Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Peterhappy válasza mickemoto (#35396) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezekbol azert eleg szepen van felhozatal. Gorenje gepekre most 2+3 ev ajandek gari akcio van, azt mindenkepp erdemes lehet megnezni, ahogy a Beko egyes gepeit is (amikre 5 ev garit vallalnak, nem mindre!).
Nekunk Electrolux van, szeretjuk, jo ar/ertek arany, ahogy a Hotpoint Ariston is jo lehet, ami azt hiszem a Whirlpool csop. felso kategoriaja.
Feljebb AEG, LG (az inverteresekre 10 ev motorgarit adnak), Liebherr. Bosch is jo lehet, nem tudom vannak-e no frost modelljeik, azt hiszem ok "low frost"-ban utaznak.

A penztarcad dont, esetleg arukereson nezz par velemenyt, az csak jol johet.
Tipp: ha elfer, 60 cm szeles modelleket nezz, ilyen litereseknel akadnak 55 cm szelesekes idovel azt fogod hajtogatni mint az Asszony: barcsak 5cm-mel nagyobb lenne :)

Szerk: A hosszabb gari is nyomhat a latba. Van lehetoseg kiterjesztett garira is ami remek dolog, de pl mint ma eadobbentem, MM-nel netes vasarlas+hazhozszallitas kombonal nem lehetseges.
Ha el tudod hozni a gepet, az Euronics jo lehet, megsporolod a hsz. dijat (MM-nel 3500 penz).
Edigitalt mostansag nagyon szudjak gari, ugyintezes teren, nekem nincs veluk tapasztalatom, de tudj rola. Emag azt hiszem szinten zenesz (sok a serult termek)

Electroluz/AEG eseten jatszhat a Markabolt es a preciz.hu is pl. azt hiszem mindketten ingyen szallitanak x osszeg felett.

[ Szerkesztve ]

(#35402) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Van valakinek tapasztalata az Aldiban a hétvégétől kapható Ambiano márkájú(??) mikróval kapcsolatban? kb. ez a maximum összeg amit szánnék - 35e ft - egy ilyenre és ez kb. mindent tud, amit szeretnék. Talán ilyen félperces időzítő kivételével, mert arról nem találtam infót.

(#35403) #94529552 válasza (ex)Cat (#35402) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudásához és méretéhez(25literes) képest jó ára van. Termékvideó és a használati.[link]

(#35404) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Porszívó vásárláson gondolkodom. A keretem max 60 ezer forint.
Az eddigi jelöltjeim:

Samsung VC4100
Samsung VC5100
Karcher VC5 premium
Bosch BGC2U230
Bosch BGC3U330
Rowenta RO6984EA

A felületek nagyrésze a lakásban laminált padló és járólap. A legjelentősebb probléma a kutyaszőr, így eddig a samsung vezet, mert a marketinganyaga szerint ideális kutyaszőr és haj porszívó, de igazából nehéz dönteni, ehez szeretnék tőletek véleményt kérni, hogy szerintetek melyik a legjobb porszívó ebben az árkategóriában.
Köszönöm! :R

(#35405) ribarszki válasza Xbean (#35404) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért? Miele C2 Complete Parquett. Magasan.

(#35406) Xbean válasza ribarszki (#35405) üzenetére


Xbean
tag

Köszi a gyors segítséget, rákerestem a neten és a fórumban is csak jókat írnak róla, úgyhogy valószínűleg ő lesz a választottam. Egy noob kérdésem lenne még.
Complete C2 Parquet PowerLine - SFRC1
Complete C2 Parquet PowerLine - SFRF3

Több változatát is találtam a C2-es modellnek, a kettő között amit linkeltem elég nagy a teljesítménykülönbség, az ár pedig ugyanaz, nem teljesen értem. Melyiket érdemes venni? :F

[ Szerkesztve ]

(#35407) ribarszki válasza Xbean (#35406) üzenetére


ribarszki
őstag

Az 1600W modell már nem kapható.

(#35408) peppe79 válasza #94529552 (#35378) üzenetére


peppe79
senior tag

"Többen is írtuk, hogy 5-6 éve használjuk a német vonalas Zanussi és Elux mosógépeket..."

:B
Ne ragozzuk tovább, mindenben Neked van igazad. :C

[ Szerkesztve ]

(#35409) Xbean válasza Xbean (#35406) üzenetére


Xbean
tag

Azt hiszem közben rájöttem magamtól, a nagyobb teljesítményű az már nem kapható kifutott modell.
- Közben itt is megjött a válasz, ismét köszönöm a gyors segítséget! :R
Innen fogok vásárolni, mert most egy doboz porzsák ajándékba jár a porszívóhoz. Egy kérdésem lenne még, csak fehér színben kapható? Ahogy látom csak a színt nem lehet változatni, C3 barnában nagyon tetszik, de ez legyen mondjuk a legkevesebb, az sem baj, ha fehér lehet csak. :B

[ Szerkesztve ]

(#35410) ribarszki válasza Xbean (#35409) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, minden típusnak megvan a saját színe. Nem lehet cserélgetni. A Cat and Dog bordó, Totalcare barna, stb..
Szerintem nem ér +30k-t a C3. Mondom úgy, hogy nekem az van.
Ez C2 ezzel az extra fejjel tényleg Best Buy.

[ Szerkesztve ]

(#35411) Xbean válasza ribarszki (#35410) üzenetére


Xbean
tag

Köszönöm szépen a segítséget mégegyszer, egyébként biztos valamelyik samsungot választottam volna! :R

(#35412) Zeki válasza Xbean (#35411) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam a samsung porszívó, a bottal sem piszkálnám meg kategória.

(#35413) pjen válasza Zeki (#35412) üzenetére


pjen
félisten

Csak úgy,kiváncsiságból,volt már Samu porszivód?

(#35414) ribarszki válasza pjen (#35413) üzenetére


ribarszki
őstag

Pont azért írja amiért bátyámék is most cserélik a 3 éves Samsung gépüket. Pedig 50k volt.. Több rajta a szigszalag mint a gyári műanyag. Ami széttörhet az széttört. Fej, markolat, gégecső...

(#35415) Zeki válasza pjen (#35413) üzenetére


Zeki
nagyúr

3 is.
A legutolsó volt a legnagyobb szívás, bruttó 50 ezerért.
Amúgy mindnek kitört az első kereke, mint alap hiba, ami évek múlva sem tud elmúlni.
Az első kettő szívóereje meg gyengusz volt. Viszont nem voltak hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#35416) polonic válasza pjen (#35413) üzenetére


polonic
félisten

itt is volt samsung porszívó, 10 éve 45k volt, szóval nem olcsó
zsáknélküli is volt
többet nem

(#35417) #40553216 válasza pjen (#35394) üzenetére


#40553216
törölt tag

Gondolom, autóból is mindig a legolcsóbból veszed a legújabbat, meg telefonból, tv-ből, hifiből, ruhából, bármiből.

(#35395) Stehe
Ott valamit biztos félreértettél. Ez az adat (ahogy a víz- és energiafogyasztás is) mindig a pamut programra vonatkozik, de ehhez is oda van írva, milyen pamut vagy egyéb alapanyagú, de mindenképp sűrű szövésű, tömör, nehéz textilekre vonatkozik, és természetesen mindig szárazon.

(#35418) Dave™ válasza #40553216 (#35417) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, vesz egy felújított 10 éves Porsche-t és azt hordja szervizbe. Éljenek az öncélú demagóg példák.

(#35419) pjen válasza Dave™ (#35418) üzenetére


pjen
félisten

Nem veszek használtat,szeretem az uj ,modern dolgokat.Kidobtam a Fagort vettem LG,DD mosógépet,lecseréltük a tűzhelyet talán a legdrágább Gorenjére,de 8-10 év mulva szívfáfdalom nélkül kidobom,ha más lesz szimpatikus,vagy ez csúnya stb.

(#35420) lufi7 válasza peppe79 (#35372) üzenetére


lufi7
aktív tag

Golyóálló mellényből 2? :DDD

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#35421) (ex)Cat válasza #94529552 (#35403) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ilyen szempontból néztem én is, hogy jó választás lenne, de valahogy kicsit idegenkedem ettől a noname márkától. Igaz elvileg 3 év garanciát adnak hozzá, szóval lehet annyira azért nem sz@r.

(#35422) peppe79 válasza #40553216 (#35417) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez nem arról szól, hogy valami új vagy használt, hanem arról, hogy pusztán érzelmi -, vagy racionális döntések alapján vásárolsz, netán a kettőt egyensúlyba hozva egymással (ideális esetben).

Néha én sem zárkózom el a használt gépektől. És ez nem igénytelenség, hanem egyszerűen nem találok olyat, ami újonnan legalább annyira tartós, megbízható lenne.
De azt is elfogadom, ha valaki 3-4 évente lecseréli az összes berendezését, csak mert újabbra, szebbre vágyik. Ha megteheti, miért ne? Az ő dolga.
Azt nem tudom csak megérteni, ha valakinek szűkösek az anyagi lehetőségei, és csupán presztizsből vesz használtan, vagy hitelre újat (almás teló, BMW, akármi, amivel villogni lehet).

(#35423) peppe79 válasza lufi7 (#35420) üzenetére


peppe79
senior tag

És valóban! A golyóálló mellényről teljesen megfeledkeztem. :K

(#35424) #40553216 válasza Dave™ (#35418) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem nem értetted meg. A legolcsóbb és legújabb az ő példájában együtt jár, én meg sehol nem említettem használtat, csak nem a legolcsóbbat. Vagy ha úgy tetszik, mégis, mert a csúcskategóriából lényegében a legolcsóbbat. Hogy jön ide használt cucc?

(#35422) peppe79
Mint fent: én sosem beszéltem használtról.

(#35425) pjen válasza #40553216 (#35417) üzenetére


pjen
félisten

Messze nem a legolcsóbbat veszem,viszont 30 éves konstrukciókat biztos nem.Ha kicsit vissza olvasgatsz Láthatod.

35424:Mért járna együtt?Ha veszek valamit az lehet a legujabb,de,hogy a legolcsóbb? Ez honnan jött?

LG.DD mosógép,fél éves,130K tüzhely 3 hónapos,5 db pana ethera klíma,stb

[ Szerkesztve ]

(#35426) #40553216 válasza pjen (#35425) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, nekem a fent példaként felhozott 100000 Ft nem számít a „messze nem a legolcsóbb” kategóriába, főleg nem felültöltősnél, hiszen ez nagyjából 75000 Ft-nál kezdődik. Nekem a „messze nem a legolcsóbb” kategória inkább 150000 Ft. Etnnél meg alig 60000 Ft-tal többért vettem a gépemet. De mindegy is.

(#35427) pjen válasza #40553216 (#35426) üzenetére


pjen
félisten

legolcsóbb és legújabb az ő példájában együtt jár.Ezzel nem tudtam mit kezdeni.Egy közép kategóriás LG DD.,egy 130K gorenje kombi tűzhely,melyik ezek közül a legolcsobb?De mint írtam is nekem semmi bajom a Mielével,ha Neked az tetszik,és 30 évre akarsz mosógépet vásárolni,kinek mi köze hozzá.Én nem akarok,és mivel ez egy fórum,leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#35428) mickemoto válasza Peterhappy (#35401) üzenetére


mickemoto
őstag

Samsung lett végül az euronics-tól rendelve mert nem volt raktáron helyben és az ára is több volt mint a webáruházban.Tegnap lett leadva a rendelés de még nem írtak semmit.Ezek szerint központi raktárban sincs belőle :F

(#35429) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

A prémium dolgoknál szerintem vásárlásuk esetén kicsit más a helyzet (Dave, Pjen) - most tekintsünk el attól, pl, hogy egy Miele mosógép mennyire túlárazott.

Egyébként legalább annyira túlárazott mint egy LG Oled 4K paneles TV, vagy egy Lexicon MC-14. Pontosan amiatt említem őket, mert legalább annyira úttörők és "tökéletesek" ezek a gyártók a maguk területén, hogy van aki megfizeti az innovációt.

Ezért aztán ne is az áron vitázzunk!

Egy ma használtan megvásárolt 10 éves Miele mosógép minőségében (tűzzománcozott, horganyzott ház) és tudásában lényegében alsó és középkategória jelenlegi gépeit megelőzi.

Ez tény, ezen nincs mit vitázni, mert látom, hogy mi mindent lehet programozni az én 12-éves gépemen és mit tud egy mostani új 70-100 ezer forintos gép (azért ezt az összeget írom, mert ennyiért vettem).

Az áram és vízfelhasználás esetén értelmes különbséget nem lehet kicsikarni, mert a vízfelhasználás gyakorlatilag nem változott kg ruhára vetítve, illetve az évente megspórolt áramszámlából jó ha egy fél mozijegy kijön (A 10éves Miele gépek legalább A energiaosztályúak).

Ami biztos, hogy használt cuccot csak megbízható forrásból szabad vásárolni, legyen bármiről szó és még így is futhat aknára az ember.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35430) pjen válasza Csabroncka (#35429) üzenetére


pjen
félisten

Mint írtam is,nekem semmi gondom a Mielével.Viszont én nem szívesen vennék használt mosógépet,az uj viszont olyan drága,hogy 30 égig meg iéne tartani.Na,ezt nem akarom.

(#35431) ribarszki


ribarszki
őstag

Tegnap elvitte a szervíz a Gorenje D7565J hőszipkás szárítógépet. Típushiba.. A motor kihajtásánál egy perselyt eredetileg műanyagból gyártottak le. (Csak nem a tervezett 5 év után fáradnak el, hanem 2 év után, így a tervezett elavulást is alultervezték.. :U )
Ezt már egy rézbetétes alkatrészre cserélik.
Valamint végre az ajtót is kicserélik egy merevebb, megerősített ajtóra, mert gyárilag kinyomta a párát a tömítés mellett.

Illetve még egy adalák a hőszivattyús kollégágnak. Úgy, hogy mindig porszívózom a szűrőszivacsot, illetve mosom, 2,5 év alatt tiszta kosz és szösz lett az elpárologtató. Ezt is ki kell takarítani, amit csak szakember tud elvégezni, mert teljesen szét kell szedni a gépet. Ennek az ára szakszervízben 40.000Ft :Y (Mivel most amúgy is szétszedik, és 1/2 áron megcsinálják...)

Független szervizes nem tudom mennyiért takarít elpárologtatót, de egy 20-30.000Ft körüli összegre jó felkészüli 3 évente.. Sajnos amit megnyersz az áramszámlán a sima kondenzációshoz képest, azt visszafizeted az elpárologtató takarítására...

(#35432) canniball válasza ribarszki (#35431) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem is hőszipkás van és amikor a szivacsos szűrőt kiveszem hozzáférek a párologtatóhoz és ki tudom porszívózni; a tiéden nincs erre lehetőség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35433) st6969 válasza ribarszki (#35431) üzenetére


st6969
őstag

"Sajnos amit megnyersz az áramszámlán a sima kondenzációshoz képest, azt visszafizeted az elpárologtató takarítására..."

Ez kétségtelen. Sőt, az indexes fórumon sokkal megbízhatóbbnak mondják a sima kondenzációsat (legalábbis régebben, bár több, mint 1 éve már nem olvastam). Ezek tudatában én mégis a hőszivattyúsat választottam (Siemens) amiatt, hogy alacsonyabb hőfokon szárít, így kíméli a ruhákat, illetve olyat is belerakhatsz, amit sima kondenzációsba nem. Nálam ez volt a döntő érv, mert hiába van egy megbízható szárítógépem, ha a ruháim felét bele se tehetem, és továbbra is a ruhaszárítót kerülgetem a szobákban.
Én nem tudom, hogy áll a kondenzátor, mennyire szöszös (állítólag bele lehet látni, de bevallom, még nem néztem), így azt se tudom, hogy mi fogja nekem azt jelezni, hogy ideje kitakarítani...Szerintem nem bántom, amíg megy...most 2,5 éves.

(#35434) ribarszki válasza canniball (#35432) üzenetére


ribarszki
őstag

Azzal kb az elp. első 5%-ról szívsz le bármit is.. nálam annyira sűrűn vannak a lamellák, hogy onnan a porszívó semmit nem szed ki. Amúgy én is meg szoktam csinálni, a szervizes szerint is teljesen feleslegesen..
Mondjuk múltkor néztem egy Miele hőszipkás kondenzátorát. Az sokkal szellősebb volt, jobban hozzáférhető. Ott lehet van értelme a porszívónak. Amúgy utólag inkább hozzátennék 100k-t és Miele gépet vennék. Vagy egy alap Bekot 5év garival. De ez a 150ezres középosztály a legrosszabb választás. Baromi drága, nem is jó...

[ Szerkesztve ]

(#35435) canniball válasza ribarszki (#35434) üzenetére


canniball
nagyúr

Sosem próbáltam belenézni, így a művelet hatékonyságáról nem tudok nyilatkozni.
Amúgy a kondenzációsokon jobban hozzá lehet férni a párologtatóhoz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35436) ribarszki válasza canniball (#35435) üzenetére


ribarszki
őstag

Ott egy műanyag házra van rátetve a kondenzátor. Van rajta egy fogantyú, s egyszerűen kihúzod az egészet a gép aljából, zuhany alatt lemosod és visszatolod. Ennyi. A hőszivattyúsnál a technológia miatt ez nem kivitelezhető. Hogy pontosan miért nem, azt nem tudom.. itt bontani kell az utolsó csavarig. Dobot, motort, mindent..

[ Szerkesztve ]

(#35437) tboy93 válasza canniball (#35435) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekünk volt anno kondenzációs gorenje szárítógépünk, utáltuk a sok gőz miatt amit kieresztett magából, tiszta víz lett minden. :(

(#35438) canniball válasza ribarszki (#35436) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ezt nem tudtam, köszi a felvilágosítást!
Mondjuk amennyit használjuk (kb. csak a pamut pólókhoz és a törölközőkhöz) nálunk az általad említett 3 év inkább 6 lesz, már ha akkor még meglesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35439) #40553216 válasza st6969 (#35433) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem már jelzett a gép, takarítsam. Kivettem, lemostam, visszatettem. Nem hőszipkás.

(#35440) Met


Met
nagyúr

Én egy merevebb sörtéjű kis kefével szoktam a lamellákat lesikálni majd porszívózni.
Azt nem tudom hogy milyen mély a hőleadó.
Elux hőszivattyús gép. Gondolkoztam még hogy gőzpingvinnel lenyomom csak azt nem tudom kiszedni amit leold.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35441) Teaway válasza canniball (#35438) üzenetére


Teaway
veterán

A törölköző tényleg olyan szuper pihe-puha lesz tőle?

Nincs itthon csokid??

(#35442) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Van egy AKP 244/IX típusú Whirlpool sütőnk. Tegnap áramszünet volt, azóta nem akar működni. Ha beállítom a sütési módot és a hőfokot, majd rányomnék az OK gombra hogy induljon a menet, akkor az alábbi kódot írja ki villogva a kijelzőn: ---C

És ennyi, nem hajlandó semmire. A legelső bekapcsoláskor még írt ki valami Eur, Scan, Calbr stb. kódokat is, ahogy nyomogattam a Set gombot, de most már ezt sem. Többször is áramtalanítottam, több percre is de semmi.

Valaki találkozott már hasonlóval?

(#35443) blattida válasza canniball (#35435) üzenetére


blattida
nagyúr

A hőszivattyús is kondenzációs. :C

Én alapból nem ajánlom a hőszivattyúsokat, de az eu-s energia szabályozás miatt a hagyományos kondenzációs szárítógépek úgyis eltűnnek, sajnos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35444) Met válasza Teaway (#35441) üzenetére


Met
nagyúr

:K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35445) blattida válasza gaben1117 (#35442) üzenetére


blattida
nagyúr

Vezérlés hiba, ha a szünetes áramtalanítás nem oldotta meg, akkor szervizelni kell, gyanítom, hogy már nem garanciás, ezért nagyobb összeg lesz/lenne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35446) gaben1117 válasza blattida (#35445) üzenetére


gaben1117
senior tag

Most vettem par honapja, garancias meg, csak mar nem ertem el a szervizt, gondoltam hatha csak valami beallitas szallt el.

(#35447) canniball válasza Teaway (#35441) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen. Szárítás nélkül érezhetően durvább a tapintása. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35448) canniball válasza blattida (#35443) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom hogy a hőszipkás is kondenzációs, de a köznyelvben ez a két kifejezés terjedt el, hát én is ezeket használom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35449) Tomics


Tomics
addikt

Az Euronics kínálatából melyik felültöltős mosógépet ajánlanátok nyugodt szívvel?
(Az Edigital-Candy kombó után többet nem rendelek nagy háztartási gépet webáruházból)

Az, hogy 140 vagy 80 ezer Ft nem számít, a lényeg hogy évekig menjen megbízhatóan.

Whirpool-ról és Indesit-ről sok rosszat hallottam, Candy soha többet.
Melyik márkát érdemes a félmillás Miele-n kívül?
Esetleg más áruház, ami megbízható?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#35450) Zeki válasza Tomics (#35449) üzenetére


Zeki
nagyúr

Évekig menjen megbízhatóan... mindenki ilyet keres, lutri. Nem olyan a minőségellenőrzés.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.