Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) oszy


oszy
veterán

Hűtőgépet szeretnék venni! Vannak kiszemelt darabok.

Beko 5 év garancia és kedvező ár.

INDESIT LR8 S2 WB Egész jó árban van.

Tapasztalata valakinek valamelyikkel, esetleg a Beko márkával? :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36052) ZnVjaw0K válasza Csabroncka (#36038) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

"A hosszabbítós megoldás egyáltalán nem használható, tök mindegy milyen magasságra van a földtől!"

Szerintem ez azért magyarázatra szorul. Ha nem tud megállni benne a víz és megfelelő a terhelhetősége, akkor mi baj lehet?

Én úgy gondolom, hogy semmivel több gond nem lehet vele, mint bármelyik fali konnektorral. De javítsatok ki, ha valamiről ennyire lemaradtam!

(#36053) mexel válasza Teaway (#36045) üzenetére


mexel
veterán

Azt hittem ezt még akkor vetted amikor az a porszívó kapható volt kb 5-7 éve vagy régebben talán :D
Így nem is rossz az ár. Megnézem majd, köszi!

(#36054) peppe79 válasza blattida (#36043) üzenetére


peppe79
senior tag

Viszont a háztartási gépek esetén "A"-súlyozott mérés történik, pont az említett probléma miatt.

(#36055) blattida válasza peppe79 (#36054) üzenetére


blattida
nagyúr

Papíron lehet, gyakorlatilag meg minden gyártó úgy mér, ahogy akar, így gyakorlatilag a papíros eredmények nem a valóságot tükrözik, hanem a marketinges szépítéseket...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36056) oszy


oszy
veterán

A BEKO márkáról mondjatok már nekem véleményt. :) Felejtős márka? Érdekes, hogy mernek rá 5 év garit vállalni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36057) csibor válasza oszy (#36056) üzenetére


csibor
őstag

Értelmes véleményt nem tudok írni róla. Elmúlt héten indukciós főzőlap, beépithető sütő, mosógépet vettünk. Olcsó, és az 5 év garancia meggyőző volt.

(#36058) Bici válasza oszy (#36056) üzenetére


Bici
félisten

Beko hűtőnk van, azon belül is az egyik legolcsóbb, legegyszerűbb fajta. Két éves, hibátlan.
Bár, két éve még nem volt rá öt év gari, csak egy év. :U

Ennél többet nem tudok mondani. Ha baja lenne, akkor tudnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36059) oszy válasza csibor (#36057) üzenetére


oszy
veterán

(#36058) Bici
Köszi mindkettőtöknek! Az 5 év számomra is meggyőző. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36060) Teaway válasza mexel (#36053) üzenetére


Teaway
veterán

Este dobok linket.

Nincs itthon csokid??

(#36061) Elemental válasza peppe79 (#36033) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Úgy gondolom, az sc2 jó lesz.

(#36062) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Kémény nélküli gázbojlert keresek.
Ezt a típust néztem ki:[link]
Ajánlott ez a típus?

20 éve a Prohardveren

(#36063) Csabroncka válasza oszy (#36056) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Garanciáztatásról egyelőre nem sok infó van, tömegével nem romlanak el. Mondjuk nekem privát véleményem, hogy nem építenék a márka köré konyhát..stb, de maga kategóriájában biztosan oké.

"in medias res"

(#36064) Teaway válasza mexel (#36053) üzenetére


Teaway
veterán

EFH13W
Eredeti Electrolux gyártmány, Made In Sweden

Nincs itthon csokid??

(#36065) ZnVjaw0K válasza oszy (#36056) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nagymamámnak volt a 90-es években valami betegnagy beko mosógépe. Kismegszakítót és vezetéket kellett cserélni miatta a falban, olyan étvágya volt:D De a mama nagyon elégedett volt vele. Azóta is tart a márkahűsége. Nekem a beko hűtő nem vált be annyira (kb 10 évvel ezelőtti modell), nagyon jól hűtött egyébként, meg nem is hangosan, de melegben jobban hűtött, hidegben kevésbé, szóval nyáron lejjebb kellett venni, télen meg feljebb:D Meg kétszer is beadta az unalmast, természetesen pont nagybevásárlás után, hogy minden megromoljon. Persze leolvaszás után újra működött, de a második alkalom után elegem lett belőle, azóta nagymamám elégedetten használja:D Szerelőt soha nem látott. Azóta a mama vett egy elöltöltős beko mosógépet. Nemrég láttam működés közben. Elég korrektnek tűnik. Jó nehéz is, van benne anyag.

(#36066) peppe79 válasza blattida (#36055) üzenetére


peppe79
senior tag

Úgy tudom, hogy a mérések paramétereire van egy szabvány, amiben nem csak a mérőmikrofon távolságát rögzítik, hanem egyéb körülményeket is. De abban maximálisan igazad van, hogy a "steril" laborérték igencsak eltérhet az otthoni valós zajszinttől. Nekünk például elég visszhangos a fürdőszobánk, de ez nem is csoda: 6 nm, alig bútorozva, gipszkarton válaszfalakkal, amik mennyezetig fel vannak csempézve. Na, az biztos, hogy a gyári zajszint méréseket nem ilyen kialakítású helyiségben végzik.

[ Szerkesztve ]

(#36067) ribarszki válasza oszy (#36056) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem van egy Beko mosogatógépem, ami 59.000Ft volt. Fél éves és tökéletesen mosogat. Én nagyon szeretem, mert aprópénz volt cserébe kiválóan végzi a dolgát és 5évig teljesen nyugodt vagyok.
De, hogy tisztán láss. Ez egy belépőmodel ami nagy látszik rajta. Az anyaghasználat minimális. Az ajtót ujjal be tudom horapsztani. A sínek kidolgozása, mozgása meglehetősen igénytelen. Az egészrről süt, hogy spórolás minden szinten. Semmi extrát nem tud, csak mosogatni. 5 év után sokkal nyugodtabban fogom kidobni egy javíthatatlan hiba esetén, mintha egy 150k-s gép lenne. Ha pedi tovább megy, akkor minden nap ajándék.

Szárítógépből is Bekot vennék 5év garival. Gorenje van, 2év után gyakorlatilag a fél gépet cserélték...

Egyedül mosógépből nem mernék Bekot venni, de hűtőt, sütőt, szárítót, mosogatót én simán bevállalnám 5év garival..

(#36068) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

mikrohullámú sütők közül van ajánlott?

Ezeket néztem --> [link]

25-35k között
Elsősorban csak melegítésre kell
Fekete, szürke vagy inox
Ne gombbal nyitós legyen
2 funkció ami esetleg előnyt jelent: kiolvasztás, kerámia bevonat

Aurea mediocritas

(#36069) oszy


oszy
veterán

Köszönöm srácok a Beko-val kapcsolatos írásaitokat! :R
Ő a kiszemelt egyébként.

----

(#36068) AXisBOLD Gondolom ez egy összehasonlítás lenne, de a link így nem működik!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36070) mexel válasza Teaway (#36064) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! :R

(#36071) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem találtam megfelelő konyhás / bútoros topikot, ezért itt (is) kérdezném: IKEA-s konyhapultot szeretnék összedob(at)ni, kompakt méretben, ezért 9 fős, 45cm szélességű mosogatógéppel tervezek.
Van a cégnek ekkora beszerelhető készüléke, illetve hozzá külön előlap, viszont faliszekrényből (és alsóból is) csak 40, 60, ill. 80cm szélességű elemeket találok, és így sehogy nem jön ki a matek: felül mindig hiányozni fog ez az 5cm.

Elnéztem volna valamit? :F
Mégis létezik ilyen eleme a konyha-rendszerüknek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36072) AXisBOLD válasza oszy (#36069) üzenetére


AXisBOLD
addikt

áhh, kösz hogy szóltál, igen az lett volna, ezek:

SAMSUNG MG23F301TAK
SAMSUNG MS23F301EAS
ELECTROLUX EMS20300OX
AEG MFD2025S-M

most látom hogy az Elux és az AEG tök ugyan az kívülről :D

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#36073) Hompi01 válasza AXisBOLD (#36072) üzenetére


Hompi01
tag

Mi ilyet vettünk kb 2 hete SAMSUNG MG23F301TAK csak nem feketét amit linkeltél hanem Inox vagy szürke színűt. Nagyon szuper tágas, gyorsan melegít, egyszerű kezelni, sok funkció egyedüli probléma hogy kicsit sötét nehéz belátni.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#36074) Dave™ válasza AxBattler (#36071) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem értem ezt a részt: "felül mindig hiányozni fog..." Ez szélesség, az pedig bármennyi lehet, ha a magasság jó. Ugyanebben a cipőben voltunk, és mivel drága is meg körülményes (csúszópánt...) is volt a beépíthető (sőt, rosszabb is tudásban), ezért egy szabadonálló inox lett betolva a pult alá a 45cm széles, neki kihagyott helyen, amit így szépen kitölt, és színben passzol a hűtőhöz, tehát nem néz ki hülyén (mindkettő Bosch, inox-look). Nincs rögzítve, de nem is kell, elég nehéz hogy ne mozogjon, viszont ha gáz lenne és mögé kellene nézni mert folyna a víz, akkor egyszerűen ki lehet húzni. Van alatta egy kis magasítás (a konyhapult egy megfelelő méretű darabja), azzal pont kitölti a rendelkezésre álló helyet magasságban.

(#36075) AXisBOLD válasza Hompi01 (#36073) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a véleményt!
nekem is ez a legszimpatikusabb, ez lesz.

Aurea mediocritas

(#36076) st6969 válasza Dave™ (#36074) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem arra gondol, hogy ha a felső sorba vesz mondjuk egy 80, egy 60 és egy 40cm-es szekrényt, akkor az úgy egy 180cm széles konyha. Nem törvényszerű, de alulra ugyanezt az össz szélességet illik betervezni. Na most ez egy 45cm-es "elemmel", ami itt a mosogatógép, nem fog összejönni. A munkalap talán kifutja, mert ha jól emlékszem, az 186cm. Valóban érdekes a kérdés, nem tudom, mi lehet a megoldás.
Valószínűleg vagy az van, hogy lesz 5cm különbség, vagy addig sakkozik a rendelkezésre álló hellyel, hogy végül vesz egy 60cm-es gépet (ami amúgy is ajánlottabb), és akkor problem solved.

(#36077) AxBattler válasza Dave™ (#36074) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazad van, én is szabadonállót szeretnék praktikussági okokból, és abból is 446-450mm szélesek a 9 terítékes modellek.
Sajnos kicsi a hely, adott a szélesség: passzolnia kell az alsó/fölső szekrénynek.

(#36076) st6969
Pontosan erre gondoltam. :K
Mivel egyedülállónak lesz, ezért fölösleges nagyobb mosogatógép.

Már ajánlotta más, hogy vegyek egy 60-as szekrényt, és vágjak le belőle 150mm-t... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36078) dh66e válasza AxBattler (#36071) üzenetére


dh66e
veterán

Mindenképp IKEA-ban gondolkodsz?Az egyik legrosszabb a variálhatósága ilyen kis konyhában.

(#36079) AxBattler válasza dh66e (#36078) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt a problémát leszámítva egész jól elboldogulok vele.
Ha ár/minőség arányban tudsz hasonlót, akkor ne tartsd magadban...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36080) dh66e válasza AxBattler (#36079) üzenetére


dh66e
veterán

Gyártass méretre egy asztalossal vagy konyhás céggel.Lehet picit drágább lesz,de olyan elemek kerülnek bele amiket szeretnél és később a pult csere is egyszerűbb lesz.Az IKEA pultok 63cm mélységűek az euro standard pedig 60.

[ Szerkesztve ]

(#36081) oszy válasza AxBattler (#36079) üzenetére


oszy
veterán

Én is IKEA konyhát választottam. Még dobozokban. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36082) Dave™ válasza AxBattler (#36077) üzenetére


Dave™
nagyúr

Takarólapnak vágatsz egy előlapból és kész is. Lesz egy 5cm-es kihasználatlan "lyuk" mögötte, de ennyi. Praktikusan a szekrénysor végén. Nálunk nem volt ilyen gond, ezért nem jutott eszembe, de jogos.

dh66e: a konyhánk 3,8x nm, én terveztem és raktam össze, IKEA-only (na jó, egy kihúzhatós 30-as szekrény nem). Ez elég kicsi és simán megoldható volt a feladat :)

szerk: sokkal drágább lesz, és gyengébb minőségű, vagy ugyanabban a minőségben még drágább. Nem véletlen népszerű a konyhájuk, de persze vannak kompromisszumok.

[ Szerkesztve ]

(#36083) AxBattler válasza dh66e (#36080) üzenetére


AxBattler
félisten

A későbbi bővítés lehetősége szempontjából az egyedi bútor nem a legrosszabb döntés?
Minden alsó szekrényüket 60cm-esnek látom... :F

(#36082) Dave™
Hát, végül is lesz olyan szakasz, ahol vigyázni kell a felső ajtókkal... nem árt nekik egy kis plusz hely.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36084) dh66e válasza Dave™ (#36082) üzenetére


dh66e
veterán

Nem mindenkinek opció amit leírsz.

(#36085) dh66e válasza AxBattler (#36083) üzenetére


dh66e
veterán

Pont ez a lényeg hogy nem.
Így van a szekrénytest 60cm mély plusz rá az előlap.Ezért 63cm az IKEA pult.Ezért nem kompatibilis az Euro szabvánnyal ami 60cm.

[ Szerkesztve ]

(#36086) AxBattler válasza dh66e (#36085) üzenetére


AxBattler
félisten

Pont ez a lényeg hogy nem.
Most már el is árulod, hogy miért? :D

Az EU-s szabvány engem hol fog érinteni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36087) dh66e válasza AxBattler (#36086) üzenetére


dh66e
veterán

Egyedi bútornál legyen az festett MDF,laminált,díszmart fa fronttal bármilyen méretet tudsz csináltatni ,de ez szekrényre is igaz.Az IKEA meg elemválasztékból dolgozik.Csak gányolással tudod többnyire átalakítani ha később szükséges.
Egy példa ami ismerősékkel megesett.Vettek egy lakást IKEA konyha volt benne.Ez nem gond mert jó állapotban volt.Szerettek volna bele egy 45cm mosogatógépet.Volt egy 60cm szekrény aminek a helyére ment volna be így maradt 15cm hely amit ki kéne használni normálisan.Elslattyogtak az IKEA-ba kihúzható kosaras elemért,de csak 20cm elem kapható.
Gányolással meg lehetett volna oldani hogy be legyen rakva nekik,de az összképet nézve csúnya lett volna és drága is.Maradtak a 60cm mosogatógépnél.
Egy asztalos által gyártott bútornál ez nem probléma a frontot és a korpuszt szinte minden esetben le lehet gyártatni egyedi méretre és kapsz hozzá való kosarat is.

Annyiban érint hogyha cserélni kell a pultot csak az IKEA-ban tudod megtenni.

Nem lebeszélni akarok senkit sem az IKEA konyháról mert alapból jók főleg szerelvény tekintetében csak a buktatóira akarom felhívni a figyelmet.Akit nem érint annak természetesen nem kell figyelembe vennie.

[ Szerkesztve ]

(#36088) AxBattler válasza dh66e (#36087) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak gányolással tudod többnyire átalakítani ha később szükséges.
Nem lesz rá szükség, mivel magamnak állítom össze.
A következő lakó meg egyen kefét. :D

Arra mi a garancia, hogy az egyedi bútorhoz a későbbiekben (2-3-5 év) találok ugyanolyan színű / felületű anyagot? És az IKEA-s elemeket a szaki nem tudja megmunkálni / bepasszintani, míg az egyedit igen? :F

Annyiban érint hogyha cserélni kell a pultot csak az IKEA-ban tudod megtenni.
Ez legyen a legnagyobb problémám. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36089) dh66e válasza AxBattler (#36088) üzenetére


dh66e
veterán

Nézd leírtam,ebben a topikban többet nem akarok hozzáfűzni a témához így is elég Off már.Lakásfelújító topikban szívesen elmagyarázom ha érdekel.

(#36090) Csabroncka válasza AxBattler (#36088) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt hozzá kell tenni, hogy az IKEA bútorok minősége erősen mélyrepülésben van. Korábban számos termék tömör MDF lapból volt, mára már még a polcok is papír merevítéssel vannak töltve, és habkönnyűek amelett, hogy merevségük is csökkent.

Szóval önmagában ha asztalos rakja össze normál lapokból, annak azért van súlya és nagy valószínűséggel ha normális anyagból volt akkor, a strapát is jobban bírja.

"Arra mi a garancia, hogy az egyedi bútorhoz a későbbiekben (2-3-5 év) találok ugyanolyan színű / felületű anyagot?"

Na ez megint csak nem igaz az Ikeára, lazán változtatják 3-4 évente a termékpalettát - nekünk egy BESTA bükk/fehér nappali szekrényünk van. Ma a BESTA bükk színben nincsen és jól olcsósított műanyag össze huzatókkal árulják a régi fém helyett. Ma a szekrényajtókhoz külön veszed meg felárért a zsanérpántokat, régen hozzácsomagolták az ajtólaphoz......

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36091) #40553216 válasza Csabroncka (#36090) üzenetére


#40553216
törölt tag

Három éve vettünk a Möbelixben két, tolóajtós szekrényt, a nagyobbik (ilyesmi) kb. 150 kg, csak az ajtók egyenként 25 kg-osak.

(#36092) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, van egy Candy tipusú páraelszív ónk aminek az elektromos csatlakozása egy kb 30cm 2 eres kábel a végén lecsupaszítva, a páraelszívóknak nem 3 eres földelt kábellal kell rendelkezniük?

[ Szerkesztve ]

(#36093) pjen válasza luciferk (#36092) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg nincs e rajta a kettős szigetelés jele.

(#36094) AxBattler válasza dh66e (#36089) üzenetére


AxBattler
félisten

OK. :R

(#36090) Csabroncka
Igen, nekünk is van már "könnyített" nappali tárolószekrényünk, de a konyhairól azt gondoltam, még rendben van.

Ja, konyhai gépek is gyakran frissülnek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36095) dinersgala


dinersgala
tag

Helo,

Hűtőszekrényt vennék, melyik éri meg jobban? 1, 2

illetve érdemes-e megvenni a +3 év garanciát + 8 ill. 11 ezerért? :R

(#36096) Met válasza dinersgala (#36095) üzenetére


Met
nagyúr

5k-ért 66kW-al kevesebbet fogyaszt és van néhány plusz kiegészítő.
Viszont a drágábbnak a garancia kiterjesztései is drágább.
Én megvenném az olcsóbbat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36097) st6969 válasza Csabroncka (#36090) üzenetére


st6969
őstag

"Azt hozzá kell tenni, hogy az IKEA bútorok minősége erősen mélyrepülésben van."

Nagyon szomorúan olvasom ezt...8 éve vettünk Ikeás konyhát, szeretjük, egyébként a széria vége felé volt, mert pár éve már lecserélték az egész konyha palettát, szóval semmit nem tudok már hozzá venni...Viszont akkor jött egy asztalos, aki amúgy a fürdőszoba bútort csinálta, és rácsodálkozott erre az Ikeás szekrényre, hogy milyen frankó anyagból van, nézegették a kollégájával, hogy ez vajon furnér vagy mi lehet, mert nem hagyományos bútorlap, hanem valami sokkal jobb...De a korpusz is. Magamat ismerve, a legolcsóbb frontok egyikét választottam...szóval milyen lehetett egy jobb...
Kár, hogy ők is leadnak a minőségből. :((
Egy Svájcban élő ismerősömmel beszéltem pár hónapja, nem rég rendezte be a (saját :Y ) házát kint, mondom, biztos tele van Ikeás bútorokkal, erre ő mondta, hogy eszébe sem jutna, ott kint szó szerint a legalja minőség az Ikea. Kicsit vitatkoztunk is ezen, nem értettem miről beszél. Kár, hogy az Ikea se a régi már.

(#36098) #40553216 válasza dinersgala (#36095) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a drágábbat venném, mert a kiterjesztettel együtt is csak 8000 Ft-tal drágább, de ez az átlagfogyasztás különbsége miatt lényegében 3 év alatt ledolgozódik, onnantól olcsóbb. Ráadásul az A++-os kevésbé melegíti a lakást is.

(#36097) st6969
Miért, szerinted miből lenne az óriási profit? Az IKEA nem egy bútorgyártó Miele, soha nem is volt. Inkább éppen az ellenkezője. Csak azért tud viszonylag elviselhető minőséget olcsón adni, mert ők is mindent Kínában gyártatnak. Csakhogy Kína ára is megy fel, így valami más költségen kell faragni.

[ Szerkesztve ]

(#36099) Dave™ válasza #40553216 (#36098) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az IKEA egy rakat országban gyártat.

(#36100) dh66e válasza #40553216 (#36098) üzenetére


dh66e
veterán

Dehogy gyártatnak mindent Kinában ezt honnan vetted? :U :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.