Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) ribarszki válasza szetcsuszott (#36200) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a hegesztett izé az üst ;)

(#36202) szetcsuszott válasza ribarszki (#36201) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Oké, legyen akkor üst. :DD 🍺
Asszem ebből látszik, mennyire távol áll tőlem a mosógépszerelés és annak terminológiája 😁

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#36203) #94529552 válasza szetcsuszott (#36200) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a motorról van szó(sőt, az megy legritkábban tönkre), hanem a hegesztett vagy össze csavarozott üstről(ebben van a dob), és még az előbbit is lehet csapágyazni, ha nincs szétveretve az egész, de ezeket már leírtam előbb is. Vannak a yt-on videók, ha érdekel a felépítése.

(#36204) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! A páciens egy momert capriccio kávéfőző gép. Ismerőstől átvettem a gépet mert neki már nem volt rá szüksége, viszont a kapcsolója rossz volt, így ezzel a hibával jutott el hozzám. Rendeltem hozzá új kapcsolót, most már csak be kellene szerelni.
A kérdésem az lenne, hogy 4 vezeték megy a kapcsolókhoz kis sarukon viszont 3 csatlakozási lehetőség van magán a kapcsolón. Van 2 fekete bevonatú vezeték, egy barna és egy kék amin van pluszba egy kis csatlakozási lehetőség, így arra valamelyik kábel megy. A költői kérdés az lenne, melyiket hova kössem? Egy hozzá értő gondolom fél perc alatt össze dobja, nekem viszont ebben nincs rutinom. Neten keresgéltem ehhez a típushoz elírást, de semmi információ, örültem egyáltalán kacsolót is találtam hozzá ami kemény ezer forint volt. :) Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#36205) erdey_a válasza tipuka (#36192) üzenetére


erdey_a
őstag

személyes ajánlatom [link]

Vérboci

(#36206) tipuka válasza erdey_a (#36205) üzenetére


tipuka
addikt

köszönöm az eddig ajánlott hajszárítókat. :)
én is nézelődtem közben, van ez a 3 év garis silvercrest hajszárító, az mennyire gagyi vagy jó? :D - (van pink) elég olcsó, csak kérdés tényleg, hogy jó -e.
drágábbakat is közben sasolgatom, de így 1-2 extra funkciót kivéve nem találtam nagyon eltérést.

[ Szerkesztve ]

(#36207) pjen válasza tipuka (#36206) üzenetére


pjen
félisten

Ha van fodrász ismerősöd,inkább Őt kérdezd.Egyébként szerintem is Braun.

(#36208) peppe79 válasza tipuka (#36206) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem olyan rosszak a Silvercrest termékek, és ugye a 3 év gari is megnyugató. Én a helyedben vagy valami nagyon olcsó (értsd: 3-5 eFt) hajszárítót keresnék, vagy egy 10-18 ezer Ft közötti, profi Mosert.
Amire mindenképp figyelj, hogy legyen rajta hideglevegő fúvás is, hogy kikapcsoláskor vissza tudd vele hűteni a fűtőszálat (ugyanez igaz a hősugárzókra, hőlégfúvókra stb.). Ha így használod, azzal jelentősen megnövelheted az élettartamát.

Nekünk egy Philips BHD002 hajszárítónk van, amit az olcsó ára (4,5 eFt), és a 2 év gari miatt választottunk. Na, ilyet például ne vegyél! A szűkítőfeje elég béna, a teljesítménye gyengécske, de ami a legbosszantóbb: a tolókapcsolója olyan hitvány, hogy nagyon könnyen túl lehet vele tolni a fokozatokat.

(#36209) ribarszki válasza tipuka (#36206) üzenetére


ribarszki
őstag

Akik valóban értenek hozzá, ők kifejezetten a Moser hajszárítót ajánlják!

(#36210) BB9360 válasza ribarszki (#36209) üzenetére


BB9360
aktív tag

Még annyival kiegészíteném, hogy a szintén profi Chromwell nálunk hibátlanul teljesít legalább 3 éve. Stella-ban lehet(ett) kapni, hogy most is van-e, azt nem tudom. Fodrász is ezt használja. Előtte 2x ennyibe kerülő Philips volt, - működik még - kezembe sem akarom venni.

[ Szerkesztve ]

(#36211) erdey_a válasza tipuka (#36206) üzenetére


erdey_a
őstag

ennyiért az a lidlis ajándék, főleg 3 év garival. 2200 watt meg jól jön ha nem órákig akartok szárítkozni

Vérboci

(#36212) #94529552 válasza tipuka (#36206) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jók ezek, de a lidl-s hajszárítót gyorsan elkapkodják, tehát igyekezni kell, ha még venni akarsz. Szerintem is jó vétel annyiért 3 év garival, csak majd a blokkot le kell másolni, mert kifakulós festékkel nyomtatják. Én Rowentát vettem, de csak azért, mert egy kiárusításban kb. 1600-ért adták vagy 4-5 éve. Legközelebb talán én is egy Silvercrestet veszek. Esetleg Remingtont.

(#36213) Zeki válasza tipuka (#36206) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahogy a li-ion akkus kézi morzsaporszívójuk is bestbuy, úgy ez is.

(#36214) koxx válasza ribarszki (#36209) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Moser cuccok igen jók, a borbélynál is ezekből van illetve Wahl. Utóbbiból nekem egy hajvágóm van, de minőségben és tudásban nem lehet egy lapon említeni a hasonló árban lévő philips/braun/remington cuccokkal.

(#36215) Csabroncka válasza canniball (#36197) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mosószóda hatékonyabb, főleg 60 fokon. A gyerek kakis cuccaiból (múltkor programoztam be a gépen) az áztatás funkciót 30 percre állítottam, meg a gyerekcuccoknál amúgy is a dupla öblítéses programfunkció megy.

Egyébként tényleg sokan nem tudják elképzelni, hogy miben más a Miele, de most egy olyan 11 éves gépről beszélünk (ami patika, nem lomis ipari hulladék), aminek a tudását sok mai középkategóriás gép megirigyelné.

Egyébként ha megnézed a fejlesztési irányvonalat (ezt már korábban kifejtettem) részben energiatakarékosabbak lettek mondjuk 20 év távlatában a Miele gépek, az enyém A-s. De a vízfelhasználásuk kg ruhára vetítve érdemben nem csökkent.

Számomra azért az nem nevezhető érdemben takarékosságnak, hogy pl gy 5 kilós programciklus nem 50 liter vízzel megy el, hanem 43 literrel.
Oké persze környezetkímélőbb, de 500 ciklussal számolva egy évre (ami nem kevés), érdemben 3,5 köbméter vízzel kevesebb fogy - már ne haragudjatok, de szerintem egy évre elosztva lóf---sz

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36216) tipuka


tipuka
addikt

Köszönöm srácok a hajszárító ajánlásokat. :R
Jól látom, egyik Moser-hez se adnak diffúzort? :N - az fontos kitétel lenne, mert ezek közül választanék akkor, ha a lidl-s nem válna be vagy nincs már egy sem.

(#36217) Zeki


Zeki
nagyúr

De most komolyan.... mi a tkömnek 16 ezres hajszárító + posta, amikor egy 3 év garis 4-ed annyiba kerülő is bőven megteszi azt amire való??

[ Szerkesztve ]

(#36218) #94529552 válasza Zeki (#36217) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például fodrászatot is lehet nyitni egy olyan drága ipari hajszárítóval. :D

(#36219) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Az alábbi problémával fordulok hozzátok. Elköltözrünk egy másik házba és azóta érdekes dolgokat produkál a hűtő és a szárítógép. A hűtő mellett folyamatosan víztócsa van. A hőmérséklet piktogramm szerint minden rendben, túlfolyót kiűrítettem... A szárítógép pedig vizesen hagyja a ruhákat. Azelőtt 1x lement a program és kivettük a száraz ruhákat. Most ugyanazt a programot 3x lefuttatva sem lesznek szárazak. Van valami ötletetek?

(#36220) Ance válasza Janou (#36219) üzenetére


Ance
őstag

A hűtőgép még fél az új helyen, aztán esténként..... :D

Na mindegy. A hűtőről csak annyi ötletem van, hogy megsérült szárítás közben. A szárítógép esetleg nem a korábbinál zártabb, kevésbé szellőző helyen van? Az esetleg lehet az oka.

(#36221) Teaway válasza #94529552 (#36212) üzenetére


Teaway
veterán

„csak majd a blokkot le kell másolni, mert kifakulós festékkel nyomtatják”

Hőpapír lesz az.

Nincs itthon csokid??

(#36222) veze válasza koxx (#36214) üzenetére


veze
őstag

nekem is van Moser nyíró, igen jófajta azt kell mondjam.
kutyákat nyírok vele, drótszőrű foxikat szóval nem valami selymes bundás :D
Simán veszi az akadályt már évek óta
egy ember fejét megnyírni vele, az aztán tényleg nem feladat neki :)
Hajszárítóból is vennék Mosert, de egy lidles már vagy 10 év óta nem akar tönkremenni az uristené sem, pedig mindent elkövetünk vele.. így aztán marad az :)

[ Szerkesztve ]

(#36223) Csabroncka válasza veze (#36222) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A hajszárítók meghibásodás szempontjából nem a legkritikusabbak, a hajsütők, hajvasalók, hajformázók hamarabb döglenek (már ha normálisat vesz az ember).

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36224) #40553216


#40553216
törölt tag

No, írás.

Vettem Jar Platinumot (Penny, plüss, bélyeg :DDD ) és sajnos az a tapasztalatom, hogy jobb, mint az aldis, lidlös olcsók.

Másik: másfél hete meg vettem a ZANUSSI ZFC31401WA fagyasztóládát. Eddig Foron DKK 110 volt. Rohadt hangos volt az újhoz képest, ráadásul igen sűrűn le kellett volna olvasztani.

(#36225) ribarszki válasza #40553216 (#36224) üzenetére


ribarszki
őstag

Jar platinum: Miből látszi, hogy jobb? Eddigi tabik nem mosogattak el mindent? Maradt koszos edény? Mert én is vettem akcióban csilli-villi Cif mosogatótablettát, all in 1, ráadásul feloldódik a csomagolása, s alapból 45Ft/db. De az ég világon semmi különbséget nem érzek a 10Ft-os Alio-hoz képest. Az is tisztára mosogat, meg ez is..

(#36226) peppe79 válasza ribarszki (#36225) üzenetére


peppe79
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Mi tök szimpla DM-es mosogatóport használunk, és nincs gond a mosogatás minőségével: a poharak nem mattulnak el, és nem maradnak ételmaradékok sem a csetresen.

(#36227) pjen válasza ribarszki (#36225) üzenetére


pjen
félisten

Ezt így nem nagyon lehet megmondani,venni kell és próbálni.Most mi is áttértünk a somat gold ról.Szárazabbak és illatosak az edények,és tényleg alaposabban mosogat.

(#36228) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani jó meggymagozót? Most van nálam egy kölcsön darab, még a múlt rendszerből, de az inkább csak lyukaszt. :)

(#36229) peppe79 válasza Bazsee71 (#36228) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekünk egy ilyen műanyag csodánk van. Kb. 4-5 db meggyet lehet úgy beletenni, hogy az magától leguruljon a magozóig. 10-ből kb. 1-ben benne szokott maradni a mag, és olyan is előfordul néha, hogy a lyukasztó tüskénél rá kell igazítani a meggyre, hogy kidobja a tálba. Magozáskor célszerű a kezed a meggy fölé tenni, hogy véletlen se fröcskölje a meggylevet a falra.

A szüleimnek egy ehhez hasonló retró magozója van. Bár ezzel némileg lassabban lehet dolgozni, de szerintem ez az egyszerű kütyü a legjobb megoldás.

(#36230) Zeki válasza pjen (#36227) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szerelő szerint jobban szárít a mosogatógép, ha öblítőt is használunk. Vagyis akkor a Jar Platinumban ebből több lehet.

(#36231) pjen válasza Zeki (#36230) üzenetére


pjen
félisten

Végül is lehet,bár,hogy a szerlő honnan veszi ezeket?Lehet nincs is mosogató gépe.

(#36232) Zeki válasza pjen (#36231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők a Wh-nak Electroluxnak a hivatalos szervize. Volt már nálunk párszor, egyszer erre is rákérdeztem.

(#36233) erdey_a válasza Bazsee71 (#36228) üzenetére


erdey_a
őstag

nekünk ez a meggymagozó bevál

Vérboci

(#36234) canniball válasza Csabroncka (#36215) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát...mosódió van itthon, mosószóda az nincs. :N Ráadásul leginkább 30°C-os programok futnak.
De a "hatékonyabb"-at hogy értsem:
1. a mosódió felejtős
2. bár az sem rossz, de a szóda jobb?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36235) #40553216 válasza ribarszki (#36225) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tényleg volt olyan, hogy nem mosogatott el rendesen. A poharakon nagyon látszik, meg a két láboson, amiben reggelente a vizet forralom a kávéhoz, aztán a tejjel is ebben melegítem meg. De tapintásra is tisztábbnak érződnek. Kb. ahogy Pjen. f.t. is írta.

(#36236) pomk válasza Zeki (#36213) üzenetére


pomk
őstag

Ez is időszakos akcióban többször előfordul a kínálatukban, vagy 1x kapható volt és kész?
Milyen típus, márka egyébként?

(#36237) Janou válasza Ance (#36220) üzenetére


Janou
őstag

Szárítógép átkerült másik helyiségbe és egyből megjavult. :) Ellenben a hűtőgép még mindig maga alá vizel... :( Sérülés nem látszik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36238) Nordik


Nordik
őstag

Van egy Electrolux mosogepem amin programozhatok plusz egy állandó oblitest. Természetesen külön is kapcsolható az extra öblítés.

Azt veszem észre, mivel nagyon kevés vízzel mos, hogy az alap programoknál nem obliti ki rendesen a ruhákat. Érdemes bekapcsolni az extra öblítés funkciót akár allandora? Ki hogyan használja?

[ Szerkesztve ]

(#36239) ribarszki válasza Nordik (#36238) üzenetére


ribarszki
őstag

Az A+++++ -186% energiatakrékosság jegyében megtörténhet olyan anomália, hogy nem használ elég vizet a mosáshoz és az öblítéshez a mosógép. Pláne ha így is érzed, erősen javallott bekapcsolni az extra öblítést.

Nálam csak olyan mosógép jöhet szóba amin legalább 2 lépésben tudok extra vizet adni a mosáshoz és öblítéshez. És ami ezzel az extra programmal magasról tesz az A++++++ vízfelhasználásra..

(#36240) studiod1 válasza Nordik (#36238) üzenetére


studiod1
tag

Én csak most ismerkedek az ewt1376hgw mosógéppel talán 10-15 mosás volt eddig határozottan jelentősen több vizet használ mint az előző privileg8412s(aeg) gépem.Kimondottan jól működik a ruha "mennyiség mérés" nedvszívó képesség. Igaz igy kiesik 15 perc a mosási időböl de ez már bekalkulált. A centri érzékeny a kiegyensúlyozásra ha nem tudja kiegyensúlyozni nem centriz,sajnos ilyenkor a kijelzőn levő idő "beragad" s program végén(mért idő) egyből 0-ra vált. Jó lenne egy kiegyensúlyozatlan jelzés de megszokható. Ha nem centrizett a program ellenére, ruhák átmozgatása-rakása s külön centri.

(#36241) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Lecserélném a porzívónkat. Paraméterek, 64m2, 40% csempe, 30% szőnyeg, 30% parketta. Virágpor allergiával szenvedek általában Áprilistól Szeptember végéig. Az itteni javaslatra Electrolux EPF65BR gépet néztem ki, most egész jó áron 34290ért van eMagon. Más BB pórszívó esetleg?

(#36242) arcitec


arcitec
addikt

Használ valaki páramentesítőt pl : Trotec állítólag jók. Az érdekelne, hogy mekkora milyen teljesítményű vált be adott m2-re. Köszönve.

[ Szerkesztve ]

(#36243) ribarszki válasza Habsteve (#36241) üzenetére


ribarszki
őstag

A virágpor allergiádon a porszívó semmit nem fog segíteni.
Electrolux nem rossz, csak nagyon nagy arányban hullanak a fejei 1-2 év után. Ezt kalkuláld bele. 12k az új fej.

[ Szerkesztve ]

(#36244) Csabroncka válasza canniball (#36234) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát a 30 fok és megfelelő tisztítás az álom!

Fehérek 60 fokon, színesek 40 fokon, alacsonyabb hőmérsékleten ami kényes: ingek..stb.

A mosódió sem hatékony alacsony hőmérsékleten, ahhoz enzim kell, ami a mosószerben van.

"in medias res"

(#36245) Zeki válasza Habsteve (#36241) üzenetére


Zeki
nagyúr

Levegőtisztítót kell venni. És menjen nonstop. Az a jó a légúti allergiára.

(#36246) #40553216 válasza Nordik (#36238) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az én 11 éves Mielémen egy gombnyomással lehet plusz vizet ad a mosáshoz és az öblítéshez is, ezen túl programozható az általános vízszint is, négy különböző formában. Én a kezdetektől alapállapoton használom, de ez még csak 5 kg-os.

Más. Ma másodszor láttam egy (nekem) új Calgon reklámot, amiben az első, retekkel teli gép egy Miele. Persze a felirat nem létszik, de az ajtó körívével párhuzamos mosószertartó, a narancssárga ajtónyitó gomb és a jobbra nyíló ajtó egyértelműen beazonosíthatóvá teszi. Vajon ez összefügg azzal, hogy a reklámok végén feltűnő „A vezető mosógépgyártók ajánlásával” listán nincs ott a Miele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36247) r0by válasza arcitec (#36242) üzenetére


r0by
addikt

Nekünk ilyen van már 3 éve. Szeretjük, jól dolgozik.
Muteromék pedig ilyet használnak tél óta. Erről sokat nem tudok nyilatkozni, de eleinte mindig mondta, hogy mekkora királyság :)

(#36248) arcitec válasza r0by (#36247) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi, de mekkora területre vannak használva?

(#36249) Nordik válasza #40553216 (#36246) üzenetére


Nordik
őstag

Plusz vizet nem tudok rakapcsolni csak extra oblitest. Egyébként a leggyakrabban pamut programot használunk. Viszont elég kevés vízzel is mos szerintem. Talán az extra öblítés segít.

(#36250) ribarszki válasza Nordik (#36249) üzenetére


ribarszki
őstag

Mikori gép? Milyen energiaosztályú?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.