Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Otthoni mosogepek kozul van olyan, ami alkalmas pokroc mosasara?

A mostani 5kg-os terhelhetosegu regi mosogepem (Hajdu Zerowatt) nem hajlando centrifugazni a pokrocot, es nem tudom, hogy egy masik, mai darabtol elvarhato-e, hogy megbirkozzon az ilyesmivel.

A pokrocok szarazon tuti nincsenek 5kg felett, de vizesen jo nehezek.

Nem kizarolag felultoltos johet szoba, de erosen preferalom.

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35802) Met válasza Bici (#35801) üzenetére


Met
nagyúr

Van 7 kg-os mosógép, sőt nagyobb kapacitású is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35803) ZnVjaw0K válasza Bici (#35801) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Lehet, hogy simán csak féloldalasan van benne, és ennyire kiegyensúlyozatlanul nem centrifugáz, mert nem akarja tönkretenni magát. Ilyenkor meg kell igazítani, vagy összegyűrni, vagy tenni mellé valamit.
Szerintem nincs olyan mosógép amit ajánlott lenne szétrázatni.
Én mostam már párszor jó nehéz lópokrócot és előfordult, hogy igazgatni kellett, hogy centrifugázzon.

(#35804) Zeki válasza Bici (#35801) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elviszed néha a mosodába. bubbles.hu például.
Kisebb pokróc nálunk megy a 9 kilós gépben, de pléd már mosodás.

(#35805) Csabroncka válasza ArthurShelby (#35799) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mosógép: Miele
Mosogatógép: Miele
Porszívó: Sebo, Elektrolux, Miele
Hűtő: Liebherr, Bosch
Sütő: Bosch, Siemens, Elektrolux, Belling, Miele
Vasaló: Bosch, Miele, Braun
Hajszárító, hajsütő: Braun
Vízforraló: Bosch

Most itt nem feltétlen csak a prémiumra kell gondolni, de jellemzően gyártanak az említett gépekből kiemelkedően jó minőségűt.

persze vitatni, vitatkozni ér ;]

"in medias res"

(#35806) fecus


fecus
őstag

Electrolux alul fagyasztós hűtőgép. A tavasz és melegebb idő óta a normál hűtő tartalma is fagyogat. A normál hűtő alul lévő zöldségtartó dobozai lefagynak az aljára.
Dupla motoros, mindkét szabályzó a minimumon.

A régi felülfagyasztós hűtőknél volt olyan, hogy a kétfajta hűtő közötti szigetelés elfáradt és akkor kezdett megfagyni a normál hűtő felső polca.
Ennél is lehet ilyen csak fordítva?

A felső ajtó gumija már volt cserélve.
Az alsó mélyhűtő ajtó gumija is cserére érett, de nem fizetnék újabb 20eFt-ot ha az nem oldja meg.

Valakinek tapasztalata, tanácsa?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#35807) Bici válasza Zeki (#35804) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi a válaszokat mindenkinek!

Akkor lehet, hogy mosoda lesz belöle ha nem segít az egyenletes elhelyezés.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35808) Mr.Csizmás válasza Csabroncka (#35805) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Hűtő: ne kínai kompis legyen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35809) #94529552 válasza Mr.Csizmás (#35808) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch hűtőkbe pedig azt raknak, legalábbis úgy rémlik, hogy valaki írta itt. Indesitben és Whirlpool-ban meg olasz, vagy spanyol kompi van, de ezeket a hűtőket én mégis sokkal kevésbé díjazom, mint egy Bosch-t, vagy egy itthoni gyártású Electrolux-ot.

(#35810) #94529552 válasza fecus (#35806) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy teljes kiolvasztás sokszor csodát tud tenni. Nyitott ajtókkal olyan 10-12 óra is kellhet neki. Utána észre lehetne venni, ha pl. az olvadékvíz nem tud elfolyni a kompesszor tetején lévő tartályra. Ezt a vízelvezetőt amúgy se árt időnként átfújatni, vagy más módszerrel tisztán tartani. Ha ez nem válna be, akkor én a hőfokszabályzó termosztátot cserélném(talán 5 ezer Ft-tól lehet venni hozzá per/db. Pl. Már amelyikhez ennyi, mert van ezer féle. Bár egyes típusoknál a cseréje se egyszerű művelet, és csak szakember tudja megoldani. Egy régi Zanussinál magam cseréltem, és megszűnt a nagy mértékű jegesedés, de ez az egyszerűbb beépítésű volt.

[ Szerkesztve ]

(#35811) Dave™ válasza #94529552 (#35809) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen. Meg a felül fagyasztós Liebherrben is. Meg kell nézni élőben őket, utána könnyebb dönteni. Nekünk így lett Bosch.

(#35812) Mr.Csizmás válasza #94529552 (#35809) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy fél délutánt töltöttem az MM-ben hűtők mögé bújva, amikor HGCS-re intéztem hűtőt, konkrétan 110k alatt 1-2 kicsi kivételével minden jiaxpera kompresszoros, 120-125 körül volt pár LG és Samsung, ami sajátmárkás volt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35813) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Bosch mosgatógépem ma kiírta, hogy E:15 és egy liter víz kb. ki volt folyva elé. Ez mitől van, és mit kell tennem?

(#35814) pjen válasza kentucky (#35813) üzenetére


pjen
félisten

Ez nálam vízszint szabályozási gond volt.Párszor előre döntöttem 45-50 fokban,és megjavult.Szerelő tanácsolta telefonon,de lehet más gond is.Egy próbát megér.

(#35815) dh66e válasza kentucky (#35813) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet fellevegősödött a rendszer(víznyomás csökkenés) vagy ereszt valahol az egyik tömítés alul a tartálynál.
Az elsőt úgy tudod kiküszöbölni hogy gép áramtalanít és ha be van építve akkor kiszeded a helyéről és csukott ajtóval magad fele billeneted kétszer háromszor.
A második adja magát ott tömítést kell cserélni.

(#35816) kentucky válasza dh66e (#35815) üzenetére


kentucky
őstag

Köszi, mindkét eset vízszivárgással jár?

(#35817) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Vettem egy AEG LTX7C373E felültöltős mosógépet. A kiszállítást követően kibontottam és nedves volt a dob belülről és a mosógép csatlakozója is. Ez normális gyári csomagolású, új készüléknél vagy küldjem vissza?

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Üdv, Milán

(#35818) dh66e válasza kentucky (#35816) üzenetére


dh66e
veterán

Nem feltétlen.
Ajtó szigetelés is sérülhet rosszabb esetben,de ha már kiszeded és alánézel látnod kell honnan jön a víz mert nyoma lesz.
Továbbá ha kiszedted,a szűrőt is nézd meg a bemenő oldalon lehet alig megy át rajta a víz.Ezeket ha megcsinálod az már nagyszerviz egy mosogatógépen utána rendben lesz megint jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#35819) Mr.Csizmás válasza Milán13 (#35817) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

maradhat, gyári próba eredménye :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35820) dh66e válasza Milán13 (#35817) üzenetére


dh66e
veterán

Örülj neki,lepróbálták a gyárban.

(#35821) Milán13 válasza dh66e (#35820) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#35822) ArthurShelby válasza Csabroncka (#35805) üzenetére


ArthurShelby
addikt

és Zeki:

Köszönöm a válaszokat!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#35823) (ex)Cat válasza ArthurShelby (#35822) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A Dyson v7 motorhead pro mennyire lehet jó kemény padlóra? (főleg macskaszőr témában)

Tudom Fluffy lenne a célszerű, de ezt nem nagyon kapni, ahol meg mégis, ott jóval drágább, mint a Pro, de fő gondom, hogy hitelre szeretném venni, az meg nem sok boltban van.

(#35824) ribarszki válasza (ex)Cat (#35823) üzenetére


ribarszki
őstag

Macskaszőrrel nem lesz gondja kemény felületen. Amin inkább elvérzik, azok a nagyobb darabok. Pl. borsó, rizs, zizi, ilyenek. Ezeket tolja maga előtt. De a macskaszőr sima ügy.

Merre laksz? Ha Fejér/Komárom megye, nálam ki is próbálhatod. Csak hozz macskaszőrt :))

(#35825) Land


Land
veterán

Sziasztok!

140-150.000 Ft környékén tudnátok ajánlani az emagról szárító gépet?
Egy hasonló értékű Whirlpoolja van a havernak, amely elromlott és nem javítható, a típust pedig már nem forgalmazzák. Ehelyett kellene választani egy másikat.
A kínálat: emag
Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#35826) #94529552 válasza (ex)Cat (#35823) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kemény padlóhoz szinte bármelyik jó, az a legkönnyebb feladat a porszívónak. Csak legyen hozzá egy parketta kefe is. Arra én semmiképp nem vennék ilyen drága gépet, de te tudod.

(#35827) (ex)Cat válasza ribarszki (#35824) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Csongrád megye, szóval nem a szomszéd, de azért köszi a lehetőséget! :) (Ha kell macskaszőr, tudok küldeni bőven :D)

De ha nem bírja a nagyobb darabokat - pl. kiszóródott macskaalom, ami ugyan kisebb mint a borsó, de azért mégiscsak darabos, meg hát lehet bármi is, a konyhában - akkor ez nem lesz jó nekem mégse.

@Pumma: Akkor mit javasolsz? Én mindenképp ilyen jellegű porszívót szeretnék, mert utálom rángatni magam mögött a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#35828) ribarszki válasza (ex)Cat (#35827) üzenetére


ribarszki
őstag

Kipróbálom neked ma délelőtt nagyobb darabokkal, macskaaalom szemcsemérettel.

(#35829) ribarszki válasza (ex)Cat (#35827) üzenetére


ribarszki
őstag

Dyson V8 Motorhed Vs. Fluffy Vs. Miele Parquett Twister extrém teszt.

Csináltam neked egy extrém tesztet a Dyson motoros szőnyeg fejével és kimondottan keménypadlós Fluffy fejjel. Különböző szemcseméreteket használtam. Rizs, apró díszkavics, zabpehely, és kukoricapehely. Ez egy extrém teszt, a valóságban ennyi szennyeződéssel nyilván nem fogsz találkozni. Illetve azt is jó tudni, hogy a Fluffy fejet csak kemény padlón lehet használni, a Motorhead fejet viszont kisebb megkötésekkel szőnyegen és keménypadlón is. Viszont a keménypadló azért nem annyira az ő terpe, de használható.
Igazából csak a kukoricapehely fogott ki rajta, de ennek fizikai okai vannak. Nincs alul elgendő rés ahol beférhet. Ez a szőnyeg miatt van, hogy ott nagyobb vákumot képezzen. (Valamint vissza is hullott belőle felszívott szennyeződés. Ha lehet gyúrj rá a Fluffy fejre.)

A Dyson V8-as mindkét esetben normál módban használtam, a MAX nem lett bekapcsolba, ami 115AW teljesítményt jelentett volna a 25AW ellenében.

Dyson V8 Motorhead vs. Fluffy

De hogy ne érje szó a ház elejét, megcsináltam ugyan ezt a vezetékes Miele porszívómmal, ParquetTwister fejjel, max szívóerőn.

Miele C3 Parquett

De nem kell csodálkozni, mert pontosan ennyit ér a szívóerő ilyen esetben. Semmit.. Egyedül a fej kiképzése a döntő. Na meg a Dyson elektromos fejet használ, így még a legalacsonyabb szívóerős is felkap mindent a Fluffy fejjel.

Én nem csodálkozom, hogy a Dyson kinyírja a vezetékes porszívóit. Régóta mondom, hogy a Fluffy fej zseniális találmány. Egy V8 géppel, szőnyeg és keménypadló fejjel, egy 80nm-es lakás, egy feltöltéssel vidáman kitakarítható.

[ Szerkesztve ]

(#35830) Teaway válasza ribarszki (#35829) üzenetére


Teaway
veterán

Szét kellett volna taposni a kukorica pelyhet😂

Nincs itthon csokid??

(#35831) Vici válasza brownus (#34956) üzenetére


Vici
újonc

És arról hogy a Media Marktba ezeknek a kiterjesztett garanciának milyen árai vannak tudsz valamit? :))

(#35832) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem tudom ti hogyan viszonyultok hozzá, de vannak ezek a szállítás sérült termékek. Nem egyet néztünk meg és vicc milyen sérülésre mennyi kedvezmény van, főleg ha pl mosógépet nézek amit nem látni, csak tegye a dolgát. Vett már valaki ilyet? Hűtő, mosógép kategóriában.

(#35833) ribarszki válasza Kolondrum (#35832) üzenetére


ribarszki
őstag

Jó kérdés, hogy valóban szépsghiba, vagy a minőségellenőrzés során kiszórt termékek? Mert nincs annyi szépséghibás termék, ahány outlet bolt szaporodott el mostanság.

Nekem volt egy LG TotalNoFrost kombi hűtőm tőlük. 3év alatt halálozott el véglegesen palásthibával. De amikor 5hónapos volt, már elvitte a cég egy sufniszerelőhöz, mert egyik napól a másikra nem hűtött.

Én azóta kerülöm ezeket a boltokat. Lehet van ami tényleg csak szépséghiba, de nekem nincs erre pénzem, hogy lottózak.

(#35834) ZnVjaw0K válasza Kolondrum (#35832) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Én hűtőből vettem sérültet kb 2 éve. Túl sok mérlegelési meg válogatási lehetőség nem volt, mert sürgősen szükség volt egy új hűtőre. A bolt kínálatában ez az egy típus volt, ami minden tekintetben megfelelt az elvárásaimnak, de ebből csak a kiállított darab vol már meg, de az igazán jó áron. Ezután újból átnéztem tüzetesebben, a gumik nem voltak elfáradva, semmi komolyabb baja nem volt, csak a fagyaszó ajtajának oldalán volt egy kis horpadás a fogantyúnál. Bokamagasságban, szóval ha nem kifejezetten hibát keres rajta valaki, akkor nem is feltűnő. Első használatba vétel előtt alaposan kitisztítóttam és fertőtlenítettem. Ezt ugye nem a sérülés miatt, hanem mert kiállított darab volt. Azóta is rendben működik. Évente leolvasztom és kitisztítom. Jól hűt, nem büdös, gyakorlatilag ugyanolyan állapotban van, mint amikor először bekapcsoltam (mindig ügyelek rá, hogy tiszta maradjon). Kicsit hangos ugyan, de az valószínűleg nem a sérülésből adódik. A termosztáthoz vezető vékony csövek hozzáérnek a kompresszor tetején lévő párologtató tálcához és az zörög. Egyszer már megigazítottam, akkor egy darabig jó volt, de most megint rákezdett, úgyhogy amikor legközelebb elhúzom a helyéről majd kipárnázom a tálca szélét valamivel. Attól majd remélem elhallgat. Electrolux, ACC kompesszoros. Pontos típust fejből nem tudok.

(#35835) Sergiohu


Sergiohu
tag

Pot kivánok. Tudjuk már hogy a Liebherr CU/CUEF3311 milyen kompresszoros?

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#35836) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, lanyok milyen elektromos fogkefe-t ajanlott venni? Eddig puha vagy kozepesen puha sorteju-t vettem egy tucatot. Ar max 15k.

[ Szerkesztve ]

(#35837) BB9000 válasza F34R (#35836) üzenetére


BB9000
senior tag

Szónikusat. Pl ez egy olcsó: SEAGO SG - 507
Ez pedig egy másik ajánlott típus: Alfawise S200

[ Szerkesztve ]

(#35838) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

mosogatogep temaban kernek segitseget.

adott egy Zanussi Tempoline kevesse jo minosegu mosogatogep, ami benne volt a lakasban, amikor idekoltoztunk. azota (1 ev) nagyjabol rendben volt, ha az ember eleg hosszu programot valasztott, most viszont az utobbi 2 alkalommal nem jott ki a tartobol a kapszula. felnyilt a fedele, de benne maradt a tartoban, fel sem oldodott...

igy ugye a mosas nem tul hatekony, szerintetek mi okozhatja? a kapszula ugyanaz, szerintem a viz felmelegszik, mert meleg van odabent a program vegeztevel, mas otletem nincs...

koszonom!

hábm bábm

(#35839) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali! Fagyasztóládákkal hogy álltok? Vennék, olcsót, 300 l körülit, A++-ost, lehetőleg nem egy év garist. Zanussit (2 év) és Gorenjét (3 év) találtam, esetleg még Beko (2 év), de ez az Ediginél 2 év.

(#35840) Csabroncka válasza vans? (#35838) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezeket a többfunkciós kapszulákat tedd az evőeszközök közé. Sajnos nem írják le, de a teljes programciklusban az edények között kell lenniük, így oldódik ki az összes fokozat.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35841) #94529552 válasza F34R (#35836) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én először egy Oral-B Triumph 5000-et vettem, amit jónéhány évig használtam, és még most is jó, ehhez kb. 7 fejet is adtak, és utólag is különböző keménységű és formájú fejeket lehet venni.
Aztán meg jött egy Remington SFT-100 SonicFresh, mert érdekelt, hogy milyen lehet a másik fajta elektromos, meg pont jó akcióban volt.
Nemrég pedig rendeltem egy ilyet: Digoo-DG-YS11, és csak egy fajta keménységű fejet lehet hozzá venni( közepesnek mondanám), de szerintem pont jó, és ezt használom mióta megjött. De első elektromosnak szerintem bármelyik forgófejes Oral B is jó lenne, mondjuk akkor már legyen lítium-ion akkumulátoros[link]. Bár nekem a hagyományos akksival se volt gondom, még működik. A fogorvosoknál elvileg nagyker áron lehet OralB-t venni.

(#35842) (ex)Cat válasza ribarszki (#35829) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

wow! Ez komoly teszt volt, nagyon köszönöm!

Durva, hogy mennyivel jobb a fluffy fej, még azzal együtt is, hogy a másik sem rossz. De ezt így látva, ha sikerül vennem valahol, akkor tuti csak Fluffy-t veszek, mert túl azon, hogy jobban összeszedi a szemetet, láthatóan gyorsabban is lehet vele haladni.

Még egyszer köszönöm! Nagyon kedves tőled, hogy ennyi energiát fektettél bele! :R :R

Mondjuk Fluffy-t pont nem nagyon kapni :(

[ Szerkesztve ]

(#35843) peppe79 válasza F34R (#35836) üzenetére


peppe79
senior tag

A Lidl saját márkás Nevadent fogkeféje is végre normális minőségű, és esztétikai megjelenésű lett. A legutóbbi változatnál már jóval kisebb szögben mozog a sörte, kompatibilis az Oral-B-vel, és egy gombnyomásra kikapcsolható (a régebbieknél még végig kellett nyomkodni a funkciókat).

(#35844) (ex)Cat válasza Kolondrum (#35832) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Hűtőt vettünk pár éve. Annyi baja volt, hogy az egyik oldalán volt egy kb. 5 ft-os méretű pici benyomódás. De tényleg csak enyhe, szinte csak akkor látszott, ha megfelelő szögben esett rá a fény. A kedvezmény meg elég durva volt, szóval én nem bántam meg.

(#35845) pjen válasza vans? (#35838) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem elromlott a szivattyú,nincs elég nyomás.Nyisd ki menet közben,nézd meg,hogy vizesek e az édények.

(#35846) ribarszki válasza (ex)Cat (#35842) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon szívesen :K

Igen, jól látod. Amellett, hogy alaposabb, sokkal gyorsabban lehet vele haladni. A sima motoros fej valamennyire levákumozódik, tapad a kemény felületen. Megkockáztatom, hogy Fluffy fejjel 2-3X gyorsabb.

Amúgy Fluffy fejet utólag is vehetsz. E-bayen akár újat, akár használtat. Csak a csatlakozásra figyelj, a V7-V8 csatlakozása új.

[ Szerkesztve ]

(#35847) pjen válasza Csabroncka (#35840) üzenetére


pjen
félisten

Én a somat goldot és mostanában a Jart is beteszem a helyére,kimossa és fel is oldódik.Mikor a Bosch ban elromlott a szivattyú az volt ilyen,forgott,de nem nyomott.

(#35848) pomk válasza pomk (#32864) üzenetére


pomk
őstag

Bosch KGV39VL31S hűtő kellemetlen fütyülő, cicergő hang. 5. felvonás...
Ma ismét volt kint a szerelő, miután a Bosch-nál újra bejelentettem a hibát és írtam nekik egy szívhez szóló szép üzenetet. Szerencsére most a szerelő is hallotta saját fülével az emlegetett hangot és hozott magával egy kézi hangerő mérő műszert. A mért hangerő alap működés esetén 0 db, amikor alap hangon jár a motor 45 db, amikor pedig az emlegetett hang hallatszódott 58 db. :Y (gyári érték Bosch honlapja alapján 39 db) Annyit mondott, hogy ez szerinte sem normális. Meglátjuk Bosch mit szól hozzá, és mi lesz a reakció részükről. Ha jogosnak ítélik, mi az eljárás? Javítás, csere, vagy egyéb valami?

(#35849) st6969 válasza vans? (#35838) üzenetére


st6969
őstag

Biztos, hogy teljesen felnyílt a fedele? Nálam olyan volt, hogy ha rossz helyre pakoltam valamit, akkor a fedél beleakadt. Hallatszott, hogy kinyílt, de utólag kiderült, nem teljesen. Épphogy nem fért ki rajta a tabletta. Amikor végzett a gép, kinyitottam az ajtót, és megláttam a félig feloldódott tablettát. És mivel az ajtót kinyitottam, a tabletta fedél így már teljesen kinyílt, de ez nem tűnt fel akkor. Én meg nem értettem, hogy miért marad a tabletta nagy része oldatlanul. De mire rájöttem, hogy csukott ajtónál akadály miatt nem tudott az elején kiesni a tabletta... :O Azóta erre nagyon figyelek, hogy azon a részen hogyan pakolok, nem is volt ilyen gond már régen.
Konstrukciós hiba, nem kéne, hogy oda bármi kilóghasson...
30 perc körüli programnál szerintem is beteheted csak úgy a gépbe. Ha hosszabb a program, akkor már nem feltétlenül, nehogy a kelleténél hamarabb oldódjon.

(#35850) Csabroncka válasza pjen (#35847) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Oké de a többfokozatú tabletta kell már az öblítésnél is (a program első rövid fele). A billenős helyéről nem tud kioldódni mert nekem totál zárt.

st6969: A többfokozatú tabletta nem oldódik ki, higgyétek el sokszor a rövid program nem is elég a magas hőmérsékletű fokozat teljes oldódásához!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.