (#40615) üzenetére


tobias40
veterán

Itt a kombi dolgok nem ajánlottak,mindent külön szeretünk használni,az "öszvér" dolgok nem annyira jók,tartósak.
De olvass vissza sokszor felmerül ez a kérdés....

(#40619) LógaGéza válasza eTrade (#40615) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ráadásul a szárítót, ha nem fér egymásra se, akkor kvázi bárhova rakhatod, ahol van áramcsatlakozási lehetőség ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40620) #32577792


#32577792
törölt tag

Bakker, amikor a pályázatot benyújtottam a kiszemelt hűtő 8xk Ft volt, most 100 alatt nem igazán van...

(#40621) Oraculus válasza pjen (#40576) üzenetére


Oraculus
tag

Szia!
Az adagolás nem 0-ra van állítva, mégis folyamatosan világít.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#40622) Boond


Boond
addikt

Hali!

Kérdésem, van vkinek: SodaStream szódakészítő gépe?

ilyesmire gondolok.
https://szodagep.arukereso.hu/sodastream/jet-p41602931/#velemenyek

Ha igen neki meddig bírta, ha elromlott vmi benne, pl rugó, vagy más miatt nem lyukasztja át a patront, megtudta csinálni/csináltatni? Vagy ez teljesen esélytelen?

Mit javasoltok?

(#40623) numera007 válasza Boond (#40622) üzenetére


numera007
tag

Ha nem is pont ez, de az olcsóbbik van. Eddig gond nélkül műkszik. De ha jó szódát akarsz, akkor dupla széndioxid löket kell bele.

(#40624) Boond válasza numera007 (#40623) üzenetére


Boond
addikt

Én nem szoktam használni, de igen, kb pukkanásig szokták nyomni.

Meg van pár éve, aztán most nem tudták működésre bírni, nem lyukasztotta a patront... letörhetett benne valami vagy fene tudja, mert egy rugó, meg műanyag eset ki belőle. pár éves.

Ezért gondoltam megkérdezem mi a tapasztalat :)

(#40625) numera007 válasza Boond (#40624) üzenetére


numera007
tag

Alapból full műanyag az egész, így sajna előfordulhat hogy törik.

(#40626) attiati válasza Gömbike (#40592) üzenetére


attiati
veterán

"Botmixert vagy turmixot érdemes venni" témában még ezeken gondolkodtam:

ami belekerül:
1. folyékony: kókusztej, víz, kefir
2. keményebb darabos: datolya, zab, kókuszreszelék, füge... de nem kell péppé darálnia. Talán még apró lenmag, szezámmag, de nem fontos.
3. gyümölcs: banán, spenót, avokádó, narancs...

szempont:
1. ne jöjjön ki a cucc turmixolás közben
2. könnyen elmosogatható legyen
3. napi használatra könnyen elővehető, eltehető
4. 10-15e körül
5. kis adagot is feldaráljon, kb 3-4dl űrtartalmat is.

Biztos kell nekem a fenti 5 ponthoz a turmixgép?
Vagy megfelel az 5 pontnak a botmixer?

Jégkocka nem érdekel. És a zárt dobozra csatlakoztatható drágább botmixer is szóba jöhet.

Elvetném a nutribulletet, mert ha turmixgépet vennék, akkor inkább üvegfalút.

[ Szerkesztve ]

(#40627) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Pár hónapja tönkre ment az Elektromos Sütöm, talán jövő hónapra összejön egy kis pénz, nem ajánlatért írók, inkább hogy mit érdemes néznem mondjuk márkát és más egyebet.

Elektromos Sütő + Kerámiás Gázfőzőlap
Vagy
Elektromos Sütő + nem kerámiás Gázfőzőlap
Vagy
Elektromos Sütő + Elektromos Főzőlap

Főzőlap napi 1x használat, sütő max heti egy alkalom de maradok a havi egy alkalomnál az reálisabb, és mindenképp csak vasárnap.
Szal mit keresek? nem nagyon hiányzok a sütő az elmúlt 2 hónapban :D

(#40628) Teaway válasza luckyboi82 (#40613) üzenetére


Teaway
veterán

A pályázatkezelő ügyfélszolgálata ad erre választ, telefonon vagy e-mailben.

Nincs itthon csokid??

(#40629) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Otthon melege program nézegetek A++ kombi hűtőket,hagyományos vagy Nonfrost legyen?

A MM linken nonfrost hűtők vannak mert a mostani is ilyen,de ha már a hagyományosok is uanolyan jók akkor lehet az is.
Euronics
Melyiket ajánljátok ha az árak hasonlóak!?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40630) BB9000 válasza tobias40 (#40629) üzenetére


BB9000
senior tag

A No Frost technológiás hűtőgépek másként működnek, mint a hagyományos hűtők. Van előnye mindkettőnek. Ha az előző hűtőd is már No Frost-os volt, akkor ismered annak a jó és rossz tulajdonságait. Nekem már 12+ éve No Frost-os hűtőim vannak. Ajánlani is csak a No Frost-ost tudom.
Totál értelmetlen az a mondatod, hogy " ha már a hagyományosok is uanolyan jók". A körte ugyanolyan jó, mint a dinnye? Más. Sose volt ugyanolyan.
Családban van még normál hűtőgép. Új, szép és jó az is, de az ételek nem hűlnek le benne olyan gyorsan. Mindig deres a hátsó fala, ha hozzáér valami akkor odafagy vagy elázik. A No frostosban meg ha fedőfólia nélkül teszel bele valamit, akkor pár óra alatt kiszárad. Eleinte ez zavaró volt, de nekem már egyáltalán nem okoz problémát. Nekem ennél sokkal fontosabb az, hogy egyenletesen és gyorsan lehűtse amit beleteszek. Az már csak hab a tortán, hogy nem kell félévenként leolvasztani, mint a hagyományosat. Egy noFrost-ost kitakarítani kb 20 perc, míg a hagyományosat leolvasztani órákig tart. Húsz perc bármikor jut a takarításra, ha úgy érzed, hogy már szükséges, de egy leolvasztást csak akkor kezd el az ember, ha nagyon muszáj. Azt előre meg kell tervezni, az ételeket el kell helyezni valahol. A takarítás polconként megy, így nem gond az ételek elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#40631) tobias40 válasza BB9000 (#40630) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi a választ,pont ezen pozitív okok miatt választottam kb 10 éve én is a Nofrost-os hűtőt!
A linkelt gépek között van ajánlott?
Vagy az már majdnem mindegy amelyik tetszik illetve nekem fontos a minél hosszabb garancia idő! :K

(#40632) BB9000 válasza luckyboi82 (#40613) üzenetére


BB9000
senior tag

HGCS címváltozás témakör:

Ha a gép megvásárlása után költözöl el, akkor a 3 éves fenntartási időszakon belül be kell jelentened a lakcímed megváltozásának tényét. (Bejelentési kötelezettség)
Ha a gép megvásárlása előtt már elköltöztél, akkor módosítani kell a támogatói okiratot. Ezt kérvényezned kell a pályázatkezelőnél.

Pályázati útmutató 8. oldal.
2.3. Adatváltozás bejelentések A pályázati adatlapon megadott gépelhelyezési cím, a leadni, illetve a megvásárolni kívánt háztartási készülék adatai a Támogatói Okirat kiállításáig nem változtathatóak meg. Az adatok változását a pályázatkezelőnél a II. pontban megjelölt elérhetőségeken szükséges bejelenteni.

(#40633) peppe79 válasza BB9000 (#40630) üzenetére


peppe79
senior tag

Mindkettőnek van előnye, hátránya. A "hagyományos" hűtő leolvasztása pedig valóban lehet több óra is...annak, aki nem siet, vagy nem ért hozzá. Csak melegvíz kell hozzá, meg egy edényalátét. ;)
Nekem 1 óránál még soha nem tartott tovább a hűtő leolvasztása, és kitakarítása.

(#40634) BB9000 válasza tobias40 (#40631) üzenetére


BB9000
senior tag

Hűtő választásakor a főbb szempontok:

- alacsony ár
- ismert és elismert gyártó
- jó külső kinézet
- hosszú garidő
- a belső tér kellően nagy
- jó minőségű anyagok használata: (üveg polcok)
- a belső tér praktikus: pl, a zöldségrekesz, palacktartó, jégkocka készítő, italadagoló, hőmérséklet kijelző stb
- a kompresszora nem gagyi

Sajnos ma már a nagy gyártók is alkalmazkodnak a piachoz és az árverseny a minőség rovására ment. A minőségi termékek szinte teljesen kiszorultak. Gyártáskor a fő szempont az olcsóság.
Húsz-harminc évvel ezelőtt még az volt a kivételes, ha egy hűtő 10 éven belül elromlott. Ma már az a kivételes eset, ha hiba nélkül 10 évet elmegy egy mai hűtő.

(#40635) H.lacika


H.lacika
tag

Hali

Megjött az email a támogatott pályázatról, idén kombinált hűtőszekrényre adtam be.

Tavaly mosógépre kaptam, én kinyomtattam a támogatói okiratot és azzal mente az MM-be tavaly.
Az energetikai osztályt nézték, attól eltérni nem lehet felfelé, hogy milyen típusú gép szerepel rajta az nem számított.
MM-be kifizettem (asszony nevén volt az se számított) kihozták, régit elvitték, a pályázatba be kell írni milyet szeretnék lecserélni, de az még jó volt, szereztem egy rosszat nem nézték db db.
Na idén is így vagyok, jó még a hűtő, igaz 11éves, de A+, kell még, olyannal találkozott valaki hogy nem kellett cseregép?

(#40636) tobias40 válasza BB9000 (#40634) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,akkor úgy kérdezem te melyik márkát választanád,aztán majd én is eldöntöm mit szeretnék.. ;] (inkább az asszony de terelgetném a jó választás felé,nem csak a külsőségre megyek mint a nők általában..)

(#40637) Bandus99


Bandus99
őstag

Engem az erdekelne jelenleg no frostos kombi hutok kozul amik otthon melege programban kaphatoak, mi az ajanlott vetel, ami ar/ertek aranyban elfogadhato? A+++ energia osztalytjeloltem be.
kosszi

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#40638) BB9000 válasza tobias40 (#40636) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem ennek az elődje van: LG GBB59PZJZS. Májusban lesz két éves. Nagyon jól és gyorsan hűt! A fogyasztása kb 25%-kal magasabb, mint amit írnak róla. Nyilván nem a mérési szabványnak megfelelően használom. :) Az ajtóba nagyon jól lehet pakolni, üveg polcos és illik a konyhába. Kifejezetten hangos, de két ajtón keresztül már nem hallani, így ez nálam nem szempont. Van jégkocka készítő fiók. Az elkészült jégkockákat én egy zárt műanyag dobozba rendszeresen átpakolom, mert pár hét alatt eltűnnének, ha benne hagynám a készítőben.
Előzőleg egy Whirlpool volt, de testzárlatos lett 10 év után. Nem érte volna meg megjavíttatni.
Az árukeresős véleményeket nem tudom kik írták,de kiegészítésre szorulnak:

Aki azt írja, hogy halk, az vagy süket, vagy nem volt még másik hűtőgépe. A külső palást takarításával nincs probléma. Nem karcosodik. Nyilván nem súrolóporral és acélgyapottal kell nekimenni. A hőleadó rács rezgését műanyaggal kipölckölő hozzászólónak nem ilyen hűtőgépe van, mert ennek teljesen zárt a palástja. nincs mit kipeckelni. Aki még ki se csomagolta, de véleményt ír róla, annak csak gratulálni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#40639) BB9000 válasza Bandus99 (#40637) üzenetére


BB9000
senior tag

A HGCS programban gyakorlatilag minden ma kapható hűtőgép bennevan.
Nem tudok kiemelni kifejezetten ajánlott vagy nem ajánlott típusokat, mert ebben az árkategóriában egyik se az örökkévalóságra lett tervezve. 5-6 évet ha hiba nélkül elmegy, már örülhetsz. A 10 éves motorgari is csak mókusvakítás, mert az nem vonatkozik arra, ha a hűtőközeg elillan egy kirepedt forrasztásnál és amiatt megy tönkre. Márpedig magától csak úgy nem fog elromlani a motor. 99.999%-ban a gáz elillanása előzi meg a motormeghibásodást. Ami azonnali kizárása a garanciának. Hiába 10 éves, ha ez 2 év után következik be, akkor kampó. Márpedig a hűtők 2x%-ánál a forrasztások elengednek 4-6-8 év után. Ezek tudatában vegyél új hűtőt. Ha csak a HGCS miatt szeretnél leváltani egy működő 5-10 éves hűtőgépet, akkor inkább gondold át. Lehet, hogy jobban jársz, ha hagyod a fenébe az állami támogatást és megvárod amíg elromlik. Lehet, hogy még 5-10 évet is elmegy! Ha már amúgy is a végét járja, akkor persze jöhet a csere.

(#40640) tobias40 válasza BB9000 (#40638) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

(#40641) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

Az 4 éves philips fc 9170 elkezdett szarakodni. Indítás után lekapcsol illetve (szabályzós változat) néha csak kis teljesítménnyel szív.
Most átnéztem, szétszedtem, de se eltömődést, se semmilyen probléma nem látszik rajta.
Szerintetek van értelme szervízbe vinni?

Esetleg mi van most ajánlott porszívó? Családi házba kellene alapvető feladatokra. Padló, járólap kevés szőnyeg proszívózására.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#40642) Bandus99 válasza BB9000 (#40639) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom ez hasznos info volt.

Ajelenlegi hutonk meg uzemel, egy samsung nofrost de a mikrokapcsolojaval vmi baj lehet, mert ritkan de elofordul hogy magatol bekapcsolja a superhutest, annak ellenere hogy mar kiszedtem a nyomogombokat is, tehat semi nem tudja fizikailag megnyomni a mikrokapcsolot es hat ekkor ugye ezerrel megy a fogyasztas. Amugy mukodik, bar kb 16 eves a huto.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#40643) Abrion válasza Abrion (#40627) üzenetére


Abrion
senior tag

valaki ere?

(#40644) DoItYourself válasza envagyok (#40641) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pont ma jött meg az Electrolux ESP73RR, amit rendeltem egy hete, írtam is róla. Jó kis gép, tetszik, csendesebb, mint az előző.
S-bag porzsákost nézz, pl. az Eluxok 30-60e között vannak zajszinttől, felszereltségtől függően.

Elromlott háztartási gépet nekem még nem nagyon tudott javítani szervíz, vagy horror összegért vállalták volna, úgy meg nem gazdaságos. Remélem az EU rendet fog vágni ebben a témában nemsokára.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40645) H.lacika válasza BB9000 (#40639) üzenetére


H.lacika
tag

Hogy érted, hogy ebben az árkategóriában???
A+++ Bosch 180k tól kezdődik nem bír 10 évet???
nekem most 1éve jól működő hűtőm van ezt fogom lecserélni.

Ha jól értettem az volt a kérdés hogy A+++ NoFrost hűtőből mi a legjobb ár/érték arányban a legjobb, na ez engem is érdekelne.

(#40646) mzso válasza Dluinet (#40590) üzenetére


mzso
veterán

Ha tényleg emiatt van akkor lehangoló.

"Alacsonyabb hűtőközeg hőmérséklet=alacsonyabb nyomás=kevesebb beadagolt/elpárolgott hűtőközeg=kevesebb hőelvonás. Ezért a kompresszornak többet kell működnie ahhoz, hogy az adott mennyiségű hőt elvonja a hűtött térből.
+5°C alatt már hiába megy folyamatosan, egyszerűen nem tud hűteni."

Mondjuk nekem furcsa ez az elképzelés amit leírtál. Mivel ez egy zárt rendszer így nem látom a kompresszornak mit számítana a hőmérséklet. Olyan nyomást csinál amilyet akar.

(#40647) #48613632 válasza mzso (#40646) üzenetére


#48613632
törölt tag

5 fok alatt be sem kell kapcsolnia

(#40648) yrkalla1


yrkalla1
csendes tag

Sziasztok,

Vettünk egy Samsung MS23K3513AS/EO típusú mikrot a régi Clatronic helyett.
Meglepve tapasztaltam, hogy bár modernem, energiatakarékosabb, digitális, meg többunkciós a Samsung, a régihez képest szinte papírvékony. Valami bádoglemez az oldala, súlyban is könnyebb.
Nem tudom, hogy az újabb típusoknál ez bevett? (Mármint az anyagspórolás, bár a leírás szerint a tömege 13 KG).
Be is lehet oldalt látni a belsejébe, ebből nem jön ki a mikrohullámú sugárzás? Nekem nem tűnik atombiztosnak, pedig nem egy olcsó mikro, 24-27 ezer Ft körül kapható a boltokban.
Szóval aggódjak a sugárzása miatt, vigyem vissza?
A mobiltelefonos tesztet kipróbáltam (már ha az valid és nem hülyeség), kicsörög benne a hívott mobil (mikro persze nem volt bekapcsolva).
Köszi a választ előre is.

(#40649) pjen válasza #48613632 (#40647) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a fagyasztó kiolvad.

(#40650) envagyok válasza DoItYourself (#40644) üzenetére


envagyok
veterán

Ezzel az Electrolux-al elégedett vagy?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.