Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) ЯΞNΞGΔT válasza BB9000 (#35286) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a hosszú, kifejtős választ!
Ezek azért elég bosszantó apróságok tudnak lenni, ha naponta előjönnek, de jó látni, hogy ennek ellenére is elégedett vagy összességében.
Reménykedem azért (ahogy Corsa02 is írja), hogy amit kinéztem kategória azért ezeket a hibákat nem hordozza. És az is érdekes, hogy 14-150 ezer ft körül Boschból Serie 4-t kapok "csak" 6 és 8 már jóval drágábbak. Gorenjéből ahogy én néztem ez már elég "magas kategória" ami a felszereltségben (programok, kosarak variálhatóságában, energiacímkén stb.) is látszik.

(#35282) Corsa02: Köszönöm neked is! Így már van ellenvélemény is :K :R

(#35292) Cyrin: Neked is köszönöm az infót! Itt egy leírás, bár másik típus, ettől lehet nálad is így lehet adagot módosítani: [link]

Úgy döntöttem marad a Gorenje, aztán ha másra nem majd elrettentő példának jó leszek :DDD
De remélem inkább pozitív lesz a vélemény.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#35302) Cyrin válasza ЯΞNΞGΔT (#35301) üzenetére


Cyrin
addikt

Még annyit a géphez, hogy csendes. Anyámnak ugyanez a modell van de eggyel régebbi kiadás, még a kerek gombos, és az sokkal hangosabb.

Köszi a leírást, nekem is ez van, most is kipróbáltam, nyomom a program gombot bekapcsolás után, mint süket a csengőt, de nem történik semmi...

Még arra tudok gondolni, hogy addig lehetett beállítani amíg nem volt benne só még víz, még az elején...

[ Szerkesztve ]

(#35303) Teaway válasza BB9000 (#35291) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnálatos dolog, hogy a mai gépeknek már trükközniük kell a jobb energetikai besorolásért 😔

Nincs itthon csokid??

(#35304) #94529552 válasza Tomics (#35284) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felültöltősben Electroluxot mondanék, 1000 vagy 1200-as centrivel, és Time Managerrel. Még 2 napig tart a kuponos akció. Edigitalban olcsóbb[link], de őket ugye jobb hanyagolni, és fuvardíjat is kérnek. Viszont ezekre csak egy év gari van, ezért érdemes kiterjeszteni vételkor. Itt egy rövid ermékbemutató videó.

[ Szerkesztve ]

(#35305) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

~130-ig melyik a legjobb mosogep?

Ezek a fontosak:
- asszony kenyes ruhait se tegye tonkre kicsit sem
- halk legyen
- felultoltos
- sok gyari gari

Ezek elonyosek:
- sok ruhaval, illetve pokroccal is birjon el
- keskeny felepites
- normalis szerviz

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35306) peppe79 válasza #94529552 (#35304) üzenetére


peppe79
senior tag

Na igen... a Zanussi és Electrolux mosógépekre mindössze 12 hónap a jótállás, függetlenül attól, hogy egy 70 ezres, vagy egy negyedmilliós modellről beszélünk. Tartok tőle, hogy nem véletlenül.
Az alkatrészek minőségéről, és áráról nem is beszélve: például a csapágyház+csapágy+szimering csak egyben rendelhető, vagyonokért...vagy beszélhetnénk akár a műanyag szíjtárcsáról, lengéscsillapító rögzítőről stb-stb.
Nem állítom, hogy a többi gyártó hasonló árkategóriájú mosógépe jobb, na de ez a 12 hónapos jótállás egész egyszerűen szégyen. :((

(#35307) Dave™ válasza peppe79 (#35306) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anyós alap Elux mosógépe 7 éves, a miénk 3.

(#35308) #94529552 válasza Dave™ (#35307) üzenetére


#94529552
törölt tag

A miénk már 6. éves, és felültöltősben sztem a legjobb márka, és 90k körül most is ezt választanám. AEG-re ugyan 4 év garit adnak, de azok drágábbak, holott ugyanolyan technika, inkább csak dizájn terén van felette,+ 1-2 extra. A Zanussi pedig a butított változat. 1 év a gari, erről nem mi tehetünk, hanem a rossz szabályozás. 6,9k-ért 3 évre ki lehet terjeszteni például az Eluxshop-ban, de az MM-nél nemtom mennyiért mérik.

[ Szerkesztve ]

(#35309) peppe79 válasza Dave™ (#35307) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem azt írtam, hogy 1 év után az összes mosógépük kötelező jelleggel tönkre fog menni. Az viszont kész tényként állítható, hogy az alkatrészek - szándékosan - drágák, silány minőségűek, és lehetőség szerint úgy állítják elő őket, hogy az önálló elemek ne legyenek cserélhetőek. Engem nem győztek meg, pedig tavaly kifejezetten felültöltős mosógépet kerestünk, és ebből a legnagyobb kínálat az övéké volt.

(#35310) peppe79 válasza #94529552 (#35308) üzenetére


peppe79
senior tag

Senki nem tiltja meg egyetlen gyártónak sem, hogy a kötelező jótállási időn felül, önként vállalva, kitolja azt 2-3-4-5 évre. A Zanussi-Electrolux pároson kívül szinte mindenki él is ezzel a lehetőséggel.

(#35311) pjen válasza peppe79 (#35310) üzenetére


pjen
félisten

A másik oldal is igaz.Senki nem kényszerít,hogy tőlük vegyél mosógépet.Ha az elux nak így is megy a bolt,akkor mégüs ők csinálják jól.

(#35312) Dave™ válasza peppe79 (#35310) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Miele mennyi garanciát is ad? Jellemzően nem az első pár évvel szokott gond lenni, ezért sem hiszek a garanciakiterjesztésben. Semmire sem vettem, okkal: vagy mindenre veszel, hogy biztonságban érezhesd magad, akkor viszont kifizetsz 1-2 eszközt pluszban, vagy semmire, és ha mégis bedöglik valamelyik, akkor az még mindig olcsóbb, mint az első verzió. Az hogy műanyagból vannak az alkatrészek semmit sem jelent, műanyagból is van ezerféle.

(#35313) ribarszki válasza Dave™ (#35312) üzenetére


ribarszki
őstag

Garikiterjesztés simán megéri. Gorenje gépem is most ment tönkre 2,5 évesen. Pont, hogy 1-2 évig semmi baja, utána jönnek a gondok. 15-20k-ért 5 évre terjesztett gari teljesen logikus választás. Amúgy a Gorenje egy elpárologtató tisztítást a hőszipkás gépen 40k-ért végez.. ahol csak munka van, alkatrészt nem fizetsz..

[ Szerkesztve ]

(#35314) Dave™ válasza ribarszki (#35313) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Gorenje pont 3 évet ad alapból, és nekem is csak a Gorenje mikrót kellett garanciáztatni eddig, egyik másik háztartási eszközt sem (Elux, Bosch van mindenből). Gorenjére ezek szerint érdemes is.

(#35315) #40553216 válasza Dave™ (#35312) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az AEG-re viszont nem kiterjesztett, hanem gyári 4 év van.
A Mielére is lehet venni gyári garit 10 évre kiterjesztve. Igaz, k.rva drága, de lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35316) Teaway válasza #40553216 (#35315) üzenetére


Teaway
veterán

Automatikusan nem kapjuk a 4 évet vásárláskor, csak egyet. A +3 év extrát egy promóció keretében lehet igényelni, blokkmásolat, regisztráció, adattábla-fotó, meg még ki tudja mi beküldésével.

Nincs itthon csokid??

(#35317) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

3+2 év gari van most a Gorenje termékekre ,promoció miatt.
Nekem ez is plusz pont, ha boschra is vagy eluxra is ennyit adnának, akkor más lenne a helyzet, lehet mást választanék.
AEG mosógépünkre 5év kiterjesztett garit vettem, egyszer igénybe is kellett venni még mielőtt lejárt, de nem volt nagy baj. Én nyugodtabban alszom így, de nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#35318) Bici válasza Bici (#35305) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Erre van esetleg tippetek?
En erre gondoltam elsore. Mennyire ajanlott?
Ez is jonak tunik az ertekelesek alapjan. :U

Illetve ugy altalaban az Indesit es Candy mosogepekrol mit kell tudni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35319) Zeki válasza Bici (#35318) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ingyen adok egy legjobb tippet:
beszélj pár háztartásigép szerelővel. hogy szerintük melyik a tartósabb.
Tippem szerint (és mert én is beszéltem már párral) mindegy. Egy a lényeg hosszú garancia legyen rá. Vagy vehess biztosítós garanciát. Amúgy meg amelyik NEKED jobban bejön.

(#35320) #94529552 válasza Bici (#35318) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jó választás az EWT1274. Az előző hsz-ed előtt is pont hasonlóról írtam Tomicsnak, de amit választottál még többet bír, és a feltételeidnek a leginkább megfelel, nálunk ruhát még nem tett tönkre, talán a legkiterjedtebb a szervizhálózata és megbízható az alkatrészellátás, a többi felültöltőshöz hasonló árakon. A sok gyári garit amint olvashattad külön venni kell hozzá. 4 év gari promó az AEG-nél van, ami kb. ugyanolyan technika, pl. ez. Még ezt találtam kicsit drágábban: EWT1376, ez már inverteres, de a + garit ehhez meg kell váltani. WP-t vett az egyik ismerős, és hasonló dolgokat mond, amit itt is írnak a TDLR70230-ról. A legtöbb panasz mindig is a mosószer adagolójára volt, ami a tetejében van, hogy nyitáskor ráfolyik a víz a dobra, továbbá a rozsdásodás miatta, és sajnos az összes WP és Indesit ilyen volt, és még talán a Candy és Fagor is.
Amikor én a szerelőmet kérdeztem vétel előtt, a megbízható német vonalat javasolta hűtőre és felültöltős mosógépre is.

[ Szerkesztve ]

(#35321) #40553216 válasza Teaway (#35316) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom, végigcsináltam. De fizetni nem kell, nem úgy, mint a kiterjesztetteknél.

(#35322) peppe79 válasza pjen (#35311) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így van, épp ezért nem is vettem tőlük mosógépet. És abban is teljes mértékben igazad van, hogy a kereslet határozza meg a piacot; szóval amíg veszik, mint cukrot...

(#35323) peppe79 válasza Dave™ (#35312) üzenetére


peppe79
senior tag

A kérdésedre válaszolva: a hazai forgalmazó 24 hónap jótállást vállal. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy almát az almával (Electrolux, Whirlpool...), körtét a körtével (Miele, Neff, Franke stb). Szóval szerintem nem feltétlenül szerencsés az Elecroluxot a Miele-vel összehasonlítani, egész más ligában játszanak. Engem a költségcsökkentés szempontjából kiváltott műanyag alkatrészek nem győznek meg, legyen az bármilyen összetételű is. És ugyanígy vagyok a szándékosan kikönnyített elemekkel is. Nem véletlen, hogy míg egy Electrolux mosógép 60-75 kg, addig egy Miele 90-100 kg.

(#35324) peppe79 válasza #94529552 (#35320) üzenetére


peppe79
senior tag

"Amikor én a szerelőmet kérdeztem vétel előtt, a megbízható német vonalat javasolta hűtőre és felültöltős mosógépre is."

Melyik megbízható német vonalra gondolt? Mert az egykoron szebb időket megélt AEG sajnos lassan 4 évtizede, hogy becsődölt, pillanatnyilag a svéd Electrolux csoport kezében van. Az egyetlen németországi gyáruk Rothenburg ob der Tauber-ben található, de már az sem AEG Hausgeräte GmbH név alatt, hanem - 2010 óta - mint Electrolux Rothenburg GmbH. Ha ellátogatsz abba a gyönyörű kis óvárosba, az épületen egy szép nagy Electrolux felirat fogad majd. Itt feljesztés és gyártás is zajlik, de AEG logóval csak sütők és főzőlapok készülnek. Minden egyéb valamelyik másik európai országban, a mosógépeik például többnyire Olaszországban, a hűtőgépeik meg Magyarországon vagy Olaszországban.

[ Szerkesztve ]

(#35325) pjen válasza peppe79 (#35324) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az mindegy,hogy hol rakják össze,ha megfelelő az ellenőrzés.Az én Gorenjém is kinai.Az almás telókat is kinában gyártják.Magyar merci,audi stb.

[ Szerkesztve ]

(#35326) Dave™ válasza peppe79 (#35323) üzenetére


Dave™
nagyúr

De a Miele-nél miért nem baj, hogy 3-4x áron csak két év garanciát ad? A műanyagot nem lehet ennyivel letudni, hogy gagyi, mert ezerféle van. A kínai vízipisztolyban meg a Dragon 9-ben is. Ha teljesíti a specifikációkat nem mindegy miből van? A Miele-ben nehezebb a beton ellensúly, szuper. Mindenki másnak elég a kisebb (Eluxok, Bosch stb.)

(#35327) Cyrin


Cyrin
addikt

Én azért döntöttem az elektrolux mellett mert magyarul volt feliratozva... ;]

(#35328) Bici válasza #94529552 (#35320) üzenetére


Bici
félisten

Pumma, Zeki: Kossz a tippeket!

A Garancia miatt a Candy szimpatikusabb, az Elux-rol meg jobbakat irnak (pl. a mososzer adagolo, ahogy ti is emlitettetek). :U

Meg megnezek parat szemelyesen is, aztan dontok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35329) pjen válasza Dave™ (#35326) üzenetére


pjen
félisten

A Mielét lehet,hogy 30 évre tervezték,de közben azért volt némi fejlődés.Az is csak elhasználódik le ütöm a festéket stb.Nem fogok azűn parázni,hogy valami történik vele,mert egy vagyon volt.Költözésnél esetleg darut kell hívni.Nekem a Fagor ment 9 évet,és mehetett volna még,csak újat szerettem volna.Ennyi erővel meglehetne az energómat,kimosni kimosott az is,csak kidobtam.

(#35330) Dave™ válasza pjen (#35329) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálunk is többször bizonyított a családban. Négy gépből tudok átlagot vonni, ezek összesen 25 évesek és csak egyet kellett cserélni, egy Zanussit ami 14 évet ment. Mind felültöltős és mind vagy alapmodell, vagy annál 1-2 fokkal komolyabb csak.

szerk: a félreértések elkerülése végett Electroluxra írtam, nem a Miele-re.

[ Szerkesztve ]

(#35331) pjen válasza Dave™ (#35330) üzenetére


pjen
félisten

Sokszor még a bútorokat is megúnja az ember,pedig egy szekrény nem megy tönkre.

(#35332) #40553216 válasza pjen (#35329) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az enyém 10 éves, egy atomnyi festéket nem ütöttem le. Igaz, a rozsda sem.
Amíg a mosás vízzel és mosószerrel megy, nagyon sokat már nem tud fejlődni. Ha valami mosási menet mégis fejlődik, lehet upgradelni a programot.
Ismerősön két éve vett használt Mielét (W2261 WPS), egy ember egyedül vitte fel az emeletre, egy motoros, lépcsőmászó hordbiszbasszal.
Ami miatt másik mosógép jó lenne, az a legnagyobb mosható cucc. Mert az enyém még 5 kg-os és két pokróccal már küszködik.

(#35333) pjen válasza #40553216 (#35332) üzenetére


pjen
félisten

Na többek között erről beszéltem. egy motoros, lépcsőmászó hordbiszbasszal.

Egyébként a villás tarit és a toronydarut is egy ember kezeli.Most még 20 évig nézegeted,mert drága volt,közben nem viszi a két plédet egyszerre.Egy 100000 ft ost már kidobtál volna,és vennél egy 8 kg ost,aztán egy tizest ahogy nőnek az igények.Anyagilag még lehet jobban is járnál.

[ Szerkesztve ]

(#35334) blattida válasza Dave™ (#35326) üzenetére


blattida
nagyúr

A miele mosógépekben alig van ellensúly, nem véletlenül, mivel azok nélkül is dög nehezek, köszönhetően a sok rozsdamentes fémnek és szinte nulla műanyagnak.
Akármilyen fasza, speckó egy műanyag, nem tartós, sosem volt és sosem lesz az, mivel gyorsan öregszik, kopik, használódik el.
A garanciájukon sem érdemes lovagolni, mivel nem hülyék, ha alapból nagyon sok garanciát adnának, már rég becsődöltek volna. A miele tartóssága és megbízhatósága közismert, extra garancia nélkül is nagyon sokáig hiba nélkül működnek. Ha meg aggódik a miele tulaj, vehet hozzá 8 év szerviz garanciát, 80000 forintért, ami önmagában soknak tűnik, de ekkora értékű cucc plusz nyolc év garanciája arányaiban kevesebb, mint egy százezres gép plusz három éve 15-20 ezerért...amiket, nem véletlenül, nem is lehet jobban kiterjeszteni és zömmel amúgy is biztosítások, nem gyártói garanciák.
A miele valóban prémium kategóriás és a legolcsóbb mosógépe is ugyanolyan minőségű, mint a legdrágább, a topikban megforduló százezres gépek meg mind alap kategóriás, nagyon olcsó gépek, amik, gyakorlatilag, szépen csomagolt ipari hulladékok, a fogyasztói társadalom szemetei, a pazarlás részei.

pjen
Azt ne a miele rovására írd, hogy már kicsi az adott típus kapacitása. Vannak nekik is sokkal nagyobb kapacitású modelljeik. A miénk is 6kg-os és két pokróc/takaró/paplan nem okoz neki gondot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35335) pjen válasza blattida (#35334) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is írom a Miele rovására,ha ekkora,hát ekkora.Viszont még 20 évig őrizgeti,mert drága volt.Pont ez a lényeg,veszek egyet a mostani igényeimhez,ha változás van,lecserélem.Egy átlagos havi fizuért kapok egy mosógépet,esetleg kettőt is,5 év garival.

(#35336) blattida válasza pjen (#35335) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem Ő is használtan vette, csak most még több az előnye, mint a hátránya. Ha valóban zavaró vagy kevés lenne a kapacitása, már lecserélte volna, már csak azért is, mert a miele gépeit használtan is könnyedén el lehet adni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35337) pjen válasza blattida (#35336) üzenetére


pjen
félisten

Az az előnye,hogy használt?Mosó gépet biztos nem vennék használtat,mondjuk mást sem.

(#35338) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Szagelszívót vásárolnék. Durván 40 légköbméterrel számoltam, azaz kb. 300-500 közötti gépeket nézek.

A csövet a kéménybe vezetném be, a falon kivezetni nincs lehetőségünk. Emiatt sajnos kiesnek a kürtős készülékek.

Ami pikánsabbá teszi a sztorit, hogy 70 cm széles főzőlapunk van, így ha jól sejtem, kiesnek a 60 cm-es gépek; 70-90 cm-es kategóriában elég kevés a számomra megfizethető árú készülék (maximum 40-50K-t tudnánk rá elkülöníteni).

A Cata TF-2003-ról jókat írtatok, gondolom a 70 és 90 cm-es modelljük sem lehet rossz, de azt olvasom több helyen is, hogy iszonyatosan zajos. Így a Nodor Extender merült még fel, amit nem ismerek, de ha jól tudom, a Nodor már egy komolyabb szintet képvisel, így az talán jobb döntés lehet. Ezeken felül Elica és Amica gépeket találtam (Teka-t sajnos nem).

Véleményetek szerint melyikre érdemes lőni és a 70 cm-es főzőlap mellé melyik méret lenne jobb választás?

És hol lehet szekrényt kapni egy 70/90 cm-es beépíthető szagelszívóhoz? :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#35339) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Gáztűzhelyünkhöz eddig egy Zippo direkt erre a célra való gyújtót használtunk. A kérdésem az lenne hogy tudnátok ajánlani ehhez hasonló minőségűt ami mindig működik? Tele van a net ezekkel a 400-1000 ft környéki hulladékokkal de semmit sem érnek. Van aki esetleg találkozott valami normális darabbal ami többet kibír mint 5 gyújtás?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#35340) #94529552 válasza Bici (#35328) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, ilyen írásokat olvasva én átgondolnám, bár nekem8. Ettől még a hasonló kialakítású és szintén olasz vonalas Whirlpool felültöltős gépeket is többre becsülöm egy kicsit. Szerviz és alkatrészellátásban is talán jobb a WP, bár csábító az 5 év a Candynél. WP-re 4 év garit adnak, de csak itt: TDLR 70220, ez inverteres motorral van. Ez is érdekes a 20 év motor garanciával :R , bár az előzőekhez nézve csak 6,5 kg-ot mos, és innen csak 24 hó általános garit kap.

Dave™ Almát hasonlítgatnak körtével, szerintem ennek semmi értelme.

(#35341) Bici válasza #94529552 (#35340) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

En a Candy-re is csak 2 evet latok. :U
Tudtommal a beepitheto cuccokra van csak 5 ev. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35342) #94529552 válasza Bici (#35341) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Igaz, csak írtad, hogy a Garancia miatt a Candy szimpatikusabb, ezért gondoltam, hogy 5 év gari van rá valahol, bár nem tudom hogy miért csak a beépíthetőkre adják. Viszont a 2évet is érdemes kiterjeszteni.
Érdekes, hogy pl. a hűtőknél az MM-nél 5 év, az edigitalnál meg csak 1 év garancia van rá.

(#35343) Bici válasza #94529552 (#35342) üzenetére


Bici
félisten

Jaja, de mar vegkepp nem vagom, hogy mi lenne a jo dontes, mert sok helyen azt irjak, hogy a 7kg terhelhetosegu gepekbe ugyanolyan alkatreszek vannak, mint az 5kg terhelhetoseguekben, csak mast irnak rajuk. :Y
En csak akartam egy megbizhato mosogepet, de a vegen mar szakertonek kell lennem, hogy jol tudjak valasztani. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35344) Mr.Csizmás válasza Bici (#35343) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kis pénz = nem a legolcsóbb, de legszimpibbet (mondjuk a 60-70k-sokat helyből hanyagolnám) ami megfelel az igényeknek, és legyen rá alap 5 év, vagy promóban +2-3 év gari.
sok pénz = használt miele

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35345) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Heinner HCF-380NHA+ fagyasztóládáról?
Árban sajnos nem a legolcsóbb, pláne az ismeretlen márkanevéhez, és ahhoz képest, hogy azonos árért van már Gorenje is, viszont a kerekei miatt praktikus lenne; a Gorenjétől meg picit félek, mert a termékcsaládhoz tartozó Mora márkáról (kombinált tűzhely kapcsán), nincs túl jó tapasztalatom :U
Ami fontos, az a 100.000.-Ft alatti ár, a max.140cm szélesség (de az már a nagyon max.!), és minél nagyobb űrtartalom.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35346) #94529552 válasza Mr.Csizmás (#35344) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs alap 5 év és 5 éves promó sincs. Év végén Boschnak szokott lenni, de annak csak 1-2 db és eléggé drága felültöltős gépe van. Csak 4 év gyári garis gép van pár példány, amiről beszéltünk. Használtról meg pjen leírta, hogy miért nem érdemes, + ezt olvasd el itt: "Tulajdon keppen en a miele vel sem vagyok ki bekulve. Eddig mindegyik miele gep rozsdas volt belul amivel talalkoztam, tehat mindegyikben tobb helyrol is fojt a viz belul. Es regota. Csak nem latcot mert zart alul."

[ Szerkesztve ]

(#35347) Mr.Csizmás válasza #94529552 (#35346) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mm-ben beko 5 év, gorenje 3. + lehet rá venni, de az változó.

boschnak eddig tavaly és tavalyelőtt 2x volt, Q2, és Q4-ben, tavaly így vettem egy WAN24261BY-t, 110k körül, ami szerintem nem drága, és érvényes volt kb az összes gépre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35348) #94529552 válasza Mr.Csizmás (#35347) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, hogy nem figyeltél, mert felültöltős mosógép a téma. Gorenjétől nem találok ilyet. Előtöltős Bosch tetszik, de az elhelyezése problémás lenne nálunk, ezért nem jön szóba. Egyébként mosogatógépek közül is szimpi a Bosch.

[ Szerkesztve ]

(#35349) Bici válasza Mr.Csizmás (#35344) üzenetére


Bici
félisten

Ertem. Kossz!
En is maximalis garanciara torekszem, es meg is szandekozom venni a leheto legtobbet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35350) peppe79 válasza pjen (#35325) üzenetére


peppe79
senior tag

Persze, hogy mindegy, hol rakják össze. De nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy az AEG valóban német cég-e. Sajnos nekik már jó ideje kb. annyi közük van Németországhoz, mint az "új" Orion elekronikai cikkeknek Magyarországhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.