Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) ribarszki válasza K1LLMy53Lf (#35199) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, ne foglalkozz ilyennel. Csak gyári! Spórolás pár száz forintot, de a hatások garantáltan rosszabb lesz..

(#35202) hackeeeee válasza pjen (#35200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Találtunk mi is, nem is feltétlen erre utalt a kérdés.. Mondjuk olyat nem találtam, aminél a felső fagyasztó részben az ajtóban is van rekesz.

Véleményem szubjektív...

(#35203) #40553216 válasza K1LLMy53Lf (#35199) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mikor vetted a porszívót? A garancia megszűnik, ha nem gyári zsákkal használod. Havi 200 Ft a különbség, vagy talán annyi sem, mert lehet, az eredeti zsákokat tovább tudod használni, mint az utángyártottat.

(#35204) Viperator


Viperator
őstag

Grill nélkül, sima mikró, beépíthető - miért drágább (50-100ezer körül), mint a nem beépíthető mikró? És beépíthetőn belül is vannak nagy áreltérések és miért? (pedig semmivel sem különbek)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#35205) #94529552 válasza K1LLMy53Lf (#35199) üzenetére


#94529552
törölt tag

Időnként lehet kapni az Aldiban porzsákokat, mint a múlt heti kínálatban is volt 999 Ft-ért több márkához is, Bosch, Philips, Miele, stb.[link]. Miele-hez MI170 és MI 150 is volt, ha jól emlékszem, de hogy ezek a típusok most melyik porszívóhoz valók, azt a dobozon kell megnézni. 1-2 boltjukban talán még lehet kapni belőle. Vagy majd legközelebb. Szerintem jó mínőség, és azt meg elképzelhetetlennek tartom, hogy garit megvonnak ilyen miatt. De a HQ is ismert márka, vagy pl. Swirl, Aspico, Menalux, stb. Vagy ott a linkeden is vannak Helyettesítő termékek.

(#35206) #40553216 válasza #94529552 (#35205) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Csak "Original Miele" LOGO-val rendelkező porzsákot, szűrőt és tartozékot használjon. Csak ezekkel tudja a gyártó a biztonságot garantálni.
A Miele nem vállal felelősséget olyan károkért, amelyeket nem rendeltetésszerű használat, hibás működtetés, és a biztonsági utasítások, és figyelmeztetések figyelmen kívül hagyása okoz.”

Miért ne köthetne ki ilyet a gyártó? A saját alkatrésze, tartozéka minőségét ismeri. Nem véletlen, hogy pl. az autóknál is elő van írva a garanciaidő alatti kötelező márkaszervizes karbantartás.

[ Szerkesztve ]

(#35207) pjen válasza #40553216 (#35206) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben, de ha elromliknem nem kell híresztelni, tesz bele egy gyári zsákot.

(#35208) #40553216 válasza pjen (#35207) üzenetére


#40553216
törölt tag

Remélem, nem gondolod, hogy a Mielénél hülyék dolgoznak?

(#35209) #94529552 válasza #40553216 (#35208) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, csak ők se tudják meghatározni, hogy milyennel használtad. Persze, lehetőség szerint mindenki az ő zsákjukat vegye, jó drágán.(nem)
Az Aldi és a többi német piacon lévő cég terméke jó minőségű. Autóknál elég ha az előírt besorolású olajat viszed a gari alatt. Olaj levegő és egyéb szűrőkből pedig találni jobb árakat az üzletekben, akár ugyanolyat is, mint a márkaszervizben adnak, csak nincs rajta az adott márkajelzés.

(#35210) Zeki válasza #94529552 (#35209) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért az eredeti Miele porzsák tényleg sokkal jobb, mint az Aldiban kapható utángyártott. Használtam olyat.

(#35211) #40553216 válasza #94529552 (#35209) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szeretem az Aldi cuccait, szoktam is venni.

(#35212) ribarszki válasza #94529552 (#35209) üzenetére


ribarszki
őstag

Te életedben fogtál már a kezedben gyári Miele porzsákot és ilyen utángyárottat? Mert akkor nem írnál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#35213) #94529552 válasza Zeki (#35210) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi alapján? Mert én is használtam több márkától gyárit és utángyártott, pl. német minőségit. De nem a tapintás a lényeg, mint ahogy utánad írta ribarszki.

(#35214) Teaway válasza #94529552 (#35213) üzenetére


Teaway
veterán

Gondolom, ha poros a motortér, és amiatt ment tönkre.
A gyári zsák nem ereszti át a port.

Nincs itthon csokid??

(#35215) Met válasza Met (#35194) üzenetére


Met
nagyúr

Mindenkinek előrefelé fúj a porszívója vagy mi?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35216) Zeki válasza #94529552 (#35213) üzenetére


Zeki
nagyúr

Használtam aldis miele utángyártottat, meg eredetit. Vastagságban, reteszelésben, belsö porterelésben, anyagában az eredeti jobb.

(#35217) Viperator


Viperator
őstag

Erre és erre senkinek nincs véleménye...?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#35218) koxx válasza #94529552 (#35205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Komolyan egy szaros porzsák árán spórolnál amikor egy Miele C3-ad van? ha lenne egy Bentleyd akkor gondolom arra is noname kínai gumikat rakatnál mert 30%-kal olcsóbb.

(#35219) Mr.Csizmás válasza koxx (#35218) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt egy munkatársam, valami 3.0 V6 japánnal mászkált, de újrafutózott gumikat vett mindig a faluszéli gumisnál...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35220) koxx válasza Mr.Csizmás (#35219) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bátor ember.

(#35221) dh66e válasza Met (#35215) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem felfelé fúj,de olyat nem vennél úgysem. ;]

(#35222) Met válasza dh66e (#35221) üzenetére


Met
nagyúr

Felfelé fújhat de attól kaptam agyfaszt hogy húzom magam után és engem fúj :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35223) dh66e válasza Met (#35222) üzenetére


dh66e
veterán

Az meg milyen hülye megoldás. :F
A márkára írtam hogy nem vennél olyat.

(#35224) Met válasza dh66e (#35223) üzenetére


Met
nagyúr

Jaa, nem vagyok milliomos, illetve de csak nem porszívót akarok venni belőle :DDD

Úgy nézem a SENCOR SVC 8YL és a korábban linkelt Elux ami itt szóba került.
Az Elux megéri a felárat? Fújásirány még kérdés mindkettőnél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35225) dh66e válasza Met (#35224) üzenetére


dh66e
veterán

Sencort akcióban érdemes megvenni amikor 20-25k mozog az ára.Egy éve megy nálunk hibátlanul és mint írtam felfelé fúj.

(#35226) Met válasza dh66e (#35225) üzenetére


Met
nagyúr

Most kell a porszívó mert nincs másik, nem vagyok márkabuzi szóval megrendelem a sencort :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35227) dh66e válasza Met (#35226) üzenetére


dh66e
veterán

írtam anno róla pár sort olvasd el.

(#35228) Met válasza dh66e (#35227) üzenetére


Met
nagyúr

Olvastam, meg az értékeléseket is.
Csövet nem szoktuk szétkapni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35229) dh66e válasza Met (#35228) üzenetére


dh66e
veterán

OK,így tiszta az ajánlásom a számodra. :R

(#35230) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Bevallom, számítottam rá, hogy lesz pro/kontra a porzsákkal kapcsolatban, de ennyire "erős" véleményekre nem számítottam :B

Egyben reagálnék, ha nem gond: Köszönöm szépen a garanciális dolgokkal kapcsolatos információt, erről nem tudtam, habár sejtettem, mivel ez minden eszköznél így van, hogy csak a saját maguk által gyártott cserealkatrész használata esetén vállalja a gyártó a garanciát. És pont ebből; és egyúttal munkámból; kifolyólag, meg persze azért próbálok nyitott szemmel járni a világban és tudatosan, a lehető legtöbb információ ismeretében vásárolni, tisztában vagyok vele, hogy a gyártók egyik nagy bevételi forrása a cserealkartész biztosítása (magyarul durván nagy haszonkulcs van ezen tételeken). Emiatt kérdeztem rá az utángyártott porzsákokkal kapcsolatos tapasztalatokra, mivel tudom, hogy sok Miele porszívó tulajdonos használja aktívan ezt a fórumot.

A porszívó típusa (C3) irreleváns, mert az, hogy ilyen van még nem jelenti azt, hogy bármikor farzsebből ezt az összeget vagy töbszörösét leteszem az asztalra.

Egyébként ~fél éves és természetesen nem kívánok a porzsákon filléreskedni, viszont a fentiek miatt informálódtam, mert elég könnyedén fenn állhat az a helyzet is, hogy (tegyük fel) a hQ az OM beszállítója a Miele-nek, csak a Miele hozzádobja még a márkanevet és ezzel együtt a még 2-300%os haszonkulcsát (igen, elég sok gyártó csinál ilyesmit), és ez az infó totál köztudott és a kérdésre azonnal 5ből 10ember rávágja, hogy 1:1ben ugyanaz, stb. De ezek szerint ilyen nem áll fenn.

(egyébként 12db-os hQ vásárlása esetén havi ~300ft a sprórolás, ha 3hónapos szavatossággal számolok egy porzsákra)

Köszönöm szépen az információkat, ezek alapján marad az eredeti porzsák :)

u.i.: kérem, senki ne vegye támadásnak, elnézést, ha bárki annak érezné, egyálalán nem szántam annak, csak reagálni szerettem volna :R :peace:

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#35231) #94529552 válasza Teaway (#35214) üzenetére


#94529552
törölt tag

A nem gyári meg mind átereszti, ezért sorra mennek tönkre a porszívók? Ja nem, de mindegy, meddő vita.

(#35232) peppe79 válasza K1LLMy53Lf (#35230) üzenetére


peppe79
senior tag

A HQ nem gyárt semmilyen porzsákot, ő csak viszonteladó. A cseh VACS gyártja neki a porzsákokat, megrendelésre, HQ márkanévvel ellátva.
Én már egy jó ideje használom a VACS porzsákját, és semmi bajom vele: a mai kornak megfelelő anyagú, de egyébként teljesen átlagos minőségű termék. Biztos, hogy nem egy kategória a gyári Miele-vel, de azt erős túlzásnak tartom, hogy tönkretenné a porszívót. Ez legfeljebb akkor következhetne be, ha - a gyári porzsákhoz képest - rosszul illeszkedne, vagy a mikroszálas anyag kiszakadna.

[ Szerkesztve ]

(#35233) Teaway válasza #94529552 (#35231) üzenetére


Teaway
veterán

Csak egy felvetés volt, minden lehetséges.

Nincs itthon csokid??

(#35234) Tonyk


Tonyk
veterán

Akit érdekel (április 9. és 16. között), Philips webshop -20% kuponkód: Philips20

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35235) Teaway válasza Tonyk (#35234) üzenetére


Teaway
veterán

Érvénytelen a kód 😞

Nincs itthon csokid??

(#35236) Tonyk válasza Teaway (#35235) üzenetére


Tonyk
veterán

küldtem privátot

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35237) Teaway válasza Tonyk (#35236) üzenetére


Teaway
veterán

Ment a válasz.

Nincs itthon csokid??

(#35238) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mosogatógépet ki hogy használja?

1,
Mosogató por + folyékony öblítő vagy "sok az egyben" tabletta ad jobb eredményt?

2,
Érdemes a mosogatógépet rákötni a gázos kombicirkó által szolgáltatott meleg vízre, vagy hagyjam inkább a hideg vízen? Első esetben ugye az öblítő víz is meleg lenne...

kb 6-7 éves tizenkét terítékes Whirpool..

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#35239) tboy93 válasza joysefke (#35238) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, nekem hideg vízre vaj kötve, felfűti az magának amikor kell ;) Mi csak ilyen hibrid tablettát szoktunk bedobni, szvsz az is untig elég, fontosabb, hogy extrém dzsuvásan ne rakd be a motyót, szaftot ki szoktam előtte csöpögtetni, durvább ételmaradékokat kiöblítem előtte ha kell. Plusz van egy két tabu, mondjuk a grízes tészta utáni mosatlant én nem szoktam berakni soha, mert szétkeni a gép...

(#35240) BB9000 válasza joysefke (#35238) üzenetére


BB9000
senior tag

1. A mosogatópor használatával tudsz jobb mosogatási elérni: Ha sok port teszel a gépbe amikor nagyon szennyezettek az edények, akkor sokkal szebb lesz a végeredmény. A tablettát nem lehet olyan pontosan adagolni. Átlagos szennyezettséghez jó, de nálunk egy tabletta már gyakran kevés. Olyankor rászórok még egy kis port is. Adagoláshoz bébitápszer-hez adott kis műanyag kanalat használok. Ilyenből összesen 6 fér az adagolóba. Tabletta mellé már csak 3.

2. Nem érdemes rákötni meleg vízre.

3. A 6-7 éves Whirlpool-tól én megszabadulnék mielőbb. A Whirlpool nekem nagyon nem jött be.

(#35241) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

erről az akkus porszivóról mi a vélemény? Használható kategória, vagy érdemes mást\drágábbat venni?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#35242) st6969 válasza BB9000 (#35240) üzenetére


st6969
őstag

"3. A 6-7 éves Whirlpool-tól én megszabadulnék mielőbb. A Whirlpool nekem nagyon nem jött be."
Hát akkor szerintem is dobja ki :U
De azért szóljon, hogy hová, érte mennék, hátha elmegy még 6-7 évet ;]
Egy alap Lagan-t használok 8 éve (Ikeás, sokak szerint az is Whirpool, eddig még kopp-kopp semmi baja nem volt, persze lehet, hogy holnap megadja magát, de megvárom, és ha így lesz, majd akkor lecserélem).

(#35243) pjen válasza joysefke (#35238) üzenetére


pjen
félisten

Csak tabletta,és hideg víz,de ez függ attól,hol laksz,kell e só.A tabletta szakaszosan oldódik,lehet kell az átmenet a víz hőmérsékletnél.

(#35244) Ance válasza joysefke (#35238) üzenetére


Ance
őstag

Folyékony mosogatószer, öblítő, meleg vízre van kötve. Só nincs, mert 3-mas a víz, de mielőtt az lett, azelőtt se volt, mert a tablettában van só. Addig sót tartalmazó tablettát használtunk. Só kb. 1 évig volt beletöltve. Most 13 éves Fagor. Eddig egy ajtó-tartó szakadás volt az összes hibája.

(#35245) BB9000 válasza st6969 (#35242) üzenetére


BB9000
senior tag

A Whirlpool-t "büntetés" kategóriába sorolnám. Én az enyémet kidobtam úgy ahogy volt, működőképesen. Azóta se bánom.

(#35246) pjen válasza BB9000 (#35245) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt vagy 6 évig, semmi bajom nem volt vele.

(#35247) joysefke válasza BB9000 (#35245) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azért ez nagyon erős vélemény, és semmi konkrétat nem hoztál fel ellene azon kívül, hogy neked nem jött be...

A lakással együtt vettem, az előző tulaj nem vigyázott rá, most az ő számlájára fel lett újítva és egyelőre rendben levőnek tűnik, bár élesben még nem használtam. Mindenesetre, ha náluk kibírt 6-7 évet, akkor erős szerkezet lehet...

(#35248) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! gorenje milyen kategoria? most kellene beepitheto hutot sutot es indukcios lapot valasztanom, es neztem, jhogy 5 ev gari van ra.
mit erdemes neznem?

(#35249) Ispy válasza joysefke (#35238) üzenetére


Ispy
veterán

Hideg víz, tabletta, öblítő és só. Az ariston elment nekem így 12 évet, igaz kéne fognom egy britt tudost, hogy megkeresse az összefüggést ebben. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35250) #40553216


#40553216
törölt tag

Tegnap dógomvót Pesten, és mivel eszembe jutott, hogy péntek este, koncertre menet a Mamutban, a MediaMarkt-ban láttam a Miele szekciót, felmerült, hogy hátha van Sub 20 szívófej. És volt, sőt, még 200 Ft-tal olcsóbb is, mint a Miele webshopjában vagy a Szeteinél. Ráadásul Made in Germany, amin meglepődtem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.