Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) IG55 válasza ribarszki (#40299) üzenetére


IG55
senior tag

A tejmaradék eltávolító a Philipsnél por formában létezik, jó helyette egy ilyen vizkőtelenítő tabletta is?

(#40302) peppe79 válasza asdf_ (#40294) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy olyan esetre reagáltam, ahol a vásárlónak nem állt pénze a termékben, így anyagi kár sem érte...legfeljebb "csak" bosszúság, amiért nem érkezett meg időben a rendelése. Nem azon kívántam vitázni, hogy jogos-e a panasza, vagy sem, hanem hogy ebben az esetben van-e értelme tovább foglalkozni az üggyel...főleg így, az ünnepek előtt. A részemről én biztosan nem állnék bele egy - számomra - felesleges vitába, de persze elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák.

ungawa: többek közt, ez a fórum is abban kíván(na) segítséget nyújtani, hogy mit -, és hogy esetleg hol érdemes megvásárolni. De amíg a vásárlók többsége nem az adott üzlet megítélése alapján dönt, hanem aszerint, hogy hol lehet valamit 200 forinttal olcsóbban megvásárolni, addig biztosan nem változik a helyzet. Magyarországon amúgy is eleve 'genetikailag kódolt' a mindenre való panaszkodás, úgyhogy nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#40303) peppe79 válasza IG55 (#40297) üzenetére


peppe79
senior tag

Vízkőtelenítéshez citromsav, esetleg borkősav. Vízszűrő helyett használhatsz eleve alacsony ásványianyag tartalmú vizet. Tejfehérje stb. tisztítására pl. Puly termékek...

(#40304) Dluinet válasza peppe79 (#40303) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Savak tönkreteszik a gépet, főleg ha nincs hozzá inhibitor.
Inhibitor tartalmú vízkőmentesítő vagy kancsó a megoldás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40305) ribarszki válasza IG55 (#40301) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nem vízkőtlenítő tabletta, hanem tisztító tabletta.

(#40306) IG55 válasza ribarszki (#40305) üzenetére


IG55
senior tag

Vízkő mentesítő tabletta van a csomagoláson.

(#40307) ribarszki válasza IG55 (#40306) üzenetére


ribarszki
őstag

Mea culpa! Elnézést, rosszat linkeltem. Válóban vízkő van ráírva [link]Ez a helyes. Tisztító tabletta.

(#40308) peppe79 válasza Dluinet (#40304) üzenetére


peppe79
senior tag

A citromsavtól semmi baja nem lesz, borkősavtól meg pláne nem. Nekem eddig egyik gépemben sem tett még kárt, szervizek is használják.

(#40309) Degeczi válasza peppe79 (#40308) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annyira nem, h maga a Philips is citromsavat ajánl...

(#40310) peppe79 válasza Degeczi (#40309) üzenetére


peppe79
senior tag

Nemhogy azt ajánlja, de a saját vízkőoldójában is az van! Mer' ugye senki nem gondolja, hogy esetleg tejbegrízt, vagy valami más hatóanyagot fedeztek fel, mint vízkőoldó. Egész pontosan: 50%-ban tartalmaz citromsavat, 25%-ban pedig tejsavat. Csak ezt nem verik nagy dobra, nehogy aztán elessenek néhány túlaggódó, márkahű felhasználótól, akik 40-50x-es áron (!!!) vásárolnak citromsavas Szájekó vízkőoldót. :C

[ Szerkesztve ]

(#40311) Dluinet válasza peppe79 (#40310) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a rohadt drága inhibitort kihagytad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40312) #32577792 válasza peppe79 (#40302) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mivel ha jól láttam, a mi esetünk az OÁzis comp.-al is lehetne etalon. Mondjuk nem lenne többé szponzor egy olyan cég, mely szerepel a negatív listájában a békéltető testületnek. De hát ahogy írtad: "200 forinttal"

(#40313) Csabroncka válasza peppe79 (#40310) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

remélem a kávén is így spóroltok :B ;]

"in medias res"

(#40314) DoItYourself válasza DoItYourself (#40275) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszönom a válaszokat. ;)
Láttam most tévéreklámban vmi csendes porszívót. Ez jó gép?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40315) peppe79 válasza Dluinet (#40311) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, köszönöm szépen, de nem is kívánok a kávéfőzőimbe benzotriazolt, meg egyéb sz@rokat önteni. Viszont ha valakinek ehhez támad kedve, és még a pénzt sem sajnálja rá, hát akkor hajrá. Bár hozzáteszem: nem az határozza meg a vízkőoldó árát, hogy az összetevőiben megtalálja-e az inhibitort, vagy sem. Ha már épp a Saeco volt terítéken: a Senseo vízkőmentesítő lényegében 100%-os citromsav por. "Pici" pénz, "nem is olyan drága": 3000-3500 forint a 4x50 grammos csomag. Én annyiból 3-4 kg "noname" citromsavat veszek. ;)
Pillanatnyilag a legidősebb gépem egy 1989-es Saeco/Spidem. Mint ahogy a többi kávéfőzőm -, úgy ez sem kapott citromsavas oldaton kívül semmilyen más vízkőtelenítőt. Ennek ellenére, köszöni szépen, semmi baja, a krómozott réz kar is még egészen jó állapotú. Alubojleres Gaggiánál is használtam, ami sokak számára skandalum. Pedig csak ésszel kell használni: egyszer sem hagytam benne hosszú ideig állni, csak egy párszor átengedem rajta az alacsony hőmérsékletű, kb. 20%-os oldatot, aztán alaposan átöblítettem. Amikor eladtam, a kazánja nem volt kikráteresedve. Aki nagyon rá van parázva, annak meg ott a borkősav, vagy rábízhatja egy szervizre a vízkőtelenítést...

[ Szerkesztve ]

(#40316) peppe79 válasza Csabroncka (#40313) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, mert amúgy "sorra mennek tönkre" azok a kávéfőzők, vagy azok alkatrészei, amelyeket citromsavas oldattal vízkőtelenítenek! :N Mivel lágy vizet használok, és emiatt elég fél évente vízkőtelenítenem, tulajdonképp megtehetném, hogy drága vízkőoldókat vásároljak. De minek, ha bevált az olcsó citromsav? Amúgy - függetlenül az árától, - nem mindegyik vízkőtelenítő tartalmaz inhibitort. Mégsem hallottam még olyan esetről, hogy mondjuk egy Delonghi Ecodecalk használata miatt valaki taccsra vágta volna a kávéfőzőjét.

[ Szerkesztve ]

(#40317) Cyrin válasza DoItYourself (#40314) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez biztos jó gép, nem is van, és csendes.
link

(#40318) Degeczi válasza peppe79 (#40315) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Idézet egy Philips kávéfőző leírásából:

(#40319) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-A citromsavas vízkőoldó témához hozzászólva.
-Én ezt a vízkőoldót használom:

-Természetesen a gép használati utasításában leírt adagolási előírás szerinti mennyiségben.
-Olcsó hatásos és nem lesz büdi ecetszagú a gép.
-500 Ft egy flakon a Rossmann-ban ami 4 alkalomra pont elég is mert csak 125 ml ír egy alkalomra a használati.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#40320) pjen válasza Atesz 666 (#40319) üzenetére


pjen
félisten

Én ecetet.

(#40321) Degeczi válasza pjen (#40320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az viszont tényleg ellenjavallt a Philips szerint: "Soha ne használjon olyan vízkőmentesítő szert, amely olyan ásványi savakat tartalmaz, mint a kénsav, sósav, szulfát sav vagy ecetsavat (pl. ecet). Ezek a vízkőmentesítők károsíthatják az Ön kávéfőzőjét."
Egy sima vízforralóba persze jó az is.

(#40322) pjen válasza Degeczi (#40321) üzenetére


pjen
félisten

Én már vagy tíz éve egy De Longhi kávéfőzőt átlag két-három havonta vízkő telenítek ecettel,eddig semmi baja.Nem vitatom,lehet a Philips érzékenyebb.

(#40323) ribarszki válasza pjen (#40322) üzenetére


ribarszki
őstag

A zaccmester kávégépszerelő ezt írja a vízkőoldásról és az ecetről.

(#40324) seger


seger
addikt

Mondjatok egy jól használható porszívót amit érdemes megvenni!
1 éve vettünk egy samsung porzsák nélkülit, de közel állok hozzá, hogy kivigyem az udvarra és földhöz b@sszam....

Köszi!

(#40325) Zeki válasza seger (#40324) üzenetére


Zeki
nagyúr

Még év végéig beregisztrálva Bosch porszívók vannak 5 év garanciával.
40-50 ezer Ft között kezdődik a minőség a porszívókban, és NE porzsák nélkülit vegyél.
Vagy Mielék.

(#40326) DoItYourself válasza Zeki (#40325) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van belőlük jó sok féle. :) Electrolux-okat nézegettem az árukeresőn, és meglepődtem, hogy az Ultrasilencer-eknek nincs hepa filtere.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40327) gF válasza DoItYourself (#40326) üzenetére


gF
senior tag

Ezt a marhaságot hol olvastad? :Y

[ Szerkesztve ]

(#40328) DoItYourself válasza gF (#40327) üzenetére


DoItYourself
addikt

Direkt írtam, hogy az árukeresőn. Valószínű, hogy szarul vannak feltöltve a termékek, azért is kérdeztem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#40329) Cyrin válasza DoItYourself (#40326) üzenetére


Cyrin
addikt

(#40330) Elemental válasza seger (#40324) üzenetére


Elemental
addikt

Milyen felületre?

(#40331) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Minden kedves topiklakó társamnak a Prohardver és a topikgazdák nevében, békés, szériahibás készülék nélküli karácsonyt kívánok!

ui: garancialeveleket tessék elrakni és pecsételtetni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40332) Csabroncka válasza seger (#40324) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem idénre már engedd el! Milőtt belőnéd az árat/szükségleteket olvasd el ezt. Konkrét ár és igények (lakásméret, felületek típusa, allergia) után szerintem 3-5 féle típust rögtön ajánlanak neked!

"in medias res"

(#40333) #48613632 válasza seger (#40324) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én általában nem hiszek abban, hogy egyik, vagy másik márka jobb, vagy esetleg rosszabb. nekem is vannak heppjeim persze, de ez többnyire saját tapasztalaton alapul. Másnak ettől még más jön be, vagy jöhet be.

De a porszívónál, szerintem egyértelműen a Dyson a legjobb márka. Egyszerűen azt érzem, hogy messze kiemelkedik a mezőnyből, többszörösen lekőrözve a többi márkát.
Nekünk egy régi modell van, szerintem 10+ éves, de igazából nem tudom, mert olyan 6 éve vettük használtan, és még azóta is karbantartás mentesen működik. Évente egyszer szétkapom, és kimosom a betétet benne, azt jónapot. Ha ez nevezhető karbantartásnak.
Persze, ez is csak egy szubjektív vélemény volt, konkrét információ nélkül, így OFF-ba is teszem.

[ Szerkesztve ]

(#40334) Akos93


Akos93
tag

Sziasztok,

Porszivo vasarlasban szeretnek tanacsot kerni.
Kineztem ezt a tipust:
Rowenta RO6962EA
Most 35 ezer edigitalon. Vannak itt olyanok akiknek van tapasztalata ilyen tipusu geppel? Esetleg valami mas jobban megerne ar/ertek aranyban?

Koszi elore is!
Udv
Akos

(#40335) ribarszki válasza Akos93 (#40334) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy kedves ismerősömnek pont 1 év után adta be a kulcsot egy ilyen Rowenta. A férje hozta neki Németországból. De addig is szívből gyűlölte. Mint majdnem az összes zsáknélküli ami nem multiciklon, ez is egy hulladék.

Ergo vegyél eldobható zsákos gépet!

(#40336) koxx válasza #48613632 (#40333) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem a Miele jobb ha ar/ertek aranyban is nezzuk.

(#40337) Teaway válasza ribarszki (#40335) üzenetére


Teaway
veterán

„A férje hozta neki Németországból. De addig is szívből gyűlölte.”

Hát...legalább a porszívóban örömét lelte... :D

Nincs itthon csokid??

(#40338) #48613632 válasza koxx (#40336) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, ha ár/értékben vesszük, akkor figyelembe véve az egyszerűséget, a könnyű javíthatóságot, a szívóerőt, egyszóval mindent, akkor a Numatic Henryje szerintem verhetetlen a piacon.
Ősrégi klasszikus, amire nem faraghatsz rá.
Ez gyakorlatilag a porszívók 3310-ese :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40339) #40553216 válasza #48613632 (#40338) üzenetére


#40553216
törölt tag

Remélem, komolyan gondoltad, mert viccnek elég durva. Egy porszívónál kb. az általad „egyszóval mindent” fordulattal lazán egybevont kategóriák, mint a beszívott por benntartása. Ezek a cuccok a többi gyártó (Nilfisk, Kärcher, Thomas és a többi) kb. az „szétbaszom ezt a szart” ipari hulladék típusú szarai.

(#40340) #48613632 válasza #40553216 (#40339) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bizony, hogy komolyan :K
Az az ipari hulladék, eléggé best seller a nyugat európai eladási listákon, és a teszteken is parádázik. Nyilván mindenesként egyben kompromisszumos is, de nem hiszem, hogy szégyenkeznie kéne, főleg, ha az ár/érték arányt nézzük.
Pár példa, hogy ne csak a számat jártassam. A google első pár találata, a "best vacuum 2018" keresőszavakra.

Bestreviews 4. helyezett
Telegraph 2. helyezett
Trustedreviews 2. helyezett.

Egyébként, én a Dysonra, mint brandre tettem a voksom. De dolgoztam Henryvel is, és George-zsal is. Ez utóbbi, a vizes változata. Abszolut nem volt velük problémám, igaz, ipari körülmények között használtam, nagy igénybevétel mellett. Folyamatos használathoz pl ez az egyik legideálisabb választás, lévén, akár órákat is képes üzemelni egyhuzamban.
Nyilván, szobakonyhás garzonba, nem ez a legjobb választás.

szerk:
Azt se felejtsük el, hogy ez a konstrukció, több, mint 10 éves. Azt nem tudom, pontosan mennyi, de én, ha jól emlékszem, valamikor 2009-ben dolgoztam vele először, kicsivel rá, hogy az UK-ba kerültem. Szállodát, majd apartmanokat takarítottunk,még a kezdetek kezdetén.

szerk2:
"Since the introduction of Henry in 1981, over 7 million have been produced worldwide."*

"Reviews
Numatic products reviewed by various users on YouTube and other video sharing websites have been given good results.[12][13][14] As a result, some users have even uploaded videos of the Numatic Henry (HVR200-12) vacuuming up industrial waste, torture tests and hard duty with the Numatic Henry (older versions like the HVR200 or the HVR200-22 and HVR200A) and carpet cleaning with the Numatic George[15] and other Numatic carpet cleaners.
"*

* forrás

[ Szerkesztve ]

(#40342) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nem tudtok olyan szórófejes flaskát, amibe nyugodtan rakhatok étolajat, hogy tudjam vele spriccelni a húst és nem dugítja el az olaj?

(#40343) pubos


pubos
tag

Sziasztok.Kávégépet szeretnék venni használtan.Otthoni használat saját részre meg ha néha betéved valaki. :)
Amit kinéztem eddig Jura f50 vagy Delonghi Perfecta.
Kettő közül melyik amelyiket ajánlanátok?
kb 50E ft lenne rá.
Esetleg ebben az árban valami más típust keresek....
köszi

(#40344) Csabroncka válasza pubos (#40343) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Saeco odea!

"in medias res"

(#40345) Batib válasza Atomgeszi (#40342) üzenetére


Batib
őstag

Az ilyesmi nem jó?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#40346) pubos válasza Csabroncka (#40344) üzenetére


pubos
tag

Az mennyivel jobb?Vagy mivel...Nem kötekedés tényleg érdekelne.amúgy
köszi

(#40347) Csabroncka válasza pubos (#40346) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Saeco automata gépek nagyon jó minőségűek, a fent említett típushoz képest más kategória, még annak ellenére, hogy belépő gép az odea.

Hasonlóan persze a Jura is oké, a delonghi a fasorban sincs....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40349) ArthurShelby válasza #40553216 (#40348) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért ez a hasonlat ott sántít, hogy az autók közt az árkülönbség milliós, míg a másiknál 100ezres max.
Ettől függetlenül még lehet igazad van.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.