Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) peppe79 válasza Dave™ (#35326) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem értem, hogy miért példálózol a Miele-vel. Szerinted, ha azonos áron adnák, mint az Electrolux-ot, melyikből fogyna több? Kb. ennyire van értelme összevetni őket. Ezért mondom már sokadjára: almát az almával, körtét a körtével.
És azt sem értem, hogy miért akarod az ezeregy féle műanyag összetétellel megmagyarázni a gyártók költséghatékonyságát. Tisztában vagyok vele, hogy műanyag és műanyag közt óriási lehet a különbség, de azzal nem fogsz meggyőzni, hogy például egy lengéscsillapítót rögzítő műanyag stift jobb megoldás, mint egy rozsdamentes acél csavar. Ez csak egy mosógép, nem pedig egy szénszálas karosszériájú versenyautó.
Ami meg az ellensúlyt illeti, látszik, hogy nem láttál még Miele mosógépet. Egy átlagos mosógépben az ellensúlyok ~22-25 kg-ot nyomnak. Ha a Te elméletedet vesszük alapul, miszerint a Miele kizárólag a nagyobb polimerbeton ellensúly miatt nehezebb, akkor utóbbiak súlya kb. 50-60 kg kellene legyen. :N A dob, a motor, a szivattyú, a burkolatok hatodrendű dolgok, azok "biztosan" ugyanolyanok, mint egy kommersz gépben. :))

(#35352) peppe79 válasza pjen (#35329) üzenetére


peppe79
senior tag

A költözéssel járó cipekedés, és a daru bevetése már jócskán a valóságtól elrugaszkodott példa. Gondolom, az átlagos, 70 kg-os mosógépet sem egyedül cipeled. Innentől kezdve nem tök mindegy, hogy egy mosógép 70 vagy mondjuk 95 kg? Lépcsőző molnárkocsival simán szállítható mindkettő, de ha az épp nincs kéznél, két személy gurtnival simán le-fel tudja vinni...persze ha az illetők nem satnyadékok, mert akkor a 70 kg-os géppel sem fognak bírni. :D
Egyébként ami a súlyt illeti: ok, hogy adott a szenzoros vezérlés, meg a Samsung csoda gépei, de a fizikát (centrifugális erők) ezidáig még egyiknek sem sikerült megcáfolnia.

8 kg-os kapacitású mosógépek pedig nem léteznek, 9 és 10 kg-osak meg pláne nem. Az, hogy ráírják, csak egy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#35353) peppe79 válasza Peterhappy (#35338) üzenetére


peppe79
senior tag

Milyen kéményről van szó, és milyen hosszú?

(#35354) pjen válasza peppe79 (#35350) üzenetére


pjen
félisten

Azt írtad AEG logóval csak sütők készülnek,minden egyéb sajnos Olasz,Magyar stb országban készül.

35352:Mért ne létezhetne 8 vagy 10 kg töltő súlyú mosógép?Mert Te még nem láttál ilyent,vagy mi lenne az indok?

[ Szerkesztve ]

(#35355) #94529552 válasza peppe79 (#35350) üzenetére


#94529552
törölt tag

:F Nem értem miről beszélsz, senki nem kérdezte, hogy az aeg milyen nemzetiségű cég :N .
Igaza van pjennek, sok cég gyártat Kínában, többek közt a miele is, na és, problem?
pjen Biztos úgy van vele, hogy amit még nem látott, az nem is létezik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35356) #40553216 válasza pjen (#35333) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem nézegetem, kimosom kettőben, mással. Nem nagy varázslás.
Kollégám valami Candy felültöltőst vett (mert a zasszony azt hallotta vagy olvasta, hogy az jó), 100000-nél azért bőven több volt, a nem is 10, inkább olyan 8 év alatt többször volt szerelő is, meg házi bütykölés, zoknik kibányászása a szűrőből és ilyenek. Összességében szerintem a 8 év alatt az árával együtt simán ráköltötték az én (amúgy ÁFA-val csökkentett árú, mert újonnan vettem) Mielém árát, aztán vették a használt Mielét talán 130000-ért. Az enyém egyszer állt meg, mikor – ahogy korábban írtam – a beduzzadt aktívszenes szűrő nem engedte át a vizet, tehát nem jött szerelő. És zoknit sem kell bányászni, mert nincs olyan kis zokni, ami elférne a dob mellett.
Az igények már nem nőnek.

(#35326) Dave™
A Mielékben van egy acél váz, amire mindent felszerelnek, a külső borítást is, így nem az utóbbi egyben az összetartó egység is.

(#35357) pjen válasza #40553216 (#35356) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz,hogy a zokni jó helyre menjen csak egy kis odafigyelés kell.Nálam még sosem ent mellé.A fagorra 9 év alatt kb 2000Ft ot költöttem.Kétszer lefújtam a tetejét.Bőven 100K alatt vettem.A mostani Lg 5 év garival 110 K.Ha addig megy mint a fagor akkor a Miele árába mégegy vadi uj gép is belefér.Nekem semmi bajom a Mielével,csak én nem akarok vigyázgatni 30 évig egy mosó gépre.Időnként újat akarok,modernet,szebbet.

[ Szerkesztve ]

(#35358) peppe79 válasza pjen (#35354) üzenetére


peppe79
senior tag

Valóban, Németországban (Rothenburg ob der Tauber), AEG logóval ellátva, csak sütők és főzőlapok készülnek. De nincs jelentősége, mert még ha a teljes termékpaletta is itt készülne, akkor sem lenne az AEG német cég, mivel az már hosszú évek óta 100%-ig svéd tulajdonban van.
Az AEG kivitelben jobb, mint az Electrolux és Zanussi gépek, de az alkatrészeik javarészt csereszabatosak egyással. Vagyis tkp. csak arról van szó, hogy az Electrolux csoport a még mindig jól csengő AEG logóval látja el a felül pozícionált termékeit.

A mosógépekről pedig:
Igazad van, 8 vagy 10 kg kapacitású mosógép elvileg létezhet ugyan, csak nem a kommersz, x kg-osnak hazudott gépek között. A válasz is egyszerű: fizikai korlátok (dob űrtartalma).
Korábban lemértem a régi Bosch mosógépem dobját. Ez alapján könnyen ki lehetett kalkulálni a térfogatát:
V = π*r2*h

Az adatlap szerinti, 4,5 kg-os (pamut) kapacitású mosógéphez (WOF1600), egy 41,5 literes dob társult.
És akkor példának egy mai mosógép, mondjuk egy ZWQ71235SI: 7 kg kapacitás, 42 literes dob.
Akkor hogy is van ez?

A mostani Siemens gépemet (WM12K268BY) 8 kg-osnak hazudják. A valóság meg az, hogy legfeljebb 6,2-6,3 kg pamut ruhát lehet nagy nehezen beletuszkolni, de úgy, hogy azt garantáltan nem fogja normálisan kimosni. Ideális esetben úgy 5,5 kg körüli lehet a kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#35359) peppe79 válasza #94529552 (#35355) üzenetére


peppe79
senior tag

Most erre mit mondjak: Tőled már megszoktam, hogy saját magaddal kerülsz ellentmondásba. :N
Tényleg senki nem kérdezte, hiszen Te magad írtad, amikor az Electrolux és AEG mosógépeket említetted:

"Amikor én a szerelőmet kérdeztem vétel előtt, a megbízható német vonalat javasolta hűtőre és felültöltős mosógépre is."

(#35360) #94529552 válasza peppe79 (#35359) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amit írtam az igaz, de neked ettől még nagyon nincs igazad, mert nem kérdezte senki, hogy milyen gyártmány jelenleg egy Aeg mosógép, csak magadtól kezdted ezt ragozni újra és újra feleslegesen, és csak a hsz-eidet szaporítod ezzel megint. Akit érdekel a cégek háttere, maga is be tudja írni a keresőbe.

[ Szerkesztve ]

(#35361) blattida válasza #94529552 (#35360) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindössze annyi a gubanc, hogy az aeg-nek semmi köze a német vonalhoz s mivel felültöltősről írtál, ezért gyakorlatilag csak a miele jöhet szóba.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35362) Peterhappy válasza peppe79 (#35353) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia, koszonom a valaszt, illetve a kerdest.
Este megkerdezem Aposomektol (alattunk laknak).
A padlas miatt 8-10m magas biztosan van es a lenti lakas szagelszivoja is abba van bekotve.

(#35363) peppe79 válasza #94529552 (#35360) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem először történik, hogy igyekszel kimagyazárni a tévedésed. Erről egy Woody Allen idézet jut eszembe, ami így kezdődik: Soha ne vitatkozz... :DD

Szóval felőlem, legyen inkább Neked igazad. :))

[ Szerkesztve ]

(#35364) peppe79 válasza Peterhappy (#35362) üzenetére


peppe79
senior tag

Kérdezz rá, mert az úgy nem biztos, hogy jó megoldás lesz. A kéménybe történő kivezetés eleve problémásabb (kondenzvíz elvezetés, utólagos tisztítás nehézsége), arról nem beszélve, hogy a hosszabb szakasz miatt jóval nagyobb teljesítményű páraelszívót kellene beépíteni.
A lényeg, hogy bélelt kémény legyen, aminek a belső falán nincs korom, magyarán: nem használjátok égéstermék elvezetésére.

(#35365) pjen válasza peppe79 (#35358) üzenetére


pjen
félisten

Most lemértem az LG-t durván 46 liter a dob,és 6 kg.Egyébként a szerelő simán német vonalba vehette az AEG gépet,hisz a köztudatban német.

(#35366) dh66e válasza Peterhappy (#35338) üzenetére


dh66e
veterán

Asztalossal kell gyártatnod szekrényt.

(#35367) peppe79 válasza blattida (#35361) üzenetére


peppe79
senior tag

Hagyjad, nincs értelme vitatkozni vele. Mondom: nem először fordul elő, hogy saját magát hazudtolja meg. Neki az Electrolux csoport is német, ahogyan korábban is írta:

"Egyébként én is a német vonal híve vagyok, mint Bosch vagy az Elux csoport gépei, utóbbinak van a legkiterjedtebb szervizhálózata, és jók a tapasztalatok velük."

"A 6 és a 6,5 éves Elux és Zanussi eddig hibátlan, pedig ütve-vágva vannak. Én is szerelőm ajánlására választottam, mert ő ezeket, vagyis a német vonalat javasolta."

:C

(#35368) pjen válasza blattida (#35361) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch,Siemens is német vonal és van felültötős mosógépük.

(#35369) peppe79 válasza pjen (#35365) üzenetére


peppe79
senior tag

És a valóságban hány kg pamut ruhát képes elnyelni?

Az én mostani Siemens gépem dobja 56 liter, és elvileg 8 kg a kapacitása. A gyakorlatban viszont ennek jó, ha a 3/4-ét sikerül belepakolni.

(#35370) pjen válasza peppe79 (#35369) üzenetére


pjen
félisten

Sosem próbáltam,nem szeretem megtömni.Sokkal kevésbé gyüröttek a ruhák,fél vagy háromnegyed töltetnél. .46 liter=6kg,56 liter =8Kg.végeredményben nől az űrtartalom.Ha utána járnál biztos kiderüle,hogy van olyan ruha amiből bele fér 8 kg.Egyébként most nézegettem a gépet,akár egy 70 literes dob is elférne benne.Abban valószínű a 10 Kg ruha is lötyögne.

(#35371) peppe79 válasza pjen (#35368) üzenetére


peppe79
senior tag

Ebben a formában, mint 'német vonal', stimmel...a "megbízható" szót elhagyva. :)

Viccet félretéve: a tűzveszélyes mosogatógépeik, és az életveszélyes sarokcsiszolójuk után, pillanatnyilag a tűzveszélyes szárítógépeik, és robbanásveszélyes tűzhelyeik vannak terítéken:

http://www.siemens-home.bsh-group.com/hu/warning_t10_lightbox_dryer_cooker_r1116

Ilyen az, amikor a megbízhatóság helyett a profit maximalizálása az elsődleges szempont. :(

(#35372) peppe79 válasza pjen (#35370) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak a gyűrődés elkerülése -, hanem a mosás minősége, a sulykolás miatt sem célszerű teletömni a dobot. Van itthon több nehéz, 200-220 gramm/m2 súlyú pólóm, 300 g/m2 súlyú pulóverem, de még ezekkel sem vagyok a közelében a 8 kg kapacitásnak. Fizikai képtelenség, hogy beleférjen ennyi pamut ruha.

(#35373) Teaway válasza peppe79 (#35371) üzenetére


Teaway
veterán

Szerencsére az enyém még nem érintett, mert későbbi évjárat.

Nincs itthon csokid??

(#35374) pjen válasza peppe79 (#35371) üzenetére


pjen
félisten

Vagy pont a megbízhatóság.Lehetnek az Egyéb gyártóknál sokkal nagyobb hibák,csak sz@rnak bele.Elkönyvelik,hogy egy X éves gép elromlik.Volt kombi gáztúzhelyünk ami még nem volt tíz éves,a csapok szivárogtak.Szervíz szerint gazdaságosan nem javítható,dobjuk ki.Szó sem esett cseréről.

(#35375) Peterhappy válasza peppe79 (#35364) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm! Az biztos, ogy bélelt és nincs benne korom, az "égéstermék elvezetésére" másik kéményt használunk.

@dh66e: köszönöm a választ!

(#35376) brownus válasza Ispy (#35130) üzenetére


brownus
veterán

ingyen cserélik a panelt vagy mit a mosógépben, örülés van :) éljen a kit. garancia :)

(#35377) IG55


IG55
senior tag

Szendvicssütő vásárlás előtt állok, és a grillezés funkcióról érdeklődnék. Mit lehet ezekkel grillezni, mit csinál olyankor? Berakok egy másik betétet, és akkor grillezni fog? Nem értem.

(#35378) #94529552 válasza peppe79 (#35367) üzenetére


#94529552
törölt tag

Látom, magadból indulsz ki, és így helyes is a mondandód tartalma. Az előbbihez: nem volt kérdés a gyártmány, már mondtam. Érted? Most így pjen segítségével talán sikerült, ahogy látom. Többen is írtuk, hogy 5-6 éve használjuk a német vonalas Zanussi és Elux mosógépeket, amik a fikázásod ellenére hibátlanok, és már eddig megszolgálták az árukat, ha tetszik neked, ha nem.Megfizethető felültöltősből nincs jobb.
Ha az idézeteket nem sikerül értelmezni,-pedig nem nehéz-, ilyenkor nyugodtan kérj segítséget, megoldjuk. :R Csoportról senki nem beszélt, de tulajdonosról se. Ez egy újabb terelés.

(#35379) ribarszki válasza #94529552 (#35378) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem kötekedésképpen, amúgy is teljesen hidegen hagy a téma, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mit értesz német vonalas Zanussi alatt?

[ Szerkesztve ]

(#35380) Teaway válasza brownus (#35376) üzenetére


Teaway
veterán

Kontakt grill lesz belőle. Két bordázott lap (alsó-felső) között fog sülni a hús, egyszerre mindkét oldalon. Feltéve, hogy az alapból 4 x háromszög szendvicssütőről beszélsz.

Nincs itthon csokid??

(#35381) IG55 válasza Teaway (#35380) üzenetére


IG55
senior tag

Pl erről. Tefal SW6148 Break Time.

Ha jól látom, az a bordázott lap a grillezős rész. És milyen ezzel grillezni, megéri a végeredményért?

(#35382) Peterhappy válasza brownus (#35376) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hoppá, grat :C

szerk:
@IG55: Nekünk ILYEN Tefalunk volt. Finoman szólva sem váltotta meg a világot, de legalább jó drága volt. Igaz, elsősorban melegszendvics sütésre használtuk, csak egyszer-egyszer próbálkoztunk meg grillezéssel, de nem volt egy sikersztori. Ettől még persze lehet jobb konstrukció az újabb modell, amit linkeltél, de lehte, hogy jobban jársz (igaz több helyet foglal) specifikus gépekkel: kontakt grillel a grillezéshez, toastie sütővel a melegszendóhoz (ha az preferencia).

Múlt hétfőtől volt a Lidl-ben kontakt grill, talán 15K-ért, tavaly többen is vettek innen és ha jól emlékszem, jó véleménnyel voltak róla, én nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#35383) #94529552 válasza ribarszki (#35379) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvass vissza, csak olyanok írásait kerüld, akik hulladéknak nevezik a mások által használt és megbecsült gépeket, és ezáltal szét trollkodják a topikot. Ha nem csak kötekedésből írsz, és valóban érdekel, akkor priviben megbeszélhetjük a témát.

(#35384) Teaway válasza IG55 (#35381) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, 3 pár lap van hozzá: szendvics, gofri, grill. Hogy milyen, azt passzolom.

Nincs itthon csokid??

(#35385) BB9000 válasza pjen (#35370) üzenetére


BB9000
senior tag

Ruhatöltet:

A Bosch mosógépem dobjának űrtartalma 63 liter. Elöltöltős. A max ruhatöltet 8 kg. Több Bosch és Siemens típus is van, amelyik ugyanekkora dobmérettel rendelkezik. Van amelyikre 8 kilót írnak, van amelyikre más számot. Attól függ, hogy a marketingesek szerint éppen melyik számmal lehet jobban eladni.
A vásárlók a boltban ez alapján választanak gépet. A gép használati utasítása tartalmazza azt, hogy valójában mennyi ruhát moshatsz ki vele. Ez az adat már csak a kezelési utasításból olvasható ki, amit persze a vásárló a gép kiválasztásakor nem szokott elolvasni.
Az én gépemhez adott használati útmutató szerint az általam leggyakrabban használt mosóprogramon 2.4 kg vegyes ruhát képes kimosni ez a gép. Kicsit meglepődtem, amikor ezt olvastam, mert a 8 kiló és a 2.4 kiló közt jelentős a különbség. De ennyi az annyi.
Miért a jó a nagy dob? Sok ruha fér bele és kimoshatsz vele nagyobb darabokat is. Pl. IKEA ágyhuzat.
Mi a hátránya a nagy dobnak? Jobban koptatja a ruhákat. Nálunk ez látványos, mert van egy másik mosógépünk is, aminek a dobja sokkal kisebb, a mosóprogramok sokkal rövidebbek. Abban szinte nem kopnak a ruhák, ebben meg nagyon. A Bosch-sal már csak a legrövidebb programon mosunk, ami 43 perces, de még így is rojtosak lesznek a kényes ruhák pár mosás után. Csak a mosózsákban, vagy a 15 perces programon nem.

(#35386) pjen válasza BB9000 (#35385) üzenetére


pjen
félisten

És ha másik programot használnál,akkor mennyi lenne a töltő súly?Nyilván függönyből én sem teszek bele 5 kilót.Nekünk az LG n van olyan progi ami három óra,mégsem lesz rojtos a ruha,ha meg az lesz akkor kidobom.15 perces progin egyébként sem tudom mit lehet tisztára mosni.

[ Szerkesztve ]

(#35387) ribarszki válasza #94529552 (#35383) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, tényleg nem érdekel a téma, csak pont a legutolsó hozzászólást olvastam amiben a német volnalas zanussiról írsz. Ez szúrt szemet, de látom van előélete a témának. Akkor tárgytalan, erre most nincs időm :N

(#35388) BB9000 válasza IG55 (#35381) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is ilyen kivehető betétes Tefal szendvicssütőm van. Nagyon jó cucc, egy apró megjegyzéssel:
A leírása szerint a kivehető betétek mosogatógépben is moshatóak. Én naívan be is tettem őket, de kár volt. A teflonos oldala tiszta lett, de a másik oldala kezeletlen alumínium, és azt a tabletta "megette" Azóta ha hozzáérek, akkor fekete lesz tőle az ujjam.

"Tisztítása rendkívül egyszerű, a **kivehető sütőlapok ** mosogatógépben is moshatóak. " Fentiek miatt ez nem javasolt.

(#35389) BB9360 válasza BB9000 (#35388) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekünk ugyan Philips van, de ezt megerősítem, nem javasolt mosogatógépben tisztítani!

(#35390) pjen válasza BB9000 (#35388) üzenetére


pjen
félisten

Igen,pont így jártam az elektromos húsdarálóval,szerencsére a Bosch szó nélkül cserélte.Igaz nem olvastam el a használatit,csak amit az MM ben mondtak ahhoz tartottam magam.

(#35391) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Hűtőt szeretnénk vásárolni, alul külön fagyasztósat.Milyet érdemes márkában illetve hol érdemes venni.Itt helyben nincs MediMarkt, csak Euronics.Rendelni honnan érdemes?

(#35392) #40553216 válasza pjen (#35357) üzenetére


#40553216
törölt tag

Neked kell egy kis figyelem, nekem meg nem. Pl. ez egy különbség, ami nekem fontos. Nekem nem kellett lefújni a tetejét. Amúgy lényegtelen, hogy a sok évvel ezelőtti Fagorral hogy jártál, mert olyat nem fogsz még egyszer venni. Azért is mindegy, mert te magad írtad, hogy tíz év után kidobnám a 100000 Ft-ost. Én meg ehhez hozzáteszem, hogy csak akkor, ha tönkremegy. De ezt nagy eséllyel nem úgy teszi, hogy addig ment tök hibátlanul és egyszer csak pakk, tönkre is ment, javíthatatlanul.

Én is megmértem a Miele dobját, mint írtam: 5 kg-s, viszont kb. 45-46 liter.

(#35393) Peterhappy válasza mickemoto (#35391) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kicsit bővebben? Mekkora hűtőre volna szükséged? (szélesség, fagyasztó, hűtőrész)

Szerintem MM és Euronics is korrekt. Mennyire sürgős? Rendszeresen vannak mindkettőnél különböző (termék-, vagy márkaspecifikus) akciók, érdemes lehet azokra várni, illetve májusban Joy-napok, amit nem tudom, ők meglovagolnak-e, de most a Glamour-napokon nagyon jó kedvezmények voltak mindkettőnél.

(#35394) pjen válasza #40553216 (#35392) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nincs bajom a Mielével, de az áráért 3 másikat kapok, és mondjuk 8 évente másik van. Ennyi erővel tényleg meglehetne az energomat, vastag vasakból volt, nem rohadt a teteje, kidobtam. Egy újra, modernre, szebbre vágytam, Lehet a. Fagor is elment volna még tíz évet, két festéssel, de újat akartam. Használt gépet biztos nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#35395) Stehe válasza pjen (#35370) üzenetére


Stehe
aktív tag

Én kb. 3 hónapja vettem mosógépet, eléggé utánajártam a témának, végül Bosch mellett döntöttem, mert ingyen adtak hozzá +3 év garancia kiterjesztést és jókat hallottam róla. Az enyémbe is 8 kg ruha fér el, viszont ami új infó volt nekem, hogy elvileg a 8kg az a vizes ruhára vonatkozik... Ezt megmérni nem tudtam, de valóban, ha teljesen telegyömöszölöm is ágyneművel a dobot, nem hinném hogy akár 5 kg-ot is elérné...

[ Szerkesztve ]

(#35396) mickemoto válasza Peterhappy (#35393) üzenetére


mickemoto
őstag

Hűtő rész olyan 200-230 literes, fagyasztó olyan 80 literes legyen kb.Inox szín és no frost legyen.Ezek a fontosak.

(#35397) IG55 válasza BB9000 (#35388) üzenetére


IG55
senior tag

Pont ugyanez a típus? Mindhárom funkcióját próbáltad?

(#35398) blattida válasza pjen (#35368) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel gyakorlatilag csak egy-egy típusról lehet beszélni, melyek beszerzése nehézkes, ezért fogalmaztam úgy, hogy gyakorlatilag felültöltősekből csak miele van, mint német vonal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35399) BB9000 válasza pjen (#35386) üzenetére


BB9000
senior tag

Pamut programra ír 8 kilót, a többi vegyes és szintetikus anyagú ruhához való program csak 2,4 kg-os. A gyors 15 perces program mellé 1 kg ruhát ír.
A ruhákat nem szoktam mérlegen mérni, de annyit töltök bele, amennyi még szárazan kényelmesen belefér. Amikor vizesek lesznek, akkor úgyis összeesnek és lesz hely a mozgásra. Ha úgy teletömném, hogy nem tudna mozogni benne a ruha, akkor nem tudná tisztára mosni. A kicsi dobú gépnél volt már erre példa.

(#35400) BB9000 válasza IG55 (#35397) üzenetére


BB9000
senior tag

Pont ugyanígy néz ki. A típusszámát most nem tudom megmondani. Csak két garnitúra betét van hozzá: gofris és szendvicses.

2-3 éve megvan már. Gofrit is és szendvicset is sütöttem már vele többször. Az előző 250W-os gofrisütővel 20 perc volt megsütni két gofrit, ezzel viszont már normális időben megsüthetőek. (3-4 perc /2db.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.