Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) J0hn


J0hn
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap voltunk felfedező körúton, elmentünk Euronicsba és a markabolt.hu -hoz.
Mosogatógépet, elszívót, mikrót, sütőt és főzőlapot kell vennünk.

Ami érdekes volt,hogy az ember az Euronicsban azt mondta,hogy ne vegyek Bosch mosogatógépet, mert annak műanyag az alja és az nem fogja bírni a hőt. Meg hogy a baktériumok jobban szeretik a műanyagot. Vegyek inkább whirpoolt, mert az most nagyon jó ár/érték arányban van. De mostanában elég rosszakat hallottam a whirpoolról, szóval azt semmiképpen nem vennék.
Kicsit elbizonytalanodtam. Nektek mi a véleményetek?

Egyébként a márkaboltban meg találtunk egy beépíthető AEG mosogatógépet, azt 106eft-ért, ami megtetszett.
https://www.markabolt.hu/aeg_beepitheto/aeg_beepitheto_mosogatogep/13_teritekes_60_cm_szeles_mosogatogepek/aeg_beepitheto_fsb_41600_z_mosogatogep.html

Sütőre pedig az alábbi kettőt néztem ki, szerintetek ez túlzás és van ennél olcsóbb ami esetleg valamivel kevesebbet tud, de rendesen teszi a dolgát? Asszony azt mondta, hogy nézzek olcsóbbat,mert szerinte nekünk nem kell ilyen drága :)
https://www.markabolt.hu/electrolux_beepitheto/electrolux_beepitheto_suto/onallo_sutok/electrolux_beepitheto_eoc_5751_fox_suto.html

vagy

https://www.markabolt.hu/electrolux_beepitheto/electrolux_beepitheto_suto/onallo_sutok/electrolux_beepitheto_eoc_5654_aox_suto.html

Illetve elszívót tudtok e ajánlani, aminek az elszívási teljesítménye minimum 500?
Jelenleg ezeket néztem ki:
https://www.arukereso.hu/paraelszivo-c3873/teka/dh-680-p336382084/#termek-leiras

Vagy, viszont ennek van üvege, ami gyorsan zsírosodik:

https://www.arukereso.hu/paraelszivo-c3873/candy/cvm-670-lx-60cm-p135594187/#termek-leiras

Köszi előre is, bocs ha sok a szöveg :)

(#36652) st6969 válasza J0hn (#36651) üzenetére


st6969
őstag

Személyes véleményem szerint a juronikszban (is) azt fogják ajánlani, ami után a legtöbb jutalék jár, emellett - tisztelet a kivételnek, de képzett, valódi szakértő munkaerő hiányában - pont annyira értenek hozzá, mint a szomszéd Józsi bácsi (na jó, egy picit jobban).
De hogy on is legyek: valóban szerencsésebb fém belső résszel rendelkező mosogatógépet választani, emellett a minél több garancia fontos, illetve olyan praktikus dolgok, mint a lehajtható tüskék és a fiókos rendszerű evőeszköz tartó. Nekem régebbi Ikeás gépem van, szóval a maiak közül majd - remélhetőleg - konkrét típust ajánl más.
Sütőhöz: amikor vettük, fizettem felárat a különböző - soha nem használt - funkciókért (mint pl. külön program pizzasütésre, ami annyit csinál, hogy felveszi a max. hőfokra és 10 percre beállítja az időzítést :C ). Gyakran használjuk (pizzasütésre is, de én állítom be az időt, hőfokot), de ma már sokkal könnyebb lenne a döntés, mert semmi mást nem használunk a felső grillezésen és az alsó-felső (normál és légkeveréses) sütésen kívül. Meg merem kockáztatni, hogy sokan így vannak ezzel. A teleszkópos sín még hasznos lehet, minél több gari legyen rajta. Mással én nem foglalkoznék. (ja, de: férjen be a szekrénybe, és legyen szép :DD )

[ Szerkesztve ]

(#36653) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Olajsütőt tudtok ajánlani?

(#36654) dh66e válasza J0hn (#36651) üzenetére


dh66e
veterán

Katalitikus paneles sütőt ne vegyetek nem tragédia,de nem a legjobb választás.Nekünk az jutott mert olcsó volt nagyon,de másnak nem ajánlom ha nem akarja a panelt cserélgetni sok pénzáert.Mondjuk én nem is cserélem majd. :D

(#36655) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Kärcher WD 5 (MV 5) porszívóhoz kapható jó minőségű, utángyártott porzsák?

Válaszaitokat előre köszönöm.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#36656) dh66e válasza kuyarashi (#36655) üzenetére


dh66e
veterán

(#36657) YAS-dude válasza st6969 (#36652) üzenetére


YAS-dude
őstag

A légkeverés mellett a légbefúvás a leghasznossbb funkció egy sütőben szerintem. Hátul, a ventilátornál van egy fűtőszál és az melegíti a befújt levegőt. Szeretjük.

(#36658) Met válasza -secret- (#36653) üzenetére


Met
nagyúr

Mi az igény?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36659) -secret- válasza Met (#36658) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Milyen igényre gondolsz pontosan?

Nem kell ipari, működjön faszán lehessen benne hasábkrumplit sütni meg rántottsajtot, rántotthúst ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#36660) Met válasza -secret- (#36659) üzenetére


Met
nagyúr

Egy csepp olajból süssön és mire végez legyen 2 csepp stb. :)

Ha nincs semmi extra akkor vedd a legolcsóbbat, ami fontos lehet hogy mekkora a kosár (pl. nem fér bele a rántotthús) és kivehető tartályos a könnyebb tisztítás végett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36661) kuyarashi válasza dh66e (#36656) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. Valamivel olcsóbb, mint a gyári.
Konkrétan erről a típusról van is tapasztalat?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#36662) -secret- válasza Met (#36660) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah, nem ilyen olajnélküli kell, jó amibe belemegy 4-5-6 liter olaj is. Nekünk régi van otthon de nagyon jó. Olyant viszont már nem kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

(#36663) Zeki válasza -secret- (#36662) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tessék.
:)

Vagy

[ Szerkesztve ]

(#36664) #94529552 válasza Zeki (#36663) üzenetére


#94529552
törölt tag

"jó amibe belemegy 4-5-6 liter olaj is"
A linkelt MINI OLAJSÜTŐbe hogy öntsenek annyi olajat? ;]

Olyat érdemes, aminek kivehető a fűtő egység és az olaj tartálya is. Mert amelyiknél a tartály alatt van a fűtőszál, az hamarabb megégeti az olajat. Vagy van a Tefalnak praktikus kivehető szűrős olajsütője, de ott meg a tartály nem kivehető, ami tisztítás szempontjából hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#36665) -secret- válasza Zeki (#36663) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, de ez nem jó mert nincs Auchan a környéken.

Pumma, amúgy rosszul tippeltem mert ahogy nézem ÁK-n 4l megy bele a nagyokba, annál több csak az ipari olajsütőkbe megy.

[ Szerkesztve ]

(#36666) NORBl válasza ribarszki (#36605) üzenetére


NORBl
aktív tag

28 lett a vége. Nagyonbaba a gép.

:R

(#36667) Met válasza -secret- (#36665) üzenetére


Met
nagyúr

Ki is viszik házhoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36668) ribarszki válasza NORBl (#36666) üzenetére


ribarszki
őstag

Örülök! Használd egészséggel! :K

(#36669) -secret- válasza Met (#36667) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jé tényleg. :R

(#36670) adika4444 válasza BB9360 (#36610) üzenetére


adika4444
addikt

és (#36612)YAS-dude:
Budapest XVII. kerülete:)

üdv, adika4444

(#36671) BB9360 válasza adika4444 (#36670) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nálam ő volt, már a barátaimnál is. Mindenki meg volt elégedve. www.tekaszerviz.hu

(#36672) Tom1939


Tom1939
őstag

Szárítógépem haldoklik, és ami munkaterhelést kapott újat szeretnék venni (a mostani egy gorenje, becsületesen bírt jó pár évet, elégedett voltam vele). Tudom hogy nehéz, de milyen értékarányos gépet érdemes most venni? Értékhatárt direkt nem írok (de inkább egy 150 ezres gorenje 7 évre mint egy 400 ezres miele 20 évre). Mint mindig ez is rosszul jött nyaralás előtt, de azért elgagyizni sem szeretném (nagyon nem energiatakarékos, vagy nagyon gyenge szerkezet). Heti 10-15 szárítás biztos megvan. Köszönöm!

(#36673) blattida válasza Tom1939 (#36672) üzenetére


blattida
nagyúr

Heti 10+ szárításnál már érdemes gondolkodni hőszivattyús modellen is. Amúgy meg a legolcsóbbat, a leghosszabb garanciával, ami gyakorlatilag bekot jelent.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36674) Tom1939 válasza blattida (#36673) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi!

Igen, hőszivattyúsat szeretnék. Most találtam GORENJE D7564-et 110 ezerért. Az ránézésre olyan mint a mostani. Sokkal olcsóbban nem nagyon találok igaz?

A gorenje nem kurvult el mostanában ugye?

(#36675) J0hn válasza dh66e (#36654) üzenetére


J0hn
csendes tag

Ezt úgy érted,hogy nem bírja a panel a nagy hőt, ezért megadja magát?
Miért nem cseréled, nem az vezérli a sütőt? :)
Köszi

(#36676) J0hn válasza st6969 (#36652) üzenetére


J0hn
csendes tag

Köszi a választ :)
Egyébként én úgy vettem észre, hogy amiket leírtál a mosogatógéppel kapcsolatban, az már mind alap funkció legalábbis ebben az árkategóriában. Asszony most Aeg-et akar, mert hogy az nem műanyag belsejű, viszont egy év gari van csak rá, mondjuk a motorra meg 10év. Na de kérdés,hogy azt hogy tudom érvényesíteni.

Ez a sütő még nagy dilemma lesz nekem úgy érzem :S Nekem a gőzsütés tetszett meg, meg hogy az üveglapokat ki lehet venni és lehet szépen takarítani, illetve ha 3 üveg van benne, akkor a külső nem melegszik, ez gyereknél még hasznos tud lenni, azt gondolom (még nincs gyerek ;)).

(#36677) pjen válasza st6969 (#36652) üzenetére


pjen
félisten

Kilenc évet ment a Bosch mosogató műanyag alsórésszel,a szivattyú adta meg magát.

(#36678) blattida válasza Tom1939 (#36674) üzenetére


blattida
nagyúr

Száztízezernél olcsóbb hőszivattyús gépet? Hát, nem igazán, csak a használtak között, de azt nagyon nem ajánlom, mivel a hőszivattyúsok kevésbé megbízhatóak és sokkal drágábban javíthatóak.
A gorenje ugyanúgy egyre vacakabb, mint a többiek, de van rájuk három év gyártói garancia és viszonylag jól javíthatóak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36679) Tom1939 válasza blattida (#36678) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! A javítás itt a pesten amúgy is egyre nehézkesebb (és a megéri e kérdés is elég fontos). Ha kibír 5-6 évet akkor ok. Megrendelem.

(#36680) adika4444 válasza BB9360 (#36671) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!:R

üdv, adika4444

(#36681) dh66e válasza J0hn (#36675) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,ezt úgy értem hogy a panelt cserélni kell bizonyos időközönként.A vezérléshez semmi köze nem is tudom ez hogy jutott az eszedbe. :F

(#36682) blattida válasza dh66e (#36681) üzenetére


blattida
nagyúr

Vezérlőpanel, hátlap, panel...felületes olvasással abszolút félreérthető a panel kifejezés. Túlságosan sablonos, stílszerűen paneles.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36683) dh66e válasza blattida (#36682) üzenetére


dh66e
veterán

Az eredeti hoszzászólásban a katalitikus panelről volt szó.Persze ha felületesen olvasunk akkor felületesen is válaszolunk/ kérdezünk.Ehh.

(#36684) st6969 válasza J0hn (#36676) üzenetére


st6969
őstag

1 év garinál azért mostanában szerencsére sokan adnak többet (2, 3 vagy promócióban akár 5 is), érdemes ilyet keresni. A motorra 10 év gari szerintem nem több, mint egy remek marketing fogás: vagy nem a motor fog meghibásodni, vagy ha az, akkor meg egy másik alkatrészt meghibásodásának következményeként veszik, ami természetesen kizárja a 10 év motor garanciát. Számomra ha garancia, akkor az vagy teljes körű gyártói, vagy semmilyen.
Egyébként, ha a mienk tönkremegy, innen - vagy máshonnan, de márkán belül - fogok választani. 190k-tól már kapható, ez nem akkora felár, mint mondjuk egy mosógép esetén. És én bennük még hiszek.
Sütő: gőzsütésről fogalmam nincs, a miénk nem tudja (igaz, hiányát sem érzem). A kívülről hideg üveg viszont jó ötlet, gyereknél jogos :K

(#36685) #94529552 válasza J0hn (#36676) üzenetére


#94529552
törölt tag

Esetleg az AEG-gel kb egyforma tudású Eluxot is kereshetnél, és olyan áron még az 5 évre való gari kiterjesztés is beleférhet, feltéve ha találsz hasonlót. Időnként csinálnak 4-5 éves gari promóciót az AEG-re, Bosch-ra is, csak hát nem tudni, hogy mikor lesz ilyen megint.

[ Szerkesztve ]

(#36686) J0hn válasza dh66e (#36683) üzenetére


J0hn
csendes tag

Vezérlőpanelre gondoltam. Nem olvastam felületesen, egyszerűen nem tudom, hogy hogy működik a katalikus funkció. De most már ezt is tudom.
Gondolom, ha tönkre megy a katalitikus panel, akkor attól még a sütő működni fog, csak az a funkció kuka.
Köszi

(#36687) J0hn válasza st6969 (#36684) üzenetére


J0hn
csendes tag

Egyetértek a garanciális meglátásaiddal. Ebben a 10év motorgaranciában nem hiszek. Sőt szerintem az emberek nagy része el is felejti 2év után.
A miele tudom,hogy jó, csak nem értem,hogy az egyik miért 200eft a másik meg 800eft. Milyen különbség lehet két mosogatógép között ami 600eft-ot ér?!
Amúgy nekem még a 200eft is elég sok, sőt én esetemben 250eft (ez a legolcsóbb), mert teljesen integrálhatót szeretnénk,hogy a gyerek minél később kezdje el nyomogatni.

(#36688) dh66e válasza J0hn (#36686) üzenetére


dh66e
veterán

Így van. :)

(#36689) #40553216 válasza J0hn (#36676) üzenetére


#40553216
törölt tag

A háromüveges tényleg jó. A maxon (nálunk 275 °C) használt sütőnél is simán tapogatható a külső üveg.
Pont ilyen ok volt az egyik érv az indukciós főzőlap mellett.

[ Szerkesztve ]

(#36690) #40553216 válasza J0hn (#36687) üzenetére


#40553216
törölt tag

Összehasonlítás.
Persze kérdés, hogy kinek mi kell a plusszokból és mennyiért.

(#36691) Ance


Ance
őstag

Üdv. Jó minőségű és jó árú indukciós főzőlapot keresek max. 15000 forintig. 26 centis edény jó lenne ha rámenne. Ja. Hordozható kell.

(#36692) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Volna lehetőségem venni kb 42k-ért egy Electrolux ESP7ANIMAL porszívót. Olvastam itt a topicban, hogy sokan vezettek 35k-s sima esp7-et. Ennyiért szerintetek megéri ez a gép? Ahogy nézem A,B,A-s a gép. Ez már lehet mint a sima esp7 (illetve csak annyival lehet más, hogy annak hozzá kellékeket az állatok szőrének összeszedéséhez)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36693) peppe79 válasza J0hn (#36651) üzenetére


peppe79
senior tag

Az hülyeség, hogy nem fogja bírni a hőt. A baktériumok meg legfeljebb a mélyebb karcokban tudnának megtelepedni, például egy műanyag vágódeszkán, vagy egy étkezésre használt műanyag ételhordóban. Más kérdés, hogy én is jobban preferálom az acélt, bár nálunk például a mosogatógép belső tere meg 1-2 helyen rozsdafoltos.

Egy kis segítség a páraelszívókhoz: az EN61591 szabvány szerinti légszállítási adatokat figyeld.
A DH 680 egy kifutó típus. A 637 m3/órás légszállítás valós ugyan, de ez nem a maximális, hanem az intenzív fokozat esetén értendő! Ezt csak néhány percig érdemes használni, főzés előtt és/vagy után, tehát nem ez a mérvadó. A maximáis, azaz 3. fokozaton "mindössze" 402 m3/h a légszállítása, 150 mm-es kivezetés esetén.

(#36694) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, vásárlásban kérnék tanácsot, ajánlást.
Szeretnénk lecserélni a 12-13 éves daewoo no frostos kombinált hűtőgépünket, ugyan még teszi a dolgát de már csere érett. Mindenképpen valamilyen kombinált típust szeretnénk ami no frostos és szintén nem kell leolvasztani, a lényeg a megbízhatóság, a keret kb. 130-140ezer huf.

Illetve egy mosógépre is kérnék ajánlást, egy diamond dobos samsungot használtunk de a dobcsillag eltört, most ideiglenesre vettem egy használt lg direct drive-os gépet, de a ruhák egyre jobban szürkülnek, míg a samsung hófehérre mosta őket. Szóval valami megbízható típust szeretnék lehetőség szerint samsungot, erre is kérnék egy ajánlást, 100-110 ezerig kb.
Köszönöm :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#36696) J0hn válasza peppe79 (#36693) üzenetére


J0hn
csendes tag

Én sem gondolnám,hogy nem bírná a műanyag. De inkább maradok a fém belsőnél. Majd keresek valami sok garanciás viszonylag normális gépet. Remélem az AEG-re lesz valami garancia akció a nyár vége felé és akkor könnyebb lenne a döntés.

Köszi az infot az elszívóval kapcsolatban. Most viszont teljesen elbizonytalanítottál. Már így is többször meggondoltam magam. :D Hol keresek???Tudsz esetleg segíteni, hogy mit nézzek vagy hogy hol? Árukereső sajnos nem mindig adja ki ezt a szabvány szerinti értéket. Esetleg neked van kedvenc?
Jó lenne,ha max 70-80eft-ba beleférne, vagy akár alatta :)

Köszi

(#36697) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget. Nemrég vásároltam egy ELECTROLUX EPF65BR PowerForce porzsákos porszívót és érdekelne hogy ez a porzsák jó lenne hozzá? Előre is köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#36698) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Volna egy Whirlpool beépített sütőnk, ami garis és hibát jelez.
Típus: WHIRLPOOL AKZ 6230 NB Premium Selection
Hibakód: F 07

Vidékre utaztunk és előtte áramtalanítottuk (lekapcsoltuk a kismegszakítóját, mert fix bekötésű), hazaértünk, visszakapcsoltuk, beállítottuk az órát (, eddig ez bevett dolog volt) és utána dobja a hibakódot.
Újabb áramtalanítás után sem változott a helyzet.

Az oké, hogy hívom a szervizet, de mire számíthatok?

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36699) pjen válasza macilaci78 (#36698) üzenetére


pjen
félisten

Megjavítják.

(#36700) dh66e válasza pjen (#36699) üzenetére


dh66e
veterán

:O

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.