Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem porszívó témában.
Volt egy Philips PowerPro Compact fc8474 típusú porzsák nélküli porszívónk, de sajnos lecsökkent a szívóereje és aztán némi égett műanyag szag és erősödő visítás kíséretében megadta magát, vagyis visít de nem szív.

A keret szűkös max. 20k +- pár ezer Ft.
Egyelőre két kinézett típus van, az egyik az itteni véleményekre alapozva egy porzsákos Electrolux EEG42EB, a másik egy szimpatikus porzsák nélküli Rowenta CYCLONIC RO3759EA.

A lakás ~70nm bruttó alapterületű, tehát a szekrények stb által elvett területet nem számolva, többnyire fa padlóval és járólappal van burkolva kevés szőnyeggel. Por van rendesen, amihez hozzáadódik a kutya és macskaszőr.

Melyik lenne jobb választás, ha nem szeretnék számottevő szívóerő csökkenést és két évnél tovább szeretnénk használni? Esetleg más ajánlott márka vagy típus?

:R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#40902) Gömbike válasza BenHans (#40901) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekünk szintén kemény burkolat van elenyésző szőnyeg mennyiséggel és van még két cica.

Tehát szinte ugyanazon kritériumokhoz vásároltam ezt: [link]

Vettem hozzá állatszőrhöz "kifejlesztett" porzsákot. Szokott lenni a Tescóban akciózva a gép, én ott vettem 16.000-ra leárazva 2017 karácsonya után. De mintha most is láttam volna akcióban náluk.

Tökéletesen teszi a dolgát.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#40903) tibbike01 válasza Gömbike (#40902) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt a Sencor-t venném a helyedben. Nekünk ilyenünk van 1 éve és imádjuk. A gyári sencor porzsák ~3500ft/10 db és tényleg nagyon jó minőségű. 5 évre elég.

Maga a gép is remek! Sokan vettek itt a forumban is.

Ja és Hepa 13 szűrővel van és van hozzá turbófej, parkettafej is. Nem kell megijedni a Sencor név hallatán. Tényleg minőségi gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#40904) ribarszki válasza tobias40 (#40900) üzenetére


ribarszki
őstag

1áron fut mindenhol. Én szeteinél veszem. Nincs "barátibb" ár..

(#40905) tobias40 válasza ribarszki (#40904) üzenetére


tobias40
veterán

Kifejezetten Miele-re gondoltam,azt nem írtam bele.
Szetei felénk nincs ,de rákeresek..

Megnéztem és a szállítási díjjal már közel 5000 ft,nem kevés az 1700 ft-os futár díj erre a 10dk-os csomagra.. :U

[ Szerkesztve ]

(#40906) pixta78 válasza ribarszki (#40898) üzenetére


pixta78
senior tag

Ilyet rendeljek?
[link]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40907) koxx válasza pixta78 (#40906) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen.

(#40908) pixta78 válasza koxx (#40907) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz! 😊

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40909) ribarszki válasza pixta78 (#40906) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy gyári Miele porzsákot 3-4 hónapig nyugodtan használhatsz. Tehát a teljes doboz bő 1 évig elég. De ez nyilván a használat intenzitásától is függ. De a zsák bucira szívható.

(#40910) koxx válasza ribarszki (#40909) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én kb 2x cserélek évente, mondjuk szőnyeg nincs csak parketta. Nem is a telítettség hanem inkább a szaga miatt szoktam cserélni.

(#40911) #32577792 válasza tibbike01 (#40903) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem akarlak elkeseríteni, de itt nem rúg labdába a sencor. Kiváló gép,. nekem se mostani már, de mégis csak egy sencor, lehet akármilyen jó is. Ezért is ha valaki véletlen rákérdez, leírom a véleményem aztán úgyis rábeszélik a miele gépre ;)
Használjuk megelégedésre, olcsón, a többiek meg majd eldöntik

(#40912) Napfénysüti válasza #32577792 (#40911) üzenetére

Csak a Miele árban kicsit más liga, ha valaki 30 alatt keres porszívót akkor ott ki is esett.
Én is Sencort vettem egy hete mert nem akartam egy vagyont rákölteni és eddig nagyon tetszik.

Més que un club!

(#40913) #32577792 válasza Napfénysüti (#40912) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én tudom, Te is tudod már.
Azért nézd végig az érvelést a miele mellett. Igaz, hogy drága a gép, drága a zsák, de hosszú távon behozza. Általában ez szokott lenni. Amit soha nem tudunk meg :)

(#40914) ribarszki válasza #32577792 (#40913) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért ez így nem igaz..
Aki 25k alatt keres gépet, neki az olcsóbb Boscht, vagy az Elextrolux EasyGo gépet ajánlja a fórum.
25k-45k között nagyon erős az Electrolux. Kiváló gépei vannak ebben az árban.
Aki pedig kimondottan 45k fölött keres gépet, neki a Mielet.

A félreértések elkerülése végett, így teljes a kép.

[ Szerkesztve ]

(#40915) pixta78 válasza koxx (#40910) üzenetére


pixta78
senior tag

A hozzá kapott három zsák 1 évig volt használható 120m2-en. Kössz mindenkinek, soha többé utángyártott!😉

Szerk: kb 5m2 szőnyegünk van, ezt azért hozzá teszem.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#40916) #32577792 válasza ribarszki (#40914) üzenetére


#32577792
törölt tag

Olvasom a fórumot :)
Nem fogok visszakeresgélni, de sok ilyet olvastam. Lényegtelen. Eddig nem igazán volt, aki csalódott a sencorban. Nagyon félve vettem meg, de kopp-kopp. Egy dobozban minden.

(#40917) #48613632 válasza #32577792 (#40913) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én akkor is a Dysonomra esküszöm. Semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy ezt mondjam, de egyszerűen nincs, ami tönkremenjen benne. Motor esetleg, de fillérekért van ebayen. Maga a ciklonrendszer műanyag, totál szétszedhető, és takarítható. Motor előtti, és utáni szűrők moshatóak, de az is van bele. Olyan, mint egy fakocka. Nem lehet tönkretenni.

szerk:
Plusz, megnyertem liciten hozzá, egy vadiúj ILYEN fejet, féláron. Na, erre mondjuk kíváncsi leszek, hogy tényleg működik e.

[ Szerkesztve ]

(#40918) #32577792 válasza #48613632 (#40917) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oké, mindenki arra esküszik, amire akar :)
Nem ismerem, így nem is tudok se pro, se kontra dolgot róla.
Itt most nem is erről volt szó. :R
De lépjünk túl ezen. Mindegyik tuti jó. De legjobb az, amikor más takarít és pont nem érdekel mivel :)
Mondjuk itt a cégnél Columbus gépek vannak, Nilfix porszívó, vileda és török felmosó eszközök. Vileda kifinomult viszont drága, utóbbi olcsóbb, viszont trabant.

[ Szerkesztve ]

(#40919) #48613632 válasza #32577792 (#40918) üzenetére


#48613632
törölt tag

"De legjobb az, amikor más takarít és pont nem érdekel mivel :)"

Ááá, egy Dysonnal öröm a takarítás ;]

(#40920) blattida válasza #48613632 (#40917) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag minden normális porszívó ilyen, viszont, postával minimum 30 fontért kapsz hozzá motort, mennyiért is vetted a géped, valami 4x fontért? Erre én nem mondanám, hogy fillérekért, viszont más géphez is kapsz ennyiért motort, igaz, nálunk olcsóbban juthatsz hozzá egy nem angol géphez való alkatrészért, mint Te, aki Angliában olcsóbban juthat hozzá az UK-s gépek alkatrészeihez.
Amúgy meg bármi tönkre tud menni benne (és tönkre is megy), egyrészt azért, mert nem fakocka, másrészt meg ilyen a világ.
Ettől még szeretheted a dysonod, csak mindennel ez történik, még egy vasgolyóval is...

A forgókefés fejhez gratulálok, használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40921) tibbike01 válasza #32577792 (#40911) üzenetére


tibbike01
őstag

Már bocsi, de semmivel sem rosszabb ez a Sencor, mint bármelyik 20ezer körüli porszívó a piacon....sőt!! Ennyi pénzért, amit tud azt egyik sem tudja ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#40922) #32577792 válasza tibbike01 (#40921) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem nem érted :)
Nekem is ilyen van. Jó és blblabla
De ettől még nem lesz ajánlott, mert csak :)
lépjünk át rajta

(#40923) #48613632 válasza blattida (#40920) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem pontosan értem, mire akarsz kilyukadni. Kicsit kacifántosra sikerült az első bekezdésed, és bevallom, nem igazodok el rajta. Átfogalmaznád? :B

Na meg az is érdekelne, hogy EBBEN mi tud tönkremenni? Max eltörik, ha béna vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#40924) blattida válasza #48613632 (#40923) üzenetére


blattida
nagyúr

A lényeg: bármit be lehet szerezni "fillérekért", illetve minden lehet "drága", nézőpont, márka és ország kérdése.

Műanyag, a műanyag meg öregszik, előbb vagy utúbb eldeformálódik és/vagy eltörik, minden márkával, minden műanyaggal ez a helyzet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40925) #48613632 válasza blattida (#40924) üzenetére


#48613632
törölt tag

Értem, de nem világos akkor sem, hogy miért álltál bele ebbe a témába? Sokallod, amit én fizettem érte, azt a 40 fontot? Vagy az új motor árát sokallod? Esetleg összevetve a Te áraiddal, drágán vettem a gépet? Nem látom az összefüggést az között, amit én írtam, meg amit Te írtál eggyel fentebb.
Persze, a ciklon rendszer is eltörhet. Na és? Veszek Másikat. Pl. itt egy komplett használt ház a ciklonnal + motor Vagy ez is drága?

[ Szerkesztve ]

(#40926) #32577792 válasza #48613632 (#40925) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem!!!
Az van, hogy Te kint élsz és kinti árakkal kalkulálsz. Mi meg itt. Más termék, más beszerzési lehetőség, más ár. Lehet nem jól értem, de hirtelen ennyi.
Emlegettem sokat a which oldalát tesztként, de minden alkalommal írtam, hogy UK gépekről szól a teszt, a vélemény, ami lehet eltérő az itteniekhez képest.

(#40927) #48613632 válasza #32577792 (#40926) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát basszus, persze. De mondj egy magyar porszívómárkát. Pl a Miele is kinti cucc, meg a minőséggel sincs baj. A Dysont csak azért mondtam, mert nekem az van. Nem állt szándékomban versenyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#40928) blattida válasza #48613632 (#40925) üzenetére


blattida
nagyúr

Te írtad egy magyar fórumon, egy használt, részben felújított dologról, hogy olcsó és olcsó hozzá minden (nálatok) és hogy olyan, mint egy fakocka.
Erre írtam, amit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40929) #48613632 válasza blattida (#40928) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, mert olcsó is. Erre Te azt írtad, hogy nem is olyan olcsó. Én azt gondoltam, hogy azért, mert Nálad olcsóbb, vagy valami hasonló. Erre kérdeztem rá.
Most meg ott tartunk, hogy mégis nálam olcsó. Illetve nem nálam, hanem az UK-ban, és MO-n drága. :DDD

Aztán csodálkozol, ha nem értem, hogy hová akartál kilyukadni ;]

(#40930) #32577792


#32577792
törölt tag

Van-e valakinek LG kombi hűtője, érdekelne a tapasztalata róla.

(#40931) BBéci


BBéci
titán

Négy napja megkérdeztem, választ nem kaptam, hátha azóta valakinek eszébe jutott a megoldás.

Ma az Electrolux Dustpro Silent fej belső gumiharmonikája elkezdett elefánt-trombitáláshoz hasonló hangot adva rezonálni. Ha ujjal megmozgatom, akkor abbahagyja, de amint használni kezdem, ismét trombitál. Nem tudtam rájönni, mi lehet az oka. Szerintetek létezik külön harmonika, mert ha igen, akkor kicserélném?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40932) ribarszki válasza BBéci (#40931) üzenetére


ribarszki
őstag

Szinte kizárt a külön gumiharmonika. Próbáld meg szétszedni és ha tudod megragasztani, megjavítani.
Annyira speciális probléma, hogy erre szvsz nem fog konkrét válasz érkezni.

(#40933) blattida válasza BBéci (#40931) üzenetére


blattida
nagyúr

Fárad a műanyag, ki van lágyulva és rezonál, majd cserélni kell, de valószínűleg a komplett fejet tudod majd cserélni, érdemes lenne az electrolux-nál érdeklődni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40934) BenHans


BenHans
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
A porzsák nélküli cuccosokról szót sem ejtettetek, tehát azt így én is elvetettem.

Maradt az Electrolux Easy Go és a Sencor SVC 8.
Még annyi kérdésem lenne, hogy a kettő közül melyiket?
Az bizonytalanított el, hogy az Elux csak 1 év garit ad, a Sencor kettőt + 6 évet a motorra, ami jóval barátságosabban hangzik.
Mosógépet pl úgy vettem, hogy megszabtam az árat és onnantól leginkább csak a minél több garanciát néztem.

Porzsák tekintetében hogy állnak? 1db meddig bírja? Gondolom mindkettő mikroszálas textil...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#40935) #32577792 válasza BenHans (#40934) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én ilyet vettem:
[link]

(#40936) #32577792 válasza #32577792 (#40935) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ja és májusban lesz 3 éves, semmi gond vele

(#40937) BBéci válasza blattida (#40933) üzenetére


BBéci
titán

Érdeklődtem és komplett fejet lehet rendelni 9000 forintért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40938) Fandango válasza #48613632 (#40929) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem elég lesz abból, hogy milyen jó és szuper a Dyson porszívó. Eleget reklámoztad már.
Az hogy te vettél egy jót használtan, viszonylag jó áron, attól ez még nem releváns itt a fórumban, mert te külföldön élsz, de az ide járok 99%-a meg kis hazánkban.
Szóval kezd marha unalmas lenni a téma amivel mindig előjössz. :U

Ettől függetlenül elismerem, hogy jó és megbízható márka a Dyson, szóval a márka ellen semmi kifogásom.

[ Szerkesztve ]

(#40939) #48613632 válasza Fandango (#40938) üzenetére


#48613632
törölt tag

Abban semmi irreleváns nincs, ha egy szakmai topikban említést teszek a csoport tematikájához tartozó egyik eszközömről. Ebben semmi reklám nem volt, offba meg azért futott, mert a szakma krémje, képtelen egy összetett mondatot úgy megfogalmazni, hogy az mindenki számára érthető legyen.
A Te relációd is pontosan erről szól, nem pedig reklámról.
Másfelől, a probléma kulcsa nem az én kezemben van. Illedelmesen válaszoltam, a hozzám intézett kérdésre, vagy hozzászólásra. Ahogyan most is.

(#40940) Fandango válasza #48613632 (#40939) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor nem fogalmazok olyan finoman:

Qrva unalmas a Dyson porszívós sztorid, hogy állandóan azt kell olvasni.

Így érthető?

Engedd el a témát, használd egészséggel a porszívód, de elég volt belőle ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#40941) #48613632 válasza Fandango (#40940) üzenetére


#48613632
törölt tag

Fogalmazhatsz akárhogyan, kettőnk közül Te nem érted.

(#40942) #32577792


#32577792
törölt tag

Szerintem mindenki üljön le, nézze meg Micimackó egyik részét és nyugodjon le :C

(#40943) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!

Teli lett a burám a samu porszívóval ezért csere.
60 nm, vegyesen parketta, szőnyeg, kő, macskával fűszerezve. A készüléket hosszútávra tervezném.
Átolvastam a fórumot, böngésztem a netet, elmentem a MediaMarkt-ba megtaperolni kipróbálni a porszívókat.
Ami érdekel az elektrolux olcsó EasyGo EEG41CB, Electrolux ZPFALLFLR PowerForce, Miele Complete C2 Parquet PowerLine.
Miele Complete C2 Parquet PowerLine: határozottan minőségi az anyaghasználat picit gyengébben szív mint az Electrolux ZPFALLFLR PowerForce. Viszont az Electrolux-nál azt érzem ha véletlenül rálépek akkor össze fog törni. A tartozékai is nagyon gagyi hatásúak.
Amit még ki kellene deríteni, hogy a Miele nem gyári porzsák és hepa filter mennyibe kerül. Hol kellene néznem. Az Electrolux-hoz mennyi a fent említett csomag?

Tudom vegyes a felvágott de ezek érdekelnek.
UI: Az MM-ban valóban a Philips cuccokat akarják rátukmálni az emberekre.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40944) #32577792 válasza Mezga Aladár (#40943) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kicsit olvass vissza, hogy járt, aki nem gyári miele porzsákot használt.
Mielőtt nagyon beleélnéd magad az utángyártott motyóba

(#40945) Mezga Aladár válasza #32577792 (#40944) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvastam, de 40000 hozzászólásban esetleg lehetett valaki akinek sikerült találni. Mondjuk nem annyira drága a zsák inkább a hepa szűrő ami húzósabb. 4000,- a porzsák 5000,- a szűrő, ez elméletileg 1 év.
Meg az Electrolux-hoz is érdekelne az utánagyártott porzsák/hepa szűrő árak.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40946) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Mi a különbség a Hajdu Energolux és az Energomat között.
A programtárcsáik működése, használata pontosan megegyezik?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#40947) koxx válasza Mezga Aladár (#40945) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha ezen akarsz spórolni akkor a Miele porszívót húzd is le nyugodtan a listádról. 4e ft egy pakk, évente elhasználsz max 3-at, senki nem fog Miele szintű porzsákot készíteni negyedannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#40948) #48613632 válasza tknof1871 (#40946) üzenetére


#48613632
törölt tag

ITT megtalálod a kérdéseidre a válaszokat.

(#40949) Mezga Aladár válasza koxx (#40947) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gondolod ha 60 e forintért veszek porszívót akkor földhöz vág a porzsák ára? Egyszerűen tájékozódok. Az Electroluxra még nem jött válasz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#40950) BBéci válasza Mezga Aladár (#40949) üzenetére


BBéci
titán

Electroluxhoz is S-Bag porzsák kell, amiből kiváló minőségűek a más gyártókéi is. Persze nem mindegyik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.