Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Zeki válasza mickemoto (#35700) üzenetére


Zeki
nagyúr

Menjen csak a homárra, ütni kell őket.
A juronix dolgozói valszeg a jutalékból élnek, mindnek van egyedi kódja, azzal üti be a kasszás erzsi a terméket. Így aztán vagy épp rámenősek, vagy erőszakosak, vagy le se vagy tojva, mert pénzes ügyféllel vannak.

(#35702) Bloksma válasza peppe79 (#35699) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Ezt jó tudni. Nekünk most ezek szerint szerencsék volt. Péntek este rendeltünk egy hűtőt, ma délután hozta a futár.

(#35703) Dluinet válasza mickemoto (#35698) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Euronics, Emag és az Edigital már elérték, hogy a MediaMarkt-ba járjak, és csak ott nézzek termékeket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35704) pjen válasza Dluinet (#35703) üzenetére


pjen
félisten

Én már vettem hütőt, és mosógépet is az Auchanban, semmi gond nem volt.

(#35705) Teaway válasza pjen (#35704) üzenetére


Teaway
veterán

Én a hűtőt az ElectroWorld-ben, a mosógépet a Skála Budapest Nagyáruházban vettem. Utána mindkét cégnek nyoma veszett... :D

Nincs itthon csokid??

(#35706) pjen válasza Teaway (#35705) üzenetére


pjen
félisten

Akkor ne gyere a Pesti úti Tesco-ba.

(#35707) Ance


Ance
őstag

Üdv! Van egy halogén csöves kenyérpirítónk (Moulinex). Már lassan 20 éves napi használat mellett. Ebben soha nem szakad meg a szál, ezért ilyet szeretnék még egyet, de sajnos nem találok. Rájöttek, hogy ez nem megy tönkre és ezért nem gyártják?

(#35708) Teaway válasza Ance (#35707) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet benne valami :)

Nincs itthon csokid??

(#35709) st6969 válasza Ance (#35707) üzenetére


st6969
őstag

Vagy azért nem találsz, mert nem mentek tönkre a termékeik, így tönkrement a cég... ;]

(#35710) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Csabroncka, Mr. Csizmás, Zeki: Köszönöm szépen a hozzászólásokat, akkor nem aggódom túl magam :) Most vettük meg közösen az első mosógépünket, és hirtelen nem tudta mire vélni.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#35711) BB9000 válasza Ance (#35707) üzenetére


BB9000
senior tag

Emag-on van halogéncsöves kenyérpirító, de siess, mert már csak 2 van készleten! Ariette 111 Look&Toast

[ Szerkesztve ]

(#35712) Ance válasza BB9000 (#35711) üzenetére


Ance
őstag

Miből gondolod, hogy az? Nem látom a csövet. Az középen lenne pont az üveg mögött.

Szerk:

Egyébként találtam ott egyet. Jó drága. :-) Kvarc csövesnek hívja.

Itt a videón látszik, hogy néz ki. Ilyen az enyém is. Sajnos hosszú változat kell, de jó kiindulási pont. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35713) BB9000 válasza Ance (#35712) üzenetére


BB9000
senior tag

A termék gyártói oldala : Ariete.net

Termékleírás:
"Look&Toast is the cutting-edge toaster with a transparent window so that you can check the colour of your toast any time. Bread is toasted gradually and evenly with halogen lamps and the thermostat can be adjusted to the required level while thanks to the automatic switch off and eject system, there is no chance of burning. There is also a defrost, heat and bagel function to toast the front of the slice."

Halogént kerestél, azért ajánlottam ezt. Az kétségtelen, hogy nem pont olyan, mint amilyen a mostanid.

46 ezres egy kenyérpirítóért azért elég húzós. :Y

[ Szerkesztve ]

(#35714) Ance válasza BB9000 (#35713) üzenetére


Ance
őstag

Köszi!

Közben én is megnéztem a youtube-on, tényleg az. Sajnos azáltal, hogy alul van a cső és nincs mögötte hőtükör nem túl jó a teljesítménye a tesztelők szerint. Meg nem is pirít egyenletesen.

Továbbra is keresem a megfelelőt. Már találtam többet (pl. Bosch) de sajnos mindegyik ilyen rövid és nincs hosszú változat.

(#35715) blattida válasza Ance (#35707) üzenetére


blattida
nagyúr

A régi pirítók is sokkal tartósabbak, mint a mostaniak, de nagyon jellemző módon nem a fém melegellenállás huzal szokott a kenyérpirítókban megszakadni, hanem a magas hőmérséklet miatt elszáll bennük az időzítéshez használt gagyi kondenzátor és a potméter. A halogén csöves önmagában semmivel sem tartósabb, ellenben jóval drágább és nem is tud annyira egyenletesen pirítani, mint a sok méternyi izzó fémszálas.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35716) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Két hete vettünk egy Tefal 7 in 1 olajsütőt.
Kérdezném azoktól, akiknek van, vagy volt ilyenjük, esetleg a másik (9 in 1) verziója, hogy nekik hogy vált be ez a termék?

Eddig egyszer volt használva, konkrétan csirkét és halat rántottam benne, amit végül is rendben megcsinált, bár olyan érzésem volt vele kapcsolatban, mintha nem melegítené fel az olajat rendesen, a beállított 180 fokra.
Pár nap múlva, lángost próbáltam sütni benne, de hiába volt 180 fokra állítva a hőfok, amikor bele tettem a lángost, az olaj még csak el sem kezdett "sercegni" benne, ergo nem volt elég forró, pedig a fűtést jelző lámpa már nem világított, vagyis a gép szerint már 180 fokosnak kellett volna lennie az olajnak.
Végül sima serpenyőben sütöttem ki a lángost. :(
Ma apu próbált vele egy kis fagyasztott csirke fasírtot melegíteni, de szintén nem járt sikerrel.
Ekkor már gyanússá vált a dolog és egy digitális multiméterrel, ami hőmérsékletet is mér, megmértem az olaj hőmérsékletét.
Megvártam, hogy a fűtést jelző lámpa már ne világítson, így elvileg már 180 fokos kell legyen benne az olaj. Hát a mérés szerint ez bizony csak 150 fok volt, ezért sem sikerült a dolog.
A fűtés többszöri ki-be kapcsolására ugyan egyszer sikerült elérnie a műszer által mért 180 fokot, amikor rendesen el is kezdett sülni az étel az olajban, viszont ahogy kikapcsolt a fűtés, az olaj rögtön visszahűlt 150 fokra! Nem is nagyon akart vissza melegedni.
Korábban egy Tefal Uno M típusú kis olajsütőnk volt, az amint elérte a kívánt hőfokot ( kikapcsolt a fűtést jelző lámpa ), azonnal lehetett használni, forró volt az olaj benne, azt is mértem műszerrel és ott rendben volt a hűmérséklet.
Az is vissza hűlt nyilván, amikor bele helyeztük az ételt, de gyorsan vissza is melegítette a gép, ellenben ezzel a mostanival.

Szóval másnak milyen tapasztalata van ezzel a 7 in 1 készülékükkel?

Arra gondoltam most, hogy csinálok majd fényképeket az olaj fűtésről és a műszeres mérés eredményéről, amit elküldök a cégnek, ahonnan vettem és meglátjuk mi lesz, hisz garanciális a gép.
Mert szerintem nem így kéne működnie, így használhatatlan. Gondolom a hőérzékelő része nem jó, de végül is mindegy....

(#35717) ribarszki válasza AthlonXP (#35716) üzenetére


ribarszki
őstag

Ahogy írod, szervíz..

(#35718) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Üdv!
Házi vízművel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Melyik gyártó vagy típus a megbízható?
A jelenlegi már öreg, többször volt javítva, volt gumiharang is cserélve, de megint állandóan pumpálni kell és meguntam.
Vízszállítással, emelőmagassággal, szívómélységgel kapcsolatban minimalista elvárásaim vannak, ellentétben a tartóssággal, megbízhatósággal, mert nyugdíjas használná napi szinten.

szerk: Ja, meg az se hátrány, ha viszonylag csendes.

[ Szerkesztve ]

(#35719) Teaway válasza ZnVjaw0K (#35718) üzenetére


Teaway
veterán

Pedrollo-t mondták jónak kb. 5 éve, manapság nem tudom mi a helyzet 🤔

Nincs itthon csokid??

(#35720) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok!
Mi a különbség a két porszívó között?

[link]

[link]

Nem magamnak veszem és csak porzsák nélküli jöhet szóba. Jelenleg az SVC 611BL típussal rendelkezem, meg vagyok vele elégedve. Jól szív, port nem fújja vissza. Van 20-ezer környéken jobb ajánlat?

Két Samsungot találtam még, nem tudom az tartósabb lenne?

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#35721) Csabroncka válasza ZnVjaw0K (#35718) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez is olyan, hogy jobb ha külön veszed meg!

Tartály - én 100 literes alá nem adnám

Szivattyú: bronzkerekes vagy rozsdamentes acél járókerekes Pedrollo önfelszívó (JSW)

A teljesítménye, hogy normálisan lehessen használni minimum 40l/p legyen a munkaponton, ez alatt játékszer az egész!

Minél kevesebbet kapcsol a szivattyú annál tartósabb lesz!

"in medias res"

(#35722) mickemoto válasza Dluinet (#35703) üzenetére


mickemoto
őstag

Na már azt hittem nem tud meglepetést okozni az Euronics de mégis sikerült nekik.
Már úgy volt hogy lemondom a megrendelést erre kiderült hogy átadták a futárnak ( több mint 3 hét után) a terméket, csak erről elfelejtettek értesíteni, illetve a futár ( Royal futár) is elfelejtett szólni hogy ma itt lesz a hűtővel. :W ( talán azt gondolta hogy nyugdíjas itthon ülők vagyunk, vagy nem tudom, jöhet bármikor szó nélkül)

(#35723) Ance válasza blattida (#35715) üzenetére


Ance
őstag

Làtszik, hogy nem sokat használtál ilyet. Mióta megvan egyenletesen pirított. Totál egyenletesen. Ennél jobban nem lehet mondani. Mellesleg fele annyi idő a pirítás. Egyszóval továbbra is ilyet keresek.

[ Szerkesztve ]

(#35724) ribarszki válasza mickemoto (#35722) üzenetére


ribarszki
őstag

Royal, tras-o-flex nálam leszerepeltek. Viszont ma reggel 2 csörgés után ügyintézővel módosítottam egy DHL szállítási napot. Nagyon kedves és türelmes volt. A másik nagy piros pont a UPS futárszolgálat. Bár nagyobb gondom még a DPD-vel sem volt. 1-2 bakitól eltekintve..

(#35725) Mr.Csizmás válasza ribarszki (#35724) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dpd-nél sms-beli short url-en tudsz elérni szállítási weboldalt, és ott módosítani, visszamondani.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35726) mickemoto válasza ribarszki (#35724) üzenetére


mickemoto
őstag

Royal futár hivatalos telefonszámait hiába hívtam, nem vették fel.A nem fogadott hívások közt találtam rá a futár számára akit visszahívtam és azzal fogadott hogy holnapra szerezzek két embert mert ő nem hajlandó a hűtőt a lakásba felhozni (lift van), szép kis házhozszállítás. :F Úgy látszik amilyen a Euronics olyan a futárcég is. :)

(#35727) #40553216 válasza amadeus11 (#35720) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a „port nem fújja vissza” érdekes, mivel a saját értékelésük szerint is csak 'D' kategóriába sorolták, ami elég gyengusz teljesítmény. Ebből viszont nyilvánvaló, hogy nem vagy poratka allergiás.

(#35728) blattida válasza Ance (#35723) üzenetére


blattida
nagyúr

Kvarccsövest valóban kevesebbet használok, de tartom a véleményem, ami saját tapasztalatokon is alapul. A semmivel nem hosszabb élettartam meg tény, de természetesen azt veszel, amit akarsz (aztán majd mérgelődsz).

ribarszki
Nekem mindegyikkel volt jobb és rosszabb tapasztalatom is, az olcsóbb cégeknél ez nagyrészt az adott futáron múlik leginkább, a dhl meg az ups a drágábbak közé tartozik, náluk valóban kevesebb a gond és a kellemetlenség, tudod, kinek, mi számít vagy mire áldoz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35729) ribarszki válasza blattida (#35728) üzenetére


ribarszki
őstag

A dpd múltkor 1,5 nap alatt hozott el egy csomagot Angliából a pesti központba. A UPS pedig egy szerdai lengyelországi csomagfeladást pénteken adott át a kezembe.. nem semmi tempó..

(#35730) lostprophet válasza ribarszki (#35724) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Én HDT-nek adnék még piros pontot, már eleve örültem, hogy két ember jött, felhozták az új mosógépet, a régi cuccot meg azonnal el is vitték.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#35731) polonic válasza ribarszki (#35729) üzenetére


polonic
félisten

Fedex. Angliában délután feladott csomag másnap délelőtt nálam volt. És ez már lassan 10 éve volt. Igaz draga is volt.

(#35732) peppe79 válasza mickemoto (#35722) üzenetére


peppe79
senior tag

Ahamm, szépen egymásra talált ez a két csúcsszuper cég. A vásárlónak kell biztosítani a rakodókat??? :Y Jópofák. Én simán megoldottam volna a dolgot: ha nincs a szállítónak 20 ezer Ft-ja egy lépcsőző molnárkocsira, akkor szépen fordulhat is vissza a hűtőgépével, meg a szekerével együtt.

Egyébként még eddig sem kellett volna eljutni, hiszen az Euronics honlapján, az ászf-ben pontosan definiálják az adásvétel jogi oldalát:

"A szerződés akkor jön létre, ha a Szolgáltató - a vásárlói igénybejelentést visszaigazoló e-mail üzenetet követően - a raktárkészlet ellenőrzése után, a megrendelés teljesíthetőségéről visszaigazolást küld újabb elektronikus üzenetben Vevőnek.
Mind az igénybejelentés, mind a visszaigazolás akkor tekintendő a másik félhez megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik."
...
"Abban az esetben amennyiben a termék nincs raktárkészleten és beszállító általi megrendelése szükséges, úgy a beszállítás várható időpontjáról elektronikus üzenetben értesítjük a Vásárlót, melyet a Vásárló nyugtáz, vagy elállhat a megrendelésétől.
Ebben az esetben a szerződés azon a napon lép hatályba, amikor a Szolgáltató a szállítás tényleges napját a Vásárló számára visszaigazolta, és Vásárló a teljesítés bekövetkeztének várható idejét nyugtázta (nem törli megrendelését)."

[ Szerkesztve ]

(#35733) peppe79 válasza polonic (#35731) üzenetére


peppe79
senior tag

10 éve rendeltem ebay-en az USA-ból egy kamu márkájú (Giorgio Ferraro), de valódi Super'150-es minőségű gyapjú öltönyt, mert itthon a hosszított fazonú gyapjú öltönyöket 1 hónapos átfutási idővel tudták volna teljesíteni a szegedi ruházati szaküzletek.
Az egy dolog, hogy nevetségesen olcsón vettem (szállítással együtt kb. 18 eFt volt), de ráadásul 3 nap alatt megérkezett az elosztóba. Van még hová fejlődnie a hazai kereskedőknek, meg a futároknak.

Plusz egy vicces sztori: kb. 7500 kilométert utazott le biztonságosan a Kínából rendelt karácsonyfa gömb szettem, erre a helyi postásunk meg a házunk előtt orra bukott, és a felét összetörte. :))

[ Szerkesztve ]

(#35734) mickemoto válasza peppe79 (#35732) üzenetére


mickemoto
őstag

Gyakorlatilag két visszaigazoló emailt kaptam tőlük. Egyet a megrendelést követően, majd két hétre rá, a hívásomra technikai okokra hivatkozva újra felvették a rendelést, még egyet. Én írtam két emailt, telefonáltam háromszor az áruháznak egyszer a futárnak. Nulla kommunikáció.
Holnap ha hozzák a hűtőt csak legyen rajta egy karcolás, vihetik is vissza. Addig ki nem fizetem amíg ki nem csomagolhatom az biztos.

(#35735) #40553216 válasza peppe79 (#35733) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ismerősöm sok évvel ezelőtt Germániában kapott vissza vonót. A csomag hosszú volt, a postás félbe hajtva rakta a levélládába. :DDD

(#35736) BullZeye


BullZeye
veterán

Xiaomi robotporszívó mellé kellene kiegészítésként résekhez, parkettára, kőre valami porszívó ami halk és kompakt.

Esetleg olyan is jó lenne, amivel lehet szövetet vízzel átmosni (kanapé), de gondlom azok mind relatíve nagyok.

Jelenleg samsung porzsák nélküli van, viszont a felújítás megette a motort, és úgy visít mintha muszáj volna.

(#35737) st6969 válasza peppe79 (#35733) üzenetére


st6969
őstag

Legalább nem gyújtottad magadra a házat a kínai égősorral ;] :DDD

Én vettem olyan ledes égősort, amit közvetlenül a "kettőhúszba" kellett bedugni, se trafó, se semmi...csak egy villásdugó volt a vékony vezetékre felfűzött ledsor végén :Y Szégyen, de nekem valahogy fel se tűnt, szakmabeli kollégák hívták fel a figyelmemet, hogy ezt biztos akarom így használni?!

(#35738) ribarszki válasza BullZeye (#35736) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyszerű, porzsákos Bosch vagy Electrolux gépet nézz 20-30k között. Takraítógépet meg bérelj évente 1x.

(#35739) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Robot porszívón gondolkozok, mire érdemes figyelni kiválasztásánál? Mik az ajánlott típusok?

Psn ID: sefter_hun

(#35740) ribarszki válasza Sefter (#35739) üzenetére


ribarszki
őstag

Asztali nézet, jobbra fent a cikkek között ott a robotporszívó cikk. Ha azt alaposan átolvastad, akkor gyere át a robot topikba. Cikk hozzászólásai között az utolsó link.

(#35741) Tonyk válasza ribarszki (#35724) üzenetére


Tonyk
veterán

DPD-vel gondom nekem sem volt, de a múltkor nem tudtam átvenni egy csomagot, így személyesen mentem be a szegedi depo-ba. A srác halál nyugodtan kísért oda futárhoz (még az autón volt a csomag), ahol éppen pakolták le/át a cuccot. Na ezt nem kellett volna látnom. Kb 6-7 m-ről dobálták dobozokat a teherautóba (formára, feliratra (törékeny) tekintet nélkül). Dobálós gyerek meg is kérdezte, hogy leálljunk addig? Nem kellett, így ment tovább a dobálózás. De gondolom máshol is ez van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35742) Gabesz26 válasza (ex)Cat (#34874) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Bocsánat a nagyon megkésett válaszért :B, de nem követem napi rendszerrel a topikot.

Igen megvettem párom szülinapjára (Alzánál akciósan 50-ért). Pár dologgal kipróbáltuk, van amivel nagyon tetszik, van amivel kevésbé (pl. fagyasztott sült krumpli hozzáadott olaj nélkül nagyon szépen elkészül, de a nyers hiába itatom fel róla a nedvességet nem az igazi). Összességében viszont elégedettek vagyunk vele, megkönnyíti a konyhai életet :)

(#35743) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#35721) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Köszönöm!
Sajnos a 100 literes tartály hely szűke miatt nem opció. Most azt hiszem 24 literes van, annál sokkal nagyobb nem fél el a neki kialakított helyen (az egész épület se túl nagy). Esetleg 2 db 24 literes elférne, de nem tudom hogy érdemes lenne-e két tartállyal szórakozni. Vagy van ebből laposabb, széles kivitelben is? szerk: hétvégén megmérem, hogy pontosan mekkora a hely
Külön tényleg olcsóbbnak tűnik.
Szivattyú, tartály, nyomáskapcsoló, flexicső, esetleg nyomásmérő. Kell hozzá még valami? Nem lenne jó ha valami apróság miatt nem állna össze a gép, viszonylag messze lesz a civilizációtól:D

[ Szerkesztve ]

(#35744) Sefter válasza ribarszki (#35740) üzenetére


Sefter
veterán

köszi! :R

Psn ID: sefter_hun

(#35745) peppe79 válasza Gabesz26 (#35742) üzenetére


peppe79
senior tag

A legfőbb probléma az, hogy a boltokban, de még a piacon is alig-alig találni sütni való krumplit.
A boltokban, ha megnézed, szinte csak A-B, vagy B jelzésű burgonyát találsz.
Az árusok meg jellemzően a balatoni rózsát kínálgatják nekem, pedig az is inkább főzésre való. Viszont a cleopátra, annak ellenére, hogy B-s, nekünk bevált sütésre is.
Agria, Százszorszép, Vénusz gold, és egyéb C-s fajtákkal csak elvétve lehet találkozni.

(#35746) BullZeye válasza ribarszki (#35738) üzenetére


BullZeye
veterán

2 gyártónak olyan terméke van, ahol levegő irány megfordítható?

(#35747) ribarszki válasza BullZeye (#35746) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem értem a kérdést... :B

(#35748) Mr.Csizmás válasza ribarszki (#35747) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kifújóra rá lehet kötni a csövet. régi tojás samsung tudta, ami volt nekünk.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35749) ribarszki válasza BullZeye (#35746) üzenetére


ribarszki
őstag

Fújni akarsz velük mint a régi rakéta porszívókkal?

[ Szerkesztve ]

(#35750) Teaway válasza Gabesz26 (#35742) üzenetére


Teaway
veterán

„nem követem napi rendszerrel a topikot”

Milyen napi? lassan két havi lesz :D

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.