Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) BullZeye válasza ribarszki (#35749) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, alkalomadtán, ha valamit ki akarok fújni, akkor ne kelljen +1 eszközt tartani otthon (kompakt kompresszor), hanem ki tudjam pl porolni gépházat vele (nem 2-3 baros nyomásra gondolok, a porszívó hátulján kijövő levegő elegendő lenne az esetek 99%ában.

(#35752) ribarszki válasza BullZeye (#35751) üzenetére


ribarszki
őstag

Kis gépek között nem tudok ilyet. A Karcher WD sorozatnál a gégecsövet a kifújó csonkra is tudod tenni. De az nem takarítógép, hanem műhely porszívó. Ráadásul nem is igazán való lakásba. Meglehetősen esetlen gép. De igénytelen az biztos.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35753) #94529552 válasza BullZeye (#35751) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valamelyik Samsungon láttam az üzletben, hogy ilyen kialakítású.

(#35754) Gabesz26 válasza peppe79 (#35745) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi, franc se gondolta, h ez ennyit számíthat :DDD (mondjuk nem mozgok otthonosan a konyhában, de majd a feleségemnek jelzem, hogy ezt neki azért tudni kellett volna ;] )

(#35750) Teaway:
a két havi is napi, 60 napi :D

(#35755) Teaway válasza Gabesz26 (#35754) üzenetére


Teaway
veterán

Krumpli – melyik mire jó?

Nincs itthon csokid??

(#35756) szaboger válasza amadeus11 (#35720) üzenetére


szaboger
tag

Akkor már inkább joy kuponnal Sencor SVC 684TQ

(#35757) BullZeye válasza szaboger (#35756) üzenetére


BullZeye
veterán

Extra halknak írják de közben 75dba :D

Amúgy tippet köszi, nézem emagot, hátha találok valami jó porszívót olcsón.

(#35758) dh66e válasza BullZeye (#35757) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell megijedni a 75dB-től. :N

(#35759) BullZeye válasza dh66e (#35758) üzenetére


BullZeye
veterán

Kis Xiaomi 62dba, és az még szerethető, ez meg jóval hangosabb az érték alapján, csak ezért félek tőle, de ahogy nézem a többi még hangosabb, de az ára tetszetős.

(#35760) (ex)Cat válasza Gabesz26 (#35742) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én is vettem közben, nekem nincs bajom vele. Mondjuk nyers krumplit nem sütöttem még benne, de már csak azért se, mert nekem az a tapasztalatom, hogy ilyenkor már a tavalyi krumpli még bő olajban sem mindig tökéletes. Majd ha lesz már új - nem annyira új - krumpli, akkor azzal újra tesztelem. De azt én nagyon szeretem, hogy a rántott húst, halat, fasírtot teljesen jól megsüti.

Hátránya az egésznek, hogy krumplin, vagy egyéb ilyen köret jellegű sült zöldségen kívül mást nem lehet több személyre való adagot készíteni benne. Rántott szelet, ilyesmi, az szerintem egy emberes dolog, vagy legalábbis nagyon be kell osztani, ha már kétfelé akarom szedni a betehető mennyiséget :)

Amúgy én szeretem nagyon.

(#35761) (ex)Cat válasza peppe79 (#35745) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

No ebben nagyon igazad van. Szerencsére itt a piacon van választék bőven. Nekem mondjuk pont a Cleopátra nem vált be egyáltalán, a Balatoni rózsa, viszont kisebb megszorításokkal igen. :) De végre itt a tavasz lesz választék új krumpliból is hamarosan.

(#35762) Tonyk


Tonyk
veterán

Philips -20%-os kupon a Philips webshopjában: PHILIPS20

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35763) mickemoto válasza peppe79 (#35733) üzenetére


mickemoto
őstag

Végül meguntam én is és lemondtam a rendelést. Megrendeltem az MM-ből. :)
Soha többet Euronics :K

[ Szerkesztve ]

(#35764) peppe79 válasza (ex)Cat (#35761) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi akárhogy is próbáltuk, a balatoni rózsa nem sült át. Sem kívül, sem belül. Pedig hasábburgonya szelőt használunk, és egy nagy tésztaszűrőben átmossuk, majd hagyjuk megszáradni. Először azt hittem, hogy rossz a sütő, amíg ki nem próbáltuk a cleopátrát, illetve a fagyasztott hasábburgonyát.

(#35765) peppe79 válasza mickemoto (#35763) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem értem ezt a céget. Szerintem ők is olvassák ezt a fórumot, mégsem tanulnak ezekből az esetekből. Az sajnos bárkivel előfordulhat, hogy megfeledkezik valamiről, vagy hibázik. Ez eddig OK. Na de az, hogy ezek után semmit sem tesznek azért, hogy "kárpótolják" a vásárlót; sőt, még a futár diktálja a feltételeket a rakodással kapcsolatban, az valami egészen elképesztő.

(#35766) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Zepter Air ion 1 éves HEPA vs új HEPA

Budapest, XI. Gazdagrét

Nagyjából még egy évet kibír egyébként, a másik gépbe vettem.

Egyébként mielőtt bárki elkezdene örülni vidékiként, sajnálattal közlöm vele (szakmai ártalomból kifolyólag), hogy MO. kis kivételtől eltekintve elég pocsék a levegő a medence jelleg miatt.

Egyébként pollen allergia ellen is tökéletes 0-24 működés, csukott ablak. Majd egyszer nézek nektek részecskeszámot, és csinálok tesztet...

Az emberek fele nálunk bejön a laborba >> jó minőségű vízét akarja tisztítani méregdrága vackokkal és szar lesz, pedig ha tudnátok mi van a levegőben, ehhez képest a víz.....

"in medias res"

(#35767) mickemoto válasza peppe79 (#35765) üzenetére


mickemoto
őstag

A futár amikor mondtuk hogy egy hónapja várjuk a hűtőt csak annyit mondott flegmán hogy " csak egy hónapja? Van aki karácsony óta vár.".
Nem tudom ez igaz vagy sem , de már nem is érdekel.

(#35768) pilu69


pilu69
csendes tag

Sziasztok, ár/érték arányban keresném a legjobb porszívót aminek legkisebb a porvisszajuttatása és van szívóereje a hosszúszőrü szönyegekhez is. Árban 30e Ftot céloznék meg elsőre.

(#35770) BullZeye válasza BullZeye (#35736) üzenetére


BullZeye
veterán

Feleségem ezt választotta : ELECTROLUX EEG41IW , mert fehér, van jobb alternatíva 20k körül?

(#35771) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A márkát ismeri valaki?
[link]

Olcsó, A3+-os. Ettől még lehet jó.
Bauknecht KGNFI 186 A3+ IN kombinált alulfagyasztós hűtőszekrény

[ Szerkesztve ]

(#35772) blattida válasza Kolondrum (#35771) üzenetére


blattida
nagyúr

Már sok éve a whirlpoolhoz tartozik, itthon nem igazán kapható márka. Kábé olyan, mint az electrolux-nál az aeg, a jól csengő név már nem jelent minőségi többletet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35773) Kolondrum válasza blattida (#35772) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi. Mert így a A+++ belefér. 39dB-es nem túl hangos.

(#35774) #94529552 válasza BullZeye (#35770) üzenetére


#94529552
törölt tag

20k-ért nem tudnék jobbat. Amit pont előtted linkeltek viszont jobban felszerelt, csendesebb, jobb kombinált fej, klikkes csőrögzítés, + praktikus parkettafej, stb. Cserébe nem fehér és jóval drágább :) .

(#35776) Ance válasza Zeki (#35775) üzenetére


Ance
őstag

Legalább olcsóbb lesz a V8. :)

(#35777) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Gázos grillsütőt szeretnénk venni, viszont Weber-re most nincs meg a pénz. Ezért kettőt néztük ki a családdal. Véleményetek szerint melyik lenne a jobb választás, vagy ilyen árkategóriában ti milyet ajánlanátok?

[link]

[link]

(#35778) ribarszki


ribarszki
őstag

Tényleg, ha már grillsütő. Meguntam a faszenes grill gyújtogatását, előkészületet, stb. Nézegettem, hogy vannak lávaköves grillek. Ezek mennyire ajánlottak? Vagy inkább sima gázos? Pro-kontra? A sima gázos nekem olyan idegen. Mintha bent sütném, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35779) Csabroncka válasza ribarszki (#35778) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ne tedd! A legprimitívebb olcsó gömb! sütő is megteszi, csak jó szén kell! A Weber szene drága, de ár/éték arányban a legjobb piacon, miután megsütöttem mindent vízzel eloltom, majd ha kell újragyújtom 5 kiló 3-4 grillezésre elég.

Ha olajban pácolt a hús, akkor vizes tálca felett kell sütni, de az igazi, ha frissen pácolod fűszerrel, kérgesre, majd puhára sütöd.

Gázossal nem tudod ennyire finomra az szent.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35780) ribarszki válasza Csabroncka (#35779) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, mindig olajban pácolom előtte 3-4 napig. Mit jelent a vizes tálca felett?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35781) Csabroncka válasza ribarszki (#35780) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

nem tudsz grillezni - akkor ez a baj :DDD !

Ezt kukkold meg >>

Sokak azért nem tudnak finomat sütni,m ert égett olaj -zsír ízű lesz hús. A direkt módszer akkor jó ha frissen fűszerezed a húst (ez egyébként a legfinomabb), indirekt sütés amikor az olaj, vagy zsír vízzel teli tálcába csöpög a pácolás miatt.

A lényeg, hogy egyik esetben sem ég oda a szénre vagy lávakőre a zsiradék!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35782) ribarszki válasza Csabroncka (#35781) üzenetére


ribarszki
őstag

Koca grilles vagyok 😁

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35783) Csabroncka válasza ribarszki (#35782) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én is, de ez alap!

Próbáld majd ki: 1,5 2 cm vastagra vágott tenyér méretű zsírosabb tarja szeletek, beleforgatod grill fűszerkeverékbe, ezt szépen finoman megsütöd. Először megkérgesedik a külső része a fűszerrel (nem fog csöpögni belőle a zsír, száraz szerű lesz), majd lassan átsül. Ne böködd, ha puha kóstold meg - a legjobb!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35784) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudom jó helyen járok-e...
Van a kolegámnak egy Orion mosógépe és lenne a mosógépben egy flexibilis cső, a mosószertartót és üstöt összekötő belső cső és ez a vízkő miatt tönkrement.
Honnan lehetne ilyet beszerezni, ami ehez az Orion mosógéphez jó, és mi az ára?
Nincs pontos típusa.
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35785) Zeki válasza makoss (#35784) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán az orczy.com -nál.

(#35786) Ance válasza ribarszki (#35782) üzenetére


Ance
őstag

Ém már 2 éve áttértem az ipari rostlapsütőre. Azóta azon gondolkozom, hogyan tudtak átverni addig, hogy nekem faszenes, gázos, tárcsás stb. sütőre van szükségem. A simát kell venni, nem a bordázottat. Takarítás kb. 20 perc utána (a módszer egyszerű, pont ugyanolyannak kell lenni, mint amikor megvetted), a sütés egy kicsit rövidebb. :) A legnyugisabb dolog a világon, csak egyszer kell beruházni.

(#35787) Tisza05


Tisza05
csendes tag

Sziasztok!
Kávéfőző ügyben szeretnék tanácsot kérni.
Kinéztem egy használta Saeco Odea Giro Plus automata kávéfőzőt használtan.
5 éves a gép, napi 3-4 adag kávé főzésére használták.
Külsőleg nagyon szép állapotban van, rendszeresen vizkőtelenitve is volt.
Kérdésem, hogy megkockáztassam a vételét (35 ezer)? 5 év napi 3-4 kávéval nem sok ennek a gépnek?
Nem szeretném, ha egyből azzal kellene kezdenem, hogy szervizbe viszem.
Előre is köszönök minden segitséget.

(#35788) Csabroncka válasza Tisza05 (#35787) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

legyen rá pár hó gari, az enyémet ugyan így vettem, már több mint 5 éve....

"in medias res"

(#35789) Tisza05 válasza Csabroncka (#35788) üzenetére


Tisza05
csendes tag

Magánszemélytől venném, nem hiszem, hogy ad rá garit.
Ezért "törpölök" rajta.

(#35790) Csabroncka válasza Tisza05 (#35789) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

van aprón olyan felújított ennyiért amire adnak, vagy alkudj egy bátrat....

"in medias res"

(#35791) strange1975


strange1975
csendes tag

Sziasztok.
Robot porszívóval kapcsolatos kérdésem lenne.
Valaki esetleg tud megoldást?
Egyik napról a másikra nem indul el a gép.
Illetve, elindul a dokkolóból, de szinte azonnal el is kezdi keresni és meg is találja. Vissza is dokkol és újra tölti magát.
Szívó motor sem indul be. Csak a söprő kefék.
Akkumulátor problémára gondoltam. De az aksit kivéve és azt a másik gépbe helyezve, az hibátlanul működik.
Valaki, valami ötlet?

(#35792) Tisza05 válasza Csabroncka (#35790) üzenetére


Tisza05
csendes tag

Köszi szépen a választ! :R
Még átgondolom azért.

(#35793) ribarszki válasza strange1975 (#35791) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen márkájú robot?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35794) Zola007


Zola007
veterán

Lehet valahol venni külön zipzárostakaró huzatot (párnahuzatok nélkül)
Ezek a 2-3 részes (takaró, nagypárna, kispárna) kombók nekem teljesen haszontalanok.
Memóriahabos párnám van, van saját huzata, illetve a standard kispárna huzat kicsi, a nagypárna nagy rá, szóval ott állnak a szekrényben fölöslegesen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35795) zoltan6 válasza Zola007 (#35794) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez hogy jön a háztartási gépekhez? :DDD
Egyébként mostanában én is a zipzáros huzatokat szeretem,mert a gombosokról az összes gombot leszaggatom éjszaka. :K

(#35796) Teaway válasza zoltan6 (#35795) üzenetére


Teaway
veterán

Melyik idióta találta ki, hogy nem a végén vannak a gombok, hanem 20-30 centivel beljebb...😔

Nincs itthon csokid??

(#35797) strange1975 válasza ribarszki (#35793) üzenetére


strange1975
csendes tag

Profimaster

(#35798) ribarszki válasza strange1975 (#35797) üzenetére


ribarszki
őstag

Elektronika problémára utal. Mondanám, hogy akksi, de azt letesztelted.. Magyar szervíz van?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#35799) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Tudom, hogy benne van az összefoglalóban, hogy ne a márkát nézd, de attól még rákérdezek.
Mi(k) az a márka(k), ami jó megbízható háztartási gépeket gyárt
Mint pl egy iphone túlárazott, de relatíve jó minőségű (és sznobizmus is köthető hozzá). Ugyanez a gopro. (nem tudom mennyire voltam érthető).

Vagy ha ilyen nincs, akkor szűkebben (külön turmix gépeknél, külön porszívónál, külön vízforralónál).

Azt már észrevettem, hogy pl a nikon jó fényképezőket gyárt, de 20ezerért nem éri megvenni, mert az alsó kategóriában nem jó, helyette ebben az árszegmensben valami kevésbé neves márkát érdemes választani. Vagy pl philips jó a szórakoztató elektorinka területén, de pl konyhai eszközökben már csak a nevét adja, minőséget nem (ez most csak példa, nem igaz).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35800) Zeki válasza ArthurShelby (#35799) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pl. Miele. Drága de jó is.
A drágább Miele cuccokhoz egy vagyonért tudsz 10 éves garit is venni. Azokhoz valszeg érdemes is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.