Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) saelin válasza ribarszki (#35150) üzenetére


saelin
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Akkor a fentebb linkelt turbo fejes Electrolux porszívó lesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35152) Zola007


Zola007
veterán

Mosogatógéphez kaptam egy tekercs öntapadós szivacs csíkot
Kérdezném, hogy azon kívül hogy megakadályozza, hogy kosz menjen a gép alá, van-e valamilyen más funkciója?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35153) ribarszki válasza Zola007 (#35152) üzenetére


ribarszki
őstag

Beko?

(#35154) Zola007 válasza ribarszki (#35153) üzenetére


Zola007
veterán

Igen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35155) #94529552 válasza ribarszki (#35150) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már elelejtetted: Nono.

(#35156) Ance válasza ribarszki (#35150) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem meg a Rowenta-nál jobbat normális áron nem talál. Most vettem, az eddigi legjobb porszívónk. A feleségem a kőpadlón nem tudja megmozdítani a fejet, ha le van állítva legalacsonyabbra, úgy szív. Nem tudom miért kell rávenni, hogy vegyen újra zsákosat, amikor csak a nyűg van vele, meg viszi a pénzt. Na mindegy....

Persze a Dysonnal egyetértek, de hát az ára.

(#35157) arcitec válasza Ance (#35156) üzenetére


arcitec
addikt

Hehehe, bocsi inkább nono, de TE még nem láttad a porszívót. Egyébként meg az, hogy letapad, egy jobb porszívótól akár el is várható, bár az sem jó ám. Én is másképp gondoltam, amikor szembesítettek az alig 5 éves samu porzsák nélküli hiányosságaival. Megvettem a Miele gépet és az bizony olyan mintha autóban mercit vennél. A porzsák olcsóbb mint a hepa szűrő és szinte majd annyit szűr. Nem kell azt nyakra főre cserélni, rá sem kell szagolni, míg porzsák nélkülit mindig üríteni és sűrűn mosni. Szóval olvasgass vissza Miele témában és látni fogod , hol kezdődik a porszívó. Egyébként ez [link] alig drágább mint 50eft és ez ÖRÖK 20 évre és mint a műszer. Én ha van 50 eft keret, még várnék és tutira ezt venném ..

[ Szerkesztve ]

(#35158) ribarszki válasza Ance (#35156) üzenetére


ribarszki
őstag

Aha, majd 2 év múlva térjünk vissza rá, hogy mennyire jó a zsák nélküli...

(#35159) ribarszki válasza Zola007 (#35154) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem is adtak, ráraktam, fogalmam sincs mire jó. 😉

(#35160) arcitec válasza ribarszki (#35159) üzenetére


arcitec
addikt

Talán mintha rezgés elnyelő lenne, az biztos, puhábban "ül". :B

[ Szerkesztve ]

(#35161) Zola007 válasza ribarszki (#35159) üzenetére


Zola007
veterán

A szöveg ("This foam shouldbe used for IEC 60704 tests") alapján "Household and similar electrical appliances –. Test code for the determination of airborne acoustical noise –. Part 2-3: Particular requirements for dishwashers"
Szóval valószínűleg ezzel tudja a gyártó által hirdetett zajszintet.
De mivel nekem fürdőszobában van és éjszaka úgysem megy, inkább nem raktam fel, mert ha esetleg víz kerül alá, akkor ki tud szellőzni / ki tudom törölni.
Valószínűleg konyhabútornál hasznos lehet, mert ott azért a konyhaszekrény tud hangfalként funkcionálni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35162) Ance válasza arcitec (#35157) üzenetére


Ance
őstag

50 volt a keret. Ezért nem kap Miele-t, sem Dysont. Mert ha már porszívó, akkor Dyson és nem Miele. Innentől kár vitatkozni és mondani, hogy csak egy 10-essel drágább a maxnál, amit írt. A Dyson meg csak 150-nel. Miért nem inkábba arra várjon. Annyival jobb, mint a Miele.

Próbáltam egyébként, csak nem vettem meg, így nincs jogom írni róla, hogy milyen szuper. Mert tényleg szuper. Mondjuk nem ezt a legolcsóbb Miele-t próbáltam.

2 év múlva kidobom a francba ha tönkremegy, mert egy olcsó használati eszköz és nem több. 25ért vettem fekete pénteken és ennyiért nem fog érdekelni, eddig is elköszöntek 1-2 éven belül. Ennyi pénzért viszont nagyon jó.

(#35163) ribarszki válasza Ance (#35162) üzenetére


ribarszki
őstag

"Mert ha már porszívó, akkor Dyson és nem Miele." Jajj..

Van itthon egy Miele C3 Totalcare, meg egy Dyson V8 Absolute. Igaz két külön kategória, és akksis gépben a Dyson számomra etalon, viszont hagyományos vezetékes porszívóban nagyon, de nagyon nem az! Érdemes megnézni 2-3 év használat után hogyan néz ki akár egy CineticBigBall belseje. Hogy az orgonasípok hogyan rakódnak tele kosszal. (A kiváló multiciklon szűrés ellenére). Ezzel szemben egy zsákos Miele patika tisztaságú 10 évesen is. Sokkal higénikusabb, nem kell 2 évente csavarjaira szedni.

Jó gépek a Dysonok, ne érts félre, zsáknélküliben a legjobbak, de a vezetékes porszívók terén, ha a zsákos gépek is játszanak, akkor a Miele bőven lekörözi...

Arról nem beszélve, hogy a Miele annyiért ad elektormos fejes gépet, amennyiért a Dyson turbókefés modellt. A kettő techológia között pedig ég és föld a különbség szőnyegtsztítás tekintetében. A Miele sem olcsó, de a Dyson szégyentelenül túl van árazva.

[ Szerkesztve ]

(#35164) dh66e válasza Ance (#35156) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom miért kell rávenni, hogy vegyen újra zsákosat, amikor csak a nyűg van vele, meg viszi a pénzt.

Ezt részleteznéd?
Mert nekünk volt tartályos gépünk és hát az azzal lévő macerát a büdös életben soha.Tartálymosás kiöntögetés,szűrők mosása,visszaszálló por,pudvás szag.....a viszi a pénzt-re meg annyit hogy egy évben 3db porzsákot nem sikerült elhasználnunk 57nm lakásban.Nincs 300Ft az enyémhez egy porzsák.A gép meg patyolattiszta belül egy év után.

(#35165) Csabroncka válasza Ance (#35149) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

mobil esetén is tanuljunk meg linkelni >>! :R

"in medias res"

(#35166) #40553216 válasza saelin (#35143) üzenetére


#40553216
törölt tag

Frodóban is csak Zsákos van, tartályos vagy vizes nincs. ;)

(#35162) Ance
Azért az a keret ne vegye el a kedved a Mielétől. 50000+2000 pénzért kapsz két csomag porzsákot is. Én több, mint másfél éve vettem az akkori legolcsóbbat, a vele kapott porzsákkal 5 hónapig használtam, az első csomag utolsó porzsákja nemrég került bele. Tehát erős 250 Ft-ra jön ki a havi költség.

(#35167) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

A Lidl-ben hetfotol kaphato zoldsegszeletelorol es smoothie-keszitorol van esetleg tapasztalatotok, vasarolt mar valaki korabban hasonlo keszuleket?

Koszi,
Peter

Kieg: Lesz kontaktgrill is, az engem mondjuk nem erint, de ugy remlik anno jokat irtatok rola es vadasztak is paran.

(#35168) arcitec válasza Peterhappy (#35167) üzenetére


arcitec
addikt

A tapasztalat az az, hogy azért ezek nem túlzottan tartós dolgok, konkrétan ezekről nem tudok, de mint a gyártó termékeiről mondom, persze lehet akad ami tartós ...

(#35169) pjen válasza Peterhappy (#35167) üzenetére


pjen
félisten

6000 Ft ért három év garival,olyan rossz vásár nem lehet.

(#35170) arcitec válasza pjen (#35169) üzenetére


arcitec
addikt

Vittem már vissza "ócsót" 3-4 év garival 1 év múlva, na de annak sok értelme nincs ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#35171) pjen válasza arcitec (#35170) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos sokszor a drágával ugyanígy jársz, csak már nincs gari.

(#35172) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mosogepet szeretnek venni egy panel lakas fordoszobajaba.
Felultoltos lenne az igazi.
Az a lenyeg, hogy minel megbizhatobb legyen, vagy ha nem is az, de legyen hozza alkatresz ertelmes aron. ( Kiveve, ha ilyen sem letezik. :D )
Emellett preferalom a halk es keskeny tipusokat, de csak ha nem megy a - talan letezo -
megbizhatosag rovasara.
Tovabbi elony lenne, ha 5-6 kilot bele lehetne tenni, es elbirna pl. egy 2x2m-es pokroccal is, amit a mostani 25 eves Hajdu Zerowatt nem bir el - nem tudja atforgatni centrifugalaskor.

Arban 100k alatt lenne jo meguszni, de ez nincs kobe vesve, nem is kell elkolteni a teljes osszeget. Jo eszkozert adok tobbet is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35173) arcitec válasza pjen (#35171) üzenetére


arcitec
addikt

Bullshit .. Persze csak, hogy neked legyen igazad, elvétve fordulhat az csak elő .. :DDD

(#35174) pjen válasza arcitec (#35173) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem kell,hogy igazam legyen.Csak egy lehetőségről írtam,de ez nem törvényszerű. :)

(#35175) Zola007


Zola007
veterán

Akinek Beko mosogatógépe van, milyen programot használ leggyakrabban és miért?
tesztcsík szerint 13-15 nk° a csapvíz nálunk, akvarisztikai készlet szerint 20-21 nk°
3-asra állítottam a menüben és az oldalfali tekerentyűt is, illetve az öblítőadagolót szintén 3-ra
öblítő 70ml megy bele egyszerre

ilyen tablettával használom, sóból 1kg-ot raktam bele

2 programot próbáltam eddig, alapvetően jól mosogat, csak a végén még elég vizesek az edények.
Ezen hogy tudnék javítani?
ventilátor nincs benne

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35176) Viperator


Viperator
őstag

Üdv! Vélemények erről a ELECTROLUX EOC6631AOX beépíthető sütőről? (pl. szépen lehet sütni a kenyeret, párolni zöldséget?)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#35177) gabor9991 válasza Zola007 (#35175) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálunk is beko van, de szerintem az tejlesen normális, ha a mosogatás végén vizesek az edények.
Szinte minden esetben a 4-es programon van elindítva, ez kb.45-50 perc alatt végez.
Amikor végzett, ha kinyitom az ajtót akkor jön belőle ki a gőz.Pár óra múlva meg száraz benne minden.
Nem hiszem, hogy a száradási időn más tablettával lehetne gyorsítani.
Használtuk ilyen w5-tel is meg finis-sel is, szerintem semmi különbség nincs köztük, mindkettővel tiszták lesznek az edények.

[ Szerkesztve ]

(#35178) Zola007 válasza gabor9991 (#35177) üzenetére


Zola007
veterán

Nem a tablettával gyorsításra gondoltam, hanem a hosszabb programokra.
Azokat még nem próbáltam, 4 és 6 ment eddig le
Tesómnak Electrolux mosogatógépe van, majdnem szárazak az edények a végén és minimális gőz jön ki belőle.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35179) Dave™ válasza Zola007 (#35178) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bosch esetén is, programtól függően az utolsó 40-50 perc szárítás, ami a gyakorlatban annyit jelent hogy a meleg levegővel szárít.

(#35180) Peterhappy válasza pjen (#35169) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi, kb. én is így gondolkodtam, egy próbát akkor megér :)

@arcitec: neked is köszi!

(#35181) Zola007 válasza Dave™ (#35179) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor kipróbálom a 2 órás programot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35182) saelin


saelin
veterán

Rendeltem egy Electrolux EPF65BR PowerForce-ot. Az lenne a kérdésem, hogy milyen S-bag-et ajánlott bele venni? Meddig jó egy zsák és azt hol érdemes beszerezni? Gagyi kínai is jöhet vagy van valami hátránya az olyannak?

Pl ebben a csomagban én mindent tudnék hasznosítani?
[link]

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35183) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Erről a párosról mi a vélemény?

[link]

[link]

(#35184) ribarszki válasza saelin (#35182) üzenetére


ribarszki
őstag

Most felesleges starter csomagot venned.

Gyári Electrolux S-Bag zsákot vegyél bele. A kína, gagyi zsákokat hanyagold.Mit spórolsz vele, 100Ft-ot havonta? Ne már.. Most vettél egy korrekt gépet, normális zsákkal etesd.

(#35185) Zeki válasza Zola007 (#35175) üzenetére


Zeki
nagyúr

A háztartásigép szerelő szerint öblítő kellene pluszban, akkor jobban száradna minden a mosogatógépben.
De mivel én is all in one (csak Aldis) tablettát használok, így nem érdekel. A tányérok azért szárazak, a poharak felül lévő alján szokott megállni a víz.

(#35186) saelin válasza ribarszki (#35184) üzenetére


saelin
veterán

Oké, köszi! :R

2000 Ft körül láttam 5 db-os csomagokat. Ahogy látom ez a minimum bele.

Jövőhéten megjön a gép, majd írok róla pár sort.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35187) Zola007 válasza Zeki (#35185) üzenetére


Zola007
veterán

Tabletta mellé tele volt töltve az öblítőtartály (70ml megy bele)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35188) polonic válasza Zola007 (#35175) üzenetére


polonic
félisten

Vizkemenyseget pl ezzel érdemes merni. Ez pontos.

(#35189) pjen válasza polonic (#35188) üzenetére


pjen
félisten

Vagy például megnézni a vízművek honlapján. :)

(#35190) Dluinet válasza pjen (#35189) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Több kútról látnak el egy várost, így városon belül simán 10 fajta vízkeménység is lehet, Budapesten még ennél is több.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35191) pjen válasza Dluinet (#35190) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom,pont Budapesten van két kőr vezeték,a Szentendrei és Cepeli kutak össze vannak kötve.

(#35192) polonic válasza pjen (#35189) üzenetére


polonic
félisten

Az pont nem jó.
Ezért irtam már nem egyszer, hogy aki biztosra akar menni, így mérjen.

Vízművek honlapján 17 van kiírva ide. Csapból megmérve 13-as a víz.

(#35193) Zola007 válasza pjen (#35191) üzenetére


Zola007
veterán

12 - 20 között méregettük anno a debreceni hallgatók által behozott vizeket analitika laboron, szóval van szórás rendesen a városon belül.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35194) Met


Met
nagyúr

Elérkezett a pillanat, porszívó csere. Valószínűleg szénkefés lett a Bosch Sphera30.
40nm-es lakás, laminált, járólap és egy ilyen szőnyeg. Állatnak csak én számítok mert hosszú a hajam:)
Ami szempont:
- oldalra, hátra, felülre fújjon (a mostani előrefelé fújt, nagyon örültem neki ahogy húztam magam után...)
- könnyű cső ( melóhelyen van egy Lux, durva nehéz a csöve, a gépről nem is beszélek)
- az első kerék lehetne kicsit nagyobb mert a linkelt szőnyegen néha felakadt a szélén (elég vékony az a szőnyeg, könnyen felgyűrődik) de ez nem fő feltétel.

Néztem a korábban ajánlott ELECTROLUX EPF65BR PowerForce-ot, árban kb. az a max. amit rászánnék, ha van olcsóbb az csak jó.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35195) pjen válasza Zola007 (#35193) üzenetére


pjen
félisten

Olyan igazán nem értek hozzá,csak volt egy szomszédom,aki valami fejes volt a vízműveknél.Ő mondta,hogy van valami kör vezeték a Duna mindkét partján .Én is néztem azért van eltérés Budapest két vége között.

#35194) Met:ha csak szénkefés,nem akarod kicserélni a kefét?

[ Szerkesztve ]

(#35196) Met válasza pjen (#35195) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, rühellem ezt a porszívót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35197) pjen válasza Met (#35196) üzenetére


pjen
félisten

Akkor jogos a kuka. :C

(#35198) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Hűtőszekrényekből van valami ajánlott modell mostanság? Vagy olyan, ami nem ajánlott?

Alapjában véve olyat keresnénk, ami felül fagyasztós, max 2 rekeszes, de nem nagyon találunk ilyet. Samsung-okat nézegetett tesóm, de nekik csak alul fagyasztós van.

A mostaninak a felső fagyasztójának az ajtaján van 2 kis rekesz, az újabbaknál már nem láttam ilyet.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35199) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Miele C3 porszívóhoz utángyártott porzsákkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek?
Konkrétan a hQ "márka" által gyártott porzsákot néztem: [link]
Ezzel kapcsolatban van tapasztalat, hogy milyen az eredetihez képest? Vagy esetleg másik gyártó által készített porzsákkal kapcsolatban?

Vagy nem érdemes ilyennel foglalkozni, inkább eredetit kell venni?

Köszi előre is a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#35200) pjen válasza hackeeeee (#35198) üzenetére


pjen
félisten

Beírtam a gugliba,rögtön feljött 6 elux,tovább nem kerestem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.